Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) woodworm válasza Márton (#58700) üzenetére


woodworm
veterán

Mert papíron szép az a 433 Mbit/s, a valóságban viszont hamar ott találod magad, hogy nincs meg belőle csak 40-50 Mbit, mert hiányzik a másik stream.
Ha eszed ágában sincs megfogadni a tanácsokat és mész a saját fejed (pénztárcád) után, akkor miért kérdezed meg, hogy mit ajánlunk?

(#58702) Márton válasza woodworm (#58701) üzenetére


Márton
nagyúr

informálódom
ha a saját fejem után mennék, nem is kérdeztem volna semmit
köszönöm, így már világos :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#58703) róland válasza Gubek-Einste (#58682) üzenetére


róland
veterán

Tudom, hogy az ASUS N12 D1 az ajánlott, de egy kicsit nagy az a router. :(

Mi a vélemény a Tenda routerekről? Konkrétan az N301-ről? Boltban azt állítják, hogy mindegyik tenda router tudja a WiFi repeater/range extender módot.

(Mivel nálam időszakos (évente 1-2 hét) használatra kell, ezért minél olcsóbb és kisebb megoldást keresek.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#58704) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv, a halódó TP-Link WR1043ND-met szeretném lecserélni.
semmi extra elvárásom nincsen, mobilnetet osztja meg, ill gigabit lan-t ad a nas, pc és médialejátszó között.
ezt néztem ki, jóárasítva van
D-Link DIR-842 AC1200 Dual-Band Gigabit router
pro/contra?

- no es importante -

(#58705) Gyurka6 válasza Sixkiller6 (#58704) üzenetére


Gyurka6
őstag

Talán itt?

Gyurka

(#58706) Gubek-Einste válasza róland (#58703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda nem ajánlott gyártó, biztos, hogy nem tudja az összes típus a repeater módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58707) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Milyen stabil router-t ajánlatok az alábbira?
30Mbit/sec net szórás, Gigabit LAN, 100Mbit WAN, 2antennás, dd-wrt támogatás, 802.11 N (AC nem kell), USB a nyomtatónak (hp laserjet pro mfp m125a).

TL-WR842N néztem, de keveslem a 32MB memóriát és a 4MB flash-t.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#58708) Gubek-Einste válasza Immy (#58707) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a LAN gigabites akkor a WAN is az lesz.
A két antennát hogyan érted? Két külső antenna vagy 2x2:2 MIMO képesség?
DD-WRT-t annyira nem szoktuk ajánlani, helyette inkább Tomato/OpenWRT/Padavan van.
N-ből dual band vagy elég csak a 2,4 GHz is?
Gigabites portokkal rendelkező router-eken már szinte biztosan van 1-2 USB port is, nyomtató támogatás is alap szokott lenni.
A TP-Link 842ND-nek nem gigabitesek a portjai.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel:Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58709) Sixkiller6 válasza Gyurka6 (#58705) üzenetére


Sixkiller6
őstag

hmm, bocsánat, hogy nem kerestem rá.
alapvetően, ha jól olvasom, nem egy rossz cucc csak támaszt némi kihívást néha.

- no es importante -

(#58710) sonar válasza róland (#58703) üzenetére


sonar
addikt

Tenda - eddig két ismerősöm vett (mediába rábeszélték őket) egyik egy hetet bírt, másik egy hónap után ment vissza. Szerencsére tudták cseréltetni TP-Link-re.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#58711) amulet


amulet
senior tag

Sziasztok
Tudom mindenki ezt kérdezi, hogy milyen routert... Nekem is hasonló lenne a kérdésem, csak annyival lenne bonyolultabb, hogy beslő antennás routerre lenne szükségem ami teljesítményben nagyon jó. A nappaliban lenne és mindig szem előtt, tehát az antennás routerek kilőve.
szükség van 3 lan portra ami 1 gigabites legyen dual wifis, árban max 65e
lenne rajta kb 3 mobil, 2 pc, tablet, apple tv, és egy NAS amit rendszeresen hazsnálok, így fontos a belső háló sebesség.

Elsőre ezeket találtam:

Appel Airport extrame
Linksys ea6700

melyik belső antennás router a legjobb vagyis a majdnem legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#58712) Multibit válasza amulet (#58711) üzenetére


Multibit
veterán

A nappaliban lenne és mindig szem előtt, tehát az antennás routerek kilőve.
:))
Ha találsz valahol használtan Asus RT-AC56U-t, ne hagyd ki!

(#58713) Görgőőő


Görgőőő
tag

Sziasztok!

Tanácsot/véleményt szeretnék kérni a problémámra: viszonylag nagyméretű lakásba szeretnék stabil wifit elérni (~190 m², 1 szint, tégla falakkal). Jelenleg egy TP-LINK TL-WR841N + ASUS RT-N12+ küzd a nem kis számú klienssel (2 asztali gép, 5-7 laptop, 5-8 mobil/tablet), több-kevesebb sikerrel - ez általában azt jelenti, hogy 1-2 naponta legalább egyszer újra kell indítani a főroutert, mert "elfogy" a net.

A kérdésem az lenne, hogy előrelépést jelentene-e az, ha a TL-WR841N-at egy Archer C7 AC1750-re cserélnénk, és maradna forwarderként az ASUS RT-N12+? Az Internet sebessége egyébként 60/6-os, tehát ez alapján nem hiszem, hogy indokolt lenne az 5 GHz.

Ha van esetleg valamilyen jobb ötlet, akkor természetesen hallgatom. :)

Előre is köszönöm. :R

(#58714) jmuranyi válasza amulet (#58711) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia,
jóval olcsóbb, mint 65, és lehet újonnan is kapni:
D-Link DIR-860L (és van saját topikja, CFW-vel ajánlott).

(#58715) jmuranyi válasza Görgőőő (#58713) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, szinte biztos a javulás.
Nagyon szépen helytállt eddig is az a kis 841N,
jó lesz még tartaléknak/alhálózatnak valahová :)

Ha van rá pénz, nagyon jó a C7,
kevesebb pénzért a TP-LINK-től lehet még a
TP-LINK TL-WR1043ND (csak 2,4GHz),
vagy a C5-is. Ez mostanában lett olcsóbb.
Én a C7-et venném :)

(#58716) amulet válasza jmuranyi (#58714) üzenetére


amulet
senior tag

Köszönöm, de inkább maradnék ezeknél,
Appel Airport extrame
Linksys ea6700

ezekről mi a vélemény, tapasztalat?

(#58717) Multibit válasza amulet (#58716) üzenetére


Multibit
veterán

Már eldöntötted. Önigazolást keresel?

(#58718) Siszibatya


Siszibatya
tag

Sziasztok ! :D

Nem tudok dönteni , összefoglalót átnéztem . Beleolvastam a topicba is . Nem vagyok ebben a témában otthon, abszolút kezdő szinten vagyok . Mac címet kellett klónozni , ez volt a maximum ,amit be kellett állítanom eddig. Sok kérdés foglalkoztat témával kapcsolatban .

Ezekhez a programokhoz sem értek amelyek ajálva lettek valakinek InSSIDer, LinSSID, Acrylic WiFi scanner, WiFi Analyzer.

Köszönöm előre mindenkinek a segítségét , ami jöhet privátba is ! :R

Asus márkában gondolkodok ilyenem nem volt még , kinézete és kezelhetősége is tetszik videó alapján. Letöltőklienseket is tud kezelni . Ezekhez sem értek , mit hogyan kéne beállítani , korlátozni rajta .
3x3:3 MIMO - ezt sem tudom értelmezni Szívesen utánaolvasok ha valahol le van írva egyszerűen , érthetően a lényeg
Tp- link-et annyira nem kedvelitek, ahogy látom csak néhány típust .

Szempontok :

Stabilitás , ne dobálja el a jelet, egyszerű beállíthatósága , ledek kikapcsolhatósága is fontos szempont.

Tarr-os 500as net csomagom lessz de a jövőbeli fejlesztésekre is gondolva vennék egy ennél többet tudó wifi-routert drágábban.

A jövőre gondolva 1Gigás sebességet tudja az összes portja 2.4Ghz és 5Ghz-en is .

Telekom is ki fogja építeni a közeljövőben a hálózatát ( elvileg 2018 végére minimum 30megás netet elérhetővé kell tenniük minden ember számára egy pályázat szerint ha jól emlékszem ) egy dokumentum szerint amit egy fórumtárs készített, amiben megtaláltam a települést ahol lakom. Gondolom ezeken a településeken mind optikai kábelen elérhető netet fognak kiépíteni. Telekomnál van 1Gbps net jóval olcsóbban. Szerintem hűség nélkül is be lehet vállalni az árát , hűséggel meg pláne.

(S)Digi féle net nálunk esélytelen , én úgy tudom panel házakban szokták kiépíteni , nálunk ilyen nincs, és egyébként ők adják legolcsóbban a 1000-es netet. UPC-nél meg nincs 1000-es net (/S)

Családi ház egy 15cm téglafal és a folyosón kb 40-50cm téglafal ami akadály lehet .
Szobám közvetlenül a folyosóra nyilik fa üveges ajótval ami 3,5 m van a géptől.
Folyosón szintén nagy felületen műanyag ablakok 5,6m-re kezdődnek a géptől és távolabb egy műanyag bejárati ajtó.

16méterre a nyári konyhában és 24-25méter a legtávolabbi pont amin használni szeretném a mobilomon a netet.

1db asztali gép és 1db laptopon ugyonabba a szobaában és néha 1db mobilon lenne használva a net . Ennek a megoldása gondolom valahogy így megvalósítható : asztali gépet közvetlen a bejövő kábellel kéne összekötni a többit meg a wifi routerre bízni. Javítsatok ki aha valamit rosszul írtam. Bekötéskor megcsinálják gondolom ezeket.

A routerből valamelyik lan portján vezetékkel is megoldható a laptopra a net gondolom én.
Laptop dell inspirion 5559 10/100 lan portal és intel dual banc wireless ac-3160 kártyával. Nem tudom ennek mennyit bír el stabilan a kártyája.

A routert érdemes a tv fölé magasra helyezni egy lebegő polcra vagy ha fel lehet fogatni a falra csavarral.
/ Ne zavarják a wifi jelét és egymást az elektormos eszközök tv , beltéri , számítógép hangszórók . /

Jelenleg egy Tenda N300 F3 wifi modell van, ami még nincs használatban régebben ( kb 4hónapja ) vettem. Nemudom milyen lenne ezzel a net. Tenda márka sem tartozik az ajánlottak közé , ahogy látom . Jelenleg netemhez egy Tp-link 1 antennás régi wifi routert használok.

Asus RT-AC68U routert néztem ki 600Mbps tud 2,4Ghzen 1300Mbps 5Ghzen ha jól értelmezem . Boltban ajánlottak az 500as nethez az Asus RT-N18U , ami csak 2,4Ghz-et tud és a sebessége 600Mbps . Ez a két típus között nagyon sok 33.000Ft az árkülönbség ugyonazon a helyen nézve. Az N18U régebbi gyártású . Nem mindegy melyik boltnál nézzük az árakat tudom.

Mennyit szoktak esni ezeknek a routereknek az ára?

Tp-linkek amik tetszenek archer c9, ac2600. Ezek mennyire megbízhatóak és mik a tapasztalatok velük ? ( pozitív , negatív )

Üdv.: Tamás

(#58719) Gubek-Einste válasza amulet (#58716) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor már inkább a Linksys.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58720) Core2duo6600 válasza Siszibatya (#58718) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ahogy nőnek az internetcsomagok sebességei a szerencsés helyszineken, annál inkább nem fognak csökkenni a router árak hiszen, mindenki az erős routert keresi.

A szolgáltató a modemig kiépíti majd a hálózatot, onnan a te dolgot, max pénzért csinálják meg.

A routernek gigabites portjai kellenek hogy legyenek, ha min 500 mbites netet szeretnél, vagy ha csak 1 van neki, akkor mögé kell tenni egy switchet.

Amiket leírtál, hogy miket kéne a wifinek áthidalni előre senki nem tudja megmondani, hogy jó lesz vagy sem.
Nem kizárt, hogy 2 wifi AP-t kell használnod, az a nyári konyjha igen messze van falak közben, azt hiszem a 2 AP lesz a megoldás.
Persze az AP ket kábellel kell bekötni.

Természetesen a laptopot ethernet port esetében lehet használni kábellel.
Asztali gépet meg eleve azzal kell használni.

A ne dobálja el stabil legyen szintén olyan, hogy előre senki nem mondja meg, hogy mit fog csinálni a router legfeljebb annyit, hogy eddig nem volt vagy nem sok gond volt vele.

Amelyikre meglehet mondani, hogy hibátlan eszköz esetén stabil lesz, azok a nagy válallati megoldások.
(A gigabites net elérés, sok aktiv eszközzel ebbe az írányba tereli azt aki nem akar szentségelni azért mert megint lefagyott a router, )

Én amúgy egyre inkább nem vagyok híve a minden egyben eszköznek.

A router legyen router, a switch legyen switch, a wifi Ap meg legyen WIFI Ap, én pl olyan routert fogok majd venni, amiben nincs wifi.

Hisz ahol a routert teszem, ott nem kell.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58721) Gubek-Einste válasza Siszibatya (#58718) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezekhez a programokhoz sem értek amelyek ajálva lettek valakinek InSSIDer, LinSSID, Acrylic WiFi scanner, WiFi Analyzer.
Ezekkel kell felderíteni a helyi viszonyokat egy wifi képes eszközre telepítve.

A jövőre gondolva 1Gigás sebességet tudja az összes portja 2.4Ghz és 5Ghz-en is .
Wifi-m soha az életben nem fog menni a gigabites sebesség, jelenleg kb 350-400 Mbps ami mérhető sebesség lehet.

Ebben a környezetben valószínűleg nem lesz elegendő egyetlen eszköz.

Ez a wifi adapter csak 1x1:1 képességű így ő lesz a szűk keresztmetszet.

A routert érdemes a tv fölé magasra helyezni egy lebegő polcra vagy ha fel lehet fogatni a falra csavarral.
/ Ne zavarják a wifi jelét és egymást az elektormos eszközök tv , beltéri , számítógép hangszórók . /

Érdemes magasra rakni de inkább ne a tévé fölé.

Asus RT-AC68U routert néztem ki 600Mbps tud 2,4Ghzen 1300Mbps 5Ghzen ha jól értelmezem . Boltban ajánlottak az 500as nethez az Asus RT-N18U , ami csak 2,4Ghz-et tud és a sebessége 600Mbps . Ez a két típus között nagyon sok 33.000Ft az árkülönbség ugyonazon a helyen nézve. Az N18U régebbi gyártású . Nem mindegy melyik boltnál nézzük az árakat tudom.
A közölt 600 + 1300 Mbps csak link sebességek, a mérhető adatok mélyen csomagolva vannak a kommunikációban így ezeknek harmadára/negyedére lehet csak számítani. A teljes képesség kihasználására alkalmas kliens eszközök/adapterek elég ritkák.

Mennyit szoktak esni ezeknek a routereknek az ára?
Nagyon nem várható mostanság csökkenés.

Tp-linkek amik tetszenek archer c9, ac2600. Ezek mennyire megbízhatóak és mik a tapasztalatok velük ? ( pozitív , negatív )
Nagyon kevés tapasztalat van velük de alapvetően nem rosszak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58722) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hali.

Maximum 40k-ig keresem a legstabilabb wifi-s routert. Ez a legfőbb elvárás. Nem kell az 5GHz, Gigabites sávszél és társai de (persze nem baj ha benne van) a jel stabilitás a legfontosabb. Mindössze 20 megás netet kéne beton stabilan szórnia. A sok garancia előny.

(#58723) gabor9991 válasza róland (#58703) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez biztosan működik repeater módban.
Múlt héten állítottam be egy ilyet, stabilan működik.A lefedettsége egy egész családi házra is megfelelő.
A tenda megbízhatóságáról én is olvastam már ezt-azt, egy ilyen van fent a padláson szerintem úgy 5 éve :) , mostanában kb. 50 fok van fent, télen akár -25 is lehetett, de nem panaszkodik, a burkolata már el van sárgulva, pedig teljes sötét van fent.Van egy másik router itthon, repeaterként használva, az is tenda, az is működik.
Szóval én meg vagyok velük elégedve.

(#58724) Immy válasza Gubek-Einste (#58708) üzenetére


Immy
őstag

Hi,

2x2:2 -őt elvileg 2 antenna szokta adni nem?
Elég a 2.4GHz, néha lennének rajta csak telefon kliensek, nem annyira fontos a wifi.
1043ND v1-el voltak rossz tapasztalatok. v4-re egyenlőre nem találtam custom firmware-t....

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#58725) krealon válasza Immy (#58724) üzenetére


krealon
veterán

(#58726) Siszibatya


Siszibatya
tag

Köszönöm a válaszokat és az infokat Gubek-Einste , Core2duo6600 ! :R

Letisztultabb lett a kép sokkal. Maradok szobán belül a laptoppal is és ott fogom használni a mobilt is netezésre.

Melyik asus router lessz majd még kiderül.

A wifi router elhelyezésével kapcsolatban kaptam a választ, hogy ne a tv fölé .

Ilyen lehetőségek maradtak:

Egy 170cm hosszú asztalon van a tv-m és mellette van még hely 1db monitornak. Asztali gép ez alatt az asztal alatt van. ( tv van összekötve az asztali géppel )

A routert vagy hagyom ezen az asztalon vagy az asztal mögötti falra tudom felrakni polcra . ( van kb. egy 70-80 cm hely ami nem a tv fölött helyezkedik el ahová felrakhatom ) Tv-től balra lévő falon még megoldható a felszerelése egyébként.
A szoba kialakítása és elrendezése miatt más helyet nem tudok elképzelni .

Üdv.: Tamás

(#58727) Gubek-Einste válasza 2thletme2day (#58722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

Ehhez a nethez elég lenne egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is, gigabites portokkal Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4, ezek minden csak 2,4 GHz képesek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58728) 2thletme2day válasza Gubek-Einste (#58727) üzenetére


2thletme2day
őstag

Egy 120 nm-es családi házat kéne lefednie a routernek. Viszonylag nyitott terek. A legtöbb az 3 fal amit át kell lőnie. Jelenleg egy 841ND van de gyakran megszakad a kapcsolat pár másodpercre. Csak egy szomszéd van. Nem zavaró tényező a szomszédság. Általában 3 pc, 1 notebook, 3 telefon és 2 tv van a hálózaton. Az érdekes az, hogy az egyik pc powerline segítségével van rákötve a routerre és azon is megszakad a kapcsolat random pár másodpercre.

(#58729) meszi3 válasza 2thletme2day (#58728) üzenetére


meszi3
tag

mit értesz az alatt, hogy megszakad a kapcsolat? Elmegy az internet? Ebben az esetben lehet, a router és a szolgáltató között van a probléma, nem pedig a routered és a kliensek között.

(#58730) 2thletme2day válasza meszi3 (#58729) üzenetére


2thletme2day
őstag

Így ahogy mondod. Elmegy az internet pár másodpercre majd újra helyreáll.

(#58731) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Panelban lakom, a pc az egyik szobában, másikban smart tv. Azt kéne megoldani, hogy a full hd filmek simán menjenek a tv-n wifin keresztül, mert most megakad néha és így nézhetetlen. Jelenleg tp-link 841ND-t használok. Melyik az a router, ami ezt tudja legolcsóbban?

Köszi!

(#58732) meszi3 válasza 2thletme2day (#58730) üzenetére


meszi3
tag

esetleg Invitel DSL?

(#58733) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

100/50 MBit/s internethez melyik a legolcsóbb ajánlott Wifi router? :R

Az összefoglaló alapján ennél van olcsóbb, jobb alternatíva: ASUS RT-N10?

üdv,
Tamás

(#58734) mmili


mmili
tag

Sziasztok.

A múlt hétvégi vihar tönkretette a routerem (és a gépem). Egy 4 éve vásárolt TL-WR740N-t használtam. 5-6k körül milyet ajánlanátok helyette. Átlagos használatra volt. 4 felé osztotta netet a lakásban, plusz wifi az okos eszközökhöz. Nézegettem pl a TL-WR841N-et, amit elég jóra értékeltek különböző oldalakon a felhasználók, vagy az ASUS RT-N12 Plus-t is, sőt némely a D-Link, és Tenda is közkedvelt a vásárlók körében.
Köszi a segítséget előre is :).

(#58735) krealon válasza johnny82 (#58731) üzenetére


krealon
veterán

"Panelban lakom, a pc az egyik szobában, másikban smart tv. Azt kéne megoldani, hogy a full hd filmek simán menjenek a tv-n wifin keresztül, mert most megakad néha és így nézhetetlen. Jelenleg tp-link 841ND-t használok. Melyik az a router, ami ezt tudja legolcsóbban?"

Ha
- rosszul van elhelyezve vagy
- TV nem kepes N-es sebessegre vagy
- tul sok eszkoz log a wifin vagy
- sok a zavaro halozat,
akkor semelyik wifi router sem fogja megoldani a problemat.

Ellenben ha jol helyezed el a routert, akkor lehet, hogy semmit sem kell venned.

(#58736) johnny82 válasza krealon (#58735) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi, próbálkozok. :R

(#58737) Görgőőő válasza jmuranyi (#58715) üzenetére


Görgőőő
tag

Köszi szépen, meg is rendeltem a C7-et, remélhetőleg tényleg megoldódik. :)

(#58738) 2thletme2day válasza meszi3 (#58732) üzenetére


2thletme2day
őstag

Nem. Egy kis faluban lakom ahol csak egyetlen szolgáltató van, de az is csak mikrohullámú. Znet Telekom a szolgáltató neve.

(#58739) woodworm válasza 2thletme2day (#58738) üzenetére


woodworm
veterán

Először tisztázni kellene, hogy a jelenség tényleg a router sara és nem a szolgáltatóé. Gyakorlatilag a mikro is wifi, ugyanazokkal a hibajelenségekkel.

(#58740) jmuranyi válasza mmili (#58734) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, ha nem túl gyors a neted,
megfelelnek az általad kinézett eszközök.
Én a TL-WR841N-t venném, ilyennel már
van személyes tapasztalatom, bevált.

(#58741) jmuranyi válasza Görgőőő (#58737) üzenetére


jmuranyi
tag

Szívesen, majd oszd meg velünk az eredményt.

(#58742) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy 30Mbps nettel használom a TP-Link routerem. Tervben van az 500/1gigás net. Viszont már nagyon lassú. Szeretnék egy korszerű routert venni, ami kiszolgál 2 notebook-ot, 2 mobiltelefont wifin és egy PS-t és egy TV-t és egy média centert LAN-on. A media szerveren futna egy torrent kliens. Ezen kívül semmi extra. A keret max 20e lenne. Mit tudtok ajánlani? :R

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#58743) mmili válasza jmuranyi (#58740) üzenetére


mmili
tag

Köszi.
A letöltés 50/10, a feltöltés 25/5.

(#58744) jmuranyi válasza mmili (#58743) üzenetére


jmuranyi
tag

Oks, elvileg a TL-WR841N kapacitása még éppen
elég lesz, meg fogja tudni osztani a netet, nem lesz
sebességlassulás.

Ha esetleg várható, hogy a közeljövőben
lesz gyorsabb net, akkor érdemes "jobbat" venni,
pl.: TL-WR1043ND, de ez már inkább olyan 14e.

(#58745) 2thletme2day válasza woodworm (#58739) üzenetére


2thletme2day
őstag

És ezt hogyan tudnám ellenőrizni?

(#58746) Gubek-Einste válasza Slownz (#58733) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus kellene, abból a TP-Link 1043NDv2/v3/v4 a legolcsóbb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58747) Gubek-Einste válasza toth_janika (#58742) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58748) Gubek-Einste válasza 2thletme2day (#58745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT kaphatsz segítséget ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58749) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok,
mai napon megvettem az asus n18u készüléket és megcsináltam az alap beállításokat. A kérdésem / problémám továbbra is az hogy a router mellett 50 cm-re wifin kapcsolódva (semmi zavaró tényező) a letöltési sebesség maradt a korábbi ~30 Mb/s. Kábelen jön a 60, de wifin továbbra sem. Van ötlet hogy mi lehet a probléma és hogyan lehetne orvosolni? A net 60/5 Mb/s.

ˣ

(#58750) Core2duo6600 válasza tuzpenge (#58749) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha ezt telóval éred el, lehet ennyit tud

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.