Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59601) pvil válasza Gubek-Einste (#59599) üzenetére


pvil
tag

Köszönet, akkor hanyagolom...

(#59602) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv! 1043ND V2.1 helyett milyen routert ajánlanátok ami stabilabb, jobb, gyorsabb stb? Azaz jelenlegi ár/érték arányban mi a best buy? Vagy mi az ami stabil tényleg? Olvastam itt ASUStól kezdve mindent :) Panel lakásba kellene, tehát jelerősség sem hátrány :)

Azaz ASUS RT-N18U vagy egy 1043ND V4? :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#59603) Gubek-Einste válasza Doky1988 (#59602) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Panel/társas házi környezetben előnyösebb tud lenni a dual band eszköz, feltéve, hogy van megfelelő kliens eszköz. Ebben az esetben: Asus N56U (CFW-vel AC-s)/AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C5/C7 lenne ajánlott.
A csak 2,4 GHz-s wifi-vel az Asus N18U jobb mint a TP-Link 1043ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59604) Doky1988 válasza Gubek-Einste (#59603) üzenetére


Doky1988
senior tag

ASUS N18U miben jobb a V4 1043nd nél?

DokY | www.zsolti.hu

(#59605) Gubek-Einste válasza Doky1988 (#59604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősebb hardver és többet tudó gyári firmware jellemzik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59606) SkiDev válasza SkiDev (#59587) üzenetére


SkiDev
senior tag

Valaki? :D

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#59607) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Sziasztok,
szolgáltatói (Telekom) router helyett keresek jobb minőségűt, főleg a wifi oldal érdekelne, mert ezen 2 szobával arrébb már alig érezhető a jel.
20 Mblt/s netem van és a hálózat többet nem is bír el (1,5 Km QV kábelen jön a házamhoz), tehát nem lenne szükség nagy teljesítményre és a jelenlegi ki is szolgálna, de a wifi az halál...

Antenna teljesítményre ezt találtam az egyik legerősebbnek, kérdésem hogy ez megfelelő lehet e, illetve képes e helyettesíteni a szolgáltatói routert? (szoftveres, hardveres kompatibilitásra gondolok elsősorban)

(#59608) Gubek-Einste válasza Tomdriver (#59607) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen szolgáltatói eszköz van használatban?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59609) Pecc válasza qnadam (#59581) üzenetére


Pecc
őstag

Köszi a választ :R
Kondik nem púposak, tápja jó, másikkal is ugyanezt produkálja egy idő után. A nap bármely szakában egyforma, felénk nem észrevehető jelentősen a leterheltség. Mintha elfáradna, kb féléve dugtam vissza a 340GD-t a pihenésből, a lecsökkent 18mega helyett tudott produkálni 45körül. Tegnap újra kicseréltem, most a 841ND V.8 van bekötve, a 18 helyett 45körül tud az is éppen. De egy pár hét után mintha elfogyna belőlük valami. Melohelyen asus RT N12+, az egy 741ND-t váltott, gyengébb a jel a tp linktől, ugyanonnan, ugyanazzal a nettel.

Gubek-Einste
Köszi a választ. Elírtam, 841ND v 8-am van, és a leváltandó eszköz.
Melohelyen asus RT N12+, az egy 741ND-t váltott, gyengébb a jel a tp linktől, tehát kisebb a hatótávolsága, ugyanonnan, ugyanazzal a nettel. Marad az 1043ND ezekszerint.

Újabb kérdés, magasabb ársávban mik azok a márkák, típusok, amik biztosan beváltak, és nagyobb a hatótávjuk az új ~10k kategóriától ?

(#59610) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok,

egy AP-t szeretnék venni a meglévő wifi-s router helyére.
Egy 45+45 m2-es házba kellene, a földszinten van a router és egy vasbeton födémet kell átvinnie.
Szombaton vettem egy 1043nd-t v4 (anyósomnak terveztem) és elég jól megoldja a dolgot. (de ez hamarosan átkerül a mamához ;) )
De telekom-os IP-tv-m van és volt olyan probléma korábban, hogy ha a telekomos router-en kívül más router van a hálózatban, akkor akadozott a tévé adás.
Ez a router csak a wifi-t biztosítja, tehát nem is kellene router elég lenne egy AP is.

A kérdésem az, hogy milyen AP-k ajánlottak, amik hasonló teljesítményt nyújtanak, mint a TP-Link 1043ND?
5 GHz-re nincs igazán szükségem. Semmilyen eszközöm sem támogatja, ezért elég lenne a sima 2,4 GHz-es. De ha hasonló árban olyan van, ami mind a kettőt tudja, akkor nem zárkózom el tőle.

A net 20/5 MBps-es, aszóval nem kell nagy sebesség. Esetleg, ha lenne az AP-n USB (nyomtató szerver, média szerver) akkor az előny lenne.

Előre is köszönöm!
Lidl

(#59611) qnadam válasza SkiDev (#59587) üzenetére


qnadam
veterán

amit router néven lehet kapni soho használatra, az valójában egy egyszerű router, egy switch és egy vezetéknélküli access point összeépítve. ebből a forgalmat a router irányítja, az access point értelemszerű, és a switch köti össze ezeket, meg a kábelen kapcsolódó gépeket. a rádió nélküli router az a vezetékes router.

hogy innentől mit tudsz csinálni, az továbbra is attól függ, hogy a digi milyen eszközt adott neked, ezt azóta is titkolod... ha routert, akkor mögé tudsz lógatni egy switchet, arra mehet egy ap meg a vezetékes kliensek. ha nem routert, akkor valami kell, ami irányít, egy switch nem elég, mert nem lesz, ami felépíti a pppoe kapcsolatot. vagyis lesz, de egyszerre csak egy lehet, te meg ugye több gépet akarsz használni... tehát milyen eszközt adott a szolgáltató?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59612) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Asus RT-AC88U routernek van olcsóbb alternatívája?
Ami kellene:
- 8db gigabites port
- AC wifi
- gigabites nethez
Szeretem az asus hálózati cuccokat, mert eddig mind bevált (ellenben dlink-el rossz tapasztalataim vannak).
Switcheim most netgear és tplink-ek, ezekkel sincs bajom, csak szeretném kiváltani legalább az egyiket.

Psn ID: sefter_hun

(#59613) SkiDev válasza qnadam (#59611) üzenetére


SkiDev
senior tag

Nem titkolom, semmit. :D
Azért ilyen olcsóak, mert magadnak kell kiépíteni a környezetet. :D Kaptuk össz-vissz egy kis kábelt a falból meg azon van egy kis kocka, amin két darab LAN port.De ebből csak az egyik megy.
Jelenleg van egy WiFi-router összesen ezen LAN helyre bedugva, ami szórni 54 Mbps-dal szór, kábelen pedig 10/100-as.
Ezt kéne úgy megoldani, hogy ne kelljen 12k-t elverni a 1043ND-re. Ezért gondoltam a switcherre (mivel ~4k a switch ami gigabites), azt bedugni a falba, ahhoz meg hozzákötjük a wifit, illetve 2 darab LAN kábelt a két gépbe, mert két gép és egy laptop van a mobil eszközök mellett.

pl

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#59614) Zolás


Zolás
addikt

Üdv.
Xiaomi wifi router mennyire ajánlott? 9k alatt jutnék hozzá egyhez, annyiért megéri?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#59615) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok. Router beallitasokban tudna valaki segiteni, idot szanni ram? Mar irtam par helyre, eredmenytelenul. Sajnos,nagyon nem ertek hozza....

(#59616) Gubek-Einste válasza Pecc (#59609) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Újabb kérdés, magasabb ársávban mik azok a márkák, típusok, amik biztosan beváltak, és nagyobb a hatótávjuk az új ~10k kategóriától ?
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59617) Gubek-Einste válasza Lidl (#59610) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem valami speciális körülmény indokolja akkor nem éri meg AP-t venni, árban kb annyi mint egy sima wifi router és a különböző üzemmódokon kivül nem is tud többet mint egy sima wifi router amely később még más célra is használható, főleg CFW-vel.
Ehhez a sebességhez elég lenne egy Asus N12 D1 (dedikált AP és repeater mód gyári firmware-rel) vagy TP-Link 841ND is.
USB port csak az gigabites portokkal rendelkező típusokon van az ajánlott eszközök közül:
Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59618) Gubek-Einste válasza Sefter (#59612) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Négynél több LAN port nagyon ritka az otthoni kategóriában, ezért is szoktunk inkább switch használatát javasolni ha kevés lenne a négy LAN port.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59619) Gubek-Einste válasza Zolás (#59614) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyjából rendben vannak, melyiket nézted ki és milyen körülmények közt lenne használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59620) Gubek-Einste válasza d3tox1c (#59615) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE illő téma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59621) Tomdriver válasza Tomdriver (#59607) üzenetére


Tomdriver
őstag

Szia, köszönöm a visszajelzést, válaszokat beírtam!

Milyen szolgáltatói eszköz van használatban?
ZTE ZXDSL931VII

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Falak száma 2 (esetleg 3, de nem opció most) anyaga terméskö, vastagsága 70cm, távolság max. 20m (persze jó ha több), szomszédok a vaddisznók (erdőben lakom. :) )

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Egy PC és két okos TV vezetéken (két utóbbi esetleg wifin), egy PC mobil wifi adapteren, két mobil teló, egy tablet, egy laptop. De együtt ritkán használom őket.

Mennyi lenne a beszerzésre?
Amennyiből egy stabil hálózat létrejön, de nem szeretnék külön AP eszközöket telepíteni (ha jól írtam, tök laikus vagyok). :)

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Semmi egyéb.

Köszönöm a tanácsod, segítséged előre is!

[ Szerkesztve ]

(#59622) d3tox1c válasza Gubek-Einste (#59620) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszönöm :)
Megneztem, ott is az utolsó kérdés az enyém :(

[ Szerkesztve ]

(#59623) Gubek-Einste válasza Tomdriver (#59621) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez elég lenne egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is ha nem kell gigabites LAN port és/vagy dual band wifi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59624) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég egy ismerősömmel beszéltük, hogy amint bekötik hozzájuk a netet, választunk majd egy jó routert. Már rendeltük volna meg az összefoglaló alapján, viszont a szolgáltató vitt magával egy modem/routert (pontos típusa: ZTE ZHXN F668), a baj viszont az vele, hogy állítólag a wireless jele valami iszonyat gyenge: elmondása szerint még ugyanannak a szobának a távolabbik sarkából is szinte nem volt jel.

Kicsit utánanéztem a routernek, de csak nem lehet ennyire gáz, nem? Valami beállítási gondra tippelek, de bármilyen tanácsot elfogadok. :R

(#59625) qnadam válasza SkiDev (#59613) üzenetére


qnadam
veterán

nem, ez router nélkül nem fog menni, és sajnos 100 megabitnél van egy ugrás árban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59626) Gubek-Einste válasza .Ishi. (#59624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltató topikjában kérdezzél erre rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59627) Tomdriver válasza Gubek-Einste (#59623) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi, nem kell LAN port és dual band wifi sem, úgyhogy az ajánlottak közül lesz valamelyik.

Azt viszont elfelejtettem megírni, hogy a szolgáltatói routerhez csatlakozik a vezetékes telefon kábele, ilyen csatlakozási lehetőség azonban az ajánlott routereken nincs.
Akkor ha jól sejtem, a szolgáltatói eszközt nem lehet kihagyni a folyamatból - ez eddig nem volt tiszta.

Kérdésem még, hogy a két routert a WAN csatlakozási felületükön kell összekötni, majd a saját routeren elvégezni a szükséges beállításokat?

(#59628) Doky1988 válasza ender02 (#13449) üzenetére


Doky1988
senior tag

Pedig én is ASUS RT-N18U -n vacilálok, vagy 1043ND V4 -en.. V2-őm most adta meg magát, csak power led világít semmi más.. :D Én TP-Linkel vagyok ugyanígy..

DokY | www.zsolti.hu

(#59629) Doky1988


Doky1988
senior tag

Egyébként mi most a "best buy" router? Nekem itthonra, igazából 2 telefont, 1 TV-t, 1 NAS-t kellene kiszolgálnia, illetve egy 2db asztali PC-t, meg egy Notit. Na már most DLNA-val NASról nézzük a filmeket, tehát olyan router kellene ami birja mindezt, nem akadozik... 1043ND V2.1 -em simán vitt mindent patikául, de lehalt sajna.. :) Per pillanat vagy egy 1043ND V4 -en gondolkodom, vagy egy ASUS RT-N18U -n.. De ha van valami abszolút best buy router akkor várom a javaslatotokat :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#59630) Intruder2k5 válasza Doky1988 (#59628) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amire válaszoltál, az egy 2011-es hozzászólás volt.

A hiba amit említett a fórumtárs, a WL-500gP sorozat tápjának típushibája, ha valaki ért hozzá, akkor 100Ft-ból javítható, egyéb esetben 1000Ft-ért lehet venni másik tápot.

(#59631) Doky1988 válasza Intruder2k5 (#59630) üzenetére


Doky1988
senior tag

Fúh most látom tényleg bocsi :D
Ettől függetlenül te mit ajánlanátol Intru? :) Mi a best buy most?

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#59632) Intruder2k5 válasza Doky1988 (#59631) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A két választottad közül én is az ASUS-ra szavazok, nekem is RT-N18U-m van, bár én Tomato fw-vel használom, de teljesen elégedett vagyok vele.

(#59633) Doky1988 válasza Intruder2k5 (#59632) üzenetére


Doky1988
senior tag

Igen mindenhol ezt olvastam, hogy RT-N18U Tomatoval nem egy rossz választás :) No akkor lehetséges, hogy adok 1 esélyt neki :)

DokY | www.zsolti.hu

(#59634) .Ishi. válasza Gubek-Einste (#59626) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Köszi, máris tartok arra. :R

(#59635) Lidl válasza Gubek-Einste (#59617) üzenetére


Lidl
senior tag

Igazából azért gondolkodtam rajta, mert a router-ek többségében a gyári szoftverrel nem lehet kikapcsolni a WAN kapcsolatot.
És akkor hiába van csak a LAN-on csatlakoztatva a hálózathoz, azok az eszközök, amik erre vannak kapcsolódva (a wifi kapcsolaton keresztül) meg próbálnak kommunikálni a WAN porton keresztül, és ez akadást, késést okoz. (benne is van a routing táblában, hogy a WAN porton keresztül menjen az útvonal a 0.0.0.0 hálózatra)
Ez okozott korábban gondot az Telekom-os IPTV-nél. Ott percenként akadozott a kép, ha így volt benne egy router a hálózatban.
Egy 841ND volt így, de miután feltettem egy CFW-t rá, ki lehetett kapcsolni a WAN portot, és csak mint egy AP viselkedett. Így jó volt, de most kicsit fellángoltam, hogy lecseréljem, mert gyenge a jele az emeleten.
De most kipróbáltam a 1043nd V4-et és ezzel (bár nem lehet kikapcsolni a WAN portot és nem is lehet AP módba kapcsolni a gyári szoftverrel) nem csinálja az akadást. Elképzelhető, hogy jó lesz egy sima router is.

Köszi a segítséget, egyenlőre tesztelem otthon a 1043nd-t és ha megfelelő, akkor lehet, hogy ilyen lesz.

Köszi
Lidl

(#59636) Zolás válasza Gubek-Einste (#59619) üzenetére


Zolás
addikt

Mi wifi 3 3g, igazából a 3g részét nem használnám. Családi házas környezetben lesz, 1 gép kábelen, 4 telefon, és 2 laptop lesz rajta, ez a maximális eszköz szám, ami lesz rajta.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#59637) csasaKKP válasza Zolás (#59636) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nincs benne 3G, azaz "mobilos modem" rész benne. 3G, az a típusa lesz.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#59638) woodworm válasza Zolás (#59636) üzenetére


woodworm
veterán

A xiaomi egyetlen felróható hibája az igmp hiánya a gyári fw-ben, ez csak cfw-vel orvosolható, Tehát iptv felejtős rajta.
Egyébként a benne lévő chipset miatt szerintem jelenleg best buy ezen az áron.

[ Szerkesztve ]

(#59639) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Adott egy családi ház, ahol 100/100mbp/s-el rendelkező internet hálózat van bekötve, Cat5e-Cat6 kábelezéssel. Mivel esélyes hogy később nagyobb sebességű hálózat lesz kiépítve, ezért olyan router-t keresek amit nem kell egyhamar lecserélnem. Illetve 5Ghz-s hálózatnak is örülnék, legyen inkább kritériumok közzé sorolva, a jövőre nézve.

Lan - 2 db eszköz.
Wifi - 4db eszköz.

Felhasználása 24/7-ben.

Örülnék ha olyan eszköz lenne amiből nem lóg ki antenna, és a hűtése kellőképp megfelelő, tehát nem throtting-ol.

Várom az ajánlatokat.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59640) Lidl válasza woodworm (#59638) üzenetére


Lidl
senior tag

Ez az igmp, ugye csak akkor számít, ha ezen a routeren keresztül megy ki az IPTV?
Tehát a a Xiaomi router csak benne van a hálózatban, mint egy AP, akkor nem okoz gondot az IPTV-nek?
Jelenleg egy Speedport Entry .... router van, amit a szolgáltató adott, és e mellé néztem a Xiaomi-t, mint AP (ezért nem jelent gondot, hogy csak 2 LAN port van rajta ;) )

Köszi
Lidl

(#59641) erdey_a


erdey_a
őstag

Sziasztok,

van egy Asus RT-n12+ routerem, ami az utóbbi időben csiga lassan engedi csatlakozni a klienseket, illetve eléggé hullámzó a wifi sebessége ugyanazon a pontján a lakásnak (préri közepe családi ház, nincs zavarás). Időnként meg is szakad a net. Azazhogy a telefon vagy a laptop csatlakozva marad, de internet nincs.

Gyanítom, hogy a routerrel van baj, (ezt esetleg kérem cáfolni), így vennék egy újat.
Mi lenne a legjobb vétel max 3 kliens egyidőbeli csatlakozásához (2 telefon és egy tv box), 100-as nethez, kisebb házikóban. Különösebb tudásra nincs szükség, hasítson a böngészés meg a tv-boxon az online film.

Amit néztem, az asus RT-N18U, de kicsit drágállom. Van olyan ami olcsóbb és ugyanilyen jó?
Köszi!

Vérboci

(#59642) erdey_a válasza erdey_a (#59641) üzenetére


erdey_a
őstag

tplink tl-wr1043nd még amit néztem, az azért olcsóbb...
Lenne számomra érdemi különbség?

Vérboci

(#59643) krealon válasza Lidl (#59640) üzenetére


krealon
veterán

"Ez az igmp, ugye csak akkor számít, ha ezen a routeren keresztül megy ki az IPTV?
Tehát a a Xiaomi router csak benne van a hálózatban, mint egy AP, akkor nem okoz gondot az IPTV-nek?
"

Forditva.
Az IPTV ulteti le a halozatot, ha olyan eszkoz is van benne, ami nem tudja az IGMP snooping-ot.
Sajnos ez tapasztalat.

(#59644) Radomer


Radomer
aktív tag

Hali!

Archer C7 V1 helyett V4 érdemes váltani? Néhanap eldobja az 5ghz a mostani.

:R

Szerk: Gyári firm-el volt eddig használva a V1.

[ Szerkesztve ]

(#59645) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Egy haverom keres routert a UPC netjéhez, mert családi házban azt mondta, hogy az egyik szobában nincs jel soha a UPC Ubee modemmel.
A net 60-120-as lehet, azt nem tudom. Távolság 12 méter légvonalban a szoba, ahol nincs jel.
De erősebb kell a biztonság kedvéért. Tudtok ajánlani valamit?

(#59646) bluemirage válasza Tothgera30 (#59639) üzenetére


bluemirage
őstag

Antenna nélküli dual band-es router, melyek gigabites internet mellé is jók.

Asus N56U (kifutó... de jó eszköz. CFW-vel helyett tudja az AC-t is, de a gyári firmware is stabil)
Dlink 860L B1 (ez csak CFW-vel használható, de azzal jó)

Meliora sunt bono inimica

(#59647) Lidl válasza krealon (#59643) üzenetére


Lidl
senior tag

Ez biztos? Mármint hiszek neked, de honnan lehet tudni, hogy egy eszköz tudja-e az igmp snooping-ot?
Jelenleg a hálózatomban a következő eszközök vannak:

- Telekom-os Speedport router/modem (ez biztos, mivel ez adja az IPTV-t.
- TP-Link WR1043ND v4, ez adja a wifi-t, AP ként, tehát a WAN portjára nincs dugva semmi.
- Egy Asus 8 portots 10/100 -as switch. Valami egyszerű, pontos típust nem tudok
- Egy Tenda (talán F300) router, ami switch-ként működik (Wifi off, WAN portban semmi)

Az egyik box as Asus switched keresztül van rádugva a Speedport routerre, a másik pedig a Tenda routeren keresztül.
És jelenleg teljesen jól megy minden a hálózaton. Nem akad az IPTV, nem lassul be a net, stb)

Néztem a 1043ND specifikációit, de ott sem látom, hogy lenne IGMP feltüntetve.
Az Asus switch sem egy mai darab és nem is komoly.

Szóval elképzelhető, hogy ezek a régi eszközök támogatják az IGMP-t, de a Xiaomi router nem?

Még nem nyomtam rá a vásárlás gombra az Ali-n de akkor még várok is vele, nem akarok rosszul járni ;)

Köszi
Lidl

(#59648) rayoliviero válasza rayoliviero (#59645) üzenetére


rayoliviero
veterán

240-es a net, most mondta.

(#59649) Tothgera30 válasza bluemirage (#59646) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezek közül egyik sem nyeri el a tetszésemet. Esetleg kilógó antennásak közül ilyen D-Link AC3200-as nagyon elborult ötlet lenne?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59650) veber0937


veber0937
tag

Hi

Erről vélemény:
TP-LINK TL-WR940N 450 Mbps N-es vezeték nélküli router?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.