Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) Gubek-Einste válasza tobal155 (#59696) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-szal sok a tapasztalat, a TP-Link-kel kevesebb.
Az Asus CFW támogatott.
Kicsit olcsóbban Asus AC66U B1 van még.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59702) rayoliviero válasza Gubek-Einste (#59698) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben, köszi. Akkor az Asus N18U-t megpróbálja.

(#59703) veber0937 válasza Gubek-Einste (#59700) üzenetére


veber0937
tag

Hi

2 asztali gép menne rá,plusz 2-3 teló,régi kőfal és tégla válaszfal.

(#59704) Gubek-Einste válasza veber0937 (#59703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Oda ideálisabb lenne a csak 2,4 GHz-s eszköz mint az Asus N18U vagy TP-Link 1043ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59705) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Egy 3 szintes ház fő routerét szeretném lecserélni(TPlink 542G). Az alagsorban van a bejövő net/modem. A földszinten és az emeleten 1-1 Access Point, dual band-es Linksys-ek.

A 1043ND-t néztem ki, csak kérdés, hogy később nem kellene -e az 5Ghz-es sáv.
Viszont olvastam olyat hogy a dual band-es routerek a 2.4-es sávban nem olyan erősek.

Köszönöm!

(#59706) Carvus válasza hobizoli (#59693) üzenetére


Carvus
senior tag

Köszi!

C5 ugye? Remélem sikerül v2-est kifogni, Ipon visszajelzések alapján elvileg azt küldi, de mindenképpen rá kell kérdezni rendelés előtt..

(#59707) Sefter


Sefter
veterán

Urak,

Zyxel armor szériáról milyen véleménnyel vagytok?
Ajánlóban nincs a márka...

Psn ID: sefter_hun

(#59708) Lidl válasza Gubek-Einste (#59697) üzenetére


Lidl
senior tag

Oké, köszi, akkor nem gondolkodom ebben.

Köszi

(#59709) woodworm válasza Carvus (#59706) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs gond a c5v1-essel sem. Sőt, igazából az egy átcimkézett c7.

(#59710) bluemirage válasza _kovi_ (#59705) üzenetére


bluemirage
őstag

Nagyjából úgy van ahogy írtad.
Egyenlőre az olcsó 1043ND-t próbálnám fő routernak, esetleg az okosabb Asus N18U-t ha belefér az árba. Felette 2 szinten úgyis megvan a dualband az AP-val... melyek gondolom vezetéken kapcsolódnak a fő routerhez.
Aki meg az alagsorban bóklászik annak meg jó lesz a stabil 2,4 Ghz.

Végre valaki aki szintenként használja a WiFi-t... és nem egy eszközzel akarja a fél világot lefedni :R

Meliora sunt bono inimica

(#59711) Multibit válasza Sefter (#59707) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs. Nem véletlenül. Olvass bele a topic-jába!

(#59712) Carvus válasza woodworm (#59709) üzenetére


Carvus
senior tag

Azt meg végképp örökölni lehet csak...ahogy nézem v2-es is nehéz menet lesz, szinte mindenhol 1200-as van már csak, bestmarkt pl az előbb azt írta C59 az utódja és nekik olyan van!

Valaki vett esetleg mostanában ilyet? Jó lenne valahonnan kifogni..

(#59713) _kovi_ válasza bluemirage (#59710) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszi a tanácsot! :R
Maradok a 1043ND-nél. :)

(#59714) Multibit válasza Carvus (#59712) üzenetére


Multibit
veterán

bestmarkt pl az előbb azt írta C59 az utódja és nekik olyan van
Lehet, hogy nekik olyan van, de az "utód" erős csúsztatás! Hogy lehet egy gigabites router utódja egy 100 Mbps portokkal szerelt eszköz? :(

(#59715) Core2duo6600 válasza Lidl (#59610) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pl: Zyxel WAP3205 v3 vagy v2
Van ilyenem különösebb gond nincs vele.

(#59613) Xperia.ZENO
Mindenképpen kell egy router, ezt nem uszod meg.
Az olcsó switch meg szar is.

(#59660) rayoliviero
Ha a 2 X között kellene megcsinálni a kapcsolatot, ez 5 Ghz en + eszköz nélkül lehetetlen, mert ahogy látom 2 külső falon is át kell menjen.
A legtutibb megoldás, elvinni egy kábelt a hálóba és ott egy másik AP ét betenni.

(#59666) bignor
A második szintre kábelen még egy AP ét be kéne tenni !

(#59685) Radeon_5
Egy router mindenképpen kell, akár az unifi vonalon, hisz valaminek ip címet kell osztania a gépeknek !, azért célszerű mindenből jelen esetben az Unifit választani, mert egységes felületen tudsz mindent beállítani.
Sőt az Unifi eszközöket kizálrólag a controlleren keresztül tudod állítani !

(#59705) _kovi_
Ha 5 Ghz re akarsz váltani akkor a többi AP ét is frissíteni kéne.

(#59707) Sefter

Zyxel ARMOR X1 Model: WAP6806 -em van, ez csak AP 4 db GB lan porttal, 2,4 en egész tűrhető, az 5 Ghz az elég gyenge, de hozzá kell tenni, hogy nincs idális helyen, kisgyerek játékszerévé vállás kivédése miatt !
A beállítás közben sokszor kellett ujraindítani, de amióta be lett lőve, azóta nincs gond vele.
Áramszünetnél volt még kiakadás, mert a hálózat felsőbb részei még nem álltak talpra, amikor ez már igen, ekkor újra kellett indítani, tehát stabilnak stabil.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59716) rayoliviero válasza Gubek-Einste (#59698) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tudnék szerezni neki Linksys E3000 routert, régen az ajánlott kategória volt és arról azt olvastam, hogy nagy hatótávja van. Ma már ez a router nem állja meg a helyét?

(#59717) legenda007


legenda007
aktív tag

Sziasztok!
Ez ajánlott kategoria? [link]

(#59718) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv!
ASUS RT-N18U vagy TP-LINK Archer C5? Ha jól láttam mindkettő hasonló árban van most. Ha nincs szükségem ac-s wifire, akkor az Asus jobb választás?

(#59719) Intruder2k5 válasza rayoliviero (#59716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

120-as nethez még jó lehet a Linksys E3000, de tartalék már nem sok marad benne, így aztán nagyon olcsónak kellene lennie, hogy megérje. Az nagyjából egy ASUS RT-N16 kategória. Én már biztosan nem vennék meg ilyen routert.

(#59720) krealon válasza legenda007 (#59717) üzenetére


krealon
veterán

"Ez ajánlott kategoria? (Archer C50)"

A WAN / LAN portjai csak 100 megabitesek, igy kb ADSL melle elfogadhato, ezert az ar / ertek arany eleg rossz.
Emiatt nincs az ajanlott listan.

(#59721) Intruder2k5 válasza legenda007 (#59717) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A kritériumokról nem sokat írtál, ajánlani pedig leginkább azok függvényében lehet. A linkelt router AC1200-as WiFi-s, ami még jó is lehetne, viszont csak 100-as ethernet portjai vannak, így maximálisan 94Mbps netsebesség átvitelére lehet képes.

(#59722) Intruder2k5 válasza Matthewus (#59718) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ASUS nem csak az ac, de már az 5GHz-es WiFi szabványt sem támogatja, csak 2.4GHz-es. Hardveresen viszont erősebb, gyorsabb SoC, több RAM és flash van benne, illetve talán a CFW támogatása is jobb. Magam is ezt használom Gbit-es DIGI nethez, abszolút elégedett vagyok vele, akinek nincs szüksége az 5GHz-es WiFi-re, bátran ajánlom.

(#59723) veber0937 válasza Gubek-Einste (#59704) üzenetére


veber0937
tag

Hi

A TP-Link 1043ND az csak 2.4 ghz, erről vélemény

(#59724) Sefter válasza Multibit (#59711) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi, akkor kerülöm..
Synology RT1900ac?

Psn ID: sefter_hun

(#59725) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Haverom szeretne routert vásárolni 5000Ft környékén.
2 telefon 2 pc lenne rajta, de inkább a pc menne többet.
100Mbps net van az albérletben ahol lakik.

Mi jöhet szóba neki az újabb routerek közül?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#59726) Gubek-Einste válasza veber0937 (#59723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59727) Gubek-Einste válasza Sefter (#59724) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Saját topikjába nézz be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59728) Gubek-Einste válasza Predator2 (#59725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND de csak portjaik vannak így max 90-94 Mbps-re képesek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59729) veber0937


veber0937
tag

Szia

Erre gondoltam:
TP-Link 1043ND, mivel jókat irnak róla és jó véleménnyel vannak róla, plusz az usb-s nyomtató megosztás

(#59730) Sefter válasza Gubek-Einste (#59727) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi :B
Úgy látom akkor a gigabites net kihasználása zsebbenyúlós lesz...

Psn ID: sefter_hun

(#59731) Multibit válasza Sefter (#59730) üzenetére


Multibit
veterán

Jó lenne tudni, hogy milyen célra szeretnéd még használni a routert. Csak mert a gigás netet jóval olcsóbb router is kiszolgálja :K

(#59732) Gubek-Einste válasza veber0937 (#59729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59733) Sefter válasza Multibit (#59731) üzenetére


Sefter
veterán

Ezek lógnának rajta madzagon:
- file szerver
- két játék konzol
- két média player
- három pc
- két iptv

Wifin:
- klíma
- 4 mobil
- 4 tablet
- nyomtató

Ami a nagyobb bajom, hogy extender nélkül a nálam járt routereket nem látta a klíma wifije..(ott a telóm wifije is egy pálcika..sok a fal) ezért valami erősebb wifi is jó lenne

Psn ID: sefter_hun

(#59734) Gubek-Einste válasza Sefter (#59733) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sokkal jobb megoldás inkább két eszköznek a használata, főleg ha kábellel csatlakoznak egymáshol.
Távolságok/falazat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59735) Radeon_5 válasza Core2duo6600 (#59715) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Koszi, igen, ez igaz :) Arra is kivancsi voltam a kerdes feltevesekor, hogy esetleg nem leteznek-e 'okos', vagy legalabb kicsit nem buta AP-k, amik tudnak alapszintu router funkciokat.
De jah, mas okok miatt is kell egy router minimum, ha mar enterprise cucc, akkor hasznaljuk ki az osszes lehetoseget, monitorozas es groupok es minden egyeb.
Switch-re viszont akkor nincs szuksegem mindenkepp igaz?

Tobbi kerdes (altalanos kozerdeku) elozo HSZ-emben, [link]

Ezekre esetleg valami otlet? Az a celom, hogy mivel live stream-szeruen kapcsolodnak a userek a setupomban a szerverhez, minimalizalni szeretnem az eshetoseget arra vonatkozoan hogy barmely kliensnek le-fel kelljen kapcsolodnia a wifire barmilyen okbol is, tehat stabil es fix maradjon a kapcsolat mondjuk egy oran at (akar mozgas eseten is).
Nem tudom a handoverek AP-k kozott, es 2,4ghz/5ghz radio kozott okoznak-e kiesest, mondjuk websocket vagy akarmilyen kapcsolat elveszteset - ha nem, akkor nincs gond

Son of a Bit

(#59736) qnadam válasza Sefter (#59733) üzenetére


qnadam
veterán

16e nagyon sok? akkor még mellé tudsz tenni valamit extendernek.
nem tudom, milyen klímád van, de én belecsúsztam egy olyanba, hogy a klímavezérlő nem látta a 11-es feletti csatornákat, nekem meg a 13-ason volt, és nem értettem, ménemmegy. hátha csak ez a baja :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59737) Core2duo6600 válasza Radeon_5 (#59735) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tisztázni kellene, hogy az Unifi AP kap, vagy a Mesh vonalat választod -e ?
Ha az AP ék mellett döntesz, azok POE sek vagyis az utp én kapják az áramot, ehhez vagy POE képes switch vagy poe tápfeladó szükséges.

Mekkora területet akarsz lefedni ?
Az unifi rendszer esetében megoldott a roaming az ap ék közt ha a kliens ismeri ezt a szabványt
Miért ne lehetne ugyanaz az ssid név ? a 2,4 és az 5 Ghz esetében ?

Ha egy mind a 3 módot ismerő ap ra felkapcsolódik egy kliens G módban akkor az egész lassul G módra még ha az N et is tudja.
Olyan eszköz ami az N et nem ismeri már nem igen van, célszerű a B és G módot tiltani.
Az AC ha jól tudom abban az esetben van ha a kliens mind a 2,4 és az 5 Ghz es sávot egyszerre használja.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59738) Sefter válasza Gubek-Einste (#59734) üzenetére


Sefter
veterán

Jelenleg is 2 eszköz van:
- Szolgáltató féle router erről megy a 2 iptv meg egy kábel a switchbe (10/100 lan, n wifi sajnos belső antennás)
- switch ,hogy meglegyen a gigabites háló

Amit wifin át szeretnék lőni az kb 10m ,amibe benne van egy vasbeton födém, meg egy 40cm téglafal...na itt már a mobil eszköz is nagyon gyenge jelet fog, pedig ac wifi van benne..(tudom, hogy a router a gyenge láncszem).
Jó lenne ~50 körül megúszni.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#59739) Sefter válasza Sefter (#59738) üzenetére


Sefter
veterán

Azt kifelejtettem, hogy szolgáltatót váltok.
Az új csak egy kábelmodemet hoz, ezért kell olyan router, amivel iptv is mehet, meg akkor már erősebb wifi..van egy csomó ac-s eszközünk is..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#59740) Radeon_5 válasza Core2duo6600 (#59737) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Igen, ez is egy jo kerdes, hogy a mesh mint megoldas az en esetemben jatszik-e, vagy tradicionalis csillag AP-k. Tekintve hogy nem fix telepitett halozat lesz, hanem helyrol helyre 'vandorlo', rugalmas megoldast kell keresnem, ugyhogy szerintem a ketto kombinacioja lesz.
Arra gondoltam, hogy A router/switch melle egy eros sima AP (UAP-AC-HD valtozat) ami onmagaban is le tud kezelni egy csomo usert (MU-MIMO 4x4, datasheet szerint 500+ user, ami tobb mint kell, de jo ha van tartalek kesobbre, es egyebkent is high density szituaciora szamitok), es mondjuk egy vagy ket mesh kepes egyszerubb egyseg (UAP-AC-M) kiegeszitonek, ha valahova nem er el a fo AP, vagy siman csak jobb lefedeshez. Mit gondolsz ebben van racio?
Azt olvastam hogy a mesh-kepesek igazabol hasznalhatoak sima AP-k kent is, szoval ez igy jo megoldasnak tunik. Ha van lehetoseg kabelezni, mind3 egyseg megy a switchbe, egyebkent csak a fo AP, a mesh-ek meg wifin at.

A mesh igy ilyen B terv lenne, mar csak azert is, mert minden hoppal felezodik a savszel ugye, ha jol tudom, szoval alapvetoen nem a legjobb megoldas ha van kabel is.
Amugy a sima AP es a mesh is PoE-n eszik aramot ha jol emlekszem, szoval azt meg nem tudom pl hogy hogyan lehet dzsusszal ellatni egy mesh-elt egyseget - van konnektorbol PoE adapter?

Meg egy: ha nincs kabel, Powerline adapter is gondolom jatszik? Ez lehetne akkor a B lehetoseg, es a mesh csak a C.

Son of a Bit

(#59741) Gubek-Einste válasza Sefter (#59738) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott AC-s eszközök: Asus N56U (CFW-vel AC-s)/AC58U/AC66U B1/AC68U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59742) Sefter válasza Gubek-Einste (#59741) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi!
Ezek mind elbírnak a gigás nettel?
N56u-m volt évekig, sajna ide gyenge a wifi része, mindenképp külső antennás lesz.

Psn ID: sefter_hun

(#59743) Gubek-Einste válasza Sefter (#59742) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel mindegyikben van hardveres NAT így bírják a gigás netet is, Asus-ok és a D-Link CFW alatt is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59744) qnadam válasza Sefter (#59742) üzenetére


qnadam
veterán

nem azon múlik, hol az antenna, a mostani d-link dir-860l erősebb, mint a korábbi wdr4300.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59745) Sefter válasza qnadam (#59744) üzenetére


Sefter
veterán

Az lehet, de ha külső, akkor cserélhetem erősebbre..

Gubek
:R

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#59746) qnadam válasza Sefter (#59745) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem jobban jársz, ha inkább két eszközzel feded le a helyet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59747) Multibit válasza Sefter (#59745) üzenetére


Multibit
veterán

Azért azt tegyük hozzá, hogy nem feltétlenül jársz jobban azokkal a szuper antennákkal. Lehet, hogy bejön, lehet, hogy nem. WiFi-ről van szó! Olvasd végig EZT a tesztet!

(#59748) Sefter válasza Multibit (#59747) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi, ez tanulságos volt !

qnadam
Ha minden kötél szakad, az lesz (most is úgy van, de szolgáltató csere miatt amúgy is routert kell vegyek, ha meg tudnám oldani egy eszközzel, az lenne a kiru..)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#59749) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Rendeltem egy Xiaomi WiFi Router 3G-t. Úgy tudom ebből még nincs angol verzió, de olvastam, hogy Google fordító vagy Androidos app segítségével simán beállítható, illetve Padavan és LEDE firmware is telepíthető rá. A kérdésem az lenne, hogy milyen tápegységet rendeljek hozzá, mert úgy látom a tartozék táp nem eu típusú. Milyen megbízható tápot javasoltok hozzá? Vagy inkább valami átalakítót szerezzek be?

(Bocs, ezt a kérést a Gearbest topikban tettem fel először, de azt hiszem ez a topik a megfelelő)

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#59750) bluemirage válasza Sefter (#59745) üzenetére


bluemirage
őstag

Ahogy korábban írták a nagyobb antennával jobb esetben nem lesz érdemi változás, rosszabb esetben még romolhat is a helyzet. Ritka az amikor érdemi változást hoz...
A külső antennának egy valós előnye van, hogy antennái dőlésszöge állítható és ezzel főleg többszintes épületben lehet többet fentre szórni, vagy más irányba befolyásolni a sugárzást.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.