Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) jmuranyi válasza dergander (#58199) üzenetére


jmuranyi
tag

2 db USB port?

ASUS RT-N18U.

Ha tényleg kell a 2 db USB, akkor legalább ez.
Olyan 20 eFt körül vannak újonnan.

(#58202) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Wifi repeater megoldáshoz kérek segítséget. Mivel a jelszint gyenge, ezért irányított antennára van szükség.
Nem tudom létezik-e olyan repeater, amelyik külön antennával rendelkezik a forrás és a relézett wifi hálózathoz. Feltételezem, hogy ilyen nincs, azért két routerből raknám össze a rendszert. Egy kliens és egy AP LAN-on összekötve.
A kérdés az lenne, hogy melyik olcsó router tud kliens módban működni. Azt látom, hogy a TP LINK TL-WR743/843ND tud ilyet, de ezek egyrészt már nem kaphatók, illetve nem cserélhető rajtuk az antenna.

Vajon a 740N openwrt-vel alkamas kliensnek?

(#58203) dergander válasza jmuranyi (#58201) üzenetére


dergander
addikt

Szerintem ez nem ADSL router de javits ki ha nem igy van.

(#58204) jmuranyi válasza dergander (#58203) üzenetére


jmuranyi
tag

Egyetértünk, ebben nincs ADSL modem.

(#58205) carr válasza dergander (#58199) üzenetére


carr
őstag

gigabites? a 20mbps net mellé szvsz felesleges. Hacsak nem osztasz meg hálón belül nagy méretű fájlokat.
Speedport w724 VDSL képes eszköz. Vígan elvan 20M-val, és gigásak a portjai, plusz DSL modemmel egyben van.
itt egy leírás
remélem tudtam segíteni.
:R

szerk:
mit értesz adsl router alatt? pl amit fentebb linkeltem? Mr szürke! :)

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#58207) dergander válasza carr (#58205) üzenetére


dergander
addikt

Pont ilyenem van,ezt adta a telekom. Teljesen fapafos semmit nem tudok állítani.

Igen belső mozgásra kell a gigaport.

Szóval valamilyen tp link kellene. Van a gyártó honlapján vagy 8 féle a legolcsobbtol a legdragabbig. Más gyártóra is vevő vagyok...

(#58208) carr válasza dergander (#58207) üzenetére


carr
őstag

hh nem tudsz állítani? Szinte mindent lehet benne. :) kicsit valóban fapados.
Ha erősebb kell, akkor mögé tennék egy durvább vasat repeaternek. vagy hogy mondják. Majd intruder kolléga kijavít, de sztem vágja mit szeretnél. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#58209) woodworm válasza dergander (#58207) üzenetére


woodworm
veterán

Nem opció bridge-be kapcsolni/tatni vagy pppoe passthrough-ot használni, nem vagyok napra kész, hogy a telekom melyik készülékén érhető el.
Sokkal egyszerűbb lenne a sima routerek között találni egy jót, mint a kombó eszközöknél. arról nem is beszélve, hogy a szolgáltató hogyan viszonyul az idegen készülékhez.

(#58210) carr válasza woodworm (#58209) üzenetére


carr
őstag

telekomos voltam. Pont lesz.rja a té, hogy a dsl jel után mit aggatsz rá, és házon belül hogy használod a hálózatod. :))
Ezek a cuccok leginkább azért ilyen erősek, mert erre mennek a VOIP-ok, és a TV adások is. mert IPTVnél azért kell a sávszél. de még így is van, hogy a netet csipkedi... volt is panasz ezerrel, hogy lassú a net, ha megy a TV. :D hogyne lenne. prioros. :Y

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#58211) woodworm válasza carr (#58210) üzenetére


woodworm
veterán

Erősek? Pont nem ezt hallani a szolgáltatói eszközökről. Saját hgw-nél hogyan állítja be a voip és iptv szolgáltatást?
Szerintem egyszerűbb a bridge vagy pppoe passthrough felé elindulni, ha elérhető, és egy saját routert beállítani.

(#58212) dergander válasza carr (#58208) üzenetére


dergander
addikt

Fapadost úgy értem hogy rule-t egyátalán nem tudok szerkeszteni...stb.stb.

Láttam van jópár router adsl kompatibilis és persze belső gigabitre alkalmas... Volt már annak idején 2 eres telefonvezetékes telekomom egy olcsó tp link dsl routerrel. Jó volt. Elköltöztem városba ott már digi volt, most ujra vidék és 20 mega net. Erre kell. Itthon közös hálózati meghajtók a filmeknek amik routerről mennek. Usb3.0 . ezt szeretném itthon is megvalósítani csak a mostani routerem közel nem kompatibilis a 2 eres vezetékkel sajna.

(#58213) Gubek-Einste válasza Celtis (#58202) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kevés eszköz tudja a kliens módot.
A 740N CFW alatt tud kliens módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58214) Gubek-Einste válasza dergander (#58212) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlottak a kombo eszközök, használjad a szolgáltatói eszközt PPPoE Passthrough módban és köss után egy sima wifi router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58215) Celtis válasza Gubek-Einste (#58213) üzenetére


Celtis
veterán

A CFW mit jelent, custom firmware, openwrt? Ha igen, akkor az nekem tökéletes.

(#58216) Nemt0m12 válasza Gubek-Einste (#58175) üzenetére


Nemt0m12
tag

Köszi :R

(#58217) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Digi 500-at nemsokára kötik. Ehhez mérten néztem pár routert. Melyik lenne a jobb választás?
15-16e magasságában:

D-Link DIR-860L
TP-LINK Archer C1200
TP- LINK TL-WR1043ND V4

Esetleg ha tud annyival többet mint a fentiek, D-Link DIR-869 ez akciósan 26e

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#58218) woodworm válasza PowerBuldog (#58217) üzenetére


woodworm
veterán

A listából az archer c1200 esélytelen, bár az azonos chipsettel működő asusnál mintha látszódna némi fény, de ez mikorra gyűrűzik be a tp-linkhez, nem tudni.
A d-linkek gyári szoftvere nagyon kérdőjeles, a 860l b1 esetén van rá több custom fw, azokkal nagyon jól teljesít, a 869-ről nincs sok információ.
A 1043v4 bár ajánlott, de egyre több panaszt látok arra is, cfw alatt pedig egyelőre nem menne a digi500, csak redukált sebességgel, de itt is van esély az előrelépésre.

(#58219) PowerBuldog válasza woodworm (#58218) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Hmm, esetleg más lehetőség ebben a szegmensben?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#58220) woodworm válasza PowerBuldog (#58219) üzenetére


woodworm
veterán

Asus rt-n18u
Asus rt-n56u b1

(#58221) carr válasza woodworm (#58211) üzenetére


carr
őstag

Azon az oldalon amikre kellenek tv, és tel, azokban erősek. Enyém meglepően jól teljesít a szüleimnél.
3 szintes tégla ház. cca 30cm vastag falakkal. Az egész telket (2x 1000 nm) kb) beszórja wifivel, pincében, padláson is van jel.
Vezetéken 80m-re lévő repeatert is kiszolgált. plusz még egy lanon lévő pc-t.
Szóval bírja.
Én nem mozgatok nagy fájlokat belső hálón, így az nekem nem mérvadó, de elviekben tudja kezelni.
tény, h nem szabható annyira személyre, mint egy tomato, vagy más 3rd party fw-s router, de amire csinálták arra jó. :)
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#58222) ArthurShelby válasza carr (#58185) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Eddig csak asus-t vettem, és meg vagyok velük elégedve.
n56u (a1), n12d1, ac87u

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58223) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Kicsit növelve a keretemet 50 ezer forintig keresem a "legjobb" routert számomra.
A koncepció úgy néz ki, hogy a routerre 4 darab AP lesz kötve. Ez lenne a fő router amit most vásárolok.

Ezeket néztem ki:
NETGEAR R6400-100PES
TP-LINK Archer C9
Linksys EA7500
ASUS RT-AC68U
NETGEAR R7000-100PES

ezek közül melyik a legjobb választás ?
illetve ebben a kategóriában van ami jobb lehet?
köszönöm :R

(#58224) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! A TP-LINK TL-WR 1043 ND V4-et be lehet üzemelni média szervernek? Van erről tapasztalat?

Ha nincs, van erre ajánlás? Gigabit és media szerver egyben.

[ Szerkesztve ]

(#58225) Jim74 válasza smallmer (#58223) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én az ASUS RT-AC68U-t választanám ;) (Nekem az van, nagyon meg vagyok elégedve vele. 1 PC, 1 NAS, telefonok, tabletek, laptopok "lógnak" rajta és nincs vele semmi gond. A céges HP laptopom néha eldobja a 2.4 GHz-es kapcsolatot, de ez a laptop hibája, mert másik laptop, illetve mobil eszközök hibátlanul mennek a 2.4 GHz-es wifin.

(#58226) f4lcon válasza Jim74 (#58225) üzenetére


f4lcon
őstag

+1 az RT-AC68U-ra, nemrég váltottam és meg vagyok vele elégedve
a tévém (Panasonic TX50CXE720) a beépített 5Ghz-es vevőjével képes fullHD tartalmat streamelni szaggatás nélkül a NAS-ról, és 4k-t lejátszani Netflixről.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58227) Preacher1980


Preacher1980
tag

Üdv

Melyik router-t javasoljátok AC-s hálózat építésére:

ASUS RT-AC58U vagy ASUS RT-AC66U

A választ előre is köszönöm!

Üdv

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG based on AMD!!!

(#58228) smallmer válasza f4lcon (#58226) üzenetére


smallmer
őstag

köszönöm nektek :) innen rendelhetem szerintetek? : [link]

(#58229) Csabi1984 válasza smallmer (#58228) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia! Én már vásároltam tőlük terméket ugyan olyan bolt mint az IPon és társai. Garancia ügyintézésem még nem volt velük ezért arról nincs véleményem :)

(#58230) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Asus ac56u-ról mik a vélemények?
Azt tudom, hogy erős vas van benne, de engem inkább most a wifi teljesítménye érdekelne (azt tudom, hogy belsőantennás). Hozzá tudnék jutni használtan, relatíve olcsón. Egy n12d1-t váltana, és menne a helyére tomato-val kliens módban (5GHZ, ac). A router a szomszéd szoba másik felén lenne (1 fal).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58231) Gubek-Einste válasza Celtis (#58215) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, custom firmware-t jelent.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58232) Gubek-Einste válasza hibavissza (#58224) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható de inkább vegyél egy kicsit drágábban egy Asus N18U-t, erősebb hardver és többet tudó gyári fitmware okán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58233) Gubek-Einste válasza Preacher1980 (#58227) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC66U-ból csak a B1-t szabad megvenni.
Lényegében mindkettő jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58234) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#58230) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58235) carr


carr
őstag

fentebb említett 1043ND v1 mint kiderült...
100M-s netem alig vánszorog 3.6 M letöltéssel. ha szétszedem, és közvetlen a gépet dugnám rá, tuti adná az előfizetett értékeket.
Szerintetek adjam a fejének a reset örömét? fog segíteni? kedzem nagyon unni. :(
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#58236) Intruder2k5 válasza carr (#58235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem igen, de a továbbiakkal fordulj inkább a topikjába, ez itt off.

(#58237) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Tegnap az itt ajánlottakat figyelembe véve beruháztam egy TP-Link Archer C7-es routerre.

Naszóva hogyasszongya így egy esti tesztelés után:
Tenda f300-at váltott, panellakás, 2szoba hall, a router a bejáratnál a falon, a vevő a nagyszobában a falon.
Távolság 4m, 2 vatag betonfal. Digi 100/50-es net. A vevő TP-Link 2 antennás usb-s.
A 2.4-en az eddigi 25-50Mbps (nagyon ritkán 60-75) eléggé ingadozó jel helyett stabilan megvan a 60-65Mbps. :C :C :C
5Ghz-en telóval tudom mérni, ugyanitt a számítógép mellett megvan a 90-98 mbps :C :C :C

A kisszobában 7m-re az adótól (2vékony betonfal) 5Ghz-en 2csík, a teljesítmény 80-90Mbps megvan, a 2.4-en az eddigi 2 csík helyett stabilan max vétel, és a teló maxon 50Mbps-en veszi az adást. :D
Az erkélyen az 5Ghz megszakad, szobában az erkély ajtónál még mukogyy.

Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#58238) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok! Holnap kötik a Digi 500-at a lakásba és azonnal kéne valami erősebb router, ami minimum 6 évig jó szolgálatot tenne. A keretem 26 ezer forint, feljebb már tényleg nem tudom tolni. 38mm2-t kéne lefedni két galériával és vastag falakkal úgy, hogy az egyik sarokban lesz a router. AC fontos, és minél frissebb a kiadás a router annál jobb. :)

Eddig:

- ASUS RT-N56U
- TP-LINK Archer C5 AC1200

jött szóba, de várom a meglátásokat és véleményeket. :) Esetleg azt is, hogy honnan érdemes megvennem a szerkezetet. Előre is köszönöm! :R

Finn the human

(#58239) f4lcon válasza Matada2.3 (#58238) üzenetére


f4lcon
őstag

26 ezerért már C7-es Archer is van

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58240) Nagya21 válasza Matada2.3 (#58238) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Edigital TP-Link Archer C7 26.9K
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#58241) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!

Olyan routert keresek, ami:
- tud gigabitet osztani (persze tudom nem megy at wifin, de minel tobb menjen at)
-atvisz 3 teglafalat (kb 10 meteren belul)

Kb ennyi. Max 30at szannek ra, de orulnek ha kevesebbol is megoldhatnam ezt. Koszi elore is!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#58242) Matada2.3 válasza Nagya21 (#58240) üzenetére


Matada2.3
veterán

Üdvözletem Nagya kolléga! Köszönöm. A tippet, akkor ez lesz :)

Finn the human

(#58243) carr válasza Matada2.3 (#58238) üzenetére


carr
őstag

korábban pár hsz-el azt írták, hogy az archer nem fasza. :D nem? vagy most már mégis?
RT-N18U?
asus. cserélhető antenna nemtom mennyire előny. sztem az. rápakolni 3 erősebb antennát, aztán annyi. 20k
3 év garral. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#58244) Jim74 válasza carr (#58243) üzenetére


Jim74
nagyúr

AC-set szeretne, szerintem az N18U nem AC-s.

(#58245) carr válasza Jim74 (#58244) üzenetére


carr
őstag

Nem az. Átsiklottam. sry :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#58246) Jim74 válasza Matada2.3 (#58238) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha használt is játszik, akkor esetleg ez: [link]
CWF-el elég jól fel lehet tornázni a wifi jelerősséget, bár gyárilag sem rossz szerintem, azonban ez mindig csak az adott helyszínen derül ki.

[ Szerkesztve ]

(#58247) woodworm válasza carr (#58243) üzenetére


woodworm
veterán

Mire gondolsz?
Az archer c1200 került szóba, de annak oka van. Nincs szeplőtelen gyártó,mindegyiknél lehetnek nem ajánlott típusok.

[ Szerkesztve ]

(#58248) carr válasza woodworm (#58247) üzenetére


carr
őstag

oké. kötözködő üzemmódot ki lehet kapcsolni. :DD
:C
mondom benéztem, de archer volt ami megragadt.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#58249) Matada2.3 válasza carr (#58243) üzenetére


Matada2.3
veterán

Pont előtte olvastam, hogy nem olyan rossz azért. :)

(#58246) Jim74: Ahonnan jövök, ott pont ez a fő router és piszkosul jól teszi a dolgát. :) Viszont használtan nem szívesen vennék, főleg ha már 2 éves. Azért köszönöm. Archer C7 lett belőle.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#58250) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#58234) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszi a standard választ, de ezt már olvastam párszor a topikban (mivel követem). Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy milyen összehasonlítás képen a wifi teljesítménye az ac56u-nak (mivel belső antennás). Ha már az n56u szintjét megüti az nekem pl tökéletes. Lehet nem itt, hanem a topikjában kellett volna kérdeznem.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.