Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58751) tuzpenge válasza Core2duo6600 (#58750) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem telefonnal hanem laptoppal, de meg fogom nézni a telefonnal is (iPhone se), ami nem hiszem hogy csak ennyit tudna.
Szerk: a telefonnal is kb ilyeneket mérek 25-30 Mb/s (20 cm-re a routertől). Itt valami más van, mivel mind a két eszköznek többet kellene tudnia, meg a routernek is! (a laptop egy asus T200TA egyébként).

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#58752) Gubek-Einste válasza tuzpenge (#58751) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58753) mrmft


mrmft
senior tag

Aki kicsit tajekozattabb a temaban, tud nekem segiteni, hogy az Asus RT-AC86U mikor varhato Magyarorszagon es Merlinek vajon beveszik-e a tamogatott eszkozok koze?

[ Szerkesztve ]

(#58754) Gubek-Einste válasza mrmft (#58753) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre csak a nagy kereskedések tudnak válaszol, illetve írjál a Merlin fejlesztőjének.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58755) Slownz válasza Gubek-Einste (#58746) üzenetére


Slownz
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ. Miért ajánlott a nethez gigabites port? Laikus vagyok a témához, meg tudnád magyarázni kérlek.

(#58756) woodworm válasza Slownz (#58755) üzenetére


woodworm
veterán

Mert 100-as portokkal csak 90-94 Mbit fog átmenni.

[ Szerkesztve ]

(#58757) Gubek-Einste válasza Slownz (#58755) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy 100-as portokkal rendelkező típus max 90-94 Mbps-t tud de ez lehet kevesebb is ha hardvere nem bírja.
A 100-as net szinte mindig 105-110 Mbps-kel megy valamint nem egészséges a router állandóan max terhelés mellett használni., később még jól jöhet az erősebb hardver is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58758) toth_janika válasza Gubek-Einste (#58747) üzenetére


toth_janika
őstag

Szia! Sry a pontatlanságért. Egyelőre téglafalas épületben van használva, de hamarosan panelben lesz. Nem kell nagy távolságokat áthidalni, az egész lakás 50 nm. Max 2 falon kell átjutnia :)
Szomszédok bezavarhatnak, mert van pár router itt a környéken, épp ezért elvetném a 2,4 GHz-et. Semmilyen extra igényt nem akarok (nem akarok rajta torrentezni, meg hálózati nyomtatót tolni, meg ilyenek). Szolgáljon ki két notebook-ot, két telefont WIFI-n meg egy PS-t, TV-t, és egy NAS-t LAN-on. Ennyi lenne :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#58759) mrmft válasza Gubek-Einste (#58754) üzenetére


mrmft
senior tag

Megkerdeztem: "I this time I don't have any plan regarding the RT-AC86U, as it's based on quite different firmware code, and also that model isn't currently available outside of China. This might change in the future depending on what Asus decides to do with the firmware code used by that model, but not in the short term. Best regards: Eric"

(#58760) Gubek-Einste válasza toth_janika (#58758) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik ajánlott dual band eszköz jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58761) Gubek-Einste válasza mrmft (#58759) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor nem valószínű, hogy lesz nálunk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58762) toth_janika válasza Gubek-Einste (#58760) üzenetére


toth_janika
őstag

:R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#58763) woodworm válasza mrmft (#58759) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk az, hogy fcc id-t kapott és a global oldalon is szerepel a típus nem azt sejteti, hogy belpiacos terméknek szánták. Lehet a későbbiekben kerül erre is.
Az wikidevi szerint egyébként megegyezik az ac68u extreme-mel.

(#58764) mrmft válasza woodworm (#58763) üzenetére


mrmft
senior tag

Igen, ha megnezed formara is teljesen ac68u utod, a hatuljuk es oldaluk teljesen egyforma csak az elolapjuk mas. Kar erte, ha nem lesz EUban forgalomban. Ez meg normalis meretu eszkoz lenne nem olyan hombar mint a 87U es folotte levo szamozasuak. Valamint nekem itthonra tokeletesen eleg lenne a tudasa. A kinit ara is szimpatikus. Gondolom amint kifut az ac68u keszelt mar csak ez lesz es jon ide is.

(#58765) woodworm válasza mrmft (#58764) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem ez nem leváltó típus, ott inkább revízió számozást szoktak adni. Ez inkább egy emelt teljesítményű egyedi kiadás. Nem is nagyon érhető el.

(#58766) beach head


beach head
senior tag

hello, diginet 100/50 mbites nethez milyen routert ajanlanatok 5000 Ft alatt? Tenda, Dlink, Tplink? illetbmve ha mar itt tartunk milyen csatlakozovegben jon be a digi net? rj45? koszonom a segitseget!

(#58767) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Sürgős segítséget kérnék:) Nyaralunk Horvátországban, sok éve ide járunk vissza, a tulaj régi ismerős. Szereltek neki WiFi-t, raktak egy TPLink WA901ND AP-t, ami a fő router jelét erősíti (szolgáltatói ZTE modem/router, nem lehet cserélni, illetve bonyolult, de nem is érdekes, mert az stabil).

A gond az, hogy a WA901 valami rakás sz@r, fél óra vagy max pár órán belül elveszíti a wifit, nem működik semmi. Restart és ismét megy egy ideig. Frissítettem a legújabb gyári firmware-re, most kiderül, de ahogy olvastam a fórumokat, rengetegen küzdenek a WA901-gyel, pont ez, hogy eldobálja a wifit és csak a restart segít.

Arra gondoltam, beszerelek neki egy rendes routert, ami AP-ként üzemelne. Én amióta Asus-t használok imádom, most is erre gondoltam. Egy RT-N66U van otthon, imádom (Merlin).
Elvárás: stabil működés, elég a 2.4 Ghz, de nem gond, ha van 5 Ghz. A hatótáv a fő szempont, olyan kellene, aminek a legerősebb jele van, legalább papíron. Hogy milyen lesz a sebesség, annyira nem érdekes, működjön. Eleve elég lassú DSL netet kell osztani, de a lényeg, hogy valahogy működjön.

Erre gondoltam: RT-AC58U (de ezt nem támogatja a Merlin fw), de 4 antennája van. Ér valamit? Esetleg RT-N66U? Vagy RT-N18U? RT-AC53?
Semmi extra nem kell, USB nem érdekes, még a Merlin sem, ha működik Repeater módban a gyári fw. Csak legyen stabil, amennyire lehet, és minél erősebb a jel.

Sajna csak wifi-n tudom összekötni, nincs kábelezve az AP és a router között. De a jelerősség teljesen jó az AP helyén.

Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#58768) Jostee


Jostee
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. 54m2-es panel lakásba tervezek gigabites digire váltani. A két kiszemelt router közül kéne választanom: TP-LINK Archer C7 vagy ASUS RT-AC66U. Fő szempontok, hogy ne dobálja el a netet, és lanon hozza a maximumot. Sok eszköz nem csatlakozik rá, 2-3 telefon, 2 laptop és 1 pc, illetve a későbbiekben okostv majd.
Kérdés, hogy az asus routere megéri a felárát az esetemben, ha hosszú távra keresek stabil routert? Esetleg más alternatívák max 30k-ig?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#58769) g0dl


g0dl
addikt

Nagyon régen használtam gyári rendszerrel otthoni kategóriájú routert. Az ASUS, vagy TP-LINK (esetleg más ajánlott márka) rendszere támogatja, hogy access pointként használjuk a routert ( tehát nem routol, ip-t sem oszt, csak bridge) ? Egy ismerősnek kéne egy olcsó, de gigabites portokkal, és 5GHz támogatással routert ajánlanom.
Esetleg van jó ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#58770) Core2duo6600 válasza g0dl (#58769) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mindegyik routerben ki tudod kapcsolni a dhcp ét, és lan - lan ba kötöd, akkor máris az általad szükséges célt valósítod meg.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58771) Tyrel


Tyrel
őstag

Üdv!

Félig elvi szintű kérdésem lenne, egy routert szeretnék ami egyéb feladatok ellátására is képes. Azt tudom, hogy nem lehetetlen amit akarok, mert a jelenleg is használt Asus RT-N16-ommal is működött ez régen, csak épp Tomato-val (Shibby félével), ami hozott magával némi instabilitást WiFi téren, illetve túl lassú is volt, hardveres gyorsítások hiányában. (most a gyári firmware van rajta)

Szeretnék egy routert ami tud:
- 5 GHz WiFi-t - nem kell hogy szuper gyors legyen, de stabil. Vasbeton panelben élek, a 2,4GHz sávok elég foglaltak.

- 1 Gbps netkapcsolatot (NetMánia 1000) kiszolgálni (kábelen, a WiFi ha a tizedét viszi már boldog vagyok) - ez alatt főleg arra gondolok hogy át tudjon NAT-olni ekkora sávszélt. Összehasonlításképp az RT-N16 1 szálas letöltésnél kb 750 Mbps-nél ütközik kemény CPU limitbe, míg P2P forgalomnál kb. 300 Mbps környékén akad ki a CPU-ja (de annyira hogy az admin felület megnyitásai s percekig tart).

- Lehessen rá külső /USB/ HDD-t kötni, ha lehet NTFS filerendszer támogatással (nem követelmény csak előny). Ha muszáj lehet ext3 is, Tomato-nak anno az kellett az RT-N16-on viszont még azzal együtt is 6-8 MB/sec sebességet tudott aztán koppant a CPU 100%-on. Ennek legalább a 2-3-szorosát szeretném, úgy hogy mellette még maradjon is kraft a router CPU-jában minimum egy böngésző vagy skype videocall forgalom kiszolgálására.
(nyilván ezt a vinyót meg kéne tudnia osztani hálózaton, de ez alap szokott lenni)

- Legyen benne DLNA szerver (amennyit a Tomato miniDLNA-ja tudott az nekem anno elég volt)

- DDNS támogatás

Létezik egyáltalán olyan router ami gyárliag tudja mindezt, vagy mindenképp vissza kéne térnem a Tomato-hoz? (végül is nem baj)
...és ha van ilyen akkor mi az, meg főleg mennyiért dobják utánam?

Néztem pl. olyat hogy Netgear 6400 de sehol nem találok értelmes demót (másoknál szokott lenni online firmware demo, hogy lásd mit tud), amiből kiderülne megfelel-e minden igényemnek, meg pl. azt se tudom, hogy egy 2x800MHz ARMv7 elég-e a fentiekre?

-----

Ezenkívül volna egy olyan kérdésem is, hogy amit Telekom adott... hát, mondjuk gateway-t vagy a jó ég tudja milyen kategóriába tartozik, de egy Huawei HG8245H-ról van szó, ami nek össz 2 feladata van:
- optikai dugóból csinál nekem RJ45-öt a saját routerem oldalán
- kiszolgál egy IPTV-t
minden egyéb funkciója (pl. wifi) inaktív.

^^Ez a cucc igazából ér valamit vagy ha kicserélném a routeremet akkor meg ez miatt ütköznék újabb sebességkorlátokba?

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#58772) Core2duo6600 válasza Tyrel (#58771) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az IP tv miatt nem tudod bridge módba tenni a telekom dobozkáját.

Így első nekifutásra az igényeidnek megfelelne a SYNOLOGY RT2600ac
Drága, de minden általad elvárt dolgot alapból tud.

Ez a cucc igazából ér valamit vagy ha kicserélném a routeremet akkor meg ez miatt ütköznék újabb sebességkorlátokba?

Nem tudsz tőle megszabadulni az IPTV miat !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58773) dAnky


dAnky
aktív tag

Sziasztok most vettem lakast 47m2 digi net 1000 lesz bekotve. Milyen router lenne a legalkalmasabb ami megbizhato lenne? Csak wifi hasznalat lenne vezetekkel nem fogok semmit osszekotni. Stabil jel kellene a lakas minden pontjaban es wifin keresztul a legjobban kihasznalni a savszelesseget. Panel lakasrol van szo egyebkent. A routerben az ara nem szamit de minosegi megbizhato legyen ami nem akadozik haldoklik... koszi elore is

(#58774) Multibit válasza Jostee (#58768) üzenetére


Multibit
veterán

Az AC66U-ból ma már csak a B1 verzió ajánlott, így nem egy árkategória a két kiszemelted. Ha kőbe vésett az a 30k, akkor az Archer C7 maradt.
Alternatívaként a D-Link DIR-860L B1 ajánlott - jóval olcsóbban, de csak CFW-vel. Ahogy olvasom a fórumtársak posztjait, már nem sokáig kapható!

(#58775) Tyrel válasza Core2duo6600 (#58772) üzenetére


Tyrel
őstag

Őőőőőőőő ez 85 rugó. :Y

Gyanítom hogy abban az árkategóriában már kb. bármit vennék az megfelelne az elvárásaimnak, de mondjuk emberi áron nincs valami? Mondjuk 40k alatt. :B

85-ből már kijön egy olcsóbb router ami - szerintem - tudja a kellő sebességet, plusz mellé egy kis HTPC ami az összes többi fenti feladatot jobban és/vagy gyorsabban megoldja mint egy router. :U

----

Azt amúgy értem ill. sejtettem is, hogy a T-s Huawei cucctól az IPTV miatt nem tudok szabadulni, így nem is akartam, a kérdésem arra irányult, hogy lehet-e neki kellő teljesítménye ahhoz hogy a "zsigabites" netet PPPoE pass-through átengedje magán?
Nem tudom ez a pass through a motorháztető alatt mit csinál, kell-e hozzá bármi CPU erőforrás, csak szeretném azt elkerülni hogy az RT-N16 lassú CPU-jának kikerülése után egy újabb hardveres limitbe ütközzek, amit - mivel nem az enyém - már feloldani sem tudok.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#58776) Core2duo6600 válasza Tyrel (#58775) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem írtál árat :)

Gyanítom hogy abban az árkategóriában már kb. bármit vennék az megfelelne az elvárásaimnak

Nehogy azt hidd, van egy cisco RV325 -os routerem, nem tudja kihajtani a Digi 500 ast, kb fele sebességet hozzá, ára hasonló volt.
Magyarúl egy rossz vásár volt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58777) dAnky válasza dAnky (#58773) üzenetére


dAnky
aktív tag

ASUS RT-AC1200G ezt néztem ki most hirtelen. nem tudom erről milyen véleményeitek vannak? Ahogy látom kicsit elszáltak már a router árak :)))

(#58778) Core2duo6600 válasza dAnky (#58777) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jól látod, és ahogy egyre több helyen lesz elérhető gyors internet elérés, még ibkább így lesz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58779) woodworm válasza dAnky (#58777) üzenetére


woodworm
veterán

Rossz híre van az állandó újraindulások miatt, bár a legutolsó béta fw-re már több pozitív reakció volt. Azt ugye tudod, hogy ac1200-as routerekkel, jó ha a harmadát ki tudod hajtani a gigabitnek?

[ Szerkesztve ]

(#58780) Tyrel válasza Core2duo6600 (#58776) üzenetére


Tyrel
őstag

Jah valahogy nem számítottam ilyen 85 ropis routerekre, mármint oké hogy "extrát" akarok, de az RT-N16 anno asszem 18-20 ropi volt és egy Tomatoval az összes feature bőven megvan benne amire nekem szükségem van, kivéve az 5GHz-et de az akkor még nem is létezett amikor ezt vettem. Csak hát ugye lassú.

Naívan azt feltételeztem hogy az azóta eltelt évek alatt fejlődött annyit a router SoC / CPU gyártás, hogy a mai közép-, vagy alsó-közép -kategória sebessége már hozza az elvárásaimat... :U Végül is ebben az RT-N16-ban egy ezeréves 500MHz-es chip van, a mai routerekben, pl. az említett Netgear R6400-ban meg 2x800MHz... feltételeztem az már ér valamit. :F

Igazán főleg a SoC sebessége az amivel gondom van vagy lehet, de ha az megfelelő és csak firmware oldalról nem tud valamit amit én szeretnék az nem gond, már abban az esetben ha van rá valami értelmes CFW.

Mondjuk én még csak Tomato-t használtam de biztos jó a többi is.

Visszatérve, pl. az említett R6400, vagy mondjuk egy Asus RT-AC68U nem lehet elég nekem? (ez utóbbi ára mondjuk már elég fogcsikorgatós)

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#58781) woodworm válasza Tyrel (#58780) üzenetére


woodworm
veterán

Dir-860l b1.
A belső antennák miatt nem tudom mit szól a paneles környezethez (nálam vályogfalak között hozza a tp-linkek wifi tudását), de padavannal a nagy részét tudja az elvártaknak. Az ára nem vészes, de a gyári fw semmirevaló!

(#58782) dAnky válasza woodworm (#58779) üzenetére


dAnky
aktív tag

Akkor mi az amit ti mondanatok? Regen hasznaltam routert mert eddig szuloknel eltem sima upc router volt de mivel sajat lakas lesz es digi alap routert nem ad ezert ha mar veszek 1et akkor az olyan legyen ami gyors vezetek nelkul es megbizhato egyszeru...

(#58783) woodworm válasza dAnky (#58782) üzenetére


woodworm
veterán

Hiába gyors a router, ha a klienseid nem. Telefon, tablet esetén nincs túl sok lehetőséged, laptop, pc esetén pedig vagyonba kerül a teljes csere.

(#58784) Tyrel válasza woodworm (#58781) üzenetére


Tyrel
őstag

Wow, ez egy szemeteskuka. :P

Hogy ismerem fel belőle a B1 verziót, pl. egy online rendelésnél hogy magyarázom meg egy emag-hoz vagy edigitalhoz hasonló értemiségű boltnak, hogy nekem csak az a konkrét revízió felel meg?... Pl. szériaszámból lehet tudni valahogy?

Erről a padavan fw-ról nem hallottam még, így rákeresve konkrétan RT-N56U-hoz készült eredetileg. Még ha van is 860l-es fork-ja, vannak kételyeim a stabilitását illetően. Van vele konkrét tapasztalat?

Turenkarn

(#58785) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Az ASUS RT-AC87U -t fel lehet vértezni VLAN képességgel ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58786) dAnky válasza woodworm (#58783) üzenetére


dAnky
aktív tag

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz),VHT80 MU-MIMO,1024QAM

a telefonom erre képes ahogy a tabletem is. ehhez milyen lenne digi 1000 mellé a megfelelő?

(#58787) gurabli válasza gurabli (#58767) üzenetére


gurabli
senior tag

Help please! Holnap meg kellene venni.
RT-N66U AP-nek és egy kisebb RT-N11P második AP-nek, így a ket Asus lefedne az egész lakást. Jó lehet ez igy? Jeleroseget illetoen an különbség az N66U és az N11P között? Mert ha nincs, akkor jó ket darab N11 is, csak arra gondoltam, hogy az N66 három antennával erősebb, vagyis távolabb sugároz, igy nagyobb területet fed le.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#58788) Multibit válasza dAnky (#58786) üzenetére


Multibit
veterán

Akciós 1 Gbps neted van (100-as árért 1000-es)? Mert, ha nem, felesleges "wifi-only" használathoz gigabites előfizetés. Panelről lévén szó, a kizárólag 2.4 GHz-es modellek kiesnek. Több - eddig ajánlott - típus már kifutóban van. Használt piacon is érdemes nézelődni! Egyébként meg az unásig soroltak: D-Link DIR-860L B1 (CFW-vel), Asus RT-AC58U, TP-Link Archer C5, TP-Link Archer C7, stb, stb... De, mivel wifi-ről van szó, biztosra nem mehetsz. Majd vásárlás után derül ki, hogy hogyan muzsikál nálad.

(#58789) dAnky válasza Multibit (#58788) üzenetére


dAnky
aktív tag

ASUS RT-AC58U Router
D-Link DIR-860L AC1200 Router

kettő ami egész jónak tűnik. Viszont árban van rendesen különbség. A D-Link is tökéletesen kiszolgál egy 47m2-en? Mert azért nem mind1 az árkülönbség :) vagy mik a pontos különbségek köztük?

(#58790) woodworm válasza Tyrel (#58784) üzenetére


woodworm
veterán

Mindenkinek b1-es érkezett még a két nagy webáruházból.
Padavannal a legstabilabb a keszülék maga és a wifi is. Kérdezz rá a topikjában a paneles környezet és a padavan együttesére, ledere most is panaszkodnak, én nem tapasztaltam.

(#58791) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok!

Elsősorban, még nem döntöttem el, hogy mit szeretnék, főleg NAS-ok felé kacsingattam, de megláttam ezeket az USB portokat is tartalmazó Routereket (főleg Asus-ról olvastam), és elbizonytalanodtam.

A lényeg, hogy az otthoni hálózatom korszerűsítését szeretném megoldani a lehető legolcsóbban.

Ami tetszett ezekben a routerekben, hogy szinte NAS-ként funkcionálnak, és routerként pedig nagyon gyorsak!

Két routert nézegettem, de főleg az Asus RT-AC51U modellről láttam véleményeket videót, de dicsérték a RT-NRT-N56U B1-et is.

A kérdésem amire nem találtam választ.
Milyen tarolókapacitású HDD-t, Pendrive-ot köthetek az eszközre?
Mennyire alkalmas média lejátszásra, és Torrent kezelésre, bár ez másodlagos, de jó ha tudja funkció.

Honnan tudhatom biztosra, hogy a TV-m és a Router szeretni fogja egymást? Egy LG 42LB650V típusú tv-m van amelyben elméletileg van DLNA támogatás.

Ami miatt, nem nézem tovább a NAS-okat, mert nem akarok nagyon sokat költeni + nem fontos a RAID + egyéb funkció.

Én egy otthoni jól használható kis eszközt keresek filmek, fotók megosztására, hogy TV-n, számítógépen, telefonon el tudjam érni.

Tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm!

UI: RT-NRT-N56U B1 már nem nagyon kapható

(#58792) Gubek-Einste válasza beach head (#58766) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semilyet, ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus kellene, abból a TP-Link 1043NDv2/v3/v4 a legolcsóbb.
Vagy optika megy be a lakásba és annak a végére kapsz egy ONT-t amiből RJ45-ös csatlakozón jön ki a net, vagy eleve RJ45 jön be és annak a végére kap egy szolgáltatói eszköz amiből szintén lesz RJ45-ös kivezetés, esetleg simán csak egy RJ45 jön be és az mehet is egyből a saját router-edbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58793) Gubek-Einste válasza gurabli (#58767) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell dual band wifi akkor Asus N18U vagy olcsóbban N12 D1.
Újonnan már nem éri meg az N66U.
A több antenna miatt nem lesz nagyobb a lefedett terület nagysága.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58794) Gubek-Einste válasza Jostee (#58768) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

30k alatt Asus N56U (CFW-vel AC-s)/AC58U, TP-Link Archer C5/C7, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) lenne az ajánlott.
Asus AC66U-ból csak az újabb szériás B1 verziót éri meg megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58795) Gubek-Einste válasza g0dl (#58769) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-okban van gyári firmware-rel dedikált AP mód, dual band-ből az Asus N56U (CFW-vel AC-s) és az AC58U lenne ajánlott.
Szóba jöhet még a D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) mint lehetőség 20k-s sávban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58796) Gubek-Einste válasza dAnky (#58789) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58797) gurabli válasza Gubek-Einste (#58793) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm. Sajnos a kettő, amit ajánlottál, nem lehet a közelben kapni. Marad az N66U, vagy az N11P. Ennek a kettőnek egyforma a hatotavolsaga? Itt az a lényeg, hogy egy nyaraló le legyen fedve, semmi extra tudás nem kell. A mostani Tplink AP, amikor épp működik, elég gyenge jelet ad lent és kint, így két routerre gondoltam. Esetleg legyen két N11P, az első kapcsolódik a fő routerhez wifin, a másik N11P pedig az első N11P jelét vinné még tovább. Vagy ez igy nem mukodik?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#58798) Gubek-Einste válasza gatesz (#58791) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy router soha nem lesz olyan teljesítményű minden egy dedikált NAS így csak kompromisszumosan használhatóak a NAS funkciói egy router-nek.
Asus AC51U nem ajánlott az AC750-es volta miatt.
2-3 TB-ig biztosan nem lesz gond a mérettel.
DLNA támogatással már megfelelő lesz elvlegiben.
D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) is szóba jöhetne mint lehetőség. Ha nem kell dual band wifi akkor Asus N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58799) Gubek-Einste válasza gurabli (#58797) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A második eszközt inkább kábellel kössed össze az elsővel mert a repeater mód alapból felezi az elérhető link sebességet így egy dupla repeate-elég már elég rendesen tudja csökkenteni az elérhető sebességet.

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58800) gurabli válasza Gubek-Einste (#58799) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm, ezt mind tudom, előre nem lehet megmondani.

Ami fontos, hogy wifi jeleroseg es hatotav téren van e különbség az N66U és az N11P között (azt írtad, hogy a 2 antenna nem jelent különbséget, ezt nem tudtam).
Gondoltam, hogy 2x repeat nem lesz jó, meg kell neznem lehet e mindkét routert a fő wifihez kapcsolni, kábelezés sajnos n megoldható.
Az N11P emigy stabilan teszi a dolgát?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.