Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59101) John Rose válasza woodworm (#59099) üzenetére


John Rose
aktív tag

Köszönöm a tanácsod!
Másik táppal még nem, de talán meg tudom oldani. Sajnos Én egyáltalán nem értek a routerekhez.Naívan a két antennás 300Mbit-es routereket kezdtem keresni, gondolva arra hátha stabilabb a jelátvitelük.

(#59102) Gubek-Einste válasza MasterMark (#59100) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59103) MasterMark válasza Gubek-Einste (#59102) üzenetére


MasterMark
titán

Minél kevesebb. :)

Csak erre lenne használva, és csak egy Rapsberry Pi lenne rádugva. Előtte egy TP-Link TL-WR1043ND v4 lenne.

Most vettem egy D-Link DI-804HV ezeröcáé, de ahogy nézem ez nem is tud kliens lenni.

Routerekben a WAN-nál a PPTP-vel lehetne saját VPN szerverre kapcsolódni?

Jelenleg ezt írja:
Tuesday August 29, 2017 21:14:20 PPTP start to dial-up
Tuesday August 29, 2017 21:14:20 DHCP:discover(My Host)
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 DHCP:offer(x.x.x.1)
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 DHCP:request(x.x.x.3)
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 DHCP:ack(DOL=x,T1=x,T2=x)
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 PPTP server=x.x.x.x
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 PPTP:error=-112
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 DHCP:release

Switch Tax

(#59104) Gubek-Einste válasza MasterMark (#59103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg egy 1043ND használtan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59105) MasterMark válasza Gubek-Einste (#59104) üzenetére


MasterMark
titán

OpenWRT-vel?

Switch Tax

(#59106) Gubek-Einste válasza MasterMark (#59105) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59107) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok.

Rokonnak isten hata moge kellene router.....csak mobilnet van,de ahoz is antenna kellene a 4g-hez.Milyen routert javasoltok?Simest,vagy usb stickest.?A simesbol eleg szegenyes a valasztek,es azoknak a wifije is gyenge(szerintem)

(#59108) Gubek-Einste válasza Menotti (#59107) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A SIM-es típusok drágábbak, a stick-esnél nézni kell a kompatibilitást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59109) Core2duo6600 válasza Menotti (#59107) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Használni akarja majd, vagy csak szórakozni, ha előbbi, akkor kábeles kapcsolat ...
Ilyet, hogy a sim es routernak gyenge a wifije nem lehet kijelenteni, mivel rengeteg tényező befolyásolja a wifi nek a műkődését.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59110) expander


expander
senior tag

haliho,

ha minden jol megy, hetvegen jonnek es kotik az 1000-es netet, de elvileg eszkozt nem fogok kapni melle, igy kell szereznem egy normalis routert. a gigabit csak kabelen fontos, wifin 2-3 telefon, tv es neha-neha 1 laptop lesz, es ezeken sem fog futni 24/7 torrent ( ;] ) igy nem erzem fontosnak, hogy vezetek nelkul is kene nekem akkora savszel.
a budget kategoriat vettem ezert celba, 12k-ert van wr1043nd v4, ennel sokkal tobbet nem is szeretnek kolteni ra, ha nem muszaj, vagy van esetleg kicsiert tobb, ami ar/ertek aranyban jobb?
teljesen atlagos, otthoni felhasznalas, tenyleg inkabb a kabeles resze a lenyeg (1 PC), hogyha oda kell kraft akkor legyen, ha esetleg aktiv mellette meg 2-3 wifis eszkoz is :U

koszi!

(#59111) Multibit válasza expander (#59110) üzenetére


Multibit
veterán

Amennyiben nem szennyezett a wifi-környezeted (azaz nem látsz magad körül tömegével 2.4 GHz-es AP-kat), akkor jó lesz a kiszemelt modell. De csak gyári szoftverrel! CFW-vel nem képes a gigabites netet kihajtani.

(#59112) bluemirage válasza expander (#59110) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha nem más WIFI-k által zsúfolt környezetbe lesz (lakótelep, társasházak), akkor az 1043nd_v4 megfelelő választás.
Ha zsúfolt környezetben van használva a csak 2,4Ghz-et tudó router, akkor ott a zavart jel okozhat szakadozást, vagy sebesség csökkenést.
A belépő szint az 5Ghz-et is tudó routerek világába most a Dlink 860L B1, amin a gyári firmware-t le kell cserélned egyedire.... Ez 17-20 eFt környékén van, de néha van akcióban 15 környékén is.

szerk: közben megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#59113) tmarkee


tmarkee
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy októberben végre leléphetek az Inviteltől (ADSL). Helyette nálunk telekomos kábel van az utcán vagy van még a mobilnet. Kb 1 km-re van az adótorony, elég jó (az eddigihez képest ~30/15 Mbps) a sávszélesség fel is, le is. A 2 éves előfizetéssel adna a szolgáltató 4G-s routert is. Most 4 féle router közül lehet választani, szerintem a Huawei B525 fogom. Torrentezni szoktam vezetéken és 4 telefon lóg a mostani routeren a wifin. Nagyon jól jönne végre a szélesebb feltöltési irány.
Mi a véleményetek erről a Huawei B525 routerről? Nézzek inkább egy normálisabbat (pl.: TP link TL-MR6400) helyette vagy ne kapkodjak, először próbáljam ki?

Köszi a segítséget.

# apt upgrade

(#59114) expander válasza bluemirage (#59112) üzenetére


expander
senior tag

nem veszes a dolog, raadasul ugy emlekszem a laptop nem is tudja az 5Ghz-et, viszont talaltam meg egy ilyet:

D-Link DIR-842/MT AC1200

ez olcsobb mint a az 1043, es dual band, de gondolom a belseje nem annyira jo (?), ezert olcsobb ?

(#59115) taky023


taky023
tag

https://ipon.hu/webshop/product/product/128645

Tehát ő az ajánlott? Mindenhol a WR-es változat jön velem szembe, az nem gond?

(#59116) Multibit válasza taky023 (#59115) üzenetére


Multibit
veterán

No para! :) A teljes, "hivatalos" nevében benne van a WR. Az csak a WifiRouter-t jelöli.

(#59117) C^^


C^^
őstag

Sziasztok!

Olyan routert keresek, ami:
- WiFi képes (2-3 eszköz max.)
- 4G modemet képes kezelni, mint WAN kapcsolat (elvileg max. 150Mbit)
- Nem baj, ha esetleg rá lehet akasztani egy USB-s winyót torrentezni.

Ha esetleg mindezt valami custom fw-vel tudja, az nem probléma.
Az utolsó kritériumtól eltekinthetünk, ha ez dobná meg jelentősen az árát.

Szóval ennek az infóhalmaznak megfelelő eszközök közül keresem ár/érték arányban a legjobbat. Tudnátok segíteni? :)

Köszönöm!
Üdv!

(#59118) taky023 válasza Multibit (#59116) üzenetére


taky023
tag

Köszi-köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#59119) bluemirage válasza expander (#59114) üzenetére


bluemirage
őstag

Az eszközeid tudni fogják az 5Ghz-et, a telefonok talán már most is tudják... és előfordulhat, hogy néhány éven belül lesz fejlettebb lapos is.... de ha most sincs és nem is várható 5Ghz-es kliens nálad az elkövetkező években, akkor nyugodtan vedd meg az 1043ND-t. :R

De itt szerintem senki sem fogja javasolni, hogy még a 860 B1-esnél is rosszabb/olcsóbb dual band router-t vegyél.

Akik itt kérdeznek azok a biztost és a megbízhatót keresik és az ajánlások is ezt tükrözik. Így a kétes, vagy nem ismert, kevésbé elterjedt dolgokra nincs ajánlás, mert azzal a kérdezőt csapnánk be és ha nem jön, be akkor az meglopnánk, mert pénzt veszít a rossz ajánlással.

Meliora sunt bono inimica

(#59120) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok, router lecserélése miatt kérném a segítségeteket.
Anyósoméknál 40 megás TARR-os kábeles net van, illetve egy TP-LINK TL-WR740N V4 router, ami megérett a cserére. Emeletes családi házról van szó, ahol az emeleten található a szolgáltató modeme és a router, wi-fin keresztül pedig a földszinten található asztali gép "szeretné" elérni a netet egy usb-s TP-Link stickkel (a pontos típusát most sajnos nem tudom).
A jelenlegi routerrel a földszinten 5-6 Mbps között van a letöltési sebesség, fent a router mellett 20Mbps körül. Kábelen a névleges teljesítményt hozza a speedtest.
A 2,4Ghz-es sáv nem annyira lefedett, 2 szomszédos wi-fit lehet még fogni az alsó szinten, de elég gyengén, viszont a saját wi-fit is gyengébben fogja már a windows szerint (3 vonalka általában).

Az asztali gépen kívül 3 telefont és 1 laptopot szolgál ki jelenleg a router.

Viszont lassan lejár a hűségük is, és elképzelhető, hogy nagyobb csomagra is váltanának (60 vagy 120Mbps-re), szóval ez is kicsit bonyolítja a helyzet.

Tehát milyen routert tudnátok ajánlani kb. 15 ezer forintig bezárólag, amivel a földszinten is normálisan lehetne fogni a jelet és jobb lenne a sebesség is?

Eddig a TP-LINK TL-WR1043ND-t és a D-LINK DIR-842-t néztem a 120-as nethez, a jelenlegi 40-hez és esetleg a 60-ashoz meg az ASUS RT-N12D1-t és a TP-LINK TL-WR841ND-t.
A falak téglából vannak viszont a födém meg vasbeton. Melyiknek lehet szerintetek olyan erős a jele, hogy jobban átvinné a födémet? Az a gond, hogy eléggé "fix" helye lenne a routernek azzal nem nagyon tudnék mozgolódni a házban és sajnos az asztali géppel sem :(

Előre is köszi a javaslatokat!

(#59121) ivana válasza Fjoe (#59120) üzenetére


ivana
Ármester

A vasbeton födémen ha olyan nem nagyon megy át semmi. Mindenképpen két AP-s megoldás javasolt valamilyen módon.

(#59122) Fjoe válasza ivana (#59121) üzenetére


Fjoe
tag

Bocs a födémre hülyeséget írtam, kicsit lefáradtam ma :)
Szóval nem vasbeton födém van, hanem betongerendák betonvassal illetve beton béléstestekkel. Ilyen esteben is szükséges lehet két AP?

(#59123) Vyndree válasza Gubek-Einste (#59074) üzenetére


Vyndree
őstag

A TL-WR940N egy óriási csalódás. Amit a Telekomtól kaptam (1000 éves default külső antenna nélküli Cisco EPC3925) router sokkal jobb mint ez a csili-vili külső antennás 3x 5dBi. :( Lassabb is, a ping is nagyobb lett kábelen és wifin is.
A beállításoknál érdemes még próbálkozni valamivel, vagy törődjek bele mert nem lesz jobb?
(áttettem Channel Width: 40MHz, és Channel: 12-re, de ugyanaz)

(#59124) bluemirage válasza Fjoe (#59122) üzenetére


bluemirage
őstag

Szóval nem vasbeton födém van, hanem betongerendák betonvassal illetve beton béléstestekkel.
Amit lehet, hogy mielőtt leöntöttek betonnal, még meg is hálóztak... :DD

Sajnos lentre is elengedhetetlen egy másik eszköz, hogy valami értelmes Wifi legyen a beton túlsó felén is. A Stick-es megoldás akkor jó, ha egy helységben van a Router meg a szgép Stick-je. Itt nem erről van szó.

- A másik eszközt, lehet fentivel egy vezetékkel összekötni egy Acces Point (AP) üzemmódban működő routerrel (ez a legjobb megoldás)
- vagy lent egy Repeater üzemmódban működő Routerrel (Ez felezi link sebességet, de 60-as internetig még tolerálható)
Mindkét célra jó fentre és lentre egy Asus N12 D1... és az antennákat megfelelően kell beállítani, hogy a födémet is átvigye.

Meliora sunt bono inimica

(#59125) Core2duo6600 válasza tmarkee (#59113) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Most akkor mobilnetet vagy a telekom kábelnetét szeretnéd használni ?

(#59120) Fjoe
Ha jót akarsz magadnak megoldod, hogy kábellel tudd használni legalább az asztali gépet, enélkül felesleges is lenne nagyobb sebességre kapcsolnod.

(#59122) Fjoe
Az is vasbeton
És igen szükséges lenne !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59126) bluemirage válasza Vyndree (#59123) üzenetére


bluemirage
őstag

Fjoe-nek 2 szintre 2 eszköz volt ajánlva.
Magadtól vetted a routert, ha kérdezel nem ezt az ajánlást kapod, mert esetedben 1 eszköz ugyanúgy kevés, mint Fjoe-nek...
Gubek-Einste is írta, hogy a Gigabit-ről való lemondás nem volt okos dolog, de AP-ként (azaz második eszközként) használva még részben menthető a dolog.

Nálad is... vezetékezés az emeletre és ott AP-ként használni a 940-et.
A Repeater-es üzemmód a Cisco beépített antennái miatt megpróbálható, de nem lesz olyan sikeres, mintha a 2 külső antennás beszélget, jól beállított antennákkal.
Több pénz sem megy át a falon... :) azaz a Wifi hatótávját a fizikai és az előírások korlátozzák... ezen a pénz (drágább típus stb...) nem segít.
Néha már 2 egymással összedolgozó, jól megválasztott eszköz kell...
Szerintem inkább szerencsére... ha nem így lenne, akkor egy lakótelepen szomszédok még a mostaninál is jobban zavarnák egymást.

Meliora sunt bono inimica

(#59127) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

WRT1900ACS vs AC87U? Csak kíváncsiság.. Esetleg, AC87U-t érdemes Linksys-re cserélni?

Véleményem szubjektív...

(#59128) w.miki


w.miki
veterán

Szeretnék egy routert, ami kezeli az 1TB-os NTFS-es HDD-t, és Win-es megosztásokat.
Arra szeretném menteni a filmeket, és arról lejátszani.
Szóval USB kell rá, Wifi, és legalább 4 LAN port.
Ajánlanátok néhány típust?
Nem szánok rá sokat, szeretném minél olcsóbban megúszni, használt is jöhet, apróról. Legmax 20e, de inkább 10e alatt/körül.
Nem vagyok linux guru, Win-t felhasználói szinten ismerem. Fontos, hogy én is könnyen be tudjam állítani, és vezérelni. Ne felejtse el áramszünet esetén sem, és le lehessen választani a HDD-t, ha kell.
Sorházban lakunk, tégla épület, a wifinek nem kell különösebben erősnek lennie, most egy régi Tenda W311r+ megy 24/7-ben, ami megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#59129) Vyndree válasza bluemirage (#59126) üzenetére


Vyndree
őstag

Magamtól vette, választottam a listából bízva abban, hogy jobb lesz mint egy default router. Sajnos csak pénzkidobás volt, vagyis viszem vissza mert netes rendelés volt. Repeater lesz belőle, vagy közelebb kábelezem, még nem tudom.

(#59130) Fjoe válasza bluemirage (#59124) üzenetére


Fjoe
tag

Köszi a segítséget, akkor mindenképp két eszközt fogunk beszerezni és utána indul az összehangolás :)

(#59131) tmarkee válasza Core2duo6600 (#59125) üzenetére


tmarkee
tag

A telekom kábeljét az általánosan közismert "magas színvonalú" szolgáltatás miatt nem próbálnám ki. A 4G-s hálózatra gondoltam. A telenor 4G-s routeréről vagy az azt kiváltó megoldáskról érdeklődnék.

[ Szerkesztve ]

# apt upgrade

(#59132) Core2duo6600 válasza tmarkee (#59131) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehet nekem van/volt szerencsém velük, de semmien gondom nem volt a telekommal.
30/5 ös van/volt.
Erre e kérdésre lehet, hogy a monilnet topikban jobban tudnak válaszolni.
Annyi bizonyos, hogy az LTE képes routerek nem olcsóak, amibe a sim et helyezed bele.

(#59128) w.miki
Ilyen router nem létezik, ami mindennek megfelel amiket felsoroltál.
Sokkal drágábban van a Synology routere ami talán megfelelhet. 80 és 90 ropi közt

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59133) Benyuss


Benyuss
tag

sziasztok!

A kérdésem kicsit hosszú lesz, de remélem kapok rá választ.

Építkezés közben vagyunk és szeretnék (1 vagy 2 routert) és 1 vagy 2 switchet.
Egy szintes 150nm hosszúkás tégla ház elég sok közfallal. (5 szoba + nappali, fürdő középen).
Minden szobába lesz húzva a falban (fali kábellel) 2 stp kábel. Ezt egy központi helyen fognám össze egy 24 slotos switchel. Szeretnék 4 kamerát, amik poen keresztül kapnának áramot. Ha lehet és nem túl drága, akkor olyan switchet szeretnék (24), ami képes ennek a 4 kamerának a kiszolgálására. Ha nem lehet, akkor szeretnék egy poe képes switchet is 4 slottal.
Szeretnék egy routert, ami kiszolgálja ezeket és wifi képes.
Ha szükséges, szeretnék egy másik routert, ami szintén a fali kábelen keresztül kapna jelet (áramot nem kell). Igazából ebből csak egy bridge lenne, ha egyáltalán szükséges.

Tudna nekem valaki ajánlani switche(ke)t, router(eke)t és stp kábelt is?
Előre is hálásan köszönök mindenféle segítséget!

(#59134) Gubek-Einste válasza C^^ (#59117) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus eszközeit kiivéve szinte semmilyen eszköz nem tud torrent-ezni gyári firmware-rel így a CFW használata ebben az esetben szinte biztosan elkerülhetetlen lesz.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59135) woodworm válasza Core2duo6600 (#59132) üzenetére


woodworm
veterán

Miért ne létezne? Egyetlen probléma, hogy ez a 20e Ft csak a vasra elég és a gyári fw-k nem támogatják ebben az ársávban a funkciókat, de cfw-vel megoldhatóak. Ehhez viszont némi tudás a felhasználó részéről sem árt. Mondjuk a router megosztásai a gépen és a gép megosztásai a routeren téma sem sima windows felhasználói ismeretek általában.

(#59136) Core2duo6600 válasza Benyuss (#59133) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tedd fel itt a kérdést avagy linkeld be oda ezt
Ekkora házat nem sugárzól be egy eszközzel.

Ubiquiti ill. Unifi eszközökkel minden megvalósítható amit szeretnél.
Nem túl drága ? Mi számít annak, talán most érdemesebb egy olyan rendszert kialakítani, ami hosszú időn keresztül kiszolgál és egységesen lehet egy felületről kezelni mindent

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59137) ivana válasza Benyuss (#59133) üzenetére


ivana
Ármester

Keret? Gigás kell? (Utóbbi esetben zsebbe nyúlós lesz)

(#59138) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#59127) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus ismert kipróbált darab, a Linksys-szel kevés a tapasztalat és kicsit drága is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59139) Core2duo6600 válasza ivana (#59137) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ma már nem érdemes nem Gigasat csinálni.
És a villanyszereléssel együtt kell megoldani, és nem utólag szerencsétlenkedni a kábelezéssel.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59140) Gubek-Einste válasza w.miki (#59128) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U vagy D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) nagyjából jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59141) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#59138) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszi. Akkor nem erőltetem a kérdést. :R

Véleményem szubjektív...

(#59142) taky023 válasza taky023 (#59064) üzenetére


taky023
tag

És ha a keretet kitolnám ~20 ezer Ft-ra, akkor már könnyebben találnánk egy dualos megoldást?

(#59143) Gubek-Einste válasza taky023 (#59142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) lenne ajánlott 20k-s határral.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59144) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szerintetek megérik az árukat az alábbi routerek?

[PIX - LINK 300Mbps Wireless-N Router Server] 9,89$

MantisTek® WR500 2.4G 300Mbps 802.11 b/g/n Ethernet Wireless WIFI Router US$14.10

Van egy TP-Link routerem, 941nd, nem mai csirke, a wifije nem túl acélos. A két fenti meg a wifi miatt kellene, illetve az ár is fontos.

Ha nem ajánlott akkor mi a rossz bennük ami miatt kerülendők?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#59145) Gubek-Einste válasza Predator2 (#59144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen ismeretlen típusok így kétséges, hogy milyen minőségűek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59146) Predator2 válasza Gubek-Einste (#59145) üzenetére


Predator2
addikt

Öcsémnek drága Tp-Link Router van 35k volt, de egy fos! Itt nézte ki a topicban. Asus-t akkor sem ha 10-en ütnek. Mit értesz minőség alatt? :F

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#59147) Gubek-Einste válasza Predator2 (#59146) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyire használhat, mit tud, mennyi és milyen gondok vannak vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59148) woodworm válasza Predator2 (#59144) üzenetére


woodworm
veterán

A mantisteket többen rendelték a kütyüs topikban, lehet ott hamarabb hallasz véleményt róla. Általában egyébként jók a visszajelzések.

[ Szerkesztve ]

(#59149) Multibit válasza hackeeeee (#59127) üzenetére


Multibit
veterán

AC87U-t érdemes Linksys-re cserélni?
Fogalmazd meg pontosan, hogy miben kevés az AC87U számodra! Miért akarod lecserélni? Amíg ezt nem tisztázod magadban, nem érdemes cserén gondolkodni. Ez mondjuk bármely más párosra is igaz.
Akkor érdemes cserélned, ha megterhelő feladatokat akarsz a routerre bízni (a szokásos router tevékenységen túl). Tovább megy ilyen téren a WRT1900ACS, erősebb a hardvere. Háttértár kezelése jóval gyorsabb, mint az Asusé. A maximális tudást mindkét routerből CFW-vel lehet kihozni. Asusra gyári alapú custom szoftok vannak és persze Tomato. A Linksys OpenWRT/LEDE-vel barátkozik. Így az is számít, hogy Te melyiket kedveled jobban.
Személyes tapasztalataim, csak a jelöltjeid kisebb testvéreivel vannak.

(#59150) Vidual001


Vidual001
tag

Sziasztok!

Brüsszelben élek, a volt internetszolgáltatómmal többszöri csúnya összeveszés után szerződést bontottam. A netük sebessége jó volt, csak azt nem bírtam idegekkel, hogy hétvégén milliószor megszakadt a netkapcsolat, illetve hétköznap mikor a "paraszt" hazaér a munkából, akkor még a modemet is szét kell vernie, hogy legyen net... Nem ragoznám, szakítottam ezzel a szarral.

Na most kötöttem egy szerződést a másik "nagy" szolgáltatóval, aki koaxkábelen kötötte be nekem a netet. A nappaliban teljesen jól megy megvan a szerződésben leírt sebesség. Azonban a szobában nagyon gyenge a netem, lassú 20kb/s - 300kb/s között ingadozik, gondolom a légáramlatnak betudhatóan. Azon kívül, hogy megtudtam mi a sz*r és a f*s között a különbség, rádöbbent arra is, miképp új modemre van szükségem.

Igen, tudom, hogy ez a "Milyen routert" vegyek topic, de manapság már egybeépítik őket.
Szeretnék tehát egy Koax csatlakozású, erős wireless hatótávolságú 15-20 ezer forintos cuccot (persze nembaj, ha olcsóbb). Sajnos a jelenlegi modem admin - pw kombóját elfelejtette közölni velem a szolgáltató, ezért a jelerősítő kizárva, nem hajlandó kommunikálni vele. Beállítani, pedig a fentebb írtak hiányában nem tudom.
Ethernet kábelt nem szeretnék, egyrészt mert utálom a vezetékeket, másrészt pedig nem akarok fúrni az albérletben.

Előre is köszönöm! :C

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.