Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) bluemirage válasza makayp (#58300) üzenetére


bluemirage
őstag

TP-LINK Archer C7 vagy ASUS RT-AC58U ezen az árszinten a klasszikus választás.
Az Asus kicsit több szolgáltatást nyújt és mindezt egy csicsásabb, felhasználó barátabb kezelőfelületen.
A C7 szintén egy kiforrott, megbízható típus, ha maradsz a márkánál. Nekem is ez van.

Meliora sunt bono inimica

(#58302) rolko


rolko
őstag

Sziasztok!

Esetleg valaki tudja, hogy a TP-Link TL-MR6400/Archer MR200 beállítható pass through/bridge/modem módba, hogy ne csináljon semmit és a public ip-t egy Mikrotik kapja?

:R

(#58303) ace05


ace05
senior tag

TP-Link Archer C2600 Erről mi a vélemény?

Gigás digis nethez kellene. Háló nyomtató meg fájlmegosztásra is használnánk. Egy tplink 1043nd v2.1-et váltana. Gondolom wifi lefedettsége jobb lesz ezzel a routerrel.

(#58304) Gubek-Einste válasza rolko (#58302) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg az emulator-ban:
MR6400
Archer MR200

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58305) Gubek-Einste válasza ace05 (#58303) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem nagyon van vele tapasztalat de nem tűnik rossznak.
Lefedettségben nem biztos, hogy előre lépés lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58306) Tuvix


Tuvix
tag

Hali!

Pár napja rosszalkodott a TP-Link WR340G, elég régi routerem, reboot után pár percig volt net. Firmware upgrade úgy tűnik megoldotta a problémát. Közben nézegettem a topicot és a routereket.

Kinéztem az Asus RT-N18U routert 20k-ért. Kérdésem az lenne, hogy megérné váltani? Ár-érték arányban van ettől jobb választás?

(#58307) ArthurShelby válasza Tuvix (#58306) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha nem kell a dualband, akkor szvsz. nincs jobb 2.4GHz-es eszköz.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58308) szbarna1


szbarna1
csendes tag

Sziasztok ! Jelenleg van egy TP-Link TL-WR941ND routerem DD-WRT-vel hasznalom, mostanaban kezdett vacakolni, valamiert random ki kapcsol es csak az ujrainditas segit rajta. A router maga nem uj kb 4 eves. Mit javasolnatok helyette? Amire kellene az HD adasok streamelese LAN-on belul, tudja a dd-wrt-t. 100 Mbps internethez kellene.

Koszonom a valaszokat.

udv,

SZBARNA

(#58309) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Ma reggel meghalt a TP-Link TL741ND típusú eszközöm, kb. öt évet bírt, non-stop üzemelt. Nincs extra igényem, legyen külső antennás. Mit tudtok ajánlani? Ár plafon kb. 10K

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#58310) Sanyi.mTs válasza tranceplanet (#58309) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

esetleg a topik összefoglalót ;)

(#58311) jmuranyi válasza szbarna1 (#58308) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia!
Ha egyébként a router megfelelő, akkor első kísérletnek
a tápegységét cserélném ki.
Ha új router, akkor először a TP-LINK TL-WR1043ND-t javaslom

(#58312) szbarna1 válasza jmuranyi (#58311) üzenetére


szbarna1
csendes tag

Szia! Koszi a tippet a tapegysegre nem is gondoltam, ki fogom porbalni a cseret ha nem jon be akkor router csere lesz.

(#58313) Milli82


Milli82
tag

MI router 3-ról mi vélemény? Dual band wrt alapokon.
Mimo? esetleg valakinek tapasztalat?
Jók a számai és a gyártó cuccai is elég jók szoktak lenni.

Asus AC85P - DS118

(#58314) Gubek-Einste válasza tranceplanet (#58309) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND alapesetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58315) Gubek-Einste válasza Milli82 (#58313) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele sok tapasztalat, a fő gond vele a 100-as portjai.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58316) woodworm válasza Milli82 (#58313) üzenetére


woodworm
veterán

Gyakorlatilag mindenben a 100-as lan a korlát, minkét sávon hozza az elérhető maximumot. Általában az itteni szakértők hibájának róják fel a duál bandet a 100-as portokkal, de ha megfordítjuk a kérdést és erősebb hardvert kapunk hasonló áron a tplink 8xx és 9xx családdal összevetve, akkor megéri az árát.

Ha van időd és szeretnél xiaomit, akkor most fut fel a 3G, az új tesó. Lehet érdemes megvárni míg rendeződik az ára és lesz bővebb tapasztalat vele. A hardveres alap jó és már gigabites portokat kapott.

[ Szerkesztve ]

(#58317) Milli82 válasza woodworm (#58316) üzenetére


Milli82
tag

Huuuuu. Köszönöm szerintem a 3g lesz a nyerő. Mondjuk 3port kellene de 2vel is ellennék ha muszáj.

Asus AC85P - DS118

(#58318) Gubek-Einste válasza Milli82 (#58317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem elég a LAN portok száma akkor rakjál utána egy switch-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58319) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

költözés miatt szükségem lesz egy új routerre. az előző lakásban 70nm, Digi 1000 mellett van egy wdr3600, relatíve zökkenőmentes. az új lakásban UPC lesz, remélem, hogy ott is 1000Mbps, a lakás 42nm, tégla.
alapterhelést tekintve 1db asztali PC gigabit lan, 2db laptop (100 és 1000Mbps) wifi, 2db telefon. tervezek a jövőben 1db nyomtatót és valami háttértárat a hálózatra médialejátszáshoz. sok torrent, néha stream, és 20+ tabos böngészés,adatok le-feltöltése felhőbe.

két routert néztem ki:

TP-Link Archer C1200
Asus RT-N18U

csak a spec alapján néztem ki őket, nem mentem bele mélyebben. alapvetően nem szeretném piszkálni a gyári firmware-t. ezek fényében a fentiek közül melyiket lenne érdemes vennem? esetleg van olcsóbb vagy más ajánlott megoldás? a gigabit LAN számít, a wireless sebesség annyira nem izgat.

köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58320) hoffman_ válasza hoffman_ (#58319) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szerk.:

látom, hogy az RT-N18U népszerű darab, de most konstatáltam csak, hogy nincs 5Ghz. valószínűleg nem hemzseg hálóktól a környék, de ha mégis szeretnék dual-band eszközt, mi a következő lépes? ha +30...50% felár, akkor tárgytalan, annyit nem ér valószínűleg adott helyszínen a többlet-tudás.

C1200 esetében is működne a HDD + nyomtató, ha utóbbit Ethernet kábelen használom és nem USB porton, ha jól gondolom. ez még ahogy nézem nem kitapasztalt típus a topicban.

ui.:

vagy egyszerűen keressem picit többért a bevált Archer C5-öt, ha kell az 5Ghz?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58321) bluemirage válasza hoffman_ (#58320) üzenetére


bluemirage
őstag

A C1200-at ne!
"vagy egyszerűen keressem picit többért a bevált Archer C5-öt, ha kell az 5Ghz?"
Igen! :K Ha a TP-Link vonalon akarsz maradni, akkor C5 és figyelj rá, mert néhány webshop összemossa ezeket, hogy melyik-melyik.

Van még egy olcsóbb ajánlott D-Link, de csak Custom Firmware-vel használható normálisan, gyárival nem nagyon.
--> D-Link DIR-860L B1 (csak CFW-vel)
Van még egy megbízható dual band, de alapba csak N-en tudja az 5Ghz-et. Asus N56U. De már egyre kevesebb helyen lehet kapni és nem is olcsó... annyiért már majdnem van Asus AC58U is, ami szintén remek, de drágább, mint a Tp-Link C5.

Ezek vannak az 5Ghz-es paletta alján'.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#58322) hoffman_ válasza bluemirage (#58321) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszönöm szépen a választ! akkor megszülöm a döntést, ha kell a dual band, akkor C5 lesz, ha nem, akkor marad az N18U.

közben spontán felmerült egy másik kérdés is. egy cimborám gariztat egy TP-Link Archer C20-at. közben lett egy másik routere is, amit jelenleg használ. a kérdésem az lenne, hogy érdemes vajon visszakérni az Archert a gari után pénzvisszafizetés helyett, annak tudatában, hogy:

- a másik routeregy D-Link D636L
- kb 65nm panelban használja
- 100Mbps a bekötött csomag
- 1db laptop megy róla és 1db telefon, egyik sem tudja kihasználni a gigabitet se vezetéken, se wifin

én azt mondanám, hogy felesleges így a D-Linket lecserélnie, ha elegendő a háló, amit szétszór neki a lakásban wifin. vélemény?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58323) bluemirage válasza hoffman_ (#58322) üzenetére


bluemirage
őstag

A panelba még a gagyi c20 is szerencsésebb választás, mint a dlink 636. A dualband hasznos, ha van hozzá kliense.
De én vissza kérném a pénzt és kiegesziteném... egy korábban itt ajánlott típusra, dualban és gigabit...

Meliora sunt bono inimica

(#58324) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne csak, nem biztos hogy itt kellene feltennem, de megfelelőbbet nem találtam.

Szóval, röviden van egy Asus Rt n18u routerem, ami tökéletesen üzemel, itt ajánlottátok, és változás is bekövetkezett a csere beáltval.

De van itthon egy PS4-em, ami nem a megfelelő mértékben fogja a jelet. ( ezt olvastam is, hogy a legjobb ha kábelezem).

Erre szeretnék használni kábelt, és az a kérdésme lenne, hogy 10 méteres kábel esetén is ugyan oylan jó minőségben adja átt az internetet, mint mondjuk 1 méteres kábel esetén? Csak ugy tudom megoldani a dolgott, hogy ne legyen zavaró, hogy 10 méteres kábelt használok. Nem fogja rontani a minőséget?

Köszönöm.

(#58325) jmuranyi válasza Teasers (#58324) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, 10 méternyi kábelnek tökéletesen kell működnie.

(#58326) hoffman_ válasza bluemirage (#58323) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a választ!

közben láttam, hogy az Archer C5 kezd ritkulni, és az árában már C7 is van, valószínűleg az lesz a befutó, az én esetemben.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58327) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok.
Úgy alakult router vásárlásra kell vetemednem.
Két eszközre esett választásom, de annyira egyenlőnek tartom őket hogy nem tudok dönteni így kérnék tapasztalatból vagy bármilyen forrásból származó véleményt.
1.Asus RT-AC1200G Plus AC Wifi router
2.TP-Link Archer C1200 AC1200 kétsávos gigabites wifi router
Kétsávos router kellene kb 3-4 telefon,2 pc kábelen és egy AC wifis notebook kiszolgálásához probléma nélkül.
Speciális elvásárom nincs csak legyen megbízható könnyen menedzsmelhető.
Az asus felé kicsivel jobban vonzódom ennek okát nem tudom, talán mert több eszközöm volt tölük ami kielégítette az igényeim.25 ezernél feljebb nem mennék ha lehetséges.

(#58328) krealon válasza NOKA32 (#58327) üzenetére


krealon
veterán

"1.Asus RT-AC1200G Plus AC Wifi router
2.TP-Link Archer C1200 AC1200 kétsávos gigabites wifi router
[...[
Speciális elvásárom nincs csak legyen megbízható
"

:D Sikerult a 2 legkevesbe megbizhato eszkozt kivalasztani.
Erdemes a tipus specifikus topikokba beleolvasni.

Asus RT-AC1200G Plus
TP-Link Archer C1200

(#58329) Gubek-Einste válasza NOKA32 (#58327) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlottak, helyettük: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58330) dani1986


dani1986
csendes tag

Sziasztok!

Sokat olvasgattam a topicot, ennek ellenere lehet, hogy megis volt mar nagyon hasonlo kerdes, akkor elnezest! Egy kb. 80nm-s tarsashazi lakasba keresek routert (tegla, beton vegyesen). Sajnos a szolgaltato (Digi) kabele a bejarati ajtoig, az eloszobaba jon be, nincs UTP behuzva sehova es nem is szeretnek kabelezni mostansag. Ebbol kifolyolag a router a lakas "szelen" helyezkedik el, a nappali ettol kb 7 meterre van es egy boltive atjaron keresztul ralat valamelyest a router (tehat nem teli fal van koztuk). A nappalibol tobb eszkozzel szeretnek erre kapcsolodni, laptop, XBox, telok...

Wifi scanneles megvolt a leiras szerint, a szomszedok is jol el vannak latva routerekkel, de a 6,7 es a 11+ csatornak hasznalhatonak tunnek minden helyisegben 2,4Ghz-n az 5Ghz teljesen ures. A net maga nem tul gyors, 100/50 szoval nem a sebesseg a fo szempont, hanem a stabil, eros jel 1-2 falon keresztul is a lakas masik feleben. Ehhez tudnatok nekem eszkozt ajanlani?

p.s.: jelenleg egy Dlink dir-645 van, de ez teljesen random mukodik, ami tobbnyire igaz hogy a download kb fele az uploadnak wifin, mikozben kabelen direktbe a Digi-s UTP-n megy a normal savszel. Valszeg vmi FW problema, de mar nagyon meguntam az allando szivast ezzel, se reset, se uj FW nem hoz valtozast, es mar vegigolvastam rengeteg related kulfoldi forumot...

Elore is koszi!
Dani

[ Szerkesztve ]

(#58331) Teasers válasza jmuranyi (#58325) üzenetére


Teasers
tag

Köszi!

(#58332) hoffman_ válasza hoffman_ (#58326) üzenetére


hoffman_
nagyúr

csak nem jutok dűlőre. elhatároztam, hogy egy megbízható, dual band ac routert szeretnék. így jelenleg 3 készülék között tépelődöm, ha épp valamelyik mellett döntök, akkor olvasok róla valami negatívat :)

- Archer C7
- AC58U
- AC66U

(esetleg N56U, de ennyiért már inkább AC-s legyen, illetve nem tudom, hogy lehet megállapítani a B1 verziót). az AC66U lenne a legszimpatikusabb, de a régebbi hardver miatt nem tudom, hogy ez a legjobb választás-e, ugyanakkor az AC58U kapcsán meg változóak a vélemények. az AC68U már sajnos nagyon túl van a keretemen.

ezek már nagyon a plafont képviselik árban. eddig TP-Link volt mindig, alapvetően szerettem őket, de nem volt mindig zökkenőmentes. a fenti három közül bökjek egyet, ami szimpatikus?

a fix felhasználás változatlan, 40nm tégla szuterén, másfél szoba:

- 1db gigabit PC
- 1db ac wi-fi laptop
- 1db n wi-fi laptop
- 2db ac wi-fi telefon

20+ tab böngészés, sok HD tartalom letöltés, felhő le-feltöltés, aktív torrent kliens (5-15 aktív anyaggal). nyomtató, esetleg hdd vagy nas később, agyalok ftp szerveren, idővel.

köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58333) Tomace91 válasza hoffman_ (#58332) üzenetére


Tomace91
senior tag

Nekem AC58U-m van és teljesen meg vagyok vele elégedve. Kiválóan teszi a dolgát! :K

(#58334) jmuranyi válasza dani1986 (#58330) üzenetére


jmuranyi
tag

Ha nem kell az 5GHz, akkor egy TP-LINK TL-WR1043ND-t
vennék. Olyan (12-)14 eFt, házhoz szállítva, két hét elállással,
ha mégsem válna be.

(#58335) hoffman_ válasza Tomace91 (#58333) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a választ! ez pozitív, de talán végre megvetettem a lábam 30 órányi agyalás után, C7 lesz, utána az özönvíz :) kár, hogy a v4-ről nincs itthon infó.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58336) dani1986 válasza jmuranyi (#58334) üzenetére


dani1986
csendes tag

Koszi a valaszt! Elso korben en is egy sima 2.4Ghz-re gondoltam, ha megsem valna be akkor meg visszaviszem.

(#58337) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

A katasztrofálissá vált Telekom IPTV mellé adott WiFi router kiváltásán gondolkodom.
Az lenne a cél, hogy ha már beruházok, akkor esetleg még tudjam azt is oldani, hogy egy lézer nyomtatót/vagy egy torrentre beállított vinyót rá tudjak aggatni.

Itt merül fel a kérdés:
-egy ilyen routeren logó nyomtatót hogy lehet elérni?
-a torrenthez mennyire kellene mélyre nyúlni a kasszában?

Ki milyen eszközt ajánl eme feladatok megoldására?
Köszönöm szépen!
:R

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#58338) Gubek-Einste válasza vegyszer (#58337) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

-egy ilyen routeren logó nyomtatót hogy lehet elérni?
Hálózati nyomtatóként kell felvenni a kliens eszközön, természetesen a driver-ét telepíteni kell.

-a torrenthez mennyire kellene mélyre nyúlni a kasszában?
Attól függ mekkora sebességre/torrent számra akarod használni de figyelembe kell venni, hogy router-en csak korlátozottan használható, min 20k-nál érdemes kezdeni az ilyen használatot.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58339) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#58338) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész pontosan helyi nyomtatóként kell felvenni, Standard TCP/IP porton.

http://tomatousb.org/tut:configure-printer-in-windows

Nem tudom ez mostanra változott-e már, de régebben TP-LINK routerekhez egy külön alkalmazást kellett telepíteni a nyomtató eléréséhez.

(#58340) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

router vétel előtt állok, és a legolcsóbb érdekel ami az alábbi igényeket kielégíti:

-PS4-hez lesz
-jó hatótáv, egy házat lásson el, kb 80 nm2, jó vastag falak, bár a közfalak vékonyak
-nem biztos, de lehet lesz digi netünk, és ott akkor 1000 megás, akkor erre is legyen elég
2,4/5 gigás lehet
kb 5-6 eszköz csatlakozna rá wlan-on, a többi 2-3 kábelen

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#58341) bluemirage válasza bandi0000 (#58340) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem nagyon olvas sajnos senki vissza. :U
2 hozzászólással korábban van a megbízható dualband-es alsóház':

Dual band wifivel: Asus N56U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Az N56U-t ma már túlárazottnak gondolom, ahhoz, hogy csak N-en tudja az 5Ghz-et, de egyébként nincs vele semmi baj.
Arra azért készülj fel, hogy a routerrel egy légtérben, azaz ugyanabban a szobában várható az 5Ghz normálisan. A szomszédos helységekben, pláne 2 válaszfalon át... már sokat veszít a lendületből.
A dualband-et már elég olcsó, de azért nem gombokért adják.

Ha nem kell 5 Giga, akkor az Asus N18-as lenne egy erős családi házas router még... esetleg TP-Link 1043ND

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#58342) Intruder2k5 válasza bluemirage (#58341) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt azért tegyük hozzá, hogy az RT-N56U B1 hardveresen ac képes, és padavan firmware-el így is működik, csak az ASUS lebutította n-esre.

(#58343) bandi0000 válasza bluemirage (#58341) üzenetére


bandi0000
nagyúr

olvastam, csak kicsit bele kavarodtam az mega gigák világában, és úgy olvastam, hogy azok nem bírják az 1000 megabites netet

esetleg ha jól tudom az RT N18U is jó nem?

igazából hülyének néztek, én csak azt hallottam hogy mindenkinek 5 gigása van, egyáltalán mit hozna az vagy miben jobb?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#58344) woodworm válasza bandi0000 (#58343) üzenetére


woodworm
veterán

Az n56ub1 és dir-860l b1 tudja cfw alatt a hwnatot, a 860l b1 erőből is átviszi a gigabitet.

(#58345) Intruder2k5 válasza bandi0000 (#58343) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint az 5GHz mit hozna?

Összefoglaló -> 2.4GHz vs. 5GHz

(#58346) bandi0000 válasza Intruder2k5 (#58345) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, most ha a legrosszab esetet néznék, hogy 1000 megás netem lenne, akkor ahhoz már az 5 gigás kellene nem? milyen beállítási lehetőségek vannak a routereknek? csak 2,5 csak 5, vagy mindkettő mehetne egyszerre?

Xbox One: bandymnc

(#58347) Intruder2k5 válasza bandi0000 (#58346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 1Gbit/sec netsebesség nem fog átmenni 5GHz-en sem. Gyorsabb ac-s routerekkel, és persze megfelelő klienssel és megfelelő körülmények közt (ezt mindig hozzá kell tenni), elérhető úgy 3-500Mbps, de ettől többre ne számíts WiFi-n. Ha nincs ac csak n szabvány 5GHz-en, akkor 150-180Mbps lehet a reális cél, de a fentebb említett kritériumok megléte esetén 2.4GHz n szabványon is elérhető 100-140Mbps. 1Gbit/sec közeli sebesség igény esetén csak kábelben gondolkozz! Egyébként igen, a ma kapható dual band routerek 95%-a szimultán dual band, tehát képes egyszerre 2.4 és 5GHz-en is működni.

[ Szerkesztve ]

(#58348) bandi0000 válasza Intruder2k5 (#58347) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszönöm, már csak 2 kérdés maradt

az általad emlegetett 100-140 mbs-ot bruttóba vagy nettóba kell érteni? :D ergó 100 megával töltök le gyakorlatilag vagy mondjuk 40 megával csak?

amúgy vicces kérdés, hogy mennyire romlandóak ezek? Enyém valamiért vacakol a wifivel, viszont jó áron találtam a ph-n egy asus N65U-t használtan ,gari nélkül ,meg merjem venni?

Xbox One: bandymnc

(#58349) Intruder2k5 válasza bandi0000 (#58348) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nettó értékekről beszéltem, tehát amit mérni tudsz "szpídteszten".
Például itt egy saját, RT-N18U-val.

Én azt mondom, hogy nagyjából ~5 év elhasználódási idővel lehet számolni, utána már jelentkezhetnek problémák, amiket főként az elektrolit kondenzátorok kiszáradása, és ezáltal kapacitásvesztése szokott okozni. Ez sokszor pont a WiFi gyengeségében, szakadozásban, később már a vezetékes hálózat szakadozásában, vagy a router random újraindulásában, lefagyásban, stb. nyilvánul meg, majd végső esetben már el sem indul az eszköz. Persze az 5 év csak egy átlagos szám, sok mindentől függ. Ha pl. egy routert a fűtőtest mellett, vagy ablak előtt a tűző napon használnak, ott lehet már 3 év után jelentkeznek a bajok, még amit ilyen szempontból kíméltek, az elmegy akár 8-10 évet is. Mint minden elektromos eszköznek, ezeknek is a hőtermelés az ellensége.

[ Szerkesztve ]

(#58350) bandi0000 válasza Intruder2k5 (#58349) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszönöm, akkor újat fogok nézni :R

és az RTN18U-val szemben megéri a 2k felárat az RT-AC1200G plus?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.