Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) Gubek-Einste válasza NandorHUN (#59297) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Leginkább kábelt kellene felvezetni mivel társasházi környezetben nagyon szennyezett tud lenni a wifi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59302) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv! Routert keresek, koliba, csak wifiről lenne rá csatlakozva, és csak jelerősítés miatt lenne, ergo, olyan kell ami olcsó és kisebb helyen is elfér. [link] pl erre gondoltam, nem tudom mennyire vicc ez vagy működő, de valami hasonló kéne, ez meg jópofa volt.

Üdv.:M.

(#59303) Gubek-Einste válasza minek?:S (#59302) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább egy normál méretű eszközt vegyél, pl Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59304) minek?:S válasza Gubek-Einste (#59303) üzenetére


minek?:S
őstag

Értem, köszönöm. Esetleg MM kínálatában valami hasonló? ASUS RT-N12 PLUS-t találtam, D1est nem, az is jó? vagy akkor már másik?

Üdv.:M.

(#59305) Gubek-Einste válasza minek?:S (#59304) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a D1 ajánlott.
TP-Link 841ND is szóba jöhet de abban nincsen dedikált AP mód így eszerint kell majd beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59306) amulet válasza qnadam (#59300) üzenetére


amulet
senior tag

dlink 868-ban nem találtam meg a gyári softverben a regio beállítást. Gondolom nem engedi,
Amúgy 5gHZ-en is ha túlzsúfoltság van akkor belassíthatja?

(#59307) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

Melyik most a legolcsóbb ajánlott WIFI router egy kis szobába 2 mobilnak és 2 laptopnak?

(#59308) Core2duo6600 válasza abw6291 (#59307) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen környezetben lesz használva ?
Lakás jellege stb ?
Milyen net elérésed van ?
Az általad feltett kérdésre az összefoglaló választ ad.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59309) qnadam válasza amulet (#59306) üzenetére


qnadam
veterán

ha azonos csatornán kiabálnak az eszközök, igen. viszont a csatornák itt nem lógnak egymásba mint 2,4-en, sokkal több csatorna van, és kevésbé messzire ér el az adás. viszont furcsa, hogy a gyári fw csak az alsó néhányat ismeri.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59310) woodworm válasza amulet (#59306) üzenetére


woodworm
veterán

Mondtuk annak idején, hogy a gyári fw nem túl jó a d-linknek és a 860-asnál legalább biztosan ismert cfw lehetősége van. Jelen állapotban ezzel az elméletileg gyorsabb wifivel sem vagy előrébb.

Úgy látom tomato elérhető a routerhez, kicsit több beállítást tenne lehetővé és valószínűleg stabilabb is lenne. A tomato topikban biztosan megmondják melyik verzióval érdemes próbálkozni.

(#59311) qnadam válasza woodworm (#59310) üzenetére


qnadam
veterán

ami a linken van, az 868, nem 860

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59312) woodworm válasza qnadam (#59311) üzenetére


woodworm
veterán

Persze, mert ő a 868-ast vette meg és most gondja van a gyári fw-vel.

(#59313) minek?:S válasza Gubek-Einste (#59305) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm! Átadtam az információkat, de azt kaptam válaszul, hogy Media Marktban egyik sincsen, sem a D1es ASUS sem az ND-s TP-Link, esetleg MM honlapjáról tudsz/tudtok mondani egyet az előbb ecsetelt dolgokra kb 10k forintért max?

Üdv.:M.

(#59314) Core2duo6600 válasza minek?:S (#59313) üzenetére


Core2duo6600
veterán

[link]

Nem mindegy honnan van ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59315) qnadam válasza woodworm (#59312) üzenetére


qnadam
veterán

hja, sorry. tök úgy emlékeztem, hogy 860-ast vett.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59316) minek?:S válasza Core2duo6600 (#59314) üzenetére


minek?:S
őstag

Nekem mindegy volna, de ők személyesen akarják megvenni Miskolcon a Media Marktban, ezért csak onnan lenne jó.(ráadásul, mivel ma kéne már)

Üdv.:M.

(#59317) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Huawei B593-as router-ről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#59318) DaTika


DaTika
tag

Sziasztok!

Nagyobb internet csomagra váltás okán új routert vásárlása lett kilátásba helyezve, ehhez kérném a segítségeteket. Az internet jelenleg 500/20-as, de jövőtállás miatt igazából én ez az érték fölő céloznék. Gigabites LAN és lehetőleg minél gyorsabb WiFi cél, de szerencsére a WiFinél nem kell nagyon gondolkodni, a teljes terület ahol jónak kéne lennie kb 20nm, azon kívül nemigazán érdekel. FTP/WEB/Torrent/akármilyen szerver nem érdekel, erre tervben van egy letöltős/Plex miniszerver-nas kombó, de van egy olyan érzésem, hogy ezek úgyis lesznek (nyomtatós extrák nem érdekelnek). Szoftveres odlalról szeretném, ha biztonságos lenne, bármit is jelentsen ma ez, legyen benne QoS, MAC filtering (tök jó lenne, ha nem csal WiFi-n), guest network, fixen megadható IP-cím, bár ezek gondolom mostanság alapok. Első körben 20e ft környékére gondolnám a keretet, 30e ft fölé már nem mennék, ha nicns más lehetőség... :) Ó illetőleg eddig egy ASUS volt szolgálatban, annak a felülete már meg van szokva, szóval ha lehet maradnék a márkánál, de nem zárkózom el a többitől is, inkább csak simán preferencia :)

A válaszokat és segítséget előre is köszönöm! :)

(#59319) Gubek-Einste válasza minek?:S (#59316) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link-ből jó a sima N is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59320) Gubek-Einste válasza castiels (#59317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a mobilnetes topikban kérdezzél erre rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59321) Gubek-Einste válasza DaTika (#59318) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Milyen típusú a jelenlegi router?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59322) amulet válasza woodworm (#59310) üzenetére


amulet
senior tag

köszönöm sokat segítettél :)

(#59323) amulet válasza qnadam (#59300) üzenetére


amulet
senior tag

melyik regiora lenne jó állítani? Magyar nem sok csatornát enged

(#59324) minek?:S válasza Gubek-Einste (#59319) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszi szépen!

Üdv.:M.

(#59325) DaTika válasza Gubek-Einste (#59321) üzenetére


DaTika
tag

Előszöris köszönöm a választ! :)

Budapesti belvárosi kis lakás, egy darab tégla fal van, de az is a szobát és a konyhát/fürdőt választja el.
Eszközök:
- PC kábellel, ezen megy most a tor..khmm.., a Plex media szerver, távoliasztal stb, ezt nem ragoznám.
- PS4 kábellel, neten játszás / Plex stream
- Laptop WiFi ezen is szokott lenni adatforgalom, de inkább csak netezés
- TV Wifi, ezen nem szokott semmi különös használat lenni
- Telefonok 2db, semmi komoly adatforgalom, max youtube kategória
- És amit említettem a tervek között van kábelre a töltőgép/plex-szerver/nas, illetve szemezek még a ps mellé egy 4K HDR tv lehetőségével, ez a mostani tv helyére mennie, wifis, illetve ezen is a mediát a kábeles ps4 szolgáltatná, a mostani pedig felköltözne a galériára az ággyal szembe, az kapna kábeles lant.
Ezeken kívül nincs még csak gondolat közelben sem semmi más eszköz beszerzése, így is elég komoly pénzemnnyiséget számoltam össze elég hosszú távra tervezve :)

Illetve a vendégek egyéb eszközei, telefon/tablet/laptop, már ha kérnek netet.

A jelenlegi router egy Asus RT-N14U

Edit: inkább szeretek eltölteni pár órát azzal, hogy nyomkodom/ismerkedek a konfig lehetőségekkel, és finom hangolom az igények szerint, mint, hogy out-of-the-box menjen. Úgyhogy egyéb igények talán ennyi lenne, hogy ha lehet legyen valami monitoring lehetőség annak örülnék, illetve ha jól be tudnék állítani egy QoS-t :)

[ Szerkesztve ]

(#59326) qnadam válasza amulet (#59323) üzenetére


qnadam
veterán

hát ez az, hogy nálam hu-ra állítva is ez a lista :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59327) Gubek-Einste válasza DaTika (#59325) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik ajánlott eszköz jó lesz a számodra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59328) SLYM


SLYM
veterán

Sziasztok! AC szabványú wifis adaptert keresek az itthoni gépekhez, 3 laptop, 1 asztali gép. Jelenleg mindegyik csak n-es szabványú, nem is túl gyors a net így a gépeken, így hiába az 500 megabit, nem tudja senki sem kihasználni. Tudnátok ajánlani olcsó, de azért stabil adaptert? Óriási előny, hogy ha olyan kis picike, tudjátok, ami például a rádiós egerekhez jár, nem tudom az mennyire jó például. Köszönöm!

(#59329) bluemirage válasza SLYM (#59328) üzenetére


bluemirage
őstag

"Óriási előny, hogy ha olyan kis picike, tudjátok, ami például a rádiós egerekhez jár, nem tudom az mennyire jó például. "
Nem jó! A normális antenna nélküli pöckök néha még akkor sem jók, ha a router ugyanazon helységben van. Ha egy másik szobában van a router, akkor mindenképpen antennás stick-ek / adapterek a javasoltak. Az AC sebességén sokat rontanak a falak. De legalábbis ne nagyon kicsi pöckök legyenek.

Az asztalit mindenképpen, de néha még a fix helyen lévő lapost is illik kábelezni... és akkor garantáltan megvan az 500-as tempó. A Wifi-n lévő megabitek névleges értékek, a valós sebesség egy klienssel a ráírt érték töredéke.

Ezt azért mondom, mert a jóval kisebb hatótávú AC-s WiFi-vel könnyel elfordulhat, hogy az AC-s adapterek mögött sem lesz lényegesen gyorsabb az internet. A korábban leírtak miatt.

Az asztaliba egy PCI kártyás TP-Link Archer T6E kellene. Ilyenből van egy a cégnél. Stabil cucc. Arra használjuk, ha gyorsan kell telepíteni egy munkaállomást és még nem ért oda a LAN kábel, akkor 1-2 hétig arról megy a PC. Ha kevesled a sebességét, akkor a T9E a nagyobb testvére neki.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#59330) nextman


nextman
aktív tag

Sziasztok!

UPC 500 Mbites netem van, az altaluk adott modem elvileg 300 Mb/s wifit tud, ez gyakorlatban 30-40 Mbit/s szokott lenni.
Kerdesem az lenne, milyen routert vegyek, hogy a wifi sebesseget feltornazzam?
En a LAN-t nem is hasznalom, csak wifin kapcsolodok a 3 szobas lakasban.

Eddig 2 routert nezegettem, egyik olcsobb, masik dragabb, csak ketlem, hogy ezek is kihoznak a rajuk irt sebessegeket.

25 fole meg nem nagyon szeretnek menni keretben.
Tudtok javasolni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#59331) qnadam válasza nextman (#59330) üzenetére


qnadam
veterán

ac wifivel elvi esélyed van a 300 megabitre, de ahhoz a kliens is kell.. milyen wifi kártya van a gépedben?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59332) TotoHU


TotoHU
csendes tag

Sziasztok!
LTE képes routerrel kapcsolatban lenne kérdésem
Nem vagyok a téma ismerője, előre is bocs' ha itt-ott csacskaságot írok.

Szóval, vezetékes internettel nem megáldott területen lakom, a leggyorsabb megoldás a dsl 8 mbps-el. A telenor viszont már 120-150 mbps körkül szolgáltat (ezt mérem speedtest-el mobilon folyamatosan) így adta magát a lehetőség hogy az otthoni hálozatot (tablet, laptop, desktop, TV) mobil hálózatra kössem.

A szolgáltatótol kapott Huawei E5577 routert usb tethering-el rákötöttemt az Asus RT-N18 routeremre, azonnal felismerte, és el is kezdte szórni a jelet... max 40-50 mbps-el. Tudom, hogy a 130-150 mbps sávszél az erősen elméleti, sok minden befolyásolja - viszont mobiltelefonnal folyamatosan mérhető, tehát ezt próbálnám átnyomni az otthoni hálózatra is.

Egy másik itteni fórumon egy szaki azt mondta, hogy szerinte a NAT-osítás leveszi a mobiltelefonok és a zseb-routerek teljesítményét, és inkább komolyabb, fixen telepített routerrel próbálkozzam.

Van valakinek ilyesmire tippje? Olyan LTE-képes router, ami kiszolgálja az otthoni hálót az összes kütyüvel, és kihajtható vele a maximum LTE sávszél. AMiket néztem eddig: TP-Link MR6400, Synology RT1900, TP Link Archer MR200, D-Link DWR921. Asus AC55U 2x annyi mint az előzőek, kérdés hogy 2x annyit tud is-e, a mostani Asus routerrel nagyon meg vagyok elégedve.

Mi az ami a célnek a leginkább megfelel, és nem hagyom ott a gatyámat is?

(#59333) nextman válasza qnadam (#59331) üzenetére


nextman
aktív tag

Ezt most nem tudom fejbol, de telefonon es tableten is hasonlo sebessegeket merek.

100 mbitet meg rossz kartyaval is jobban meg kellene kozelitenem, nem?

[ Szerkesztve ]

(#59334) woodworm válasza nextman (#59333) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, 2,4 GHz-en az már igen jó eredménynek számít. Mindenesetre a kliensek pontos tudása nélkül felesleges vásárolni.

(#59335) nextman válasza woodworm (#59334) üzenetére


nextman
aktív tag

Koszonom, igazatok van, akkor egyelore nem veszek semmit, hanem utana nezek a klienseknek.

(#59336) Gubek-Einste válasza SLYM (#59328) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen típusú a router?

Ajánlottak:
USB-sekből Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59337) Gubek-Einste válasza TotoHU (#59332) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200, Asus 4G-N12/4G-AC55U, D-Link DWR-921

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59338) Gubek-Einste válasza nextman (#59335) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda nem ajánlott gyártó.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59339) SLYM válasza Gubek-Einste (#59336) üzenetére


SLYM
veterán

Az UPC saját routere, a fehér. Nagy a ház, de sikerült teljesen középre helyezni a routert, így 10-40 megabit között ingadozik minden eszközön a sebesség.

(#59340) Gubek-Einste válasza SLYM (#59339) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lenne bridged mód rakni és egy saját router használni a szolgáltatói helyett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59341) nextman


nextman
aktív tag

Sziasztok!

Kiderült számomra, hogy a gépemben 100 Mb/s-es kártya van, ez is korlát.
Viszont a netem 500 Mb-es és UPC Connect boxom van, a nagy fehér.
Arra gondoltam, lehet nem kellene még egy routert vennem, hanem a géphez vennék egy wifi sticket, ami a UPC Connect Box adottságait minél jobban kihasználja.
Olcsóbb is lesz szerintem.
Amúgy kb. 4 m a távolság, de van egy fal közbe.
Jó ötlet ez, és milyet ajánlanátok?

(Tehát összesen egy kliens, a fal sztem vasbeton :), és nekem a legfőbb szempont a minél magasabb wifi sebesség kicsikarása.)

@Slym: Látom téged is sikerült rábeszélniük a csomagbővítésre. :)

[ Szerkesztve ]

(#59342) Core2duo6600 válasza nextman (#59341) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Inkább egy gigabites kártyát vegyél bele, jobban jársz.
Wifi vel soha nem használod ki az 500 as netet, ha ez egy laptop, akkor és nem akarod cserélni, akár vissza is veheted a net elérést 100 körülire ...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59343) Gubek-Einste válasza nextman (#59341) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59344) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok,
Ehhez a felhasználáshoz vettem egy asus n18u routert, de sajna sehogy sem hozta wifin a 60 Mb/s-et csak olyan 30-40-et (annyival egészíteném ki hogy lógna rajta 2 ip kamera is). Ezért ezt szeretném visszacseréltetni egy másik típusra, amit a bolt jelzése szerint meg is tehetek. Szóval mit ajánlanátok helyette: asus ac58u-t vagy tp-link c7-et vagy esetleg más dualos routert ajánlanátok?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#59345) Multibit válasza tuzpenge (#59344) üzenetére


Multibit
veterán

Jól körbejártad a dolgot és biztos, hogy a router a szűk keresztmetszet? Érdemes lenne kölcsönkérni más típust, mielőtt váltasz! A kliensek biztos, hogy alkalmasak nagyobb sebességre? A környezet is kedvező ehhez? Beállítások tuti rendben vannak?
Papíron AC eszközökkel érhetsz el jelentősen nagyobb sebességet. Ehhez nyilván AC kliensek is kellenek! Ebben az esetben azt is figyelembe kell venned, hogy az 5 GHz-es jel sebessége és stabilitása jobban romlik az akadályok (falak, bútorok) által, mint a 2.4 GHz-esé.

(#59346) Core2duo6600 válasza tuzpenge (#59344) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A 60 az milyen mértékegység ?
MBIT /sec, vagy Megabyte/sec ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59347) Multibit válasza Core2duo6600 (#59346) üzenetére


Multibit
veterán

Szerinted? ;]

(#59348) tuzpenge válasza Multibit (#59345) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát a két eszköz amivel meg sem közelítem az értéket az egy iPhone se és egy asus t200ta transformerbook. Ezek közül az iPhone tuti ac-s (bár az n18u az nem az volt) a laptop pedig a/b/g/n szabványú. Szerintem a 30-40 Mb/s-nél többet kellene tudniuk. Az igazság az hogy egy note 4 az simán hozta az 58-59 Mb/s-et. Mindegyik eszközzel közvetlenül a router mellett próbáltam akadály nélkül. A n18u topicjában is felvetettem a problémát, de sajnos nem tudtak segíteni, ezért gondoltam egy dualos routerre. Esetleg még a tp-link c5 lenne ugyan ebben az árban. Semmi extra igényem nincs (torrent, ftp, stb) csak hogy stabilan hozza azt a nem túl acélos 60Mb/s-s (vagy legalábbis közeli értéket hozzá) netet wifin. A routeren wifin lenne 2 laptop, 3 mobil, 1 tv, és 2 kamera.

ˣ

(#59349) tuzpenge válasza Core2duo6600 (#59346) üzenetére


tuzpenge
őstag

kis b-vel írva!

ˣ

(#59350) Core2duo6600 válasza Multibit (#59347) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mire gondolt ?
Mert ha megabyte/sec akkor attól soha nem lesz több wifin ez is csoda.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.