Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) ArthurShelby válasza Land (#58394) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Minden szobába tegyél egy ap-t (access point) a vezeték végére. De nyilván a géphez kábelen menjen a net
Ap-ként egy routert is be tudsz állítani (vagy van rajta dedikált ap mód, mint pl a legtöbb asus-on)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58402) Gubek-Einste válasza ovics (#58393) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt senki sem fogja neked garantálni.
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58403) Gubek-Einste válasza FIREBLADE78 (#58396) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Nem könnyű a kettőt összehasonlítani, eléggé eltérnek egymástól.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58404) Land válasza ArthurShelby (#58401) üzenetére


Land
veterán

Ap-nak jó lehet a fentebb írt Edimax router is? Az tudja? Ha nem, akkor milyen olcsóbb Ap lenne ajánlott?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#58405) ArthurShelby válasza Land (#58404) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, így kell beállítani.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58406) H_András


H_András
tag

Asus RT N18 U N600 es TP-Link TL-WR 1043ND között vacillálok. Kétszer hat lakásos társasház, keveseknek van wifi, idősek laknak főleg, nem telített a 2.4 ghz-es légtér. Upc 120/20-as net van, három asztali gép, kettő nas, tv, mobil eszközök stb terhelnék gyakorlatilag nonstop, ennek megfelelően egy TP-Link TL SG1008D switch is a rendszer része, emiatt húznék a márkához (eddig is az volt), de az Asusról olyan szépeket írnak, főleg hogy a felét nem értem :DDD Megbízhatóság, hosszú távú megoldás és problémamentes működés lenne a fontos. Ha vannak alternatívák, szívesen fogadom, lehetőleg tapasztalat alapján. Munka és játék is van bőven, tehát stabil rendszer szükséges, megyek árban fölfele is ha kell...

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#58407) TeChNoRby


TeChNoRby
tag

Sziasztok!

Én egy kis tapasztalatot szeretnék megosztani.Péntek óta használok egy TP-LINK ARCHER C1200-t,nagy dilemmám volt a C5 és e között,aztán az olcsóbb ár döntött. 63nm-es betonfalú panel lakásba van használva,előtte egy 1043nd V3.0-as router szolgált.Én személy szerint ajánlom ezt a routert,annak a felhasználónak,akinek fontos a wifi jel erőssége,az 5Ghz,és lényegében csak arra használja a routert,hogy vezetéken illetve wifin keresztül megosszon internetet.Nekem sokkal gyorsabb,jobb a jel erőssége az 1043-hoz képest,illetve a nappaliba lévő LG tv-n,eddig alig volt jel és sokszor akadozott pl egy youtube videó,addig most gondolkodás nélkül lehet filmet nézni.Ez a pár nap tapasztalata,eddig pozitív. :)

"..The music starts where the end of the words.."

(#58408) ArthurShelby válasza TeChNoRby (#58407) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tudomásom szerint a c1200 nem ajánlott hw gondok miatt (újraindulgat).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58409) TeChNoRby válasza ArthurShelby (#58408) üzenetére


TeChNoRby
tag

Eddig nem tapasztaltam,se a melegedést,de ha bármi negatívat tapasztalok megosztom azt is.

"..The music starts where the end of the words.."

(#58410) dani1986


dani1986
csendes tag

Sziasztok,

Hozzaszolasom elozmenye.

Elso korben vettem egy Asus RT-N18U routert, sajnos ez nem hozott erdemi gyorsulast, a jelerosseg sokkal jobb lett, de a tenyleges sebesset a Speedtest szerint kb 30-35Mbit kornyeke volt lefele. Megfuttatva a temat a router topikjaban nem sok joval biztattak, a zsufolt 2.4Ghz miatt nem sok eselyt adtak a javulasra. Visszavittem a routert es kicsereltem egy dual band-s C7-re. Nagy remenyeket fuztem hozza, mivel az 5Ghz ures volt a meresek alapjan. Kicsit rosszul esett, hogy ezek utan a meresek szerint 40-45Mbit ami igy tud a router valos korulmenyek kozott.

Van valami otletetek arra, hogy mi okozhatja azt, hogy annak ellenere, hogy ures a csatorna megis ennyire rosszak a meresi eredmenyek? Mindez akkor is igaz ha 1 meterre allok a routertol, szoval nem feltetelezem, hogy az epulet vagy egyeb targyak zavarnak az atvitelt.

Koszi,
Dani

[ Szerkesztve ]

(#58411) bluemirage válasza dani1986 (#58410) üzenetére


bluemirage
őstag

nem ide tartozó téma és kapcsolódó topikban is ilyen kérdéseket fognak feltenni... de itt ne válaszolj rá, mert ez itt költői kérdés:
- A kliens biztosan AC-n csatlakozik és nem dual band N-en?
- Milyen link sebességgel kapcsolódnak össze..? hiszen AC-ból is több lehetőség jöhet szóba
- A mérést a terepviszonyoktól függetlenül a routertől 1-2 lépésre ugyanazon szobában végezted?
- Hány db jelerősséget mutat az előbbiek szerint a kliensnél pl. egy Wifi Analyzer vagy hasonló.
- A használt 5Ghz-es csatorna biztosan üres? (Wifi Analyzer szerint)
- A sebességet mivel és hogyan mérted, továbbá mennyi a sebesség vezetéken? --> Lehet, hogy nincs is meg a 120-as Net?

Meliora sunt bono inimica

(#58412) bluemirage válasza H_András (#58406) üzenetére


bluemirage
őstag

Egy nem menedzselt gagyi TP-Link switch az alapszolgáltatásaival bármilyen routerrel kompatibilis. :) Már bocsánat.

Nem biztos, hogy érdekesek nálad az Asus többlet szolgáltatásai, de az N18 azért jobb választás, de alap szolgáltatások terén nincs nagy különbség egy friss 1043ND és egy N18 között. Ennek ellenére én gondolkodás nélkül az N18-at venném... pedig C7-em van és előtte is TP-Link volt. :R

2,4 Ghz-en nincsen alternatíva, mindkét eszköz jó és kb. egyforma hosszú távra vannak tervezve... 7/24 esetén 3-5 év... amit elvileg kibírnak... a működési körülményektől (hőmérséklet, terhelés...) függően.

Meliora sunt bono inimica

(#58413) FIREBLADE78 válasza Gubek-Einste (#58403) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

40 m2, de már megvettem. Net előfizum 30 mbites invitel.Végre nem laggol a ps4 online játék közben. Sajnos ps nem tudja az 5 ghz-et. Ha ezt tudom vettem volna asust. De legalább ez tovább bírja. Eddig megvagyok vele elégedve. Router beállításnâl 5 ghz-es csatornát melyikre érdemes állítani?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58414) Gubek-Einste válasza H_András (#58406) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor jelenleg nincsen jobb választás az Asus N18U-nél.
Alternatíva dual band router lenne, ha vannak ezt támogató kliens eszközeid, ilyenből a 20k-s kategóriában az Asus N56U B1 (CFW alatt AC-s) és a D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) lenne.
20-30k között Asus AC58U vagy TP-Link Archer C5/C7 az ajánlott típusok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58415) Gubek-Einste válasza FIREBLADE78 (#58413) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router beállításnâl 5 ghz-es csatornát melyikre érdemes állítani?
Környezetitől és kliens eszköztől függ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58416) H_András válasza bluemirage (#58412) üzenetére


H_András
tag

Passzolom hogy gagyi vagy nem, tudja amit kell, ezt ajánlották amikor kiderült kinőttük a router alap négy portját.. én nem értek hozzá, azért jövök kérdezni a fórumokba hogy hozzáértő(bbe)k tanácsát kérjem.. Megvettem, mint ahogy most is megrendeltem az Asust, amit te is ajánlottál, másokkal egyetértésben, és ezúttal köszönöm a segítséget (nekik is).

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#58418) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Hamarosan sávszélességet váltanák a rádiósnet szolgáltatómnál 15/3 megásról 25/5 megásra, és az lenne a kérdésem, hogy a 25/5 megás netre még elég a TP Link TL WR 841ND router, vagy ajánlatos egy jobbat beszerezni, ha igen, milyet? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#58419) Intruder2k5 válasza makoss (#58418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bőven elég. A WR841ND körülbelül 80Mbps-ig megfelelő.

(#58423) Intruder2k5 válasza woodworm (#58422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen láttam, vélhetően takarékosság van. Vajon van már valakinek itthon ilyen, forgalomban van nálunk egyáltalán ez?

Mondjuk az is 575MHz + 64MB RAM, nem hiszem, hogy 80Mbps gondot okozna neki. Az ASUS RT-N12 D1-ben 300MHz-es BroadCom van, amiről tudjuk, hogy nem egy sebességbajnok, de 70Mbps-t az is áttol PPPoE DIGI nettel.

[ Szerkesztve ]

(#58424) expander


expander
senior tag

sziasztok,

full atlagos hasznalatra (2 telefon, 1 tv, 1 laptop) keresnek 500Mbit-es nethez routert.
A gond az, hogy akarmilyet es akarhonnan nem tudok rendelni, ugyanis ajandekkartyam van, igy ezek kozul kellene valasztani:

ASUS RT-N56U
ASUS RT-N18U
TP LINK Archer C2 AC750
TP LINK Archer C50 AC1200
TP LINK Archer C1200

igy, hogy nincs tul sok eszkoz, illetve a kozelben sincs 1millio halozat, szerintem nincs szukseg a dualbandre (?), illetve a falak sem tulsaagosan vastagok, max 5-6meter lenne a legtavolabbi pont.
En az N18U fele hajlok, jo valasztas lehet?

koszi

(#58425) woodworm válasza Intruder2k5 (#58423) üzenetére


woodworm
veterán

Ennél talán a 1043v1 is gyengébb volt, mégis hozta a 100 Mbit körüli eredményeket pppoe esetén is, dhcp-n meg inkább a 200 körülieket, vagyis a 100-as lant ki kell tudnia használni.

Mondjuk eddig még nem hallottam/olvastam beszámolót, hogy valaki itthon ezekből kapott volna már.

(#58428) Gubek-Einste válasza expander (#58424) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet az Asus N18U.
A kinézett TP-Link-ek nem ajánlottak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58430) tibi206


tibi206
tag

Sziasztok!

Olyan routert keresnék amivel TV-n wifin keresztül tudnék 4k-s tartalmat nézni illetve pcről megosztani rá szintén 4k-s videókat több órán keresztül is illetve 50mbites internethez! A mostani routeremmel az a baj,hogy 1-2 óra után meghal és utána semmilyen eszközről nem tudok róla netezni/ videót nézni amíg újra nem indítom.

Keretet nem írok a lehető legolcsóbb legyen ami kielégíti az elvárásaimat.

Előre is köszönöm a választ!

(#58431) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ideje AC-s routert vennem, mert a jelenlegi DIR-655 már gyengélkedik.

Nézegettem, olvastam és az Archer C7 környékén nézelődök, szigorúan 30k alatt...bár ha rajtam múlna csak 20k alatt még jobb lenne.

Az árukeresőn belefutottam egy szintén TPLINK RE580D jelismétlőbe. Ez miben másabb, kevesebb mint egy "sima" router. Úgy látom, hogy nincs rajta WAN csatlakozó...akkor ezek szerint router sincs benne, csak egy Layer 2-es switch és AP?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#58432) tulni


tulni
csendes tag

Üdvözlök Mindenkit!

Nagyon nem értek sajnos a routerekhez (Összefoglaló elolvasása is magas... :DDD ), ezért szeretném a véleményeteket kikérni. 50Mbit/s letöltéssel illetve 5Mbit/s feltöltési sebeségű internettel rendelkezem, a 85 m2-es lakásban a TP-LINK TL-WR842ND Router-em a szoba egyik végétől a másikig (nappaliig) nagyon nem akarja a jelet továbbítani. Régen boltban megesküdtek mindenre, hogy ez jó lesz, mivel hogy 2 antennás (azóta már olvastam, hogy nem az antenna száma a legfontosabb.. :( ). Ezután szeretnék itteni fórumosoktól tippeket kapni, hogy milyen router az ami biztosan működik a lakás minden pontján. 3-4 ember használja az internetet (letöltések, online filmnézés, böngészés, Tv-t..). Árra, ahogy nézelődtem ugy 10-15 000-ig remélem tudtok ajánlani (azért sem haragszom meg, ha kevesebbért is lehet szerezni :C )

Előre is köszönöm segítőkész javaslataitokat! :R

(#58433) Zebu


Zebu
addikt

Srácok, van valakinek tapasztalata Netgear R7000 és EA8500 routerekkel? Melyik a jobb?
Wifi sebesség és stream lenne a legfontosabb tényező, NAS funkciók egyelőre irrelevánsak, mert van egy Synologym.

Bár ahogy olvasom, ezek még gyorsabbak lehetnek a DS215j-nél. Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#58435) norby91


norby91
tag

Hali!

telenoros 4G-s mobilnethez kellene eszköz.

Visszaolvasva az itt ajánlottak 30-40 ezer körül vannak..

Ez is megfelelő lenne ugye? Pár éve még ez is 70ezer körül járt, igaz "gyárilag felújított" amit linkeltem..

Esetleg még ez a verzió lehetne, bár nem olcsó cucc így se vagy én láttam rossz árakat :D
USB stick + mobilnet kompatiblis USB-s router --- Ezek mennyire strapabíróak?

Illetve mégegy kérdés...
Külön csak usb stick mennyire jó megoldás? annyira nem fontos a net megosztása,ha évekig birná az ilyen cucc

Más opció, akár használtan is?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#58437) Sanyi.mTs válasza tulni (#58432) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

próbáld meg a lakás "közepére" rakni a routert, akár csak próbára. utána kiderül, h tényleg kell-e új router.

(#58439) Harlond


Harlond
tag

Sziasztok!
Vettem egy altalatok ajanlott ASUS RT-AC58U-t. Nem ismerem az asus routereket, van valami tipp vagy extra amit tudni kellene rola?
Udv, Harlond

(#58440) tulni válasza Sanyi.mTs (#58437) üzenetére


tulni
csendes tag

Vidanet szerelők bemérték, hogy csak az egyik szobában jó a jelerősség az adsl internethez, ugyhogy ott kell lennie a modemnek = routernek is, telefonnak is (nagyon jó amikor felébreszt a hálószobában a csörgés :((( :O Nem tudom átrakni másik szobába, nemtudom mi lehet.

#58434: Használtat semmiképp nem veszek, új érdekelne (Media martkból, edigital-ról,..) :)

(#58441) jmuranyi válasza tulni (#58440) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, csatlakozom az előttem szólóhoz,
a szobán belül működnie kellene.
Lehet, hogy megpusztult a routerben a wifis rész,
vagy rosszul mozdultak a leszedhető antennák, stb.

Új vásárlása előtt megnézném valamilyen wifi analizerrel,
hogy mi a helyzet.
Esetleg kölcsön kérnék pár órára egy másik routert valakitől.

Ha ezek nem váltak be, jöjjön az új.
A TP-LINK TL-WR841N kb 6e Ft házhoz szállítva.
Ha nem kell 5Gh, én ezzel kezdenék.
Webshopos rendelésnél él a két hetes elállás.

(#58442) ricsik


ricsik
őstag

Ha volt már nézzétek el.
Gigabites routert keresek havernak gigabites digihez.
Olyan kellene, aminek a procija nem akad ki 100%-on 5 perc torrent után.
Neki most kb. 30 ezres Asus van és amikor kiakad a proci, drasztikusan, kb. 250-300 megabitre
visszaesik a sebesség.
Minden más feltétel adott. Gyors vincsi, minden jól beállítva, gyors gép, stb...
Láttam az ajánlott routereket gigabithez, de teljesen más, ha egy szálon kell vinni a teljes sebességet, és
teljesen más terhelés, ha torrenten jön ugyanez a sebesség.
Köszi.

(#58443) Tigerclaw válasza ricsik (#58442) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Olyan kellene neki amiben gyors többmagos CPU, sok memória van és a NAT tábla mérete elég nagy lehet. Sajnos az utóbbi paramétert nem szokták reklámozni a routereknél. A szolgáltatói routerekben gyakran nem elég nagy a NAT tábla, így nagy sávszélesség és intenzív torrentezés esetén betelik túl hamar. Persze ilyenkor be kell állítani, hogy a szolgáltatói router helyett a saját végezze csak a NAT-olást.

Típust sajna nem tudok ajánlani, de biztos lesznek tippek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#58444) Gubek-Einste válasza tibi206 (#58430) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Milyen típusú a jelenlegi router?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58445) Gubek-Einste válasza Tigerclaw (#58431) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k alatt a D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) mint ajánlott AC router, illetve az Asus N56U B1 ami CFW-vel AC-s.
30k alatt ajánlott még az Asus AC58U, TP-Link Archer C5 is.
A TP-Link RE580D csak repeater eszköz, AP módot nem tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58446) Gubek-Einste válasza tulni (#58432) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
15k-ból a TP-Link 1043NDv2/v3/v4 lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58447) ricsik válasza Tigerclaw (#58443) üzenetére


ricsik
őstag

Köszi a válaszod,

várom a tippeket, tapasztalatokat. Biztos sokaknak van gigás Digi.

(#58448) Gubek-Einste válasza Zebu (#58433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Bár ahogy olvasom, ezek még gyorsabbak lehetnek a DS215j-nél. Mit gondoltok?
Jobb egy külön álló NAS használata, nem nagyon lehet összehasonlítani egy NAS és router SOC-jét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58449) Gubek-Einste válasza norby91 (#58435) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Biztosra nem lehet mondani, hogy jó lesz-e de egy próbát tehetsz vele.
Stick-es esetben figyelni kell a kompatibilitásra.
A csak stick használat nem rossz ötlet ha nem kell a megosztás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58450) Gubek-Einste válasza Harlond (#58439) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A saját topikjában kérdezzél erre rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.