Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59351) Multibit válasza Core2duo6600 (#59350) üzenetére


Multibit
veterán

60 Mb/s-et - azaz, nem csak gondolta, de le is írta, hogy megabit.

tuzpenge
A router biztos, hogy optimális helyen van? Nincsenek a közelében zavaró elektromos eszközök?
Egyébként a két kinézett dual-band router megfelelő lehet számodra. Szerintem a TP-Link Archer C5 is elég lehet. Az Asus okosabb és sávonként dedikált antennákkal bír.

[ Szerkesztve ]

(#59352) profchaos


profchaos
tag

Sziasztok!
Szeretnék routert venni, ebben szeretném a segítségetek kérni.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
- 4 emeletes panel sorház, 4-5 fal 82m2

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
- 3 mobil, 1 xbox one, 1 playstation, 1 smart tv, 1 ipad

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
- Semmi extra, 30Mbit-es netem van

Milyen típusú a jelenlegi router?
- Alap Inviteles f*s (ZTE ZXHN H168N)

Amiket eddig néztem:
ASUS RT-N12D1 Router

TP-LINK Archer C60 AC1350 Router

TP-LINK TL-WR841N Router

Köszi előre is! :R

(#59353) profchaos válasza profchaos (#59352) üzenetére


profchaos
tag

Közben keresgélek :)

Ez is szóba jöhet?

TP- LINK TL-WR1043ND V4 Wireless N

(#59354) profchaos válasza profchaos (#59352) üzenetére


profchaos
tag

Bocs, hogy ennyit írok, de már nem enged szerkeszteni:

Lemaradt a felsorolásból egy PC, szóval:

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
- 3 mobil, 1 xbox one, 1 playstation, 1 smart tv, 1 ipad, 1 PC

(#59355) mokalade válasza Gubek-Einste (#59337) üzenetére


mokalade
tag

"TP-Link TL-MR6400/Archer MR200, Asus 4G-N12/4G-AC55U, D-Link DWR-921"

Van esetleg olyan honlap, ahol összehasonlítják ezeknek a wifi teljesítményét (sávszélesség, hatótáv)?
Esetleg tapasztalat, hogy ezek közül melyik a jó/nem annyira jó ideértve a Huawei B593-at?

Ahogy nézem, ezeknél ráadásul a cserélhető antennák minden esetben a mobil lefedettséget szolgálják, nem a wifit. Van amelyiknél a wifi antenna is cserélhető?

(Ok, hogy 5GHz javasolt, de sajnos nem minden eszköz támogatja, fontos a 2,4Ghz is és annak hatékonyságáról nem találok infót.)

[ Szerkesztve ]

(#59356) Core2duo6600 válasza mokalade (#59355) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nincs értelme ilyen oldalnak, mert rengeteg minden befolyásolja.
Csak az éles teszt mutatja meg, hogy mi a helyzet a wifi vel.
Ami 5 Ghz et tud az 2.4 es is tud.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59357) mokalade válasza Core2duo6600 (#59356) üzenetére


mokalade
tag

Természetesen azonos körülmények között mérve, azért lenne értelme, de akkor kár, hogy nincs.

(#59358) Core2duo6600 válasza mokalade (#59357) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Néha a PH router tesztjei tartmaznak ilyesmit.
bár nem túl sok eszközt néztek meg

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59359) cseptomi


cseptomi
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Router vásárlás előtt állok.
Diginet 100-as csomaghoz (100/25Mbit) keresek wifi-s routert.
4 szintes panel, 4. emeletén lévő 53m2-es lakásban lenne használva. Max 2 fal amin keresztül kellene sugároznia. A jelenlegi laptop, tv, telefon nem támogat ac-s szabványt se 5Ghz-t.
Wifi hálózatot kb 10-et látok a lakásban.

Tudnátok ajánlani megfelelő routert 10k-ig bezárólag erre a célra?
Ha a 100mbit-es internetből csak 80-90 tud stabilan jönni, nem gond.

Előre is köszönöm! :R

Üdv:
cseptomi

(#59360) qnadam válasza mokalade (#59357) üzenetére


qnadam
veterán

smallnetbuildernek van tesztkamrája.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59361) TotoHU válasza Gubek-Einste (#59337) üzenetére


TotoHU
csendes tag

Köszi a választ!
Budapest belvárosi téglaépület. (Igen, belváros, és vicces módon az egyik szolgáltató sem húzott be optikai kábelt, évek óta csak ígérgetik de semmi előrelépés) Nagyon a szomszédban lehet a Telenor bázisállomás mert max 4G térerő van még a wc-n is, mobiltelefonnal rendzeresen 120-150 mbps-t mérek a speedtest-el.

Igen tudom, a SIM kártyás routerek nem olcsók, ezt már láttam. A D-Linket és az Asust nézegettem, az Asusok nem olcsók, kár hogy nagy kedvenc, a jelenlegi is az (RT-N18U) és csak egy 20 kilós bontókalapáccsal találkozás tudná kibillenteni a stabil működésből. Nagyon szeretem, masszív megbízható, rugalmasan konfigurálható a gyári firmware is.

A nagy kérdés hogy többet ki lehet-e hajtani a leírt routerekből mint a Huawei e5577 zsebrouterből? Nagy valószínűség szerint igen, de vajon van-e olyan kisebb rugalmasabb bolt, ahol ki lehet próbálni a routert vásárlás előtt? SIM kártya beletesz, gyorsan wifi bekonfigol és mérnék rajta egy sebességet. Ha nem tud többet mint a Huawei, akkor marad a zsebrouter, ami jelenleg USB-n keresztül csatlakozik az Asus N18 wifi routerhez.

(#59362) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Kérnék ajánlást egy 10-12ezres routerre aminek bivalyerős a Wifije. Nem ártana ha gigabites lenne a Lan része is. Előre is köszi. :R

(#59363) Multibit válasza Joshi (#59362) üzenetére


Multibit
veterán

A költségvetés nagyon szűk, ezzel meg is határoztad az egyetlen ajánlott, gigabites routert: TP-Link TL-WR1043ND. Ha szennyezett a wifi környezet, akkor több pénzt kell költened egy dual-band routerre!
Wifi működés sebességét, hatótávját, stabilitását nem lehet jósolni.

(#59364) Gubek-Einste válasza profchaos (#59352) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C60 nem annyira ajánlott de a te esetedben nem lenne olyan rossz választás ha van AC vagy dual band kliens eszközöd.
A többi három csak 2,4 GHz-s így panelos környezetben nem annyira ideális a sok zavaró hálózat miatt.

Csak 5 percig lehet szerkeszteni, prémium előfizetéssel 15 percig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59365) Gubek-Einste válasza cseptomi (#59359) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típust kellene venni ami pedig nincsen 10k alatt.
A másik gond, hogy az ajánlott 10k alatti eszközök mind csak 2,4 GHz képesek amely nem ideális panelos környezetben.

10k alatt: Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
20k alatt: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59366) Joshi válasza Multibit (#59363) üzenetére


Joshi
titán

Szennyezés nincs, ugyanis családiházban lenne használva. A gond a nagyon tagolt belső elrendezése a háznak. Nekem is 1043 van de az minden csak nem bivalyerős.
Az alábbi routerekről mi a vélemény? A 13k összeg még azt mondom beleférne, habár akkor már Extreme Digitalnál valami, mert az van Győrben is így nem lenne postaköltség. De mintha valami más nevesebb webáruháznak is nyílt volna Győrben üzlete, nem emlékszem melyik lehet az.

D-Link DIR-842 Router
ASUS RT-AC53 AC750 Dual-Band Wi-Fi Router

Gyorsba ezeket találtam. Az lenne a fontos, hogy tényleg jó router legyen, mert sokszor a nyers adat nem mindig jelenti azt hogy az valóban jó is.

(#59367) Multibit válasza Joshi (#59366) üzenetére


Multibit
veterán

Az lenne a fontos, hogy tényleg jó router legyen
Akkor válassz ajánlott dual-bandet, ne ezeket! Kicsit többe fog kerülni.
Keresd a D-Link DIR-860L B1-et, amíg kapható! Padavan CFW-vel elégedettek a tulajok. Viszont ha nagyon sok az akadály, lehet, hogy nem lesz elég egy eszköz.

Nekem is 1043 van de az minden csak nem bivalyerős.
Ott szerintem a környezet a problémás, nem a routerrel van baj.

[ Szerkesztve ]

(#59368) Joshi válasza Multibit (#59367) üzenetére


Joshi
titán

Nekem még a fehér színű régi van, igaz hogy OpenWRT van rajta.

Honnan tudom hogy a D-Link DIR-860L B1-es? Csak mert az árukeresőn sehol sincs feltüntetve. :(

(#59369) woodworm válasza Joshi (#59368) üzenetére


woodworm
veterán

Eddig még mindenki azt kapott a legolcsóbb két nagy webes áruházból. Lehet nincs is forgalomban A1-es.

(#59370) Core2duo6600 válasza Joshi (#59366) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha sok helység azt 1 AP val nem lesz elég

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59371) Fleed


Fleed
aktív tag

Hali! Egy kertes házba kellene megbízható router. Most TP-link 841n van az emelet feletti padláson (digisek nem voltak hajlandóak lehozni a modemüket) és egy TP link 940n van WDS Bridggel rákötve, hogy meghosszabbítsa a jelet a kert végébe is. Ez így oké is lenne, csak elég instabil a padláson a 841n, hetente újra kell indítani (felmászva a padlásra), mert megakad a net és távolabbi pontokan nem túl gyors. Mivel nem akarok keresztül fúrni egy lukat a plafonon a padlásra, h lehozzam, kellene egy megbízható router. Minél olcsóbban persze, de ha csak 35.000 ből lehet megoldani akkor még az belefér. Mit tudtok ajánlani? (nagy távolságot bírjon, rá tudjam kötni valamelyik tp linket, ha nem lenne elég a távolság és stabil legyen+ gyors, vinyót meg mobilnetet nem akarok rádugni) Köszi előre is a segítséget.

(#59372) Gubek-Einste válasza Fleed (#59371) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 1043ND talán jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59373) Core2duo6600 válasza Fleed (#59371) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen neted van ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59374) Fleed válasza Core2duo6600 (#59373) üzenetére


Fleed
aktív tag

Köszi a válaszokat. Digi100 az net van (100 / 50 Mbit/s). A lényeg, hogy stabil legyen, kicsit erősebbre gondoltam, mint pl: D link DIR-869 vagy Asus AC66U vagy TP link AC1750. Persze nem értek hozzá, szóval megfogadom a tanácsokat. De ez a mostani 10ezer ft os gagyinak tűnik.

(#59375) Balu77


Balu77
őstag

Sziasztok!

Olyan routert keresek, amit úgy be tudok állítani, hogy ha az egyik internet kiesik, akkor automatikusan váltson a másik kapcsolatra. Az egyik kapcsolat egy digi internet, a másik egy t-com adsl (ez lesz a backup). Fontos a rendelkezésre állás, ezért lesz így kialakítva.
Erre kérnék jó tippeket.
Köszi!

izé

(#59376) qnadam válasza Balu77 (#59375) üzenetére


qnadam
veterán

ha nem taszít a lede/openwrt és egy kis konfigolás, kb bármi jó lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59377) Gubek-Einste válasza Fleed (#59374) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59378) Gubek-Einste válasza Balu77 (#59375) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Az Asus eszközeiben van dual WAN opció (ez kell neked) de a legtöbb eszköz csak CFW-vel tudja ezt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59379) Core2duo6600 válasza Balu77 (#59375) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pl. Ubiquiti Edge Router Lite, de arra, hogy magától átvált rá kérdezz rá a topikjában.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59380) Joshi válasza Multibit (#59363) üzenetére


Joshi
titán

Visszatérve a TP-Link TL-WR1043ND-re, ebből találtam négy verziót. Melyik a jobb?

(#59381) Balu77 válasza Gubek-Einste (#59378) üzenetére


Balu77
őstag

A wifi nem fontos, kábelen menne kb. 8 kliens géphez (win7/win10).
A sebesség a digi részéről, 500Mbit, a másik az egy lassú adsl, de az csak a backup lesz, hogy legyen mindig.
20-30-40 körüli beszerzésre gondoltam. Azért már csak kapni valami jót. Extra szolgáltatások, mint tartalomszűrés, vpn, meg egyebek nem kellenek. Csak menjen atom stabilan.
Mindenképp gyári firmware-t akarok, egyrészt a garancia miatt, másrészt a digi 500 megás sebességét pl. a tplink esetében csak a gyári hw-es nat-al tudja kihajtani.

izé

(#59382) profchaos válasza Gubek-Einste (#59364) üzenetére


profchaos
tag

Köszi! :R
Akkor egy ilyen?

ASUS RT-N56U Router

Vagy az én körülményeimhez mit ajánlanál?

Leírom ide is ne kelljen keresgélned...

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
- 4 emeletes panel sorház, 4-5 fal 82m2

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
- 3 mobil, 1 PC, 1 xbox one, 1 playstation, 1 smart tv, 1 ipad

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
- Semmi extra, 30Mbit-es netem van

Milyen típusú a jelenlegi router?
- Alap Inviteles f*s (ZTE ZXHN H168N)

[ Szerkesztve ]

(#59383) Multibit válasza Joshi (#59380) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs egetrengető különbség közöttük. Gyanítom, ma már csak v3 és v4 kapható. OpenWRT-vel a legokosabb, de azzal nincs hw NAT. Persze ez nem mindenkinek probléma. Vedd azt, amelyik ár/gari tekintetében a legelőnyösebb! (Amiket linkeltél az csak három változat. Az elsőnél lemaradt a verziószám.)

[ Szerkesztve ]

(#59384) Gubek-Einste válasza Balu77 (#59381) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus esetében van CFW alatt is CTF.

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59385) Gubek-Einste válasza profchaos (#59382) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N56U (CFW-vel AC-s) vagy D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59386) Balu77 válasza Gubek-Einste (#59384) üzenetére


Balu77
őstag

Megnéztem neten a TP-Link Archer C7 menüjét, de abban én nem látok másodlagos net csatlakozási lehetőséget...

izé

(#59387) Gubek-Einste válasza Balu77 (#59386) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bocs, nem szűrtem le a listát :W
Ami jó lesz: Asus N18U/N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59388) Csaby25 válasza Gubek-Einste (#59279) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi!
Esetleg ezek közül valamelyik jobb választás lenne:
TP-LINK Archer C2, Dual Band, AC750
D-Link DIR-842 Dual Band AC1200
D-Link DIR-860L AC 1200, 4 x Gigabit LAN, USB 3.0?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59389) Gubek-Einste válasza Csaby25 (#59388) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebből a háromból csak a 860L ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59390) Balu77 válasza Gubek-Einste (#59387) üzenetére


Balu77
őstag

Semmi gond! ;)

izé

(#59391) forbexx


forbexx
csendes tag

Szia,
vevőben kérnék segítséget...

router: TL-WDR4300 padláson (dual)
Digi 100/50
pc (most veszem) 2 szinttel, födémmel lejjebb.

10e alattit szeretnék, mert egyszer levezetékezem a netet.

1.Ha máshol és másban nem akarom használni, PCI-E vagy usb?

2.Tekintve, hogy ikerház, csupán a szomszéd jele erős, foglalkozzak a dual vevővel? (Ár...)
(Nincsenek extra igényeim.)

Köszi!

(#59392) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!

Eddig egy - fórumtársak által is javasolt - TP-LINK TL-WDR4300 szolgált minket derekasan, viszont költözés esete forog fent.
Mivel úgy látom a UPC is már háromantennás, wifis modemmel támad, így arra gondoltam, hogy ezt otthagyom a családnak, nekem meg elegendő lehet az új, szolgáltatótól gyárilag kapott Connect Box?!

Amit bírnia kéne: kábelen 1 pc, 1 Ps4 + wifin jópár telefon, 1 laptop
Nem szívesen vennék megint ~20e-ért egy újat, ha már alapból ilyen jár. Mit mondtok?

Do you see the white shadow?

(#59393) forbexx


forbexx
csendes tag

TL-WN881ND és Archer T4UH nézegetem.
Igazából a 2,4 vs dual a kérdés (AC-t is esetleg csak később tudnám kihasználni)
meg az, hogy PCI-E eleve nem gyorsabb-e mint a többszöri usb3 csatlakozás?

(#59394) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

Hali!

Na itt vagyok megint. Sikerült megvennem az új routert. Egy 1043ND V4-et. Bekapcsoltam, megy faszán.
Csak annyi a baj, hogy még mindig csak 95mbitet mér a speedtest.
A router és a modem között megvan a gigabites kapcsolat, mivel zöld a lámpa és nem sárga mint ezelőtt. Legalább is úgy tűnik. Na most akkor mégis miért nincs meg a 150mbit, aminek kellene? Gigabites hálókártya van a gépben. Most raktam fel új drivert is hozzá. Probléma maradt..
Mit csináljak?

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#59395) Balu77 válasza ChuckyCheese (#59394) üzenetére


Balu77
őstag

Próbáld ki, hogy a routerre kötsz egy másik gépet is kábelen, akár egy laptopot, ami tud gigás kapcsolatot és a két gép között másolsz. Akkor hamar kiderül hogy hol vérzik el a dolog. Ha a másolás hozza a sebességet, akkor a neted nem hozza a 150 megát...
De megteheted hogy a routert kiiktatva közvetlen netre fellépsz és megnézed hogy megy. Ez egyszerűbb és kiderül egyből!

izé

(#59396) ChuckyCheese válasza Balu77 (#59395) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Azt a problémát megoldottam. Csak most a wifi baromi lassú valamiért.. Nem értem mivan.. Közvetlenül mellette is 30mbit körül van..

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#59397) Csaby25 válasza Gubek-Einste (#59389) üzenetére


Csaby25
senior tag

Értem, ennek gond van a gyári FW-el?
Láttam hogy azt írtad csak CFW-el...

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59398) Gubek-Einste válasza forbexx (#59391) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

A távolság és az árnyékoló tényezők miatt előnyösebb lehet a csak 2,4 GHz-s adapter.

Igazából a 2,4 vs dual a kérdés (AC-t is esetleg csak később tudnám kihasználni)
meg az, hogy PCI-E eleve nem gyorsabb-e mint a többszöri usb3 csatlakozás?

Egyáltalán nem így van.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59399) Gubek-Einste válasza Frod (#59392) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen jobb lenne ha a szolgáltatói eszközt bridged módba tennéd és saját eszközt használnál helyette.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59400) Gubek-Einste válasza ChuckyCheese (#59396) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.