Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) Multibit válasza djxp01 (#51093) üzenetére


Multibit
veterán

A javasolt típusokkal meglesz az 500 Mbps - vezetékkel. Rádión nem.

(#51102) djxp01 válasza Gubek-Einste (#51100) üzenetére


djxp01
senior tag

Értem.

Lényegi különbség igazából a C5 és C7 között a kicsivel lassabb WiFi 300 vs 450Mhz 2.4Ghz-en és a ~6 ezer Ft-os árkülönbség?

(Amúgy közben rájöttem, hogy az 5Ghz nem is olyan fontos, mert az eszközök, amiket használnék, kb 6-7 méterre vanak+2-3 beton fal...úgyhogy inkább a 2.4Ghz lenne a lényeg)

Tehát ha nem kell az 5Ghz, akkor bőven elég egy TL-WR1043ND V3 az akár 1000Mbit-es Digi kábeles kihasználásához? Ami pedig 13 ezer Ft...nem 26

regisztrált: 2005-07-05

(#51103) Gubek-Einste válasza djxp01 (#51102) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha szükséges a dual band wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 az ajánlott eszköz.
A C5v2 SoC-ben is eltér a C7-től, nem csak a wifi MIMO képességében, a C5 AC1200-as (300+867), a C7 pedig AC1750-es (450+1300).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51104) Multibit válasza Gubek-Einste (#51103) üzenetére


Multibit
veterán

A "nem" kimaradt.

(#51105) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Sziasztok !

4 év után meghalt as Asus NT R16 Routerem. ( Tomato-val ment az első héttől 24/7 )
Szerettem mert stabil és gyors volt. Jelenleg 150Mbites netem van ( de a jövőben ez ugye biztos nőni fog ) illetve filmeket nézek dedikált HTPC-n hálózatról megosztva.
Wifi-t max a mobilon használom olykor.

Hasonló minőségűt / tudásút keresek lehetőleg 20k alatt.

Tudtok ajánlani valamit ?

Köszi !

(#51106) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Tudnék venni kb.36K-ért új Netgear Nighthawk X4S R7800-at. Most egy Archer C9-et használok. Kérdés, hogy érdemes lecserélni? Archer-ben nincs vpn és a szülői felügyelet sem működik a V1-ben a legújabb firmware-el. Ez kéne, mert így állandóan blokkolnom kell a gyereket, mikor nem akarom ,hogy netezzen, nem lehet beállítani időpontokat, hogy mikor használhatja a netet.

(#51107) Intruder2k5 válasza John D'oh (#51105) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

RT-N18U

Tipikus RT-N16 utód, ha továbbra sincs szükséged 5GHz-es WiFi-re. 800MHz-es ARM SoC, 256MB RAM, 128MB flash, megy rajta a Tomato, stabil, megfelelő akár Gbit-es nethez is, és nagyjából ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#51108) Gyurka6 válasza John D'oh (#51105) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Elsőre, látatlanul kondi cserét...

Gyurka

(#51109) John D'oh


John D'oh
aktív tag

@ Intruder2k5
Köszi ezzel szemezgettem én is csak szeretném kizárni, hogy esetleg valami még jobb az árkategóriában elkerülte a figyelmem :)
@ Gyurka6
Szívesen adnék neki egy esélyt bár nem vagyok egy szaki a forrasztás meg hasonló témában. Hol találok én belevaló kondit ?

Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#51110) Gyurka6 válasza John D'oh (#51109) üzenetére


Gyurka6
őstag

Itt egy video, kondit meg elektronikai boltban (Conrad? (jó drága)). A tápot is meg lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#51111) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Annyi a tünete, hogy miután áramot kap, pár perccel később már csak az első led világít és onnantól megszűnik a hálózat, illetve a routerhez sem férek hozzá a böngészőből.

(#51112) Gubek-Einste válasza Avicularia (#51106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat így nem is lehet nyilatkozni róla.

#51109 mczuzlak
Jelenleg az Asus N18U a best buy a csak 2,4 GHz képes router-ek között.
Ennél "jobb" már csak 20-25k és afeletti AC eszköz lenne.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51113) he7edik.


he7edik.
addikt

Sziasztok!
Egy Netgear WNR2000 routert szeretnék olyan routerre leváltani aminek nagyobb a hatótávolsága. A kertbe 8-10m-re az eszköztől már sajnos nincs wi-fi lefedettség. Vagy esetleg vegyek egy konnektorba csatlakoztatható jelerősítőt?

Égő szöveg a flém vázon

(#51114) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Fel szeretném tenni a nap leghülyébb kérdését!

Wifi-s routereket nézegetek. Egyet nem értek. Ha egy router LAN-on 10/100Mbitet tud, akkor hogy tudhat wifin mondjuk 300Mbitet?

Köszönöm a türelmes válaszokat!

Aquila non captat muscas.

(#51115) Gubek-Einste válasza he7edik. (#51113) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A repeater alkalmazása esetén alapból feleződik az elérhető link sebesség de ez a környezeti viszonyoktól függően még tovább csökkenhet is.

#51114 Hegyirabló
A 300 Mbps az csak link sebesség, az mérhető/hasznos adatok mélyen csomagolva vannak a kommunikációban így amit valósan mérni is tudsz az 2,4 GHz-n a körülményektől függően kb 80-100 Mbps környékén alakulhat, 5 GHz-n kicsit több is lehet.
Belső hálózaton két wifi-s eszköz között lehetséges a teljes wifi sebességnek a kihasználása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51116) bocsika


bocsika
aktív tag

Helló
Adott egy 2 szintes 8m*17m családi ház. 84 es építésű. Falak salak blokk + vasalás, födém vasbeton gerenda + BH blokk. Középső fő tartó kb. 40cm széles Ebbe futnak a kémények.
Na ebbe kellene egy komolyabb wifi router vagy megoldás hogy fedjem le. A emeleten levő router már nem fedi le a földszinti nappaliban lévő TV-t. Légvonalban kb 8m.
Jelenlegi router Tp-link WR542R.
Terv. Venni egy komolyabbat ennek a helyére. Erre kapcsolódna a nyomtató (Samsung ML 2010pl) + winyó vagy valami. Ez pedig AP vagy Bridge módban esetleg lannal összekötve a tv fölé az emeletre.
Net 10/1 (Ez nem Budapest itt a 20 éves réz kábelen csorog az élet. Sajna.)

(#51117) Hegyirabló válasza Gubek-Einste (#51115) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#51118) Gubek-Einste válasza bocsika (#51116) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez elég egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is, ezeken nincsen USB port, a jelenlegit pedig ÍGY kell AP módba tenni.
USB porttal a TP-Link 842ND lenne az ajánlott az alsóbb kategóriából.
Ha esetleg lenne igény a gigabites belső hálózatra és/vagy a dual band wifi-re akkor a következőek jöhetnek szóba 20k alatt:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+ (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51119) he7edik. válasza Gubek-Einste (#51115) üzenetére


he7edik.
addikt

A netem egyenlőre csak 20Mbit/s-es. Ezt kellene egy válaszfalon és egy támfalon (tégla nem vasbeton) át sugároznia. Az udvaron mobil eszközökön mobil, ipad, subnoti szeretném használni böngészésre, tartalom fogyasztásra. A környezet nem túl "szennyezet" wi-fi ügyileg talán ha 5 wi-fit találok az enyémen kívül. Árban a 20 ezer forintos árkategóriában gondolkodom. Eddig igazából nem nagyon osztottam meg a netemet a torrent és a különböző eszközök között ill. on-line gamingnél kilőttem a klienst. Én amire gondolok egy olyan router ami már gigabites, dualband, könnyen kezelhető grafikus felület amiben a torrentnek, konzolnak, mobil eszközöknek dedikált sávszélességet tudok beállítani ( nem tudom hogy ilyesmihez kell-e valami speciális hw vagy szabvány amit tudnia kell a routernek)

Égő szöveg a flém vázon

(#51120) Gubek-Einste válasza he7edik. (#51119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51121) he7edik. válasza Gubek-Einste (#51120) üzenetére


he7edik.
addikt

És ezekben a routerekben beállítok egy fix sávszélt a torrentnek akkor az nem fogja felnyomni a pingemet on-line gamingnél? Ill. Létezik olyan gyors wi-fi szabvány ami csomagkésleltetés terén alig marad el az utp kábeles kapcsolattól? Bocsi ha alap dolgokat kérdezek. A 20k-t csak megközelítőleg írtam. Ha azt mondod hogy 3x ezerért már olyan szuper routert kapni ami sokkal jobb/gyorsabb/ veszteség mentesebb jel továbbításra képes akkor az jobban érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#51122) Gubek-Einste válasza he7edik. (#51121) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van lehetőség többféle korlátozásra is.
A wifi nem kábel így a körülményektől függően változhat a helyzet, ha fontos a késleltetés akkor használjál inkább kábelt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51123) he7edik. válasza Gubek-Einste (#51122) üzenetére


he7edik.
addikt

Egyébként az létezik hogy wi-fi-vel küldök át képet wi-fi képes tévére?

Égő szöveg a flém vázon

(#51124) bocsika válasza Gubek-Einste (#51118) üzenetére


bocsika
aktív tag

Az N18u nézegettem. A TL nél sok helyen olvastam hogy gyenge a wifije. AC, dual band nem kell. Az 5 Ghz még nehezebben megy át a falakon és nincs is olyan gyors net. (Bár ígérget a T. sok mindent.) Bár ugyanúgy 3*5dbi. Amúgy nincs valami oldal ahol ezek ugyanolyan feltételek mellett össze vannak hasonlítva?
Akármilyen usb-s nyomtatót kezelnek ezek?

(#51125) Gubek-Einste válasza he7edik. (#51123) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért ne, itt nem a wifi a lényeg hanem a két eszköz által kezelt protokollok.

#51124 bocsika
Van egy kompatibilitási lista a weboldalukon de CFW alatt bármilyennek mennie kell elvileg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51126) bl4ze válasza Gubek-Einste (#51120) üzenetére


bl4ze
veterán

Azt hallom ebből már van V4 is : 1043NDv2/v3

Igaz, próbálta már valaki ?

.:. bl4ze .:.

(#51127) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok.

Meg tavaly szerettem volna venni routert , de elmaradt. Most viszont amit akkor kinéztem mar
Nem találok sehol : Tp link wrd3600 n600. Ennek esetleg lett valami alternatívája. Mert azt látom
,hogy kifutattak. Köszönöm.

(#51128) Gubek-Einste válasza bl4ze (#51126) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még nincsen forgalomban de amit lehet róla olvasni az alapján nagy változás nincsen az eddigiekhez képest így nem is érdemes rá várni.

#51127 wolf13
Asus N56U/AC55U vagy TP-Link Archer C5 ami szóba jöhet helyette de drágábbak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51129) Draken


Draken
őstag

(#51099) Multibit
(#51100) Gubek-Einste:
Köszönöm! Egyelőre csak tv-be megy lan illetve wifin megy a laptop (G751 ac kártyával), jelenleg így torrentezek, persze nem 0/24, későbbiekben elképzelhető, hogy menne a routerre egy külső vinyó, tudnék így torrentezni? tudja kezelni a gyári fw? Bár kis lakás, de nem ártana a külső antenna!

[ Szerkesztve ]

(#51130) Multibit válasza Draken (#51129) üzenetére


Multibit
veterán

Mint ahogy korábban már írtuk, gyári fw-vel a TP-Link nem tud torrentezni. Az Asus - egy-két kivételtől eltekintve - igen.

(#51131) Kovi1987


Kovi1987
tag

Üdv!

Segítségre lenne szükségem. Adott a házunk, kb. 150m2 alapterületű, földszint és egy emelet. Digi 100-as netünk van. Jelenlegi routerünk egy TP-Link TL-WR841Nv9, gyári firmwarrel. A routert eléggé "központilag" helyeztem el, így használható stabil jelerősség van mindenhol. Mivel 5-en élünk a házban, eléggé sok WiFi eszköz van. Több noti, okostelefonok, asztali gépek, egy nyomtató és minden WiFin van. Kérdésem: a jelenlegi két antennás 841N-t érdemes lenne lecserélni mondjuk egy három antennás 1043ND-re vagy semmit nem nyernék vele?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#51132) thales válasza Kovi1987 (#51131) üzenetére


thales
csendes tag

Szerintem írd le a jelenlegi problémádat is, hogy mire vársz megoldást egy 1043 -as routertől... szerintem...

(#51133) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok!

1000/200-as digis nethez melyik routerek jöhetnek szóba? Asus n18u képes kihajtani, vagy annak a korlátja 800-900mbps?

(#51134) Multibit válasza Kovi1987 (#51131) üzenetére


Multibit
veterán

Nem írtad, hogy mi a gondod, hogy miben vársz javulást.
A három antenna nem hoz jobb szórást, nagyobb hatótávot. Az sebességben jelenthet többletet, de csak akkor, ha a kliensed is MIMO 3x3 képes (azaz három antennás)! Az ilyen kliens nagyon ritka.

(#51135) Kovi1987 válasza Multibit (#51134) üzenetére


Kovi1987
tag

Köszönöm a választ. Igen, olvastam az összefoglalóban, hogy az antennák száma a hatótávot nem befolyásolja. Leginkább arra lettem volna kiváncsi, hogy mondjuk teszem azt van 10 darab WiFi-s eszköz a routeren, egy három antennás könnyebben (eszközönként nagyobb sávszélességgel) tudja-e kiszolgálni őket, mint a két antennás, vagy nem.

(#51136) proradeon válasza likeaRAINBOW (#51133) üzenetére


proradeon
őstag

Az Asus RT-N18U képes kihajtani az 1000 mbps sávszélességű digi internetkapcsolat valós sebességét, ami max. ~940 mbps.

Routerek 1000 mbps netsebességig: [link]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#51137) Paoloo


Paoloo
tag

Sziasztok! Már egy ideje nagy megelégedéssel használok egy Asus RT AC68U routert egy családi ház tetőterében. Mostanában viszont felmerült egy olyan igény hogy az udvaron,és a garázsban is jó lenne ha lenne net. A lakáson belül jó a jelszint mindenhol,de kint csak elvétve találni olyan helyet ahol lehet netezni. A garázs kb 10m-re van a háztól,és ott már nincs jel. Milyen módszerrel lehetne hatásosan növelni a hatótávot? Még egy routerrel,vagy egy jelismétlővel,vagy mivel? Olcsó,és jó megoldásra lenne szükség. Bőven elég a 2,4GHz,kintre nem kell az 5GHz-es sáv.

(#51138) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Tudnátok segíteni router vásárlásban? Otthon digi előfizetés van,net a következő paraméterekkel: MAXIMÁLIS SÁVSZÉLESSÉG: 100 / 50 Mbit/s; GARANTÁLT SÁVSZÉLESSÉG: 25 / 20 Mbit/s.
Minden eszköz vezeték nélkül, wifin csatlakozik a netre. Általában három mobiltelefon, és ugyanennyi laptop van rajta. Szóval ezeket kéne ellátnia stabil, folyamatos wifi jellel.
Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#51139) Gubek-Einste válasza Kovi1987 (#51135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a jelenlegi eszköznek csak 100-as portjai vannak így mindenképpen érdemes lenne lecserélni egy gigaites portokkal rendelkező típusra mert csak a cserével tudnád kihasználni a teljes sebességet.
A sok wifi-s eszköz okán stabilitás/terhelhetőség miatt is megérni a csere egy hardveresen erősebb eszközre.
Ha nem kell dual band wifi akkor a TP-Link 1043NDv2/v3 mellett még szóba jöhet az Asus N18U is ami hardveresen erősebb mint a 1043ND és gyári firmware-ben is többet tud.

#51137 Paoloo
Egy másodlagos eszköz beüzemelése lenne a megoldás erre a helyzet, kábeles kapcsolattal kellene a két eszközt összekötni, hogy a teljes interfész sebesség meg legyen.
Ha nem kell gigabites portok akkor Asus N12 D1, a kellene akkor N18U, mindkét eszközben van dedikált AP és repeater mód így mind kábeles és minden wifi-s összeköttetés esetén használhatóak minden nemű trükközés/firmware csere nélkül.

#51138 zsoltzsolt
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+ (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51140) zsoltzsolt válasza Gubek-Einste (#51139) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi az eddigi választ. :R
Környezet panel, sok a szomszéd wifi. 15k vagy alatta nincs normális?

(#51141) Gubek-Einste válasza zsoltzsolt (#51140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 1043NDv2/v3 jöhet szó ennyiért.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51142) zsoltzsolt válasza Gubek-Einste (#51141) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi! :R
Ez nagyon gáz?: --> Edimax BR-6428nC Wireless Router, 300Mbps
2x 9dBi detachable antena vn benne. A wifi fontos.

[ Szerkesztve ]

(#51143) Gubek-Einste válasza zsoltzsolt (#51142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele így kérdéses, hogy mennyit bír NAT-olni vagyis mennyit tud átvinni.
Mivel 100-as portjai vannak legjobb esetben is kb 90-95 Mbps tud csak átvinni.
A 9 dBi-s antenna annyit nem számít, sokkal nem lesz jobb a wifi lefedettség mint az 5 dBi-ssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51144) zsoltzsolt válasza Gubek-Einste (#51143) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Na, ezt nem tudtam. Csak most is Edimax van itthon, több mint 10 éves és kezd betegeskedni :D
Vezetékes részt nem használom

[ Szerkesztve ]

(#51145) Paoloo válasza Gubek-Einste (#51139) üzenetére


Paoloo
tag

Először is köszönöm,de a kábeles megoldás az nem annyira szimpi,valahogy wi-fi -vel kellene megoldani.
És hova kellene tenni a második eszközt? Jobban járnék egy N18U-val mint egy ilyennel ?
Melyiknek nagyobb a hatótávja? Gondolom az N18U-é.....viszont jóval drágább is.
Esetleg egy régebbi WRT160N -el meglehetne oldani? Kölcsönadtam egy ismerősnek,de lehet hogy nemsokára nem kell már neki.

(#51146) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Itthonra keresnék valamilyen egyszerű, de brutál erősségű routert, maximum 10k-ig. Egy valamilyen technicolort váltana, szóval relatív minden megváltás lenne. Esetleg a xiaomi router kintről?

(#51147) likeaRAINBOW válasza proradeon (#51136) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Köszi, igazából néztem a listát, ott az asus n18u akár 800mbps-re képes, ezért is krédeztem, hogy megy-e neki több, illetve milyen eszközt ajánlotok erre a célra.

(#51148) wolf13


wolf13
őstag

TP-LINK Archer C50 AC1200 néztem számomra megfelelő árban. USB -s (openwrt) torrentezesre
Es filmek streamelesere használnám. Ezekre ez megfelelő lenne ? Vagy megérné a plusz
8000 Ft felárat a C5 -re? Ha jól láttam akkor a C50 nél például az antennák nem cserelhetőek.
Ez nem tudom mennyire hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#51149) Gubek-Einste válasza Paoloo (#51145) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

A Linksys WRT160N is megfelelő lehetne, gyári firmware-ben nem repeater képes de tehető rá CFW így megoldható ha szükséges.

#51146 freeroam12
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#51148) wolf13
Ha jól láttam akkor a C50 nél például az antennák nem cserelhetőek.
Ez nem tudom mennyire hátrány.

Nem olyan nagy mivel nem nagyon lehet kapni dual band antennákat.

A C5v2-re nincsen CFW így nem is lehet vele torrent-ezni.
Mivel csak 100-as portjai vannak így nem éri meg a beszerzést.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51150) Joe Swanson válasza Gubek-Einste (#51149) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Téglafalak vannak nálunk, 3/4 falon keresztül kellene kapcsolatban állnia az eszközökkel egy 2 szobás lakásban. Egy macbook, 2 iphone, egy windowsos telo es max + meg 1 android hasznalna. 50mb/s es nez melle, de kesobb nagyobb csomagunk lesz. Maximum 10 ezret szánnék a dologra, de kínából való rendelés is okés. Telefon vonalunk is van.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.