Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) MaCS_70 válasza SeatZola (#50547) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak akkor tedd, ha tényleg nincs szükséged az 5 GHz-re és a Download Masterre.
Egy mérés nem mérés, még ha több almérésből is áll -- és ezen a fronton sok a szochasztikus elem.
De az N18 kétségtelenül egy nagyon jól sikerült, okosan kitalált típus.

Szerintem egyébként jönnie kell valaminek az 1200+ fölé... Mintha új terméksorozat készülne, amit lassanként töltenek fel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50552) sodó


sodó
csendes tag

Sziasztok! A legolcsóbb olyan router mennyibe kerül, amiben gyárilag van beépített torrent kliens?

(#50553) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

ASUS routerek mennyire igénylik és szeretik a főzött fw-t?
TP-Link pl régen (de lehet még most is) kb használhatatlan volt a gyári fw-el, 1043nd-met se használtam pl 1 percet se a gyárival.

ASUS-nál mi a helyzet, ott jók a gyáriak? Ha azt is főzni javasolt akkor milyen fw-el?

ASUS RT-N18U
ASUS RT-N56U-re gondolok jelenleg.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#50554) Levi123 válasza sodó (#50552) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia, asus n56u b1-ben van 18k házhozszállítva, 3 év gar.

Levi

(#50555) Gubek-Einste válasza sodó (#50552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen csak az Asus eszközeiben van.
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel N18U, dual band képességgel N56U, AC-s wifi-vel AC55U, sajnos az AC1200G+-ban nincsen kliens.

#50553 TheProb
Attól függ, kinek mi kell, mire használja az eszközét, én pl gyárival is el vagyok.
Amióta az AsusWRT a gyári firmware azóta nagyon komolyak az Asus router-ei, sok olyan funkció van bennük amelyek korábban (vagy más gyártónál) csak CFW alatt voltak. Természetesen az Asus erős hardvert is rakott a jó firmware alá így minden szempontból nagyon jók az Asus-ok gyári állapotban is.

N18U-ra HGG/Tomato/OpenWRT vagy, N56U-ra csak Padavan de nézz be ez ügyben a router-ek saját topikjaiba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50556) SeatZola


SeatZola
őstag

2 hete keresgéltem routert a meglévő TP-Link TL-WR941ND helyett, mivel a netem 120-as lett és ez csak kb. 80-85-öt vitt át vezetéken is. Több típust is nézegettem, de igazából a TL.WR1043ND v3-at, Archer7-et, ASUS RT-AC1200G+ és az ASUS RT-N18U maradt a végére a pakliban.

Nagyon sok segítséget kaptam itt is tőletek. Ezt köszönöm szépen! Úgy gondoltam egy kicsit próbálok én is segíteni másoknak, elmondom az eddigi szűkös tapasztalataimat és netes kutakodásaim eredményeit.

Itteni javaslatra vettem meg az ASUS RT-AC1200G+ dual band routert. Igazából tetszett is, de azt észrevettem, hogy a 2,4GHz-es része sem sokkal erősebb, mint a TP-Link TL-WR941ND. Értem ezalatt, hogy ugyanazon távoltávban egálban volt a jelerősség, a szórási távolsága 1-2m-el volt jobb az AC1200G+-nak. Viszont az 5 GHz-es rész, az nagyon gyenge jelerősséget produkált már a routertől 8-10m távolságra is. Ha átkapcsoltam a 2,4GHz-es sávjára akkor 10-15 dB-el jobb volt a jelszint. Ezen mérgelődtem kicsit, majd gondolkodtam, olvasgattam és rájöttem, hogy nem igazán kell nekem dual band, elég a single band is. De akkor ebből egy jó erős gép kell!

Elkezdtem keresgélni a neten a témában. Találtam egy oldalt ([link]), ahol az általam preferált routereket tesztelték valós körülmények között. Segítségül a tesztek eredményeit összeraktam egy táblázatban:

A fenti tesz engem meggyőzött, így mivel az AC1200G+-al benne voltam pont a 14 napban, így visszavittem és hoztam helyette egy ASUS RT-N18U. Eddigi tapasztalataim szerint, ahogy itt páran írtátok is, tényleg jobb a jelerőssége és a szórási sugara is nagyobb. Nálam (kétszintes családi ház, B30-as falakkal Bramac betoncseréppel, a router a tetőtérben a Bramac által takarva van) 7-12 méterrel jobb a szórási sugár.

...

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#50557) LámaZ válasza Levi123 (#50554) üzenetére


LámaZ
addikt

Én ami ASUS RT-AC56U-t láttam az mind >32k ft.

Legyen minden jó!

(#50558) Multibit válasza LámaZ (#50557) üzenetére


Multibit
veterán

Levi nem AC56U-t emlegetett 🙄

(#50559) Levi123 válasza LámaZ (#50557) üzenetére


Levi123
senior tag

N56U b1-et mondtam, így néz ki.
Én ilyet vettem pár hónapja, bár én torrent klienst nem futtatok rajta nagyon elégedett vagyok.
Lefedi az egész házat beleértve a tetőteret is. Az 5 GHz-nek kisebb a hatótávolsága a falak legyengítik de erről van leírás itt a topikban + ez is fontos

Valahol olvastam itt a fórumon, hogy a torrent kliens eléggé leterheli a router processzort, ennek érdemes utánanézned.

@Multibit: :R

[ Szerkesztve ]

Levi

(#50560) TheProb válasza Gubek-Einste (#50555) üzenetére


TheProb
veterán

Igazából ha lehet rendesen configolni a DNS,DHCP,NAT kombót akkor jó lehet a stock fw is. Ja meg ha nem kell hetente resetelgetni a routert, mint a tp-linkeket. Persze lehet, hogy már fejlődött azóta a tp-link is, de régen a WR841 heti rendszerességgel adta meg magát. Aztán áttértem vargalex/suste féle fw-re és azóta semmi gond.

Egyébként céghez keresek routert a kis magát IT-s LAN-unkhoz, ősztől kezdem írni a szakdogámat írni 1-1 VMware és Hyper-V-s homokozókörnyezetben és nem ártana egy stabil, gyors és rendesen konfigolható router, mert a jelenlegi bucsus D-Link DIR-600 max mcsakát dobálni jó.

Eddig a TP-Link WR1043 és az említett 2 ASUS van fókuszban, várjuk az árajánlatot. Bár mivel nem igazán kell nekünk Dual-Band így a TP-Link és az N18 között fog eldőni a dolog sztem. Melyiket javaslod inkább a kettő közül?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#50561) LámaZ válasza Levi123 (#50559) üzenetére


LámaZ
addikt

Ja, jó, bocsánat.

Amúgy azon csodálkozom itt magamban, hogy már >30 éve vannak rúterek, és ezek a nagy világcégek még nem jutottak el oda, hogy full extrás készülékeket dobjanak piacra olcsón. De ez semmi! Azon még jobban csodálkozom, hogy a kínaiak sem árasztották el a piacot olcsó de jó termékekkel.
El nem tudom képzelni, hogy miért olyan nehéz olcsó és jó rútereket gyártani, milyen űrtechnikára és (mesterséges) intelligenciára van ehhez szükség... :F

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#50562) LámaZ válasza Levi123 (#50559) üzenetére


LámaZ
addikt

Azt meg végképp nem értem, hogy a tudorok miért az ASUS RT-N18U-t ajánlották nekem, és nem az ASUS RT-N56U-t?
Melyik a jobb? Mert árban kb. egyenlőre állnak.

Legyen minden jó!

(#50563) kezo0 válasza LámaZ (#50562) üzenetére


kezo0
addikt

(És most láthattuk azt a példát, amikor valóban kell az n betű az egyenlőre szóba. :) )

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50564) MaCS_70 válasza LámaZ (#50562) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha nem kell az 5 GHz, akkor az N18 erősebb és jobb a 2,4 GHz-es lefedettsége.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50565) Gubek-Einste válasza TheProb (#50560) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam eddig csak áramszünet és firmware frissítés okán volt újra indítva a router.
Ha a TP-Link 1043NDv2/v3 és az Asus N18U áll szembe egymással akkor az Asus-ra szavaznék inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50566) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Láttam van ez az új model: Asus RT-AC1200G+. Na most ha szükségem lenne egy AC-s routerre akkor megérné lecserélni az RT-N18U-t? Mindenképpen hardveresen egy minimum haosnló szintű készüléket akarok!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#50567) Gubek-Einste válasza mobal (#50566) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC1200G+ valamilyen szinten tekinthető az N18U AC változatának/utódjának de nincsen benne letöltő kliens és csak fele annyi RAM van benne, CFW sincsen még már.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50568) mobal válasza Gubek-Einste (#50567) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Viszont feljebb olvasva egyik kolléga alátámasztotta egy méréssel, hogy nem érné meg erre cserélnem.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#50569) Gubek-Einste válasza mobal (#50568) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki milyen környezetben használja, én nem veszem annyira 100%-nak azt a mérést, minden környezet más és más, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is a valós helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50570) Horvi válasza Gubek-Einste (#50567) üzenetére


Horvi
őstag

Szia,

Az a fele annyi RAM mennyire érezhető? Mert DIGI1000-s nethez a két router között vacillálok és nem tudom melyik legyen mert az árkülönbség nem olyan nagy.

Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#50571) Gubek-Einste válasza Horvi (#50570) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használattól függ, hogy mennyire kell a RAM.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50572) Horvi válasza Gubek-Einste (#50571) üzenetére


Horvi
őstag

Hát lógna rajta 2 laptop 2 teló 1 pc meg egy NAS/torrentre használt BananPi.

Hello darkness, my old friend...

(#50573) Gubek-Einste válasza Horvi (#50572) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor valószínűleg nem lenne éreztethető a különbség .

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50574) Horvi válasza Gubek-Einste (#50573) üzenetére


Horvi
őstag

Rendben köszönöm. Akkor már csak el kell dönteni, hogy kell-e nekem az 5GHz vagy elég a 2,4-es wifi.

Hello darkness, my old friend...

(#50575) Gubek-Einste válasza Horvi (#50574) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Panelos/társasházi környezetben a sok más hálózat miatt ideálisabb a dual band eszköz használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50576) Horvi válasza Gubek-Einste (#50575) üzenetére


Horvi
őstag

Kertes házban lakom, legutóbb körbesétáltam a telket meg kimentem az utcára és a saját wifimen kívül másik hálózatnak se híre se hamva nem volt.

Hello darkness, my old friend...

(#50577) Multibit válasza Horvi (#50576) üzenetére


Multibit
veterán

Vannak 5 GHz-es (esetleg AC-s) klienseid? Wifi-n is elengedhetetlen számodra a lehető legnagyobb sebesség? Ha ezekre a kérdésekre "nem" a válasz, veheted az N18U-t.

(#50578) SeatZola válasza Horvi (#50576) üzenetére


SeatZola
őstag

Nekem ugyan ez volt a szitu. Előbb egy 1200G+ lett, de elcsereltem egy N18U-ra. Nekem ugyanazon körülmények között jobban teljesít.

Rappi

(#50579) Horvi válasza Multibit (#50577) üzenetére


Horvi
őstag

Nincs olyan eszközöm. Max majd az új teló fogja tudni de a két laptop tuti nem tudja.
Akkor valószínű maradok az N18-nál.

Hello darkness, my old friend...

(#50580) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#50569) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megismételtük az N18 vs 1200+ mérést, igaz, egy másik N18-assal és több telefonnal.

Persze ez sem hiteles, de nagyon egybevág az előzővel és a neten olvasottakkal: az N18 wifije ha kicsivel is, de stabilan erősebb.
Ez most "síkban történt" próba volt, azaz a routerek a földszinten voltak, lapos kert közepén álló házban. Mind a falak által árnyékolt, mint a teraszajtós oldalon erősebb volt az N18 jele, a falas oldalon 4-5, az üveges oldalon 6-8 méterrel távolabb veszítettel el a telefon a kapcsolatot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50581) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#50580) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen szubjektív otthoni teszttel én is tudok szolgálni, ami ugyanezt erősíti meg, más kérdés, hogy ezeknek nem sok hitelessége van. :)

Szóval használok egy RT-N12 D1 routert is AP-ként az RT-N18U mellett. Közvetlen egymás mellé letéve azokat, nagyjából tök mindegy hol nézem inSSIDer-el, mert mindenhol 5-10dBm-el erősebb az RT-N18U jele. Mindkettőn Tomato fw fut, és egyformán 100mW-ra van állítva a WiFi teljesítmény.

Persze mondhatnám azt is, hogy esetedben a különbséget az okozza, hogy még az RT-N18U egy, addig az RT-AC1200 2 sávos, osztott antennával rendelkezik, ami egy-egy sávon nyilván kisebb nyereséggel bír, de ezt cáfolja, hogy az RT-N12-nek ugyanúgy egy sávos antennái vannak.

Azt persze eddig is tudtuk, hogy az RT-N18U-nak ténylég jó WiFi-je van.

(#50582) MaCS_70
Ja, de igen, ezen átsiklottam.

[ Szerkesztve ]

(#50582) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#50581) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, ez egy sztochasztikus rendszer millió ismeretlennel, de a házi méréseink elég következetes eredményt mutatnak, ami ráadásul a neten olvasottakkal és az itteni friss tapasztalatokkal is egybevág. A különbség szerintem nem nagy, de mintha lenne oka -- ami persze nem jelenti azt, hogy máshol ne fordulna a kocka.

Az 100-asnak egyébként nem két-két dedikált frekvenciájú antennája van?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50583) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#50581) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC1200G+ 4 antennával rendelkezik, 2-2 van mindegyik sávra így nem osztott antennás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50584) SeatZola válasza Intruder2k5 (#50581) üzenetére


SeatZola
őstag

Várj! Ezért abban a tesztben, amit linkeltem és aminek az eredményeit táblázatba szedtem teljesen ugyanazon a helyszínen, ugyanolyan körülmények között tesztelték a routereket. Persze, ha más környezetbe tennéd át a tesztet, az valószínűleg más értékeket hozna, de így azonos körülmények között szerintem összehasonlíthatóak a routerek gyakorlatbani jellemzői. Ami engem megragadott, hogy az Ac1200 G+ például a táblázatomban az 1-es, 5-ös és 6-ös helyszínen jobb jelerősségel bírt, mint az N18U, mégis minden helyszínen az N18U tudott nagyobb sebességet produkálni. Volt ahol háromszor gyorsabban.

Ja és most látom a hiányosságom, nem raktam be a teszt helyszínrajzát. Most pótolom:

És mégegyszer a táblázat, hogy ne keljen lapozni!

Most néztem, hogy a TP-Link Archer C7-et is lenyomta a kis N18U sebességekben mindenhol....

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#50585) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#50583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, szerkesztettem is a fentebbi hsz-em.

(#50586) Gubek-Einste válasza SeatZola (#50584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ettől más helyszínen, más kliens eszközökkel/adapterekkel még nem lesz ugyan az a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50587) SeatZola válasza Gubek-Einste (#50586) üzenetére


SeatZola
őstag

Persze, de az azért már kicsit "gyanús", hogy más-más helyszínen MaCS_70 és én is ugyanezeket tapasztaltam. Ennyi véletlen nincs szerintem.

És a tesztjeinkben ugyanazon kliens eszközökkel/adapterekkel mértünk hasonló eredményeket, így, mivel csak a router volt a "változó", így szerintem az eltérés annak köszönhető. Tehát ha azt elhiszed, hogy a tesztben csak a routerek voltak a változók - és tényleg csak azok voltak - akkor az adott helyen kapott eredmények a routerektől függtek. Így ezen helyeken és körülmények között a linkelt tesztben, MaCS_70-nél és nálam is az N18U jobban szerepelt. És kérlek ne próbálj meggyőzni arról, hogy nem így van, mert én általában csak a szememnek hiszek és a különbség mérés a szemem előtt zajlott. De nem szeretnék vitatkozni, mert a meddő vita felesleges.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#50588) LámaZ


LámaZ
addikt

Rúterek rangsorolása: itt

Legyen minden jó!

(#50589) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Azt kérdezném, hogy az ASUS RTAC55U-ra, ha közvetlen egy USB-s külső vinyót kötök, akkor az alkalmas az akadásmentes media (főleg nagy bitrátájú videó) streaming-re? Egy Q10 Pro asztali media player felé kéne streamelnie és ha ez kiváltja az "üzemet", akkor csak ezért nem akarok külön NAS-t is venni (a jövőre gondolva...)?! :F

És ha nem elég hozzá, akkor melyik lenne az az ASUS modell, ami már elég gyors ezen a téren is (persze árban minél közelebb)?!

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#50590) Gubek-Einste válasza SunMount3r (#50589) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg elég kellene, hogy legyen, a következő alternatíva az AC1200G+ lenne. Ha elég csak a 2,4 GHz-s wifi akkor N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50591) SunMount3r válasza Gubek-Einste (#50590) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

a következő alternatíva az AC1200G+ lenne.

-Úgy érted, hogy lefelé lépve? Mert az AX1200G+ most 8K-val olcsóbb, mint az RT-AC55U? Ebből gondolom, hogy azért a RT-AC55U csak jobb tudású. :F

Már kérdezősködtem itt régebben és akkor is az RT-AC55U-t ajánlották, hogy ha már AC, akkor ez alá nem érdemes menni (vagy valami hasonló)... Fontos szempont, hogy az így rákötött USB-s winyót jól kezelje és könnyen ellehessen érni/megosztani más LAN-ra kötött eszközökkel.

1 PC, 1 Noti, 1 media player, 1 TV és majd egy NAS is lenne LAN-ra kötve. + A szokásos mobil eszközök néha Wi-Fi-n (Tablet, Telefon). És fontos, hogy folyamatos letöltés mellett is tudjon akadás mentesen stream-elni, akár az USB-s winyóról közvetlenül, akár a többi eszközben lévő winyókról a media player felé. Ehhez akár már az AC1200G+ hardvere/szoftvere is elég lenne?! :F És fontos még a jó szoftveres kezelőfelület is, a fenti szempontok szerint.

Köszi! :)

(#50592) kisza25 válasza kisza25 (#50512) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na meg is jött tegnap a TP-link 1043ND v3.0 (13eFt postával)
összeraktam és már működik is rendesen, azt tudja amit az előd (6 éves TP-link wr1043nd), 3 fallal arrébb is még van 2-es térerőm a házban, szóval az egész házat lefedi (110nm) úgy, hogy nem is a középső szobába tudom rakni, hanem egy szélsőbe
köszönöm a segítséget a választásban és az akciós linket is :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#50593) spider80 válasza SunMount3r (#50591) üzenetére


spider80
őstag

Nekem ac55u van. Probáltam a media lejatszómmal filmeket nezni usbre kötött vinyóval. A blu ray filmek bizony szaggattak. 1080pket gond nélkül lehátszotta. Az 1200+ annyiban gyengébb,mint az ac55u,hogy nincs benne torrent kliens. Viszont külön antennai vannak 2.4 és 5ghzre, és erősebb processzora. Ha mindezek mellett még jóval olcsóbb is most,akkor az 1200+-t valasztanám.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#50594) MaCS_70


MaCS_70
félisten

FYI: Linksys EA9500

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50595) herdsman12


herdsman12
őstag

Xiaomi Mi WiFi Mini és a Mi WiFi 3 közül választanék. Árban kb egyformák, a több flash és több antenna jelent valami előnyt?

(#50596) Gubek-Einste válasza SunMount3r (#50591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy kategória a két eszköz, az AC1200G+ újabb szériás.

#50595 herdsman12
A több flash mindig jobb és ebben az esetben a több antenna is mivel így mindkét sávra jut 2-2 dedikált antenna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50597) kezo0 válasza LámaZ (#50588) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem ebben az összevetésben az a legérdekesebb, hogy az új verziós Asus RT-AC68-ast nagyjából minden paraméterben gyengébbnek hozza ki a régebbihez képest. Hm, érdekes.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50598) KalocsayMate


KalocsayMate
csendes tag

Sziasztok srácok!

Akarok venni egy routert egy 500mb/s-es netemhez és kinéztem ezt: http://www.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Router-3-Xiaomi-Mi-WiFi-Router-Smart-Mini-Repeater-Four-Antennas-Support-iOS-Android-APP---White-364700.html

Jól értem, hogy ez a gépen tud menni 1000 mb/s-el miközben a telefonoknak/készülékeknek ugyanazon időben 5GH-zen továbbítja a 800 mb/s-es vagy 2.4-en a 300mb/s-es netet? Köszi előre is.

(#50599) Gubek-Einste válasza KalocsayMate (#50598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ismert a NAT képessége így erről nem lehet nyilatkozni.
Az írt wifi sebességek csak link sebességek, annyival soha nem fognak menni a kliens eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50600) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TPLINK 943ND boldog (mostanaban csak merges) tulaja vagyok.
Immaron 4 eve teljesit szolgalatot.

Olyan gondjai akadnak, hogy random neha lefagy. Van hogy napi 1-2x, vagy hogy egy hetig birja.
Nem lehet elerni, es csak tap ki-be utan ter magahoz.

1x volt mar szervizben FW frissites kozben behalt.

Szeretnek venni helyette egy masikat, termeszetesen ingyert.

Van most a boltban 6000 jo magyar forint elleneben egy Asus N12PLUS.
T-Home optika 30/15MBit melle kene, es hogy kiszolgaljon:
Lan: 1 Smart TV
Wifi: 3 telefon, 1 tablet, 1 desktop PC es 2 laptop.

Nem kell fenysebesseg, de a szolgaltato altal biztositott sebesseget tudja stabilan, jo pingekkel.
A szekreny tetejen lenne szoval nem is lakasdisznek tartanam.

Ejjel nappal menne, nem lenne kihuzva,
Ami fontos hogy tudjon, lehetoleg custom FW nelkul:
DDNS
Port forwarding WEB, FTP, Radmin szervernek a desktopra.
VPN szerver
Mac filtering
Nem bantam volna, ha van rajta USB es lehet sharingolni mediaeszkozkent egy HDD-t, amit meg is lehetne osztani a belso halon, de hat ne akarjunk mindent.

Szerintetek mennyire megbizhato? Ajanlott kategoria? Van valakinek tapasztalata vele?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.