Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) SeatZola válasza kali (#50296) üzenetére


SeatZola
őstag

Igen a 941-el pont az a gondom, hogy 85-90-nél nem tud többet kábelen sem. Ennél kellene gyorsabb, mert 2 db HP 8770w laptop lóg rajta kábelen, plusz wifin csatlakozik rá egy Samsung S7, meg egy S7Edge "n-es" wifivel, meg egy Samsung 60H7000 és egy 55H6400 tv.

Igazából eddig a TP-Link TL-WR1043-at, meg az Archer D9-et, valamint az ASUS RT-N18U-t nézegettem. Szerinted?

Rappi

(#50302) kali válasza SeatZola (#50301) üzenetére


kali
legenda

az archer d9 nem csak router, hanem modem + router kombó, az nem igazán lesz jó neked.
a tl-wr1043nd v2/3 és a rt-n18u gigabit képesek kábelen, viszont a csak 2-4 GHz szabványos wifi képességük miatt kompromisszumosak lehetnek, mert úgy nem igazán fér át 120 Mbps, sokszor még a közelében sincs a sebesség.
az s7 és az s7 edge már ac, ráadásul úgy is 2*2:2 mimo képes, a tévék is tudják az 5 GHz kapcsolatot, ha csak n szabványon is, de az is gyorsabb, mint az azonos szabványú, de csak 2.4 GHz kapcsolat, ezért javasolt lenne a minimum dual band (2.4 és 5 GHz) n szabványos router, ha wifi útján is elvárt a gyorsabb/maximális netes sebesség, vagy akár egy olcsóbb, de már javasolt ac képes típus - utóbbiak javasolt belépői alig drágábbak, mint az n szabványos dual band típusok.
archer c5 és felette, vagy rt-ac55u és felette, illetve rt-ac1200g plus, amiket érdemes lehet megnézned.
amennyiben mégis megfelel a csak 2.4 GHz n szabványt tudó típus, úgy az rt-n18u az egyik legjobb választás, de a valamivel gyengébb hardverű tl-wr1043nd v2/3 is megfelelő lehet.

[ Szerkesztve ]

(#50303) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok!

Böngésztem pár topik között, de ennél közelebb állót nem találtam az én problémámhoz.
Szóval leírom ide, remélem nem gond.

Adott egy itthoni hálózat. 240/20 mbit internet sebesség, és egy TL-WR941ND router. Egy gép van kábellel csatlakoztatva hozzá, ott még tűrhető a helyzet, 80-90 mbit körüli sebesség van. Viszont az én asztali gépem usb-s wifi vevővel (150 mbit állítólag) csatlakozik, meg barátnőm laptopja, meg a telefonok. Mindegyiken 20 mbit a max sebesség. Fel/le. Állítgattam mindent a routeren, b,g,n csatorna, 20-40 mhz, semmit sem javult a helyzet. Vagyis a telefonokon felment a letöltés 40-50re. De a gépen maradt a 20. Eléggé megelégeltem a dolgot. A kérdés az lenne, hogy milyen routert tudnátok ajánlani, ami megfelelő ezekhez a körülményekhez? Wifi-vel 2 laptop, egy gép, meg pár telefont kellene kiszolgálnia. Jó lenne, ha 100 feletti sebességet el tudnánk érni. :) Nyilván nem egyszerre, de van olyan amikor csak én használom egyedül a netet, és akkor is ez a helyzet.
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Értem a csíziót.

(#50304) kali válasza Nuada herceg (#50303) üzenetére


kali
legenda

szia,

a ~20 Mbps sebesség általában g (54 Mbps) szabványos korlátot jelent, az irányban érdemes nézelődni, hogy milyen szabványt és kapcsolati sebességet ír ki a munkaállomás.
240 Mbps nethez megfelelő gigabit képes router kell (a jelenlegid csak 100-as wan és lan portokkal rendelkezik, azért a 90 Mbps körüli korlát kábelen), ha leírod az ellenoldali wifi modulok pontos típusát (mobiltelefon és tablet esetén elég annak a típusa, de másnál a wifi modul típusa kell), akkor abban is megpróbálunk segíteni, hogy milyen szabványt és sebességet tudnak, így milyen router a javasoltabb és mi várható.
a 100 Mbps elvárást wifi kapcsolatra értetted? mert ahhoz nem csak jobb router, hanem megfelelő ellenoldalak is kellenek, a 150 Mbps jelölésű, 2.4 GHz n szabványos kevés hozzá, de sokszor még az azonos szabványú és frekvenciájú, 300 Mbps kapcsolatot tudó is. (a kapcsolat sebességének csak a töredéke a hasznos/mérhető sebesség, az okokról itt írtam; link)
amennyiben dual band képesek a wifi ellenoldalak, legalább 5 GHz n szabványt is tudóak, úgy a 100 Mbps elvárás simán megvalósítható, jobb esetben bőven felette is.
árban milyen összeg környékén gondolkodsz?
15 e ft környékén indulnak a csak 2.4 GHz n szabványos típusok, kicsivel feljebb az n szabványos dual band és 22 e ft környékén a már ac szabványt is tudók (illetve olcsóbbak is vannak mind a három kategóriában, de én a javasoltakra gondolok), a felső határ pedig a csillagos ég, de legalábbis nem nehéz 100 e ft felett is találni routert.

[ Szerkesztve ]

(#50305) Nuada herceg válasza kali (#50304) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Köszönöm szépen a több, mint kielégítő választ! :)
A 100 mbit feletti sebességet wifi kapcsolatra értettem, azt szeretném elérni. Főleg mivel az én gépem (is) wifivel csatlakozik a hálózathoz. :DDD Egy másik pc van vezetékkel csatlakoztatva, de az alig van használva. Az én gépem viszont szinte mindig megy, ha nem munkában vagyok.
Írok pár wifi ellenoldalt is. Bár igazából ez a fejlesztés a saját érdekemből történik.
Telefonok például Samsung S5, S6, HTC M8, Alcatel Idol 3. Van 2 laptop, sajnos a típusukat nem tudom, de az egyik 2 éves Lenovo. Gondolom az el lehet látva komolyabb wifi vevővel.
Én gy usb stick-el csatlakozom. TL-WN727N De nyilván hajlandó vagyok erre is áldozni, lecserélni egy jobbra, ha ezen múlna a dolog.
A routerre szánt összeg 20 körül lenne, persze ha most plusz 4 ezerrel több lenne egy "mérhetően" jobb, akkor azt választanám. Az asus amit ajánlottál itt korábban, RT-N18U szimpatikusnak tűnik. Ennek van a dual channeles változata, ami 5 ghz-n működik, 24 ezer körüli áron. Ha azzal jobb sebességet tudnék elérni, akkor azt választanám.
Szóval így nagy vonalakban ennyi. Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, a válaszodat! :R
Már nem érzem annyira inkompetensnek magam ebben a témában. :)

Értem a csíziót.

(#50306) Gubek-Einste válasza Nuada herceg (#50305) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N18U "dual band változata" talán az AC1200G+ akarna lenni, ára 25k körül van van. TP-Link-ből az Archer C5 ami azonos képességű vele. Asus-ból még van az AC55U mint hasonló eszköz, az ára is kb ugyan annyi mint a másik kettőé.

Adapter érdemes lenne cserélni mert a jelenlegi csak N150-es így erősen ő lenne a szűk keresztmetszet.

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlott adapterek:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC55/AC56, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC56U/AC66/AC68, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Mivel dual band router-ben gondolkozol így érdemes lenne olyan adaptert is venni, az írt kliens eszközök között is több dual band típus van.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50307) Nuada herceg válasza Gubek-Einste (#50306) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Huhh, hát ez nem semmi válasz volt! :)
Leköteleztél, köszönöm! :R
Most akkor átrágom az infókat, nézelődöm, aztán számolok! :D
Tényleg köszönöm a segítséget! :K

Értem a csíziót.

(#50308) SeatZola válasza kali (#50302) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszönöm a részletes választ!

Ezek alapján mindenképpen a kétsávos irányba megyek el.
Megnéztem az ajánlott típusokat és igazából a TP Link Archer c5, illetve az ASUS RT-AC1200g plus tetszene. Ezek közül szerinted melyiket leginkább? Eddig nekem az ASUS tetszik jobban....

Rappi

(#50309) SeatZola válasza SeatZola (#50308) üzenetére


SeatZola
őstag

Még annyit elfelejtettem, hogy lenne TP-Link Archer C7 is jó áron 31900Ft-ért. A C5 22900Ft-ért és az ASUS RT-AC1200G Plus pedig 23200Ft-ért lenne. A C7 is belefér a keretbe, de ha felesleges lenne a 120 Mbps-es UPC netem mellé az 1300 Mbps-es wifi és elég lenne a C5 vagy RT-AC1200G Plus 867 Mbps-e akkor hanyagolom.

Ezek figyelembe vételével melyiket válasszam?

Rappi

(#50310) spider80 válasza SeatZola (#50309) üzenetére


spider80
őstag

Egy dolgot hozzatennék a saját példamból okulva: simán elég a 120as nethez az ac867es sebesség,de egy valami nagyon fontos: ellen oldalon is kell hozzá megfelelő kliens. Én vettem a laptopomhoz ac-s usb sticket (nagyon drága,kb 10 ezer ft!), ezzel a 240mbites netem tökéletesen hozza a 240et wifin. A telefonom meg alapból ac-s,így ott is megvan a 240es sebesség (S6).

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#50311) SeatZola válasza spider80 (#50310) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszönöm a megerősítést!

Rappi

(#50312) kali válasza SeatZola (#50308) üzenetére


kali
legenda

az rt-ac1200g plus mellett voksolnék, wifi szórás tekintetében, hardveresen és szoftveresen is inkább azt javasolnám.
sokkal jellemzőbbek a 2*2:2 mimo képes ellenoldalak, a 867 Mbps ac kapcsolat pedig bő 400 Mbps hasznos (mérhető) sebesség környékén is tud ideális esetben.

The Nuke; akkor ahogy korábban is írtam, 100 Mbps wifi elváráshoz szerintem (is) dual band routert és ellenoldalt vegyél, amik n szabványos 5 GHz sávon legalább 300 Mbps és 2*2:2 mimo jelölésűek, de ha ezt ac képes eszközökkel teszed (ott már 867 Mbps lesz a 2*2:2 mimo), akkor pláne nyert ügyed lesz.

[ Szerkesztve ]

(#50313) SeatZola válasza kali (#50312) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszönöm! Meg is rendeltem!

Rappi

(#50314) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Igaz, nem routert szeretnék vásárolni, hanem modemet, de nem találtam olyan topikot.
Ma reggel mintha beszart volna a modem, gyenge volt a net, újraindítottam a modemet és az összes visszajelző led egyszerre égnek fel nagyon rövid ideig és alszanak ki, és ezt csinálja folyton. Most beüzemeltem az előző modemet (azért lett új véve mert az akkor vásárolt TP-LINK router nem volt azzal kompatibilis) de most mikor csak videót nézek egyedül youtubeon akkor is a 720p-s videókat már nem tölti be előre. Egyszerűen gyenge, lassú a net.
Speedtesten viszont 16-os ping és 3 Mb/s-es letöltés.

Szóval egy egyszerű modemre lenne szükségem, PPPOE kapcsolat, egy MikroTik routerrel osztanám szét a netet 4 gépre illetve telefonokra.
Garantált 1 Mb/s-es internet van itthon. :R

(#50315) Gubek-Einste válasza freaghill (#50314) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link 321B vagy fekete 360R T1E az ajánlott, dchard-féle firmware használata ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50316) freaghill válasza Gubek-Einste (#50315) üzenetére


freaghill
őstag

Most nézem itt neten a tesztet, és a végén írja a firmware frissítést.
Érdemes lenne nekem is először azzal próbálkozni? :)

(#50317) freaghill válasza freaghill (#50316) üzenetére


freaghill
őstag

Meg lehet először a régi modemen kéne egy fw frissítés illetve ha az nem javítja meg akkor az újhoz szerezni egy másik kábelt.

(#50318) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
100/50es netet kellene megosztanom routerrel úgy, hogy DLNA hálózatot is használnék, fHD filmek továbbítására, és a routerre USB-n külső HDD-t csatlakoztatnék rá. Ha lehet, erre tölteném a torrenteket is, de nem kell, hogy gép nélkül seedeljen.
Kell nekem ehhez AC router, vagy elég egy N?
Ha tudnátok ilyen gépet ajánlani, azért nagyon hálás lennék.
Amennyiben lehetséges, 10e alatt legyen, és ne TP-Link. Persze ha nem megy, akkor is kérnék ajánlást.
Két szintes házba kellene, ahol a felső szinten van a komplett hálózat. Lentre elég, ha "van jel". Fent mindenütt gipszkarton falak vannak, és kb 3 szoba.
Köszönöm!

Az összefoglalót elolvastam, de sokkal okosabb nem lettem. Túl sok az igényem a rászánt pénzhez képest? :(

(#50319) Gubek-Einste válasza intensa_man (#50318) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kell nekem ehhez AC router, vagy elég egy N?
Itt első sorban nem a wifi a döntő, hanem a router hardvere. Bár tény, hogy az AC wifi-vel rendelkező típusok általában erősebb hardverrel vannak szerelve mint az N-esek.

10k alatt nem érdemes nézelődni mivel az ott lévő USB portos router-ek gyengébb hardverrel vannak szerelve így gondot jelenthet nekik a FHD stream-elés.
Legalább egy Asus N18U vagy jobb termék kellene, már csak a net sebesség is indokolja a gigabites portokkal szerelt típusnak a beszerzését. Az N18U csak 2,4 GHz képes.
30k-ig ami még szóba jöhet az az Asus N56U/AC55U/AC1200G+.
TP-Link-ből pedig 1043NDv2/v3 (csak 2,4 GHz képes), 3600/4300 (már kifutó modellek) és az Archer C5.

Ha lehet, erre tölteném a torrenteket is, de nem kell, hogy gép nélkül seedeljen.
Ha arra gondolsz, hogy a router-re kötött HDD-ről seed-eljél a gépen lévő klienssel akkor az ne jó ötlet mert erősen korlátos lesz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50320) intensa_man válasza Gubek-Einste (#50319) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm a választ.
Ha lemondok az USB-ről mi az a belépő szint amit ajánlani tudsz ilyen sebességhez?
Köszönöm!

(#50321) Gubek-Einste válasza intensa_man (#50320) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint írtam a net sebesség már indokolja a gigabites portokkal szerelt típus használatát és az összes ajánlott gigabites portokkal rendelkező router-en van USB port is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50322) intensa_man válasza Gubek-Einste (#50321) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm! :) :R :R

(#50323) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Jelerősség problémák miatt le kell cserélnem a routert (TP-Link 1043 nd v1.0) és a wifi (TP Link WN822n) adaptert.
Otthoni felhasználásra szeretnék dual band-es routert (gigabites legyen) és usb-s wifi adaptert.
A Digis netcsomag: 200/100 Mbps (80/40 Mbps).
Ár: max 30e Ft.
Tudtok javasolni párat. A TP-Linkkel meg voltam elégedve, különösebb problémám nem volt vele.
Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#50324) CocooN-z válasza Beri (#50214) üzenetére


CocooN-z
őstag

Csak megvettem az AC1200G+ -t. És a hálóba ez sem jut be. Ám ha már van 1-es wifijel, akkor az AC képes eszközök tudnak menni ~20-60 mbit-el, ám sokszor van hogy egy disconnect / forget és reconnect segít csak. Egy légtérben és mellette lévő szobákan megy. A kérdéses háló érdekes...mert csak kb 5 méterre van az eszköztől.

Sok előnnyel bír ez a kütyü azért, sokat tud. VPN, Guest, AC, Wifi Schedule, és még ez meg az :)

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#50325) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Digis 200-as netem van FTTH környezetben.
TP Link 1043ND v2 routerem van. Ez ugyebár 450 Mbps erősségű.
Érdemes-e cserén gondolkodnom, hogy mondjuk 600 Mbps legyen az erősség, ha a routertől a lakás legtávolabbi pontján most elég gyenge a wifi jel.
A router az alsó szinten, az említett gyengébb jel az emeleten van, a digis ONT még egy szinttel fentebb a padlásra került. A földszint és az emelet között vasbeton monolit födém van.
A szolgáltató routerén is be van kapcsolva a wifi, de ha a földszinti router megerősödne, akkor tele tudnám szórni azzal az egy routerrel a házat és akár bridge módba is tetethetném a Huawei csodát.
Családi házas környezet, a viszonylag kevés 2,4GHz-es jel miatt talán elég volna a 2,4GHz-es router (ez amúgy is érzéketlenebb az akadályokra/távolságra).

Asus RT-N18U nem új, de talán az egyik legbikább ebből a szempontból.

Nyilván gondolkodik az ember, hogy akkor már vegye meg az istentudjamilyenjó routert, de érdemes (két) szintet lépnem az AC-ig?
Ez esetben RT-AC1200G+ volna a jelölt, de ez gyengébb 2,4GHz-en.

Majdnem minden vezetéken csatlakozik, Wifin csak néhány telefont használunk, amiből a legkomolyabb is csak Samsung S4 LTE, aminek nem is tudom, mi az elméleti maximuma..

Előre is kösz a megnyilvánulásokat!

20+ éve a Prohardveren

(#50326) Siriusb válasza cd930 (#50325) üzenetére


Siriusb
veterán

Milyen ONT-éd van, hogy hozzáférsz a wifihez?

(#50327) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok

switch-el kapcsolatban kérdeznék ha lehet? :)

TP-Link routerem és azt szeretném kérdezni,hogy a D-link vagy a TP-Link switch a jobb??sima netelosztásra kellene

köszi

(#50328) junior11 válasza petya2012 (#50327) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem mindegy, nekem TP Link van, nincs gond vele.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#50329) petya2012 válasza junior11 (#50328) üzenetére


petya2012
őstag

köszi a választ :)

(#50330) Gubek-Einste válasza gameresboy (#50323) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a teljes sebességet wifi-n szeretnéd átvinni akkor ahhoz AC eszközpár kell, TP-Link esetén ez az Archer C5 router és az Archer T4U vagy T4UH adapter lenne.
Asus-ból az AC55U vagy AC1200G+ (inkább ezt) lenne az ajánlott router, adapternek pedig az USB-AC53/AC54/AC55/AC56.

#50325 cd930
Ha cserélsz akkor mindenképpen AC-ra lenne érdemes megtenni, ha nem megfelelő a lefedettség akkor jelenlegit felhasználhatód másodlagos eszköznek kikábelezve az elsődlegeshez.
A vasbeton födém rendesen tud árnyékolni így semmilyen garancia sincsen arra, hogy a cserével jobb lesz a helyzet (meg amúgy sem lenne) de két eszközzel, kábeles kapcsolat esetén már sokkal jobbak az esélyek a megfelelő lefedettség/sebesség biztosítására.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50331) cd930 válasza Siriusb (#50326) üzenetére


cd930
aktív tag

Nincs kedvem felmászni a padlásra, de úgy gondolom, van rajta wifi gomb, mint a TP Link routeren. Persze lehet, hogy tévedek.. Mégiscsak felmegyek, meglátom, szerkesztési időn belül visszaérek-e :)

szerk:
Huawei 8247H a típusa és van rajta WLAN gomb is az oldalán.

#50330 Gubek-Einste
Most van két router (az egyik a Digié), amit csökkentenék egyre, hogy csak arról menjen a wifi

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#50332) Vbazsi2


Vbazsi2
tag

Még mindig vacilálok... Tudja esetleg valaki , hogy az asus ac66u nak a 2,4 illetve az 5 ghz es antennái hol találhatók? Valamelyik kívül és valamelyik belül vagy mindkettő sáv a külső 3 antenna feladata? Sajnos gugli ebben a kérdésben nem barátkozik velem. Mennyire ajánlott eszköz ez a kütyü?

(#50333) Siriusb válasza cd930 (#50331) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz! Nálam is az van. Te külön kérted, hogy használhasd a router funkciót? Nekem tv és telefon is van rajta, de eleve úgy hagyták itt annak idején, hogy csak modemként funkcionál. Nem bánnám, ha a jelenlegi routeremet inkább repeaterként használhatnám...

(#50334) kali válasza Vbazsi2 (#50332) üzenetére


kali
legenda

szia,

külső, osztott antennán megy mind a két sáv.
nem rossz típus, de egymagos 600 MHz procija van, ezt érdemes figyelembe venni, mert abban a kategóriában az nem számít erősnek, legalábbis ha figyelembe vesszük, hogy az rt-ac56u és az rt-ac68u is kétmagos 800 MHz procival dolgozik, de még az rt-ac55u és rt-ac1200g plus típusokban is erősebb (720 és 900 MHz) egymagos van.

(#50335) lukgab


lukgab
tag

Sziasztok. Új routert szeretnék venni, mert ki akarom cserélni a THOME által biztosított nagyszerű ZyXEL 931VII routeremet. Anno, kb 1 éve próbálkoztam a TPLINK 1043nd vel is, de valamiért az IP TVk nem működtek, csak netem volt.

Számít a WiFi erőssége és minősége mert kb egyszerre akarok akarok kiszolgálni:

- 4 db okos telefont ( apple ) és 1db ipad
- Playstation 4
- 2 db asztali PC ( gigabit )
- 3 db notebook
- 1 db ZyXEL NAS 325v2 ( miniDLNA )
- 1 db LG 55UB850V TV-t ( Youtube / Twitch nézés ) - 4K video nézés
- 3 db THOME IPTV adaptert ( 2db SD / 1 db HD adás )

Netem jelen pillanatban 30/10Mbit, de ha költözök akkor tuti 100Mbit + lesz, ezért idő állót szeretnék :)

A jelenlegi problémám, hogy a NAS on futó torrent kliens ( TM ) mostanában full töltés esetén megöli a hálózatot, nem tudunk böngészni, holott korábban nem volt ilyen gond és nem állatottam semmit.

+info: FPS játékkal játszunk, NO LAG PLS :D

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#50336) Gubek-Einste válasza lukgab (#50335) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+ (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50337) lukgab válasza Gubek-Einste (#50336) üzenetére


lukgab
tag

Szia

Hosszú parasztház, max 40eFt, ki tudja váltani a THOME os ZTE modemet ( T-HOMEs mediaboxok menjenek ) és kb 5 évig kiszolgáljon. Játékra lesz, vagyis fontos, hogy ha valaki NASról filmet néz laptopról (wifi), míg a másik iPadról (wifi), akkor sem hasaljon el :)

Nincs kedvem haxolni, vagyis ha lehet, nem putty ról akarom confolni :P

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#50338) cd930 válasza Siriusb (#50333) üzenetére


cd930
aktív tag

Alapból be van kapcsolva a router wifije, használom az összes LAN portját és a telefont is.
Azt nem tudom, hogy ha bridge-re állíttatom, akkor a telefon ugyanígy működik-e.
Lehet, hogy hagyok mindent ugyanígy csak kikapcsolom a wifijét és a TP Link routert komolyabb teljesítményűre cserélem.
Az a gondom egyébként, hogy ha a telefonom átáll a Digi ONT wifijére az emeleten, nem vált át magától a földszinten az erősebb wifi jelre..

20+ éve a Prohardveren

(#50339) Gubek-Einste válasza lukgab (#50337) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs kedvem haxolni, vagyis ha lehet, nem putty ról akarom confolni
Mindnek van rendes webes admin felülete, nem is ajánlunk olyat aminek ne lenne (csak olyan esetben amikor az különösen indokolt de ez most nem az).

40k-ba beleférnek a következőek: Asus N18U/N56U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC1200G+, TP-Link 1043NDv2/v3/3600/4300/Archer C5/C7/C8

A T-Home-s HGW-t nem lehet kiváltani mert kell az IPTV-hez (ajánlott közvetlenül arra kötni az IPTV-s box-okat), amit tenni lehet az az, hogy PPPoE Passthrough módba teszed.

#50338 cd930
Mivel nincsen egységes hálózat kezelés így csak akkor történik meg a váltás ha a már kapcsolódottal megszakad a kapcsolat, egyes eszközökben van olyan megoldás, hogy bizonyos jelszintnél váltson de ez egyedi, eszköz szintű lehetőség és nem mindig adott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50340) lukgab válasza Gubek-Einste (#50339) üzenetére


lukgab
tag

Köszi a választ!

Akkor nem tudom kidobni a ZTE-t? A router mögé kell tennem és külön DHCH scope kell nekik?
Kérhetek olyat, hogy a listádat mondjuk két termékre leszűkítsd, pár pro kontra komment mellett ?:)

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#50341) WeeFeeri


WeeFeeri
csendes tag

Sziasztok!

UPC-s 240mbit/s sebességű előfizetésem van, ennek ellenére a net csak 90-110mbit/s sebességgel jön. Ha közvetlen vagyok a modemben akkor sem jobb. Mitől van ez?

(#50342) spider80 válasza WeeFeeri (#50341) üzenetére


spider80
őstag

Marmint kabellel racsatlakozva aupc modemre is ennyi? Mivel csatlakozol rá? Gigabites a lan port a gépen,amit rákötsz a modemre?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#50343) WeeFeeri válasza spider80 (#50342) üzenetére


WeeFeeri
csendes tag

cat6-os kábellel közvetlen a modemre csatlakozok, a gépemben gigabites lan port van.

(#50344) spider80 válasza WeeFeeri (#50343) üzenetére


spider80
őstag

Hát akkor ez a szolgáltató sara lesz valószínűleg. Nálad elvileg minden adott. Be kell jelenteni,ha mindig ennyi a max.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#50345) WeeFeeri válasza spider80 (#50344) üzenetére


WeeFeeri
csendes tag

Én is csak erre tudok gondolni. Bár biztos előjönnek valami jó szöveggel. A beszereléskor azt mondja nekem a csávó, hogy mivel a fenyőfa mellett húzódik a koax, ezért gyenge lesz a jel. Nem tudom, ezt hol tanítják? :D

(#50346) spider80 válasza WeeFeeri (#50345) üzenetére


spider80
őstag

jelezd mindenképpen, meg fogják csinálni. mi 2 éve költöztünk. Alig volt jel az új helyen, Tv-t úgy ahogy belőtték, de a net hol ment hol nem. Reklamáltam, kicseréltek erősítőt az utcában,azóta váltottam 240-es csomagra,mindig tökéletesen megvan a sebesség.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#50347) Gubek-Einste válasza lukgab (#50340) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem nagyon lehet két termékre leszűkíteni mert neked kell döntened, hogy mit is akarsz.

A ZTE-nek mindenképpen meg kell maradnia mivel az egy xDSL modem is egyben, ajánlott eszközök pedig csak router-ek, nincsen bennük modem.
Ha a ZTE PPPoE Passthrough módban van akkor lényegében csak egy modem lesz, minden router feladatot a saját eszközöd fog ellátni és publikus IP címet kap.

#50341 WeeFeeri
Nem ide való kérdés, menj át IDE ez ügyben és írd le a saját router típusát is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50348) mikk2000 válasza Gubek-Einste (#50105) üzenetére


mikk2000
őstag

Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus kellene.
TP-Link 841ND ami hasonló az Asus N10-hez és legtöbbet át tudja vinni a 100-as netből, kb 92-94 Mbps lesz ez.

Sajnos amikor elindultam routernézőbe nem volt emberi árban a 841ND, úgy értve, hogy sokkal drágábban voltak mint máshol, ott főleg ahol "hülye azért nem vagyok", de arra számítottam is.

Jelenleg egy (használt) 842ND v1.0 van berakva (ránézésre sacc olyan lehet mint a 841ND). Speedtest szerint egész jól nyomja 100/50-es netből lett kb. 90/50. Felfogom hogy ez nem egy időben persze. Erre már azt mondom, hogy ez már nem átverés kategória.

Kösz az infót!

(#50349) f4lcon


f4lcon
őstag

megvettem az Asus RT-AC1200G+ routert köszönöm mindenkinek az inputot ezzel kapcsolatban. :R

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#50350) e-newsee


e-newsee
addikt

Sziasztok,

Két router között ingadozok:
AC55U és AC1200G+
A felhasználás az lenne, hogy a routerre egy külső USB3.0-s vinyó lenne kötve (NTFS), ami valamilyen módon meg van osztva.
Valamint egy Kodival felszerelt Asrock Beebox N3150-es HTPC (valószínű kábellel).
Ezeken kívül két lapos, és telefonok. (1-1 ac képes, a többi max n-es)
A lakás egy kb négyzet alapterületű 56m2-es panel, aminek a router kb a közepén van.
Gyanítom, hogy erre a felhasználásra alapból majdnem mindegy. Nagyjából egy árban is vannak. AC55U (emag 23k) és AC1200G+ (ipon 22k)
Ami érdekelne, hogy van-e érezhető különbség az AC55U USB3.0, és az AC1200G+ USB2.0 sebessége között?
Tesztelte valaki, akinek ilyen van? Neten keresgettem, de nem találtam igazán jó tesztet erről. Vagy még az megjelenéskori firmware-rel, ami lehet, hogy bugos volt USB3-on.
A torrent kliensek a laposokon futnak, csak átmásolgatnám a vinyóra a dolgokat, hogy ne kelljen mindig ide-oda cipelgetni. A lejátszást pedig a Kodi majd megoldja.
A kérdés, hogy melyiket ajánlanátok inkább?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.