Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) DonJoee válasza Gubek-Einste (#51346) üzenetére


DonJoee
tag

Köszi a választ!

Semmi baj az Asus-okkal, sőt. De ahogy először néztem, az RT-AC... típusokra nem igazán van kifejlett OpenWrt.
Aztán később láttam a DD-WRT támogatott cuccait meg a Tomato-t és kicsit felvidultam. :)

A TP-Link Archer C7 (meg szinte az összes Cx) cfw felrakása után nem támogatja az 5GHz sávot (tán nincs rá open driver).

Esetleg nem létezik olyan, hogy "illegális cfw" ? Amiben nem szívbajoskodnak és beletesznek mindenféle JÓ drivert, cuccot? (Jó, nem akarok én warezkodni, csak érdeklődtem csendesen. :) )

Közben vérszemet kaptam, mi a vélemény mondjuk egy Netgear R7000-ről? Alapból is jónak tűnik, de van rá cfw bőven. Persze ez már nem a 40 alatti kategória, hanem inkább a 60 körüli. :(
Vagy akkor már ne vacakoljak, 63-65 körül ott az Asus RT-AC87U ? Elméletileg jobb az R7000-nél, de gyakorlatilag is? Tud valami szépet csinálni az én vasbeton-labirintusomból?

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#51352) gy.selmi


gy.selmi
csendes tag

Üdv!
A fórum olvasgatása után lecseréltem régi akadozó 841N routeremet egy TP-Link Archer C5 v2-re, 100/100-as Digi nethez.
Reméltem, hogy esetleg közelíteni fogja a kábelen 10/100-as hálókártyával (DELL :(( ) közvetlenül mérhető 87-90 mbps-t, de wifin még 5 GHz-en sem mértem vele többet 50-52 mbps-nél (speedtest, digi sebességmérő, gigabites wifi-kártya), pedig ezen a frekvencián senki nincs a környéken az inSSIDer szerint. (Ping 2-3 msec.)

A router alapbeállításokkal megy (ahol „auto” van, ott azon hagytam, belső IP az, amit adott), laptopok rálátnak a routerre, de a téglafalak sem jelentenek akadályt a lakáson belül..
Rendszeresen 2 laptop lóg rajta, esetenként TV, telefon, unokák előfordulásakor még 2-3 telefon, tabletek – no ez a régi routert időnként kiakasztotta (vagy a diginet nem volt a topon). Az újjal még nincs ilyen tapasztalat, még csak 2 napja vettem.

Van-e az Archerben valami beállítási lehetőség, amivel gyorsabb működésre lehetne bírni? Vagy ez a max, ami wifin kijön belőle?
Minden segítséget előre is köszönök.

(#51353) spider80 válasza gy.selmi (#51352) üzenetére


spider80
őstag

Kicsit zavaros az irás. az 5ghz wifivel a routerrel azonos helyiségben mértél speedtestet?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#51354) gy.selmi válasza spider80 (#51353) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

Bocsánat, igyekeztem minden infót leírni.
Igen, azonos helyiségben mértem.

(#51355) spider80 válasza gy.selmi (#51354) üzenetére


spider80
őstag

Akkor nem tudom. Nekem más routerem van (asus AC55u), és egy laptop 5ghz-es AC433-as wifi kártyával. 1 helyiségben minden körülmények között hozza a 240MBites Upc netem max sebességét. speedtestnél egy vizszintes vonalat húz 248mbiten. De kb egy kategória ez a 2 router.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#51356) gy.selmi válasza spider80 (#51355) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

Hááát... ezért nem értem ezt a "felezett" wifi sebességet. Többre számítottam.

(#51357) spider80 válasza gy.selmi (#51356) üzenetére


spider80
őstag

Link sebesség rendben van? (tálcán wifi jelen jobb gomb, hálózati és megosztási központ, ott jobb oldalt katt az aktuális wifi kapcsolatra,és sebesség. mit ir ott 5ghz-es kapcsolatnál?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#51358) Gubek-Einste válasza DonJoee (#51351) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen sok tapasztalat a Netgear R7000-rel így nyilatkozni sem lehet róla.
Vasbetonos környezetben sok a zavaró tényező, egyértelmű választ nem lehet adni, próba szerencse alapon megy a dolog.

gy.selmi és spider80
Nem ide való téma ez, menjetek át [link].

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51359) Kassh


Kassh
csendes tag

Sziasztok!

Itthonra szeretnék venni egy wifi routert. Sajnos amit a t-com adott elég gyengus (Cisco EPC3925) és néha eldobálja a wifi kapcsolatokat meg percenként 1-2x felugrik 2-300ra a ping másodpercekre(ezt kábeles verzióban nem produkálja).

A jelenlegi felállás az úgy néz ki hogy van ez a szolgáltató által adott router, aminek a wifi jelét 1 szobával odébbról felerősítem egy TP-LINK TL-WA850RE jelerősítővel.

Olyan eszközt szeretnék venni amivel teljesen kiiktathatom a Cisco router wifi részét, tehát abból kábellel vinném a jelet az új cuccba, majd ha szükség van rá akkor ezt erősíteném a TP-LINK kütyüvel. Általában 3-4 laptop van a wifin illetve 5-6 telefon.

Előre is köszönöm a segítséget :)
Ha bármilyen fontos infot kihagytam szóljatok.

[ Szerkesztve ]

(#51360) Gubek-Einste válasza Kassh (#51359) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

100-as portokkal: Asus N12 D1 (dedikált AP és repeater móddal is rendelkezik) vagy TP-Link 841ND
Gigabites portokkal 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Alapvetően kétféleképen tudod bekötni majd az új eszköz:
1; AP módban (az ajánlott Asus eszközben van dedikált AP mód így nem kell ezt a trükközést használni) - A Cisco végez minden irányítási feladatot.
2; Router mód - Ekkor dupla NAT lesz, a saját eszköz WAN IP címét DMZ-be kellene tenni. Az irányítási feladatokat a saját eszköz végzi és a Cisco is irányít egy kicsit.
+1; Ha nincsen IPTV előfizetésed akkor kérheted, hogy tegyék a HGW-t bridged módba és akkor a saját eszköz publikus IP címet fog kapni, ekkor teljes értékűen fog működni mint router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51361) Kassh válasza Gubek-Einste (#51360) üzenetére


Kassh
csendes tag

Jelenleg 120 le és 10 fel a sávszél, a falak téglából vannak, szomszédok távol vannak és összesen van a miénken kivül 1-2 wifi.
A két szint így néz ki a kék a router, a pirosak azok ahova kellene hogy elérjen a wifi, bár a legjobb az lenne ha mindenhol lenne. :D A zöld a jelerősítő.

(#51362) Kassh válasza Kassh (#51361) üzenetére


Kassh
csendes tag

Egyéb igények: szokott kelleni játékokhoz port forwarding, de ez eddig mindenben volt. Beszerzésre fogalmam sincs mennyi a reális, de 20 körülben gondolkodtunk.

Azt kifelejtettem hogy ez egy 1 emeletes kertes ház.

[ Szerkesztve ]

(#51363) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egy igazán informatív cikk profiktól, komoly segítség routervásárlóknak. :F

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51364) kezo0 válasza MaCS_70 (#51363) üzenetére


kezo0
addikt

A "szürke foltok nélkül garantálja a hajszálpontos Wi-Fi lefedettséget" rész engem rögtön meggyőzött! :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#51365) itg


itg
tag

Üdv!

1043ND (v1) helyett keresek routert.
A net 20-50mega, de igazából engem a belső háló érdekelne. (DLNA, samba másolások)
Wifi-n csatlakozik 12-20 eszköz rá, + gigabiten a nas és egy mini szerver.
elég sok wifi van a környéken, így az 5GHz is fontos lenne.

ja, és openwrt kompatibilis legyen, elég sok speckó dolgot használok alatta.
szóval:
- dual wifi (sok eszköz kiszolgálására)
- gigabites belső háló
- reális áron.

A 1043ND párszor már megkeserítette az életem a wifijével, így nézegettem már ASUS kütyüket is.
De hátha nem kell feltalálnom a spanyol viaszt és tudtok ajánlani egy stabil cuccot.
Köszi előre is.

(#51366) Gubek-Einste válasza Kassh (#51361) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor válaszd a Asus N18U-t vagy TP-Link 1043NDv2/v3-t.

#51365 itg
OpenWRT nem nagyon van az Asus de amelyikre van azon nem megy a wifi (utolsó info-m erről).
TP-Link Archer C7 ami OpenWRT kompatibilis és megfelelő lehet.
Asus-ból AC68U/AC87U ami megfelelő lehet és van rájuk CFW.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51367) DonJoee válasza Gubek-Einste (#51358) üzenetére


DonJoee
tag

Azért köszi a választ.

Sokáig filóztam, hogy mi legyen. Természetesen próbáltam volna minél olcsóbban megúszni a minél jobbat (magyar vagyok, na! :) ), de rá kellett jönnöm, hogy a jó az pénzbe kerül.

Egy ideig az Asus RT-AC87U volt a szimpatikus, de végül úgy nézem, hogy nem fogom tudni kihasználni és az 5GHz-es hatótávja sem csúcs az árához képest (tesztek, vélemények szerint). Úgyhogy inkább a Netgear R7000 felé hajlok. Ez annyira kiegyensúlyozott teljesítményt mutat mind 2.4-, mind 5GHz-en a tesztek szerint, továbbá OpenWrt, Tomato, Merlin féle cfw-k "garmada" van hozzá, valamint annyira el vannak ájulva tőle számos fórumon (külföldieket néztem egyelőre), hogy meg kell tudnom, mit képes művelni az én betonpagodámban.
Az ára picit húzós, jelenleg 59890 Ft a legjobb ár (ingyenes szállítással), amit találtam, de amúgy 63-65 között mérik a webshopok. Külföldről párezerrel olcsóbban jönne ki, de a macerásabb garanciáztatás miatt nem éri meg.

Gondolom, használtan nem érdemes ilyesmit venni (cfw-vel túlfőzött procik, kiszáradt kondik (bár ebben csak smd alkatrészeket látok), antenna nélkül bekapcsolt és így meggyötört wifi-végfokok stb.)?

(Természetesen továbbra is megfelelne nekem a TP-Link Archer C7, de nincs rá teljes értékű cfw. Valami szoftverjogi problémák miatt nem lehet drivert tenni az 5GHz-es rádiójához. Úgy meg elég drága N-es router lenne belőle.)

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#51368) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Esetleg van olyan router ami képes sim-ről wifit megosztani (10-20 Mbps) és otthoni használat esetén meglévő router wifi osztását tovább erősíteni (100-120 Mbps) vagy adni ekkor már persze sim nélkül.
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#51369) Gubek-Einste válasza ZrogNV (#51368) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51370) ZrogNV válasza Gubek-Einste (#51369) üzenetére


ZrogNV
tag

Mobil sim vagy önálló mobilinternet sim behelyezésével wifit megosztani mint mondjuk egy stick, otthoni használat esetén pedig van egy router ami wifit oszt, de nem képes lefedni az egész házat és ennél az esetnél a meglévő jelet felerősíteni. Szóval ilyen 2 az 1-ben megoldásra gondoltam, azt tudom, hogy külön külön léteznek, de van e lehetőség 1-ben megoldani?

[ Szerkesztve ]

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#51371) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Sziasztok

Uj router vasarlasan gondolkodom, es nezegettem az elso hsz-t is. Amire szuksegem lenne: mindenkepp gigabites LAN (DIGI nethez), esetleg a kesobbiekben HDD-t is rakotnek torrentezni, hogy ne a gep menjen. Latom, ez kompromisszumokkal mukodik, nekem egy alap kliens kell, le es feltolteni, masra nincs szuksegem. Online jatek mellet ugysem megy a torrent sosem, tehat a ping ekozben nem erdekes. Hatar olyan 20-30 e Ft kornyeke. Az ASUS korul kell kereskedjek? Mindenkepp nagyon megbizhato kell (most egy tp-link van, semmi gondom vele, kb 3 eve) Koszi a valaszokat :R (ja es a WIFI-nek egy 2 szobas, berhazi lakast kell megbizhatoan lefednie :) )

[ Szerkesztve ]

(#51372) Gubek-Einste válasza ZrogNV (#51370) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor neked egy mobilnet router és egy repeater kellene?

3G / 4G mobilnet megosztásra alkalmas routerek

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

#51371 AMD_ok
Gyári firmware-rel csak az Asus-ban van torrent kliens.
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel N18U lenne az ajánlott, dual bad wifi-vel pedig N56U/AC55U jön ki 30k-ból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51373) Multibit


Multibit
veterán

Asus RT-AC56U - 3 év garanciával, újra a régi áron. Vigyétek, amíg kapható :K

(#51374) Süvi válasza Gubek-Einste (#51372) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Ismerősömék keresnek olyan routert, amibe a Telenor Hipernet Medium (10 GB nappal, 100 GB éjszaka előfizetéshez kapott Sticket bele tudják dugni. Sajnos minden forint számít nekik, túl nagy igény nincs, családi házba menne, nem "szennyezett" a környék.
Érdeklődnék, hogy a 3g/4g képes eszközök közül, melyiket tudnád nekik ajánlani?
(1 laptop, 1 asztali, 1 tablet (bővülni fog), telefonok)
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#51375) MaCS_70 válasza Süvi (#51374) üzenetére


MaCS_70
félisten

A legolcsóbb talán az, ha szétnéznek az aprón egy TP-Link 3420-ast keresve...
Az pár ezer forintból kijön.

Szívem szerint ide is az Asus RT-N18U-t ajánlanám, ami ugye kb. 20e Ft.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51376) Süvi válasza MaCS_70 (#51375) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm találtam is egyet, ahogyan olvasom a teszteket nem kommunikál minden stickkel és minden szolgáltatóval.
Ez általános ebben az árkategóriában?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#51377) MaCS_70 válasza Süvi (#51376) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, most melyikre gondolsz, de sajnos természetes, hogy nem minden eszközben van mindenre driver.
Érdemes utánakeresni mind a gyári, mint a CFw-s lehetőségekre (mindkét routerre van CFw.)

Nálam speciel mindkét említett router kezelte a Huawei E3131 3G és a D-Link DWM222 4G sticket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51378) itg válasza Gubek-Einste (#51366) üzenetére


itg
tag

Köszi.
Az Asus-ok horribilis áron vannak, valószínűleg bepróbálkozok egy C5, vagy C7-el.

(#51379) Gubek-Einste válasza itg (#51378) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

C5-re nincsen CFW.
Esetleg még EZ még szóba jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51380) noorbertt válasza Gubek-Einste (#51293) üzenetére


noorbertt
őstag

Szia,

Ezek kozul melyik hasznalhato VDSL2/ADSL2+ modemkent is?
Egyelore ADSL net lesz ahova koltozom de 1-2 honap utan VDSL2 kell.

(#51381) Gubek-Einste válasza noorbertt (#51380) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyik sem, azok csak sima router-ek.
VDSL-n csak a szolgáltatói eszköz használható, esetleg azt lehet csinálni, hogy a kapott szolgáltatói eszközt, ha támogatja, PPPoE Passthrough módba teszed és teljes értékű router-ként használod a sajátodat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51382) noorbertt válasza Gubek-Einste (#51381) üzenetére


noorbertt
őstag

Nincs más mód? Az itteni routerek általában korlátozott szarok..

(#51383) denko


denko
senior tag

sziasztok, ezt a wifis topicban is feltettem, de töletek inkább véleményt kérdeznék a routerrel kapsoaltban:

Keresek egy repeater-t vagy routert ezzel az opcióval.
ezt néztem ki:
[link]
Jelenleg -link 1200 c5 munkálkodik routernek, és ennek a jelét kellene stabbilizálni.
c5 hálószabában van, a xiomit viszont tv mellé állitanám, rákötném a tv-t, nas-t medialejátszót+ illetve erősitene a wifi jelét a másik szobában.
Eddig a tv wifi-n keresztül viszi full HD filmeket szaggatás nélkül, ami jó c5-el.
Mivel nem akarok furni, faragi stb,a tv-t, a közeledő nas-t, mediacentert, szintén wifi-vel kötném rá a routerre.
Ez így mennyire möködő képes ezzel a mini routerrel?

Csak mert ennyiért M.O-n sehol nem akpok AC-s routers.

Jó ez a választás?

[ Szerkesztve ]

(#51384) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok! A 10000 alatti kategóriában nézelődöm. egyelőre ez a kiszemelt.
Elsősszámú szempont a nagy hatótávolság lenne. Szerintetek jó választás?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#51385) adika4444 válasza alienpapa (#51384) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Inkább RT-N12D1-et nézz, az itt az ajánlottabb típus.

üdv, adika4444

(#51386) Gubek-Einste válasza noorbertt (#51382) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen, a saját eszköz használata nem támogatott de PPPoE Passthrough használatával legalább kevesebb gond van.

#51383 denko
Megfelelő lehet.

#51384 alienpapa
Igen, ajánlott típus.
Kell az USB port is?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51387) noorbertt válasza Gubek-Einste (#51386) üzenetére


noorbertt
őstag

Ez mennyire lehet jó választás? https://www.amazon.co.uk/TP-LINK-TD-W9980-Wireless-Gigabit-Storage/dp/B00NEQZ12Y

(#51388) Gubek-Einste válasza noorbertt (#51387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alig van tapasztalat az ilyen kombo eszközökkel, sokszor akik vettek ilyet azoknak sem megy zökkentőmentesen a használatuk, a beállításokkal sok baj szokott lenni, ezért sem ajánlottak ilyen eszközök.
Elvileg jó lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51389) alienpapa válasza adika4444 (#51385) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Esetleg ha szeretném, hogy legyen egy beépített dsl modem is benne, akkor melyik lenne a legjobb választás hasonló kategóriában? Vagy érdemesebb lenne venni inkább egy külön modemet is?

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#51390) MtHq válasza alienpapa (#51389) üzenetére


MtHq
tag

Én nemrégiben idő szűkében kénytelen voltam egybe modem+routert venni, és elfogadható árban épp csak egy Linksys E1000 DSL2+ modem/routert vettem, nagy szájhúzás mellett. Meglepetésemre az ADSL VCI VPI megadása után és persze a loginnév/jelszó után csont nélkül 30 mp után volt net. Ha nincs különösebb igény szerintem egy ilyen jó lehet, de a modem+router kombó eszközökkel nem volt különösebb bajom eddig. Ez a fentebb írt az egy nagyon pozitív csalódás volt részemről (pedig nem 1-2 éve szervizelek/hálózatozok) :Y

[ Szerkesztve ]

(#51391) noorbertt válasza Gubek-Einste (#51388) üzenetére


noorbertt
őstag

Ha a net megy rajta akkor onnantól mint wifi router nem lehet baj? Nekem stabil wifi, giga lan és port forwarding kell. Minden másra ott a nas

(#51392) gecsoz


gecsoz
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék.
Bekötötték az UPC netet, de az UPC "gyári" wifi -je, sajnos az alagsorba, emeletre és az udvarra már csak 1-es vagy 2-es jelerősséggel megy ki. Ha csak kilépek a bejárati ajtón, akkor csak 4m -re vagyok az upc router -től, mégis csak 2-es a jelerősség, az emeleten (tetőtér) szintén.

Csak egy sima 30mbit -es netem van, így elsősorban nem a sebesség, hanem a hatótávolság lenne nekem a mérvadó. Nem akarok jelerősítőket a szintekre, és kábeles összeköttetés sem megoldás, mert nincs rá lehetőség.

Várom a javaslatokat, előre is köszönöm,

Z

(#51393) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
TP-LINK TL-WR841N routerem van.

Az a gondom, hogy az egyik távolabb eső szobában (kb 10 méter) már nagyon gyenge a jel, illetve a teraszon is ami a másik irányba 10 méterre van a routertől. Kipróbáltam kb ha 3-4 métert odébb viszem a routert akkor már megfelelő a jel.

Ha vennék másik vagy egy 3 antennás tp link routert, akkor megoldaná ezt a problémámat? Jelenleg kb a padló szinttel van egy szinten a router. Ha magasabbra raknám akkor jobb lenne a helyzet ?

Még egy őrült kérdés. A router mögött egy 3 méteres rácsozott kóracél korlát van. Az segítene ha azt használnám antennának vagy ez tök hülyeség ? :P

(#51394) gecsoz válasza Khaosz55 (#51393) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Nem, az a korlát nem lesz jó antennának :)

Ha nem akarsz sokat küzdeni én egy jelerősítőt vennék hozzá..

LINK

(#51395) Gubek-Einste válasza noorbertt (#51391) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg nem de biztosan nem lehet mondani.

#51392 gecsoz
Esetleg egy külső antennás saját router használata megoldja a gondot.

#51393 Khaosz55
Ha vennék másik vagy egy 3 antennás tp link routert, akkor megoldaná ezt a problémámat?
Egy másodlagos eszköz igen de pusztán a 3 antennától még nem lesz nagyobb a lefedettség.

Jelenleg kb a padló szinttel van egy szinten a router. Ha magasabbra raknám akkor jobb lenne a helyzet ?
Igen, tedd legalább 1-1,5 m magasra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51396) Süvi válasza MaCS_70 (#51377) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen utána fogok nézni.

(#51397) noorbertt válasza MtHq (#51390) üzenetére


noorbertt
őstag

Szerinted milyen problémák lehetnek egy modem+router kombó esetén?

(#51398) Gubek-Einste válasza noorbertt (#51397) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annex A vagy B de neked pont a másik kellene
Nincsen hozzá CFW
A szolgáltatótól nem lehet megszerezni a szükséges beállításokat
Ha meghibásodik két eszköz esik ki a szolgálatból
Ha más típusú netre váltasz csak korlátozottan használható
Nehezebb az esetleges hiba elhárítás
A szolgáltató nem foglalkozik vele

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51399) cleric


cleric
tag

Sziasztok,

Lehet, hogy marhaság, de úgy szeretném megnövelni a wifi lefedettséget a házban, hogy egyszerre két routert használok. Egy adott, a szolgáltatótól a Cisco EPC3925, ez az emeletre pont elég. Szerencsére kábellel át van vezetve a net a ház teljesen átellenes pontjára a TV miatt. Ez így egyáltalán lehetséges?

A set top box elé jönne a router, vagy kell egy switch is?

Jó kérdés még, hogy milyet, ASUS RT-N12D1 elég lenne? (10 m sugarú körben kellene szórni a jelet, tégla falak, abból is elég kevés, jelenleg 30Mbit-es a sebesség, viszont decemberben Digire váltás lesz 100-200Mbit környékére.

https://lightyear.com/go/adam149

(#51400) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Cserélnék egy TP-Link 741ND-t.

Ahogy olvasgatom, ezek ajánlottak 10 ezer Ft alatt:
- Asus N12 D1
- TP-Link 841ND

Amit elvárok az új eszköztöl (a mostani 741-esböl tudok kiindulni, ez bevált):
- Stabilitás (beállítom 1x, és kész, nem fagy, nem dobálja a netet, működik szépen -> a 741-et is csak beállítottam kb. 2 éve és hozzá sem kellett nyúlni többet, megy 24/7)
- Megbízhatóság (ne kelljen évente szervizeltetni, a 741-et még 5 év garival vettem, kb. 2-3 évesen meghalt, cserélték újra, ez még elfogadható)
- Jó és állandó jelerősség

Árban max. 8000-et lőttem be, akciósan ki lehet fogni ennyiért az asus-t is.

Ahol használva lesz, a körülmények:

A router most egy családi ház (szilikát falak, kb. 25-30 cm vastagság/fal) egyik szélső szobában van (jobb oldal), a szobákba a középső nappaliból lehet bemenni. (Tudom jobb lenne a nappaliban, de kicsit körülményes lenne megoldani.) Ettöl a szobától balra van a nappali, a nappali átellenes (bal) oldalán van a konyha. Légvonalban 1 db fal van a router és a konyha között, ez kb. 15méter . A konyhában már kb. felére esik a jelerősség, és be-belassul a netsebesség laptopon. A nappaliban még maximum. A konyha mellett balra van még a hátsó bejárat, utána folytatólagosan szintén balra a melléképület a nyári konyhával. Itt a nyári konyhában már alig van jel, fél vagy 1 pálcika (mondjuk azon is meglepődtem hogy egyáltalán van), és 3 falról beszélünk légvonalban a routertöl. (Tehát szoba -> nappali -> konyha -> hátsó bejárat -> nyári konyha, légvonalban kb. 20 méter, 3 falon keresztül.)

Most 20Mbit-es net van amit kiszolgál a 741, várhatóan ha lesz is nagyobb, max. 50-es lesz. Ha mindenki otthon van, max. 3 laptop, 3 okostelefon ami ki kell szolgálni. Van egy chromecast v1 de az ritkán van használva, 720p-n megy a 741-el a videostream, nem szaggat, amíg valaki el nem kezd letölteni.

Kérdéseim:

- Van-e értelme bármelyiket is megvenni a 741 helyett, hogy nagyobb legyen a lefedettség, elérje a jelszint maximumot legalább a konyhában?
Ahogy olvasom, a hatósugarat nem befolyásolja az hogy 1 db 5 dB antenna helyett 2 db van a routeren.
Valamint, elég aggasztó hogy a 842-röl folyamatosan azt olvasom hogy sípol az adaptere. Ez elfogadhatatlan. Ha ez típushiba akkor ez a tp-link kiesett.
Asusnál a zavaró led-ekre panaszkodnak, ez nem gond, ki szigszalaggal megoldanám, és magasan polcon lesz a router.

-Az asus kb. 3 ezerrel drágább, hasonló képességekkel, megéri a felárat?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.