Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51851) MaCS_70 válasza kentucky (#51848) üzenetére


MaCS_70
félisten

Éppen a napokban szórakoztam egy N18 - AC55 - 841 trióval.Az egyedül vizsgált paraméter a wifi-teljesítmény volt.
Különösebben sok helyzetet nem vizsgáltam, mert egyetlen lehetséges hely volt a router számára, de hátha ez is jelent valamit:

Tetőtér, 2,5. emelet, az ellenpont egy notebook kb. 20 méterre, egy B30-as falon túl a kertben.
Az N18 stabilan hozta a 20/15 Mpbs sebességet, ami maga a net sebessége, tehát nem a wifi volt a szűk keresztmetszet.
Az AC55 kapcsolódott ugyan, de nem volt stabil a kapcsolat, 1-2 Mbps átlagokkal ment az datfolyam.
A 841 a külső antennái ellenére bár látszott, nem sikerült kapcsolódni hozzá.

Mindez 2,4 GHz-en.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51852) lyzzard válasza MaCS_70 (#51839) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Köszönöm! A padlás mondjuk szigetelt, hőingadozással nem lenne gond. Tehát azt mondod, inkább legyen egy síkban akkor is, ha potenciálisan több fal lenne az útjában?

(#51853) Arpitov


Arpitov
csendes tag

Sziasztok!
A segitsegeteket szeretnem kerni. Bekotottuk panel lakasba a DIGI 100-as csomagot, de a foberlo routere (DLink Dl-540) nem kepes megfeleloen visszaosztani a netet. A szolgaltato kabele egybol a router WAN portjaba van kotve. A masik szobabaol probalok csatlakozni a routerre de a maximalis atvitel nem haladja meg a 10-14 mbits/s-et.

Ha kabelrol probalom(routert kihagyva) ugy megvan a 100 Mbit/s.

Elmeletileg 20Mbit-et tudnia kene a routernek es a laptopnak(HP Folio9480m) is Wifin keresztul. A router kb. 4 meterre van a geptol es a falak nem hinnem, hogy ennyire learnyekoljak mivel mindegyik az ajto kozeleben van. Ez a 10mbit/s kozeli allapot szamomra nem kielegito ezert szeretnem ha ajanlanatok nekem olyan routert ami a 100/100-as netet egesz megbizhatoan tovabb tudja osztani wifin es 10k korul van az ara. ( az sem lenne rossz, ha tudna kezlni az ac szabvanyt) :) Az arban rugalmas vagyok, tenyleg szeretnek egy megbizhato routert a lakasba.
Koszonom szepen elore is a segitseget. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Arpitov

(#51854) Gubek-Einste válasza lyzzard (#51852) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, legyen egy síkban a router a kliens eszközökkel.

#51853 bizzy187
szeretnem ha ajanlanatok nekem olyan routert ami a 100/100-as netet egesz megbizhatoan tovabb tudja osztani wifin
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

zeretnem ha ajanlanatok nekem olyan routert ami a 100/100-as netet egesz megbizhatoan tovabb tudja osztani wifin es 10k korul van az ara. ( az sem lenne rossz, ha tudna kezlni az ac szabvanyt)
Ehhez a nethez már gigabites portokkal szerelt típus lenne az ajánlott, áruk 15-20k környékén van, ajánlott AC router 22-25k környékén kezdődik.
10k-ból a TP-Link 841ND jön ki amellyel kb 90-94 Mbps vihető át vezetéken, wifi-n pedig a környezeti tényezőktől függően kb max 80+ Mbps, ehhez legalább N300-as/2x2:2 MIMO képességű adapter kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51855) lyzzard válasza Gubek-Einste (#51854) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Köszönöm!

(#51856) MaCS_70 válasza lyzzard (#51852) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha felteszed is a padlásra, de a plafonig érnek a falak (amint az lenni szok'), akkor nemigen nyersz megkerült falat, de elvben már azzal is veszítesz, hogy a fal nem derékszögben metszi a router és a kliens közti szakaszt. Elvben tehát így gyakorlatilag nyereség nélkül áldozod be az egy síkban elhelyezkedő eszközök előnyét.
A gyakorlat nálam igazolta ezt az elméletet, de érdemes kísérletezni, előfordulhatnak vicces visszaverődések, de ennek azért elég csekély a valószínűsége.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51857) lyzzard válasza MaCS_70 (#51856) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Köszi neked is!

(#51858) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Lenne egy ismerősöm akinek kéne egy másik router. Korábban szóbajött már, hogy egy másik routert venni, mert meg szeretné növelni a hatótávot. Most olyan kérése lenne, hogy venni egy másik routert aminek nagyobb a hatótávolsága.

Jelenleg ez van neki.
Mit javasoltok?

(#51859) Gubek-Einste válasza freaghill (#51858) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
100-as portokkal: Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
Gigabites portokkal a következő eszközök vannak 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51860) he7edik.


he7edik.
addikt

Linksys routerek miért nincsenek az összefoglalóban?

Égő szöveg a flém vázon

(#51861) Multibit válasza he7edik. (#51860) üzenetére


Multibit
veterán

Mert a mai Linksys már nem az a Linksys!
De - ahogy látod - az összefoglalóból nem csak ez a márka hiányzik, hanem a D-Link, Tenda, Edimax, Netis, stb, stb... márkák is ;)

(#51862) Jim74 válasza Multibit (#51861) üzenetére


Jim74
nagyúr

A WRT54GL volt az utolsó Linksys, ami jó volt :DDD

(#51863) freaghill válasza Gubek-Einste (#51859) üzenetére


freaghill
őstag

Szia,

Amit kinézett még ismerősöm, az egy WR941ND típusú router.
Ellenérvek, miért jobb esetleg az általad linkelt Asus N12 D1 illetve TP-Link 841ND?

Előre is köszi!

(#51864) Gubek-Einste válasza he7edik. (#51860) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összefoglalóban csak olyan eszközök vannak amelyek tesztelt típusok, van velük tapasztalat.
Hiányzik még a SIM kártyás típusok is.

#51863 freaghill
Ellenérvek nem nagyon vannak, a 941ND és a 841ND lényegében csak a wifi MIMO képességében tér el egymástól de a 941ND többlet képességét kihasználó adapter nagyon kevés van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51865) Courage_7


Courage_7
aktív tag

Sziasztok!

Van egy filléres Tenda routerünk, de szeretnénk lecserélni, mert egy katasztrófa vele az internethasználat. Néha ok nélkül 3-4000 ezres pinget produkál. Közvetlenül a modemre kötve a kábelt viszont jó a dolog.

Családi házba lenne, 110 négyzetméteres, téglafalú, 4 szobás. 20 ezer körül szánnánk rá. 4-en lakunk a házban, ez fejenként kb. 2 eszközt jelent (telefon+laptop/PC). A netünk 4/0,5 mbites, de a közeljövőben átmegyünk egy 30 mbites csomagba. Kábelről két gép menne, az egyik úgy, hogy az új router és a gép közé egy másik router (DLINK GO-RT-N150) lenne bekötve, ha megoldható.

Mi ajánlotok "fő" routernek? Lehetséges, hogy ismerőstől be tudunk szerezni egy Ubiquiti-t (pontos típust nem tudok). Jók az Ubiquiti-k vagy tudtok jobbat mondani?

Köszi előre is.

(#51866) Gubek-Einste válasza Courage_7 (#51865) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ubiquiti jó eszköz de számodra sok lenne, nem használnád ki a tudást.
Ehhez a nethez elég egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is, ezeknek 100-as portjaik vannak, gigabites portokkal a következő eszközök vannak 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

A másodlagos eszközt ÍGY kellene beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51867) Courage_7 válasza Gubek-Einste (#51866) üzenetére


Courage_7
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R

(#51868) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

Adott egy TP-LINK TL-WR541G típusú router, már eléggé koros, 7-8 éves. Egy Telekomos 10 Mbit-es netre van kötve, egy szumma140 négyzetméteres, kétszintes házban. A router az alsó szinten van, a ház hosszát tekintve a harmadánál.

A felső szint egyik szobájába költöztem, kb. a ház hosszának 2/3-ánál, és felmerült egy olyan probléma, ami eddig nem érintett, a 10 Mbit-ből körülbelül 0,5 Mbit-et lát a Dell Latitude laptomom, ami beleesik a használhatatlan kategóriába, pedig "légvonalban" a távolság kb. 5 méter.... Telefon, iPad 2/3 csíkot lát, mivel azokat kicsit kintebb használom,az ágyról.
Még egy körülmény, ami nem tudom, hogy belezavarhat-e a történetbe: a szintén Telekomos IP-TV-nek van egy router-szerűsége, az nem zavarhat be a jelbe, vagy ilyesmi?

Na szóval, ennek a problémának a megoldására keresnék valami eszközt. Új router? A mienk még csak 1 antennás, látom, egyre elterjedtebbek a 3-4 antennás routerek, azok gondolom nagyobb hatótávra képesek. Vagy esetleg egy range extender? Nem egy ultranagy házról van szó, az igény csak annyi, hogy mindenhol viszonylag korrekt minőségben legyen net. Többszáz megabites, vagy gigabites netre nem valószínű, hogy a közeljövőben váltani fogunk, szóval ez nem szempont a kiválasztásnál.

Mit ajánlanátok, ami tuti megoldja a problémámat? :) Köszi

(#51869) 4264adam válasza Gubek-Einste (#51805) üzenetére


4264adam
veterán

Sziasztok!

Ma be szereltem a modemet is és a routert is. Ami először meg lepett, hogy sem a dobozon sem a routeren nincs fel tüntetve, hogy most D1 verzióval van dolgom. "ASUS RT-N12" ennyi van rá írva. Illetve össze szerelés után nincs meg a 18mbit/s ami az előző gyengébb minőségű modemmel és routerrel meg volt. Sem Wifi-n sem kábelen. Ezelőtt mind a két csatlakozási ponton a házon belül lehetett mérni a 18mbit/s-t.

előző modellek:

Modem: D-link DSL-360R
Router: D-link DIR-600

Új modellek:

Modem: D-link 321B (új kivitelű változat)
Router: ASUS RT-N12 (webes wizard-on feltüntetve, hogy "D1")

Telekom a szolgáltató, telefonos szolgálaton keresztül kértem már újboli kapcsolat frissítést. Ők azt látják, hogy a modemig 15Mbit/s jut el. Ami valós is mert a letöltési sebességem ezelőtt 1.8mb/s volt most pedig 1.4mb/s. Ugyanakkor a speedtest.net 18mbit/s-et jelzett most pedig 12mbit/s felé nem megy.

Nem akarok szőrszálhasogató lenni, mert a késleltetésem csökkent 30ms-ről állandó 19ms-re. És ha nem fog meg meg szakadni az internet kapcsolat elégedett leszek. Ha pedig meg oldható lenne az előző sebesség annak még jobban örülnék.

Eddigi tapasztalatok: Router led túl erős inkább asztal mögé érdemes helyezni, le takarva is át világít, mert félig átlátszó műanyag házban van és teljesen körbe szellőző nyílásokkal el látva. Ami nekem negatívum, hogy nem tudom fel akasztani az asztal oldalán ki alakított csavarokra" ahol az előző termékek voltak.

(#51870) mzso


mzso
veterán

Helló!

Akkor jól nézem, hogy Digi 1000-eshes leginkább csak az "RT-N56U B1"-et érdemes venni (40k alatt).

Egyébként milyen hasznos funkciókra, képességekre érdemes odafigyelni egy routernél?

(Nekem ilyen sávszélességeknél a torrentezés nem túl érdekes. Elég akkor ha a gép megy. Média/fájl szerver sem igazán. Nincs amit mindig azonnal el akarnék érni vagy több gép között meg akarok osztani. Arra a kevésre ami engem érdekel ott van a windows hálózati megosztás)

(#51871) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Keresek olyan Routert amibe közvetlenül beletudom rakni a SIM kártyát, és a router szoftveres beállításával, életre kellteni a netet kábelen keresztül, szóval nem fontos a wifi. Olyan szempontból fontos a wifi, hogy jó jelet kapjon a SIM.

Elolvastam ezt a HSZ-t de ez mindegyike USB-n keresztül a stickel és nem direkt simmel működne.

Amit én kinéztem az:

1. TP-Link Archer MR200
2. ASUS 4G-N12

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#51872) Gubek-Einste válasza _adaml21_ (#51868) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit ajánlanátok, ami tuti megoldja a problémámat?
Kábelezés minden eszközhöz amin van erre lehetőség.

Még egy körülmény, ami nem tudom, hogy belezavarhat-e a történetbe: a szintén Telekomos IP-TV-nek van egy router-szerűsége, az nem zavarhat be a jelbe, vagy ilyesmi?
Ha be van rajta kapcsolva a wifi akkor okozhat zavart.

látom, egyre elterjedtebbek a 3-4 antennás routerek, azok gondolom nagyobb hatótávra képesek.
Ez nem igaz, a több antenna csak a nagyobb link sebesség/MIMO képesség miatt van, hatótávra nincsen semmilyen haszna.

Vagy esetleg egy range extender?
Kezdetnek ezt az öreg router-t kellene lecserélni, ha nem lesz megfelelő az eredmény akkor lehet gondolkodni újabb eszköznek a beszerzésén.

Ehhez a nethez elég egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is.

#51869 4264adam
Lehet SNR lock-ot kaptál és azért csökkent a sebességed.

Router led túl erős inkább asztal mögé érdemes helyezni
Router-t nem dugunk el sehova sem, mindig szabad levegőn tarjuk, lehetőség szerint magasabb pozícióban mert feleslegesen le legyen árnyékolva a wifi.
Fekete szigszalaggal ragaszd le a LED-eket ha nagyon zavarnak.

Ami nekem negatívum, hogy nem tudom fel akasztani az asztal oldalán ki alakított csavarokra" ahol az előző termékek voltak.
Más méretű a két eszköz, ez így természetesnek is mondható, tedd át máshova a csavarokat.

#51870 mzso
Akkor jól nézem, hogy Digi 1000-eshes leginkább csak az "RT-N56U B1"-et érdemes venni (40k alatt).
Nem igaz, van több ajánlott eszköz is 40k alatt.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egyébként milyen hasznos funkciókra, képességekre érdemes odafigyelni egy routernél?
Főleg a CFW használati lehetőség ami fontos, a többi személyes preferencia alapján változhat.

#51871 Goblin12
Nincsen tapasztalat egyik eszközzel sem de általánosságban jók lehetnek.
Amit még ajánlani szoktunk az a D-Link DWR-921.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51873) 4264adam válasza Gubek-Einste (#51872) üzenetére


4264adam
veterán

Már kértem őket resetelni a vonalat és ők is 15Mbit/s-et látnak a mondemig. Ami a valós 1.8mb/s letöltési sebesség lenne.

1Mbit/s=128kbit/s

[ Szerkesztve ]

(#51874) Ed McLeves


Ed McLeves
tag

Sziasztok!
Előre is elnézést a nem túl profi hozzászólásért, de hát nem vagyok túl profi :B
Digis 100/50-es nethez szeretnék olyan routert, mellyel VPN-kapcsolatot tudok létesíteni. Bővebben: Külföldön voltam és a rendszergazda munkatárs nála otthon beállított számomra egy VPN-t, így követni tudtam az olimpiát a magyar TV-adókon (magyar IP-címem volt). A jövőben szeretném, ha ezt a kapcsolatot nálam itthon be tudnám állítani anélkül, hogy a külföldi tartózkodásom alatt folyamatosan menne itthon a PC-m - és nem szorulnék másra. Állítólag némely (moddolt firmware-jű??) router képes erre.
Ja, azért szolgáljon ki sima WiFi-s routerként is, panel, 54 nm. Most egy ilyenem van, megfelelően, stabilan működik, de ha már cserélem, akkor nem lenne rossz, ha HD-felbontású anyagot is szakadozásmentesen tudna továbbítani WiFis okostévére is, esetleg kikölcsönzött jogtiszta anyagot is tudna visszaosztani.
Előre is köszönöm a válasz(oka)t.
SC
:R

[ Szerkesztve ]

(#51875) mzso válasza Goblin12 (#51871) üzenetére


mzso
veterán

Vannak olyan routerek amikben van mobilos (3g/4g) modem?

Szerintem a wifi jelnek nincs semmik köze a SIM-hez, más szabvány

(#51876) mzso válasza Gubek-Einste (#51872) üzenetére


mzso
veterán

"Nem igaz, van több ajánlott eszköz is 40k alatt."

De csak ennél láttam akár 1000mbps-et.

"Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?"

Egy néhány vastag fal, családi házban. Leginkább telefonnal, laptoppal jelenleg. 0-4 mikor hogy

Az egyéb igényeket nem tudom. Ezért is kérdeztem, hogy ne utólag jöjjek rá mi jött volna még jól. :)

(#51877) MaCS_70 válasza Ed McLeves (#51874) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha jól értem, azt akarod elérni, hogy a nethez az itthoni géped csatlakozzon, és Te azon keresztül élvezd ezt a távolból, hazai szolgáltatód IP-címével.

Erre az Asus routerek jelentős része gyárilag alkalmas (VPN-szerver). Jelenleg én is ezzel szórakoznék az N18-asommal, de valamit rosszul állítottam be, amivel jól kizártam magamat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51878) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a 1043ND V1 routerem tápegysége megadta magát, és előre lépnék a tápcsere helyett.
Belvárosi bérház, kb 20-25 jelet látok éppen a laptopon. A legnagyobb távolság amit fedni kell kb. 12 méter, de a két pont között vannak 15 cm + 60 cm + 15 cm vastag vakolt tömör téglafalak. A 1043 v1 a gyári szoftverrel keservesen teljesített már, ezért feltettem rá egy openwrt-t megcibált jelerősséggel (csak az erősítés miatt ment fel az openwrt, egyéb plusz funkciók nem kellettek). Így már ment rendesen az említett távolságban.
Lenne rajta egy desktop (kábelen) 2 telefon, 1 mediabox, 2 laptop, és nyomtatómegosztás is kell.
Jelenleg nincs ac-s eszközöm, de tervezem egy új laptop beszerzését, persze ez lenne a legtávolabbi ponton használva a routertől.
Szóval a távolság és a vastag falak miatt 2.4-es kellene viszont abból van vagy 20 a környéken így jobb lenne a 5Ghz-es...az meg nem biztos hogy eljut a legtávolabbi pontra.
A keret elmehet akár 40-50 ezerig ha tényleg jó megoldást találok 4-5 évre, a jelenlegi router is kb. 5 évig húzta.
Mit ajánlotok?
Köszönöm.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#51879) Ed McLeves válasza MaCS_70 (#51877) üzenetére


Ed McLeves
tag

Pontosan. Munkatársam egy mini PC-t állított szolgálatba az ügy érdekében, én pedig Dél-Amerikában is tudtam magyar TV-t nézni (szakadozás csak magas terhelés, illetve alacsony sávszélességű wifi-kapcsolatnál volt) - DigiOnline, MindigTV és M4 Sport appok mind magyar IP-t kérnek, sőt, a böngészős Mediaklikk is. Mini PC helyett routerrel oldanám meg a dolgot (VPN-szerveressel), melyet könnyebb szívvel hagynék bekapcsolva, az itthoniak amúgy is használnák a wifijét, de mivel nem értek hozzá, 50/10-es nethez kérnék Tőletek javaslatokat ilyen routerre. Ez lenne a tied...? Elég bikának tűnik, nekem talán kevesebb antennás is megfelelne (de a VPN mindenképpen és esetleg a seedelés kellene), amennyiben olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#51880) A21


A21
tag

Üdv! Próbáltam olvasgatni az összefoglalót is és hozzászólásokat is, hogy melyik routert vegyem, de az igazság az, hogy egy kicsit magas ez az egész nekem, ezért kérlek segítsetek megfelelő routert választani. Csináltam pár telós screenshot-ot a lakásba ahová szeretném majd. A netem 100/50-es lenne a digitől. 59 nm-es panellakás lenne az áldozat. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#51881) A21 válasza A21 (#51880) üzenetére


A21
tag

Az még lemaradt, hogy max 3 telefon v tablet és max 2 pc v laptop használná vezeték nélkül, meg néha 1 tv.

(#51882) MaCS_70 válasza Ed McLeves (#51879) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az, saját topicja is van.
Nagyon jól összerakott készülék, príma wifivel. A gyári szoftvere is nagyon jó, de van HGG nével doppingolt gyári, illetve Tomato is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51883) Ed McLeves válasza MaCS_70 (#51882) üzenetére


Ed McLeves
tag

Kösz a tippet, átnézek abba a topikba is, és szívesen fogadnék még router-ajánlásokat az itt megfogalmazottak szerint.
Üdv
SC

(#51884) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Azt meg lehet oldani egy TP-Link 3600-on, hogy LAN kábelen keresztül csatlakozó PC-n letiltani a netet?
Wi-Fi-n meg tudtam oldani MAC tiltással, de LAN kábelen keresztül nem találom.

Lehetséges, hogy a router nem tudja?

Illetve ha felraknák DDWRT vagy más rendszert azon keresztül meg lehet vajon oldani a problémámat?

(#51885) Gubek-Einste válasza mzso (#51875) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak olyan routerek amikben van mobilos (3g/4g) modem?
Igen vannak. Miért ne lennének?
Kétféle típus van belőlük:
1; Az akkus hordozható, méretre általában akkorák mint egy mobil. többnyire a szolgáltatók ezt adják.
2; A normál router SIM foglalattal.

De csak ennél láttam akár 1000mbps-et.
A hardveres NAT képes eszközök mind képesek erre.

Egy néhány vastag fal, családi házban. Leginkább telefonnal, laptoppal jelenleg. 0-4 mikor hogy
Ajánlott eszközök 40k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)/Archer C5/C7/C8

#51878 OgreImre
Ajánlott eszközök 40k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)/Archer C5/C7/C8/C9

#51880 A21
Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#51883 Ed McLeves
Az Asus N18U jó lesz a feladatra, ez alá menni nem érdemes mert kevés lenne a hardver.
Fölötte Asus AC55U, TP-Link Archer C7 (CFW kell).

#51884 Ateszpapa
Nem idevaló kérdés, menj át IDE ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51886) mzso válasza Gubek-Einste (#51885) üzenetére


mzso
veterán

"A hardveres NAT képes eszközök mind képesek erre."
Az összefoglalóban ilyenről nem volt szó. :) És az olcsóbbak között csak ez szerepelt a listán ami 1000mbps-et tud. Hardveres NAT-os router listát nem láttam.

"Ajánlott eszközök 40k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)/Archer C5/C7/C8"

Kösz, bár nekem inkább max 20-25k környékén érdekes. (A 40k-t csak azért emlegettem mert az RT-N56U B1 után csak afölött láttam még egy 1000-est) Úgyhogy gondolom egy pár kiesik. Majd átrágom magam rajtuk.

UI:
Egyébként a B1 miben más mint a sima RT-N56U?

[ Szerkesztve ]

(#51887) Gubek-Einste válasza mzso (#51886) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összefoglalóban ilyenről nem volt szó. :) És az olcsóbbak között csak ez szerepelt a listán ami 1000mbps-et tud. Hardveres NAT-os router listát nem láttam.
Gigabites nethez ezek ajánlottak.

Kösz, bár nekem inkább max 20-25k környékén érdekes. (A 40k-t csak azért emlegettem mert az RT-N56U B1 után csak afölött láttam még egy 1000-est) Úgyhogy gondolom egy pár kiesik. Majd átrágom magam rajtuk.
Ebben az esetben:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)/Archer C5

Egyébként a B1 miben más mint a sima RT-N56U?
Újabb/erősebb hardverrel van szerelve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51888) hesszan


hesszan
aktív tag

Sziasztok!

előző oldalt átnéztem, láttam h ajánlottak az asus routerek. de szeretnék tanácsot kérni, ti jobban értetek hozzá. upc 30-as net, (bővítése várható, most valami ubee router van bridge módban) mellé van egy ősöreg 1043ndv1 router openwrt-vel, folyamatos dma hiba miatt csak g routerként használva most 2-3mb/sec a wifi sebességem, kábelen használható, bár azt olvastam 240-es net felett lenne gondom, és már van 500as csomag is. Ezt cserélném úgy hogy ki kellene szolgálnia gigabiten 1 nas-t, +2szgépet fixen + néha 1 laptop-ot. emellett wifin 3teló 2 tablet + 1 laptop (évente párszor ha nálam van a lanparti +4szgép +4 telefon)
elvárások: folyamatos működés, újraindítgatások lassulások nélkül, egyszer beállítom és nem akarok hozzányúlni, ha lehet gyári sw-el mókolás nélkül, valami jó tűzfal (kinyitható portokkal) kábelen és wifin is nagy sebesség, a laptop tud 5ghz-en ac wifit, fix ip a szgépekhez a portfwd miatt, meg az 5 éves tervben van egy wifis tv ami a nasról HD filmeket játszana le. garancia minél több, 5 éven belül nem akarnám lecserélni, ha tud 3g vodás modemet kezelni fogadni nem hátrány de ez pénzt nem ér :) usb portra amúgy nincs szükségem

és ami a kérdés: úgy be lehet állítani hogy mind a 2,4 mind az 5ghz egy hálózat legyen (1 ssid+jelszó), egy ip tartományból osszon ki ip-t, minden eszköz lássa a másikat? munkámból kifolyólag a nas-on tárolok sokmindent, jó lenne ha a laptoppal nem kéne állandóan a kábelt keresnem ha mozgatni akarok cuccokat, de a lapos és a telók is lássák egymást belső hálón, ne kelljen a telót lecserélni 5ghz-es wifisre stb.

és akkor amiket néztem, ránézésre marketing szövegre mind tud mindent ami nekem kell, és jelentős előrelépés lenne a mostani wifi sebességemhez képest. mi a különbség miért éri meg jobban a drágább?
AC55U - 28e+
AC56U - 40e+
AC66U - 45e+

köszi előre is!

Sungdurung

(#51889) mzso válasza Gubek-Einste (#51887) üzenetére


mzso
veterán

Kösz!

Az időtállóság végett, inkább dual-os-ban meg AC-ben gondolkodok.
Amúgy meg az Asus szimpatikusabb, mert a mostani TP-linkemmel sok szopás volt. (A wifi része mindig szarakodott, bár lehet hogy köze volt hozzá annak, hogy véletlen AC táppal használtam DC helyett, de akkor meg miért nem ment tönkre az egész?)

Az jobb/rosszabb hogy ha belső antenna van?
Mennyire érvágás, hogy az AC55 csak két antennás az N56 háromjához képest?

(#51890) Gubek-Einste válasza hesszan (#51888) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

úgy be lehet állítani hogy mind a 2,4 mind az 5ghz egy hálózat legyen (1 ssid+jelszó)
Nem igazán jó ha teljesen azonos a két wifi, jobb megkülönböztetni a kettőt mert különben a 2,4 GHz lesz inkább használva a jobb térerő miatt.

egy ip tartományból osszon ki ip-t, minden eszköz lássa a másikat
Ez alap, mindenki látni fog mindenkit.

AC55U - AC1200, közepes szintű hardver
AC56U - AC1200, erős hardver de már nem nagyon lehet kapni és drága is, korábban 30k környékén volt
AC66U - AC1750, közepes hardver, régi eszköz, már nem annyira éri meg beszerezni, inkább az utódját, az AC68U-t vedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51891) HofiZoli válasza hesszan (#51888) üzenetére


HofiZoli
senior tag

ASUS RT-N56U B1 routerem van, hibátlanul viszi a Digi1000-et is kábelen, dual band. 5 Ghz-en 250 Mbit, 2,4-en 70 Mbit-et visz át akár egyidőben is. Stabil, kábelen 3 pc, wifin 4-6 eszköz lóg rajta egyidőben, még újraindítva sem volt. Kb 2 hónapja van meg.
szerk: itt ajánlották, amit újra köszönök :R

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#51892) Jim74 válasza HofiZoli (#51891) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha egy ilyet veszek és nem AC-s routert, akkor milyen hátrány ér?
Wi-Fi hatótávra tudnál valamit mondani, hogy mennyire jó? (tudom, de ha van valami összehasonlítási alapod, akkor megköszönném az infót :R)

(#51893) HofiZoli válasza Jim74 (#51892) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ha egy ilyet veszek és nem AC-s routert, akkor milyen hátrány ér?
Passz, nem vagyok guru, azért jöttem ide. Akik itt segítenek mind tudják mi a különbség.
60 m2-es panellakásban mindenhol full a jelerősség, erkélyen 4, ház előtt (3. emeleten van a router) 1 néha 2-es erősség.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#51894) mzso


mzso
veterán

ASUS RT-N56U (B1) vs ASUS RT-AC55U esetén melyik javallott?

Leginkább jelerősség, hatótáv, átviteli sebesség lenne érdekes.

Az összefoglaló azt írja a több antenna jobb átviteli sebesség szempontjából. Az AC-snek csak kettő van. (viszont az AC-s ami nem tudom, hogy mennyit ér mert egyelőre nincs olyan szabványú cuccom. De a jövőben még jól jöhet)

A másiknak három viszont belső ami gondolom gyengébb, vagy nem?

(#51895) hesszan válasza Gubek-Einste (#51890) üzenetére


hesszan
aktív tag

köszi a gyors válaszokat.
ezt a közös ssid-t nem tudtam,de logikusnak hangzik, köszi.szóval akkor alaptalan az a félelmem h más más wifi hálózatra jelentkezve nem fogják látni egymást az eszközök.zsíír.

ha abból indulok ki hogy a mostani routernél minden csak jobb lehet, akkor ac55u és marad pénzem sörre :) (a4teamnél van 3év garival 28e)
Elméletileg (tudom nagyon változó és helyszínfüggő) de eszerint elérhető a 2-300 mbit is 5ghz-en egy klienssel. Amivel én elégedett is lennék, ha pedig jobb akkor csuhaj.

az AC68U 50e ft árgép szerint. ha jól gondolom ezzel pedig még nagyobb sebesség érhető el. hmm. ennyit valszeg nekem nem ér.

#51891 HofiZoli: ASUS RT-N56U -- hmm. ennyi sört már meg sem tudnék inni! erősen elgondolkoztam. De a laptop tudja az AC-t, akkor gondolom/remélem profitálni is tud belőle ha megfelelő routert veszek. (meg az egyik teló is bár az nem fontos)

28e nekem most belefér routerre, még talán az 50is bár az már egy olyan összeg amit amúgy hihetetlenül soknak tartok egy routerért. (aztán majd persze Feleségemnek is lesz véleménye) De ott nem látom azt a jelentős különbséget (+22ért!) amit mondjuk látok az N és az AC között (+9ért)

naszóval kezdem magam meggyőzni az ac55u-ról. Beszéljetek le, illetve rá valami másra :) nyitott vagyok.

köszi

Sungdurung

(#51896) Jim74 válasza HofiZoli (#51893) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#51897) Ed McLeves válasza Gubek-Einste (#51885) üzenetére


Ed McLeves
tag

Köszönöm a választ.
Amennyiben az elvárásokat csökkentem és kiveszem belőle a HD-filmek akadozásmentes streamelését okostévére és a seedet, így meghagyva mindössze a VPN-képességet (androidos DigiOnline, MindigTV és M4Sport appokhoz külföldről) és az 54 nm-es panellakás wifi-lefedettségét (melyet most egy TP-Link WR740N biztosít), akkor is az Asus N18U lesz az ajánlott?
Előre is kösz.

(#51898) dokee78 válasza dokee78 (#48689) üzenetére


dokee78
félisten

Most újra kérnék Router ajánlatot,tippet.
Tudom 100/100 Digi nethez gigabites lan csatlakozóst kellene vennem,de annyit nem szánok rá.
Jelen TP-Link TL WR841N-el is elbvagyok,csak szarakodik/haldoklik.
95/95 sebességet hozza ez is.

-10k alatti összeg
-új megbízható modell

[ Szerkesztve ]

(#51899) Kacsa75

Szervusztok Kedves Fòrumtársak!
Kérlek Titeket, hogy ajánljatok egy alkalmas routert.
A családi házunkba szeretném az eszközt.
Szeretném, ha az első emeletre és a különálló külső helyiségekbe is sugározzna.
A külső helyiség, kb. 7 méterre van és két fal választja el a leendő routertől.
A netem egy 500-as UPC szolgáltatás, ha ez az adat szükséges.
Előre is köszönöm szépen a segítséget.
Isten áldjon meg Benneteket!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#51900) UserX


UserX
őstag

Kuka???

TL-WR1043ND router nem hajlandó Wi-Fi-t sugározni. :U 2x reseteltem, bekonfigolom, majd kikapcsolja magát.... Azt sem találom, hogy manuálisan hogy lehet visszakapcsolni a wi-Fi-t? :B Egyébként 2015. júniusában lett vételezve :( .
Net: DIGI 200/100. Szóval a TP-LINK kuka???

[/TP-LINK][/L]

Az itteni HSZ-eket olvasva egy ASUS RT-N56U B1-ben gondolkozom. Panelházas környezet 50 hálózattal.

Véleményetek?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.