Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) spider80 válasza e-newsee (#50350) üzenetére


spider80
őstag

Szia! Én AC55U tulaj vagyok. Többen az ac1200+-t ajánlották itt a topikban sokaknak. Igazából ami az AC55u egyetlen előnye,az a beépített torrent kliens. Usb 3.0-as vinyót próbáltam a 2.0-ás és a 3.0-ás portban is,nem éreztem különbséget, a 2.0-át sem használja ki,szóval emiatt ne vedd. Az ac1200+ előnye a külön 2,4 ghz-es és 5ghz-es antennák,és a valamivel erősebb processzor. Összegezve: ha nem kell a beépített torrent kliens,akkor az 1200-ast vedd,valamivel nagyobb lefedettséget fogsz kapni. Egyébként meglátásom szerint mindkettő nagyon jó router.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#50352) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Bevágtam offba, mert szinte biztos hogy a TPLink Archer C7 mellett döntök, csak egy "jóleszez" vagy "ócsóbbér is ugyanilyen jó lenne a C5" választ várnék esetleg :)

Lakótelep közepén lévő ~65m2 panelba keresnék routert, 100/50 net mellé, a következő feltételekkel: vezetéken menne PC+RasPi+NAS, wifin legalább 1 laptop (néha 2), 1-2 telefon hébe-hóba, +1 TV ami még nincs kiválaszva így nem tudom hogy vezetéken vagy wifin. Tehát egy fullHD film menjen át wireless, + az USB jól jönne nyomtatóhoz, ezen felül semmilyen extra igény nincs.

A TPLink alapvetően szimpatikus, az olcsóbb routereiket évek óta használom 4-5 helyen is. A megbízhatóság fontosabb szempont mint az ár, de ha megállná a helyét a C5 is, hát sose baj ha spórolok 6-7 ezrest.

A router a bejárat felett lenne (piros R), nyomtató nyilván a közelben egy szekrény(b)en, a gépek és a tv egy halomban a jelölt helyen.

Azért nem bánnám, ha a túlsó hálószobában is tudnék netezni pl. a telón :)

:R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50353) Gubek-Einste válasza updog (#50352) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb lenne a router-t valahova a WC-vel szembe tenni, hogy ideálisabb legyen a lefedettség mert így semmilyen garancia sincsen (egyébként sem), hogy mindenhol lesz megfelelő jelerősség.
TP-Link esetében a nyomtató megosztáshoz a gépre kell programot telepíteni, erre készüljél fel.
A TV-t inkább vezetéken használd, úgy sem fogod változtatgatni a helyét állandóan.
Alapvető jó lesz a C7 is de a C5 is elegendő lehet. Ha nincsen olyan kliens eszközöd amelyiknek jobb a MIMO képessége mint 2x2:2 és/vagy csak gyári firmware-t fogsz használni akkor elegendő lesz a C5 is.
Alternatíva lehet az Asus eszközök közül az AC55U és az AC1200G+.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50354) Sanyi.mTs válasza updog (#50352) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a routert én be raknám a 3 szoba egyik közös sarkába

(#50355) updog válasza Gubek-Einste (#50353) üzenetére


updog
senior tag

Köszi! :)

Sajnos a vizesblokkal szemben gardrób van, és mindenféle kábelezés messze elkerüli.

(#50354) vegytek talán a legkevesebb variálással a "gépes" szoba ajtaja fölé tudnám áttenni (a kábelezés adott, a főbejáratnál jön be a net utp-n, és pont arrafelé van vezetve). Csak engem** kicsit zavarna a villogás.

**asszonyt. meglátja a másik szobából is, az ajtó üveges... ez van :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50356) Gubek-Einste válasza updog (#50355) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak engem** kicsit zavarna a villogás.

**asszonyt. meglátja a másik szobából is, az ajtó üveges... ez van :D
:Y :W
Egy darab szikszalag és meg van oldva a gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50357) e-newsee válasza spider80 (#50351) üzenetére


e-newsee
addikt

És nem tudnál csinálni egy USB read/write tesztet? Ha az időd engedi, és nem nagy gond?
És más is, akinek mondjuk AC1200G+ van.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#50358) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

A TP-Link Archer C5 ajánlott router Digi 1000Mbps-es nethez? Az összefoglalóban továbbá a v1 van írva. a többi (v1.20 ill. v2) már nem ajánlott típus?

Mi az ajánlott még, ha már nem kapni v1-et sehol?

Köszönöm :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#50359) Gubek-Einste válasza Tsebacsi (#50358) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A v1.20 is v1, csak egy gyártási sorozatra utaló jelölés. A verzió jelölésnél csak csak a pont előtti rész számít, pontosabban úgy kellene írni, hogy v1.x/v2.x/v3.x, csak lustaságból írjuk röviden.
Ajánlott a v2 is a C5-ből, csak nincsen hozzá pontos adatok így azért nincsen a listában.
A C5-höz hasonló még az Asus AC55U és AC1200G+.
A C5 is jó a gigabites csomaghoz mivel van benne hardveres NAT.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50360) Lee-der


Lee-der
tag

Sziasztok,

Digis nethez szeretnék venni routert. Két kiszemelt van:
Asus RT-AC66U
Asus RT-AC1200G

Melyiket ajánljátok? Megéri a plusz zsét az AC66U?
A cégnél N66U van most, tökéletesen működik, 4-5 ember lóg rajta gépekkel és telefonokkal is.

A net egyenlőre 100/50-es, de idővel szeretném gyorsítani, és nem akarok újra routert cserélni.

Köszi előre is a pro/kontrákat. :R

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#50361) Tsebacsi válasza Gubek-Einste (#50359) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Értem, köszönöm! Most van akcióban Emag-nál a C5 és az Asus AC55U.
Azon elmélkedek, hogy az otthon lévő Tplink 1043nd v1 jó lenne acces pointnak, vagy arra is vegyek inkább ac-set? Ha szeretném mindenhol a max sebességet, lehet érdemes lenne az ac-seket erőltetni, ugye?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#50362) kali válasza Lee-der (#50360) üzenetére


kali
legenda

szia,

inkább az rt-ac1200g plus, erősebb proci (egymagos 900 kontra egymagos 600 MHz) és jobb wifi szórás (külön antennák a két sávra kontra osztottak), az rt-ac66u mellett a jobb mimo szólhat (3*3:3 kontra 2*2:2), az azokat tudó ellenoldalak száma viszont nem sok arányában, de még ha adott is olyan, akkor is elgondolkodtató a többi kompromisszum a másik ellenében, tekintve az árkülönbözetet.
az rt-ac56u vagy rt-ac68u esetén más lenne a helyzet, azokban kétmagos 800 MHz proci van, de az rt-ac66u ebben csorbát szenvedett valamiért az egymagos 600 MHz procija tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#50363) Tsebacsi válasza kali (#50362) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Az jó lenne nálam, ha 2 Tp-link C5-öt tennék a lakásba, és az egyik csak Access Pointként működne, vagy ez így túl költséges megoldás lenne? A net az emeleten jönne be, de menne kábel le a nappaliba, és ott lenne a másik C5 AP-ként.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#50364) Lee-der válasza kali (#50362) üzenetére


Lee-der
tag

Szia,

köszi a lényeges infókat! :U :R

Tetszik az utóbbi kettő, amit írtál, csak kicsit sokallom már érte.
Valahol 40 körül húztam meg a képzeletbeli határt.

Gyanítom, ez is bőven elég lesz mindenre, amire használni fogom.

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#50365) kali válasza Tsebacsi (#50363) üzenetére


kali
legenda

szia,

jó, csak valóban nem olcsó megoldás, ha csak ap kell, bár ha elvárás annál is az ac képesség, akkor sokkal olcsóbb megoldást nem egyszerű kivitelezni.

Lee-der; nem is azért írtam, hogy utóbbiakat vedd, csak viszonyítást eszközöltem, hogy azoknál jobban indokoltnak tartom a felárat az rt-ac1200g plus ellenében.

[ Szerkesztve ]

(#50366) Tsebacsi válasza kali (#50365) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#50367) woodworm válasza Tsebacsi (#50361) üzenetére


woodworm
veterán

A kliensek oldaláról megvan a képesség a sebesség kihasználásához?

(#50368) Lee-der válasza kali (#50365) üzenetére


Lee-der
tag

Teljesen átjött az infó, lehet rosszul fogalmaztam ;)

Nem vettem úgy, hogy azokat javaslod :)

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#50369) Multibit válasza updog (#50352) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor érdemes C7-et venned, ha
1. van 3x3:3 MIMO-s kliensed
2. szükséged van egy jó CFW-re, pl: openwrt

Egyébként elég a C5 is.

(#50370) Tsebacsi válasza woodworm (#50367) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

S7 Edge, G4, Lenovo Yoga 2, szerintem örülnek majd neki. Egyelőre csak 1 C5-öt vettem, és megnézem elég-e mellé a 1043nd v1.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#50371) f4lcon válasza updog (#50352) üzenetére


f4lcon
őstag

lehet megköveznek itt, de egy paneltenger kellős közepén, ahol a telefonom legalább 10 hálózatot lát a tévém a 4K-t is streamelte szakadás és laggolás nélkül egy TP-Link 741ND-ről. wifin, nem zsinóron.
ezek után itt minden ami elhangzik overkill :)
(még megvan a router, aki szeretné bármikor tudom reprodukálni :D)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#50372) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Hali! Nekem a következő problémával kapcsolatban lenne kérdésem, vagy kérnék segítséget.
Valamiért a telóm nem jegyzi meg a wifi jelszót, nem kapcsolódik automatikusan. Ezzel korábban nem volt gond, simán felcsatizott, csak azóta van ez a jelenség mióta a routert TP-Link 1043 V2-nél szoftvert frissítettem. Már ki-be kacsoltam de nincs változás, mindig újra be kell írjam a jelszót és csak utána csatlakozik fel. Valamit a routernél kell állítani vagy mi lehet a gond?

DIGI 500 ról 1000-re

(#50373) kali válasza Tsebacsi (#50370) üzenetére


kali
legenda

a yoga 2 n szabványos dual band, a g4 már ac képes, az s7 pedig ac, ráadásul 2*2:2 mimo is.

f4lcon; kövezésről szó nincs, csak ami nálad, adott környezetben és eszközökkel működik, az még azonos típusú készülékekkel, de más környezetben sem feltétlenül fog úgy, hogy csak egy változót említsek.
a 4k átvitele 150 Mbps 2.4 GHz kapcsolaton - amiből ugye csak egy része a hasznos sebesség - érdekes, minimum a matematika és a fizika tanait/határait feszegeti, már ha "rendes" 4k anyagról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#50374) Gubek-Einste válasza szoszo75 (#50372) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés, menj át IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50375) HS 2142 válasza Gubek-Einste (#50306) üzenetére


HS 2142
őstag

A mai nap üzemeltem be a WN822N-t, minden paramétere rendben, szépen működik ámde kb fél/egy óránként megmakacsolja magát és eltűnik a jel, ha ekkor rámegyek win7 alatt a hálózati diagnosztikára és a hibaelhárítást lefuttatom, akkor hallani egy olyan hangot, amikor usb-s eszközt eltávolít az ember, és újracsatlakoztatja az adaptert, majd kiírja, hogy
észlelve: "A hozzáférési pont, az útválasztó vagy a kábelmodem és az internet közötti kapcsolat megszakadt." kijavítva: "Az alapértelmezett átjáró nem érhető el."

Mit érdemes kipróbálni, hogy megszűnjön ez a jelenség?
Előre is köszönöm a segítséget.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#50376) Gubek-Einste válasza HS 2142 (#50375) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés, menj át IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50377) chaval


chaval
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
Szükségem lenne egy Gigabites wan portal rendelkező lehetőleg olcsó, de jó routerre. Az se baj ha nincs rajta wlan. Van mellette egy Tenda router aminek bitang wifije van, de sajnos csak 100 megás wan csatija van.

Előre is köszönöm!

Tamás

(#50378) Alex91 válasza chaval (#50377) üzenetére


Alex91
félisten

Azt hogy is lesz ez :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50379) chaval válasza Alex91 (#50378) üzenetére


chaval
tag

Modem---> Gigás wanos router--> Kábellel pc illetve kábellel Tenda Router (azon nem számít hogy csak 100 mega megy át, a gép kapja meg a teljes sávszélt)

(#50380) Gubek-Einste válasza chaval (#50377) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50381) chaval válasza Gubek-Einste (#50380) üzenetére


chaval
tag

Szia,

Wifi egyáltalán nem lényeg, arra ott van egy Tenda routet, hogy tovább ossza, az nagyon jól átlövi a falakat a maga 5 antennájával.Most váltottam Digire, és 500as net lett, ezért lényeges hogy legyen egy olyan router ami tudja kezelni, és lanon tovább adni az asztali gépemnek, illetve a Tenda routernet, aminél már nem lényeg hogy csak 100 megát dob szét wifin.

(#50382) Multibit válasza f4lcon (#50371) üzenetére


Multibit
veterán

tévém a 4K-t is streamelte szakadás és laggolás nélkül egy TP-Link 741ND-ről. wifin, nem zsinóron
Ez kevés információ! Mekkora volt annak a 4K anyagnak a bitrátája? ;]
Nem a felbontás számít, hanem a full bitráta!

(#50383) f4lcon válasza Multibit (#50382) üzenetére


f4lcon
őstag

ez remek kérdés, Netflix az egyetlen 4K forrásom.
ha meg tudod mondani, hogy hol nézem meg, akkor utánanézek.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#50384) Dodder


Dodder
tag

Sziasztok. Milyen routert ajánlotok digi tv-s nethez? Válaszotokat előre is köszönöm. Dodder

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#50385) h_eduka


h_eduka
tag

Sziasztok! Egy 15 negyzetmeteres irodaba szeretnenk egy routert 5-7 ezer forint kornyeken. Digi a szolgaltato olyan router amely a 100/50-es internetet tovabb tudja kuldeni esetleg. Elore koszonom a valaszokat!

(#50386) Gubek-Einste válasza Dodder (#50384) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+ (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#50385 h_eduka
Ehhez nethez már gigabites portokkal szerelt típus kellene amely nincsen 5-7k-s áron, 13-15k-nál kezdődnek az ilyenek. Az ajánlottak a kicsit feljebb írtak.
Legolcsóbban a TP-Link 841ND van ami ami kb 90-92 Mbps-t tud átvinni de a folyamatos maximális terhelés miatt inkább nem lenne ajánlott a használata ehhez a nethez.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50387) Dodder válasza Gubek-Einste (#50386) üzenetére


Dodder
tag

Köszönöm. Panel lakásban lenne. Semmi extra nem kell. Csak most egy laptopra van rádugva a net. Ezt szeretném megosztani wifi-re. Tablet,telefon stb. Dualband nem lényeg. Köszi a tippeket ezek közül választok majd valamit. :-)

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#50388) Gubek-Einste válasza Dodder (#50387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pont, hogy a panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán lenne a dual band eszköz beszerzése az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50389) Dodder válasza Gubek-Einste (#50388) üzenetére


Dodder
tag

Akkor ez lesz. A mobilom kezeli az 5Ghz-et de a barátnőm laptopja nem hiszem. ott max marad kábelen.
Még egyszer köszönöm a segitséget.
Dodder

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#50390) Dalion


Dalion
tag

Sziasztok!
Sajnos elhalálozott a 1043ND v1 wifi része és szeretnék a helyére venni valamit. 5 Ghz sáv nem túlzottan érdekel, mert kevés eszközöm van ami tudna rá csatlakozni. A fő szempont, hogy 2,4-es sávon minél távolabbra tudja sugározni a 120/10-es UPC netet, mert egy családi házról beszélünk (egy max. 25 m körátmérőben kéne minél jobb jelet adjon). TPLink-el sok problémám nem volt, kiszolgálta az idejét, több mint 5 évet lehúzott. Tudom most a dual band a divat, ha kell akkor vennék olyat is, csak legyen minél erősebb.
Keret 30k lenne.
Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#50391) Gubek-Einste válasza Dalion (#50390) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is.

30k-s határral ajánlott eszközök: Asus N18U (csak 2,4 GHz képes)/N56U/AC55U/AC1200G+.
TP-Link-ből pedig 1043NDv2/v3 (csak 2,4 GHz képes), 3600/4300 (már kifutó modellek) és az Archer C5.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50392) SirRasor válasza Gubek-Einste (#50388) üzenetére


SirRasor
őstag

Az nem segít, ha végigscannelem, hogy melyik csatornákon megy a sok szomszéd, és olyat keresek, ami üres?
Mert amúgy a TP-Link wr1043nd jött most szóba nekem is, csak hát panel..

Make Love not war!

(#50393) MaCS_70 válasza Dalion (#50390) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kísértetiesen hasonló helyzetben váltottam RT-N18u-ra -- és nagyon-nagyon elégedett vagyok vele.

Ha nem kell az 5 GHz, akkor szerintem ezzel jársz a legjobban. Nem régiben írtam ide le, hogy mennyivel erősebb a jele az 1043-hoz képest, ha visszakeresel megleled. Emlékeim szerint érezhető volt a különbség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50394) Dalion válasza Gubek-Einste (#50391) üzenetére


Dalion
tag

Nagyon köszönöm a tippet, az Asus N18U tökéletes lesz nekem :)

(#50395) MaCS_70 válasza SirRasor (#50392) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyszerűbb, ha InSSiderrel vagy Wifi Analyzerrel vizsgálódsz -- és még plasztikusabb is az eredmény.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50396) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv!

Nagyjából 4 routert van versenyban.

1043D v.3.0 ~ 14k
archer c5 ~ 25k ( ebből már nem kapható a v1 , bár most az extrem d-nél 22k csak )
asus n18u ~ 20k ( ugye egyértelműen ezt állítom partiba az 1043-al)
ASUS RT-AC1200G+ ~ 22k.

Kertes, családi ház. Környéken összesen 3 db wifit látok, szóval nem létszükséglet az 5 Ghz. 120 mbites upc net. 2-3 teló wifin, 2 gép wifin és 1 gép lan-on lenne csatlakoztatva.

Mostanára lett aktuális a router csere, mert kezd meghalni a 941ND. Régebben tudtam,hogy archer c5-öt akarok,de azóta jött ez a v1-v2 mizéria. Lehet már tudni,hogy a v2 mivel van szerelve? Ajánlott? Ha nem, akkor a c5-öt ki is szedhetjük az ajánlási listából, mert v1-et már nem kapni sehol.

Ha az archer kiesik, akkor az 5 ghz-el marad az 1200G és alig olcsóbban az n18 U. Ez a kettő hogy viszonyul emáshoz tudásban? Azt én értem,hogy n vs ac. Leginkább a hardveres erőre, stabilitásra lennék kíváncsi.

Broadcom BCM47081A0 @ 800MHz 256MB RAM ( n18u ) vs Broadcom BCM47189 @ 900 MHz, 256MB RAM ( 1200G). Nekem ez alapján hardveresen is erősebbnek tűnik az 1200G,de a stabilitásról ez nem mond semmit.

Illetve ha lemondok az 5 GHZ-ről és az olcsóság felé megyek, akkor jönne szóba az 1043 ND, ami még mindig ajánlott, ugye?

Bármilyen segítség , információ jól jönne és köszönöm előre is!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#50397) btz


btz
addikt

Tud valaki aksis routert ajánlani, amire akár OpenWrt-t is lehet rakni? Továbbá fontos még hogy legyen USB portja, és aksi mellett lehessen 220V-ről is üzemeltetni.
Megköszönök mindenféle linket, pontos tipus számot, amire rá tudok keresni.

ⓑⓣⓩ

(#50398) kali válasza membrandj (#50396) üzenetére


kali
legenda

szia,

jó a broadcom alapú c5 (v2) is, 800 MHz proci és 128 MB ram van benne.
inkább az rt-n18u, ha csak a csak 2.4 GHz kategóriában kell választani, jóval erősebb hardverű és szoftveresen is többet nyújt, mint a tl-wr1043nd v3, utóbbit akkor, ha nagyon fontos az olcsóság.
amennyiben kell az 5 GHz/ac, úgy rt-ac1200g plus, a két sávra külön adott külső antennák miatt nem is annyira kompromisszumos wifi szórás tekintetében, mit például az osztott (v2) vagy belső + külső elosztású (v1) c5, illetve prociban is erősebb és szoftveresen is több lehetőséget ad, de a ram abban is csak 128 MB lesz itt.

(#50399) adika4444 válasza btz (#50397) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

NEXX WT3020, a még minibb mindenes - LOGOUT.hu Számtech teszt
plusz vmi jóféle powerbank...

üdv, adika4444

(#50400) Real Ghoost


Real Ghoost
aktív tag

Sziasztok, egy Linksys WRT54GL utódját keresem. Tegnap este tűnt fel, hogy baromi hangosan "ciripel" a szerkezet, kihúztam egy percre, visszadugtam, azóta pedig nem működik, hiába villannak fel a ledek, a gép nem látja a hálózatot, az eszköz resetelése sem segített, ha teljesen elölről próbálnám újra beállítani, akkor sem megy. Szóval, úgy érzem ennek annyi, 5-6 évet lehúzott 0-24 óráig üzemelve, úgyhogy végül is nem volt rossz vásár anno.

Szóval a kérdés: egy két szintes családi sorházba kellene egy wifi router, nincs errefelé sok wifi, nem zavar be igazából senki, és egy elképesztően villámgyors 10 megabites ADSL-t kéne megosztania, a jelerősség az fontos lenne, hogy minél jobb legyen, mert néha a terasztól is csatlakoznék hozzá. Az eddig használt Linkysyemet nem látom az ajánlottak között, gondolom abban az árkategóriában ma már sokkal fejlettebb routerek kaphatóak, melyiket válasszam? Max egy 20as körül szánnék rá, de lehet erre a célra egy olcsóbb is bőven megfelelne.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.