Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) sumi4623 válasza spider80 (#51498) üzenetére


sumi4623
tag

Akkor milyet lenne erdemes hogy a kozeleben legyen a sebesseg? #51499 Gubek-Einste koszonom :)

(#51502) Intruder2k5 válasza conexke (#51500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Akkor rossz topikban vagy! Függően attól, hogy melyik eszközzel van a gondod...

Cisco EPC3925 topic
Router gondok

Ide akkor írj, ha másikat szeretnél venni.

(#51503) spider80 válasza sumi4623 (#51501) üzenetére


spider80
őstag

Vannak nálam sokkal profibbak ebben a témában,de kb leirom a lényeget: Kell egy dual band AC router. AC1200-as szabványú legalább. (pl asus AC55u, Tplink archer C5) Ez a router része a dolognak. Ehhez tudsz kapcsolódni 2,4 ghz-es wifit támogató eszközzel, és 5 Ghz-es wifi eszközökkel is egyidőben. 2,4 Ghz-es kapcsolattal kb 70-90 mbit sebességet tudsz elérni. Ha van ellenoldali Ac-s 5ghz-et tudó eszközöd (telefon,laptop,stb),akkor azzal elérhető kb 400mbites sebesség. De ez is jellemzően inkább a routerrel 1 helyiségben. Ha nincs ilyen eszközöd,akkor lehet venni usb-s 5ghz-es AC sticket pl laptophoz. Azzal viszont számolni kell,hogy ezek is elég drágák. 8-10 ezer ft darabja.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#51504) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Van egy UPC-s Ubee EVW3226 modem-routerem.
Be szeretném állítani, hogy le tudjam kódolni a wifit.
A feleségem és én korlátlanul hozzáférnénk a gyerekek meg meghatározott időben például minden nap 7-9-ig.
Erre a célra milyen routert (vagy bármit ) ajánlanátok amit viszonylag könnyen be lehetne állítani?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#51505) Gubek-Einste válasza golyós (#51504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51506) golyós válasza Gubek-Einste (#51505) üzenetére


golyós
őstag

Panel falak,a router től a legtávolabbi távolság 10 méter, 1 fal van közte.
Jelenleg 30as netem van.
Max terhelésnél 3 laptop és 4 telefon lehet rajta.
Max 20ezret szánnék rá.
Egyéb igényeknél mire gondolsz? Ráköthetem a mostanira is vagy azt rakjam el és csak az újjal számoljak?
Semmi extra igény szerintem, csak a két gyereket tudjam korlátozni valahogy.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#51507) ASDAM válasza Gubek-Einste (#51499) üzenetére


ASDAM
csendes tag

Igen az AC750 ez olvastam ellenben egy sticket min 14k és ehhez egy Router meg megint kb 20 30 akkor meg ugyanott vagyok
És nem tudom hogy mennyire működik együtt bizonyos routerek a Huawei E3372 vel

FullHD

(#51508) gecsoz válasza hypp01 (#51481) üzenetére


gecsoz
aktív tag

van itthon 6db router (2 régi tplink - WR-642G, 2 új tplink - TL-MR3420, TD-W8951ND, 1 új asus RT-AC1200G+ 1db upc "gyári") az asus és az upc kivételével mindegyik levehető antennás.

Megvan a gyári antennájuk, meg van 2db 5dbi (TL-ANT2405CL) -s 2db 8dbi-s (TL-ANT2408CL), és 2db 11dbi -s antennám (ismeretlen márka)

Mindegyik routert (asus és upc kivételével) kipróbáltam mindegyik antennával, de a hatótávolság semmit sem növekedett. Sőt, sok esetben a router a gyári antennával jobban működött, mint a nagyobb antennával..
Mindegyik antennára és kütyüre igaz, hogy a családi házban az egy szinten lévő eszközöknél szuper a jelerősség, de ha az alagsorba vagy az emeletre megyek fel, akkor a jó kis rendszerváltáskori "sok vasat bele, akkor erős lesz" szemlélettel készített födémeknek köszönhetően használhatatlanok. Ha a tetőtérbe megyek, és közvetlenül a router fölött állok, már akkor is csak 2-es a jelerősség az 5 -ös skálán. Eltávolodva 5m -t a router fölötti pozíciótól pedig már nincs is jel.

Az 5dbi és a 8dbi -s antenna tplink márkájú gyári, elvileg csak tudják, hogy a saját router -ükhöz milyen antenna kell... de mégis rosszabbul teljesítettek vele, mint a gyári antennával.. :)

Plussz a legjobb, hogy mind a 3 router ugyanazt a jelerősséget hozta mint a upc -s "gyári" router a belső antennáival. Szóval egy nagy kamu ez a router/antenna/külső belső antenna dolog :)

Sebesség téren tény, hogy nem használok sem 500 sem 1000mbit -es netet, "csak" egy mezei 200mbit -eset (igazából nem is értem mi értelme van a nagyobb sebességeknek, hiszen még a szerverünknek sincs szüksége ilyen sebességre, ami több száz felhasználót szolgál ki, annak is elég a 100mbit -es kapcsolat.. )
Szóval a lényeg, hogy ezt a 200mbit -et simán viszi a gyári upc router is, nem igazán látom értelmét és előnyét a nagyobb, újabb, márkásabb, drágább routereknek.

Tény, hogy az asus ha az 5GHZ -es AC -s sávot használom, akkor papíron hozza a 900mbit -es sebességet (persze gyakorlatban már nem..) de ezt a sebességet sem lehet érdemben használni semmire
mivel hiba van egy szerver, meg laptop nekem is, feleségemnek is, egyik gyerek pedig folyton a neten lóg, 110MB/s sebességet akkor sem tudnánk kihasználni, max akkor ha egyszerre két gépről akarnák filmet másolni a NAS ról vagy a nagy ra, és a NAS ban meg a gépekben is SSD lenne..

Mellesleg lehet, hogy az 5GHz és az AC szabvány nagyobb átviteli sebességet jelent, de a hatótávolsága viszont jelentősen kevesebb mint az N szabványnak. Az említett atombiztos födémeken az N szabvány legalább 2-es vagy 3-as jelerősséggel áthatol, de az AC szabvány az 5GHZ -es 1-es vagy 2-es erősséggel megy csak át, de ha valaki "elsétál" a router és a gép között akkor már meg is szakad a kapcsolat.. szóval lehet lakótelepen jó dolog ez az 5Ghz, de nem ér annyit, hogy emiatt az ember új routert, új wifi kártyákat vagy új laptopot meg telefont vegyen..

Szóval nem értelek titeket miért adtok ki ennyi pénzt totálisan értelmetlenül ezekre a routerekre :)
Egy sima átlag családnak, legyen az bármilyen csoda sebességű UPC internet csomagjuk, bőven hozza a gyári UPC router azt amire szüksége van.

De ha nektek megéri, költsetek nyugodtan feleslegesen 20-30-50 ezer forintokat routerre :)

(#51509) gecsoz válasza golyós (#51504) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Az UPC router tud ilyet "Szülői felügyelet" címszó alatt.
MAC cím alapján lehet korlátozni, hogy bizonyos eszközök mikor férjenek hozzá a nethez, illetve akár azt is lehet korlátozni, hogy bizonyos weboldalakat soha ne tudjanak elérni.

(#51510) Gubek-Einste válasza golyós (#51506) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiből már gigabites portokkal szerelt típust lenne érdemes venni.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51511) golyós válasza gecsoz (#51509) üzenetére


golyós
őstag

De hogyan tudom meg a Mac címét a gyerekek telefonjának?Kiír egy csomót.

#51510: köszi !

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#51512) Gubek-Einste válasza golyós (#51511) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez nem ide illő téma, a UPC topikban érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51513) MaCS_70 válasza gecsoz (#51508) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem mindenben értek Veled egyet.

Abban igen, hogy a sebesség ész nélküli növelése már valóban túlmutat a reális igényeken (a jelenleg dívó torrentezési gyakorlatot nem tartom annak).

Én is egy három szintes családi házban lakom, aminek érdekessége, hogy lefelé irdatlan mennyiségű vas, felfelé nulla van benne. Jelenleg az Asus AC87-es, ami nem egy gyenge darab, szépen ellátja a ház minden szegletét 5 GHz-en is, amire egy AC56-os nem volt képes a belső antennáival.
De a külső-belső antenna nem egy értékmérő, de külső antennával bizony könnyebb jó vételi-adási feltételeket teremteni, mivel nincs méretkorlát és szabadabb a pozicionálás.
Antennák között simán lehet durva minőségbeli különbség, de ha csak a fizikát nézzük, tehát azonos felépítésű és minőségű két eltérő nyereségű antenna közül horizontálisan a nagyobb nyereségű fog messzebb sugározni -- cserébe a vertikális szöge lesz szűkebb. Tehát nagyon is van jelentősége ennek a paraméternek, csak pont nem úgy, ahogy azt sokan képzelik. Több szintes házba például pont nyerő lehet a kisebb dB-érték.
Az iránykarakterisztika miatt törvényszerű, hogy az antenna tengelyében gyengébb a térerő, mivel a botantennák radiálisan sugároznak. Na, pont ezen tudsz segíteni a külső antennák döntésével -- persze a hatótáv és a beam forming rovására.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51514) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Hozzáértés hiányában fordulnék hozzátok. Van egy tplink tl-wr541g routherem. Ami azt illeti kiszolgált az elmúlt x évben de felmerülnek azért a lakásban lefedettség jellegű gondok. Pl egy méteres eltéréssel elfogadható jel- nincs jel probléma. Szerintetek azért ezt a típust már érdemes lecserélni? Ha igen milyne típusra?

üdv Marec

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#51515) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Sziasztok!

Kollégáim között felmerült a dolog, hogy vennének egy 3g-s hotspot-ot. Jelenleg kiküldetésen vagyunk Münchenben és az egyik srácnak nincsen eszköze amibe az itteni "megéri megvenni" sim kártyát bele tudná rakni. Gondolkoztunk venni egy használt készüléket akár itt akár otthon ami kártyafüggetlen, de nem sikerült olyat találni amire azt mondtuk volna hogy elfogadható. Ekkor merült fel az ötlet egy MiFi eszköz beszerzésében. Túl sok típust nem találtunk se az itteni saturn se más oldal kínálatában, viszont otthon találtunk tp-link variánsban az nem túl drágán ilyen kütyüt. Igazából hosszú távon gondolkodik ezzel a kütyüvel, tehát akár otthon, akár ha nyaralni mennek akkor tudná használni a készüléket. Típus szerint a tp-link m5250-et néztük ki.
Tudnátok esetleg ajánlani ilyen árfekvésben hasonló készüléket? Illetve esetleg volt valakinek valami tapasztalata ilyen vagy ezzel a kütyüvel?

Előre is köszi!
Üdv.
Tapodi Ádám :R

Mit is kéne ide írni?

(#51516) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok. Most készülök venni egy Tp link wdr4300 routert, nekem nagyon fontos lenne hogy stabil legyen wifi - n, ne dobálja. Megér ez a router 10.000-ert? Akiknek ilyen van meg van vele elégedve? Kábelen tudom hogy jó, de wifin olvastam erdekessegeket. Köszönöm a válaszokat előre is :-)

(#51517) Gubek-Einste válasza marec1122 (#51514) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen csak csere érett már ez az eszköz.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#51515 KisTopi95
Ennél csak drágább eszközök vannak. Amiket ajánlni szoktunk ezek, innen az első kettő valamint a D-Link DWR-921.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51518) SidCorky


SidCorky
senior tag

Hali!

5000 körül, de inkább alatta milyen routert ajánlotok? Nem kell semmi extra, ismerősnek kell, 1 szobás lakás szobájában jön be a net, oda akar wifit, hogy ne kelljen a kábelt is a noti után húzni, csak ossza meg a netet, és azt viszonylag stabilan csinálja.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#51519) Multibit válasza SidCorky (#51518) üzenetére


Multibit
veterán

(#51520) KisTopi95 válasza Gubek-Einste (#51517) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Szia!

Köszi szépen a segítséget! :R :R :R

Üdv.
Tapodi Ádám

Mit is kéne ide írni?

(#51521) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Kellene egy megbízható router, amelyen a wifi fizikai kapcsolóval kapcsolható be és ki. Melyek felelnek meg ennek a feltételnek? A listákat néztem, ott a wifi ilyen jellegű kapcsolása nincs feltüntetve.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51522) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Megint szeretnék kis segítséget kérni tőletek. A jövő szempontjából melyik router érné meg jobb? TP-Link WR1043ND (v2/v3/v4), vagy egy ASUS RT-N18U? 1 nyomtatóval, és két asztali számítógéppel lenne használva főként (gigabites kapcsolaton keresztül). Összehasonlítva megéri-e az Asus a plusz árat a TP-Linkkel szemben hardveres és szoftveres felszereltség szempontjából?
Köszönöm a segítséget előre is!

(#51523) Gubek-Einste válasza SidCorky (#51518) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link az ajánlott az alsó kategóriában.

#51521 SharpSA
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#51522 PrometheusX
Jobb az Asus minden szempontból, hardveresen erősebb és gyári firmware-ben is többet tud mint a TP-Link.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51524) SharpSA válasza PrometheusX (#51522) üzenetére


SharpSA
veterán

Szia!

Megéri. Nekem korábban az a TP-Link volt, most az az Asus van. Sokkal jobb az RT-N18U

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51525) junior11 válasza SharpSA (#51521) üzenetére


junior11
veterán

Ezzel kapcsolatban érdeklődnék én is, ha a wifi on/off gombbal kikapcsolható a wifi jel (pl. 1043ND, C8/C9), a LAN kábelen keresztül (pl. laptopon) a kikapcsolás alatt megszakad a netkapcsolat vagy nem?
Mert. pl. a 741N menüjében ha ki/bekapcsolom a wifit, ilyenkor a masinát restartolni kell, s ezért pár másodperce kiesik a net, erre lennék kiváncsi, hogy ugyanúgy megszakad-e a net a wifi gombbal való kikapcsolás esetén az ilyen készülékeken vagy sem? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51526) Gubek-Einste válasza junior11 (#51525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lesz újra indulás a manuális ki/be kapcsolásnál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51527) SharpSA válasza Gubek-Einste (#51523) üzenetére


SharpSA
veterán

Szüleimnél két gép van kábellel rákötve, a wifi csak akkor kell, ha ott vagyunk. A net gyenge (inviteles). Tanyán, szomszédok messze, a ház könnyűszerkezetes, elég az egysávos is. Igényeket leírtam, csak annyi. Könnyen kapcsolható wifi, ne kelljen böngészőben bejelölni, majd újraindítani. Stabil legyen, ne kelljen újraindítani mert lefagyott. A mostani TP-Linkkel ez sűrűn előfordul. Nem olcsót, hanem jót keresek. Persze ettől még lehet olcsó is. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51528) junior11 válasza Gubek-Einste (#51526) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, ez jó hír. Ezt a wifi on/off funkciót be lehet állítani az N18U (vagy más AC-s Asus) esetében is más gomb segítségével vagy szintén csak a menüben, mint a 741N esetében?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51529) Gubek-Einste válasza SharpSA (#51527) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link az ajánlott az alsó kategóriában.

#51528 junior11
Az Asus-on a WPS gomb használható erre a célra, menüben kell beállítani, hogy WPS vagy Wifi On/Off legyen a funkció.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51530) SharpSA válasza junior11 (#51528) üzenetére


SharpSA
veterán

Az N18U esetén lehet időzíteni a wifit napra, órára, hogy mikor kapcsoljon be és ki.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51531) Gubek-Einste válasza SharpSA (#51530) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51532) SharpSA válasza Gubek-Einste (#51529) üzenetére


SharpSA
veterán

ASUS-t néztem és az N12-t is néztem, de azon nem látok wifi kapcsolót. A TP-Linkekeken van, de ha lehet azt vennék utoljára, mert nemigazán megbízhatók. Volt már több darab is belőlük, például a 1043 is, de mindegyikkel problémák lettek később. Nem stabilak.
Nálam N18 van, meg vagyok elégedve vele, itt nem kell a wifi kapcsolgatás, megy állandóan.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51533) Gubek-Einste válasza SharpSA (#51532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-on a WPS gomb használható erre a célra, menüben kell beállítani, hogy WPS vagy Wifi On/Off legyen a funkció.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51534) SharpSA válasza Gubek-Einste (#51533) üzenetére


SharpSA
veterán

Na ezt nem tudtam, elkerülte a figyelmem. Ha ez valóban így van (márpedig ezt írod), akkor az N12 lesz a befutó. :)

És igen, megtaláltam a menüpontot. Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51535) SharpSA válasza Gubek-Einste (#51533) üzenetére


SharpSA
veterán

Pár helyen csak az RT-N12+ van. Az miben más? Annál is át lehet állítani a wps gombot?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51536) junior11


junior11
veterán

Köszi srácok. Igazából pár hónapja már érdeklődtem az új router iránt, mely N18U vagy AC1200G+, (van helyett vmi alternatíva amúgy? Pl. AC55U milyen? netcsomag 100/100-as Gondolom a 2,4Ghz jobb az N18 esetében, csak ott meg nincs AC, bár magam se tudom, hogy kell-e vagy sem :D, jelenleg csak a Z2 tud AC-t, notebook max N300 2,4Ghz-en 2x2MIMO) lett volna, de mivel más dolog jött közbe, elhalasztottam, s ahogy olvastam, az AC1200G+ eléggé problémás még az új FW-rel is, egyes esetekben, de most a család megint a fülemet rágja az új router miatt, s nekik fontos ez a wifi on/off gomb, ezért is kérdeztem rá.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51537) Gubek-Einste válasza SharpSA (#51535) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N12+ nagyon nem ajánlott, csak a D1-z szabad megvenni!

#51536 junior11
Az AC55U is megfelelő lesz, majd nem teljesen ugyan az mint az AC1200G+.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51538) SharpSA válasza Gubek-Einste (#51537) üzenetére


SharpSA
veterán

Rendben, köszönöm.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#51539) junior11 válasza Gubek-Einste (#51537) üzenetére


junior11
veterán

Na majd megnézem az AC55-öt, ha lesz egy kis időm, s megpróbálom összehasonlítani, hogy miben tud kevesebbet/többet az N18U-hoz képest, fontos a jó hatótáv is (pl. az N18U-val sok jó tapasztalat van ilyen téren, természetesen előre semmi sem garantált, minden otthon derül ki úgyis).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51540) gecsoz válasza MaCS_70 (#51513) üzenetére


gecsoz
aktív tag

mint írtam, teszteltem 3 féle külső antennával a gyáriakon felül, és semmivel sem hozott jobb eredményt egyik sem, pedig már a 8DBi -s gyári antenna is kétszer akkora mint a router eredetije, a 11dbi -s -ről má nem is beszélve, az már majdnem akkora mint az alkarom..

teszteltem "szabad" téren is, és semmivel nem lett nagyobb a hatósugár a nagyobb antennával, sőt azonos távolságon belül a jelerősség sem.

a tesztek alapján sokkal inkább függ attól a jelerősség, hogy a router gyárilag milyen sugárzási paraméterekkel rendelkezik, mint attól, hogy milyen körsugárzó antennát raksz rá.

De tény, hogy ezek az antennák mint egyszerű, olcsó, 10e ft alatti értékű antennák.
De akkor is tartom, hogy ezeknél az otthonra szánt eszközöknél tökmindegy az antenna, mert a router a szűk keresztmetszet..

(#51541) gecsoz válasza KisTopi95 (#51515) üzenetére


gecsoz
aktív tag

vodafone -os mifi készüléket tökéletesen használtam évekig.
az belső sim -es.

utána megy a 3420 -as TPLINK -et, de azt USB-s modemmel, mert a belső modemesek, amibe csak a sim-et kell bedugni aránytalanul drágábbak voltak, mint azok amikbe usb -s modemet kell rakni..

(#51542) gecsoz válasza junior11 (#51536) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Van nálam egy AC1200G+, semmi gond nincs vele, ne tudom ki és miért mondja problémásnak.

De egy kérdés: miért jó ha ki be kapcsolgatjátok a wifit egy kapcsolóval?
Nem tök mindegy ha állandóan megy? Emiatt nem vennék új routert..

(#51543) Gubek-Einste válasza gecsoz (#51542) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van nálam egy AC1200G+, semmi gond nincs vele, ne tudom ki és miért mondja problémásnak.
Nézz be a saját topikjába és ott láthatod, hogy sokaknak van vele gondja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51544) PrometheusX válasza Gubek-Einste (#51523) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítségeteket, akkor lehet hogy inkább az Asus mellett döntök, főleg akkor, ha hardveresen és firmware-esen is többet tud mint a TP-Link. :)

(#51545) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Elnézést a folyamatos kérdezősködéseimért, de ismét lenne egy kérdésem. Az Asus RT-N18U-t vagy a TP-Link Archer C5-öt ajánlanátok jobban? Igaz hogy a C5 drágább mint az N18U, de lehet hogy megérné az 5GHz-es sáv, habár a hardveres / szoftveres tudás kérdéses. (FYI: DigiNET 500-hoz lenne használva, egy kisebb lakásban, két számítógépet kéne kiszolgálnia gigabites kapcsolaton keresztül a routernek.)

(#51546) Multibit válasza PrometheusX (#51545) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nincs szükséged 5 GHz-es wifi-re, akkor inkább az Asust válaszd!

(#51547) marec1122 válasza Gubek-Einste (#51517) üzenetére


marec1122
senior tag

elnézést hogy csak most írok,de érintett voltam a komáromi viharban :)

Szóval

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
-2 emeletes családi ház. Emeleten is használva a kettőközött gondolom 1 vasbeton plafon/padló.
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
-30/3
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
- 1 kábellel és 2 wifivel csatlakozó gép + 2-3 telefon
Mennyi lenne a beszerzésre?
-Nem tudom mennyi lenne az ideális minimum de mondjuk 10k
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
-Itt sem tudom hogy mit lehetne kérni de nem jut eszembe semmi komoly.

:R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#51548) Gubek-Einste válasza marec1122 (#51547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link az ajánlott az alsó kategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51549) marec1122 válasza Gubek-Einste (#51548) üzenetére


marec1122
senior tag

konkrétan ezeknek nem jelenthet már gondot a vasbeton fal? tekintve hogy alsó kategóriába sorolod ezeket, a lent említett igények mellett érdemes magasabb kategóriát venni?

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#51550) PrometheusX válasza Multibit (#51546) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

:R

Nagyon köszönöm a segítséget, akkor véglegesen marad az Asus. Remélem jó lesz, kíváncsi vagyok rá.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.