Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) CChryss válasza Gubek-Einste (#50150) üzenetére


CChryss
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Már meg is rendeltem, két N18 lett a döntés!

(#50152) bexinho23


bexinho23
őstag

Elérkeztem a rendelési stádiumhoz. A két jelöltem ugye a TP Link 4300 és az ASUS N56U. Árban egy kategóriában vannak, viszont picivel többet tud a TP Link, így a jellemzők alapján arra esne a választásom.
Viszont érdekelne a véleményetek is, mert nagyon egyikről sem olvastam felhasználói véleményeket. Talán a TP-Linkről azt, hogy már (?)nincs(?) támogatottsága.

(#50153) Gubek-Einste válasza bexinho23 (#50152) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N56U B1 újabb szériás típus, gyári firmware-ben többet tudni mint a TP-Link 4300.
A TP-Link külső osztott antennás típus, az Asus belsős.
A TP-Link 5 GHz-s sávon 3x3:3 MIMO képes eszköz, az Asus "csak" 2x2:2 de mivel ritka az olyan adapter amelyik ki tudja használni a 2x2:2-nél jobb MIMO képességet így annyira nincsen jelentősége ennek. Mindkét eszköz a 2,4 GHz-s sávon 2x2:2 MIMO képes.
A TP-Link valóban kifutó modell de támogatás még van hozzá, itt a fórumon mindenképpen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50154) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Jelenleg van egy TP-Link 941nd routerem ver: 3.2. Jó pár éves már.
3 antennás. Ez az alap! Ennél csak jobb/erősebb wifi kellene.

Két szintes családi házban lakom, de a ház több pontján nincs wifi, vagy ha van is, nagyon gyenge. Természetesen a közvetlen közelében nincs ilyen probléma.
Külföldről rendelve (van kint kuponom), szemezgetek a Xiaomi routerekkel. Erősebb wifit tudnék kicsikarni valamelyik Xiaomi routerrel mint a jelenlegi Tp-linkel?

Ezekre gondoltam, árban növekvő sorrendben:

[link]
[link]
[link]

A lényeg az lenne, hogy jobb legyen a ház wifi lefedettsége, de ez ne csak abból álljon, hogy hangosabban "kiabál"

Ha ez nem megoldható, mert nem lenne erősebb a wifije mint a már meglévő TP-Link routeremnek, akkor a legkisebb változatot, jelerősítőként sem tudnám használni? De szigorúan vezeték nélkül. Nincs lehetőségem szétfurkálni a házat.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50155) Gubek-Einste válasza Predator2 (#50154) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

"Erősebb wifi" és a ez ne csak abból álljon, hogy hangosabban "kiabál" kizárja egymást mert a wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is.

A három kinézett eszköz közül a harmadikat lenne érdemes megvenni a külön dedikált antennái miatt, ha már újat veszel akkor az legyen előrelépés a jelenlegihez képest.
Ha nem lenne megfelelő a lefedettség az újjal akkor a jelenlegire tehetsz OpenWRT/Gargoyle firmware és beállíthatód repeater módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50156) adise


adise
őstag

üdv!
megvettem az asus RT-AC1200G routert.
a következő a gond. Ha megy a torrent a dns szerver nem elérhető hiba jön elő böngészés közben. Ha a sávszélt a felére veszem pl utorrentben akkor megoldodik a gond. Ennyit a tud a router? vihetem vissza a 14napos elállásban? Vagy van vmi beállítási lehetőségem erre. QOS be van kapcsolva.

(#50157) kali válasza adise (#50156) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router témájában vagy a router problémás topikban vázold részletesebben a helyzetet - a routeren fut a torrent, vagy külön eszközön/munkaállomáson, milyen beállításokkal...stb? -, mert nem olyan könnyű elfektetni azt a 900 MHz procit, más lesz ott a gond.
a qos konfigurációja sem mindegy.
torrent esetén nem is annyira a sebesség terhel, inkább a sok szál.

amennyiben mégis gyengének bizonyul, mert sokkal komolyabb elvárásaid vannak, úgy jóval magasabb kategóriában, kétmagos procival rendelkezőt kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#50158) Valkűr válasza adise (#50156) üzenetére


Valkűr
őstag

Valamit nagyon nem jól csinálsz...:)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#50159) spider80 válasza kali (#50157) üzenetére


spider80
őstag

Biztos valami gond lesz nála. Neke. Qos be sincs kapcsolva. 1 napig kipróbáltam 400 szallal torrentezni 240mbites nettel 5ghzes wifin!Egész nap ment, és bírta. Igaz ac55u a routerem,de kb 1 kategória.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#50160) Beri válasza Predator2 (#50154) üzenetére


Beri
addikt

A lényeg az lenne, hogy jobb legyen a ház wifi lefedettsége, de ez ne csak abból álljon, hogy hangosabban "kiabál"
Hanem?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#50161) Predator2 válasza Beri (#50160) üzenetére


Predator2
addikt

Annak idején akartam rá nagyobb antennákat venni, de lebeszéltek róla, mert hogy hangosabban kiabál majd, de az adatot nem küldi tőle jobban, vagy valami ilyesmi. Helyette vegyek egy ac-t de ahhoz meg szét kellene furkálni a házat, amit nem szeretnék.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50162) Multibit válasza Predator2 (#50161) üzenetére


Multibit
veterán

Ez tudatosult benned: a wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt ?
Trükközhetsz antennákkal, vehetsz jobban szóró routert, de mi van a kliensekkel a hát túlsó végében? Mivel veszed rá a telefont, tabletet, stb., hogy ők is hangosabban kiabáljanak vissza?

(#50163) spici


spici
tag

Üdv!

Lenne egy problémánk belső hálózaton. OpenVPN-el van összekötve 9 telephely, mindenhol egy 1043 v2 a hardver és azon egy OpenWRT-fut.

Na mivel elég sok kapcsolatot gyűr le a "Fő" 1043 v2 azt vettük észre hogy a fő telephelyen a belső hálózat zavartalanul megy, onnan ki már szakadozva (pár percenként megfagy 10 másodpercre, de a belső háló jó)

Milyen routert ajánlotok a feladatra ami OpenWRT kompatibilis?

(#50164) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Mit jelent a routernél az hogy AC1200 vagy hogy AC1900, azon kívül, hogy a nagyobb jobb, meg ez a rangja. Miben jobb, és melyiket milyen esetben használjuk?

Van egy ASUS RT-N14U 802.11n-es routerem, leszeretném cserélni egy újabb AC-s szabványúra és szeretnék az ASUS háza tájékán maradni, melyik ajánlanátok nekem?

Van egy WPS képes USB adapterem a PC-hez (mivel nehezen megoldható a kábel esztétikailag normális odavezetése a routertől a pc-ig) azzal szeretném használni főleg online fps játékokhoz, a telefonom, a playstation, a család többi tagjának laptopja, valamint néha napján ha a smart tv igényelné a vezeték nélküli kapcsolatot.

Egyszintes 100m2-es családi házban kéne a lefedettség. A PC-től kb. 2-3 m-re van a router. 50 Mbit/s internetem van.

Maximum 40-50 ezer forintot tudnék rászánni.

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#50165) Beri válasza Predator2 (#50161) üzenetére


Beri
addikt

Mit kell fúrni ac-hoz?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#50166) Gubek-Einste válasza spici (#50163) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Céges hálózathoz elsősorban nem ilyen kategóriás router kellene, hanem valami olyan amit az ilyen környezetre terveztek. Nézz be IDE.

#50164 B4ndiBuild3r
Mit jelent a routernél az hogy AC1200 vagy hogy AC1900, azon kívül, hogy a nagyobb jobb, meg ez a rangja. Miben jobb, és melyiket milyen esetben használjuk?
A támogatott wifi link sebességekre vonatkoznak ezek az értékek.
A wifi önmagában nem sokat jelent így a kérdésre nem lehet egyértelműen válaszolni.

Ajánlott Asus AC-s router-ek: AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC1200G+ Az AC66U régebbi sorozatú eszköz így a többitől gyengébb hardverrel rendelkezik.

WPS helyett használjál rendes azonosítást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50167) Predator2 válasza Beri (#50165) üzenetére


Predator2
addikt

Valamivel el kell vinnem a routertől az ac-ig a jelet nem? Azt meg utp kábellel tudom megtenni. Ahoz meg, hogy ne legyen csúnya/láb alatt végig kell furkálni a házat.

A többieknek is köszönöm a választ. Sajnos nincs megoldás a problémámra. :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50168) tknof1871 válasza Gubek-Einste (#50061) üzenetére


tknof1871
őstag

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 - panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális

Hezitálok. Például a RT-N18U támogatja a IPv4 és IPv6-ot, Windows 10 OS-t, és még tud néhány dolgot, amit ebben az árba egy dual-band-os router nem. Eszerint az N18U szerintem tovább lenne korszerű. Az RT-N56U ezeket nem tudja de 5GHz-es.

A LG G4-esem most 7 wifi-t lát, 50 négyzetméter a lakás, ezen kellene a wifi-nek működni. Ha az N18U-at veszem meg, akkor baj lesz a wifi-vel?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#50169) Multibit válasza tknof1871 (#50168) üzenetére


Multibit
veterán

Az N56U is támogatja az IPv6-ot ;) Routereknél nem értelmezhető a Windows támogatás, akármit is sugall a honlap.

(#50170) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Adott egy TP LINK WR1043 ND router ,mellette sok wifi hálózat. Diginetet osztanék vele. Az a problémám ,hogy a routertől 6-8 méterre már jóval gyengébb a jel és a sebesség sem az igazi 30 mbps . Tudok valamit ezzel kezdeni 5 Ghz-es router beszerzése nélkül ? :F

(#50171) Gubek-Einste válasza salieri. (#50170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Optimalizált elhelyezés és csatorna választás segíthet de ez IDE való téma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50172) Intruder2k5 válasza Beri (#50165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltehetően ez az AC inkább AP akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#50173) Vbazsi2 válasza Gubek-Einste (#50127) üzenetére


Vbazsi2
tag

Szia. Szóba jött még az asus ac1200g+. Létezik rá tomato? Wifiben tudhat annyit 2,4 ghz-n mint az n18u azonos körülmények között? Melyik jobb vétel?

(#50174) Valkűr válasza Vbazsi2 (#50173) üzenetére


Valkűr
őstag

Az 1200-ra nincs még hivatalos tomató, bár valahol olvastam róla, hogy tehető rá majd valamilyen formában.. 2.4-en az N18 egy hangyafasznyit jobb lehet, de ne nagy különbségekre gondolj.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#50175) Vbazsi2 válasza Valkűr (#50174) üzenetére


Vbazsi2
tag

Köszi. Akkor már biztos befutó a az n18u. Remélem nem bánom meg... :-D

(#50176) Gubek-Einste válasza Vbazsi2 (#50173) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyedül a CFW támogatás ami az AC1200G+-nak a gyenge pontja, meg a letöltő kliens hiánya.
Én manapság már inkább az AC1200G+ mellett teszem le a voksomat ha a kettő között kell dönteni.
Wifi tekintetében nem lehet nyilatkozni egyértelműen mert csak helyszíni teszt során fog eldőlni, hogy mi lesz a helyzet, előre nem lehet biztosan mondani.

Nekem is N18U van és meg vagyok vele elégedve, gyári firmware-rel használom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50177) bexinho23 válasza Gubek-Einste (#50153) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszönöm a leírást, tegnap este sikerült döntenem. Így az Asus-t rendeltem meg a Rufusz weboldaláról. Remélem jövő hét közepére megérkezik :)

(#50178) mikk2000 válasza jerry311 (#50121) üzenetére


mikk2000
őstag

(#50121) jerry311

10/100/1000 csak a link sebessége, nem tartalmaz semmilyen információt arról, hogy az eszköz mire képes átviteli sebességben. Illetve egyetlen információt azért mégis megad: mi az elméleti maximum, mert hát egy 100-as link max. 100+100-at tud ha full duplex. Ezek szabvány értékek, ezzel lehet dolgozni. Nincs 50-es link ha a router csak annyit tud átvinni. Ha meg 100M feletti átvitelre képes az eszköz, akkor már inkább raknak rá 1000-es portot.
Ha szeretnél olyan eszközt, ami képes wirespeed átvitelre, akkor azt ne ebben a topikban keresd.

Szia,

Ha az ember egy eszközt kíván venni, akkor annak van egy paramétere, amit megnéz. Ha az van ráírva hogy 10/100Mb, akkor annak annyit kell tudnia, különben csalásról beszélhetünk, ezen egyszerűen nincs mit megmagyarázni. Vagy oda kellene írni hogy ez nem valós sebesség. Nyilván nem te tehetsz arról, hogy ezek a routerek nem tudják a specifikációjukban megadott értékeket, viszont nem értem miért veszed a fáradtságot megmagyarázni azt, amit nem lehet? A csalástengert nem azzal lehet megfékezni, hogy a kis csalásokat elkezdjük igazolni, hanem pont fordítva, a kis csalásokat is meg kell fogni, és rákényszeríteni a gyártókat ezek beszüntetésére.

(#50122) Gubek-Einste

Általánosságban nincsen gond a TP-Link-ekkel, mert ha lenne akkor nem lennének ajánlottak.
Már többször el lett mondva, hogy az ilyen vélemények nem sokat érnek mivel nem ismerjük a körülményeket. Az ilyen és ehhez hasonló negatív tapasztalatok sokszor user error-ból fakadnak, itt a fórumon is van sok ilyen és a megoldás is hamar meg van ezekre.

Értékelném ha elolvasnád amire válaszolsz. Az "user error" egy érdekes próbálkozás, lehet hogy az aki velem megosztotta a tapasztalatát, nagyobb tudással és tapasztalattal rendelkezik, mint te. Én viszont úgy érzem, bőven lenne még hova fejleszteni a tudásom, ezért is kérdezek itt. Visszatérve az "user error"-ra konkrétan leírtam, hogy a wifi eldobálós router helyére berakva az egyszerű Tenda routert a probléma megszűnt, és még mindig ott az árukereső weboldal vélemény is, ahol le volt írva az is, hogy ez ismert típushiba. A típushiba meg nem user error, szerintem.

80-100 Mbps-s nethez már gigabites portokkal szerelt típus érdemes választani mivel azok jobbak bírják a terhelést mivel ehhez mérten rendelkeznek hardverrel. A 100-as portokkal rendelkező router-ek a belépő szintet képviselik és inkább a max 50-70 Mbps-s nethez ajánlottak, felelünk már a gigabites portokkal rendelkezőek az ideálisak.

Köszönöm az infót! Mivel az alaplapom 100Mbit-et tud, és nem nagyon akarok plusz PCIE hálókártyára költeni, ezért sem nézegetek feljebb, arról nem beszélve hogy ezek a routerek nyilván jóval drágábbak is.

(#50123) Beri

Ettől a renccccergazdától hol lehet még több bullshitet olvasni? Van sok üresjárat nap közben, szívesen röhögnék.

Talán ha néha olvasnál is láthattad volna, hogy kaptam egy infót, ami pontosan azzal megegyező, még mielőtt ezt a bejegyzést láttam volna. Valós tapasztalatokon nem nagyon tudom kinek milyen indoka van röhögni.

Köszönöm a válaszokat!

(#50179) Vbazsi2 válasza Gubek-Einste (#50176) üzenetére


Vbazsi2
tag

Mivel 50 es nethez lesz és nem panelos környezetben, így úgy gondolom hogy jó választás lesz az n18u. Amivel többet adna az ac1200g+ az nekem pont nem kell, viszont a letöltőkliens igen. Köszönöm az eddigieket mindekinek. Remélem ha a vas megvétele után segitségre lesz szükségem hasonló barátsággal segítetek nekem, mint most.

(#50180) Multibit válasza mikk2000 (#50178) üzenetére


Multibit
veterán

Neked aztán van arcod! :(((

(#50181) jerry311 válasza mikk2000 (#50178) üzenetére


jerry311
nagyúr

Autód van? Nem érzed átverve maga, hogy legalább 20-40 km/h-val tovább van skálázva az óra, mint amennyivel valaha is menni fog?

(#50182) Beri válasza mikk2000 (#50178) üzenetére


Beri
addikt

Ha az van ráírva hogy 10/100Mb, akkor annak annyit kell tudnia
Annyit tud. Nincs csalás. Az, hogy mennyit tud NAT-olni, már más kérdés, de a porton át lehet tolni raw 100 megát.

Az "user error" egy érdekes próbálkozás
a wifi eldobálós router helyére berakva az egyszerű Tenda routert a probléma megszűnt
ott az árukereső weboldal vélemény is, ahol le volt írva az is, hogy ez ismert típushiba
Te elhiszed, hogy a minden legalja tenda megszabadított az állítólagos típushibától. Én szívesen fogadnék nagyobb összegben, hogy ugyanazon a csatornán ugyanúgy működne az előző routered.

Talán ha néha olvasnál is láthattad volna, hogy kaptam egy infót, ami pontosan azzal megegyező, még mielőtt ezt a bejegyzést láttam volna. Valós tapasztalatokon nem nagyon tudom kinek milyen indoka van röhögni.
Azon röhögnék, ahogy az általa tapasztalt dolgokat megmagyarázza ez a neves mesterember. Nem azt vitatom, hogy szar a wifi, hanem azt, ami miatt szerinte szar.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#50183) kali válasza spider80 (#50159) üzenetére


kali
legenda

igen, sőt, az rt-ac1200g plus hardvere még erősebb is kicsivel.

(#50184) B4ndiBuild3r válasza Gubek-Einste (#50166) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszi a választ!

Csak vezeték nélküli közegben tudok kommunikálni az eszközeimmel. Ezért szeretnék valami stabil, megbízható (tudom, hogy sose lesz olyan jó hatásfokú, mint egy vezetékes kapcsolat) kapcsolatot létrehozni.

Egy olyan kérdés, nem tudom mennyire értesz ezekhez a dolgokhoz (de látom eléggé :D), ha a képen látható adaptert összeszerelem, akkor tudom használni majd az általad említett eszközök valamelyikével?

A képen látható adapter miben különbözik egy sima USB-s adaptertől, mint a régim: ez

ASUS helyett alternatívaként vélemény?
Asrock G10

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#50185) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Kollégának keresünk új routert. Jelenleg egy TP-link TL-WR740N ver 4.23 van, ami elhasal egy nagyobb letöltéstől is. Sima böngészéssel nincs gond, de egy 1440p video már megfekteti.

Körülmények:
- 40 megás net, ami madzagon meg is van szinte mindig (Tarr kft)
- 10 emeletes panel sok routerrel
- 3, max 4 eszköz lenne rajta, többször egyidejűleg is (telefonok, notebookok)

Jó lenne a dual-band, mert mindegyik eszköz tudja, és ilyen nincs a panelben. Más elvárás nincs, az ára jó lenne ha megállna 10k-nál.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#50186) Gubek-Einste válasza B4ndiBuild3r (#50184) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is.

Egy olyan kérdés, nem tudom mennyire értesz ezekhez a dolgokhoz (de látom eléggé :D), ha a képen látható adaptert összeszerelem, akkor tudom használni majd az általad említett eszközök valamelyikével?
Igen mivel ez egy AC1200-as adapter a kép alapján. Nem lett volna rossz ha belinkeled, hogy pontosan milyen alaplap is ez.

A képen látható adapter miben különbözik egy sima USB-s adaptertől, mint a régim: ez
Lényegében csak a csatlakozó felületükben és a támogatott wifi szabványban térnek elegymástól. Ezeken kívül mind a kettő egy-egy szabványos wifi adapter.

ASUS helyett alternatívaként vélemény?
Asrock G10

Nincsen vele semmilyen tapasztalat így nyilatkozni sem lehet róla.

#50185 drmotto
Dual band eszköz nem nagyon van 10k-s kategóriában, ami van is az sem ajánlott.
10k-ba ami belefér azaz Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND, egyik sem dual band.
Dual band-ből pedig az Asus N56U vagy a TP-Link 3600/4300 (már erősen kifutó modellek) jöhetne szóba.
20k felett pedig az Asus AC55U/AC1200G+ és a TP-Link Archer C5 ami lenne legolcsóbban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50187) I2oli


I2oli
tag

Sziasztok!

A synology routerrel kapcsolatban van bárkinek személyes tapasztalata? (keresőt használva nem igazán találtam)

Olvasgattam a neten pár cikket amiben tesztelték, de magyar oldalt nem találtam róla, a random külföldieket meg nem ismerem annyira, hogy tudjam elfogult-e vagy sem. Bár ettől függetlenül szinte mindenhol pozitív jelzővel illették, igaz ennyiért lehet is jó :)

[ Szerkesztve ]

(#50188) Alex91 válasza I2oli (#50187) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50189) Gallowgater válasza Gubek-Einste (#50186) üzenetére


Gallowgater
tag

A kép alapján ez az alaplapja ----> ROG MAXIMUS VIII FORMULA

Wi-Fi & Bluetooth
2x2 Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac with MU-MIMO

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#50190) B4ndiBuild3r válasza Gallowgater (#50189) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Igen, olyan az alaplapom és tudtam, hogy kapok mellé egy ilyen adaptert, de ez nem USB alapon csatlakozik, így kicsit megzavart, hogy ez most milyen elv alapján működik és gyorsabb, biztosabb átvitelt tud-e venni, mint az USB-s ASUS-om és ha jobb is (gondolom mivel ez ac, nem "csak" n), akkor ahhoz szeretnék választani routert (többnyire szeretek annál a márkánál maradni, ami bevált az ASUS vga, alaplap terén jól szolgált eddig, logitech, steelseries, gigabyte eszközökkel nem igen volt szerencsém az évek során).

A router kb. 3-5 méter távoltságra van a PC-től. A legtávolabbi eszköz, amit használnék vele, az kb. 8-10 méterre lenne tőle és 2 téglafal választja el. Jelenleg egyik irányba sincsenek közvetlenül szomszédaim (1-1 telek kihagyással igen :D). Egér, billentyűzet, fejhallgató vezetékes. Viszont egy vezeték nélküli Xbox one kontroller vevő lesz a képen látható adapter mellett.

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#50191) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Router vásárlással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni tőletek. Hozzánk is elért a DIGI így akció keretében elérhető a gigabites kapcsolat is. Ennek legjobb kihasználására keresnék routert. Ahogy olvasgattam a fórumot az nagyjából körvonalazódott, hogy az ASUS N18U még akár jó választás is lehet de gondoltam megkérdezem a dolgot biztos ami biztos.
Otthon 1 asztali gép lenne rákötve kábelen. 2 laptop wifin, +2 okostelefon szintén wifin illetve egy banana pi kábelen mint torrent szerver és NAS.
Tehát a torrent nem a routeren futna hanem van rá külön eszköz.
Ennek fényében mi lenne az ajánlott vétel?
Előre is köszönöm!

Üdv,
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#50192) Halycone


Halycone
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, az alábbi problémával küzdök:

kávézónkban stabil wifi-re lenne szükség. A mostani eszközeink: Linksys EA 6100-as Dual Band router és 300N Dual Band AP, 100mbit-es internet. Kb 20-30 ember szeretne wifizni, de naponta van, hogy ötször is újra kell indítani a routert, mert meghal. Sajnos a közelben elég sok más wifi hálózat is van, ez gondolom csökkenti a stabilitást. Az lenne a kérdés, hogy jobban járnék-e egy jobb/drágább routerrel, ha igen melyiket javasoljátok erre a célra? Előre is nagyon köszönöm a választ!

(#50193) kali válasza Horvi (#50191) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben elég a csak 2.4 GHz wifi szórás, úgy az egyik legjobb választás az rt-n18u.
akkor érdemes/kell csak más irányban nézelődni, ha adott helyen (túl)telített a 2.4 GHz wifi hálózat és az ellenoldalaid is képesek 5 GHz n, netán ac kapcsolatra, illetve ha a dual band eszközök adottak, akkor nem csak (túl)telítettség, hanem gyorsabb sebességű wifi átvitel elvárása esetén is meglépheted.

Halycone; szia, a kávézóval az a gond, hogy ha túl is telített a 2.4 GHz ott - ami miatt akadozhat/lehalhat időről időre a wifi kapcsolat -, nem lehet meglépni az 5 GHz sávra átállást, mert biztos nem minden betérő vendég eszköze támogatja.
az ea6100 hardvere 580 MHz proci és 128 MB ram, a 20 - 30 ellenoldali eszköz már sok neki akár, akár még úgy is, hogy az ap részint levesz pici terhet róla.
olyan sok ellenoldalhoz érdemes lenne kipróbálni egy erősebb hardverű (kétmagos proci és 256 MB ram, vagy akár felette) routert.
amennyiben továbbra is a linksys a preferált, úgy; ea6500 v2, ea6700, ea6900, wrt-1200ac (utóbbi erősebb hardverű, mint az első három)
asus; rt-ac56u, rt-ac68u, rt-ac87u (utóbbi erősebb hardverű, mint az első kettő)
példák csak ezek, van még sok más lehetőség is, nagyobb rászánt összeg esetén komolyabb megoldások is, illetve vannak olyan speciális elvárások, amikhez a fenti linksys típusokat kevésbé javasolnám, de az általad vázolt feladat nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#50194) Horvi válasza kali (#50193) üzenetére


Horvi
őstag

Köszönöm a gyors választ. Ezt a wifi 2.4 GHz telítettséget, hogyan tudom megnézni? Igaz, hogy kertes házban lakom és a szomszédok idősek szóval gyaníthatóan nincs túl sok wifi a környéken. Vagy elég annyi hogy wifi képes cuccal körbekolbászolok a kertben és megnézem hol fog jelet?

Az AC/dual band részhez, szerintem a laptopok nem tudnak ilyet a telefon meg szinte tuti nem :DD
Akkor valószínű, hogy marad az N18U. Esetleg a jövőre nézve mi az amit még érdemes lehetne megnézni?

Hello darkness, my old friend...

(#50195) jerry311 válasza Horvi (#50194) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pl. ezzel.

(#50196) Horvi válasza jerry311 (#50195) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a tippet. Bárcsak lenne androidos telóm :DD

Hello darkness, my old friend...

(#50197) Intruder2k5 válasza Horvi (#50196) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

PC-n laptop-on inSSIDer

De önmagában a telítettséget bármilyen WiFi-s eszközzel meg tudod nézni, ha már van legalább 6-8 elérhető erősségű hálózat, akkor jó eséllyel nem fog maximális teljesítményt nyújtani a 2.4GHz-es WiFi, mert nem fogsz szabad csatornát találni.

[ Szerkesztve ]

(#50198) f4lcon


f4lcon
őstag

https://support.apple.com/kb/SP662?locale=hu_HU
ez alapján az iPad 4 tudja az 5Ghz-et? (nem azt írja, hogy a/c hanem hogy "802.11a/b/g/n szabványú Wi-Fi kapcsolat (802.11n a 2,4 GHz-es és az 5 GHz-es sávon)"

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#50199) Horvi válasza Intruder2k5 (#50197) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a segítséget akkor ezzel ránézek otthon.

Hello darkness, my old friend...

(#50200) kali válasza f4lcon (#50198) üzenetére


kali
legenda

igen, n szabványon 5 GHz képes is.
az 5 GHz nem csak ac lehet, még ha az is a jobb.
router is van csak n szabványos dual band (2.4 és 5 GHz n szabvány), ami ac- még nem tud, illetve az ac képesek visszafelé kompatibilisek, tehát tudják n szabványon is az 5 GHz szórást, nem csak ac-n.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.