Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51151) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, egy kérdés.

Adott egy ZTE F668. Alapból a band with és channels is "AUTO". Ha átrakom 20hz-re a band with részben akkor wifi-n a korábbi 90Mbit sebességről erőlködés nélkül hozza a 130-135Mbit sebességet letöltéskor.
DE : egy idő után teljesen elfogy a szufla és a net kapcsolat leesik 100-200Kbit/sec-re!!! Még böngészés sem megy ilyen sebességen. Ez mitől lehet? 2.4GHZ.
Elsőre tök megörültem, hogy milyen jó lett a sebesség, erre pár perc múlva össze is fossa magát... 40hz-en nem próbáltam még, vissza raktam AUTO-ra és ott folyamatosan stabil, jó a sebesség.

HEEEELP :Y :R

.:. bl4ze .:.

(#51152) Paoloo válasza Gubek-Einste (#51149) üzenetére


Paoloo
tag

Köszönöm az infókat! :R

(#51153) wolf13 válasza Gubek-Einste (#51149) üzenetére


wolf13
őstag

Először is köszönöm az eddigi infót.

Egy családi ház emeletén lenne elhelyezve. Így az alsó szintre kellene legfőképpen a
WiFi-t szolgáltatnia. Ezt vasbeton födém választja el az alsó színtől.
Lent kb minden irányba ahol használva van a jelenlegi egy egy fal amit át kéne hatolnia.
4 telefon , egy iPad ,tv, ps4 es 2 pc lenne ,bár ebből egy WAN on keresztül csatlakozna.
Most egy TL-340g szlgalja ki a 60/5 mbit/s netet.

(#51154) Gubek-Einste válasza Joe Swanson (#51150) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott gigabites router 10k alatt nincsen, max használatán.
A jelenlegi nethez egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne alkalmas de a jövőre tervezés okán gigabites lenne érdemes venni.
A Xiaomi router-ekkel kevés tapasztalat van és amik itt szóba szoktak jönni azokon csak 100-as portok vannak.

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

#51151 bl4ze
Nem ide való kérdés, menj át IDE.

#51153 wolf13
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus AC55U, TP-Link C7
Az Asus-ok gyári firmware-rel is tudnak torrent-ezni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51155) Joe Swanson válasza Gubek-Einste (#51154) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Tudnál ajánlani akkor valamilyen jó gigabites routert? Abból a használt is játszhat, igaz?

(#51156) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Melyik a jobb, megbízhatóbb?
Asus RT-N12-D1 Wireless router N300 Mbps -- TP-LINK TL-WR841N Wireless router N 300Mbps
Köszönöm előre a válaszokat!

(#51157) Gubek-Einste válasza Joe Swanson (#51155) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint írtam:

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

#51156 zsoltzsolt
Megbízhatóságban kb egy szint a kettő.
Az Asus gyári firmware-ben többet tud (dedikált AP és repeater mód), a TP-Link közel interfész sebességgel (kb 90-95 Mbps) tud NAT-olni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51158) zsoltzsolt válasza Gubek-Einste (#51157) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a választ. :R Mi az a NATolni? :)

(#51159) Gubek-Einste válasza zsoltzsolt (#51158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mekkora sebességű netet tud az adott eszköz lekezelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51160) zsoltzsolt válasza Gubek-Einste (#51159) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi :R

(#51161) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

2x30 m2-re (két emelet, 38-as téglafalak) milyen rutert ajánlotok? Gondolom az AC68U beszórja az egészet, de van olcsóbb alernativa is? 5GHz és AC jó lenne :)

Üdv. core2

(#51162) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Melyik routert ajánljátok, ezekkel szemezgetek:
RT-N65U, vagy RT-N18U??
Panelban lakom Digi internet (jelenleg 100Mbit), és fontos hogy stabil legyen, online game alatt is jól szerepeljen, valamint a wifi a két kisszobában is erős legyen. Jelenleg Tp Link 941ND van, de ez apósé lesz.

Várom a véleményeket.!
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#51163) Gubek-Einste válasza Neil Watts (#51161) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC55U/AC56U/AC66U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9 ami még talán szóba jöhet.

#51162 Sziszifeca
Panelos környezetben jobb választás lenne a dual band N56U, ha nem nagyon telített a környék akkor az erősebb hardverű N18U is megfelelhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51164) csrobert.kfc


csrobert.kfc
újonc

Üdvözlöm a Mélyen tisztelt Gurukat! :R

Tudom, hogy nagyon alap dolog amire kíváncsi vagyok, és előre is elnézést kérek, ha valaki agyilag bereccsen ettől, de nagyon nem értek ehhez. :))

Helyzet: ADSL kapcsolatot szeretnék rendelni, a szolgáltató (externet) azt kérte szerezzek be ADSL Annex B modemet. A szolgáltató bődületesen drága áron kínálja a sajátját, ezért gondoltam olcsóbban beszerezni esetleg használtan, kéztől.

Kérdés: Az ADSL2, ADSL2+ modemek Annex B-sek, vagy a 2, és a 2+ nem erre utal?
Hogyan tudom eldönteni (pl. netes vásárlás során, HA a webshop nem jelöli hogy az Annex B-s modem lenne), hogy az milyen? Van valami összefüggés a kettő között?

Köszönöm a segítséget eme bagatell témában! :R

(#51165) Gubek-Einste válasza csrobert.kfc (#51164) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link 360R T1E vagy 321B ami ajánlott lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51166) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok! Egy ismerősömet hacker támadás érte. Eddig direktben használta lanon a netet, viszont javasoltam neki, hogy szerezzen be egy routert. Milyen routert tudnátok ajánlani a célre? A lényeg, hogy olcsó legyen. WiFi-t nem használja, csak a tűzfal lenne a lényeg.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#51167) MaCS_70 válasza takacsbotond (#51166) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen netsebességre? Hogy csak a legkézenfekvőbbet kérdezzem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51168) Shovalije


Shovalije
csendes tag

Sziasztok, új router vásárlás előtt állok. Elolvastam a fenti összefoglalót. Azok alapján az Asus RT-N18U-ra esett a választás. 200 megás digis net-hez lesz. Olvastam csak 2014-ig vannak listázva a routerek. Hasonló árkategóriában max 20ezer körül vannak újabb esetleg jobb routerek? Leginkább vezetéken használom a netet egy gép meg egy laptop, tv/telefon használ wifi-t, esetleg később egy tablet.
A választ előre is köszönöm!

(#51169) Gubek-Einste válasza takacsbotond (#51166) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#51168 Shovalije
Nem csak 2014-ig vannak listázva az eszközök, folyamatosan frissítve van.
Ha nem kell dual band wifi akkor jelenleg az N18U a legjobb csak 2,4 GHz wifi-vel rendelkező router.
20k-ba még belefér az Asus N56U is mint dual band eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51170) takacsbotond válasza Gubek-Einste (#51169) üzenetére


takacsbotond
őstag

A net sebességet nem tudom, de nem lehet valami gyors (20-30mbs-re tippelek).
Egy eszközhöz kéne, vezetékesen. A falak száma/anyaga pedig nem tudom miért mérvadó, mikor a wifi része nem lesz használva.
Mint írtam minnél kevesebbet szeretne rászánni, mert csak a tűzfal a lényeg. 5k-nál semmiképp se legyen több.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#51171) Gubek-Einste válasza takacsbotond (#51170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alsó kategóriában az Asus N12 D1 vagy a TP-Link 841ND az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51172) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Milyen routert ajánlotok egy 180 m^2-es ház beszórásához? Eddig egy TP-Link TL-WDR-4900-as routert használtam, de beadta a kulcsot, most egy WR1043ND V3-asat használok ideiglenesen, de nem tökéletes, messze nem ad le olyan jó jelet, mint a régi router. A kérdésem, hogy a WDR4900 helyébe milyen routert ajánlanátok? AC-s eszközeim is vannak és pár olyan is, ami meghálálja a 5ghz-es sávot, de persze a legtöbb még mindig 2,4 ghz-en csimpaszkodik. A lényeg tehát: Egy dual-band AC-s routert szeretnék, ami jól adja a jelet mindkét sávon. Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#51173) Gubek-Einste válasza Nagynozi (#51172) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

Asus AC55U, TP-Link Archer C5/C7 ami ajánlott lenne.
Ha nem lenne elég egyetlen eszköz akkor a jelenleg használtat beteheted másodlagosnak AP/Switch módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51174) Nagynozi válasza Gubek-Einste (#51173) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Köszönöm a válaszodat. Nagyjából, de csak nagyon nagyjából kezdem megérteni hogyan is működnek ezek a routerek, főleg a wireless része a dolognak. Sajnos mivel emeletes házról van szó, sok fal, sok bútor, sok ember :D , szóval tökéletes nem lesz, de a WR1043ND nagyon nem működik tökéletesen és custom firmware-t se sikerült ráraknom.

(#51175) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!
A korábban kiválasztott C7 router mellé jött még egy lehetőség, a tenda W1800R. Ajánlott ez a router vagy kevés vele a tapasztalat? Esetleg a kettő közt lényegi különbség a másik javára?

(#51176) Intruder2k5 válasza Draken (#51175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Tenda W1800R lényegében egy RT-AC66U klón a Tenda-tól, de gyári szoftvere elég förtelmes és buta. A Tenda-tól csak kevés modellt szoktunk ajánlani, azokat is leginkább csak úgy, ha valaki hajlandó lecserélni a gyári szoftvert, így kaphat relatíve olcsón egy tűrhető vasat. Ha ez nem opció, akkor felejtsd el a Tenda-t.

(#51177) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Esetleg annak tekintetében, hogy a vezeték nélküli hálózat nem fontos nincs valami olcsóbb? :)
Azokban a routerekben amit a szolgáltató ad van tűzfal?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#51178) Gubek-Einste válasza takacsbotond (#51177) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen olcsóbb már ennél ami ajánlott lenne, max használtan.
A szolgáltatói eszköznél sok a kompromisszum így lehetőség szerint csak "modem" módba érdemes őket használni ha ez megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51179) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!
Az edigital kínálatából keresnék olyan routert, amivel Telekomos vagy Telenoros USB stick-en fogott jelet szeretnék megosztani. Nagyon alap dologra lenne szükségem, mert az internet sebessége nincs 15 mega felett, leginkább még annyi sem. (Nyaraló) Elsősorban mobillal és laptoppal csatlakoznék (wifin).

Aktív USB kábellel csatlakoztatnám a sticket a routerhez, és azt az emeletre helyezném. 50 nm alapterületű a ház, tégla falak vannak.

Elsősorban TP Linkben gondolkozom, de bármi jöhet, amit ajánlotok. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#51180) Gubek-Einste válasza RoSSo3 (#51179) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Támogatottság szerinte ezek jöhetnek szóba: 3G / 4G mobilnet megosztásra alkalmas routerek

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51181) RoSSo3 válasza Gubek-Einste (#51180) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Nagyon köszönöm! Akkor jó felé tapogatóztam, mikor ezt szemeltem ki.
Van esetleg ennél olcsóbb megoldás? Ha nincs, akkor szerintem ezt fogom megvenni.

(#51182) Danken88


Danken88
csendes tag

Sziasztok,

Gigabites nethez szeretnék megfelelő routert, erős wifivel (2,4 és AC-s wifivel egyaránt).
Mi most a best buy 20k környékén? (ha megéri a többletet, akkor 30 a plafon)
Kinézet, egyéb csicsa nem érdekel, ha szükséges custom fw-el is megetetem. (ide tippet szívesen fogadok)

Előre is köszönöm a tanácsokat :R
Danken

(#51183) Neil Watts válasza Danken88 (#51182) üzenetére


Neil Watts
veterán

ASUS RT-AC55U vagy AC1200G+, TP-Link C5/C7. Szerintem.(legalábbis ezek amik ~ beleférnek).

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#51184) Gubek-Einste válasza RoSSo3 (#51181) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott nincsen, ellenőrizd a weboldalon. hogy stick-kel kompatibilis-e.

#51182 Danken88
Asus AC55U vagy TP-Link Archer C5/C7 az ajánlott AC router-ek a kezdő kategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51185) RoSSo3 válasza Gubek-Einste (#51184) üzenetére


RoSSo3
senior tag

nagyon köszönöm! új stick fog kelleni, használtan tervezek beszerezni egy Huawei E1820-ast. 21 mbps-t tud letöltésben, ha jól néztem, nekem 10 környéki sebességet sikerült előcsalogatni a domborzati viszonyok miatt, így azt hiszem, akkor ez a párosítás lesz a nyerő.

(#51186) phgergo


phgergo
aktív tag

Sziasztok, Digi 500as netem van de a routerem nem akarja kihozni belőle a maximumot! Jelenleg egy TP LINK TL-WR1043ND V2 -vel rendelkezem. Sebesség mérésnél nincs több mint 100 Mbps. A router a hibás, vagy én cseszek el valamit? Köszönöm! :R

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#51187) Intruder2k5 válasza phgergo (#51186) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ott valami probléma van, az a router megfelelő akár a Gbit-es DIGI nethez is. ITT próbálj a végére járni a dolognak.

(#51188) phgergo válasza Intruder2k5 (#51187) üzenetére


phgergo
aktív tag

irtam oda is, köszönöm

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#51189) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Létezik ajánlott LTE router?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51190) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#51189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez alatt pontosan mit is értesz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51191) zezoka


zezoka
őstag

Sziasztok! Családi házas övezetbe 1000m2 telken 120m2 egyszintes családi házba milyen routert ajánlanátok, 10k Ft árhatárral? A router a ház kellős közepén, kisméretű téglás ház.

3 vezetékes port van jelenleg használva (a 3. csak a settopbox, amit nem használok netezésre, szóval az nem szükséges - csak anno be lett kötve, de nincs használva).

Ezen kívül a Wifit használja 2 telefon, egy tablet, egy ChromeCast2, egy okostévé, és egy nyomtató. Az is jó lenne, ha az udvaron (persze a ház körül, főleg a teraszon) is lenne értékelhető jel (pl tableten tv), de a lényeg az lenne, h asztali PC-ről (ami az egyik vezetékes port) castolhassam a full hd mkv-t a ChromeCast2-re.
Igazából emiatt váltok, mert nem bírja, több film is szaggat (pedig a cucc elvileg elbírna vele), szóval lassú a wlan (főleg castolás mellett ha telefonon netezik más családtag) - meg persze azért is, mert egy ezer éves TPLink routerem van jelenleg, aminél többször előfordul, h nincs net, és vagy a routert, vagy a telefont újra kell indítani, ami után megy a net is.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#51192) Mr Bond 007 válasza zezoka (#51191) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Chromecast 2-nek ac-s wifi kéne. Olyat 10k-ért nem nagyon fogsz találni.

Ekkora igényekhez lazán 3-5x nagyobb büdzsé kéne hogy normális végeredményt kapj.

[ Szerkesztve ]

(#51193) zezoka válasza Mr Bond 007 (#51192) üzenetére


zezoka
őstag

Meg sem merem mondani, h jelenleg egy ősrégi 54megás routerem van, ami még n-et sem tud! :) Akkor ezen ne csodálkozzak, h vissza kell vennem a castot 720p-re h kis szaggatás után utolérje magát? :)

Amúgy Youtube pl szaggatás nélkül megy 1080p-ben is.

Esetleg akkor tudtok legolcsóbb jókat említeni? KÖszi!

(#51194) Mr Bond 007 válasza zezoka (#51193) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

N-es wifivel használtam chromecast-et azzal úgy bírta a 1080p-t hogy 2 méterre volt a wifitől a tv. (nagyobb bitrátájú mkv filmeknél azért ott is volt hogy le kellett venni mert félpercenként beakadt pár sec-re) Egyébként a szoba túlfeléről már akadt. Ha véletlenül plex-et használsz akkor villámgyorsan válts át videostream-re mert a plex nálam még akkor is akadt miután ac-s wifim lett. (alapból szar valamiért hiába vettem le már a végén 480p-re a bitrátát) Videostream még az n-es wifivel is gyönyörűen muzsikált ugyanabban a felállásban. (igaz 720p-re kellett levenni) Ac-vel videostream alatt soha sem akadt meg.

Youtube azért lényegesen alacsonyabb bitrátával dolgozik mint ha egy mkv filmet streamelnél a gépedről.

[ Szerkesztve ]

(#51195) Multibit válasza Mr Bond 007 (#51192) üzenetére


Multibit
veterán

A gáz az egészben, hogy ha beruház AC-re, akkor sem biztos, hogy mindig, akadásmentesen üzemel majd nála a CC2. Ne feledjük, wifi-ről van szó! Én is tudok BD-remuxot nézni az iPad Air2-n, mégsem ajánlgatom senkinek, hogy az AC wifi a tuti megoldás. Akár tetszik, akár nem, a biztos a drót.

(#51196) zezoka válasza Mr Bond 007 (#51194) üzenetére


zezoka
őstag

Videostreamet használok, és a Chromecsat2 nekem is két méterre van a routertől (inkább csak másfél), mert a router-pc vezetékes. Nekem pl volt olyan mese, amit 720ba elég volt leveni, ded volt olyan film, amit még lejjebb, h ne szaggasson. Youtube persze megy 1080ban is.

Multibit: Igen, csak a CC2-n nincs Lan csati! :)

[ Szerkesztve ]

(#51197) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#51190) üzenetére


MaCS_70
félisten

Úgy tűnik, a minősíthetetlen T-s ADSL-ről átállunk mobilnetre. Ennek megfelelően a SIM-kártyát be kéne dugni valahová.
Kézenfekvő megoldás lenne egy LTE-s USB-stick használata, de arra még nem sikerült megnyugtató tippet kapnom.
Gondoltam, megkérdem, jó routerről tudtok-e. A D-Link DWE-921/E nem tűnik túl meggyőzőnek, pláne nem ennyiért.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51198) Multibit válasza zezoka (#51196) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, tudom. Ezért tartom jobb megoldásnak a CC-jellegű kütyüknél a vezetékes MP/HTPC alkalmazását.

(#51199) Mr Bond 007 válasza zezoka (#51196) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Létezik hozzá lan-os megoldás is. KATT Én is törtem a fejem rajta aztán inkább ac felé mentem és így is megoldódott. (bár nekem ugyanabban a helyiségben van mind2)

(#51200) kissbp


kissbp
tag

sziasztok!

segítségeteket szeretném kérni, mert elég régóta szívok a technicolor tc7200, amit a upc net mellé adnak mint modem-router.

maga a net fiber-power120.

a hálózat a következőképpen épül fel:
- 2 laptop, wifi
- 2 telefon wifi
- 1 rpi2 mint szerver, lan
- 1 rpi2 mint osmc, egy TL-WA850RE extenderre kötve (addig wifi, onnan lan)

A következő kérdések megválaszolásában kérem a segítségetek:
- az extendernek szoktak kompatibilitásbeli gondjaik lenni? most a technicolor tc7200-el nem nagyon szeretik egymást.
- érdemes gigabites portal rendelkező routert venni ehhez a nethez?

ezek alapján azt hiszem már tudok választani, de azt is megköszönöm, ha javasoltok konkrét routert.

köszi előre is.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.