Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Olyan mifit-t keresnék aminek van WAN portja, és nem kell hozzá USB-s modem. Mindez 30k alatt.
4G/LTE telenor internet megosztásához kellene.

Létezik ilyen?

(#51202) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Halihó!

Honnan tudható meg, hogy a Asus RT-N56U B1-es típusú? Vagy mindegyik B1?
Kinéztem egy ilyet, remélem nem rossz vétel.. :D
Véleményt azért meghallgatok..

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#51203) wolf13


wolf13
őstag

Kaphatnék egy linket a legmegfelelőbb cf -hez (Openwrt) ?

Ehhez a routerhez kellene : TP-Link WDR3600. Felrakásánál van valami amire

Különösen kellene figyelni ?

Köszönöm előre is.

(#51204) Multibit válasza wolf13 (#51203) üzenetére


Multibit
veterán

Szóval, milyen routert akarsz venni? ;]

(#51205) Intruder2k5 válasza wolf13 (#51203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A router, vagy a firmware topikjában érdeklődj, mindkét helyen tudnak segíteni.

(#51206) Intruder2k5 válasza Sziszifeca (#51202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha a kezedben van a router, akkor a hátoldalán rajta kell legyen a címkén, ahol a típus, és a MAC cím is van. De hasonló címke kell legyen a dobozon kívül is, tehát original bontatlan állapotban is megmondható.

Egy májusi hsz-em az RT-N68U topikban, hasonló kérdésre válaszolva.

(#51207) Intruder2k5 válasza kissbp (#51200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elméletileg nem lehetne ilyen kompatibilitási gond, gyakorlatilag azonban sajnos néha előfordul, hogy nem szeretik egymást bizonyos WiFi eszközök, és ez független attól, hogy az router, ap, extender, kliens, vagy bármi. Ez mondjuk szerencsére meglehetősen ritka, ám kizárni nem lehet, de ami a legrosszabb benne, hogy mindig csak utólag derül ki.

120Mbps sebességhez nem javasolt, hanem elengedhetetlen a Gbit portos router, egyébként legfeljebb csak 94Mbps sebességet tudsz kihasználni belőle.

(#51208) Gubek-Einste válasza Mr Bond 007 (#51199) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene a router?

10k alatt Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND-t ajánljuk ha nincsen speciális igény (pl. USB port) de ezek csak 2,4 GHz-sek, még így is előre lépés lesz a jelenlegivel szemben.

#51200 kissbp
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#51201 akom
A kérdésed így értelmetlen:
1; A MiFi-be nem stick-et teszünk, hanem SIM kártyát <- innen van a neve is
2; Az az eszköz amelyikbe stick megy, az a mobilnet router, általában sima router USB porttal és gyári vagy custom firmware-rel képes a mobil net kezelésére is.

Ha kell WAN port vagyis egy normál router amibe SIM kártya is megy akkor az nem lesz olcsó mert ilyen eszközök alig vannak és azok sem olcsóak. Ami ajánlani szoktunk az a D-Link DWR-921 aminek az ára 50-60k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51209) wolf13 válasza Intruder2k5 (#51205) üzenetére


wolf13
őstag

Köszönöm az útba igazitást.

(#51210) kissbp válasza Gubek-Einste (#51208) üzenetére


kissbp
tag

lakótelepi környezetbe kell a router, viszont a kétsávos részt nem nagyon tudom hogyan kezelném a másik oldalon. Van némi betonfal vegyítve gipsszel, de nem tapasztaltam eddig problémát. szerintem tudok találni olyan csatornát, amin elférek.

további speckó igény nincs, előny ha vpn-t be lehet benne állítani, de az egyik amit ajánlottál szimpatikus és árban is belefér (TL-WR1043ND V3.0).

kicsit aggódok amiatt, hogy a technicolor tc7200 pusztán bridge módban jobban elketyeg-e...

köszönöm a segítséget!

(#51211) akom válasza Gubek-Einste (#51208) üzenetére


akom
senior tag

Nem érted a kérdést.
Tudom mi az a Mi-Fi, és tisztában vagyok a 4G routerekkel is. (SIM card slotos, és USB-s kivitelben.)

A kérdés az volt, hogy Magyarországon lehet e kapni olyan 4G Mi-Fi-t aminek van WAN/LAN kivezetése.
Lásd mint ez a huawei, csak 4G támogatással.

(#51212) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Kérdeznék még:

Tp-Link Archer C5 1200 vagy Asus RT-N56U a jobb router? :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#51213) Gubek-Einste válasza kissbp (#51210) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lesz gond a bridged móddal.

#51211 akom
Szolgáltatók szoktak ilyeneket forgalmazni, őket kellene ez ügyben felkeresni.

#51212 Sziszifeca
Erre a kérdésre nehéz válaszolni, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is, igényektől/egyéni preferenciáktól függ kinek melyik a jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51214) zezoka válasza Mr Bond 007 (#51199) üzenetére


zezoka
őstag

Wow mik vannak! Én is ac felé megyek (nekem is egy helyiségben van - 1,5m), 12-14k között már vannak ac routerek.

Köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#51215) Sziszifeca válasza Gubek-Einste (#51213) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Igazából csak stabil, gyors, nagyobb hatótávolságú wifis routerre lenne szükségem. :)

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#51216) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok, tudnátok ajánlani gigabites routert olyan 25 ezer forintig? :) Első körben az Asus RT-AC55U routert néztem, vannak róla vélemények?

Megyen!

(#51217) Gubek-Einste válasza zezoka (#51214) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

#51215 Sziszifeca
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

#51216 san01
Megfelelő eszköz lehet az Asus AC55U, hasonló még a TP-Link Archer C5.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51218) CptAdamica válasza Gubek-Einste (#51217) üzenetére


CptAdamica
veterán

Panel lakásban használnák 2 szobás és közvetlenül egymás mellett vannak a szobák. Digi 1000 Mbit-es internetet köttetünk, ami kábelen jön. Egy asztali PC, egy laptop, plusz két telefon használná, időnként még plusz egy laptop is becsatlakozna. :) :R

Megyen!

(#51219) JasL


JasL
senior tag

Jelenleg ASUS RT-N18U-t használok. Rendeltem egy ASUS RT-AC68U-t. A jelenlegi beállítások átvihetők a két router között export/import-tal, kézi varázslás nélkül?

(#51220) Intruder2k5 válasza JasL (#51219) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyári fw alatt sosem próbáltam ilyet, de szinte kizártnak tartom. Azt tudom, hogy amikor Tomato-ban próbáltam, még azonos router típusra sem ment fel egy másikkal készített konfig mentés, mert ilyenkor figyeli a hardver azonosító adatokat is, mint MAC cím, board ID, stb. Csodálkoznék, ha ASUSWRT-ben ez simán felmenne.

(#51221) JasL válasza Intruder2k5 (#51220) üzenetére


JasL
senior tag

Értem, akkor marad a varázslás. Köszi az infót!

A hirdetést töröltem!

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#51222) zezoka válasza Gubek-Einste (#51217) üzenetére


zezoka
őstag

Igen, azt néztem, h "csak" 750es. Akkor azok a nem ajánlott kategória? Akkor milyen lenne az ajánlott legalja? Tudtok egyet javasolni?

Custom Firmware nem igazán érdekel. Egy ideje már telefonon sem alkalmazom, azon az időszakomon már túl vagyok! :)

(#51223) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Jön hozzám a digi 100/50-es csomagja és az ONT mögé kerülő, jelenlegi TP-LINK TL-WR841ND v5.3 routeremet egy ajánlóban szereplő TP-LINK TL-WR1043ND v2.x / v3.x routerre szeretném leváltani.

Elvileg nem kellene váltani, viszont azért váltanék, mert 10-20 torrent esetén a 841-es - főleg nyáron - bemelegedett és lefagyott, illetve legyen benne "tartalék", ha pl. 200-asra váltok. Nem kell, hogy többet tudjon a 841-esnél, teljesen megfelelő volt az is (1PC, 1 tablet, 2 teló, 1 TV YT, 1 médialejátszó YT, a fali LAN-om is csak 100-as). Gigabitest csak azért keresek, hogy legyen benne tartalék.

Megfelelő lesz?
1043-asból a v4.x is ajánlott? (Csak mert nincs az ajánlott listában)

Köszi: sinick

(#51224) JasL válasza zezoka (#51222) üzenetére


JasL
senior tag

1300-as. Párat visszaolvasol, és megtalálod a választ, FAQ.

(#51225) Gubek-Einste válasza CptAdamica (#51218) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#51222 zezoka
Egyáltalán nem ajánlottak az AC1200 alatti képességű AC eszközök (router és adapter).
Ajánlott AC-s router-ek: Asus AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az AC66U régebbi típus gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#51223 sinick
Megfelelő lesz a 1043NDv2/v3.
A v4-ről még nincsenek adatok, nagyon friss eszköz így ezért nincsen még fent a listán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51226) sinick válasza Gubek-Einste (#51225) üzenetére


sinick
senior tag

Köszönöm a választ! Még egy dolog...

Valahol - talán ipon - hozzászólásai között olvastam, hogy a 1043-on - nem írták, hogy melyik hardver verzión - csak 16 db port forward állítható be.

Emiatt kérdezem, hogy Wireless MAC Filtering, DHCP Address Reservation és Virtual Servers (NAT/Port Forwarding) esetében van-e darabkorlát?

(A 841 V5.1-ben nem volt, legalábbis nem értem el ilyen korlátot illetve látok lapozás gombokat is. Wireless MAC Filteringből-ből volt 12 db, NAT-ból 3 db, DHCP Address Reservation-ból 8 db. Igazából csak a Wireless MAC Filtering hízik, az lenne a legfontosabb, a többi évek óta állandó.)

Köszi: sinick

(#51227) CptAdamica válasza Gubek-Einste (#51225) üzenetére


CptAdamica
veterán

Meg is rendeltem. :R

Megyen!

(#51228) Gubek-Einste válasza sinick (#51226) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt nem tudom, kérdez rá a topikjában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51229) sinick válasza Gubek-Einste (#51228) üzenetére


sinick
senior tag

OK, köszi!

(#51230) edgR


edgR
őstag

DIGINET 1000-hez tudnátok ajánlani egy stabil, megbízható WIFI-s routert, ami továbbítani is tudja a kívánt sávszélt a PC felé (nem a WIFI a lényeg, hanem a WAN->LAN stabilitás és maximális hatékonyság)?
Ilyenem volt eddig, előtte sem voltam vele megelégedve, most pedig pár hete, fél évvel a vásárlás után megadta magát...
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#51231) Gubek-Einste válasza edgR (#51230) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51232) biglion-lord


biglion-lord
tag

Sziasztok!
Megvettem az Asus RT-AC68U Routert, és szinte minden magyar a beállítási menüben, nagyon sok lehetőséggel. De ilyen rendszerrel nem volt még dolgom és érdeklődnék nem e tud valaki 1 leírás segédletet, hogy mit hogyan lehet, érdemes beállítani! A saját leírása csak nagy vonalakban ad tájékoztatást. Amennyiben lehetséges magyar leírásnak örülnék, előre is megköszönném!

Üdv Lion

(#51233) CptAdamica válasza edgR (#51230) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szia, én ugyan ilyen nethez Gubek-Einste kolléga ajánlásai között lévő ASUS RT-AC55U routert választottam. Most egy ASUS RT-N12D1 routerem van, mai napig nagyon stabil, pedig már két éves. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#51234) zezoka válasza Gubek-Einste (#51225) üzenetére


zezoka
őstag

Köszi! Meg neked is JasL!

Még egy leggyengébb ac-s router is gyorsabb, mint egy n-es router, vagy ez így nem igaz?

[ Szerkesztve ]

(#51235) edgR válasza CptAdamica (#51233) üzenetére


edgR
őstag

Köszi! A lényeg ez lenne: tudja WAN->LAN->PC után is a gigabitet produkálni? Mutatnál egy speedtestet pl?

(#51236) Gubek-Einste válasza biglion-lord (#51232) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés, menj át a router saját topikjába ez ügyben.

#51234 zezoka
Milyen értelemben értetted ezt?
Wifi sebesség tekintetében, megfelelő környezet és kliens eszköz/adapter esetén, nagyobb sebességet lehet elérni egy AC-s eszközpárral mint egy N-essel.
Hardverben már nem ilyen egyértelmű a helyzet de pusztán az eltelt idő és a technikai fejlődés okán is újabb SoC kerül beléjük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51237) edgR válasza Gubek-Einste (#51231) üzenetére


edgR
őstag

Szia!

"Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?"
- Panel, vasbeton.. :)

"Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?"
- Semmi extra. 1 db WAN->LAN->PC kapcsolat lenne, és a szutykoknak (2 db telefon + 1 db laptop) a WiFi. A WiFi nem fontos annyira, persze nem lenne gond, ha az is stabil és jól elérhető lenne bármelyik szobából (45nm-es a lakás, szóval nem sok fal van..) De WiFin nem töltök, és nem csinálok semmi komoly munkát. Az tényleg csak böngészésre van használva. Az igazi, nagy mennyiségű adatmozgatás az vezetékes kapcsolaton történik nálunk.

"Mennyi lenne a beszerzésre?"
- Természetesen ár/érték arány szempontjából a legoptimálisabb, de a megfizethető kategória számomra az kb. a max. 50 000 Ft.

"Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?"
- A lényeg az lenne, hogy a WAN->LAN->PC kapcsolaton ki tudja sajtolni a routeren keresztül a Gigabites sávszélből a maximumot, és ha a szolgáltató épp tudja, akkor a kívánt 1gbit is meglegyen akár (lefelé), és a 300mbit (felfelé).
Adott esetben több tíz GB-ot is megmozgatok lefelé és felfelé is, naponta (munkára is használom a netet, itthonról, távmunkában dolgozom -> webek, levelezések költöztetésénél, például). Emellett Twitch-en streamelek és YouTube-ra is több tíz gigát töltök fel naponta. A korábbi gigabites routeremmel a maximum, amit el tudtam érni, az 300/100 mbit volt, nem gyári firmware-rel. Gyárival 100/100..., és így nem sok értelme volt a gigabites előfizetésnek. Ráadásul volt olyan, hogy amikor streameltem (hozzáteszem, csupán 3mbit/sec-kel megy olyankor az adat felfelé), akkor a teljes wifi kapcsolat meghalt... Ezt nem tudom, mi okozta, de elég szánalmas szerintem.

:R

(#51238) zezoka válasza Gubek-Einste (#51236) üzenetére


zezoka
őstag

Ja, igazából csak úgy értettem, h ha bemegyek egy számtech boltba, h venni akarok, akkor általánosságban lehet-e igaz, hogy egy akármilyen ac-s router amit adni akarnak csak jobb lehet, mint egy akármilyen n-es router (főleg wifi átviteli sebességre 1-2m távolságon belül - szóval ideális körülmények között).

(#51239) Gubek-Einste válasza edgR (#51237) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben egy Asus N18U/AC55U, TP-Link Archer C5 is elegendő lesz ide.

#51238 zezoka
Egyértelműen ezt nem lehet kijelenteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51240) edgR válasza Gubek-Einste (#51239) üzenetére


edgR
őstag

"amely TurboQAM™ technológiát használja az akár 600 Mbit/s sebesség eléréséhez." :F

(#51241) Gubek-Einste válasza edgR (#51240) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51242) edgR válasza Gubek-Einste (#51241) üzenetére


edgR
őstag

Ha a szolgáltató biztosítja a maximális sávszélességet, akkor a max. 600 mbit/s -re képes routerrel hogy fogom tudni kihasználni azt? Sehogy.

(#51243) Gubek-Einste válasza edgR (#51242) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az a 600 Mbps a wifi-re vonatkozik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51244) edgR válasza Gubek-Einste (#51243) üzenetére


edgR
őstag

Jogos, nem olvastam el figyelmesen.. elnézést!

Van személyes tapasztalatod az említett routerrel kapcsolatban? Milyen firmware -t illik ezekre tenni? Vagy elég a gyári ahhoz, amit írtam?

(#51245) Gubek-Einste válasza edgR (#51244) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint az aláírásomban is látszik én egy Asus N18U-t használok, sőt az N18U saját topikjának is én vagy a Tg-je. Nekem nincsen vele semmi bajom, 240/20-as netet szolgál ki minden gond nélkül már majd egy éve.
Kezdetnek a gyárival érdemes kezdeni, ha nem jönne be akkor Tomato-val érdemes próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51246) Multibit válasza zezoka (#51238) üzenetére


Multibit
veterán

A telefonnal/tablettel mindig a router 1-2 méteres sugarában leszel?

(#51247) dragon1993


dragon1993
őstag

Router-t keresek a céghez, Linksys WRT54GL volt az elődje ami meghalt.
Így nézett ki a történet WAN => Linksys WRT54GL => TP Link Switch.

Ami jó lenne:
USB-vel tudjon külső HDD megosztásként csatolni.
Opcionálisan 2. USB hogy a nyomtatót is hozzá tudjuk kötni.
VPN szerver pedig nagyon opcionális.

20k körül szeretnénk rákölteni, mit ajánlanátok ?

[ Szerkesztve ]

(#51248) Intruder2k5 válasza dragon1993 (#51247) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N18U

- rákötött HDD-t megossza helyi hálózaton Samba-n, és távolra FTP-n is
- 1db 2.0, és 1db 3.0 USB porttal
- van VPN szerver is

Az ára 19990Ft-tól indul.

(#51249) redXIII


redXIII
senior tag

Sziasztok.
Ismerösnek kéne valami új router, alap használatra, se játék se streaming. Netgear wndr4500 v3-at találtam használtan elfogadható áron, mi a véleményetek rólla?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#51250) Gubek-Einste válasza redXIII (#51249) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően nincsen baj ezzel az eszközzel de:

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.