Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

40k-val bezárólag melyik AC routertől várhatom a legjobb valós vezeték nélküli sebességet? Közvetlenül a router mellett és egy szomszédos szobában fontos csak ez, távolabb ha hozza a mostani 1043NDv1 tempóját, az már elég.

Digi1000 mellé kéne, legalább 4+1 gigabites porttal. USB és egyéb szolgáltatások nem kellenek, arra van szerverem. Lehetőleg AC1300 szabványú routert keresek.

Az AC66U tűnik egyelőre befutónak, van jobb ötletetek?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#50402) membrandj válasza kali (#50398) üzenetére


membrandj
nagyúr

Lehet félreértem amit írsz, de:
○ Broadcom BCM47189 @ 900 MHz, 256MB RAM
"tve prociban is erősebb és szoftveresen is több lehetőséget ad, de a ram abban is csak 128 MB lesz itt."
Most akkor 128 v 256?

Igazából még az érdekelne,hogy az n18U és az 1200G hardveresen hogy viszonyul egymáshoz. Mert ha az 1200G erősebb, jobb ( nem az ac, és az 5 ghz miatt ) akkor az n18u ki is esett számomra, mert alig drágábban ott az 1200G.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#50403) Gubek-Einste válasza Real Ghoost (#50400) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az eddig használt Linkysyemet nem látom az ajánlottak között, gondolom abban az árkategóriában ma már sokkal fejlettebb routerek kaphatóak
Természetes, hogy nagyon régi G-s eszköz már nincsen az ajánlottak között, lassan már a sima N-esek hullanak ki onnan az AC-sok miatt.

20k-ból Asus N18U-t lenne érdemes venni de a netedhez elég egy Asus N12 D1 is, TP-Link-ből 1043NDv2/v3 és 841ND ugyan ez a párosítás. Ha kellene a dual band wifi is akkor Asus N56U vagy TP-Link 3600/4300 jön ki a megadott keretből.

#50401 RazorGTR1
AC1200 alatt nem ajánlunk semmit sem.
Az ajánlott eszközök: Asus AC55U/AC56U/AC1200G+, TP-Link Archer C5 lenne az ajánlottak,
Az Asus AC66U régebbi eszköz, gyengébb mint a többi így ha elég az AC1200-as wifi akkor inkább ne azt vedd meg.

A wifi hatótávra:
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is.

#50402 membrandj
Egyes helyeken 128-at, másol 256-ot írnak, jelenleg inkább a 128 tűnik valósnak.
Inkább az AC1200G+ legyen, tekinthető úgy is mint az N18U-nak az AC-s változata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50404) kali válasza membrandj (#50402) üzenetére


kali
legenda

azért írtam, mert 128 MB ram van az rt-ac1200g plus típusban (javítva a hazai gyártói oldalon és az összefoglalóban is).
amennyiben csak a hardvert nézzük, úgy prociban az rt-ac1200g plus erősebb, ram tekintetében meg az rt-n18u dupláz - döntsön az, hogy kell 5 GHz/ac, vagy sem.

(#50405) bladegery


bladegery
senior tag

Sziasztok!
Inviteles adsl netem van amihez valami ZyXEL nevu dobozkat kaptam. Osszesen 1 hasznalhato LAN portja van, a tobbi le van foglalva iptvnek ami nekem nincs. Igy amikor bekotottek akkor switch vasarlassal kellett kezdenem. Eddig egyebkent meglehetosen jol tette a dolgat, viszont elfogytak a switch portjaim.
Szoval arra gondoltam, hogy egy ujabb switch vasarlasa helyett inkabb egy normalis routert veszek.
Igazabol ami nekem kell az: minel erosebb jel, gigabites lan portok es open/ddwrt tamogatas.
Az ASUS RT-N18U-t neztem ki, de egy kicsit dragalom. Velemenyek? Otletek?
Ja meg kerdes hogy egy ilyen routert ra tudnek kotni a bejovo kabelre es be tudnek jelentkezni, vagy csak a meglevo moge tudnam berakni?
Koszi szepen.

gergely-szabo.com

(#50406) r4z válasza Gubek-Einste (#50403) üzenetére


r4z
nagyúr

A felsoroltak közül egyik se tudja az AC1300-at, mind 867Mbps-ot tud. Nekem tisztán AC-n kell az 1300Mbps elméleti sávszél, nem véletlenül írtam ezt.

A sebesség meg elég objektív, ha egymás mellett méri őket az ember. Feltételezem, hogy ti sok tesztet olvastok, ott meg azonos körülmények között hasonlítják össze a routereket egy adott oldalon. Az is sok mindent elárul az erőviszonyokról.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#50407) kali válasza r4z (#50406) üzenetére


kali
legenda

szia,

acrher c7, de akár a jóval erősebb procival dolgozó c8 is bőven belefér a keretbe.
nem sokkal van előrébb az ember a tesztek olvasgatásától, ha wifi a téma, mert nagyon sok befolyásoló tényező van, amiből legalább egy mindig eltér másnál/máshol.

bladegery; szia, a szolgáltatós eszköz után tedd be, adsl esetén kell a modem.
amennyiben elég a csak 2.4 GHz szórás, úgy az egyik legjobb választás az rt-n18u, jó ár/érték arányú, megéri az árát, nem bánja meg az ember, ha rászánja adott összeget.

[ Szerkesztve ]

(#50408) bladegery válasza kali (#50407) üzenetére


bladegery
senior tag

Koszi, meg is rendteltem!

gergely-szabo.com

(#50409) Gubek-Einste válasza r4z (#50406) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor nem AC1200-t kellett volna írnod vagy kiemelni, hogy az 5 GHz-n kellene ez a sebesség. AC1750-t vagy AC1900-t kellett volna írnod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50410) r4z válasza Gubek-Einste (#50409) üzenetére


r4z
nagyúr

AC1300-at írtam, de ezzel a lendülettel AC1600-at is írhattam volna.

kali: Ez az Archer C8 fasza, thx ismét :R

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#50411) Gubek-Einste válasza r4z (#50410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én azt úgy értelmeztem, hogy 2x2:2 MIMO képességet vársz el vagy is 300 + 867 Mbps-t és nem 3x3:3 MIMO mellett 300/450 + 1300 Mbps-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50412) vargalex válasza btz (#50397) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem tudom, hogy kapható-e még, de pl. TP-Link TL-MR3040.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#50413) membrandj válasza Gubek-Einste (#50403) üzenetére


membrandj
nagyúr

és kali !

Köszönöm az infókat. 5GHZ-re jelenleg abszolút nincs szükségem. Viszont mivel alig drágább, ezért gondolkodok rajta. Jó esetben akár 6-7-8 évre venném ezt a routert és lehet pár év múlva jól jönne.

Routert esetén a ram mennyire számít? 128 vs 256?
Csak mert pl nézem,hogy a tp linknél a c5, c7,c8,c9 -nél sincs 128mb ram-nál több. Pedig ezek már erősen jobb és drágább routerek,mint az 1200G.

Nem kötözködni akarok, félreértés ne essék. :)

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#50414) haddent


haddent
addikt

Létezik olyan router, amire van WRT és a WRT -vel is tudja a HW NAT -ot? Gondolom ehhez open sourcos NAT driver kéne, van ilyenről tudomása valakinek?
Alternatíva hogy izomból-dühből kitolja szoftveresen a full duplex gigabitet NAT -ban, de gondolom ez egy core i7 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50415) kali válasza membrandj (#50413) üzenetére


kali
legenda

6-8 évre előre már nem egyszerű tervezni, az nagyon hosszú idő a jelen rohanó technológiai világban, de ha több évről van szó, akkor szinte muszáj az ac szabványban gondolkodni.
vannak olyan - jelenleg még szélsőségesnek mondható - használati módok, amikor megmutatkozik a 128 kontra 256 MB ram különbözete, sok wifi ellenoldal esetén például preferálom adott nagyobb értéket, pláne akkor, ha azok közül néhányon húzós terhelés adott.
vannak már 512 MB ram kiszereléssel bíró routerek is a soho kategóriában, ez azért sokat sejtet arról, hogy évek múlva mi lesz a helyzet a 128 MB tekintetében.
lehet, hogy ha a felhasználói szokásaid és az ellenoldali eszközeid nem változnak jelentősen a 6 - 8 év alatt, akkor elmehet még az rt-ac1200g plus is, de ha visszagondolok, hogy mik és mennyire változtak az elmúlt évek során, akkor én a jelenlegi rt-ac87u típusú eszközömmel sem merek olyan hosszú időre tervezni, pedig jelenleg erősnek számít és közel sem használom még ki.

[ Szerkesztve ]

(#50416) Multibit válasza membrandj (#50413) üzenetére


Multibit
veterán

Pedig ezek már erősen jobb és drágább routerek,mint az 1200G.
Miért is? A C8 és C9 routerekbe erősebb SoC került, ez igaz. De a C5 és C7 típusokat nem mondanám jobbnak!

(#50417) Intruder2k5 válasza haddent (#50414) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

BroadCom ARM alapú ASUS-okra Tomato fw-ben van "CTF (Cut-Through Forwarding)", illetve Merlin-ben szintén, ezekkel átmegy a Gbit-es DIGI net.

(#50418) membrandj válasza kali (#50415) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszönöm!

A wifin lógó eszközöknél a legnagyobb terhelést egy youtube video fogja adni kb. Letöltés és társai LAN-on futnak.

Hát így viszont 2 végletre szűkítem a listát. 1043ND az " olcsó" megoldás és ha kell az 5 ghz ac , sok ram stb. , akkor 2-3-4 év múlva tudok cserélni. Remélhetőleg már akkor egy újabb, lényegesen jobb modellre.

Másik verzió pedig az 1200G+ lesz az ac és 5GHz miatt.

Köszönöm a türelmeteket és a sok infót !

Multibit
Egy c7 nem jobb,mint egy 1200G+ ?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#50419) Multibit válasza membrandj (#50418) üzenetére


Multibit
veterán

Egy c7 nem jobb,mint egy 1200G+ ?
Vannak 3x3:3 MIMO-s klienseid? Ha nincsenek, nem leszel vele előrébb, mint egy 1200G+-szal. Egyéb tudását tekintve jobb az 1200G+.

(#50420) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Hátha itt hamarabb választ kaphatok a problémámra.

Huawei HG8245H Telekom routerben beállítottam a DNS-t (DYNU), működik is. Viszont másnap, amikor a dinamikus IP változik, a HOST alatt nem frissül az új IP. Ha a PC-re telepített IP UPDATE klienset futtatom, akkor folyamatosan frissül az IP, viszont routerről ez nem működik. Esetleg nem jó a port beállítás? (49150 van most megadva a DNS beállításnál)

(#50421) SeatZola válasza membrandj (#50396) üzenetére


SeatZola
őstag

Ugyan ebben a cipőben jártam. Én is családi házas övezetben, 941ND-ről váltottam. Én az itteni javaslatok hatására az ASUS RT-AC1200G+ mellett döntöttem. Megérte! Teljesen, stabil, gyors, jó a menüje, jó a szórása mind 2,4-en, mind 5-ön. UPC 120-as FiberPower neten 3 tv (ebből kettő AC-s) és 3 telefon (ebből kettő AC-s MiMo-s) megy róla tökéletesen.

Rappi

(#50422) membrandj válasza SeatZola (#50421) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#50423) Valkűr válasza SeatZola (#50421) üzenetére


Valkűr
őstag

Csatlakozom. Nekem rajta a NAS, media player, telefon a nagy asztali gép és egy okostévé.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#50424) Real Ghoost válasza Gubek-Einste (#50403) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Köszi! Hátha egy szép napon gyorsul itt a hálózat, sajnos még ide nem hoztak semmilyen optikai kábelt, az ASUS-ok valamiért szimpatikusabbak, azt hiszem azok közül fogok választani.

(#50425) KarlM.


KarlM.
újonc

Sziasztok !

Szeretném lecserélni a jelenlegi TP-Link WR720N routerem.
Digi 100/50-s netem van, a régi routerrel a speedtest Wifin 75/50-t mutat.
A jelenleg csak Wifi-s eszközeim vannak, N -s szabványt tudják , 2 notebook, 2 teló,a 2015-s Samsung JU sorozatu smart tv nem tudom,hogy mit használ.
Az eddigi választásom ASUS RT-N18UN vagy a ASUS RT-N56U B1.
Amit szeretnék az az FTP és torrentezni routerrel de csak akkor ,ha nem vagyok
otthon, főleg csak seed-ben tartani pár torrentet.
Kérdésem ,hogy az N56U-n csak 2.0 USB van ez nagy hátrány-e a N18 3.0-s portjához képest.

A távoli eléréssel lehet-e olyant csinálni , hogy mondjuk munkahelyen telefonról mobilnettel elérni a routert és egy torrent letöltést elindítani?

(#50426) Intruder2k5 válasza KarlM. (#50425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem nagy hátrány, mivel az RT-N18U USB-n elérhető sebessége is véget ér, úgy 20-25MB/sec között, a használt filerendszer típusának függvényében, aminek oka a SoC teljesítmény határának elérése.

Igen, van lehetőség letöltés indítására távolról.

(#50427) habostorta


habostorta
csendes tag

Sziasztok. nem nagyon volt időm teljesen végig olvasni a topicot inkább kérdeznék.
Digi gigabites net kihasználásához keresnék megfelelő routert.
wifi sebesség nem igazán lényeg. (persze ha jó az nem gond)
inkább a WAN -LAN sebesség, stabilitás szoftver tudása.
keret durván 50e körülig (ac68 at nézegettem, de ha van mi hasonló olcsóbban nem bánnám :) )

illetve lenne egy technikai kérdésem is:
tplink 1043 v1 es router van beállítva upc technicolor modem (bridge módban) után és gyakran "lefagyhat", "meghal" " nincs többé" mert egyszer csak ami gépek rajta vannak nem látják a netet. ami a upc modemen wifivel kapcsolódik annak simán van nete tehát gondolom a tplinkell van valami. ötlet mit kellene vele csinálni?

előre is köszi minden segítséget

(#50428) Intruder2k5 válasza habostorta (#50427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha a WiFi része nem elsődleges kritérium, akkor az RT-AC56U lényegesen olcsóbban megúszható, kicsit lassabb WiFi-vel és belső antennákkal, de egyéb vonatkozásban ugyanaz a vas, mint az RT-AC68U. Részletek a topik összefoglalójában.

Ha idősebb a TP-LINK router, már pedig a v1 feltehetően az, akkor lehet fárad már a tápja, ami okozhat ilyen tüneteket.

[ Szerkesztve ]

(#50429) habostorta válasza Intruder2k5 (#50428) üzenetére


habostorta
csendes tag

kicserélem akkor a tápot első körben egy másikra. ha azzal nem csinálja akkor gondolom igazad van :)
ilyenre például még álmomban se gondolnék...
megnézem az ac56ot is
használtan mennyire érdemes nézegetni egyébként?

(#50430) Intruder2k5 válasza habostorta (#50429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router gondok topik összefoglalójában is van erről két sor, és a 1043ND topikban is tudnak mesélni róla, ez nem ide való téma.

Hát... Erre a kérdésre én sem fogok Neked garanciát vállalni, de ha találsz olyat amin van bolti garancia még valamennyi, akkor túl sok lutri nincs benne. Egyébként nem szokott probléma lenni velük, strapabíró vasak, épp ezért az aprón is viszonylag kevés van belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#50431) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

A minap elszállt az egyik LAN portja a TP-Link 1043ND v1 routeremnek. Annak még nem jártam utána,hogy esetleges firmware újratelepítés megoldhatja-e a problémát, de ha menthetetlen, akkor vennem kell másikat.

A kiszemelt példány a 1043ND v2 lenne, most akciós edigitalnál, 13.000 Ft-ért best buy lenne, viszont lehet,hogy a jelenlegi igényeimhez nem is routerre lenne szükségem, tekintettel arra,hogy kb 3 éve switch üzemmódban működik a router, ugyanis a Telekomtól kapott modem/router kombón van megoldva a port forward is, viszont annak meg gyenge a wifije.

Ami lényeges lenne, hogy legalább 4 db gigabites LAN port legyen az eszközön, és minél stabilabb, és erősebb wifi hálózatot tudjon működtetni. Ár/érték arányban lenne jobb választás a 1043 ND v2-nél, vagy ne gondolkozzak rajta tovább, és vegyem meg azt?

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#50432) férfiállat


férfiállat
tag

https://ipon.hu/webshop/product/asus_rt_n12_/889173
Valakinek erről tapasztalat, vélemény??

(#50433) odavid91


odavid91
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni, nem vagyok egy nagy wi-fi guru :)
Alap info: Digi 100/100as net, router kene, panel lakás, 3 laptop :) milyen router érdemes venni? 5-10 között?
Semmi extra net használat nem lesz, sima böngészés, YouTube, néha egy kis torrent (max 3-5gigas filmek)
Esetleg tanács? :) en erre gondoltam: http://www.edigital.hu/single-band-router/asus-rt-n12+-300mbps-wifi-router-(rt-n12plus)-p463667.html
Koszi a segítséget előre is :)

(#50434) Gergőke88 válasza odavid91 (#50433) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ehhez a sebességhez, ez a router kevés lesz...
Összefoglalóban van ajánlott típus, de a kereted szűkös.

(#50435) somero


somero
újonc

Hali.
Bekötötték a gigás netet, és adtak hozzá ilyen ZTE routert.Elég gagyi. Milyent vegyek helyette 20k-ig? A hatótáv nem annyira érdekel, a lényeg hogy 2,5m-re tőle legyen meg a max teljesítmény(1000/200). Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#50436) spider80 válasza somero (#50435) üzenetére


spider80
őstag

Marmint 2.5 méterre tőle wifin? Vagy kábelen? Mert wifin felejtős.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#50437) kali válasza somero (#50435) üzenetére


kali
legenda

szia,

20 e ft-ig sok helyen beszerezhető az rt-n18u, az nagyon jó vételnek számít.
kábelen gondolhattad azt a maximum sebességet - úgy meg a jóval nagyobb távolság sem gond -, mert wifi kapcsolaton esélytelen, router is csak bőven drágábban lenne olyan, ami a felét már tudja vezeték nélkül, de akkor még nem beszéltünk arról, hogy adott hozzá a megfelelő ellenoldalad, vagy az is szűk keresztmetszet, mert nem ac és megfelelő mimo képes.

[ Szerkesztve ]

(#50438) Gubek-Einste válasza Burki (#50431) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha csak AP/Switch módba kell az eszköz akkor jó lesz a TP-Link 1043NDv2/v3.
Alternatíva lehet még az Asus N18U is amiben van dedikált AP mód is így nem kell egy LAN portot feláldoznod az AP módú működés miatt, gyári firmware-ben is többet tud mint a TP-Link, valamint hardveresen is erősebb.
Mindkét típus csak 2,4 GHz képes, dual band wifi-vel az Asus N56U és a TP-Link 3600/4300 lenne még ajánlott, AC-s wifi-vel pedig az Asus AC55U/AC1200G+ valamint a TP-Link Archer C5 jöhet szóba.

#50432 férfiállat
A N12+ nem ajánlott, csak a D1-es verzió.

#50433 odavid91
A N12+ nem ajánlott, csak a D1-es verzió. A D1-es is csak 60-70 Mbps-re képes így nem lesz az sem megfelelő.
A keretbe csak a TP-Link 841ND fér bele de mivel annak is csak 100-as WAN/LAN portjai vannak így csak 90-92 Mbps-re lesz képes.
Ehhez a nethez már erősen gigabites portokkal rendelkező típus az ajánlott.

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

#50435 somero
Neked is az előző fórumtársának írt gigabites portokkal rendelkező típusok lennének az ajánlottak.
A teljes sebesség átvitele wifi-n lehet lehetséges, nagyobb wifi-s sebességhez legalább AC1200-es eszköz pár kellene ami 20k-ből nem jön ki, csak a router 22-25k környékén kezdődik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50439) Burki válasza Gubek-Einste (#50438) üzenetére


Burki
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#50440) habostorta válasza Intruder2k5 (#50430) üzenetére


habostorta
csendes tag

a ASUS RT-N56U B1 -et érdemes még esetleg venni? az ac56 helyett amit ajánlottál mert ha már ac56 akkor inkább az ac68 már nem sokkal drágább és gondolom az jobb egy fokkal.
ha jól nézem ez 20 körül van újonnan jelenleg és N-es a wifije ami gndolom lassabb meg 128mb a memória

(#50441) Gubek-Einste válasza habostorta (#50440) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megéri megvenni N56U még ma is, hardveresen és szoftveresen is rendben van, egyetlen hiányossága, hogy nem AC-s wifi-vel van szerelve de arra nem mindenkinek van igénye.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50442) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

UPC 240-es nethez milyen routert tudtok ajánlani?
Van valami best-buy?
Nagyon sokat nem költetnék rá.

Üdv :R

mód: 1 asztali gépet kábelen, 1 notebookot wifin és legalább 2 telót kellene kiszolgálnia egy 2 szintes házban.

[ Szerkesztve ]

(#50443) MaCS_70 válasza fenergie84 (#50442) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez meglehetősen kevés információ az igényeidről, a szakértők majd megmondják, miért.

Én három szintes házban, szomszédok által nem igazán befolyásolt környezetben, tehát tiszta 2,4 GHz-es területen nagy megelégedéssel használok egy Asus RT-N18u routert. A magasabb wifi-sebességre egyelőre nincs komoly igényem, viszont jól jönnek az Asus-szolgáltatások, az OpenVPN és úgy általában a nagyon jól használható gyári firmware, nem is bszélve a szenzációs rádiós lefedettségről, ami a ház körül jó 10 méteres sávban is használhatóvá teszi az 1-2 éves Samsung telefonjainkat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50444) Gubek-Einste válasza fenergie84 (#50442) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+ (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50445) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok, úgy néz ki hogy meghalt a tp-link 841nd, helyette valami legolcsobb kellene panelben digi 100 /100 nem kell gigabites, és ha lehet tudjon cfw csak a netet szorja wifin (anyukámnak lenne) használt lesz....
Köszönöm

(#50446) Multibit válasza G-Bali (#50445) üzenetére


Multibit
veterán

Egy másik 841-es. Jelenleg ez a legolcsóbb, ajánlott "majdnem 100-as" router.

(#50447) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Tudtok nekem olyan routert ajánlani 10k körül, ami jó a Digi 500/200-as nethez?

Köszi előre is!

(#50448) fenergie84 válasza Gubek-Einste (#50444) üzenetére


fenergie84
addikt

Elnézést, de csak most tudok reagálni :R

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva? Kertes ház, a szomszédoktól jön gyenge wifi jel, de nem mérvadó, szerintem. Sok fal van, 30 cm-es tégla.
Mennyi lenne a beszerzésre? 10-20e között
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben? csak szórja a wifit, ha ebbe a keretbe belefér, hogy torrent klienssel elboldoguljon, az jó lenne, de egyáltalán nem feltétel.

Amiket ajánlottál azoknak utána nézek.
Köszönöm! :K

MaCS_70: neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#50449) Gubek-Einste válasza SoulReaver (#50447) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen nincsen, max használtan.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50450) SoulReaver válasza Gubek-Einste (#50449) üzenetére


SoulReaver
veterán

[link]

Ez jó lesz nekem? Kertesben élek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.