Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) denko


denko
senior tag

sziasztok,

erről van valakinek véleménye?

D-Link DIR-850L AC1200

(#51402) s3toraph válasza s3toraph (#51400) üzenetére


s3toraph
senior tag

Valamint, elég aggasztó hogy a 842-röl folyamatosan azt olvasom hogy sípol az adaptere. Ez elfogadhatatlan. Ha ez típushiba akkor ez a tp-link kiesett.

841-et akartam írni.

Ez sem fért bele a szerkesztési időbe, de még két kérdés:

- A fenti két típuson kívül, van valami ajánlott még?

- Van-e egyáltalán értelme 2 antennásban gondolkodnom hogy kitoljam a feledettséget, lesz-e előre lépés, vagy inkább rakjam át valahogy még is a nappaliban a mostani routert?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#51403) sinick válasza s3toraph (#51402) üzenetére


sinick
senior tag

TP 741ND és 841ND (abból V5.1) vonatkozásában tudok írni. Fateromnál a 741 éppen, hogy már nem volt elég az egyik szélső szobába. Az én most lecserélt 841ND V5.1 sem volt elég.

(#51404) noorbertt válasza Gubek-Einste (#51398) üzenetére


noorbertt
őstag

Kiámbrándító..
Ha a szolgáltatói router tudja a PPPoE Passthrough módot akkor a saját router teljes értékű? Lesz sebessegbeli változás?
IP forward beállításokat a saját routerben kell majd csinálni vagy a szolgáltatóin?
Köszi

(#51405) sinick válasza sinick (#51403) üzenetére


sinick
senior tag

Illetve nekem nem sípolt a 841ND (V5.1)-es adatpere, de 3 év alatt kipurcant. Vettem hozzá egy másikat kb. 1600 Ft-ért. Kereskedőm azt mondta, hogy a tp-linkek adaptere rendszeresen kipurcan, keresik, ezért tart is belőle jópárat.

(#51406) Multibit válasza denko (#51401) üzenetére


Multibit
veterán

(#51407) denko válasza Multibit (#51406) üzenetére


denko
senior tag

Köszi, akkor kihagyom eztis és keresem az igazit.

(#51408) undibundi


undibundi
újonc

Sziasztok!

Dual-Band-es wifi router vásárlása előtt állok, a következő alapinfókkal:

- Gigabites LANt, WANt és Wifit szeretnék
- Belvárosi lakásról van szó helyenként 60 centis falakkal, kellene a komoly jelerősség és a minél kisebb jelveszteség
- 4K tartalom akadásmentes streamelése fontos volna
- NAS-al kábelen van összekötve, TV valószínűleg 5GHz-en menne
- USB port jól jöhet, de nem követelmény

Tudnátok valami jó vételt ajánlani, ami nem 50-60k HUF környékén mozog?
Konkrét kinézett típusom nincs, ASUSt, TP-Linket de még Tendát is nézegettem...

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#51409) Multibit válasza undibundi (#51408) üzenetére


Multibit
veterán

- Gigabites LANt, WANt és Wifit szeretnék
A gigabites wifi-ről mondj le!

- 4K tartalom akadásmentes streamelése fontos volna
Kábellel (és megfelelő lejátszóval) OK. Wifi-vel vagy megy, vagy nem. Garantálni nem lehet.

(#51410) dejaris


dejaris
addikt

Sziasztok!

Telemetriahoz hasznalunk egy tl wr642g routert.
A problemank vele hogy a hatosugara nem eleg, 400-500 meterre is szuksegunk van. Adatsebesseg szempontjabol a maximum 320kbyte/s.

Ugy 20 ezret szannank ra, de ha megeri kolthetunk tobbet is.

Elore is koszonjuk a valaszokat :)

(#51411) Gubek-Einste válasza cleric (#51399) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen megoldható amit szeretnél, a másodlagos eszközt AP módba kell majd tenni, így kell majd beállítani de az Asus eszközeiben van a gyári firmware-ben dedikált AP mód is így náluk nem ez a beállítás kell.
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

A STB miatt olyan router kell amelyik támogatja az IGMP Proxy-t és az IGMP Snooping-ot de ezzel nem lesz gond mert sok eszköz ilyen.

Megfelelő lehet az Asus N12 D1 (gyári firmware-rel van dedikált AP és repeater mód) de mivel a jövőben gyorsabb net van kilátásban így érdemesebb lenne már modt gigabites portokkal szerelt típust beszerezni.

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#51400 s3toraph
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

Nem sok értelme van a cserének mert az eredmény bizonytalan lenne. Inkább másodlagos eszköz beüzemelés és/vagy a jelenlegi áthelyezése lenne a megoldás.

Az asus kb. 3 ezerrel drágább, hasonló képességekkel, megéri a felárat?
Igen mivel gyári firmware-rel van dedikált AP és repeater mód ami nagy előny tud lenni.

A fenti két típuson kívül, van valami ajánlott még?
Hasonló árban nem nagyon van más, speciális igény esetén (USB port, mobilnet megosztás) vannak még típusok de alapvetően azok sem különböznek ezektől.

Van-e egyáltalán értelme 2 antennásban gondolkodnom hogy kitoljam a feledettséget, lesz-e előre lépés, vagy inkább rakjam át valahogy még is a nappaliban a mostani routert?
Az áthelyezés jobb megoldás, a több antenna nem befolyásolja a lefedettséget.

#51408 undibundi
Ajánlott eszközök 20k-s határral: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus AC55U/AC56U/AC66U, TP-Link Archer C5/C7

A Tenda nem ajánlott gyártó, van 1-2 eszköze ami CFW-vel jó lehet de nagyon körülményes a firmware csere.

#51410 dejaris
Ilyen távolságra egyetlen eszköz sem képes.
Pontosan hogyan is néz ki a lefedendő terület? Képpel/rajzzal ha lehetne kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51412) dejaris válasza Gubek-Einste (#51411) üzenetére


dejaris
addikt

Valtozo, mivel versenypalyarol versenypalyara vandorlunk, de semmi zavaro nem szokott lenni, csak szabad levego.

(#51413) Gubek-Einste válasza dejaris (#51412) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben nehéz a tanács adás mivel egyetlen eszközzel nem lehet ilyen nagy területet lefedni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51414) dejaris válasza Gubek-Einste (#51413) üzenetére


dejaris
addikt

Kozben turtam a netet, bar mar en is faradt vagyok, de belebotlottam par kulonleges antennaba, amivel talan sikerulni fog a dolog a kovetkezo szezonra normalisan. Egyelore csak veszunk valami 5 decibeleset, hatha az javit valamit.

(#51415) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Szolgáltatóm felemelte 120 megára a netet,ez sajnos router cserével is jár.
Ezt néztem ki ,kétszintes téglalakás kb 60 négyzetméter alapterülettel,szokásos dolgok (3 telefon,két tablet,nyomtató,laptop) kapcsolódna rá,játék nincs,letöltés néha.
Megfelelne ez nekem?
Nem szeretnék sokat bajlódni a beállításával ,csak annyi az elvárás,hogy stabilan,megfelelő erővel adja tovább a jelet.
Köszi a válaszokat.
Üdv.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#51416) Intruder2k5 válasza vizslakutya (#51415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

RT-AC51U
1 db RJ45 10/100 BaseT WAN, 4 db RJ45 10/100 BaseT LAN

100-as portokon a 120Mbps net nem fér át, Gbit-es router kell Neked.

(#51417) vizslakutya válasza Intruder2k5 (#51416) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Köszi a gyors választ.
Ezek szerint ez már megfelelne nekem?
Üdv.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#51418) Intruder2k5 válasza vizslakutya (#51417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, ez megfelelő, de ~300Ft-al drágábban van már B1 verzió, amiben jóval erősebb hardver van.

[ Szerkesztve ]

(#51419) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Tegnap leváltottam az Asus TR-N18u-t egy AC87u-ra.

Az első tapasztalatok megdöbbentőek.

B30-as téglából épült ház közepén van a router helye.

Az N18-cal nagyon elégedett voltam, mert a ház körül 10-15 méterre simán tudtam a Note4-gyel csatlakozni a wifihez és letöltéscentrikus műveleteket végezni, pl. böngészni.

Az AC87-nél ez a távolság 2,4 GHz-en 50-55, 5 GHz-en 35-40 méterre tolódott ki!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51420) .OM.


.OM.
aktív tag

Sziasztok,

2 szintes házba szeretnék egy router-t a padlástérbe (3. szint) ami az alábbi szempontoknak megfelel:

- 1 db UTP bemenet mellett 6 db UTP kimenetet kell tudnia kezelni

- A teljes házban WiFi-t kell tudnia szórni stabilan, 4 MB/s/eszköz minimum mellett, legalább 2 eszközre egy időben

- száraz, zárt padlástérbe kerül a falra vagy asztalra, ahol nyáron 40 C, télen -10 C is lehet a hőmérséklet

- folyamatosan üzemelni tudjon (évekig; 24/7)

- lehessen távolról kezelni, mert én fel nem mászok a padlásra hetente :)

- USB port legyen rajta, és egy HDD-t rá tudjak tenni felhőnek

Most először lesz ilyen router-em, ha valakinek van még hasznos tanácsa, örömmel veszem.

Köszi,
.om.

[ Szerkesztve ]

ex .Oldman.

(#51421) MaCS_70 válasza .OM. (#51420) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amellett, hogy nem lenne mellékes ismerni a költségvetést, (és olvass vissza a pár perccel ezelőtti beírásomhoz, 20e Ft-ért szerintem világbajnok az Asus RT-N18u) NAGYON nem ajánlom a padlásteret a routernek.

Egyrészt azért nem, mert a nyári meleg biztosan nem tesz jót neki, másrészt azért, mert a GHz-es hullámsávban már nagyon horizontálisan, helyesebben az antennára merőlegesen akarnak terjedni a rádióhullámok, oldalmetszetben egy szép fektetett nyolcas formában rajzolva meg a térerőeloszlást. (Minél nagyobb az antenna nyeresége, annál lapítottabb a nyolcas.) Ennek megfelelően az a jó, ha a klienseszközök minél közelebb vannak az adó (antennák) síkjához. Ha ez a padláson van, akkor lesz pont alatta egy ha nem is vak, de gyengébb vételű pont, gyakorlatilag éppen a házban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51422) .OM. válasza MaCS_70 (#51421) üzenetére


.OM.
aktív tag

Szia,

Köszi szépen, ez esetben a padlásra kéne a szupergyors vezetékes router sok port-tal és majd az egyik szobában abból indul egy kisebb WiFi-s egység és egy PC. Sajnos a padlásra érkezik a jel és oda lett behúzva az 5 vezetékek is, így ez adott.

A költségkeretbe 20-30 is belefér, csak évekig menjen hiba nélkül és bírja a terhelést.

Lehet olyat, hogy a gépemen megvágott filmet feltöltöm helyi felhőbe? Utána kikapcsolom a gépet és ebből a helyi felhőből nézem meg egy helyi hálózata kötött TV-n vagy WiFi-s mobil eszközön?

Ehhez mi kell?

Kérdéseim még:
- a helyi hálózat a DLNA képesség függvénye?
- a felhő tároló lehet maga a router? Arra kell kötni egy HDD-t?
- lehet két TV-n különböző dolgot nézni erről az egy felhőről egy időben?

..sima DLNA-t már raktam össze, WiFi-vel egy gépről egy TV-re, de nem vagyok otthon a hálózatépítésben, sry.

Köszi,
.om.

[ Szerkesztve ]

ex .Oldman.

(#51423) MaCS_70 válasza .OM. (#51422) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy érdemes megfordítani a logikát, és a routert egy-egy WAN-LAN kábellel telepíteni a rádiós szempontból jó helyre, a padlásra a router LAN-kábelére meg egy switchet tenni.
De a wifi mindig adott helyen, adott körülmények között bizonyít, úgyhogy előre csak valószínűség van, még az is lehet, hogy elégedettek lesztek a padlástéri routerrel (bár szerintem ellenjavallt).

Én eddig az Asus RT-N18u-t használtam médiatárhelyként, és 23/26 Mbps-os fel/letöltési sebességet produkált USB-s HDD-vel. Ez persze függ az egyéb hálózati forgalomtól is, de ennyit tudhat ez a típus.

As Asusnak ráadásul van egy AIcloud nevű sajátfelhős megoldása, ami elég jónak tűnik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51424) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!

4G képes MiFi-t szeretnék vásárolni a közeljövőben.

A főbb kritériumok:

- Legyen minél olcsóbb
- 3G mellett tudjon 4G-t (Az nem baj ha pl 150 helyett csak 100 MB/s-et tud, csak tudja az itthoni LTE frekvenciákat)
- Legyen hordozható (a beépített akksi mérete sem túl lényeges, mert van külső akksim)
- Legyen független, vagy Telenor függő

A külföldi rendeléstől sem rettenek el, ha megbízható termékről van szó.

Mik a lehetőségeim? Mi a legalacsonyabb ár, amiből ez kihozható itthon?

Köszi a segítséget! :R

(#51425) gabor9991


gabor9991
őstag

Huawei e3276s-150 modemhez melyik routert ajánlanátok?
ezt vagy ezt?

(#51426) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Van egy linksys wrt120N-típusú routerem, ami már a végét járja. Helyette keresnék új routert az alábbiak alapján:
- több helyen is kell linksys routert állítgatnom (bár nem értek hozzá, de még mindig jobban mint akiknek segítek), ezért preferálnám a linksys-t (ha nem nagyon beszéltek le róla)
- 20MB-es netem van, közeljövőben nem valószínű, hogy lesz jobb (szolgáltató nem tud nagyobbat adni)
- szeretnék USB-n rádugni külső HDD-t (adattárolásra)
- ha még nyomtatót is elbír USB-n az szuper lenne (HP P1102)
- vidéki városban lakom, két wifit látok, így talán nem kell 5GHZ-es legyen
- jelerősség kicsit nagyobb lehetne mint a mostani (emeletes ház, "rossz" helyen lévő routerrel /de legalább nem látszik/), de semmiképpen sem gyengébb
- min. 4 ethernet kimenete legyen + wifin: 2 mobil, 1 tv, 1 médialejátszó, 1-2 laptop (nyilván nem mindet használjuk egyszerre)
- bár nem hiszem, hogy számít, de az egyik laptopon linux-szal barátkozom (win7 dual boot mellett), a másik fix win7-es

Ha a fentieken kívül egyéb infó is szükséges, akkor írjatok és előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#51427) Gubek-Einste válasza pietrrr (#51424) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Telenor-nál nem találtál megfelelőt?
Ezek van amikkel érdemes lenne kezdeni.

#51425 gabor9991
Az Asus AC51U ahogyan az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.
Inkább a TP-Link legyen de ellenőrizd a kompatibilitást a weboldalán!

#51426 Lasersailing
Mennyi lenne a beszerzésre?

Linksys már nem ajánlott általánosan.
A jelenlegihez hasonló a TP-Link 842ND ami USB porttal is rendelkezik, anélkül Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND.
Előrelépésként gigabites portokkal Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51428) vizslakutya válasza Intruder2k5 (#51418) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Köszi a segítséget :R ,megvettem az alap verziót,mert csak az van az edigitálnál (Jár nekem vissza 7 százalék az árból :-) )
Remélem be tudom állítani megfelelően :F

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#51429) Lasersailing válasza Gubek-Einste (#51427) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm a válaszodat!

Árat direkt nem írtam, mert amire érdemes arra hajlandó vagyok költeni.

Az általad ajánlottakból az alábbi "tetszene":
TP-LINK TL-WR1043ND V3 Router

Árukeresőn sokan panaszkodnak, hogy gyenge a wifi jele. Tényleg gyenge? Esetleg az Asus N18U-nak erősebb lenne? Vagy a TP-LINK 842 ND-nek? A mostaninál gyengébb wifi jelerősséget semmiképpen sem szeretnék.

Kettő közül valamelyik kikapcsolja a külső HDD-t, amikor nincsen használatban? Ha nem, akkor van olyan ami még ezt is tudja?

[ Szerkesztve ]

(#51430) a.sebi


a.sebi
őstag

Sziasztk van egy telekomos wifi router,em,
Hibátlanul működik.
Xbox csomó telefon , tablet stb megy róla.
De ha a dell inspiron laptopommal ra csatlakozom 15 percenkent eldobja a jelet, es nem megy a net.
A többi eszközzel sem tudok rácsatlakozni!
Plíz help, mert felgyujtom.

(#51431) gabor9991 válasza Gubek-Einste (#51427) üzenetére


gabor9991
őstag

Egy tp-linket most küldök vissza, mert bár működik a stickkel, de van amikor edobja a kapcsolatot.Írtam a tp-link supportnak, hogy a kompatibilitási listán a lengyel oldalt választva fent van a stick, de azt válaszolták, hogy az a lengyel szolgáltatói firmware-el rendelkezö stickre vonatkozik, a magyar telenorosra így nem.Most azt nem tudom eldönteni, vegyek agy másik ugyanilyen tp-linket, hátha a nálam lévö rossz, vagy hagyjam a francba, próbáljam ki az asust.100mbit elég, 5ghz egyelöre nincs kihasználva.

[ Szerkesztve ]

(#51432) MaCS_70 válasza Lasersailing (#51429) üzenetére


MaCS_70
félisten

Éppen a napokban hasonlítottuk össze egy TP-Link 1043 v3 és egy Asus RT-N18u wifijét, igaz, csak egyetlen irányból -- ami az adott körülmények között fontos volt.
Az Asus már a gyári rendszerrel is stabil kapcsolatot létesített ott, ahol a TP-Link még nem is látszott.

De ismétlem, ez egy nagyon specifikus próba volt.
Másrészt viszont az Asusról tudom, hogy könnyedén emelhető a teljesítménye (ami egyébként szabálytalan), illetve sokkal jobbnak tartom a gyári rendszerét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51433) Lasersailing válasza MaCS_70 (#51432) üzenetére


Lasersailing
senior tag

köszönöm a segítséget, ASUS mellett döntöttem.

(#51434) Mr Bond 007 válasza a.sebi (#51430) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hát akkor cseréld le. Ha meg a tré adta, akkor kérj másikat.

(#51435) dethroner


dethroner
veterán

Szóval, srácok mit tennétek a helyemben? Rendelkezem 1 hete vásárolt 1043 V3, és jövő február végéig garis 3600-as routerrel. Egy 52 négyzetméteres panelt kellene a lehető legjobban wifivel lefedni. Most a 3600-as a fő router és a 1043 wds bridge, így frankón le van fedve a lakás, de így picit túlzásnak érzem. Egymagában egyik se tudta tökéletesen ellátni a feladatot, bár ezt részben a telók számlájára is írom. Azt viszont furcsállom hogy a gyári szoftverével a 1043 nem tud 50 megánál többet wifin. Nem mintha nem volna elég egy telóra ez a sebesség, de a 3600 80 mega fölé megy ugyanazokkal a beállításokkal, ugyanúgy elhelyezve. Sajnos a panel ahol élek telítve van hálózatokkal, de a két telefon amihez a wifi kell, nem tud 5GHz-t, így a 3600 plusz tudása egyenlőre kihasználatlan.
Mit tennétek a helyemben?
Melyik routert tartanátok meg?
Ha eladom az egyiket, akkor vegyek egy olcsó használtat és állítsam be wds bridge-ként, vagy mókolt fw rá és repetear mód?
Meg lehet hajtani openwrt-vel ezek közül valamelyiket annyira, hogy elegendő wifi térerő legyen 3 vasbeton fallal távolabb is?
Vagy leadni mindkettőt, és venni mást?
Ha csak annyi lenne az elvárás hogy gigabites wan és lan port legyen, és tudja kezelni egy esetleges magasabb digis net sebességét, és legyen a lehető legerősebb a wifi térerő, akkor mi a nyerő választás? Vagy hiába gyötröm magam és az eszközt mert törvényi szabályok miatt úgysem lesz elég erős?
Tudom hogy sok a kérdés és bocsi is érte, de annyit szívok már otthon a hülye wifivel :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#51436) andatti


andatti
senior tag

Már sokadik körömet futom, és nem szoktam gyorsan dönteni...
Volt egy 1043/1-es routerem, amit openwrt-vel nem sikerült felokosítani 4G-re, így szolgáltatóváltáskor routert kértem...
Kaptam egy mifit, (aminek ugye semmi köze a klasszikus routerhez, én balga, meg azt hittem...) aminek kicsi a hatóköre és "hiába" tudja kezelni a 2,4, ill. 5 Ghz-et, (egyszerre csak egyet) utóbbit csak a tv látja... Én meg még mindig egy routert szeretnék... A helyi boltban azt mondták, 20 körül már van olyan, amibe csak a sim kártyát kell beletenni, (de akkor pont nem talált ő sem ajánlatot) én is bújtam a netet, de nemhogy 20 alatt, még 50 körül se találtam...
Emellett azon gondolkodtam, hogy vennem kéne egy normális 4G usb modemet, (ami tudja a 2 frekit venni egyszerre) aminek van külső antenna csatlakozója, azt betenni egy normális routerbe, ami tudja mind a 2 frekit sugározni... De félek ez így túl sokba kerülne... Mert most alig van wifi lefedettség a lakásban, max. 2 szobában... Viszont ezt a verziót a ház közepére raknám, akkor lenne mindenütt wifi, az antennát meg kitenném a tetőre és akkor a 4G vétellel se lenne gond, a családi házban. (jelenleg a ház közepén a sima telefonáláshoz sem túl jó a térerő... Persze az is kérdés, hogy a tetőtől a routerig max hány méter az ajánlott kategória? (régen mikrós netem volt, az is tökéletesen rálátott a toronyra, csont nélkül).

Ötlet? Mi lenne a jó (olcsó) megoldás?

(#51437) MaCS_70 válasza andatti (#51436) üzenetére


MaCS_70
félisten

A SIM-kártyás routerek valamiért csillagászati áron mennek, én 40 körül látom az alapszolgáltatásúakat.

Bár nálam most az ADSL-hez képest jól megy a 4G, szeretnék azért feljebb lépni, és engem is érdekelne egy külső antennás megoldás.

Pl. ez a Huawei...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51438) zeli


zeli
aktív tag

Sziasztok! Gigabites routert keresek, és azt szeretném kérdezni, hogy az N18U és az N56U között mi a különbség azon kívül, hogy az előbbi dual bandes? Meg nem probléma, hogy nincsen külső antennája, emiatt aggódok kicsit?
Egy emeletes családi házba lenne, 120/10-es internethez, jelenleg a UPC modemroutere van használva, de a földszinten kicsit legyengül a jel, meg ledobálja az eszközöket. Eddig egy RT-N12-es routert használtam, de annak a 120-as net már sok, az 5Ghz annyira nem lényeges, mert egyik laptopban sincs 5Ghz-es wifi, kb 10 eszköz szokta használni az internetet.

Everybody repeat after me... We are all individuals.

(#51439) MaCS_70 válasza zeli (#51438) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az N18 a külső antennáival nagyon jó térerőt produkál.
Összehasonlítási alapn az AC56-os, aminek tudtommal hasonló antennái vannak, mint az N56-osnak. Az AC56-osnál sokkal jobb a lefedettsége nálam az N18-nak. Az AC56 az acélgerendás födémes pincét már nem látta el wifivel, az N18-as igen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51440) Gubek-Einste válasza a.sebi (#51430) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ida való kérdés, menj ár IDE ez ügyben.

#51431 gabor9991
Tehetsz egy próbát az Asus-sal is.

#51435 dethroner
Melyik routert tartanátok meg?
Ha nincsen kihasználva az 5 GHz akkor a 1043ND maradjon meg.

Ha eladom az egyiket, akkor vegyek egy olcsó használtat és állítsam be wds bridge-ként, vagy mókolt fw rá és repetear mód?
Inkább CFW és repater mód.

Meg lehet hajtani openwrt-vel ezek közül valamelyiket annyira, hogy elegendő wifi térerő legyen 3 vasbeton fallal távolabb is?
Előre nem lehet megmondani.

Vagy hiába gyötröm magam és az eszközt mert törvényi szabályok miatt úgysem lesz elég erős?
Nem várható komolyabb javulás de nincsen kizárva, hogy esetleg jobb lesz de ez bizonytalan.

#51436 andatti
Persze az is kérdés, hogy a tetőtől a routerig max hány méter az ajánlott kategória?
Minél rövidebb annál jobb.

#51438 zeli
Az N18U hardvereben erősebb mint az N56U.
Ha nem kell az 5 GHz wifi akkor egyértelműen az N18U lenne jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51441) DonJoee válasza MaCS_70 (#51419) üzenetére


DonJoee
tag

MaCS_70 - "Tegnap leváltottam az Asus TR-N18u-t egy AC87u-ra..."

Szia!
Csak érdeklődöm, hogy milyen sebességű interneted van?

Azért kérdem, mert jelenleg két router között vacillálok, az egyik a Netgear R7000, a másik meg az Asus RT-AC87u.

Eddig úgy állt a dolog, hogy MU-MIMO-s eszközeim nem nagyon lennének, max a 150n-es kártyákat kicserélem a laptopokban mondjuk egy Intel 7260-AC-ra, így plusz antennát sem kell a kijelzők mögé mókolni. Lenne még egy NAS, vagy akár egy külső USB3-as ház benne vinyóval a routerre kötve és azt vinné az 1000-es DIGI előfizetés. A többi kapcsolat meg ahogy a kártyákon kifér, leginkább 5GHz-en (okostévé, régebbi telók 2.4-en). Mindezt egy vasbeton házban.

A fentiekhez pont elég lenne a Netgear R7000, de már a harmadik helyen olvasom, hogy a gyári fw 450 Mbit-ig NAT-ol, cfw-vel a copyright miatt csak free megoldás létezik 360-as sebességgel (420, ha CPU-t túlhúzzák). Meg hogy ez 500-as vagy afeletti net esetén így se, úgy se lesz elég.

Viszont az Asus RT-AC87u-ban talán "igazi" 1000 mbit/s-es, hardveresen gyorsított NAT van és minden mást kb. ugyanúgy vagy jobban tud, mint a Netgear.

Ez az infóhalmaz szerinted kb. megfelel a valóságnak és akkor végre "megérkeztem"? Mármint az Asus-hoz... :)
Tulajdonképpen nekem csak 5GHz-kell (a sok 2.4-es szomszéd miatt), jó lefedettség a panel miatt és cfw lehetőség, ami fullosan működik (megy mindkét rádió, nem lesz rosszabb tőle a cucc stb.).

Úgy néztem, hogy az Asus RT-AC87u most úgy 62-63ezer Ft körül van. A Netgear R7000 sokáig 60-61 volt, de ma mindenhol lejjebb ment és már 55-ért is kapható, viszont ha nem tudja kihasználni az 1000-es netet, akkor kb. felejtős is.

Valahol itt tartok, nem sürget az idő, egyelőre szimatolok. Csak közben megláttam, hogy most cseréltél 87u-ra és jókat tapasztalsz.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#51442) MaCS_70 válasza DonJoee (#51441) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam csak 240-es a net, szóval nem ütközhetek ebbe a korlátba, viszont konkrétan tudom, hogy a 87-es 900 Mbps fölött simán teljesít. A Netgeart nem ismerem, viszont az Asus CFW-je, illetve támogatottsága nagyon jó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51443) VeryByte válasza DonJoee (#51441) üzenetére


VeryByte
őstag

Én a helyedben talán picit másképp gondolkodnék. A szélre betennék egy Ubiquiti Edgerouter X-et, mellé valami gigabites switch-et és a wifi cuccoknak pedig valami egyszerűbb AC-s router-t AP-ként, vagy valami AC-s AP-t.
Nem tudom miért szeretnél CFW-t, de az Edgerouter X-el szerintem elég sok dolgot meg lehet csinálni.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#51444) Multibit válasza VeryByte (#51443) üzenetére


Multibit
veterán

Az Edgerouter X kevés a gigás Digi nethez!

(#51445) VeryByte válasza Multibit (#51444) üzenetére


VeryByte
őstag

Megkövetlek, a Lite-ra gondoltam.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#51446) DonJoee válasza VeryByte (#51443) üzenetére


DonJoee
tag

Szerintem ez az összeállítás (ERLite routerrel, gigabites switch-csel, meglepően drága ac1200 ap-val) annyiba kerülne, mint az ac87u, csak több dobozom lenne.
Sajnos a lakás még mindig 50m2 panel, van egy majdnem 3 éves kíváncsi gyerkőc és a "sok csúnya dobozra" allergiás feleség is a képletben. :)

Azért köszi! Neked is, MaCs (akkor majd én tesztelem gigás nettel).

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#51447) Mr Bond 007 válasza DonJoee (#51446) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Oda neked felesleges lenne az Edgerouter, semmi sem indokolja. (kevés kliens, és kis terület amire nem kell több access point) Az ac87u ha belefér az árba akkor bőven jó választás lesz.

(#51448) DonJoee válasza Mr Bond 007 (#51447) üzenetére


DonJoee
tag

Háááát, az árba (20-40) már rég nem fér bele, de ha valami olyat vennék elsőre, mondjuk 20-ért, amiről egy hét múlva kiderülne, hogy mégsem jó, akkor az ac87u már 62+20-ba kerülne.
Csak az asszony meg ne tudja... :P

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#51449) dethroner válasza Gubek-Einste (#51440) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor nekiállok és pár napot tesztelgetem egyenként openwrt alatt. 1043 miben jobb a 3600-nál? Újabb, vagy a cpu+ram?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#51450) Multibit válasza DonJoee (#51448) üzenetére


Multibit
veterán

Mi az oka annak, hogy azokra a drága típusokra vadászol? Egy ilyen nálam beszórja az 55nm-es kuckót (a lépcsőházból is tudom használni wifi-n a telefont). 27 ezerért ajándék!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.