Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) hemaka válasza mm89 (#50896) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha nem játszotok majd rajta online játékokat, akkor jó lesz. Egyébként gyári fw-vel szeret lag spikeot generálni. Gyárival wifin utorrent szerint 11mega is átjött rajta régebben. Azóta már nem gyári fw van rajta, illetve sok lett a környéken a wifis router igy 50 megabit a full ami átjön wifin openwrt-vel, viszont azt atom stabilan tartja, 0 lag spike hetek óta úgy, hogy van rajta egy web szerver is, illetve egy 5-10 fős ts3 szerver is. Digi 100/100al megtámogatva.

(#50902) mm89 válasza hemaka (#50901) üzenetére


mm89
őstag

+Gubek-Einste
Köszönöm a válaszokat. Már meg is rendeltem emagról. Jövő héten tudom beüzemelni majd.
Üdv

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50903) Gubek-Einste válasza szupersanyi (#50900) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hasonló árban van még az Asus AC68U ami ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50904) w.miki


w.miki
veterán

Router hatótávját szerettük volna kibővíteni, hogy a kertben 2 házzal (kb. 30m) arrébb is lehessen használni.
Aliról rendeltünk egy ilyet: Wireless-N Wifi Repeater 802.11n/b/g
Semmirevaló, kidobott pénz volt.

Mi legyen helyette?
Asus RT-N12-D1 itthonról, vagy inkább külföldről:
Wavlink WN578R2
TENDA A301
Xiaomi Mini WIFI Router 11AC WiFi Roteador 2.4G/5G Universal Repeater
Xiaomi Mi WiFi 3 Router

Melyik a legerősebb jelismétlő, ami biztosan elvisz 50m-re, ebben az árkategóriában? (10k)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50905) szupersanyi válasza Gubek-Einste (#50903) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

És kicsit olcsóbban az ASUS RT-AC1200G+ is megfelelő lenne?

(#50906) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Más téma...

Adott egy ilyen internet:

Ehhez elég lenne egy ilyen mini router, hogy 1-2 szobát lefedjen, és egy-két notebookot, néha két telefont kiszolgáljon? Lényeg hogy pici helyen elférjen a router, ne legyenek plusz kábelek, illetve az eszközök talán 2-3 méterre lennének tőle.

#50904 w.miki: Egy antennát nem próbáltál mókolni az eszközre? Gondolom a belső kis antennája nem fedi le a távot.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50907) e-newsee


e-newsee
addikt

Bréking nyúz!

Az ASUS RT-AC1200G+ tegnap kapott egy új FW-t, amitől állítólag sok dolog javul majd.

ASUS RT-AC1200G+ Firmware 3.0.0.4.380.3310
- Fix reboot issue
- Fix GUI bugs
- GUI compatibility improvement and fine tune
- Fix DNS detect response issue
- Improve PPTP server
- Improve auto channel selection behavior
- Fix IPv6 related issues
- Fix wifi driver vulnerability issue – CVE-2016-0802
- Fix traffic limiter bugs
- Add IPTV Movistar Triple VLAN support
- Fix telnet/ssh/http/https WAN security issue
- Usb modem behavior improvement
- Add media bridge mode
- Fix reboot schedule issue
- Improve network map scenario

Letöltés

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#50908) Valkűr válasza e-newsee (#50907) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezt honnan szedted, az Asus oldalán az utolsó hivatalos az 2015-ös firmware..Bár attól függ melyik winhez csinálták gondolom.

Jah közben megnéztem, ez a win7-hez való frissités.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#50909) e-newsee válasza Valkűr (#50908) üzenetére


e-newsee
addikt

Én Win8.1 64bit-hez szűrtem le, és ott is ott van.
De szerintem a FW független a Windowstól.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#50910) Valkűr válasza e-newsee (#50909) üzenetére


Valkűr
őstag

A win10 64 bithez nem ir uj frissitést...Ott még a 2015-ös van..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#50911) e-newsee válasza Valkűr (#50910) üzenetére


e-newsee
addikt

Tök mindegy, ez csak egy .trx fájl. A router beállításai között betallózod a fájlt, és frissíti magát. Szerintem, de javítsatok ki, ha tévednék.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#50912) suvomi


suvomi
csendes tag

Sziasztok!

500Mbites netet szeretnék jól összekötni egy géppel, meg a TL-WR841ND routeremmel, de jelenleg csak ez az eszköz áll rendelkezésemre, hogy mindent kiszolgáljon. Ennek alapjáraton csak 2db táblát, illetve szökő évente 1x egy notit kellene hálózatra kötnie a gépet nem.
Az a kérdésem, hogy milyen switch-et, vagy ha nem ezt, akkor milyen hálózati eszközt ajánlotok a megvalósításra?
Jelenleg egy elvileg gigabites TP-Link TL-SG1005D switch-en gondolkodom, de mivel a hálózat téma ingoványos talaj a számomra inkább rátok támaszkodom.
Köszi a segítséget.

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#50913) Multibit válasza suvomi (#50912) üzenetére


Multibit
veterán

Amíg nem tudsz gyorsabb routert venni, válts 100 Mbps csomagra! Ezzel a routerrel az 500 Mbps csomagért fizetni pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

(#50914) Gubek-Einste válasza w.miki (#50904) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
50 méteres távolság már elég sok tud lenni.

Milyen környezetben (falak száma/anyag, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen típusú az eredetei router?

Ezek az eszközök közül leginkább az Asus-t vagy az egyik Xiaomi-t lenne érdemes megvenni.

#50905 szupersanyi
Igen, hasonlóan az Asus AC55U-hoz és a TP-Link Archer C5-höz.

#50906 Tothgera30
Gondolom valami kollégiumi környezet lenne ez így a sok idegen wifi hálózat és egyéb zavaró tényezők miatt nem lehet biztosan mondani a lefedettségre/sebességre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz az eredmény.
Másik kérdés, hogy mennyit tud átvinni ez az eszköz a bejövő sebességből mert nem biztos, hogy képes erre.
Jobban járnál ha vennél egy rendes router, leginkább gigabites portokkal rendelkező típust lenne érdemes beszerezni.

A következőt érdemes szem előtt tartani: pici méret = gyenge teljesítmény

#50911 e-newsee
A router firmware-e független a kliens eszközök OS-étől.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50915) Tothgera30 válasza Gubek-Einste (#50914) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos mindenképp a kis méret a fő szempont. A linkelt darabnál kisebb/jobb teljesítnényűt nem találtam. Ha wifin át tudja tolni egy méterre ezt a sebességet, kábelen pedig nem vesz le belőle (20-30cm-re lévő notebook), akkor már bőven elég lenne. Egy szállóra kell, ahol hordozni tudná a tulajdonosa, ezért a kábeles, adapteres dolgok kiesnek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50916) Gubek-Einste válasza Tothgera30 (#50915) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ismeretlen az eszköz így kérdéses, hogy mennyit tud NAT-olni/mekkor sebességet tud lekezelni mert akár csak 40-50 Mbps is lehet ez az érték.
A linken is inkább csak az AP/repeater módot emelik ki az eszközzel kapcsolatban, az ilyen eszközöket inkább erre szokás venni mint hagyományos router funkcióra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50917) Tothgera30 válasza Gubek-Einste (#50916) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy nézem, ilyen vagy hasonló eszköz 30m-át simán áttol. Az már egész korrekt, főleg ilyen mini wireless routertől.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50918) suvomi válasza Multibit (#50913) üzenetére


suvomi
csendes tag

A router lenne az egyik irány a másik a gép.
A modemből switcbe menne a jel onnan ágazna ketté.

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#50919) gippazoid válasza Gubek-Einste (#50889) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ajánlott még az 1200G+ is. Ez tud torrentet seed-elni?
Valamint az USB porta csatlakoztatott HDD tartalmát internet felé megosztani és bárhonnan elérhetővé tenni?
Úgy tudom az N18U tudja ezt is.

Az N18-hoz képest ez (eltekintve az 5 GHz-től) gyengébb, erősebb vagy nincs negatívuma napi használatban?

Csak piszkálja a csőrömet a dual band képesség de ez az egyetlen normális árazású* ASUS dual router.

(*számomra)

Gippazoid Novelties Inc.

(#50920) MaCS_70 válasza gippazoid (#50919) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az 1200+-ban nincs Download MAster, tehát gyári szoftverrel nem tud torrentezni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50921) Gubek-Einste válasza Tothgera30 (#50917) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani, hogy mekkora lesz a hatótáv/sebesség mert minden környezet más és más.

#50918 suvomi
Ez csak akkor működik ha a szolgáltató több publikus IP címet is ad, ezt csak UPC teszi meg, a többi nem így a switch-es osztást nem lesz működőképes.

#50919 gippazoid
Torrent-ezni nem tud de a HDD tartalmát meg tudja osztani.
Az N18U tudja mind a kettőt.
A két eszköz között a wifi képességben van csak igazándiból különbség. Nagyjából az AC1200G+ az N18U AC wifi-vel szerelt változatának is tekinthető.
Hasonló árban van még az AC55U is, N-es wifi-vel pedig az N56U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50922) Multibit válasza suvomi (#50918) üzenetére


Multibit
veterán

Vagy úgy! Ebben az esetben a gépeden meg lehet az 500 Mbps (feltételezve a kellően izmos hardvert és a gibabites hálózati csatoló meglétét). A router után ~ 100 Mbps marad - kábelen.

(#50923) Gyurka6 válasza suvomi (#50918) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Melyik cég a szolgáltató, milyen net? Egyszerre menne a gép és a router?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#50924) gippazoid válasza Gubek-Einste (#50921) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszi.

Akkor az AC55U is tud torrentezni és internet felé HDD-t megosztani?

Gippazoid Novelties Inc.

(#50925) Lagolit


Lagolit
tag

Szevasztok,

Van egy TL-WR741ND routerem és úgy néz ki nyugdíjjba vonulna, mert már elérhetetlen kábelen keresztül is, a wifi meg random behalt az utóbbi pár napban. Sima újraindítgatás megoldotta, de ma már semmi. Szépen villog hogy van kapcsolat csak a kliens nem tudja azonosítani a hálózatot, így FW-t se tudok frissíteni.
Kb. 9-10 évet szolgált kitartóan.

Egy TL-WR841ND jó utód lenne? Nem baj ha kicsit erősebb a wifi lefedettség.

(#50926) suvomi válasza Gyurka6 (#50923) üzenetére


suvomi
csendes tag

Digi500 és igen egyszerre.

#50921 Gubek-Einste
Van más lehetőségem elérni akár a teljes sávszélességet gépen úgy, hogy a táblák is megkapják a maguk jelét? Ha igen mit ajánlasz?

#50922 Multibit
A gép bírja. Gigabites Killer E2200 van a GA-Z97X G3-as alaplapra forrasztva.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#50927) Gubek-Einste válasza gippazoid (#50924) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, mindkettőt tudja.

#50925 Lagolit
Megfelelő lehet, hasonló eszköz még az Asus N12 D1.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

#50926 suvomi
Csak is egy gigabites portokkal rendelkező router használatával tudod megoldani legbiztosabban, hogy a kábeles eszközök megkapják a teljes sebességet és legyen wifi-d is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50928) suvomi válasza Gubek-Einste (#50927) üzenetére


suvomi
csendes tag

Ettől féltem. Köszi.

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#50929) Lagolit válasza Gubek-Einste (#50927) üzenetére


Lagolit
tag

Szeva Gubek-Einste,

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Panelban van használva, jóféle vasbeton falakkal, a legtávolabbi szobában a TL-WR741ND-vel volt kb 1-2 "csík" a jelerősség. Nálam a logika azt diktálja, hogy a dupla antenna adna még hozzá egy "csíkot" így közepes lenne az erősség ott is. Igaz az épület előtt a régivel egész jól jött a net :D

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Digi, ha jól emlékszem a 200 / 100 Mbit/s-as csomagja garantált 80 / 40 Mbit/s-el.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használnál?
Van két laptop vezetéken, egy pedig wifin. Egy PC kábelen és 3 telefon wifin. Az régi ezekkel gond nélkül elvolt.
A gépek XP, Win7, Win10-et használnak.

A Killer LAN adapter meg tudja hülyíteni a routereket?

Mennyi lenne a beszerzésre?
10k alatt nézelődök, drágább szerintem nem kell ide.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Megbízható legyen, bírja ez is 5-10 évig.

[ Szerkesztve ]

(#50930) Gubek-Einste válasza Lagolit (#50929) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A több antenna nem a jelerősség miatt van, hanem a nagyobb link sebesség okán.
Ehhez a nethez már gigabites portokkal szerelt típus kellene mert az eddig kinézettnek csak 100-as portjaik vannak így a TP-Link 841ND esetén is max 90-92 Mbps vihető át kábelen, wifi-n még kevesebb.
Vagy visszaváltás 100-as netre vagy gigabites típust veszel.

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50931) Lagolit válasza Gubek-Einste (#50930) üzenetére


Lagolit
tag

Rendben, köszi a tanácsot, akkor a TL-WR1043ND V3.0 lesz a nyerő.

(#50932) dokee78


dokee78
félisten

Euronicsnál TP-Link - Digi akció van.
A régi P-LINK TL-WR1043ND-t árulják vagy lusták voltak a képet kicserélni?

(#50933) suvomi válasza dokee78 (#50932) üzenetére


suvomi
csendes tag

Én is pont őt keresem. :D
Eddig PCX a legbarátibb, ott 13835ft.

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#50934) e-newsee válasza Gubek-Einste (#50914) üzenetére


e-newsee
addikt

Pont erre utaltam én is a "Tök mindegy" megjegyzéssel Tigerteam kolegának. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#50935) w.miki válasza suvomi (#50933) üzenetére


w.miki
veterán

ez a TP link repeater-nek is jó?
Erősebb lehet a jele, mint az Asus n12d1-nek, vagy a xiaomi router-eknek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50936) suvomi válasza w.miki (#50935) üzenetére


suvomi
csendes tag

Passz. Én is csak kérdeztem valamit és a kapott válasz alapján szerintem nekem az a router felel meg a legjobban.
Kérdezd Gubeket. Ő nagyobb eséllyel ad jó választ. :D

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#50937) biglion-lord válasza Gubek-Einste (#50899) üzenetére


biglion-lord
tag

Köszönöm szépen a segítséget és Asus AC68U mellett döntöttem ahogy írásaidból kivettem ez a legjobb döntés, illetve, ha később bővítés történik sebességben. Utána olvasgattam és sok jót írnak róla, remélem nem fogok csalódni benne. Még egyszer köszönöm sokat segítettél.

Üdv Lion

(#50938) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
nemrégiben vásároltam egy Asus RT-N18U routert...
a kérdésem a következő lenne, ha USB3-as hdd-t kötnék rá, milyen másolási sebességre számíthatok?
(vezeték es hálózaton belül)

gondolom egyszerre 2 HDD-t is kezel, illetve 2 TB-os vinyót is visz?
(lehet hogy többe kerülne a vinyó, de nagyon sokáig megoldódna a tárproblémám)

egyébként nagyon jó az eszköz, tetszik hogy külső vinyóról mennek a torrentek is..., ezért is gondolkodom egy rendes HDD-ben

(#50939) b_elmondo


b_elmondo
csendes tag

Sziasztok!

Ajánljatok valami tuti megoldást nekem, kérlek!
Több helyen szívunk a T-Home net-tel, mert folyton megszakad és csak router restart segít. Néha napon belül többször, de naponta szinte.
Pillanatnyilag az a véleményem, hogy a T-Home hálózata a ludas, mert főképp velük vannak ezek a gondok, akár sima otthoni, akár céges Fix IP-s kapcsolatról legyen szó.

Szeretem a TP-Link 1043ND-s routereket, ezeket használjuk sok helyen.
A V3 lenne a következő lépésem, mert V1 és V2 mellett is akad gond.

Ahová most mindenképpen kell, ott a kritériumok:

Hatótáv 10+ m
Wi-Fi-n 1 Mac + 6 PC
LAN: switch, 2 camera DVR, 1 PC
T-Home 30/5 Mbps
Távoli elérés kell
DynDNS: No-IP.com a kameráknak.

Jó lesz szerintetek a TP-Link TL-WR1043ND V3 vajon, vagy tudtok olyat, ami stabilabban képes működni?

Köszönöm!

(#50940) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Elnezest a kerdesert, de nem nagyon vagyok jartas ilyen dolgokban. Ugy nez ki, hogy lesz flottas adatkartya kimondottan csak internetre. A kerdes az, hogy ehhez az adatkartyahoz mit/miket kell vasaroljak, hogy pc-vel tudjak internetezni? :DDD Amit neztem, sim kartyas routerek nagyon dragak. Van mas megoldas erre esetleg?? Koszonom.

(#50941) biglion-lord válasza b_elmondo (#50939) üzenetére


biglion-lord
tag

Szia!
Nekem is van bekötve T-hom is, korábban az általuk adott készülék hasonló eseteket produkált ledobálta a wifi az eszközöket, majd volt itthon tp-linkes router a T-hom-ot átállítottam csak modemre és a tp-linket kötöttem hozzá így megjavult, nem volt gond sok hónapon át. Nem olyan rég hasonlóan dobálta a netet, betelefonáltam, és gondoltam lecseréltetem a modemüket, majd küldtek 1 sms-t hogy elnézést kérnek a hiba náluk volt, azóta a működik, de ezután sokkal rosszabb lett a net, így beköttetem másik szolgáltatótól...... Az a gond hogy a T-hom nem igazán foglalkozik a kiépítésével. Sokan panaszkodnak rá, de sok helyen csak ők érhetőek el.

(#50942) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#50932 dokee78 és #50933 suvomi
Újonnan v1-t már nem lehet kapni így biztosan csak v2/v3 lesz.

#50935 w.miki
Gyári firmware-rel nem repeater képes.

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

#50938 zsola32
Nem ide való kérdés, nézz be a router saját topik-jába.

#50939 b_elmondo
Megfelelő lehet a TP-Link 143NDv3.
Hasonló eszköz még az Asus N18U erősebb hardverrel és többet tudó gyári firmware-rel, ha nem kell dual band működés.

#50940 fojtviki
Beszerzel egy USB stick-et és egy mobilnet kompatiblis USB-s router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50943) lancellott válasza Gubek-Einste (#50859) üzenetére


lancellott
tag

Köszönöm szépen.. szépen műxik

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#50944) lancellott válasza Multibit (#50860) üzenetére


lancellott
tag

mondjuk úgy.. átfutottam. :D

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#50945) Rossing


Rossing
csendes tag

Kedves Szakértők!

Az alábbi feladatra keresnék 2,4 GHz-s routert (külföldre költözés miatt):

Jelenleg egy NSA310-n NAS-n fut egy torrent kliensem és a DLNA szerverem. Az NAS fix IP vel lenne/van csatlakoztatva a routerhez. A fájlmegosztó adatforgalmat szeretném VPN mögé bújtatni. Melyik routert tud VPN kliensként működni, olyan módon, hogyha hiba lenne a VPN szolgáltatásban az adatforgalom a NAS-ról leálljon a net felé, ettől függetlenül a házi DLNA szerver működőképes legyen?

Max sebesség: 50 MBit/s le, 10 Mbit/s fel.

Üdvözlettel:

Rossing

(#50946) bl4ze


bl4ze
veterán

Főleg DIGI ismerőktől kérdeznék, de router ügyben mindenki tanácsát meghallgatom :

Végre megkapta a DIGI az engedélyeket, így a tavaly (!) december 10-i szerződés alapján jön a vágyott "OKOS CSOMAG" 1000 Mbit net, Digi TV és Digi Telefon akciós csomagban.

Kérdéseim : milyen végberendezés(eke)t hoz a DIGI? A router wifis amit hoznak, milyen ? A telefonhoz hoznak valami IP Telefont, vagy Nekem kell vennem ha használni akarom a telefont ?
Új családi ház, van UTP kábelnek hely húzva, csatlakozó minden - azon jön a cucc, vagy koax ? A koax helye most foglalt, Externet 50Mbit kábelnet van még amíg a DIGI nem szolgáltat.

Szóval kérdésem, hogy a gigabit nethez milyen routert hoz a DIGI, az használható lesz wifivel vagy kell venni egy másikat ? Ha nem wifis vagy szar amit hoznak, milyen routert érdemes venni - mi vált be , mit ajánlotok?
Ár-érték arányban mi a legjobb. (ASUS?)

Egy elég új Lenovo laptopon letöltés wifivel, LAN-on nagyon keveset lenne használva a WIFI a lényeg főleg :)
Mekkora sebesség érhető el wifin?

Köszi a tippeket. :R

.:. bl4ze .:.

(#50947) turbokappa


turbokappa
senior tag

Hi
Itthon egy tp link tl wr741nd routerünk van,azonban az utóbbi időben egyre gyakrabban megy el a net,újraindítás után egy darabig ok. A jel erőssége egyre rosszabb,tudnátok valami jobbat ajánlani? Családi házba lenne.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#50948) Gubek-Einste válasza Rossing (#50945) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U lesz a megfelelő az igényeidhez.

#50946 bl4ze
Ezt a Digi-s topikban kérdezd meg.

#50947 turbokappa
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50949) turbokappa válasza Gubek-Einste (#50948) üzenetére


turbokappa
senior tag

Hi
Szintes családi,b30- as téglából,2 db notebook,és egy emeleti asztali pc (kicsit eldugott helyen) wifikkel lenne.Max 20k- ig gondoltam ,inkább 15 körűl.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#50950) bl4ze válasza Gubek-Einste (#50948) üzenetére


bl4ze
veterán

Gubek-Einste : megkérdeztem, nagyon halott a topik, hónapok óta nem volt ott "mozgás".

Itt is biztos többen DIGI-znek, így remélem tudnak segítséget adni. Ahogy utána matattam sajnos a végberendezés nem wifi-s, így egy jó wifi router kelleni fog, azt meg itt biztosan tudtok ajánlani. Laptop wifi kártya 2.4ghz-et tudja csak úgy rémlik, így itt mi a max sebesség ami elérhető wifin majd Gigabit nettel ?

.:. bl4ze .:.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.