Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) Gubek-Einste válasza battag (#51643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 jó lesz, gyári firmware-nem repeater képes de van rá CFW is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51652) zaskar válasza spider80 (#51646) üzenetére


zaskar
senior tag

Bocs, elnéztem, igazad van.

(#51653) fogtunder válasza Gubek-Einste (#51651) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az N12 D1 tudja gyári fw-vel a repeater módot, Apáméknál úgy állítottam be egyet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#51654) battag válasza Gubek-Einste (#51651) üzenetére


battag
aktív tag

Szia!
Köszi a javaslatot!
Milyen CFW van hozzá? Van személyes tapasztalatod? Tényleg legendásan megbízható, még CFW-vel is?

(#51655) battag válasza fogtunder (#51653) üzenetére


battag
aktív tag

Szia!
A gyári fw ide vágó pontjáról tudnál küldeni printscreen-t?

(#51656) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

AZ ASUS N18U csatlakoztatható a Compal-féle CH7465CE router+modemhez egyszerűen úgy, ha az utóbbit bridge módba állítom, ugye?

(#51657) Gubek-Einste válasza fogtunder (#51653) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudom, azt akartam írni, hogy gyári firmware-ben de félre nyomtam :W

#51654 battag
Tomato az ajánlott CFW.
Egy nagyon megbízható eszköz, ezért is ajánlott.

A gyári fw ide vágó pontjáról tudnál küldeni printscreen-t?

#51656 BomiBoogie
Természetesen de miért nem lehetne?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51658) battag válasza Gubek-Einste (#51657) üzenetére


battag
aktív tag

Köszi!
Ez akkor csak a "sima" repeater mód. Jól értem, hogy az ismételt wifi SSID-ját és egyéb beállítását viszi tovább?
Ezt az üzemmódot megbízhatóan tudja?

(#51659) Gubek-Einste válasza battag (#51658) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jól értem, hogy az ismételt wifi SSID-ját és egyéb beállítását viszi tovább?
Igen

Ezt az üzemmódot megbízhatóan tudja?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51660) fogtunder válasza battag (#51658) üzenetére


fogtunder
nagyúr

milyen repeater mód van még?

csatlakozik a router SSID-jára és tovább osztja, az elérhető sávszélesség feleződik. stabilnak stabil, de ha olyan helyre rakod, ahol már eleve gyenge volt a jel, ezen hiába lesz fullos, csak azt a netet tudja tovább osztani, ami átcsordogál rá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#51661) battag válasza fogtunder (#51660) üzenetére


battag
aktív tag

Hello!
A repeater bridge (ami neü ua, mint a repeater) módnál csatlakozik egy másik wifire, és ezt, mint wireless wan kezeli. Így létrehozhatsz saját SSID-val, új jelszóval hálózatot, az egyetlen megkötés, hogy a forrás wifi csatornáját megtartja (és a max sávszél persze feleződik).

(#51662) Gubek-Einste válasza battag (#51661) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt is tekinthetjük simán repater-nek mert sok eszközben van lehetőség az eredetitől különböző SSID-t megadni.
Ami még van az az amikor a wifi-n vett jelet kiosztja LAN és WLAN irányba is az eszköz, mondjuk ezt inkább kliens/WISP mód + VAP néven szokták emlegetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51663) BomiBoogie válasza Gubek-Einste (#51657) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm!
Csak azért kérdeztem, mert felmerült, hogy a Compal-eszköz nem komál bizonyos típusú routereket.

(#51664) battag válasza Gubek-Einste (#51657) üzenetére


battag
aktív tag

Meg tudnátok küldeni a konkrét linket, ami a már bevált CFW-re mutat, ehhez a típushoz? Köszönöm!

(#51665) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
A mai napon kaptunk egy ajándék routert az Inviteltől, egy D-Link GO-RT-N300 személyében. A kérdésem az lenne, hogy ez milyen routernek számít, jó, rossz? Jelenleg egy TP-Link TL-WR740N-em van melyik a jobb a kettő közül?

[ Szerkesztve ]

(#51666) battag válasza Kovbob (#51665) üzenetére


battag
aktív tag

Nekem volt eu a D-Link, de a repeater funkció sehogy sem működött (pedig azzal hirdették), szerintem egy belépőszintű cucc

(#51667) Gubek-Einste válasza BomiBoogie (#51663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eddig még nem jelezte senki, hogy lett volna ilyen gondja.

#51664 battag
A Tomato topikban kérjed.

#51665 Kálmi2
Alap router-nek megteszi, sokat nem érdemes várni tőle.
A D-Link N300-as így jobb a wifi képessége de a TP-Link-et stabilabbnak tartják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51668) #01758976


#01758976
törölt tag

Hello!

Picit olvasva itt kinéztem asus rt-n12, de kérdezek, mert az a tuti. Van egy szolgáltatói ZTE 931 VII V2.0, kb. egyéves, nincs nagy gond vele, de a hatótávja mára kevés lett. Nőtt a ház 6 méterrel.
Szóval vidék, 10/0,5m sebesség a környezetben még öt db. wifi. A router helye természetesen a ház első helyiségében, erős wifi jel meg a tök utolsóban kell. Ez max. 20 méter, a wifi útja viszonylag tiszta. Elsőre konnektoros repeater néztem, de annyiban van az rtn12 is. Szóval kitenném a zte-t, az asust meg a helyére. Várhatom ettől, hogy a leghátsó helyiségben jóval erősebb jel legyen? Ha ez nem jön be, akkor meg félúton berakhatom az asust erősítőnek?

(#51669) Gubek-Einste válasza #01758976 (#51668) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szóval kitenném a zte-t, az asust meg a helyére. Várhatom ettől, hogy a leghátsó helyiségben jóval erősebb jel legyen?
Talán, garancia nincsen rá. Helyszíni teszt során fog csak kiderülni, hogy mi is a helyzet.
Ha megfelelő akkor tedd a ZTE-t PPPoE Passthrough módba és használd az Asus-t teljes értékű router-ként.

Ha ez nem jön be, akkor meg félúton berakhatom az asust erősítőnek?
Igen, a legjobb az lenne ha kábeles kapcsolattal kötnéd be és az Asus AP módban lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51670) #01758976 válasza Gubek-Einste (#51669) üzenetére


#01758976
törölt tag

ok Köszönöm.

Én azt hittem, simán kikerülhet a a zte, de ezek szerint nem.

A második eset problémásabb. Igaz összetudnám őket kábelen kötni, de akkor oldalra kerülne az asus és két üvegfalon át érhetne a jel a kívánt helyiségbe. Az meg ölég problemás. Ez a a szegény ZTE, ha a üveghez teszem az üveg túloldalán, már alig van valami. Aztán meg ott van még a másik üveg felület.

(#51671) Gubek-Einste válasza #01758976 (#51670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a ZTE a modem így nem váltható ki.
A második estben lehet wifi-s is az összeköttetés, repeater mód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51672) #01758976 válasza Gubek-Einste (#51671) üzenetére


#01758976
törölt tag

Igen, értem. Köszönöm. Már megrendeltem. Erre asszonyka már az udvarra is szeretne :))

Akkor, kábelen félútra rakom, majd veszek még egyet, és az megy repeaterbe. Akkor meg már a nagy réti tehenek is lóghatnak a wifinken.

(#51673) Kovbob válasza Gubek-Einste (#51667) üzenetére


Kovbob
senior tag

Értem köszönöm, akkor legfeljebb kipróbálom a D-Linket is.

[ Szerkesztve ]

(#51674) felhasználóx válasza #01758976 (#51672) üzenetére


felhasználóx
tag

én is egy N12-t használok repeater módban a szolgáltatói router után "kötve" Gubek-Einste javaslatára. vezeték nélkül is nagyon gyorsan, és egyszerűen lehetett beüzemelni, egy teló/tablet segítségével. Eddig rendben teszi a dolgát 2 falon és egy vasbeton fedémen keresztül. Sajnos nincsenek teheneim úgyhogy arról nincsen tapasztalatom :D

(#51675) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kicsit off leszek, de sajna nem túl forgalmas a kábeles topic. Tudtok segíteni, hogy hol lehet méterbe fali hálózati kábelt kapni? Minden webshop, amit eddig néztem 100-300-1000m-t árult belőle, nekem meg még egy méter se kellene.

Buliban hasznos! =]

(#51676) LouiS22


LouiS22
veterán

Kedves fórumtársak!

Segítséget és tanácsot kérnék, röviden vázolom a helyzetet.

Adott egy UPC-s Cisco modem-router 240es nettel. A gyanúm szerint élettartama vége felé járhat, mostanában igencsak rakoncátlankodik a wifije, ezért arra jutottam, hogy ha már mennie kell (és jön helyette valami rosszabb, UPC-s ipari hulladék), akkor legyen inkább egy saját router, és inkább bajlódok azzal, de legalább úgy és akkor állítom és szabon testre, ahogy nekem tetszik.

Ami eszközök biztosan lógnának rajta:

1 pc kábelezve
1 NAS kábelezve
1 Pi kábelezve
1 XBOX szintén kábelezve
1 médialejátszó kábelezve
(switch közbeiktatva, hiszen elfogyott az ethernet csati)
wifin 2 mobil, 1 laptop 1 tablet és 2 IP kamera és 1 klíma

Természetesen a fenti eszközök nagyrészt nincsenek egyszerre használatban)

Az ideális jelölt dual band (egyrészt a jövő miatt, másrészt a mobilok egészen biztosan képesek az 5 gigás tartományban is operálni), külső antenna nem probléma, és ami nagyon fontos: legyen hozzá megfelelő custom firmware támogatottság is (ha a gyári egy idő után elfelejtődne frissülni. Jobban bízom a közösségi supportban mostanság). Árazásban a tetőt 30k-nál húznám meg, nyilván ha olcsóbb, akkor csak örül az ember.

Előre is köszönök minden épkézláb ötletet (természetesen vannak jelöltek nálam is, illetve átolvastam a topicot, csak kiváncsi vagyok, hogy a fenti, nem kevés eszköznél mind mondanak a szakik).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51677) MaCS_70 válasza inf3rno (#51675) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én legutóbb a Praktikerben vettem, 70 Ft/méter áron CAT5e-t.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51678) inf3rno válasza MaCS_70 (#51677) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát sajna nincs a közelben Praktiker, a webshopjukon meg nem látom. A cat5e egyébként sem jó, cat6a-t szeretnék, ha már a csatik is azok lesznek, meg később ha routert is veszek, az is 10g-t fog tudni. Itt [link] találtam méterbe, de egyelőre rákérdeztem, hogy tényleg lehet e ilyen kiszerelésben kapni, mert sehol máshol. Esetleg elugrok majd villamossági boltba, hátha ott van, de ha nem muszáj, akkor inkább kihagynám azt a kört, és megrendelnék mindent a netről.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51680) Gubek-Einste válasza LouiS22 (#51676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Ajánlott eszközök: Asus N56U, TP-Link Archer C7
CFW támogatottság nélkül: Asus AC55U, TP-Link Archer C5

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51681) LouiS22 válasza Gubek-Einste (#51680) üzenetére


LouiS22
veterán

Hopsz, ez kimaradt, jogos. Újépítésű társasház (a falak vegyesen beton és tégla - lakáson belül két válaszfal van. A szomszédság a társasházi létből fakadóan nagy és jópár hálózat van, jelenleg sem "automatában" használtam a wifis részt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51682) mutyi


mutyi
őstag

Van valakinek tapasztalata a Tenda AC15 routerrel?
Szeretnék egy erős és jó szolgáltatásokkal rendelkező routert, MikroTik-en gondolkodtam, de az elég borsos, bár ez is 30 ezer.
Mindenképpen külső antennás lenne jó, hogy jobban lehessen irányítani,még akkor is,ha ezek körsugárzók.

(#51683) Gubek-Einste válasza mutyi (#51682) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda nagyon nem ajánlott gyártó.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51684) mutyi válasza Gubek-Einste (#51683) üzenetére


mutyi
őstag

Mi a baj a Tendaval,mint gyártóval?
Nem olvastam visszafelé, így nem tudom,hogy milyen érvek-ellenérvek vannak a cuccaikkal, ezért kérdezem.

Két házba is kellene router,de ahova most nekem kellene, ott nem nagy távolságra kell, jelenleg a Telekom saját D-link hgw-je van beépített antennákkal.
Kb. 20 métert kellene áthidalni, de 3 helyiséget és mivel vastagok a falak, így a harmadik helyiségbe már nem jut el a jel. A telefon sem szeret ott nagyon működni.
Viszont ott a kávéfőző és vettem hozzá wifis konnektort,de mivel nincs wifi így semmit sem ér. :))))

A netem 20/1, tehát nem túl nagy sávszélesség.
Van 1 asztali gép utp-vel és egy notebook, továbbá 2 telefon rácsatlakoztatva.
Összességében el lehet mondani, hogy abszolute egy minimál felhasználás, viszont szeretem a stabilitást.

Volt régebben egy Tp-link 1043,de nem voltam vele maradéktalanul elégedett....
Nem tudom mennyit költenék rá, ésszerű határokon belül, 1-2 alternatívát szívesen vennék.
Igazából az 5 ghz-es tartomány sem feltétlenül kell, én megmondom nem is használtam még, nem sok értelmét látom, főleg ha több szobát kell áthidalni.

(#51685) fogtunder válasza mutyi (#51684) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az 5Ghz-nek két értelme van, egyrészt a gyorsabb routerek dual-band módban tudják a nagyobb wifi sávszélt megvalósítani, illetve ha sok a környező 2,4GHz-es hálózat (társasházak).

nem tudom, mi újság mostanában a Tenda termékeivel, de régen nem a stabilitásukról voltak híresek, ami a TP-Linkeknél olcsóbb, ott valamin eleve spórolnak.

ha stabilitást akarsz, viszel egy kábelt a hátsó szobába, vagy elé, és oda beraksz mondjuk egy ASUS RT-N12 D1-et AP módban. ha a kábel egyáltalán nem opció, akkor ugyanez az eszköz repeater módban valahova félútra, ahol még be tudja fogni az eredeti WiFi hálót rendesen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#51686) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!
Erről a routerről mi a véleményetek?
[link]

Köszi

Az lemaradt, hogy wifin csak a telefonok, tabletek működnének, tv, meg a xbox kábellel.
Esetleg tudnátok ajánlani másik, hasonló képességű, esetleg jobb routert?

[ Szerkesztve ]

(#51687) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Mi alenne az a bk. legolcsóbb router, aminek a wifi-teljesítményét CFW-rel feljebb lehet tornászni? AP-nak kéne...

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51688) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No közben én találtam kábelt, itt [link] lehet kapni méterbe is, ami raktáron van. :R

Buliban hasznos! =]

(#51689) fogtunder


fogtunder
nagyúr

az ASUS RT-N12+ az gyakorlatilag az N12 D1? mindenhol csak így látom már listázva.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#51690) Intruder2k5 válasza fogtunder (#51689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, sajnos köze sincs hozzá, csak a neve hasonló. Az egyik MediaTek, a másik BroadCom Chipset-es.

Kapható az RT-N12 D1 is.

(#51691) fogtunder válasza Intruder2k5 (#51690) üzenetére


fogtunder
nagyúr

fura, az N12 D1 keresére nekem ezt hozta vissza az árgép :F

sajnos az USB-N14 nem vált be, amint elindítok egy akármilyen játékot, eldobja a Wifi kapcsolatot, akármelyik USB portba dugva, az alap driverrel és az ASUStól letöltöttel is Win 10 alatt.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#51692) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Léteznek már router-ek 10Gbps LAN-al?

Buliban hasznos! =]

(#51693) Multibit válasza inf3rno (#51692) üzenetére


Multibit
veterán

Tuti léteznek, csak tudod, hiszen ezt írtad: "ha routert is veszek, az is 10g-t fog tudni." ;]

(#51694) LouiS22 válasza Gubek-Einste (#51680) üzenetére


LouiS22
veterán

Köszi az infókat, tippeket, C7 megvéve, beüzemelve, általános elégedettségre. Az egyetlen kicsit béna része, hogy firmware frissítésnél elfelejtette a beállításokat, még jó, hogy nem mélyedtem nagyon bele. Az OpenWRT egyelőre nem megy fel, meglátom, hogyan teljesít a mindennapokban a gyári. Ami nagyon tetszik, az a mobilapp és az eszközök szabad átnevezhetősége (ezzel mindig szoptam a Ciscónál, igaz, nagyjából meg is tanultam a MAC számokat).Az 5 ghz wifi két fallal odébb is csak 1 pálcikát ment le.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51695) #01758976 válasza Intruder2k5 (#51690) üzenetére


#01758976
törölt tag

Vazz. [ezt ] rendeltem, ez most akkor a fasza vagy a szívás? Mert ha benéztem már küldhetem is vissza, pedig még itt sincs. )

[ Szerkesztve ]

(#51696) Gubek-Einste válasza mutyi (#51684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda nagyon rossz eszközöket gyárt, van 1-2 eszköze amely még vállalható de szigorúan csak CFW-vel.
Ide elég lesz egy Asus N12 D1 (van benne dedikált AP mód) vagy TP-Link 841ND (AP módba állítás).

#51686 wolf88
Az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#51687 MaCS_70
Asus N12 D1 + Tomato jó lehet erre a feladatra.
Miért akarod növelni a wifi teljesítményt?

#51692 inf3rno
Megfizethető áron, otthoni kategóriában nincsen ilyen.
Mire kellene neked egy ilyen eszköz?

#51695 hárásó
Nem jót rendeltél, ezt kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51697) #01758976 válasza Gubek-Einste (#51696) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ismét köszönöm. Berendeltem.

(#51698) inf3rno válasza Gubek-Einste (#51696) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mire hármat számolok. :D Egyelőre gigabites lan lesz, de arra gondoltam, hogy 1-2 év múlva csinálnék belőle 10g-s lan-t, ha van rá lehetőség, aztán érdekelne, hogy milyen áron van az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#51699) battag válasza battag (#51664) üzenetére


battag
aktív tag

Sziasztok!
Ma tulajdonosa lettem egy ASUS RT N12 D1-nek. Sajnos nem boldog tulajdonosa... Mint korábban írtam repeaterként szeretném használni. Egyelőre a gyári FW-rel próbálkozom, be is állítottam mindent, ahogy kell. A szomszéd routerének jelét fogva az ottani névleges 30/5 MB-es netből speedtest szerint akár 26/5,5 is átjön (az összes eddig próbált router közül magasan ez a legjobb arány), mindez 8-10-es pinggel. A TVGO-n pedig simán wifin lógva nézem az adásokat. Ez mind és szép lenne, de
- LAN-on nem tudok csatlakozni, win 10 szerint nincs net,
- ez egyik percben villámgyorsan bejönnek az oldalak, a másikban nincs net, közben a router oldalát folyamatosan elérem (a link rate 26 Mbps), sőt, közben a TVGO-n megy a stream
- miközben a laptopon megy a net, a mobilon nem, majd pár perccel később fordítva

Megőrülök! :W :W :W Épp emiatt vettem ezt a router, mert egy stabil eszközt akartam! Nem értem, hol lehet a hiba! Holnap még tesztelgetem, utána viszem vissza!

(#51700) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Egyik ismerősömnek van egy ilyen routere: https://www.aqua.hu/tp-link-tl-wr940nv3-wi-fi-router-fekete-407884.html. Hasonló árban lehet kapni nagyobb hatótávú routert? Gyakorlatilag csak a 10Mbites fantasztikus internet előfizetésüket szeretnék használni kint a kertben is, viszont odáig ennek a jele elég szakadozva ér el, és csak 0.5+/-0.3Mbit van, ami nem túl combos. Azt javasolták nekik, hogy 3 antennás routert vegyenek a régi 2 antennás helyett, mert az biztosan kiér a kertbe is. :DD

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.