Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) Gubek-Einste válasza LJ. (#51950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater üzemmódhoz érdemes CFW-t használni, IP beállítás ez legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51952) LJ. válasza Gubek-Einste (#51951) üzenetére


LJ.
tag

Rendben, köszönöm, Ha lesz időm nekiállok majd, bár esélyes hogy még segítségért fogok fordulni :U

(#51953) soo277


soo277
őstag

Sziasztok
Cserélni szeretném őskövület routerem,
kérlek ajánljatok nekem,elképzelésem TP-Link vagy D-Link,
laptop meg tv hez szeretném használni,
elég nagy a ház,(de jó lenne ha mindenhol lenne jel)
ezeket néztem ki
Dlink
TPlink
vagy más is szóba jöhet(ja 50Mb os netem van)
köszi

[ Szerkesztve ]

BT: wersoo#21211

(#51954) LJ. válasza Gubek-Einste (#51951) üzenetére


LJ.
tag

Mennyira halott ötlet egy ilyen usb-s range extender? Nem tűnik túl bonyolultnak. Van ezekről valami vélemény?

http://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_340906.html?wid=3#customer_review

[ Szerkesztve ]

(#51955) matecs


matecs
csendes tag

Sziasztok!
Lenne par fontos kerdesem... nemsokara erkezik a digi 500as netem. Napok ota bujom a forumokat megfelelo gigabites routerek utan kutatva. Egyik lehetoseg wr1043nd v3, a masik dlink dir-860l. Nagyjabol azonos aron tudnam beszerezni oket, nagy varazslat nem kell azon tul h kabelen vigyek a digi altal maxot... tv es telefonok mennek meg ra. Tudom h a tp-hez nagyobb a tamogatottsag meg van owrt viszont nincs 5ghz es gyengebb. Az a baj h annyi felet olvastam mar h nem tudom mi igaz. Hallottam h owrtn ugye nincs hw nat tehat csokken a lan sebesseg de pontosan nemtudom mennyit. A kerdesem tehat hogy melylyiket ajanlanatok esetleg tapasztalat alapjan?
Koszonom a valaszokat elore is! :R

(#51956) vettelf60


vettelf60
csendes tag

Sziasztok!

Győrben Vidanet 50 mbit-es netet kötöttem. Sajnos a régi routerem lassúnak bizonyult hozzá és a jelerősség is elég gyengusz. Társasházról lenne szó viszonylag vastag falakkal. Milyen routert tanácsoltok.

Tudnivaló:

Kb. 8 eszköz csatlakozna a wifire így mindet ki kéne szolgálnia.
Megbízható (nem újraindítgatós) működés elvárt.
5 GHz-es hálózat nem lenne hátrány.
Cisco, Linksys, ASUS termékeket preferálom de inkább az első kettő.
USB porttal rendelkezzen.
Árban kb 20k a max.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#51957) Multibit válasza vettelf60 (#51956) üzenetére


Multibit
veterán

de inkább az első kettő
:))
Biztos vagy benne? Cicko SOHO routert hol kapsz? Linksys = Belkin. Mitől olyan jó mostanában?

(#51958) Gubek-Einste válasza LJ. (#51954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

#51953 soo277
Az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.
A D-Link manapság nem ajánlott gyártó.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ehhez a nethez elég egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is, ezeknek 100-as portjaik vannak, gigabites portokkal a következő eszközök vannak 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

#51955 matecs
Egyértelműen a TP-Link-et, a D-Link manapság nem ajánlott gyártó.
Tényleg nincsen OpenWRT alatt hardveres NAT.

#51956 vettelf60
Ehhez a nethez elég egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is, ezeknek 100-as portjaik vannak és nincsen rajtuk USB port sem, USB porttal pedig az Asus N10U B vagy TP-Link 842ND.
Gigabites portokkal a következő eszközök vannak 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51959) vettelf60 válasza Gubek-Einste (#51958) üzenetére


vettelf60
csendes tag

Köszi! :R

Erről mi a véleményed?

[link]

(#51960) Gubek-Einste válasza vettelf60 (#51959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51961) vettelf60 válasza Gubek-Einste (#51960) üzenetére


vettelf60
csendes tag

Az nem lehet később probléma hogy pl az N56U kifutó modell? Tehát nem lesz probléma a kompatibilitással újabb eszközöknél? Míg ugye az AC egy viszonylag új dolog.

Esetleg ha már N600 akkor ez? [link]

[ Szerkesztve ]

(#51962) Gubek-Einste válasza vettelf60 (#51961) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A B1-es kiadás elég új így nem lesz gond.
Az AC visszafelé kompatibilis így később sem lesz gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51963) vettelf60 válasza Gubek-Einste (#51962) üzenetére


vettelf60
csendes tag

Linksys E2500 ról mi a véleményed?

Akkor az N56U is jó lesz később is viszont az AC51U-nak az 5 GHz-e gyenge (Lefedettségre vagy sebességre)?

(#51964) Gubek-Einste válasza vettelf60 (#51963) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Linksys E2500 ról mi a véleményed?
Régi eszköz, alapvetően nem rossz. Megvenni már nem nagyon érdemes.

Akkor az N56U is jó lesz később is viszont az AC51U-nak az 5 GHz-e gyenge (Lefedettségre vagy sebességre)?
Link sebességben rossz, csak 1x1:1 képességű vagyis max 433(AC)/150(N) Mbps-re képes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51965) vottokar


vottokar
senior tag

Sziasztok.
A problémám, hogy otthon (kisváros, 53m2 panel, környéken cca 25db látható 2,4Gs hálózat, 5G egy sem)perpillanat egy 30Mbites Thome-os nettel rendelkezem. Ősszel szeretnénk a netet leváltani egy 100 vagy max 200Mbites verzióra,ezért erre "méretezném" a kérdést.
Maximum csatlakozó eszközök:
2db mobiltelefon és egy tablet.
1db notebook AC3165-ös Wifi-vel.
1db asztali gép és 1db NAS vezetéken, gigabites aljzattal.
Semmi extrém igénybevétel nem lenne (legalább is szerintem).
Az jó lenne, hogy a NAS vagy esetleg a routerre csatlakozó mobil merevlemez tartalmát távolról is elérjem. A torrent nem létszükséglet. Ac-s Wifi jó lenne a jövő miatt.
A sok szolgáltatás miatt az ASUS-ok szimpatikusak, de az ajánlottak közül:
ASUS RT-AC55U normális áron az EMAG-on láttam, de onnan inkább nem vennék.
ASUS RT-AC56U ahogy nézem kifutott, tehát nem tudom beszerezni.
ASUS RT-AC1200G+ a fórumán rengeteg panasz van a fagyásra, ami miatt cserélik le sorban őket.
esetleg TPLINK Archer C5 ebből meg V2 van már csak ugye, ami már nem olyan fényes, mint a régi verzió.
Nem fizetnék ki kisebb vagyont egy routerért, de azt olvastam itt, hogy az AC750-es routerek eléggé lebutítottak minden téren a fentiekhez képest. Egyszer talán meggyőzöm magam (és a családot), hogy kiadjunk max huszonpárezer forintot egy routerért, de többet nem szeretnék. Sajnos most ezért az összegért nem találtam igazi best-buy-t. :(

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#51966) Tikakukac


Tikakukac
titán

Hali!

Tök alap router kéne egyik srácnak, 100-as Digi van bent, 2 teló, 1TV meg 1 notit fog vinni. Egy kis panelba kell, 35 négyzetméter az egész. Extra semmi sem kell, egy tartós és jó megoldás kell erre. Mi az első árban amire azt mondanátok, hogy okés?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#51967) Gubek-Einste válasza vottokar (#51965) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

25-26k környékén van az Asus AC55U, a TP-Link Archer C5v2 nincsen gond.

#51966 Tikakukac
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51968) Tikakukac válasza Gubek-Einste (#51967) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor a 10k körüli dolgokat felejtse el? D-Link alap fapad szolgáltatósa volt eddig az halt meg, szóval az igények tényleg minimálisak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#51969) Gubek-Einste válasza Tikakukac (#51968) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus az ajánlott, olcsóbban a TP-Link 841ND van de mivel csak 100-as portjai vannak így max 90-92 Mbps-t tud átvinni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51970) Tikakukac válasza Gubek-Einste (#51969) üzenetére


Tikakukac
titán

100-at amúgy nem tud a net, olyan 40-50 csúcsidőben max, nagyon későn szokott inkább 75-80-at.

Ha az a TP erre jó akkor vetetem is vele, mert rágja a fülem :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#51971) Gubek-Einste válasza Tikakukac (#51970) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Közvetlenül a gépből mérve is csak 40-50?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51972) Tikakukac válasza Gubek-Einste (#51971) üzenetére


Tikakukac
titán

Jaja, de nincs ebben fura, míg laktam Kőbányán, ott is a sávszél fele volt meg napközben a csúcsokon és 10 után jöttek meg a bitek rendesen. Azóta nem tudom mi a téma, beköltöztem belvárosba, itt UPC van, az csúcson vereti 0-24.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#51973) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Nálunk falun a 30/5-ös Telekom net az éjjel nappal 31/6-os :DDD

(#51974) wocsok17 válasza Gubek-Einste (#51154) üzenetére


wocsok17
tag

Én már több mint 2 éve használom a xiaomi nagy routerét a feketét, abban gigabites portok vannak, és már kinőtte a gyerekbetegségeit is. Erős a wifije. Igazán rosszat nem tudok mondani róla, de nagyon nem másztam bele a lelkébe.
Viszont ezt a benne levő 1tb winyó miatt 40-alatt nem kapod meg. De annyiért nekem is van még 1.

(#51975) joeypapa


joeypapa
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy bagatell kérdés, de a 4g megosztás (pl. a topikindító ajánlásokból az egyikkel) usb sticken keresztül pontosan olyan sebességű, mint pl. egy Mifi? Tehát az usb-n keresztül nem romlik? A kérdés főleg azért, mer plt egy huawei 5577s 29e Ft, egy rendes router+stick fele ennyi...és portok tárháza, stb. Nincs hátrány így? A sebesség a két eszköznél ugyanolyan?

köszönöm előre is!

"Censorship tells the wrong story..."

(#51976) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy WR1043ND v1-et használok, DD-WRT fut rajta. Valójában elégedett vagyok, de mivel jó pár éves eszközről van szó, lehet, hogy lecserélném valami izmosabbra.

WAN: DigiLAN, 100+ csomag, bőven elegendő.
Kell a gigabites háló, az asztali gép és a házi szerver UTP-n kapcsolódik. Ez mellett van két laptop (egyik N-es, a másik lehet, hogy dual, nem tudom most hirtelen), két telefon (Z3C és iPhone SE, tudtommal mindkettő dual), és néha még egy-két eszköz WiFi-n, de az nem érdekes.

A DD-WRT-én fut egy OpenVPN szerver, amihez bárhonnan tudok csatlakozni, ezen kívül DDNS természetesen, és semmi más extra funkciót nem használok. A környezet: 4 emeletes panel, elég zsúfolt a 2.4GHz, így 60m2-en nem mindenhol van hibátlan jel, a telefonok néha ledobják a wifit. A laptop mindig hibátlanul működik.

Először egy 1043ND v2 vagy v3-ban gondolkodtam, illetve még most is. Erre is DD-WRT menne. Kicsit körülnézve, elbizonytalanított a WDR4300. Elvileg az is jó, hozza az 1043ND szintjét, és ott az 5GHz, aminek elvileg nagy hasznát vehetném egy 5 GHz-től szinte teljesen mentes környezetben (ellenben rengeteg 2.4 GHz router között). Feltételezem a 60m2-es panel nem lenne a valamivel gyengébb (de valószínű, hogy egyedüli) 5GHz-es hálózatnak túl nagy táv a lefedettséghez?

Ti mit ajánlanátok? WDR4300 vs 1043ND v2/v3? Az elsődleges szempont a stabilitás, DD-WRT-vel.

Árban az 1043ND kb. 11e, a WDR4300 15e körül lenne.

Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#51977) Gubek-Einste válasza joeypapa (#51975) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg nem kellene emiatt hátránynak lennie de a gyakorlatban lehet különbség a SIM-es és USB-s eszközök között.
Vannak olyan "normál" router-ek is, nem olcsóak, amelyekbe közvetlenül is bele lehet tenni a SIM kártyát ugyan úgy mint egy MiFi-be.

#51976 gurabli
Nehéz a döntés, panelos környezetben előnyösebb tud lenni a dual band eszköz így inkább azt vedd meg, ha nem megfelelő akkor még mindig válthatsz.
Alternatíva lehet még az Asus N18U (csak 2,4 GHz képes) és az N56U (dual band).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51978) gurabli válasza Gubek-Einste (#51977) üzenetére


gurabli
senior tag

Én is a dual band felé hajlom, ezért is fontolgatom a WDR4300-at. Amikor legutóbb néztem, akkor még egy 5 GHz-es hálózat sem volt körülöttem, de legalább 5-8 különböző erősségű 2,4 GHz.

Teljesítményben és stabilitásban a WDR4300 hozza a WR1043ND V2/V3 szintjét, esetleg jobb annál? Mik az esetleges hátrányai?

Gondolom az 1043ND v1-hez képest mindenképpen előrelépés lenne a WDR4300?

Szerk: Asus annyira nem szimpatikus, ha csak nincs valami külön ok, amiért sokkal jobb lenne az N56U? Ha jól tudom, a DD-WRT sem megy fel az Asusra (igaz van Padavan, amiről sokan ugyan nem tudok). És drágább is, a WDR4300-at aránylag korrekt áron megkapom.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#51979) MaCS_70 válasza gurabli (#51978) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szubjektív véleményem:

Anno és is idegenkedtem az Asustól, amikor a nagyon kedvelt 1043-ast váltottam le, de az itteni vélemények alapján beszereztem egy N18-ast.
Ég és föld -- az Asus javára mind rádióteljesítmény, mind kezelhetőség szempontjából. Az AsusWRT nagyon jó, a ráépülő HGG-vel még több funkciót kapsz, ha pedig extra dolgok kellenek, ott a Tomato. (Típusellenőrzés után.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51980) gurabli válasza MaCS_70 (#51979) üzenetére


gurabli
senior tag

Hát, nem vagyok én saját magam ellensége és egyáltalán nem gond váltani, ha jobb eszközre történik a váltás. Köszönöm válaszod!

Mivel dual band lenne a célszerű, árban az RT-N56U férne bele. Ez hozná a WR1043ND v1 és v2 teljesítményét, még úgy is, hogy nincs külső antennája?

Úgy látom az Asuswrt jónak tűnik és nincs is szükség DD-WRT-re? Pl. alapból van benne OpenVPN server, stb. Ez kimondottan szimpatikus.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#51981) Gubek-Einste válasza gurabli (#51980) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez hozná a WR1043ND v1 és v2 teljesítményét, még úgy is, hogy nincs külső antennája?
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51982) MaCS_70 válasza gurabli (#51980) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az N56-ost nem ismerem, nálunk egy AC56-os rövid próbával bőven hozta a 1043-as wifi-teljesítményét -- aztán átállítottuk 5 GHz-re...

Az Asus OVPN-je nálam jól megy, azt viszont csak a tomatosok tudják megmondani, hogy mi hiányozhat az AsusWRT-ből.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51983) gurabli válasza MaCS_70 (#51982) üzenetére


gurabli
senior tag

Valószínű, hogy az N56 is tudja azt, amit az AC56, de ez persze nem releváns, két különböző modellt összehasonlítani.
Amikor átálltatok 5 Ghz-re, akkor jelentősen jobb lett, milyen változást hozott?

Tehát stabilan és szépen megy az Asuswrt gyári firmw alatt az OVPN szerver (nem a kliens), nem dobálja el a kapcsolatot, stb?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#51984) MaCS_70 válasza gurabli (#51983) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem nem volt gondom az OpenVPN-nel AsusWRT alatt -- főleg, miután utánanéztem, hogy mi mit jelent. (Régebben volt gond a kulcshosszal, de az úgy év elején lehetett és javították.)
A lényeg, hogy jó és stabil!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51985) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Átmeneti időszakra (2-3 hónap) keresek olyan használt routert, mely az alábbiakat tudja:

- 120-as netet elbír
- Gigabites hálót tud
- Legalább 4db LAN portja van
- WiFi nem érdekes

A hálózatban ahova kell, 1db NAS, 2db PC és 1db Access point LAN-on csatlakozik, továbbá 3 egyéb eszköz WiFi-n (ezt a kábelmodem + az AP szolgáltatja).

Tulajdonképpen tanácsot szeretnék kérni, hogy használt készülékekben mit keressek, melyik gyártó/típus megbízható, mit érdemes venni pl. a korábbi szériákból?

A tudomány a valóság költészete!

(#51986) Grg válasza Gubek-Einste (#51958) üzenetére


Grg
tag

Szia,
olvasom a "konnektoros" repeateres hsz.-edet, és kérdezném, hogy mi a vélemény erről:[TL-WA855RE]

Ez konnektoros, de külső antennás :) (És a konnektor magasan van ahova kerülne)

(#51987) Gubek-Einste válasza Vesa (#51985) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lényegében ugyan azokat amelyek újonnan is ajánlottak de ha találsz valamit akkor kérdezzél rá.

#51986 Grg
Véleményem ugyan az mint eddig, az antennái így is elég kicsik.
Ha gondolod tehetsz vele egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51988) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Asus N18U routert, ami mostmár a ház fő rotere lett, viszont a régi routereim egyik se tudom beállítani, hogy a szobámban sima vezetékes switch-ként üzemeljenek, nem látok rajtuk bridge üzemmódot.

A két itthoni router amiből választhatok: Linksys WRT160Nv2 és egy TP-Link WDR3600

A switchen egy számítógép és egy tv lógna állandóan. Mindkét routeren gyári FW van, de hajlandó vok felrakni mást. A net 30megás T-home egy HG8245 modemmel. Az Asus routeren van egy mobilwinyó, amit látnia kéne a switch utáni tv-nek is, meg a gépnek is.

Modem->Asus router->vezetékes switch-> eszközök kábelen ->ez lenne a cél

(A TP-n volt már régebben openWRT, csak eltévedtem a millió beállításban és nem tudtam úgy összehozni hogy minden jó legyen)

Melyiket ajánlanátok, és mit állítsak be? WAN-t használhatom ethernetként?

(DHCP kikapcsolása, IP cím a modem által kiadható tartományom belül legyen - ennyit csináltam)

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Aláírás

(#51989) Gubek-Einste válasza Laci.M (#51988) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez itt OFF, menj át IDE ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51990) XaraX


XaraX
addikt

N18U vagy N56U B1 szerintetek, ha nem kell az 5 Ghz feltétlenül, viszont 1000 Mbit-es nethez kell, és fontos a hálózaton belüli sebesség és a wi-fi jelerősség?

(#51991) MaCS_70 válasza XaraX (#51990) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha nem kell az 5 GHz, akkor szerintem mindenképpen N18u.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51992) XaraX válasza MaCS_70 (#51991) üzenetére


XaraX
addikt

:R
Miben kompromisszumos az 56 a 18-hoz képest?

(#51993) nicknev


nicknev
csendes tag

Sziasztok!
Lecserelnem regi routeremet, es a kovetkezot szemeltemki (most 11 ezer kornyeken aruljak): D-LINK DIR 842
Ezzel valakinek valami tapasztalata, velemenye?

Elso ranezesre a kovetelmenyeimnek eleget tesz: gigabit lan, dual band wifi.
A keretemen belul (<15) eddig ez a legjobb amit talaltam, de nyitott lennek mas javaslatokra is.

:R

Ha privát üzenet küldesz biztosabban látom, hogy írtál ;-) Amíg aktív a hírdetés addig meg van amit hírdetek.

(#51994) Gubek-Einste válasza XaraX (#51992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyengébb hardver és belső antenna.

#51993 nicknev
Milyen típusú a jelenlegi eszköz?
A D-Link már nem ajánlott gyártó de ha akarod akkor megveheted és ha megteszed akkor számoljál be a tapasztalatodról.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51995) nicknev válasza Gubek-Einste (#51994) üzenetére


nicknev
csendes tag

Koszi a valaszt!

A mostani egy Dlink DI-524, mar nem mai darab. A router panelben lesz hasznalva, a szomszedok nagy reszenek van wifi, tehat ezert a dual bandeseket nezem inkabb. A 100/50-es digi net melle lenne, ezert nezek csak gigabitet (+future proofing). 2 PC (lanon), latptop(wifi legtobbszor), es 2+ telefon lenne ra csatlakoztatva.

Az arban a 15ezer es alatta a cel, specialis igenyek nagyon nincsenek, gondolom a mai routerek mar mind tamogatjak a qos es az ipv6-t.

Ha privát üzenet küldesz biztosabban látom, hogy írtál ;-) Amíg aktív a hírdetés addig meg van amit hírdetek.

(#51996) XaraX válasza Gubek-Einste (#51994) üzenetére


XaraX
addikt

:R
N18-at vettem az ajánlások a alapján.

(#51997) Vesa válasza Gubek-Einste (#51987) üzenetére


Vesa
veterán

Köszi, Ezt találtam hirtelen: D-Link DIR 840
Érdemes?

A tudomány a valóság költészete!

(#51998) Gubek-Einste válasza Vesa (#51997) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D-Link már nem ajánlott gyártó de ha akarod akkor megveheted és ha megteszed akkor számoljál be a tapasztalatodról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51999) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok! A rt n66u meg mindig jo választás lenne? A gyengebb hw mennyire hatrany, hol jonne ki a hátránya? Mert szinte csak jot olvastam errol a routerrol. Kellene az 5 GHz.
Egy n56u jobb valasztas lehet? Ha igen, miben? Nem hianyzik a kulso antenna?

A fenti ket Asus jobb es erosebb, mint egy tplink 1043nd v1 es v2 (eltekintve az 5 GHz hianyatol?).

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52000) Gubek-Einste válasza gurabli (#51999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A rt n66u meg mindig jo választás lenne?
Igen, ezért is van fent az ajánlottak listáján.

A gyengebb hw mennyire hatrany, hol jonne ki a hátránya?
Használati módtól/körülménytől függ, hogy kinél mekkora hátrányt jelent vagy éppen nem jelent a régebbi hardvere.

Egy n56u jobb valasztas lehet? Ha igen, miben? Nem hianyzik a kulso antenna?
Az N56U B1 már újabb/erősebb hardverrel rendelkezik így ha olyanok a használati körülmények akkor jobb tud lenni de általánosságban nem jelenthető ki ez egyértelműen.
A külső vagy belső antenna kérdése a környezeti viszonyoktól függ, általánosságban ideálisabb tud lenni a külső antennás eszköz de az Asus belső antennás router-ei elég jók.

A fenti ket Asus jobb es erosebb, mint egy tplink 1043nd v1 es v2 (eltekintve az 5 GHz hianyatol?).
A v1-nél mindenképpen, a v2 már kérdéses.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.