Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) kali válasza bexinho23 (#50100) üzenetére


kali
legenda

nem, de nem is magára az említett típusra írtam, hanem az általad beidézett specifikációs leírásra, tehát ha a is szerepel a wifi leírásában (a/b/g/n), akkor az a/n szabványos dual band, ha pedig ac is (a/b/g/n/ac), akkor ac dual band.
a tl-wdr3600 az a/n szabványos dual band típus.
ahogy a specifikációs leírásokat nézem, a p8 lite csak 2.4 GHz n szabványt tud, a p8 a/n szabványos dual band, a p8 max pedig már ac dual band szabványt is kezel.
p8 lite, vagy p8 van neked?

[ Szerkesztve ]

(#50102) bexinho23 válasza kali (#50101) üzenetére


bexinho23
őstag

Nekem P8 van, és mégsem látja a céges 3600-as osztotta 5Ghz-et. Ezért érdekel nagyon ez a téma, mert mint írtam is, elsősorban a CC és a NAS miatt vennék egy dual band-es routert, amit jelen esetben már a P8-cal irányítanék.

Én az (a/b/g/n) szabványfelsorolásnál én mindig úgy értelmeztem, hogy típusúsokat kezel. Ebből az (a/n) szabvány nekem sehogy sem tűnt fel. Amúgy honnan tudom, hogy az adott router a/n dual band-es? 3600-as hivatalos termékismertető oldalán nem találtam erre utaló mondatot. Vagy csak elkerülte a figyelmemet.

(#50103) kali válasza bexinho23 (#50102) üzenetére


kali
legenda

a tl-wdr3600 gyártói oldalán olvasható, hogy;

N600 Wireless Dual Band Gigabit Router
Simultaneous 2.4GHz 300Mbps and 5GHz 300Mbps connections for 600Mbps of total available bandwidth

a specifikációnál írják a kezelt szabványokat;

Wireless Standards: IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n

források: link és link

amennyiben olyan verziós p8-ad van, ami dual band képes, úgy látni kell az 5 GHz hálózatot is, kivéve pesze, ha az alapban nem látható, mert tiltva van például az ssid szórása, olyankor olyan profil hozandó létre a telefonon, ami azt is külön tartalmazza, utána már mindig látni fogja.
igaz, ettől bonyolultabb kicsit a helyzet, azért írtam a/n szabványt, mert van külön a 5 GHz - ez a régebbi és nem annyira használt -, illetve n szabványos 5 GHz is, a tl-wdr3600 esetén is külön állítható, de alapesetben ez nem szokott külön problémát okozni;

tl-wdr3600

[ Szerkesztve ]

(#50104) mikk2000


mikk2000
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Netgear WGR614v6 router van nálam, a legkisebb DIGI csomagom van 100/50-es, az alaplapi hálókártya 10/100-as. A gondom az hogy LAN-on (!) a sebesség kb. feleződik (fel és le is) a router nélküli állapothoz képest. Milyen legolcsóbb wifis router ajánlott amivel nem esik vissza ennyire a sebesség? ASUS RT-N10 árkategóriára és képességű routerre gondolok.

(#50105) Gubek-Einste válasza Vbazsi2 (#50097) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyire nehéz egy tomatot felrakni, illetve milyen előnyök származnak még a telepítésével?
Elég könnyen fel lehet rakni, nem jelent egyáltalán gondot.
Előnyei, hogy több mindenre lesz használható, több beállítási lehetőség lesz mint gyári esetében.

Tv re való streamelésre mennyire alkalmasak ezek a routerek?
Teljes mértékben, alap szintű NAS feladatokat el tudnak látni de csak korlátozottan mert elődlegesen nem ez a rendeltetésük.

#50104 mikk2000
Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus kellene.
TP-Link 841ND ami hasonló az Asus N10-hez és legtöbbet át tudja vinni a 100-as netből, kb 92-94 Mbps lesz ez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50106) bexinho23 válasza kali (#50103) üzenetére


bexinho23
őstag

Igen, a leírásban olvastam az átviteli sebességet, de számomra eddig nem volt egyértelmű. Amúgy megnéztem a Wifi beállításokat, de egyáltalán nem állítható semmi, ami az 5Ghz-es vételre utalna. Próbáltam kézzel megadni az SSID-t, de úgy sem működött (értelemszerűen). Tehát hiába van (a/b/g/n) képessége, mégsem akar 5Ghz-re csatlakozni. Mint előző írásomban mondtam, sima P8-as telefonom van. Ott dual band és ac nincs, ellenben a P8 MAX-szal. Ezért kérdeztem, hogy a P8 alkalmas-e egyáltalán az adati alapján.

(#50107) Gubek-Einste válasza bexinho23 (#50106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg, hogy a dobozán/leírásában mi szerepel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50108) bexinho23 válasza Gubek-Einste (#50107) üzenetére


bexinho23
őstag

Sajnos nem veszi az 5ghz-es jelet, p8 topikban is megírták. Viszont a Chromecast 2-n streameléshez nem is szükséges, hogy a telefon tudja venni az 5ghz-et. Ugyanis az azonos hálózat a lényeg a CC és telefon számára. Ha CC 5ghz-en van, a telefon pedig 2.4-en, akkor ez a működést nem befolyásolja. Úgy hogy a hét vége felé meg is rendelem a TP Link 4300-at vagy az Asus N56U-t (leírásuk alapján mindkettő képes egyszerre a két frekit lőni).

(#50109) mikk2000 válasza Gubek-Einste (#50105) üzenetére


mikk2000
őstag

Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus kellene.
TP-Link 841ND ami hasonló az Asus N10-hez és legtöbbet át tudja vinni a 100-as netből, kb 92-94 Mbps lesz ez.

A TPLink routereket nekem nem ajánlották mivel hamar megpusztulnak, árkategóriától függetlenül, ebből a szempontból még a Tendák is jobbak, legalábbis ezt mondták nekem. Amúgy keresgéltem a topikban és egy ilyen hozzászólást láttam:

[link]

Ez indokolná, hogy ha ez amit a Digi használ ennyire spéci protokoll, akkor miért esik le lanon a sebesség felére egy olyan routeren, aminek amúgy röhögver tudni kéne 100Mb-et. Ennek az infónak a fényében is bírná az a router ami ajánlottál a maxhoz közeli sebességet? Bár mint mondtam TP-Linkben nem gondolkodom, és árban sem szeretnék 4-5 eFt fölé menni, tehát más típus lenne jó, esetleg szintén Netgear, Asus stb... Köszönöm!

(#50110) bexinho23


bexinho23
őstag

Ajánlottak egy routert egy másik topikban: [link]

Hogy lehet, hogy ez a típus sokkal olcsóbb, mint pl az ASUS U56N, vagy a TP LINK 4300? Ráadásul az AC szabványt is tudja.

Érdemes ezt a típust választani a korábban kinézett kettővel szemben? A TP-LINK Archer C5 már árban is komolyabb. max keretem 20-23, így ez már nem férne bele sajnos.

(#50111) MaCS_70 válasza mikk2000 (#50109) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam jelenleg két TP-Link, egy 1043 és egy 3420 megy hét éve hibátlanul.
Barátomék a többszintes irodát futtatják SOHO TP-Linkekkel, kb. 10-12 egység dolgozik (routerek, switchek), szintén hat-hét éve, a lecserélt egységeket lefokozták, nem nyugdíjazták, és meghibásodás mg nem volt. Nagyon vacak nem lehet a TP-Link.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50112) haddent válasza bexinho23 (#50110) üzenetére


haddent
addikt

De belefér! Nekem is az van, szerintem jó kis router :K
23k, de újracsomagolt van 20k -ért! Csapj le rá ;)

Én is kérdezek: pontosan, ahogy írtam előbb, Archer C5 mellé mit ajánlanátok AP -nek? Jelerősítés/továbbítás? Emeleten van a C5, de a földszintre is szeretnék egy tesót. Ha megoldható, akkor LAN -ra dugnám rá (C5 -be, a kábelezés kész!), és csak AP lenne (nem baj, ha lennt csak 2.4GHz), vagy ha ez nem megy akkor wifi bridge? Olcsó kéne

[ Szerkesztve ]

(#50113) bexinho23 válasza haddent (#50112) üzenetére


bexinho23
őstag

Újracsomagolt mit jelent? Mert ezt láttam én is, de emagról félve rendelek elektronikai cikket (gariztatás miatt). Egyedül csak egy Chromecast2-re vállalkoztam.

(#50114) f4lcon válasza bexinho23 (#50113) üzenetére


f4lcon
őstag

az emag egy szutyok cég, újként adtak el egy másfél éves kazahsztáni (!) mobilt, amit az itthoni forgalmazó nem gariztat le mert már 3 éves ők meg azért nem mert "csak". :((( :(((

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#50115) jerry311 válasza f4lcon (#50114) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, vannak cégek, amiket nagy ívben kerülni kell.

(#50116) Gergőke88 válasza f4lcon (#50114) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ezzel szemben a megrendelt mosogepet 1 nap alatt kihoztak BF-kor...
Mindenhol lehetnek problemak.

(#50117) Gubek-Einste válasza mikk2000 (#50109) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda ép hogy nem jó, a TP-Link-kel semmi baj sincsen.
A linkelt hozzászólás az Asus N12 D1-re vonatkozik.
Sajnos csak az ajánlott TP-Link van ami tudja az interfész sebesség közeli értéket NAT-olni.

#50110 bexinho23
A TP-Link Archer C2 ahogyan az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik.

#50112 haddent
TP-Link 1043NDv2/v3 (csak 2,4 GHz-s) vagy TP-Link 3600/4300/Archer C5 (dual band) ami megfelelő lehet, ha már a jelenlegi TP-Link akkor az új is lehetne az. 100-as portokkal és csak 2,4 GHz-s wifi-vel pedig TP-Link 841ND.

#50113 bexinho23
Korábban már eladták de valami miatt vissza lett küldve amit ismét eladnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50118) w.miki


w.miki
veterán

Az ajánlott Asus N12 D1-et hol érdemes megvenni?
Ami az emag-on van, az jó, rendelhető?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50119) Intruder2k5 válasza w.miki (#50118) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ott veszed meg, ahol Neked szimpatikus. eMag-ot sokan nem szeretik, mások meg mást nem szeretnek, szóval teljesen mindegy, a típus megfelelő, mindegyik ugyanonnan származik, ez nem bolt függvénye.

(#50120) mikk2000 válasza Gubek-Einste (#50117) üzenetére


mikk2000
őstag

A Tenda ép hogy nem jó, a TP-Link-kel semmi baj sincsen.
A linkelt hozzászólás az Asus N12 D1-re vonatkozik.
Sajnos csak az ajánlott TP-Link van ami tudja az interfész sebesség közeli értéket NAT-olni.

Értem kösz az infót! Mondjuk csodálom hogy egyetlen gyártó egyetlen terméke tudja csak lanon a 100 megabitet, holott mindegyik speckójában ott a 10/100 lanra. De ha topikgazda lettél, akkor nyilván annak oka volt, tehát valószínűleg nagyon nem beszélsz mellé.

Ettől függetlenül most nem kezdek hitvitát hogy kinek hiszek jobban, nyilván mindenkinek vannak rossz és jó tapasztalatai minden márkával. De ez a TP-Linkkel semmi baj sincsen, ez kissé erős. Mint mondtam nekem azt az infót mondták hogy pár év után megpurcan, másrészt, amit még nem mondtam, az is a probléma velük, hogy wifi kapcsolatot random eldobálják (míg mondjuk ugyanazon a helyen egy "nem ajánlott" Tenda meg vígan megy). Tehát a "semmi baj nincsen" az kissé túlzás. A(z) www.arukereso.hu-n nézelődve találtam is ilyen panaszt, tehát jó infót kaptam, idézet a 7-edik oldalról:

egy rendszergazda:
Ne vedd meg!
A kábel hossza, a tetszetős külső és az egyszerű beállíthatóság nem minden!

Előnyök
Kategóriájában az egyik legolcsóbb router.

Hátrányok
Random módon egy-egy eszközt ledob a wifiről.
Volt szervizben, nem sok mindent tudtak vele kezdeni. Bő két hét után adtak egy új routert, de az is ugyan úgy instabil mint a régi. Több napos fórumozás és jó pár szolgáltatóval folytatott telefonos be szélgetés után rá kellett jönnöm, hogy az instabil wireless kapcsolatra mások is panaszkodtak. Állítólag gyakori tipushiba. A legkülönbfélébb beállításokkal próbálkoztam már, de nem sokat segített. Állítólag openwrt-vel. (openwrt. org) stabilan üzemel. Ez az egyetlen dolog amit nem mertem megtenni, mert akkor elveszíteném a garanciát rá.

Igaz hogy ez a 3 éves bejegyzés, de nekem mostanában is ezt mondták. Ettől függetlenül persze minden tapasztalat érdekel, mi a helyzet mostanában ezzel a wifiről ledobálós témával? Mert ha nem változtattak valamit hardveresen (revízió stb.) akkor elvileg nem kellene változás legyen. Lehetőleg olyanok írjanak akik anyagilag nem érdekeltek TP-Link routerek forgalmazásában, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#50121) jerry311 válasza mikk2000 (#50120) üzenetére


jerry311
nagyúr

10/100/1000 csak a link sebessége, nem tartalmaz semmilyen információt arról, hogy az eszköz mire képes átviteli sebességben. Illetve egyetlen információt azért mégis megad: mi az elméleti maximum, mert hát egy 100-as link max. 100+100-at tud ha full duplex. Ezek szabvány értékek, ezzel lehet dolgozni. Nincs 50-es link ha a router csak annyit tud átvinni. Ha meg 100M feletti átvitelre képes az eszköz, akkor már inkább raknak rá 1000-es portot.
Ha szeretnél olyan eszközt, ami képes wirespeed átvitelre, akkor azt ne ebben a topikban keresd.

(#50122) Gubek-Einste válasza mikk2000 (#50120) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Értem kösz az infót! Mondjuk csodálom hogy egyetlen gyártó egyetlen terméke tudja csak lanon a 100 megabitet, holott mindegyik speckójában ott a 10/100 lanra. De ha topikgazda lettél, akkor nyilván annak oka volt, tehát valószínűleg nagyon nem beszélsz mellé.
Van más típus is de a meghatározott költség keretbe csak azt fért bele az ajánlottak közül. Vannak más típusok is drágábban és/vagy speciális tudással amelyek szintén képesek a nagyobb sebességre de azokra neked nem volt igényed.

Ettől függetlenül most nem kezdek hitvitát hogy kinek hiszek jobban, nyilván mindenkinek vannak rossz és jó tapasztalatai minden márkával. De ez a TP-Linkkel semmi baj sincsen, ez kissé erős. Mint mondtam nekem azt az infót mondták hogy pár év után megpurcan, másrészt, amit még nem mondtam, az is a probléma velük, hogy wifi kapcsolatot random eldobálják (míg mondjuk ugyanazon a helyen egy "nem ajánlott" Tenda meg vígan megy). Tehát a "semmi baj nincsen" az kissé túlzás. A(z) www.arukereso.hu-n nézelődve találtam is ilyen panaszt, tehát jó infót kaptam, idézet a 7-edik oldalról:
Általánosságban nincsen gond a TP-Link-ekkel, mert ha lenne akkor nem lennének ajánlottak.
Már többször el lett mondva, hogy az ilyen vélemények nem sokat érnek mivel nem ismerjük a körülményeket. Az ilyen és ehhez hasonló negatív tapasztalatok sokszor user error-ból fakadnak, itt a fórumon is van sok ilyen és a megoldás is hamar meg van ezekre.
A körülmények sok minden befolyásolnak, ezért nem lehet nagyon összehasonlítani két eszközt még ugyan azon a helyszínen sem mivel a hardveres eltérések is sok mindent tudnak befolyásolni. Egyedi hibák mindig előfordulhatnak, nincsen olyan eszköz amelyik mindenhol megfelelően működne.

Igaz hogy ez a 3 éves bejegyzés, de nekem mostanában is ezt mondták. Ettől függetlenül persze minden tapasztalat érdekel, mi a helyzet mostanában ezzel a wifiről ledobálós témával? Mert ha nem változtattak valamit hardveresen (revízió stb.) akkor elvileg nem kellene változás legyen. Lehetőleg olyanok írjanak akik anyagilag nem érdekeltek TP-Link routerek forgalmazásában, köszi.
Folyamatosan jönnek ki az újabb hardver verziók de a firmware-ekben is vannak javítások így 1-1 ilyen hiba lehet firmware hiba is amit időközben javítva lett, ezért is szoktuk mindig a firmware frissítés ajánlani a hiba elhárítás első lépésének a reset mellett.
Én nem vagyok érdekelt egyetlen eszköz ajánlásában sem, nekem teljesen mindegy, hogy milyet ajánlok mert nekem abból nem lesz semmilyen hasznom, pusztán a segíteni akarás miatt teszem.

80-100 Mbps-s nethez már gigabites portokkal szerelt típus érdemes választani mivel azok jobbak bírják a terhelést mivel ehhez mérten rendelkeznek hardverrel. A 100-as portokkal rendelkező router-ek a belépő szintet képviselik és inkább a max 50-70 Mbps-s nethez ajánlottak, felelünk már a gigabites portokkal rendelkezőek az ideálisak.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50123) Beri válasza mikk2000 (#50120) üzenetére


Beri
addikt

Ettől a renccccergazdától hol lehet még több bullshitet olvasni? Van sok üresjárat nap közben, szívesen röhögnék.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#50124) Vbazsi2 válasza Gubek-Einste (#50105) üzenetére


Vbazsi2
tag

Köszönöm a segítséget. Esetleg a több beállítási lehetőség alatt azt is érted hogy a gyári értéknél feljebb lehet vele állítani a wifi erősségét? Ha arra kerülne a sor hogy telepítem számíthatok tőled egy kis szájbarágásra ha szükség lesz rá?

(#50125) upc8823


upc8823
tag

helló mindenki ! ez a router combo jó lehet Tcom hálózatra ?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#50126) Multibit válasza mikk2000 (#50120) üzenetére


Multibit
veterán

Igazad van. Vedd a Tenda-t! Nem lesz vele gondod! Szoftveresen, hardveresen stabil, jól kezelhető, gyors. Mindegyik modell magasan veri a TP-Link és az Asus sz@rjait ;]

(#50127) Gubek-Einste válasza Vbazsi2 (#50124) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többek között az is de más dolgokat is részletesebben lehet majd beállítani. Beállítással kapcsolatban IDE nézz be.

#50125 upc8823
Nem ajánlottak az ilyen modem-router kombó eszközök.
Pontosan milyen nethez szeretnéd használni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50128) adise


adise
őstag

asus RT-AC1200G-ról olvastam egy-két véleményt, hogy nagyon gyenge a hatótávja? ez tényleg igaz?

(#50129) Valkűr válasza adise (#50128) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem igaz, nem tudom ki állitota ezt. Nekem a Tp link hatótávolsága sokkal rosszabb volt a panelban. Az Asus gördülékenyen és egyszerűen kezelhető felületéről már nem is beszélve. Én is az Asus AC1200G+ használom, és előtte TP-Link volt, de soha többet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#50130) adise válasza Valkűr (#50129) üzenetére


adise
őstag

árukeresőn láttam véleményekben és mindenél szinte azaz egy negativum volt, hogy állítólag már egy fallal is szinte használhatatlan.
igazából csak emiatt nem vettem még meg :D

(#50131) Valkűr válasza adise (#50130) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát nálam éppen 4 fal van közte és simán jó a térerő. Van a nagyszobai fal, utána a fürdőszoba és az után a kisszoba ahol még mindig 3-4-es a térerő az 5-ből. Ha ez nem elég jó, akkor egyik sem lesz elég jó. Elég sokféle routerem volt már, egyik sem volt full térerőn a panelban a vasbeton miatt. Nyilván vannak jobbak, de jóval drágábban. A TP-Linkem volt mikor el is dobta a térerőt, a Tenda használhatatlan volt. el kell dönteni mit szeretne az ember. Nyilván ott használom a routert ahol sűrűbben van szükség a wifire, és nem 3 szobával odébb. A kommenteket olvasva , sokan még a normális beállitásokig sem jutnak el, hogy is várnád el, hogy a router jól működjön náluk :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#50132) adise válasza Valkűr (#50131) üzenetére


adise
őstag

És, ha megy a gépen torrent meg telefonokon youtube pl akkor sem indul újra, fagy meg a router?

(#50133) Valkűr válasza adise (#50132) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem, ráadásul nekem folyamatosan rajta a NAS is...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#50134) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Az egyik rokonom szeretne routert venni, ebben kérnék segítséget. Jelenleg 250 Mb-es UPC netje van, de lehet hogy nagyobb csomagra fog váltani.

A következők lennének a követelmények:

- kezelje le a nagyobb sávszélességet
- legyen megbízható
- gyári szoftverben legyen PPTP VPN szerver lehetőség
- gigabites LAN/WAN portok
- USB 3.0 port
- viszonylag jó wifi

Én az Asus RT-N18U routert néztem ki. Ez ajánlott vétel? :R:R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#50135) Gubek-Einste válasza LLKobe (#50134) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az N18U ha nem kell dual band wifi.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ami még ajánlott lenne: Asus AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50136) LLKobe válasza Gubek-Einste (#50135) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi a választ:R

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Budapesti panel lakás. De a Wifi nem igazán fontos, az max telefonokkal van csak néha használva, minden fő kliens madzagon lóg.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
1-2 PC/Noti, 1 Raspberry PI, wifin meg telefonok.

Mennyi lenne a beszerzésre?
20-25k.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Az fontos hogy tudjon PPTP VPN szervert, mert csinálni akar egy VPN kapcsolatot, hogy máshonnan is elérje a PI tartalmát.
Tekintve hogy nem bízik a 3rd party firmware-ekben (Open WRT, DD-WRT stb.) fontos hogy a gyári firmware tudja ezt, tehát gyárilag legyen viszonylag okos.

Ha van ezeknek megfelelő ajánlottabb darab, mindent meghallgatok.

Jelenleg egy TP-Link 1043ND van neki, nincs is vele baj, de a gyári firmware buta mint a föld, VPN-t nem tud, és mint mondtam 3rd party cuccok nem játszanak.

:R:R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#50137) Gubek-Einste válasza LLKobe (#50136) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

25k-s határral Asus N18U/AC55U/AC1200G+, esetleg N56U ami megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50138) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

TPlink WDR3600-at szerettem volna venni, de eléggé korlátozott az elérhetősége. Milyen routert javasoltok, ami hasonló árkategória?

Ár: max 20e ft
Tudjon 2,4 és 5 GHz-et is.
Openwrt kompatibilis.

Eddig TPlink 1043ND v1-t használtam, alapvetően nincs vele bajom, csak 6 év után jó lenne 5 GHz-et is tudó utódra cserélni.

Tudtok esetleg ajánlani valamit?

Köszönöm szépen a segítséget!

(#50139) LLKobe válasza Gubek-Einste (#50137) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi:R Ezek között van valami nagy különbség? Te melyiket ajánlanád? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#50140) kali válasza adise (#50130) üzenetére


kali
legenda

szia,

jól tetted, nehogy az itteni tapasztalatoknak higgy, még akkor sem, ha képekkel is alátámasztották a térerő, sebesség...stb. tekintetében a javulást más típusokkal szemben, de azoknak se, akik heti szinten tesznek be ilyen típust is eltérő környezetekbe és ellenoldalakhoz, ami miatt az átlagosnál több gyakorlati tapasztalatot szereztek már adott típus kapcsán is, végül pedig a matematikának és a fizikának se, mert a két sávra külön adott, jó dBi értékkel rendelkező antennák rosszabbak, mint az osztott/felemás módozatúak. :N
ne haragudj, hogy így írtam, de azokra a véleményekre, ahol leginkább felhasználói hiba alapján szerzett tapasztalatot olvasni, nem egyszerű érdemes érdemben reagálni... :)
heti szinten találkozom olyannal, hogy a korábbi, csak 2.4 GHz routerét és kapcsolatát hasonlítja az új eszközzel immár 5 GHz kapcsolaton, közben erről semmit sem tud persze, azt sem vágja, hogy az ellenoldali eszköze dual band és amiatt változott a helyzet, rosszabb esetben meg sem érti, hogy az eltérő frekvencia mit okoz, miszerint a magasabb értékű fogékonyabb az akadályozó tényezőkre...stb.
sok ilyet lehetne még írni más téren is, mert sokan azt hiszik, hogy a rotert csak beteszik alapbeállításokkal és minden jó, ha meg nem, mert nem megfelelő csatornát használ...stb., akkor a router a hibás, pedig minimális hozzáértéssel vagy segítséggel megfelelően beállítható lenne és jól működne.

[ Szerkesztve ]

(#50141) adise válasza kali (#50140) üzenetére


adise
őstag

nem haragszom, csak biztosra akartam menni :))

(#50142) kali válasza adise (#50141) üzenetére


kali
legenda

akinek a jó wifi szórás az elsődleges szempont, annak a dual band eszközök terén (adott árkategóriában) az rt-ac1200g plus az egyik legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#50143) junior11 válasza kali (#50142) üzenetére


junior11
veterán

Arról mi a véleményed, hogy 2,4Ghz-es tartományban az N18U jobban teljesít(het), mint az 1200G+?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#50144) kali válasza junior11 (#50143) üzenetére


kali
legenda

az rt-n18u egy csak 2.4 GHz képes és arra kihegyezett típus, ezért részint látatlanban is arra voksolnék általánosságban, ha valakinek csak a 2.4 GHz számít, de pláne akkor lehet érezhető a különbség, ha adott típus előnyei az ellenoldalon kihasználásra is kerülnek, mint például a több antenna és a jobb mimo képesség (rt-n18u; 3 antenna és 3*3:3 mimo, rt-ac1200g plus; 2 antenna és 2*2:2 mimo a 2.4 GHz sávra), ellenkező esetben elhanyagolhatóbb a különbözet.

(#50145) junior11 válasza kali (#50144) üzenetére


junior11
veterán

Igen, értem, viszont mintha úgy olvastam volna, hogy 3 3:3 MIMO képes kliens nagyon kevés van, így ez az előnye gyakorlatilag elvész ha jól gondolom... Helyes ez a feltevés?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#50146) kali válasza junior11 (#50145) üzenetére


kali
legenda

arányában kevés a 3*3:3 mimo képes 2.4 GHz ellenoldali eszköz, annak hiányában, a 2*2:2 mimo tudású ellenoldali eszközzel meg csak a diversity (nagyon sarkítva; két antennára csatlakozik fel a háromból a két antennás ellenoldali eszköz, de a router a háromból kiválaszthatja a jobb elhelyezkedésű kettőt) tekintetében nyújt(hat) többet a 3 antennás router, bár bizonyos feltételek mellett az is számíthat valamennyit, de összességében nem komoly különbözet mutatkozik meg általában, inkább csak szélsőséges esetekben van jelentősége.

(#50147) junior11 válasza kali (#50146) üzenetére


junior11
veterán

Értem, köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#50148) wopi válasza wopi (#50138) üzenetére


wopi
aktív tag

Ja és lanon kezelje le az 500-as Digi csomagot. :)

(#50149) CChryss


CChryss
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni, épülő két szintes házról van szó, stabil Wifi jelet szeretnék mindenhova. UPC 120as net, garázsban modem, rögtön mellé egy router, illetve kábelen a ház közepébe egy Wifi sugárzó.
1. Otthoni hálózatot: NAS-t, okostévét, számítógépet stb. kábelen stabilan kiszolgáló routert mit ajánlotok, itt wifi nem lenne bekapcsolva sem.
2. WIFI: ebből továbbvíve a kábelen Access Point vagy router legyen, melyik a jobb, nekem csak a Wifi lefedettség kell. Egyéb szolgáltatás, torrent, USB, letöltés teljesen felesleges.
Ma kipróbáltam ezzel: TP Link TL-WR941ND, egy két ponton határeset volt, tehát lefedettségben erősebb kellene. Keret összesen 50e Ft. Köszönöm a segítséget!

(#50150) Gubek-Einste válasza wopi (#50138) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 4300 ami megfelel az igényeidnek, akár a gigabites nethez is jó lesz de csak gyári firmware-rel a hardveres NAT miatt.
Ha lemondasz az OpenWRT kompatibilitásról akkor szóba jöhet még az Asus N56U is.
25k értékhatárral pedig ott van még az Asus AC55U/AC1200G+ és a TP-Link Archer C5 is.

#50139 ll-kobe
Az N56U dual band N-es router, a v2/B1 verzió újabb, picit "régebbi" típus.
N18U egy csak 2,4 GHz-s router de erős hardverrel.
AC55U AC-s router, a többi Asus-hoz képest szokatlan SoC-vel.
AC1200G+ szintén AC router, nagyjából tekinthető az N18U AC-s wifi-vel szerelt változatának de nincsen benne letöltő kliens.
Ezek közül az AC1200G+ a "legjobb".

#50149 CChryss
Router: Mivel a wifi nem számít így Asus N18U az erős hardvere és a jó firmware-e miatt. Mivel lesz NAS így a dupla magos SoC-re nincsen olyan nagy igény.

AP: Nehéz kérdés mert nem írtad, hogy kell-e a dual band vagy sem. Ha nem kell vagyis elég csak a 2,4 GHz-s sáv használata akkor még egy Asus N18U AP módba állítva (van benne dedikált beállítás erre). Ha kellene akkor Asus AC1200G+ szint AP módba rakva.

Mindkét variáció simán kijön 50k-ból.
Ha még sem lenne mindenhol megfelelő a lefedettség akkor egy újabb router AP módba segíteni fog, pl egy Asus N12 D1 (csak 2,4 GHz-s és csak 100-as WAN/LAN portjai vannak).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.