Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50051) kali válasza Logic83 (#50050) üzenetére


kali
legenda

egyéb terhelések esetén is van/lehet értelme az erősebb procinak, ha úgy lesz használva.
jó a c9, drágábban lenne csak nagyjából azonos vagy jobb, például néhány asus típus.
nem tudom, de úgy tippelem, hogy az rt-ac68u sem olcsóbb, de pláne a minden tekintetben jobb és erősebb rt-ac87u már ott is drágább, mint az általad írt összeg.

(#50052) Logic83 válasza kali (#50051) üzenetére


Logic83
csendes tag

Hat igen, az rt-ac68u 54k az rt-ac87u pedig 64k. En 40-nel tobbet nem szeretnek kolteni ra, mivel nem akarok egy professzionalis halozatot, csak megbizhato, stabil wifit szeretnek, ami bizonyos keretek kozott jovoallo es kiszolgalja a kovetkezoket: PC, laptopok, tabletek, telefonok, wifis TV-ken filmlejatszas (persze nem egyszerre minden).
Koszonom a segitseget.

(#50053) Gubek-Einste válasza Logic83 (#50052) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezeknek megfelelő lesz a C9.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50054) tassyu


tassyu
tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék tőletek.
Router vásárlás vált aktuálissá. Eddig semmilyet nem használtunk.
Társasházba fog működni. Jelenleg a PC kábelen csatlakozik a nethez, ez így is kellene, hogy maradjon, játék konzol wifi net elérését kell vele megoldani.
Ami lényeg lenne, amellett, hogy nyílván elfogadható árú és megbízható legyen, beállítható kell legyen különböző web oldalak tiltása, amit a konzol nem érhet el.

Előre is köszönöm válaszaitokat.

(#50055) Gubek-Einste válasza tassyu (#50054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

beállítható kell legyen különböző web oldalak tiltása, amit a konzol nem érhet el.
Ezt leginkább CFW alatt lehet majd megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50056) tassyu válasza Gubek-Einste (#50055) üzenetére


tassyu
tag

A falak anyaga tégla és beton. Társasház, körbe minden irányba szomszéd van.
Jelenleg Digi kábeles net van, legolcsóbb csomag. 100 Mbit/s elvi, 25 Mbit/s garantált letöltési sebességgel.
Csak a konzol kell, hogy elérje a netet wifiről, PC ahogy írtam maradna kábelen. Esetleg később telefon jönne a konzol mellé.

Elvárás csak az amit leírtam, ezekből a weboldalak tiltása lényeges. Úgy hivatkozzák a tiltást, hogy " routerben le kell tiltani" Mi az a CFW?
Vásárlás, felnőtt oldalak elérése ne legyen.

Árat direkt nem írtam, de 8000Ft-tól többet nem szánnák rá.

[ Szerkesztve ]

(#50057) kali válasza tassyu (#50056) üzenetére


kali
legenda

szia,

8000 e ft-ig csak tl-wr841nd van, de az kompromisszumos lehet a 100 Mbps nethez, mert csak 100-as router, abból pedig a legjobbak sem tudnak többet pppoe (mint a digi is) kapcsolaton, mint ~94 Mbps.
ahol csak 100-as hálón/eszközökkel szolgáltat a digi, ott már általuk is adott a ~94 Mbps korlát, de az akkor is router maximuma, nem marad benne tartalék, komolyabb terhelésnél ez nem az igazi.
ahol optikán vagy lan útján, de gigabit képes hálózaton szolgáltat a digi, ott bő 110 Mbps a 100-as netjük, olyankor még látványosabb a 100-as router ~94 Mbps korlátja.
érdemes lenne rászánni a routerre a tl-wr1043nd v2 vagy v3 router árát (a v3 alapban ipv6 képes, ami a digi esetén már adott egy ideje), nem lenne kábelen korlátos net, illetve terhelhetőségben is meghálálná.
adott szülői felügyelet, így még olyan lehetőség is van, hogy csak meghatározott oldalakat lehet elérni bizonyos munkaállomásoknak, akár csak előre beállított intervallumokban.. (ez a tl-wr841nd esetén is adott.)

[ Szerkesztve ]

(#50058) stb123


stb123
tag

Sziasztok!

Adott helyiségben a huawei HG8245H wifi jele erős, tábolabb gyenge. Innen megy utp kábel egy másik szobába a set top boxhoz, erről megy az ip tv. Ennek a kábelnek a jelét megosztanám, egyrészt az stb-vel, másrészt valami wifi jelerősítővel. Erre kérnék valamilyen ajánlást! A kábelen átküldött jel erősítése lenne a megfelelő, mert az adott szobában a hgw wifi jele nagyon gyenge.

(#50059) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Lakótelepen, panelbe szeretnék routert. Közelben gyorsétterem, pláza. Rengeteg a Wifi. Egyenlőre csak a telefon és az 1 asztali gép között osztanám meg a netet. Az internetkapcsolat 100/50 Mbps-os DigiNet 100. Huszon ezer forintig mennék el. Összefoglalót elolvastam, szóval a ASUS RT-N15U és a Netgear WNDR3700 mellett még van más is ami ajánlható?

Később talán lakás távfelügyeletet is csinálnék ha össze tudom barkácsolni.
Torrentet most használok az asztali gépen. Talán kipróbálom routerrel. Csak most olvastam itt, hogy erre is képes egy router.
USB3.0-at minek tesznek routerre? Az nagyon gyors.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#50060) Champ1on válasza Gubek-Einste (#49967) üzenetére


Champ1on
tag

Esetleg ez jó lenne?

(#50061) Gubek-Einste válasza stb123 (#50058) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy sima wifi router AP/Switch módban jó lesz erre a feladatra.
Ha elég a 100-as LAN portok akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is megfelelő lesz.

#50059 tknof1871
USB3.0-at minek tesznek routerre? Az nagyon gyors.
Paraszt vakításnak. Elnézést a kifejezésért.
Sokszor még az USB2.0-t sem lehet kihasználni.

Az Asus N15U jó eszköz volt de inkább az utódja lenne már ajánlott, az N18U.
A Netgear 3700 is jó eszköz de már ő sem fiatal, helyette inkább Asus N56U legyen. Figyelni kell mert a különböző verziók más SoC-ra épülnek így jelentős különbségek vannak az egyes kiadások között.

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 - panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

#50060 Champ1on
Ez egy ADSL modem-router kombo eszköz ami nem lesz neked megfelelő mivel nem ilyen neted van. A csak router-es verzió az a C5.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50062) Champ1on válasza Gubek-Einste (#50061) üzenetére


Champ1on
tag

Egyébként a C5 jó router? Jobb mint az Asus?

(#50063) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok!
Az összefoglaló nagy részét elolvastam, a következőre keresnék routert.

Társasház, egyszerre 7-8 WiFi-t látok. Gondolom ez nem vészes.
Amire használom a routert: 1 desktop gép, 1 notebook, 3 okostelefon, 1 Playstation kapcsolódik rá. A desktop gép és a Playstation kábelen, a többi wifin. Hamarosan érkezik egy új notebook remélhetőleg, ami ac-s wifivel van felszerelve.
A jelenlegi netem 200/100-ás Digi net, kár hogy a routerem csak 150-et tud, és azt is csak papíron (legolcsóbb 1 pálcás tplink).

A felhasználás általános netezés, online játék, film streamelése jelenleg a desktop gépről, később NAS-ról vagy routerre dugott külső merevlemezről. Torrent nincs, és szerintem nem is lesz.

Erre szeretnék egy jó routert. Az összefoglaló átnézése alapján jó választás lenne egy tplink Archer C7? A tplink felületét már ismerem. Árban rugalmas lennék, de feleslegesen túl sem akarok lőni a célon. Köszönettel várom a tanácsaitokat.

A másik amit néztem ez lenne, ez úgy látom többet tud, de többe is kerül. Nem tudom, nem lenne-e ágyúval verébre kategória. [link] Linksys EA7500

Ha árban mégis ki kellene találni egy limitet, akkor 60k fölé már nem igazán mennék. Csak ha ott van az év vétele :D

[ Szerkesztve ]

(#50064) tassyu válasza kali (#50057) üzenetére


tassyu
tag

A házig optikai kábelen jön a kapcsolat, az alsó emeleten osztják szét és "sima" kábellel megy tovább.

Ez a szülői felügyelet beállítás hogyan működik? PC-ről elérve bepötyögi az ember a weboldalak címét amit ne tudjon elérni, és kész?
A TP-Link wr 841ND és a többször ajánlott Asus N12 D1 között mi a különbség a gyártón kívül?

(#50065) jerry311 válasza Gubek-Einste (#50061) üzenetére


jerry311
nagyúr

#50059 tknof1871
USB3.0-at minek tesznek routerre? Az nagyon gyors.
Paraszt vakításnak. Elnézést a kifejezésért.
Sokszor még az USB2.0-t sem lehet kihasználni.

Meg elméletileg az USB3.0 stabilabb tápellátást követel meg, aztán, hogy ezt mennyire sikerül megcsinálni az más kérdés.

(#50066) kali válasza tassyu (#50064) üzenetére


kali
legenda

a leírás alapján lehet csak 100-as és gigabites szolgáltatós hálózat is, mert nem tudni, hogy milyen eszközből és milyen kábelen/bekötéssel megy a lakásig.
van olyan, ahol ha kevés a gyors netre előfizető, akkor azokat rádugják a gyors eszközre, a többiek meg 100-as switch útján kapják a netet, így a 100/50 és a 100/100 netes előfizető csak ~94 Mbps sebességet kap.
egy gigabit képes munkaállomásba a szolgáltatós kábelt direktben bedugva, látni fogod a kapcsolat sebességét, hogy 100-as vagy gigabites.
a router adminisztrációs felületét lehet kábel és wifi útján is konfigurálni, már amelyik eszköz számára azt engedélyezed.
igaz, inkább fordított elven működik a szülői felügyelet, az engedélyezési listát kéri beállítani, de mivel nem csak konkrét weboldalakat lehet megadni, hanem tartományokat...stb. is, így némi kanyarral az is megoldható, amire te gondolsz. (valamiért nem azt preferálják, hogy csak néhány dolgot tilthasson direktben az ember.)
itt az emulátor; link
a tl-wr841nd tud ~94 Mbps wan <-> lan sebességet, de az rt-n12 d1 nem, annál több hiányozna a 100 Mbps netből, közel 30 Mbps is akár.

(#50067) maxima válasza bexinho23 (#50007) üzenetére


maxima
tag

Szia!

> Nagy keresgélés után ez a típus tetszett meg
> Kinek mi a véleménye róla? Érdemes ebben gondolkodnom?

Nekem is ez van, az a gond vele, hogy az IPv6- ot shared módban
(megosztva az IPv4-gyel) csak beta firmware-rel kezeli de azzal
jól. Végleges gyári firmware nincs és úgy tűnik nagyon nem kapkodják el.
Ha emellett döntesz, a firmware-t vagy ha előkerül, a linket el tudom
küldeni.

Üdv.

(#50068) junior11 válasza kali (#50066) üzenetére


junior11
veterán

Az Asus N12 D1 wan-lan esetben miért nem tud annyit mint a 841ND, csupán érdekelne... Ha az asusnál is 100-as a wan port, akkor mi az akadálya? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#50069) kali válasza junior11 (#50068) üzenetére


kali
legenda

a wan és lan portok szabványa nem mérvadó, a konkrét wan <-> lan sebességet maga a hardver határozza meg, proci...stb.
az rt-n12 d1-ben 300 MHz broadcom proci dolgozik, a tl-wr841nd esetén v7-ig 400 MHz atheros, a v8-tól pedig 500 MHz és felette (560 MHz is van) atheros, illetve qualcomm atheros.

[ Szerkesztve ]

(#50070) junior11 válasza kali (#50069) üzenetére


junior11
veterán

Ismét vmi újat tudtam meg, köszi. Nekem a gyengécske 741N (ver. 4.24) százból eddig max. kb. 92-őt engedett át speedtest-en mérve (átlag olyan 85-89), azt hiszem akkor szerencsés vagyok ebből a szempontból.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#50071) jerry311 válasza junior11 (#50070) üzenetére


jerry311
nagyúr

A sebesség függ a bekapcsolt szolgáltatásoktól is. Ha a routernek csak a NAT-ra, meg a "tűzfalra" kell koncentrálnia, akkor nagyobb átvitelre képes, mintha még van QoS, meg URL filter, meg Torrent / Samba, UPnP, stb...

(#50072) kali válasza junior11 (#50070) üzenetére


kali
legenda

abban is 400 MHz atheros van már - a régebbi verziókban 350 MHz -, ideális esetben megy a 92 Mbps, de még picivel felette is.

(#50073) tknof1871 válasza Gubek-Einste (#50061) üzenetére


tknof1871
őstag

Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Nagyon jó! Már is találtam két megbízható boltban. A megemlített két TP-Link egyikben sincs, csak Asus.
1. bolt: Asus RT-N56U 300Mbps USB; Brutto 24 525 Ft
BTW a bolti oldalon egy link a gyártó oldalára visz, ahol Dual-Band Wireless-N600 Gigabit Router néven szerepel.

2. bolt: Asus RT-N56U Black Diamond 600Mbps kétsávos gigabites wifi router 2db USB porttal; Brutto 19.990 Ft

A két Asus közül melyik a jobb választás?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#50074) Gergőke88 válasza tknof1871 (#50073) üzenetére


Gergőke88
addikt

A ketto Asus ugyanaz...

(#50075) Gubek-Einste válasza Champ1on (#50062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardveresen gyengébb de AC-s wifi-vel van szerelve és gyári firmware-ben is kevesebbet tud mint az Asus N18U.

#50063 lugosi
Társasház, egyszerre 7-8 WiFi-t látok. Gondolom ez nem vészes.
Kérdés, hogy mely csatornákon vannak és mekkora erősséggel vehetőek. inSSIDer3/Wifi Analyzer megmutatja ezeket.

kár hogy a routerem csak 150-et tud, és azt is csak papíron (legolcsóbb 1 pálcás tplink).
Az a wifi link sebességére vonatkozik, valóságban a 100 Mbps-s WAN port jelenti első sorban szűk keresztmetszetet.

Megfelelő lehet a TP-Link Archer C7 ide.
A Linksys-ről nincsen tapasztalat de amióta a Belkin tulajdona kikerült az ajánlott gyártók közül.

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 - panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#50073 tknof1871
Ugyan az lesz mindkettő.
Esetleg az egyik még a régebbi v1/A1, a másik v2/B1 lesz de szinte teljes azonos a kettő így nem lesz gond bármelyiket is veszed. Általában a v2/B1 olcsóbb szokott lenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50076) lugosi válasza Gubek-Einste (#50075) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, köszi, akkor tplink Archer C7.
A prociját egy média stream-hez elégnek látod?

[ Szerkesztve ]

(#50077) Gubek-Einste válasza lugosi (#50076) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, megfelelő a stream-eléshez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50078) lugosi válasza Gubek-Einste (#50077) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. A héten elintézem és majd beszámolok.

(#50079) f4lcon


f4lcon
őstag

Az Asus AC1200G+ 24.000, az N56U meg 19.500
megéri az árkülönbözetet a drágább?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#50080) Gubek-Einste válasza f4lcon (#50079) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen mivel az AC1200G+ már AC, mindkét sávon külső antennás és hardveresen is jobb mint az N56U. Az N56U gyári firmware-rel tud letölteni is amit az AC1200G+ nem tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50081) f4lcon válasza Gubek-Einste (#50080) üzenetére


f4lcon
őstag

van egy NAS-om, ami tud letölteni, ahhoz nem kell, hogy a router tudjon.

szemeztem én is a Xiaomi routerével, de 10/100 LAN meg a WAN pedig az Asus-hoz képest fél áron lenne... DigiNet100-hoz lehet kevés.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#50082) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
A routertől az asztali gépig UTP kábelen tervezem elvezetni a netet (indulásként DIGI100/50). Ehhez 12m-t kell áthidalni, így 15m-es vezetékre lesz szükségem.
Kérdésem, hogy milyet vegyek? CAT5E, CAT6, vagy CAT7? Gyártó mindegy?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#50083) DanielK


DanielK
addikt

Milyen routert ajánlotok 50e Ft-ig?
Most emagon akciós a TP-Link Archer C2600. Megéri a pénzét?

Eddig TP-Link és Linksys-szel volt dolgom.
Ami számomra nagyon fontos az az IP bindig, hogy ha wake on lan-t küldöm, akkor mindig megkapja a pc- amit ébresztek vele. De hosszú távon is megérje a cucc.

Most egy wdr3600-am van amit már nem is támogat a tp-link. A régi linksys-szel ráadásul a wake on lan nem ment. Sehogy sem tudtam megcsinálni vele. A tp-linkkel ilyen gond nincs.

Bár előbb felteszek dd-wrt frimware-t, hátha attól nem lesz gondom a mostani routerrel sem. (Néha egy-egy pillanatra mintha elmenne a net, de ilynekor a routert sem látom.)

(#50084) haddent válasza Laslow (#50082) üzenetére


haddent
addikt

Bármelyik, ha van rá lehetőség és nem sokkal drágább akkor CAT6 mert miért ne. A 7 -es tuti nem kell. Én saját magam gyártottam CAT6 kábelek a házba mindenhova fogóval és tuti :DDD

(#50085) Mr Bond 007 válasza Laslow (#50082) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Cat7-nek más a csatlakozója. Cat6 viszont lefelé is kompatibilis. Legalább is én ezt olvastam több helyen is.

(#50086) bexinho23 válasza Gubek-Einste (#50030) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszönöm. A T-s router wifijét új vásárlásakor le fogom kapcsolni. Bár ez még függ a jelerősségtől. AC típusnak számomra még jó pár évig nem lesz jelentősége, így ha 20ezerbe nem fér bele 2.4-5Ghz-cel, akkor még szemet hunyod hiányára.

Viszont a tippet köszönöm. Pont ezt néztem ki pár napja: TP-Link 4300 (sajnos elkerülte a figyelmemet a válaszod). Ezt találtam még 20ezer ft-os értékhatáron belül. Bár ahogy elnézem, éppen kifutó termékként van (még) a piacon, úgy hogy sietnem kellene. Viszont közben fontolóra vettem a másik ajánlásodat: Asus N56U. Elég sok helyen árulják, és szerencsére még 20ezerbe éppen hogy belefér. Azonban nem tudom mennyire megbízható a TP-Link-hez viszonyítva. Beépített antennája van olyan erős, mint a TP-Link-é?

Lenne még egy kérdés. Pontosabban ez mindenkinek szól. PORT NYITÁS
Mivel már csak ez hiányzik ahhoz, hogy távolról elérhessem a gépet (helyi hálózaton be tudom kapcsolni), nagyon jó lenne ha működni. Egyszerűen sehogy sem tudok portot nyitni. S ez valószínűleg a pillanatnyi hálózatomnak "köszönhető".
Az otthoni hálózat:
Telekom Huawei modem/router (wifit szór) --> lan kábellel --> TP link router (wifit szór+lannal kapcsolódik a laptop-ezt akarom elérni +ps4)

A TP Link-nek 192.168.2.1. az átjárója, tehát elvileg itt kell forwardolnom. De hiába adok meg még nem használt portot, mégsem érzékeli nyitottnak egyik portellenőrző weboldal sem.

CMD-ben lekérdezem az összes használt portot, és ami nincs a listában, akkor a listening körüli portot adom meg a routerben. Ezt a portot a windows-on belül a tűzfalnál szintén rögzítem (kimenő+bemenőnél).

Sajnos azonban még így is zárt a port (pl. 49500). Remélem tudtok ebben segíteni.

(#50067) maxima

Köszönöm. Ha ezt a routert veszem meg, akkor élni fogok a lehetőséggel. :)

[ Szerkesztve ]

(#50087) bexinho23 válasza bexinho23 (#50086) üzenetére


bexinho23
őstag

Egy utolsó kérdésem lenne még:

Huawei P8-cal ("N"-es szabványt ismeri) tudok majd csatlakozni az 5Ghz-re? Mert a céges 5Ghz-et nem látom a telefonommal (céges laptoppal viszont igen).

(#50088) tassyu válasza kali (#50066) üzenetére


tassyu
tag

A 841ND és a 842ND között az egyetlen különbség az USB, minden másban egyforma?

Olvasgatom a fórumot, és a torrent használat a roterről szimpatikus. Árban nem sok különbség van közöttük, megérné a plusz funkciót.

(#50089) krealon válasza tassyu (#50088) üzenetére


krealon
veterán

841:
- 4 MB Flash
+ 32 MB RAM
- Nincs USB

842:
+ 8 MB Flash
+ 32 MB RAM
+ USB 2.0 port

Ha hasonlo az aruk, a TL-WR842ND mindenkepp jobb vetel.

(#50090) Vbazsi2


Vbazsi2
tag

Sziasztok! Szeretnék olyan routert venni, ami bizonyítottan nagyon erős wifivel rendelkezik és lehet rá openwrt-t tenni. Ti milyet ajánlanátok? A tp-link wnr3600 as már megbukott. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#50091) Gubek-Einste válasza f4lcon (#50081) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor nálad nem jelent hátrányt.
100-as nethez erősen ajánlott a gigabites portokkal szerelt router mert a 100-as portokkal rendelkezőben nem lesz tartalék.

#50083 DanielK
Nincsen vele tapasztalat így nyilatkozni sem lehet róla egyértelműen de hardvere alapján jónak tűnik így ha van kedved vedd meg, ha megteszed akkor feltétlenül számoljál be róla.
Amióta a Belkin tulajdona a Linksys, kikerült az ajánlott gyártók közül, van néhány jó eszköze de az áruk nem mindig versenyképes a többi gyártóéval.
Ami még szóba jöhet azaz Asus AC68U/AC87U.

#50086 bexinho23
A port nyitási gond nem ide való, menj át IDE ez ügyben.

Azonban nem tudom mennyire megbízható a TP-Link-hez viszonyítva.
Teljesen, általánosságban nincsen vele semmilyen gond sem, pont emiatt is ajánlott.

Beépített antennája van olyan erős, mint a TP-Link-é?
Körülményektől függ, hogy milyen lesz az elért eredmény, előre nem lehet megmondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet.

Huawei P8-cal ("N"-es szabványt ismeri) tudok majd csatlakozni az 5Ghz-re? Mert a céges 5Ghz-et nem látom a telefonommal (céges laptoppal viszont igen).
Leírása szerint dual band így tudja használni az 5 GHz-s sávot is.

#50090 Vbazsi2
Olyan nincsen, hogy "bizonyítottan nagyon erős wifivel rendelkezik" mert a körülményektől függ, hogy milyen lesz az elért eredmény, előre nem lehet megmondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet.
Nem csak a router-en múlik az eredmény, fontos tényező még a beállítások, a kliens eszközök, a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), zavart okozó berendezési tárgyak, stb.

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50092) Vbazsi2 válasza Gubek-Einste (#50091) üzenetére


Vbazsi2
tag

Egy régi családi házban lenne használva egy tv-vel, 2-3 telefon, egy tablet és egy laptop. 2 falat kéne átsugároznia. Az egyik kb 40 cm a másik pedig kb 20 és mindkettő tégla. Jó lenne ha lenne rajta használható torrent kliens. A net sebessége pedig 50 mb/sec. Kb 20000 ft ig

[ Szerkesztve ]

(#50093) Gubek-Einste válasza Vbazsi2 (#50092) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Torrent kliens gyári firmware-ben csak az Asus router-eiben van így 20k-s határral az N18U (csak 2,4 GHz-s) és az N56U (dual band) van mint ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50094) Vbazsi2 válasza Gubek-Einste (#50093) üzenetére


Vbazsi2
tag

Te melyikre szavaznál? Olvastam, hogy valaki szerint az asus torrentkliense elég s..r. Alternatív firmware létezik rájuk?

(#50095) Vbazsi2


Vbazsi2
tag

Egy jó openwrt vel esetleg valamelyik tplink? Az asusok torrentkliensét lehet távolról kezelni?

(#50096) Gubek-Einste válasza Vbazsi2 (#50094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N18U hardveresen erősebb, az N56U egyetlen előnye a dual band wifi. Kérdés, hogy neked kell-e a dual band wifi vagy sem.
Nem olyan rossz a gyári kliens, bár aki erre használja az inkább CFW-t tesz fel az eszközre. Mivel egy Transmission a gyári kliens így van hozzá távoli hozzáféris lehetőség is.
Van mindkettőre CFW, az N18U-ra Tomato és HGG, az N56U Padavan.
TP-Link-ből a 1043NDv2/v3 (csak 2,4 GHz-s) és a 3600/4300 (dual band) lenne az ajánlott 20k alatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50097) Vbazsi2 válasza Gubek-Einste (#50096) üzenetére


Vbazsi2
tag

Szerintem egy 50 megás nethez ami a közeljövőben nem is lesz nagyobb bőven elég az n18u. Mennyire nehéz egy tomatot felrakni, illetve milyen előnyök származnak még a telepítésével? Tv re való streamelésre mennyire alkalmasak ezek a routerek?

(#50098) bexinho23 válasza Gubek-Einste (#50091) üzenetére


bexinho23
őstag

Sajnos az alap Huawei P8 nem dual band-es a gsmarena szerint:
WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot

Ez alapján akkor nem alkalmas 5Ghz-es jel vételére? :(

Csak azért lenne fontos számomra, mert ha a ChromeCast2-őt szeretném használni telefonról irányítva, akkor egy hálózaton kell lennie a telefonnak és a CC-nek. Ha a CC 5Ghz-re csatlakozik, de a telefon 2.4-re, akkor nem tudom irányítani. Így viszont a CC-t kénytelen lennék 2.4-en használni.

Amúgy leírás alapján a Huawei P8 Max -ot nézhetted:
WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, WiFi Direct, hotspot

(#50099) kali válasza bexinho23 (#50098) üzenetére


kali
legenda

az a azt jelenti, hogy dual band képes, mert az 5 GHz.
nem csak az ac dual band, hanem az a/n kombó is.
az ac csak egy gyorsabb 5 GHz, mint az a/n.

[ Szerkesztve ]

(#50100) bexinho23 válasza kali (#50099) üzenetére


bexinho23
őstag

Tehát a P8 max esetében a dual band az arra vonatkozik, hogy a telefon hotspot funkciónál dual bandként tud működni? Viszont azt nem értem, hogy a munkahelyemen (10 fős kft) miért nem látja a telefonom az 5Ghz-et? A laptop látja. Ha jól tudom TP LINK 3600-as van.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.