Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) Mr Bond 007 válasza bl4ze (#50950) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Szerintem elnézted a topikot. KATT
Egyébként úgy olvasgattam hogy eléggé random milyen eszközt kapsz. (kb amit kapnak éppen odabent azt szórják ki az ügyfeleknek)
Vezetéken egy jó routerrel simán megkapod a gigát, wifinél meg minél gyorsabb, annál zsebbe nyúlósabb a dolog, és persze függ a házad/lakásod elrendezésétől és az eszközeidtől is.

[ Szerkesztve ]

(#50952) bl4ze válasza Mr Bond 007 (#50951) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, én a Gigabit DIGI topikot néztem, az halott. Köszi :)

A nappaliban lenne a router és 99%-ban ott van a laptop is, szóval egy légtérben lennének 30-40m2-en.

A Lenovo laptop 2.4ghz bír csak, itt gondolom van ezen valami limit. Mi a reális wifi sebesség ilyen környezetben, ilyen eszközzel kb ?
Routert olyan bruttó 20-25 körül szeretnék kb.....

.:. bl4ze .:.

(#50953) spider80 válasza bl4ze (#50952) üzenetére


spider80
őstag

Reális 2.4 ghz wifin 85-90 mbit. 5 ghz ac wifin egy légtérben 400-500 mbit is akár.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#50954) bl4ze válasza spider80 (#50953) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm! :)

.:. bl4ze .:.

(#50955) Rossing válasza Gubek-Einste (#50948) üzenetére


Rossing
csendes tag

Köszi a tippet, amit nem találok, hogy tudom-e úgy specifikálni a beállításokat, hogy a vpn kliens csak a beállított fix IP-s nas-ra vonatkozzon. Ergo, ha valaki céges hálózathoz csatlakozik egy laptopon keresztül akkor azt ne a VPN-n keresztül tegye.

(#50956) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Várhatóan a holnapi napon hozzám kerül az AC1200-as Netis router. (Ha csak másik kollégám nem viszi haza :D)

Ha lesz róla infóm, jelentkezem. :)

Véleményem szubjektív...

(#50957) kisvonti


kisvonti
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném , router választásban. 100 megás netet kéne megosztani. Max 10 eszköz csatlakozna hozzá. Semmilyen extra funkció nem kéne , csak az , hogy megossza a netet vezeték nélkül , és le lehessen jelszavazni.
Keret nem kötött , de a lehető legolcsóbban szeretnék kijönni , de nem a stabilitás árán.
Válaszotokat előre is köszönöm ,
Üdv

(#50958) Gubek-Einste válasza turbokappa (#50949) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
100-as portokkal: Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

#50955 Rossing
Ha gyári firmware-rel nem is de CFW alatt szinte biztosan megoldható, nézz be a router saját topikjába.

#50957 kisvonti
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50959) kisvonti válasza Gubek-Einste (#50958) üzenetére


kisvonti
csendes tag

Egy családi ház lenne , nem túl nagy. A falak nem tudom milyen anyagból vannak , ami nekem fontos az csak 1 fal/födém. Valami szolgáltató által biztosított router van most , de 5 csíkos a jel , tehát ezzel nem lenne gond , elég közel lenne , és nincs előtte sok akadály. Nekem a stabilitás lenne a lényeg , hogy ne akadozzon. Néha játszom is , és ez a rendszer ami most van , 5 percenként szétcsatlakozik. Van egy tl wn 722n stickem , de igy kb használhatatlan , még böngészésre is. Szóval , ha esetleg tudtok ajánlani egy pci-e es wifi bővítőkártyát , azt is megköszönném :)

(#50960) turbokappa válasza Gubek-Einste (#50958) üzenetére


turbokappa
senior tag

Köszi!

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#50961) Gubek-Einste válasza kisvonti (#50959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U ami ezekből hardveresen a legerősebb, elég stabil.

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlott adapterek:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50962) galaga


galaga
újonc

Sziasztok!

Routert szeretnék vásárolni. Szintes családi ház, téglából. 2 asztali pc vezetékkel, 1 notebook, 1 tablet és telefonok amik működnének róla. Meg majd 1db TV lesz csere után. Egyenlőre 80mbit net van csak, de tervben van a váltás. Bár a leírásban található ajánlások között nincs a Lynksys,de ebből a márkából néztem az EA2700-EN típusát.

(#50963) Gubek-Einste válasza galaga (#50962) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Linksys már nem ajánlott.
Nem olyan rossz eszköz az EA2700 de már régebbi, érdemesebb lenne egy frissebb típust venni.

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50964) bl4ze válasza Gubek-Einste (#50963) üzenetére


bl4ze
veterán

2.4 ghz-es kártyához az ASUS RT-N18U az ajánlott ?

A Lenovo notimban az alábbi kártya van :

Intel® Centrino® Wireless-N 2230, Single Band wireless :
Multi-Stream, Single Band
802.11b/g/n 2x2 and 2.4 GHz

Delivers up to 300 Mbps speed in the 2.4 GHz band with multiple streams for enhanced
speed while improving coverage and reliability.

Az lehet ebből is kihozná egy légtérben a routerrel a max 300Mbit-et amit a hálókártya tud?

Vagy érdemes a notiba venni egy 5ghz wifi kártyát és kicserélni arra ? (ebayen kb. 6000 Ft)

Ez [link]

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#50965) Gubek-Einste válasza bl4ze (#50964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen dual band router-ed akkor felesleges a dual band adapter.
A 300 Mbps csak a link sebesség, a mérhető forgalom mélyen csomagolva van a kommunikációban így, körülményektől függően, 2,4 GHz-n N300-as linkkel kb 80-100 Mbps érhető el.
Ha a kártya csak 2,4 GHz-s akkor jó lesz mellé az Asus N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50966) Multibit válasza bl4ze (#50964) üzenetére


Multibit
veterán

A linkelt kártya nem csak 5 GHz-es, de AC is! Azaz, ha a teljes tudását ki akarod használni, érdemes AC routert venned. De ne olcsó AC750-es modellt, hanem egy - legalább - AC1200-ast!

(#50967) Kicsimix válasza MaCS_70 (#50685) üzenetére


Kicsimix
őstag

A legokosabb, legjobb routerem ami valaha volt. Stabilitással nincsenek gondok. Folyamatosan kapja a frissítéseket, fixeket. A gyakorlatban pedig még nem tudtam annyi eszközt rácsatlakoztatni amitől behalna a sebesség illetve nem voltak kapcsolódási problémáim soha.. Gigabites nettel használom internet irányába webdav kiszolgálóként is üzemel ami kb még 30 embert szolgál ki. Ha újra választanom kéne akkor is ezt venném hibátlanul üzemel. :R :K

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#50968) MaCS_70 válasza Kicsimix (#50967) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

A wifi hatótávproblémáival kapcsolatos panaszokra vonatkozóan milyenek a tapasztalataid?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50969) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Ma reggelre megadta magát a TP-Link routerem (szerencsére volt elfekvőben itthon egy régebbi, kisebb, szintén TPlink ilyen vészhelyzetekre:) )

Kérdésem az lenne, hogy az alábbi routerek közül melyik lenne a legjobb választás/vétel:

- Asus RT-N56U (ezzel már 1éve szemezem, hogy meg kellene venni)
- Asus RT-AC1200G Plus
- Asus RT-N18U

Mivel a gépek (2db) lan-on keresztül van a router-re kötve, igy a wireless rész annyira nem szempont, de nem tudom, hogy a jövőre való tekintettel esetleg érdemesebb-e AC-set venni stb.
Ami jobban érdekel, hogy tudjon normális torrentklienst.
Net 100/100mbit kb.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#50970) Intruder2k5 válasza K1LLMy53Lf (#50969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az RT-AC1200G+ típust én hanyagolnám, egyelőre sajnos nem tökéletes a szoftvere, sokan küzdenek vele. A fennmaradó kettőből, ha szükséged lehet később az 5GHz-es WiFi-re, akkor RT-N56U, viszont a nyers erőt tekintve - ami torrenthez mindenképpen jól jön - az RT-N18U a befutó. Igaz ebben csak 2.4GHz-es WiFi van, de ha ezzel együtt tudsz élni, akkor nagyon nincs mit tovább mérlegelni.

(#50971) Kicsimix válasza MaCS_70 (#50968) üzenetére


Kicsimix
őstag

Megmondom őszintén nem olvastam utána másoknak mi a baja. Nem mondom, hogy nem láttam már jobb wifi jel erősséget de gyakorlatban nálam egy 100nm lakásban több 15cm-es vasbeton fal mellett kb 10 eszközt normálisan kiszolgál a lakás közepén elhelyezve. Ebben van UHD tv is. Ha nem arra görcsöl rá az ember, hogy most egy csík hiányzik a wifi jelből hanem használja akkor semmi problémát nem fog felfedezni. Nem tudom ki mekkora lakásban él de szerintem felesleges elvárni, hogy +20 méterrel odébb is ugyan olyan jó legyen minden ha nem vagyunk ott : ) Csak mert jó nézni, hogy még egy csík van a wifi jelen. A sebesség rendben van ez a lényeg. Ha naponta 50 gigát kéne áttolnom wifin akkor megértem ,hogy ez probléma de 10 másodpercen már nem fog semmi múlni.. "szerintem"

Viszont az SRM rendszer tudása valamint a hozzá írt letisztult alkalmazások az androidos és Iphoneos kliensprogramok, hogy minden mindenhol szuperül működik és magyar nyelvű ez kárpótol mindenért.
Nemsoká pedig jön az SRM 1.1 is.

Amúgy volt itt egy kis magyar szösszenet is róla. Vásárlás előtt ezt olvastam én is. Aztán felülmúlta az elvárásaimat.
Ha valami konkrétabb kérdés van nyugodtan..

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#50972) Multibit válasza K1LLMy53Lf (#50969) üzenetére


Multibit
veterán

Vedd fel a listádra az Asus RT-AC55U modellt is! Van rajta gyárilag torrent kliens, a beszámolók alapján jól működik és az AC mivoltának köszönhetően némileg "jövőálló".

[ Szerkesztve ]

(#50973) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!

Ezt kérdeztem a szomszéd topikban, és ide irányítottak, mivel router cserével lenne érdemes kezdeni.
A lényeg, szeretném ha stabilan, több eszköz tudna wifit használni az 1. zónában. Az előfizetett szolgáltatás nem egy izmos darab, de szeretném, ha a későbbi csomag esetleg szolgáltató váltáskor is elegendő tartalék maradna a rendszerben. Mivel a Telekom optikai hálózatot épít ki felénk is, jó lenne, ha ezt az új routerrel már ki tudnám használni. Persze ha már új, akkor érdekel a torrent, fájl és nyomtatómegosztás.
Milyen routert ajánlanátok? 20k alatt megoldható?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Csaba

(#50974) Gubek-Einste válasza jobbacsabba (#50973) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
100-as portokkal: Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
Gigabites portokkal de csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50975) K1LLMy53Lf válasza Intruder2k5 (#50970) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

értem. Szóval, ha a torrentet kiveszem a képletből, akkor ezek közül az RT-N56U a javasoltabb.
közben még nézegettem, esetleg még szóba kerülhet:

TP-Link TL-WR1043ND
TP-Link Archer C5

Habár ezek csak 2év garanciálisak (szemben az Asus 3évével). Ugyanakkor Asus-szal vannak negatív tapasztalataim (igaz csak alaplap és VGA fronton), de routerekre nincs rálátásom, én pedig próbálok nem előítéletes lenni :))

Szóval ezeket hozzáadva így is inkább az 56U a legjobb választás?

(#50972) Multibit: köszi a javaslatot, de 20knál húztam meg a képzeletbeli határt, 26 az már nagyon túlnyúlik:B (főleg úgy, hogy ugyebár wireless dologról van szó, amit írtam is, hogy nem használok ki szinte egyáltalán)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#50976) bl4ze


bl4ze
veterán

Köszönöm a tippeket, mivel a 2.4 ghz csak a laptoppal gond, lehet dual band routert érdemesebb venni, tényleg.

Az ajánlott Asus RT-N56U elég jó áron van, az viszi a 300/300 Mbit-et, ha 2.4ghz-en kitolja a 300-at az már jó, és ha a laptop ebből egy 100-120Mbitet lehoz, rendben is vagyunk :)

A laptop wireless card-ja úgy néztem nem cserélhető 5ghz-re :( Lenovo B590.

.:. bl4ze .:.

(#50977) jobbacsabba válasza Gubek-Einste (#50974) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Ismét köszönöm a választ! :R

(#50978) kisvonti válasza Gubek-Einste (#50961) üzenetére


kisvonti
csendes tag

Nagyon köszönöm a választ.
USB-sből 2 is van , 2 ugyanolyan , wn722n. Amit írsz , hogy a számítógép ház árnyékol , azt arra érted , hogy ha nem lenne kivezetve az antenna? De amit linkeltél , azon kivan vezetve. Vagy arra gondolsz , hogy még jobban el kéne távolítanom az antennát a háztól , azokkal az antennákkal , amit írtál?
Illetve , még az lenne a kérdésem , hogy TP-LINK Archer T6E pci-e-es kártya ajánlott-e? Stabilabb-e mint amit te írtál , vagy feleslegesen drágább?Látom , (hogy TP-LINK Archer T6E) ez is "dual band"-es. Ha a router az lesz , akkor nem kéne a kártyának is tudnia?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv

(#50979) Gubek-Einste válasza K1LLMy53Lf (#50975) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a két TP-Link megfelelő lehet, a 1043ND ellenfele az N18U erősebb hardverrel és többet tudó gyári firmware-rel, a C5 pedig az AC55U/AC1200G+ riválisa.
Ha nem olyan a dual band wifi akkor jobb választás lehet az N18U az N56U ellenében az erősebb hardverével.

#50978 kisvonti
Amit írsz , hogy a számítógép ház árnyékol , azt arra érted , hogy ha nem lenne kivezetve az antenna? De amit linkeltél , azon kivan vezetve. Vagy arra gondolsz , hogy még jobban el kéne távolítanom az antennát a háztól , azokkal az antennákkal , amit írtál?
Teljesen ki kell vezetni az antennákat az árnyékolt részről (amennyiben lehetséges) mert csak így biztosítható a megfelelő vétel.

Illetve , még az lenne a kérdésem , hogy TP-LINK Archer T6E pci-e-es kártya ajánlott-e?
Igen

Stabilabb-e mint amit te írtál , vagy feleslegesen drágább?
Ezt így nem lehet megmondani, helyszíne válogatja, hogy hol mi jobb.

?Látom , (hogy TP-LINK Archer T6E) ez is "dual band"-es. Ha a router az lesz , akkor nem kéne a kártyának is tudnia?
Dual band router mellé érdemes dual band adaptert használni de itt ismét előjön az árnyékolási gond és dual band esetben már nem olyan könnyű ezt le küzdeni mint a csak 2,4 GHZ képes adapterek esetében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50980) MaCS_70 válasza Kicsimix (#50971) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

A wifi erejének nálam ott van jelentősége, hogy nem szeretnék visszalépni arról a helyzetről, hogy a házban működő RT-N18u router remekül körbesugározza a kertet, aminek az év jobbik felében komoly kényelmi előnyei vannak.

De nagyon szimpatizálok a Synology routerével!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50981) kisvonti válasza Gubek-Einste (#50979) üzenetére


kisvonti
csendes tag

Kifejtenéd , hogy mit értesz azalatt , higy dual band es wifi adapterrel miért nehezebb megoldani az árnyékolási problémát? Illetve , hogy hogyan lehet? Amiket írtak antennákat , azok jók a dual band es wifi adapterhez is?
Előre is köszönöm
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#50982) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Digi 1000/200-hoz keresek routert.
Előszobában lenne, szóval központi helyen a wifi miatt. (Amúgy tégla falak vannak)
Közvetlenül lenne rákötve egy nas, illetve egy asztali gép, egy gigabites switchen keresztül a nappaliban, egy média lejátszó, xbox one, samsung okostv.
Ezen kívül lenne 2 ac-s laptop, 2 ac-s telefon, és egy tablet.
Keret kb 35.000, de ha van nagyon jó ajánlat picit többért, meggyőzhető vagyok.

Üdv: Kronk

http://totesz.myminicity.com/

(#50983) Kicsimix válasza MaCS_70 (#50980) üzenetére


Kicsimix
őstag

Szabad területen nem lesz probléma ha jól van elhelyezve biztos : ) nálunk az is gáz, hogy a 2.4g full tele van de már az 5g is jön felfele. Ennek ellenére minden szuper amit el is vártam mondjuk.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#50984) Gubek-Einste válasza kisvonti (#50981) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem nagyon lehet kapni külön antennát dual band eszközökhöz így szinte kizárólagosan azzal kell gazdálkodni ami gyári kiszerelésben vannak.
Asus-nak vannak olyan adapterei amelyekhez adnak hosszabító kábelt és talpat is. Ilyen adapter az PCE-AC55BT/AC66/AC68/AC88.

#50982 Kronk
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+ (az N66U régebbi típus gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)/Archer C5/C7/C8

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50985) kisvonti válasza Gubek-Einste (#50984) üzenetére


kisvonti
csendes tag

Szóval akkor amiket írtatok antennák , azok nem jók a dual band wifi adapterhez?

(#50986) Kronk válasza Gubek-Einste (#50984) üzenetére


Kronk
őstag

AC55U: 26k
AC56U: 42k
AC66U: 44k
AC68U: 52k
AC1200G+: ??

C5: 24k
C7: 31k
C8: 34k

De akkor melyik a bestbuy, bármelyik tökéletes az 1000es nethez?
Ha jól látom főleg a wifiben van bennük különbség.
A bennük lévő processor + memória mennyire számít, illetve hol jelentkezik a többlet illetve a hiány?

http://totesz.myminicity.com/

(#50987) kisvonti válasza kisvonti (#50985) üzenetére


kisvonti
csendes tag

Látom , nem kompatibilisek :/ akkor mit ajánlotok? Nincs sok wifi a környéken (10 körül). Inkább egy gyárni antennás dual bandes tp link Archer T6E , vagy egy kivezetett antennás (TP-LINK TL-ANT2408C) TP-LINK TL-WN881ND?
Előre is köszönöm.

(#50988) Gubek-Einste válasza kisvonti (#50987) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb megoldás a kivezetett antennák de kérdés, hogy mennyire erősek a többi hálózat, mutass egy inSSIDer3 2,4 GHz Channels képernyőmentést.

#50986 Kronk
Az AC1200G+ 20-25k környékén van de több gond is van vele így kezd kikerülni az ajánlottak köréből.
Nincsen a dual band eszközök között best buy, mivel mind hardveres NAT képes megfelelő az 1000-es csomaghoz.
Az Broadcom alapú eszközök erősebbek, a több/gyorsabb mindig jó, főleg torrent-ezés/DLNA/FTP esetén.
Legfőbb különbség közöttük a wifi MIMO képessége, illetve a SoC fajtája.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50989) Kronk válasza Gubek-Einste (#50988) üzenetére


Kronk
őstag

És akkor melyik Soc illetve MIMO-s wifi az ajánlott, inkább rászánok most nagyobb összeget, de utána jópár évig nem akarok hozzányúlni, hacsak a digi nem hoz ki egy 10Gbites netet :DD

http://totesz.myminicity.com/

(#50990) Gubek-Einste válasza Kronk (#50989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Min 2x2:2 MIMO, SoC pedig igény szerint.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50991) Kronk válasza Gubek-Einste (#50990) üzenetére


Kronk
őstag

Asusoknál nem látszik a SoC, az AC66U akkor jó lehet?

http://totesz.myminicity.com/

(#50992) Gubek-Einste válasza Kronk (#50991) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többnyire Broadcom SoC alapúak.
Az AC66U régebbi típus mint a többiek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50993) Kronk válasza Gubek-Einste (#50992) üzenetére


Kronk
őstag

Akkor ez kiesett, melyik legyen?

http://totesz.myminicity.com/

(#50994) Gubek-Einste válasza Kronk (#50993) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC68U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50995) P4pir


P4pir
csendes újonc

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus wl-520gc routerem van, de megadta magát és szeretnék újat venni.
-emeletes családi ház, téglafalakkal
-10/2 mbit/s es net (kisközségről van szó, ennél többet nem nagyon lehet kihozni belőle itt)
-a nap legnagyobb részében egy notebook használja a wifit, néha +1 noti, egy okostv, tablet
-15k-nál ha nem szükséges nem szánnék rá többet

Előre is köszi a válaszokat.

(#50996) Gubek-Einste válasza P4pir (#50995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lesz ide egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is ha nincsen igény a jelenléginél több szolgáltatásra/képességre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50997) Multibit válasza Kronk (#50986) üzenetére


Multibit
veterán

Újra kapható az AC56U??? Jól fement az ára!

(#50998) badly85


badly85
csendes tag

Sziasztok!

Asus RT-AC1200G+ tulaj vaok, senkinek nem ajánlom ezt a routert, instabil és az új firmware sem segített. Vissza fogom vinni, ill. felvettem a kapcsolatot az Asus-al is.Hulladék az egész. :((( :W

Új routert keresek.

A kérdésem az lenne, hogy mit tudtok erről a routerről, van hozzá costum firmware --> RT-AC55U

ill. melyik lenne a jobb?

RT-AC55U v. RT-N56U

Fő szempontok: kétsávos legyen, HD stream menjen, torrent kliens, megbízható működés, custom firmware legyen rá.

Előre is köszi a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone15proMAX, iPad10, MacBook Air M1 2020, LG OLED65C22LB

(#50999) Kronk válasza Gubek-Einste (#50994) üzenetére


Kronk
őstag

A 68U is legalább 3om éves modell, ha 66U-ra azt mondod, hogy régi modell.
De ha bármelyik megfelel, szerintem inkább az 55U-t fogom választani, az bele is fér a keretbe, vagy esetleg még a C8, amire szükségem lenne még az egy beépített free dns szolgáltató kezelése, és tudom, hogy az asus-ban van ilyen, tp-linkről viszont nincsen tapasztalatom.

http://totesz.myminicity.com/

(#51000) Gubek-Einste válasza badly85 (#50998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kb egy kategória a jelenlegivel az AC55U, CFW-ből OpenWRT várható a SoC-ja alapján de még nincsen rá semmi.
Nyilván az újabb AC-s eszköz a jobb de az N56U-val sincsen gond, arra van CFW, igaz csak egyféle a SoC-je miatt.

#50999 Kronk
Nézd meg az emulátorban a C8-at.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.