Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) Beri válasza soldi3r (#50248) üzenetére


Beri
addikt

Tehát végülis akarsz egy 100 dolláros VPN concentratort? Célhardverrel nem fog menni. Igen, rakj össze hozzá egy szervergépet, mert ez nagyon nem SOHO. Persze meg lehet oldani olyan kategóriájú hardverrel, de nem egyetlen darabbal...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#50252) soldi3r válasza Beri (#50251) üzenetére


soldi3r
veterán

Azert nem egeszen. Konkretan $500/db-rol van szo ez esetben es ez meg az USA-ban van. Max 300k-t szannek a 3 kliensre meg az 1 kozponti routerre.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#50253) jerry311 válasza soldi3r (#50252) üzenetére


jerry311
nagyúr

1 router + 4 db ASA 5505. Előbbi kezeli a 3 WAN-t, utóbbi 4 meg a 3 irodát / VPN-t.
Amúgy meg elég sovány a kérés. Milyen WAN? Milyen sebességek? Mekkora forgalom? Csak VPN vagy egyéb is? Kliens VPN, hogy otthonról dolgozzanak?

(#50254) gurabli


gurabli
senior tag

Ár/érték arányban melyik számít most jó vételnek, kb 15e-ig (de akár használtan is lehet). Igazából a gigabites port a fontos és az. hogy minél stabilabb legyen, dualband nem kell, USB sem lényeges, csak szépen működjön rajta a ddwrt.
1043ND v1-el és v2-vel nagyon jó tapasztalataim vannak, így első körben a v2/v3-ra gondoltam, hacsak nincs ebben az árban jobb vétel?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#50255) soldi3r válasza jerry311 (#50253) üzenetére


soldi3r
veterán

Ahogy nezem ez a konfig meg dragabb, mint a pfSense. :)
A savszel nem nagy, 10Mb-esek a head office-ban a bejovo kapcsolatok, ebbol van 3. Az irodakban is hasonlo, de ADSL van es ott mar csak 1 vonal. Egyeb egyelore nincs tervben.
A forgalom sem lenne nagy. Nehany PLC-t kellene esetleg tavprogramozni, meg a raktar rendszer lenne kozositve.

E30 (oo=[][]=oo)

(#50256) Beri válasza gurabli (#50254) üzenetére


Beri
addikt

Értelmetlen. Ennyiért, ami gyorsabb egy 1043v1-től, az hw nattal csinálja. Az meg nem fog működni dd-wrt-vel. Ha neked elég a kraft a v1-ben, akkor ne válts.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#50257) gurabli válasza Beri (#50256) üzenetére


gurabli
senior tag

Nem tudom, hogy belső gigabites hálón a v1-hez képest hozna e (jelentős) gyorsulást a v2/v3?

V2-őt már nagyon korrekt áron lehet kapni, akkor lehet az lesz, ha kell majd még egy.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#50258) Beri válasza gurabli (#50257) üzenetére


Beri
addikt

Mind a kettőnek gigabites portjai vannak. Nincs különbség.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#50259) gurabli válasza Beri (#50258) üzenetére


gurabli
senior tag

Akkor még egy kérdés: a mostani v1-en fut egy OpenVPN szerver, egy, max két eszközzel szoktam csatlakozni, azt is aránylag ritkán. A v2/v3 hozna valami javulást VPN sebesség tekintetben?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#50260) Beri válasza gurabli (#50259) üzenetére


Beri
addikt

Szerintem még akár lassabb is lenne. A v1 után már mindegyik hw nattal jött, a cpu kb. csak arra van, hogy a webuit kirakja neked. Te meg felraksz egy dd-wrt-t és szegény processzorral akarsz csináltatni mindent.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#50261) jerry311 válasza soldi3r (#50255) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, hát ha úja ASA 5505-öt akarnál venni akkor drágább. Használtan meg 150 USD/db környékén vannak.
Mondjuk 10 Mbps VPN-re még a PIX 501-ek is elegek, azt meg már tényleg gombokért adják.
Ha meg nincs kihajtva a 10 Mbps, csak ilyen minimális forgalom (remélem a raktár rendszer jól van megírva nem tölti le a teljes adatbázist minden klikkelésnél) akkor gyakorlatilag bármelyik VPN képes eszköz jó lehet. DrayTek pl elég rég foglalkozik VPN-es eszközökkel, amik stabilak is. Ha komolyabb VPN kell akkor ott vannak olcsóért a Mikrotik routerek. Azokon már rendesen erre kitalált OS van, támogatással többféle VPN-hez, routinghoz, kezelnek több WAN linket is ha kell.

Röviden: mivel úgy néz ki kicsi a VPN forgalom így kb. bármelyik VPN képes eszköz jó lehet, csak tudjon LAN-to-LAN (vagy Net-to-Net) VPN-t.

(#50262) soldi3r válasza jerry311 (#50261) üzenetére


soldi3r
veterán

A Drayteket kerulom, van egy Vigor a cegnel, eleg sok a panasz ra, tobbek kozt ezert fejlesztenem a halozatot.
A raktar szoftver erdekes lesz, mert az is valtozni fog, ugyohgy nem tudom.
Vegigneztem az emlegetett honlapokon a kinalatot. RV215W + RV325 es RB3011 + RB hAP lehetne a ket paros. Ezek kozott gondolom mukodik a beepitett VPN. :F
Utobbi arban kb fele az elobbinek. Nekem a Cisco ismertebb markanev, ettol eltekintve az Amazonos ertekelesek alapjan sokkal tobb a panasz rajuk.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#50263) jerry311 válasza soldi3r (#50262) üzenetére


jerry311
nagyúr

Oké, nekem 2 DrayTek eszközöm volt (ami nyilván nem nagy merítés), mindkettő jól működött.

Nyilván a Cisco ismertebb, azért mégiscsak világcég. Meg is kérik a hírnév árát. Nem vennék RV sorozatű Cisco terméket, akkor már inkább Meraki, igaz ez utóbbi előfizetéses jellegű is, tehát folyamatos költsége van.

Bár nem túl aktív, de van Mikrotik topic is.

(#50264) woodworm válasza Beri (#50260) üzenetére


woodworm
veterán

Azért lépett cpu terén is a tplink, fejlettebb procit kapott és majdnem kétszeresére nőtt az órajel, nem úgy néz ki, mintha gyengébb lenne. A saját topikjában jobbára opentwrt-s tapasztalatok vannak (hwnat nélkül) és nem visszalépésnek tűnik a dolog.

(#50265) soldi3r válasza jerry311 (#50263) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom. Bekerdezek oda is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#50266) Intruder2k5 válasza woodworm (#50264) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen nem is az. A v2 és a v3 modellek lényegesen erősebb SoC-al rendelkeznek az elődnél, és a RAM is dupla annyi bennük.

[ Szerkesztve ]

(#50267) gurabli válasza Intruder2k5 (#50266) üzenetére


gurabli
senior tag

Na de akkor most ddwrt-vel jobb a v2/3 mint a v1? Nem tudom mi ez a hw NAT router esetében?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#50268) kali válasza gurabli (#50267) üzenetére


kali
legenda

jobb, jóval erősebb hardverű a v2 és a v3, mint a v1. (720 MHz proci és 64 MB ram kontra 400 MHz proci és 32 MB ram)
a v2/3 a (hw) nat miatt tudja wan <-> lan irányban a gigabites netet, de anélkül, a proci nyers ereje által csak a töredékére képes, moddolt firmware verziókkal viszont nem megy a (hw) nat, így akinek gyorsabb net van és kell a teljes sebesség, az csak gyári firmware verzióval használhatja.

(#50269) Intruder2k5 válasza gurabli (#50267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen a v2 és a v3 bármilyen firmware-el jobb mint a v1, a két hardvert össze sem lehet hasonlítani. Csak ugye DD-WRT-vel a HW NAT támogatás hiánya miatt, a v2 és a v3 se tud többet, mint mondjuk 300Mbps DHCP kapcsolattal, és talán 200Mbps környékén PPPoE kapcsolattal. Ezek csak tippelt értékek, a topikjában pontosabbat tudnak mondani. Magyarul ha ~200Mbps-től gyorsabb neted van, akkor felejthető minden custom firmware 1043ND-vel.

(#50270) gerisz23 válasza Gubek-Einste (#50230) üzenetére


gerisz23
őstag

Végülis Asus mellett döntöttem,Tp linkesnél sokan írták hogy szakadozik a wifi,hogy aztán igaz-e nemtudom...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#50271) kali válasza gerisz23 (#50270) üzenetére


kali
legenda

szia,

azzal sincs gond, ha jók a beállítások...stb.
annyi, hogy a tl-wr841n(d) valamivel erősebb hardvere jobban tolerálja a húzósabb terhelést, mint például a torrent.

[ Szerkesztve ]

(#50272) Shaw69


Shaw69
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Router vásárlás előtt állok, de nem tudok dönteni...ASUS vagy TP-LINK routert válasszak.

Olyan routert szeretnék ami képes VPN szerverként is üzemelni és kb 10 eszközt így ki is tud szolgálni.

Ki milyen routert ajánlana? Előre is köszönöm!

(#50273) gerisz23 válasza kali (#50271) üzenetére


gerisz23
őstag

2005 10. havi SMC routerem van jelenleg,még működik,igazából nincs is baja,csak gondoltam forwardolást ,meg hasonlót jobban belehet állítani egy újabb jobb routeren.
Tegnap megkértem a szolgáltatóm hogy állítsa be nekem a 80-as és 443-as portokat forwardra.Azóta nem nyitja meg a googlet,facebookot stb...Megpingeltem a honlapokat hibát dobott.Valószínűleg a külső hálózarta-nincs fix IP-m még-nem forwardolta ki a portokat,így csinált nekem egy zárt kört.Telefonon hiába reklamáltam,náluk minden rendbe van,aki állítgatja a portokat az meg épp elment valahova...Remélem holnap megoldódik az ügy.
Azt nem tudom hogyha kérek fix IP-t náluk(1370Ft havonta)Azzal javulni fog-e a helyzetem.Egy szaki azt mondta hogy elvileg igen,mert úgy nem natolt IP-t kapok.
[L:/dl/upc/2016-05/05/137746_qvvjuib6gdmt9kcy_1416.jpg] (IMG:/dl/upc/2016-05/05/137746_qvvjuib6gdmt9kcy_1416.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Ha valaki megcsekkolná a beállításaimat:)Direktbe router nélkül se nyitja meg a böngészőm a honlapokat...

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#50274) gerisz23 válasza gerisz23 (#50273) üzenetére


gerisz23
őstag

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#50275) Gubek-Einste válasza Shaw69 (#50272) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári vagy custom firmware alatt kellene a VPN támogatás?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebességhez kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50276) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
Egy öreg - első szériás - Tp-Link tl-wr740n router utódját keresgélem, max 25k Ft-ig. Nem tudom eldönteni, hogy a router rossz-e, vagy a cat 5e kábel, de néha megszakad a vezetékes net kapcsolat. Vagy a w10-zel vész össze a router.... :F Bár a szolgáltató is lehet a ludas.
Tehát 120/10-s net mellé keresnék valami megbízhatót, ami kb 3-5 évig kiszolgál, közben lehet csomagot is váltok felfelé. (Nem is emlékszem mikor vettem a mostanit. :DDD ) A wifi nem élvez prioritást, mert minden szoba be van drótozva, de azért legyen.
Mivel tetőtérben üzemelne a jel erősség miatt nem aggódom. A mostanitól 16m-re is van jel és simán megy a youtube a tableten.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#50277) Gubek-Einste válasza mpierre (#50276) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem fontos a wifi akkor Asus N18U, hardverben erős, firmware-ben is és 20k környékén van de csak 2,4 GHz-s wifi-vel rendelkezik.
Ha esetleg kellene a dual band és/vagy az AC-s wifi akkor Asus AC1200G+, esetleg Asus AC55U, N-s wifi-vel Asus N56U.
Ha maradnál a TP-Lin-nél akkor 1043NDv2/v3 (csak 2,4 GHz-s), 3600/4300 (dual band de erősen kifutó modellek) vagy Archer C5 (AC-s).
Mindegyik jó lesz akár a gigabites nethez is de csak gyári firmware-rel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50278) gurabli válasza Intruder2k5 (#50269) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
A net PPPoE, 100/100 Mbps, és ez bőven elegendő is. Így sebesség szempontjából nem lenne gond.

Mivel mindenképpen szükségem lesz még egy routerre (igazából gigabites switch-re, de akkor már inkább router és max használom switch-ként, de bármikor router is lehet belőle), így valószínű, hogy v2/v3 lesz.
Így majd a v2/v3 kerül WAN-részre, a v1 pedig átveszi a switch szerepét.

ha ~200Mbps-től gyorsabb neted van, akkor felejthető minden custom firmware 1043ND-vel.

És melyik router az, ami custom firmware esetén is (ddwrt) tudja a 200Mbps-nél nagyobb sebességeket?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#50279) Gubek-Einste válasza gurabli (#50278) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a legtöbb CFW-kben nincsen támogatás a hardveres NAT-hoz így nincsen ilyen.
Tomato-val Asus router-ek alatt biztosan van lehetőség a hardveres NAT használatára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50280) mpierre válasza Gubek-Einste (#50277) üzenetére


mpierre
veterán

Ebből Asus n18u lesz. Köszönöm.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#50281) Levwi


Levwi
aktív tag

hellosztok router csere előtt állok most egy tp-link tl-wr340g-t nyúzok. Ennél kellene egy nagyobb hatótávval rendelkező darab 25 Mbps sebességű nethez, de nem bánnám ha belső wifi hálózaton tudna akkora sebességet ami full hd filmek streamelésére elég. És szeretnék 10 ezer alatt maradni.

Huawei P20 Pro Black

(#50282) Multibit válasza Levwi (#50281) üzenetére


Multibit
veterán

... és lehetőleg kávét is főzzön ennyiért ;]
Ha visszaolvasol, láthatod, hogy a wifi kivánságokra nincs biztos javaslat, csak vásárlás után fog kiderülni, hogy mekkora a wifi sebessége, hatótávja, stabilitása. Egyébként ebbe a keretbe a TP-Link TL-WR841ND, vagy Asus RT-N12 D1 fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#50283) Levwi válasza Multibit (#50282) üzenetére


Levwi
aktív tag

kávét nem kell, hogy főzzön csak szeretnék jobbat a mostaninál

Huawei P20 Pro Black

(#50284) Gubek-Einste válasza Levwi (#50283) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A mostaninál bármelyik jobb lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50285) zoleexxx


zoleexxx
csendes tag

Sziasztok!

A mai nap kötötték be hozzánk az Invitel 60Mbit-es netét. Hoztak magukkal egy D-Link GO-RT-N300-as Wifi router-t. A probléma a következő lenne. A routerből kábelen keresztül tökéletesen átjön a 60 Mbit, viszont a WLAN-on keresztül a szerelő laptopja 40 Mbit-et mért, a mi két laptopunk, illetve az asztali gép átlag 25-30-at vett belőle (néha eléri a 40-et), illetve nagyon ingadozik. Eddig a netet még nem dobálta el remélem nem is fogja.
Az lenne a kérdésem, h szeretném elérni h a Wifi-n keresztül is meglegyen a teljes 60 Mbit-es (persze 1 szálon) sávszélesség. Ezt beállításokkal el lehet érni vagy másik router beszerzése szükséges/ajánlott?
Ha csere szükséges tudnátok ajánlani számomra kb. 10ezer környékén, vagy inkább alatt olyan routert, amely stabilan eldobálás nélkül tudja biztosítani a teljes sávszélességet?
Illetve beállításoknál mire kell odafigyelni? (nem igazán értek hozzá sajnos)

Előre is köszönöm! :R

(#50286) zoleexxx válasza zoleexxx (#50285) üzenetére


zoleexxx
csendes tag

Illetve, milyen adaptert ajánlanátok mellé amivel az asztali gép is stabilan tudná venni a jelet. Mert jelenleg egy ASUS USB-N10 Nano veszi a jelet, de úgy vettem észre h valószínűleg túlmelegszik letöltés közben, mert szétkapcsol és egy ideig a gép az adaptert se találja.

(#50287) Levwi válasza Gubek-Einste (#50284) üzenetére


Levwi
aktív tag

Köszi még is rendeltem fentebb a kolléga által ajánlott Asus rt-n12 d1-et

Huawei P20 Pro Black

(#50288) Gubek-Einste válasza zoleexxx (#50285) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően a jelenlegi router is jó lenne mert wifi-n tudná a teljes sebességet de sok függ a környezeti tényezőktől is amit nem írtál le (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) így nehéz biztosan mondani, amúgy sem lehet, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz az eredmény.

Ajánlott router-ek: Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND

A jelenlegi és az ajánlott router-ek is N300-asak így ilyen adapter is kellene hozzájuk, a jelenlegi csak N150-es (és ráadásul még körömpiszok méretű antennája van csak).

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Mivel sem a jelenlegi és sem az ajánlott router-ek nem dual band-ek így nem érdemes ilyen adaptert venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50289) zoleexxx válasza Gubek-Einste (#50288) üzenetére


zoleexxx
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R

Hát elvileg a készülékek mind 15m-en belül vannak a routerhez képest és mindet 1 db 30 cm-es szilikát, vagy kisméretű tégla falazat választja el tőle. Wifit a környékünkön 1-et néha 2-őt látnak a készülékek a miénken kívül. Az egész lakás 85-90 m2 családi ház és ennek a közepén található a router. Nem érzem azt, h ezeknek a felére kellene csökkentsék a vezetéknélküli sebességet, de valószínűleg mégis.

Szerintem az lesz a megoldás egyelőre, hogy az asztali gépet megpróbálom kábellel összekötni (úgyis ezt használjuk letöltésre), a többi készüléknek meg elégnek kell lenni a 25-35 Mbit sebességnek. Ha mégsem, akkor jöhet a router csere.

Annyi lenne még a kérdésem, hogy milyen típusú kábelt érdemes néznem? Úgy értem, hogy van-e különbség cat5e, cat6, cat7 között? Illetve van itthon egy cat5e típusú 5m-es, de 15-re lenne szükség. Ennek a hosszabbításán is gondolkoztam, csak nem tudom h a hosszabbító adapter befolyásolja-e a sebességet? 15 m-es kábelből melyik típus, márka lenne jó (sztem ez olcsóbban kijön és kevesebb a hibalehetőség)?

(#50290) Menslee


Menslee
tag

Sziasztok!
Routert keresek egy elég nagy terület lefedésére, sajnos a repeater téma úgy néz ki nem játszik :(
120-as T-Home net mellé kell konstans 30-40 kapcsolathoz, de ami a legfontosabb hogy nagy lefedettség kell, egy 2 szintes családi házénál is jóval nagyobb. Árban olyan 60 ezer a teteje a dolognak. Nem tudom hogy valamit kihagytam-e ha igen szóljatok :)
Előre is köszi :R

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#50291) kali válasza Menslee (#50290) üzenetére


kali
legenda

szia,

lefedettség, illetve wifi kapcsolat tekintetében semmit sem lehet garantálni, mert az nem csak a router, hanem az ellenoldalak, környezeti tényezők, beállítások...stb. függvénye is, az általad említett nagy terület pláne húzós elvárás egy routerre levetítve (közel sem biztos, hogy akár az általad említett összegnél jóval drágább kategóriában is maradéktalanul tudná egy eszköz biztosítani), a 30 - 40 kapcsolat/ellenoldal meg már nem is soho elvárás, így nem is az az árkategória lenne, de ha muszáj beleszorítani, akkor minimum rt-ac87u, az áráért erős hardver és jó wifi szórás adott kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#50292) Gubek-Einste válasza zoleexxx (#50289) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem érdemes toldozgatni a kábelt, vegyél méretre készítettet.
Van némi különbség a a kábelek között de nem számot tevő, CAT5E vagy CAT6 elég lesz.

#50290 Menslee
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen ikifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+ (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

A wifi sebességre/lefedettségre garanciát nem lehet vállalni mert minden környezet más és más, sok a befolyásoló tényező, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is a helyzet.
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50293) zoleexxx válasza Gubek-Einste (#50292) üzenetére


zoleexxx
csendes tag

Rendben! Köszönöm! :R

(#50294) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

UPC FiberPower 120-es net mellé, a UPC által adott Cisco modem után milyen wifi routert ajánlotok? Most egy TP-Link TL-WR 941ND van, de lassú is, meg öreg is, kellene egy jobb, újabb. Az árkeret olyan 30-35k lenne, de rugalmas.

Nem lenne baj, ha egy USB 3.0-án rá tudnák rakni egy külső HDD-t a torrent visszatöltések miatt.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#50295) Vbazsi2


Vbazsi2
tag

Sziasztok. Egy asus n18u elég lehet 3d-s filmek streamelésére wifin merevlemezről?

(#50296) kali válasza SeatZola (#50294) üzenetére


kali
legenda

szia,

jó lenne tudni, hogy milyen szabványt és sebességet kezelő ellenoldalak adottak, mert nem csak a routeren múlik a dolog.
milyen/mennyi az a sebesség, ami lassú a jelenlegi router esetén?
mert bár csak 100-as router, így bő 90 Mbps környékén kábelen is korlátos, de ideális esetben közel annyit tud wifi útján is.
a 120 Mbps wifi átviteléhez már 5 GHz n szabványos eszközök kellenek, az ellenoldalak esetén ez adott?
az usb 3.0 elvárás leszűkíti a lehetőségeket, már ha a 2.0 valóban nem elég.

Vbazsi2; szia, a 3d-s film is lehet (adott tekintetben is) több/eltérő paraméterrel bíró, ezért általánosságban nem lehet konkrétumot mondani, de ha szerényebbről van szó, akkor nagyon ideális esetben (megfelelő ellenoldal, jó beállítások és ideális környezet) működhet a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#50297) Vbazsi2 válasza kali (#50296) üzenetére


Vbazsi2
tag

És abban az esetben, ha kábellel van összekötve a tv-vel?

(#50298) kali válasza Vbazsi2 (#50297) üzenetére


kali
legenda

úgy 100 Mbps stabil kapcsolat adott (minimum, mert vannak már gigabites csatlakozóval szerelt tévék is, az rt-n18u meg már az), azt már csak a húzósabbakkal lehet megakasztani.
itt egy oldal, ahol 3 és 400 Mbps bitráta között mindenféle anyag megtalálható, azokkal tesztelhető, hogy mit bír a saját hálózat; link

[ Szerkesztve ]

(#50299) Alizka79


Alizka79
újonc

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem a t home kiépítette náunk az un.üvegszálas vezetékes rendszert hoztak is egy huaweu modemet azt mondták a wifihez nem kell külön router mert ez is szórja.Na ez nem így van a gépen teljesen jó a jel de a telefonnal ha nem ülök a modemen akkor nincs jel.3/4 G képes a modem van egy régi asus routerem RT-N10 e tipusú na fel sem tudok csatlakozni az adminos oldalra Most akkor kell vennem egy routert?

(#50300) Vbazsi2 válasza kali (#50298) üzenetére


Vbazsi2
tag

Köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.