Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) Gubek-Einste válasza The.Bali (#50749) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ugyan az a két eszköz hardvere, csak az antenna cserélhetőségében vagy nem cserélhetőségében térnek el egymástól.

#50750 tarat
Gyári firmware-ben csak az AC55U tud torrent-ezni, az AC1200G+ nem.
Az AC1200G+-ra nincsen CFW, talán lesz, a SoC alapján várható. Az AC55U-ra OpenWRT/Gargoyle esélyes.
Az AC1200G+-on sávonként van dedikált antenna, az AC55U-n osztottak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50752) Intruder2k5 válasza The.Bali (#50749) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a D betű csak a "detachable" jelzése, vagyis a cserélhető antennáké.

(#50753) tarat válasza Gubek-Einste (#50751) üzenetére


tarat
tag

Köszi, megrendeltem az 55U-t.

(#50754) Genji


Genji
őstag

Sziasztok! 1 Gbites DIGI nethez ajánlanátok nekem bestbuy routert? Wifin menjen ami a csövök kifér (egy AC chipes laptoppal használnám), kábelen meg szintén menjen amit bír a vas (i7-6700K, Asrock z170 PRO4, Samsung 512GB EVO). :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#50755) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Elég sokat szakadozik az internetem(ADSL invitel és itt Szigetszentmiklóson sajnos úgy tűnik nincs másik lehetőség) és a munkám miatt fontos lenne a folyamatos internetkapcsolat, ezért szeretnék mobilinternetre is előfizetni.

ASUS RT-N10U B ez volt a legolcsóbb a 3g/4g megosztásra alkalmas ajánlott routerek közül.
A kérdésem az lenne, hogyha elmegy az internet, akkor ez a típus elég lehet vagy valami komolyabb kellene, ha szakadásmentes internetet szeretnék?

Illetve tudnátok-e ajánlani mobilnetet? Melyik szolgáltatótól érdemes? Vagy ez mindegy?

Köszi a segítséget előre is!

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#50756) Gubek-Einste válasza Genji (#50754) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+ (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

A teljes sebesség csak kábelen lesz meg, AC-s wifi-n pedig a körülményektől függően.
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

#50755 bisiz
Némi szakadás biztosan lesz a váltás miatt.

Illetve tudnátok-e ajánlani mobilnetet? Melyik szolgáltatótól érdemes? Vagy ez mindegy?
Ezt inkább ITT kellene megkérdezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50757) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Hátha tudtok segíteni: adott egy dlink635 és most nem tudom az szivat-e. A jelenség, hogy időnként megszakad a net pár percre(böngésző offline hibát ír), de a szolgáltatónál nincs hiba elvileg. Tavaj már javították a kábelt(ilyen mikrohullámos antennás net), mert egy helyen elöregedett a szabadban a kábel és megszakadt az egyik ér. Most beraktam a laptopot routernek, tesztelem. Néha a dlink csinált olyat is, hogy wifiről eldobott egy-egy készüléket pár másodpercre, de aztán egyből vissza is csatlakozott. Nos szerintetek meghalt a router(5 éves) v más lesz a hiba? Milyet érdemes venni(3 antennásat)?

[ Szerkesztve ]

(#50758) bolvar


bolvar
senior tag

Üdv

Egy olyan routert keresek ami 2,4/5ghz is tud üzemelni,gbit, és ddrwrt képes kb 20-25e max a határ de ha olcsóbb az se baj :)
Előre is köszönöm a segítséget!

bolvar

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#50759) Gubek-Einste válasza Quqesz (#50757) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router hibával IDE menjél.

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#50758 bolvar
Ajánlott dual band eszközök: Asus N56U/AC55U/AC1200G+, TP-Link 3600/4300/Archer C5
DD-WRT kompatibilitásukat nem tudom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50760) mckay válasza mckay (#50743) üzenetére


mckay
aktív tag

Nos, kipróbáltam az 5 ezer forintos Tenda W301A diszkosz alakú poe Access Pointot. Nos, stabil meg minden, az árát megérheti, de:

- Kicsit félelmetes a menüjében az a pont, ahol a kliensek max számát kell (nem lehet!) megadni, és a max szám az 20
:Y

- Nem arra gondolnak poe alatt, mint a versenytárs TP-Link, vagyis nem passzi poe-t ismer, hanem aktívat. Egy 5 ezer forintos ap?? Minek? Ha valaki olyan hálózatot épít, amibe aktív poe-t injektál jó sok ezer forintért, akkor már nem a diszkoszokon fog takarékoskodni, szerintem. Ennek SOHO kategórióban a helye, arra meg jobb a passzív poe. Vagyis nem csak lehetőség, de igeni meg kell hozzá venni (vagy bütykölni mint én tettem) azt az 1 ezer forintos adaptert, amit Intruder ajánlott.

Amúgy, mivel végre nem egy hasáb a kis pöcök antennával formájú, mint a hasonló árú versenytársai, ezért végülis ajánlani tudom, 5+1 ezret megér.

Üdv.

(#50761) MaCS_70 válasza mckay (#50760) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs a tudatlanságomért, de mi az a passzív POE?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50762) Mr Bond 007 válasza MaCS_70 (#50761) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"active poe is a standard. the remote equipment and the switch negotiate the required voltage and pins to use for electric power transfer

passive works with no negociation : it makes use of cable layout described in 802.3af mode B
(which may be selected as well in active poe) and the voltage that is setup on the switch.

note that the length is highly dependent on the required intensity. powerful devices definitively need to use high voltages if you want to go far"

(#50763) Genji válasza Gubek-Einste (#50756) üzenetére


Genji
őstag

Köszönöm a válaszod. Végiggondolva nekem fontosabb a vonalon az 1Gbit mint a wifi-n a maximum. Wifin bőven elég ha átmegy mondjuk 100Mbit.

Ennek fényében a lehető legolcsóbban mi a jó router választás?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#50764) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

ASUS RT-N18U:
Én azért venném meg ezt a router-t hogy USB 3.0 HDD-t csatlakoztassak rá és:

1. internetről is elérjem a tartalmat írás és olvasás céljából is
2. belső hálón a gigabites LAN-t kihasználnva gyorsabban másoljak a HDD-re mint ha a csak USB 2.0 képes laptophoz csatlakoztatom
3. DIGI 100/50-es netet a lehető legjobban ki tudjam használni. Most dróton is csak 80 megabit jön pedig a router-től Cat6-os kábel van kihúzva és nem is nagy távolságra, pár méter csak. Dlink DIR-615 van jelenleg.

Tudja ez a készülék ezeket a valóságban?
Olvastam, hogy az USB 3.0 interferál a 2,4 GHz-es WiFi-vel. Ennél a készüléknél ezt megoldotta az ASUS (tudok olyan modellről aminél nem) vagy itt sem működik normálisan és valójában csak USB 2.0-t tud?

Köszönöm!

Gippazoid Novelties Inc.

(#50765) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#50707) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Asus Ac1200G+ kuka, megszakad, nem csatlakozik, stb. Mikor megy akkor nagyon jó, de 3 óránként ne szakadjon már.. Valami ajánlatod helyette? Köszi előre is!

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#50766) HofiZoli válasza HofiZoli (#50765) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Esetleg: Asus RT-AC55U AC1200 AC vagy Zyxel NBG6616 AC1200 ?
Van valami tapasztalat ezekről?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#50767) spider80 válasza HofiZoli (#50766) üzenetére


spider80
őstag

Nekem 55ös van. Nem is tudom masfel honqpja talán. Mióta beüzemeltem,egyszer sem fagyott le,szakadt meg. Upc 240es nettel rendesen kihajtva wifin,hálózaton masolgatva média lejatszóra stb. Szóval bevalt.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#50768) kamijo


kamijo
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Jelenleg egy ASUS RT-65U routert használok, de szükségem lenne egy erősebbre, mert nem ér el mindenhova a lakásban. 100 nm-es téglaházat kéne lefedni két emeleten. A keret 25e ft.
Vagy vegyek egy jelerősítőt?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#50769) Quqesz válasza Gubek-Einste (#50759) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Thx!

(#50770) Gyurka6 válasza kamijo (#50768) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A wi-fi eszközök rf sugárzása törv. szabályozott, eltérés a gyártási szórásból ill. a területi beállításból lehet(ne leginkább, kiv. MikroTik, itt meg a kliens eszközök pici teljesítménye lehet a korlát). Legjobban jársz (szerintem) egy utp-vel összekötött ap módra is beállítható másik routerrel

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#50771) kamijo válasza Gyurka6 (#50770) üzenetére


kamijo
csendes tag

Köszi a segítséget!

240/20-as internethez melyik router ajánlott?

(#50772) Gyurka6 válasza kamijo (#50771) üzenetére


Gyurka6
őstag

Az összefoglalóban választhatsz sebesség/ár függvényében, azt hiszem az asus-ok gyári szoftja talán többet tud. minden képen GB-es portos legyen, a ráírt wi-fi sebessége legalább a 3X-osa legyen, mint amit szeretnél elérni (a kliensnek is), nekem csak 100-as net van.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#50773) MaCS_70 válasza Mr Bond 007 (#50762) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm! Ez nekem már nagyon távoli, bár őszintén szólva nagyon tetszik az elv, hogy ha már úgyis van drót, akkor menjen azon a táp.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50774) Gubek-Einste válasza Genji (#50763) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint írtam:
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Ennek fényében: 2,4 GHz-s sávon egy min N300-as linken kb max 80-100 Mbps-re lehet számítani, 5 GHz-n többre is akár de az 5 GHz érzékenyebb a távolságra/zavaró tényezők.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

#50771 kamijo
A jelenlegit figyelembe véve már AC típust lenne érdemes venni. Ami szóba jöhet az az Asus AC55U/AC1200G+ és a TP-Link Archer C5 lenne. Az utóbbi időkben többen panaszkodtak az Asus AC1200G+szal kapcsolatban újraindulgatásokra.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50775) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#50774) üzenetére


HofiZoli
senior tag

AC1200G+ megy vissza a feladónak, sajnos újraindulgat :(

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#50776) Siriusb válasza HofiZoli (#50775) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem lehet, hogy a tápegység a ludas, kevés neki?

(#50777) Intruder2k5 válasza Siriusb (#50776) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem hiszem, a topikjában már régen téma ez, akkor is csinálja ha semmi sincs az USB-re kötve, sőt éjszaka zéró forgalom mellett is, bármikor újraindul. Talán már letiltott WiFi-vel is próbálta valaki.

(#50778) tarat


tarat
tag

Sziasztok!

Megjött az AC55U, de beállítási nehézségeim vannak.

Van egy T-Home Cisco router ami mögött van az AC55U.Sajnos meg kell előzze a T-Home router, mert a koax-ból az csinál netet. Viszont mindenki az AC55U-ra csatlakozik és minden szolgáltatás azon fut.

Az első probléma az ftp port forwardinggal be tudom állítani a cisco-n, hogy az 55 felé továbbítsa, de az 55-ön nem tudom beállítani, hogy merre felé menjen vissza.
A másik a bittorent. Hiába állítom be a 8081-et port forwardinggal, nem tudok bejelentkezni.

A DDNS is problémás hiszen nem a valódi IP címét tudja az 55-ös. A ciso pedig csak a dyndns-t támogatja.

Lehet, hogy máshogy kéne beállítani az egész rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#50779) Gubek-Einste válasza tarat (#50778) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés, menj át IDE ez ügyben,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50780) LámaZ


LámaZ
addikt

3-5 ezer Ft-ért 3G rúter a mobilinterneted megosztásához?
Simán.
Van ilyen, bármennyire hihetetlen is ez neked.
A mérete 62×25×15 mm
A súlya: 17 g.
Akkora, mint egy USB-pendrive.

LAN-os kábelről vagy USB stickről tudod megosztani vele az internetet. A tápellátást mikro USB kábellel tudod megoldani (kell egy 5 V-os és 1 A-es kis fali adapter neki, de a kocsi szivargyújtó→USB-hubról is működött)
Nekem egy új 4G-s USB stickkel nem akart működni (lehet, hogy nem voltam eléggé kitartó), de a 3G-s Huawei E169-es modememmel simán megy.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#50781) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlotok, ami tudja a NAT HW-t 1000/200 digis nethez (ont)? Pontosan még nem tudom, hogy áll össze a házi hálózat, de van kb. 11 LAN kiállás (minden helyiségben + a tv kiállásoknál). Ez utóbbi amiatt, mert elképzelésem szerint lenne egy házi szerver féleség, ami egy médiaközpont is lenne és bárhonnan rá lehetne tölteni tartalmat, illetve elérni is. Tudom, hogy kell majd switch, talán még nas is az egészhez, de elsősorban egy megbízható, gyors router kellene a jelenlegi 1043ND mellé (emeleten teljesítene wifi szolgálatot). Wifi-s elérést média (HD) tartalmak lejátszásához nem preferálom, rossz tapasztalat miatt, részben emiatt van ez a rengeteg fizikai kiállás. Asus rt-n18u-t nézegettem, Asus RT-AC1200G+ problémáiról pedig olvastam, de elbizonytalanított.

Előre is köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#50782) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Olyan routert keresek, ami viszonylag nagy belső hálózati forgalmat tud stabilan(!) bonyolítani.

8 db pc/notebook 6 okostelefon és egy nas.
A pc-k mind kábellal vannak csatlakozva, az okos telefonok nyilván wifi-n de azok most nem is olyan lényegesek.
( a vezeték nélküli hálózat meg van oldva több access point-tal, a nagy terület miatt, a routeren be sem lesz kapcsolva a wifi(!) )
Mivel gyakorlatilag minden adat a nason van, az összes gép arról nézne filmet, tv-t, zenét.

Maga a hálózat még bírná is, akár azt is, hogy az összes gép egyszerre használja a nas-t de minél többen használják annál hamarabb szétfagy a router és lehet menni kihúzni és vissza dugni.
(egyébként egy TL-WR743ND-t használunk most)

Melyik router ajánlanátok?

(#50783) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

bladesks007 és Zlcsi: Ubiquiti Edgerouter Lite + switch

Esetleg ha bővebb a keret mehet Mikrotik is, de elég borsos amelyik diginél erőből lekezeli a pppoe kapcsolatot és a gigabites letöltést is.

[ Szerkesztve ]

(#50784) Zlcsi válasza Mr Bond 007 (#50783) üzenetére


Zlcsi
senior tag

ezt láttam a leírásában:
WEB kezelés; CLI - parancssoros felhasználói felület;

jól értem, hogy nem olyan kezelő felülete van mint pl egy tp linknek hanem parancsokat kell beírogatni?

(#50785) Mr Bond 007 válasza Zlcsi (#50784) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az a baj hogy a net tele van tesztekkel amik még a megjelenésekor készültek. Akkor még full fapados volt a gui-ja és valóban a cli-ből tudtál majdnem mindent elérni és belőni. Ma már sokkal jobb a helyzet, és nem nagyon kell parancsokkal szenvedni. Itt elég jól bemutatja a gui-t: KATT

(#50786) Zlcsi válasza Mr Bond 007 (#50785) üzenetére


Zlcsi
senior tag

megnézetem ez alapján van neki normális felülete, bár elég szokatlan.

mondjuk a srác is azzal kezdi, hogy verziót frissít

hülye kérdés, de melyikbe kell dugni a netmodemből jövő kábelt?

(#50787) Zlcsi válasza Zlcsi (#50786) üzenetére


Zlcsi
senior tag

egyébként "hagyományosabb" router nem felel meg a célnak?

(#50788) Mr Bond 007 válasza Zlcsi (#50786) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azért nincs felírva rá hogy wan meg lan, mert attól függ melyik portból mi lesz hogy melyik wizzardot futtatod le. Ha úgy akarod akkor 2 netet is ráköthetsz egyszerre (ekkor 2 wan port és 1 lan port lesz), hogy hiba esetén ha pl 2 netszolgáltatói vonalat köttetsz be és valamelyiknél elmegy a szolgáltatás, a másikon még kapod a netet így nem lesz leállás. Tipikusan pedig a normál wizzard választásánál az eth0 lesz a lan amibe a switch-et dugod és az eth1 a wan port amibe a net megy. Eth3 meg üres marad, vagy ha kell egy másik független alhálózat akkor abba is dughatsz másik switch-et.
A verzió frissítés nagyon fontos, rengeteg funkciót és bugfixet kapsz vele, érdemes rögtön a legelején azzal kezdeni. A videón is látszik hogy 1.2-ről 1.7-re frissítve mennyi új menüpont jelent meg a felületen.

Ha stabil és erős routert akarsz ami állja a sarat, az itt kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#50789) bladesks007 válasza Mr Bond 007 (#50783) üzenetére


bladesks007
tag

Ez tud wifi-t? Mert bár nem ott lenne az adatforgalom nagy része, de a telefonok miatt szükség lenne rá a földszinten is (a mostani tp link 1043nd v1 az emelet wifi igényét szolgálná ki).

(#50790) Mr Bond 007 válasza bladesks007 (#50789) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor neked nem ezt. Bocs, azt hittem neked se kell wifi.

[ Szerkesztve ]

(#50791) Zlcsi válasza Mr Bond 007 (#50788) üzenetére


Zlcsi
senior tag

rendben, ha azt mondod nincs "egyszerűbb" akkor ő lesz az

olyat azért lehet, hogy ne mindenképpen alhálózatot csináljon a többi ent porton?

tehát egy 1 wan 1 swich a maradék kettő pedig közvetlenül 1-1 géphez csatlakozik?

(#50792) Gubek-Einste válasza bladesks007 (#50781) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz az Asus N18U.
Ha nem lenne megfelelő a wifi sebesség/lefedettség akkor jelenlegi AP módban használhatód mint másodlagos eszközt.

#50782 Zlcsi
Ha nem kell a wifi akkor Asus N18U jó lesz, erős hardver és sokat tudó gyári firmware jellemzi, szükség esetén CFW is használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50793) Mr Bond 007 válasza Zlcsi (#50791) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

3 port van összesen. Eth0, Eth1, Eth2. Az egyik lesz a wan a másik meg a lan port, a harmadik üres marad. (Ha akarsz másik alhálót külön dhcp szerverrel mindennel akkor oda is dughatsz 1 switch-et vagy 1 gépet).

[ Szerkesztve ]

(#50794) Zlcsi válasza Gubek-Einste (#50792) üzenetére


Zlcsi
senior tag

a cfw az mire jó?

(#50795) Zlcsi válasza Zlcsi (#50794) üzenetére


Zlcsi
senior tag

egy routernél melyik erőforrás a fontos ahhoz, hogy stabilan tudjon nagy sebességel dolgozni?

az ASUS RT-N18U 800mhz-es procija van, 128 MB-os flash memória és a 256 MB-nyi DDR3 RAM

míg a Ubiquiti EdgeRouter Lite "csak" 500mhz; viszont Flash memória: 2 GB; Beépített SDRAM memória: 512 MB

szóval pl a flash memória mit "csinál" egy routerben, mennyivel jobb az ha 20x annyi van benne viszont 300 mhz-vel kisebb a proci

(#50796) Rosy


Rosy
csendes tag

Üdv!

Olyan gondom lenne,hogy kaptam ma egy Tp-link w8961nb routert és a bejövő kábel az ethernet,ez a router meg adsl csatis. Mit tudok én varázsolni/venni hozzá,hogy működőképessé tegyem?
Az eddigi routerem egy tp link wr340g típusú,eléggé cserélős már! Az újat használtan "örököltem" alig pár hónaposan!
Köszi!

(#50797) Gyurka6 válasza Rosy (#50796) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Alighanem szerezned kell egy "rendes" routert...

Gyurka

(#50798) Rosy válasza Gyurka6 (#50797) üzenetére


Rosy
csendes tag

Az faja! :-/
Esetlegesen ha a 2 routert ethernet kábellel összekötöm? A lényeg az lenne,hogy a lakás emeleti részéről (ott van a router),normális/erősebb jelet kapjon a tv a netkapcsolathoz!
Ha ez mégsem lehetséges,kaphatnék valami pénztárca kímélő ötletet?
(A jelerősítő se biztos hogy elég lenne,ha gyenge a régi router.)

(#50799) Gyurka6 válasza Rosy (#50798) üzenetére


Gyurka6
őstag

A kábel működhet, dhcp-t kikapcsolni (nem ismerem a lehetséges beállításokat), a kábelt a tv-be dugni...

Gyurka

(#50800) LámaZ válasza Rosy (#50798) üzenetére


LámaZ
addikt

Oszd a netet a villanyvezetékeken.

Legyen minden jó!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.