Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) Gubek-Einste válasza gyurika981 (#33948) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a szolgáltatótól kaptad akkor tőlük kell újat kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33952) Chereiose válasza Gubek-Einste (#33950) üzenetére


Chereiose
addikt

oké köszi :R

(#33953) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!

Olyan problémája van haveromnak , hogy van neki egy TP-link TL-WR740N routerje.
UPC -nél van neki Fiber Power 120 - 120/10 netre fizet elő.

A sebessége katasztrófa 12mb/10mb jön neki ha 20Hz-en ha 40Hz van téve akkor még rosszabb 8mb/6mb.

Mitől van ez és miért nem jön neki 120mb -val? Esetleg jobb, másik router kellene, ha igen ,akkor melyiket ajánljátok hozzá?

Köszi! :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33954) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Már többször írtam ide és vázoltam az elképzeléseimet (4 pc + xbox csatlakozás / wifi / gyors torrent) viszont most jött össze a pénz, és rendelném is az új készüléket!
A kérdésem most az volna, hogy a TP-Link 4300-as a 3600-assal szemben írd-és-mond 1500 Ft különbséggel bír. Megéri-e rászánni ezt a többletet, vagy gyakorlatilag a plusz antennán kívül semmi különbség nincs köztük?

Do you see the white shadow?

(#33955) Bálint85 válasza Bálint85 (#33953) üzenetére


Bálint85
senior tag

annyit elfelejtettem írni, hogy Cisco EPC3212 modem van még plusszba

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33956) Multibit válasza Bálint85 (#33953) üzenetére


Multibit
veterán

1. A haverod nézzen utána, hogy az ellenoldalak (notebook, telefon, stb.) tudnak-e 120 Mbit/s sebességgel kommunikálni!
2. Ha tudnak, vegyen egy legalább két antennás, gigabites routert!

(#33957) Bálint85 válasza Multibit (#33956) üzenetére


Bálint85
senior tag

ilyen laptopja van, most vette Asus X552CL [link]

menne róla még 2 telefon is. telója nem tudja ,de később ha vált akkor..........

Akkor biztos , hogy a router a ludas? :F

Tp-link 3600 vagy Tp-link 4300 jobb lenne neki?

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33958) bambano válasza Bálint85 (#33953) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sűrűn lakott területen, ahol a 2.4-es sáv össze van szemetelve, nem olyan rossz szám az a 12 megabit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33959) Bálint85 válasza bambano (#33958) üzenetére


Bálint85
senior tag

120mb - nek kellene lenni nem? panelban lakik elég sok wifi jel van/ 15db kb/, ahogy láttam a laptopján.

ha vesz másik routert amit feljebb írtam 2 típust akkor változik valamit majd a helyzet? 7végén kipróbáljuk majd az enyémmel Tp-link 4300-al, hogy változik e valamit majd a felállás.

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33960) Bálint85 válasza bambano (#33958) üzenetére


Bálint85
senior tag

és szakadozik is neki az internet :W

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33961) Percy


Percy
csendes tag

Milyen routert ajánlotok játékra, a lag minimalizására? kb 30.000 Ft lenne rá

(#33962) Intruder2k5 válasza Percy (#33961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-AC56U, vagy ha nem bízol a belső antennákban, akkor ASUS RT-N66U!

De miből gondolod, hogy maga a router okoz laggot? Nem lehet, hogy az öcskös torrentezik ezerrel a másik szobában? Csak mert ilyen eseteket 100k-s router sem fogja megoldani...

(#33963) Percy válasza Intruder2k5 (#33962) üzenetére


Percy
csendes tag

köszi! sajnos mostanában vannak gondok az egyszerű linksys routeremmel. ping-eltem egy külső címet és 10-15 percenként szakadás van, ekkor dob ki a játék is.

(#33964) Intruder2k5 válasza Percy (#33963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És olyankor csak Te használod? Router nélkül ugyanez nem jelentkezik?

(#33965) bambano válasza Bálint85 (#33959) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mindenki egy sávon osztozik, aki azt a frekit használja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33966) Gubek-Einste válasza Frod (#33954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van olyan kliens eszköz amely támogatja a 4300 megnövelt wifi képességét akkor megéri megvenni, ha nincsen ilyen akkor elég lesz a 3600 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33967) Gubek-Einste válasza Bálint85 (#33959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a jelenlegi router.en csak 100-as portok vannak így már ez alapból korlátozza a teljesítő képességét, a másik korlátozó tényező a gyenge hardvere, ez a típus max 40-50 Mbps-hez jó.
Ha bekerül majd egy gigabites típus, mint pl a két említett eszközök közül valamelyik akkor vezetéken biztosan át fog menni a teljes sebesség, wifi-n pedig a környezeti viszonyoktól függően.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33968) csibor


csibor
őstag

Sziasztok! Most milyen 3G router ajánlott az olcsó kategóriából?

(#33969) krealon válasza csibor (#33968) üzenetére


krealon
veterán

TP-LINK MR3420
Ez ala nem erdemes menni (es arban nem is nagyon lehet) gyarilag 3G kepes routerek eseten.

Itt egy viszonylag sokfelele USB modemet meghajtani kepes OpenWRT alapu firmware.
Of Modems and Men

Az linken felsorolt route-erk kozott erdemes valogatni.

[ Szerkesztve ]

(#33970) gyurika981 válasza Gubek-Einste (#33951) üzenetére


gyurika981
tag

Sajnos nem cseréli a szolgáltató, ezért is kérdeztem mivel tudnám helyettesíteni vagy hol tudnék ilyet esetleg beszerezni

(#33971) csibor válasza krealon (#33969) üzenetére


csibor
őstag

Köszönöm :R . Nem nekem lenne. Igazából egy évben 3X 1 hetet lenne használva, MR3020 nem lenne elég? Egy almás tabletet kéne csak kiszolgálnia.

(#33972) krealon válasza csibor (#33971) üzenetére


krealon
veterán

Ha csak WiFi-n hasznalod es kesobbi fejlesztesre nincs igeny, akkor megfelelo lehet.

(#33973) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.
Röviden az előzmények:
Adott egy Asus notebook. Ebbe valami ócska 150 MBps-os wi-fi kártya van, aminél a 75 mega luxus ha átmegy.
Most lesz véve egy 1043 Nd TP-LINK a 120-as net miatt, én pedig ezért egy USB hálókártyát szeretnék, ami 300 Mbps-os.
Pár kérdés. Melyik a jobb?
a. Külső antennás?
b. Olyan belső antennás, amit aztán egy USB hosszabbítóval oda húzok, ahová akarok?
A lényeg hogy USB-s legyen, TP-LINK, és minimum 300 Mbps-t támogasson, de ez a speedboost sem volna kifejezetten rossz...
Bocsi ha kicsit sok a követelmény :)
válaszaitokat előre is köszi!

üdv, adika4444

(#33974) Bálint85 válasza bambano (#33965) üzenetére


Bálint85
senior tag

és ha nem gyári fv lesz rajta mert nekem a 4300 -on se gyári van és ott a 2,4ghz és az 5ghz -nél több választás van frekin belül?

pl: 2,489 vagy 2,476

így értem

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33975) Gubek-Einste válasza adika4444 (#33973) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kettő kombinációja a legjobb vagyis külső antenna + hosszabbító.
Ajánlott típusok az igényeidre: 822N, 8200ND

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33976) bambano válasza Bálint85 (#33974) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az, hogy a panelban a környéken hányan laknak és adott pillanatban hány embernél üzemel wifi plusz rossz árnyékolású mikró, nem firmware függő.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33977) Bálint85 válasza bambano (#33976) üzenetére


Bálint85
senior tag

:R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33978) Frod válasza Gubek-Einste (#33966) üzenetére


Frod
addikt

Köszi a választ!
Igazából aludtam egyet a dologra, és úgy voltam vele, hogy most is 3-4 éves bőven megvan a jelenlegi kis TP-Link, így az "egyszer veszek, de akkor jót és évekre-elvet" követve bevállaltam a 4300-ast.
Elvileg holnap mehetek is érte - majd custom firmware-rel kapcsolatban úgyis írok az idevágó topicba.
Következőre meg legfeljebb kihagy az ember 3 sört, és meg is van az az 1500 Ft amivel többe került. :D

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#33979) adika4444 válasza Gubek-Einste (#33975) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Köszi!
Asszem a 8200-as lesz.
Még 2 kérdés.
1. Érdemes az antennákat lecserélni 8 dBi-s antennákra?
2. Ezt is lehet úgy beállítani mint egy belső kártyát, hogy a Win saját kapcsolat kezelőjével tudjak csatlakozni?
És a végére még valami, bár ez nem olyan lényeges.
Ez már tud úgy pl kábelen jövő netet osztani mint ha egy infrastruktúrális router lenne?
Köszi előre is ezekre is a válaszokat!

üdv, adika4444

(#33980) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Mire használható az alábbi eszköz?
Sonicwall TZ215W

A tudomány a valóság költészete!

(#33981) Intruder2k5 válasza Vesa (#33980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez vállalati környezetbe szánt tűzfal!

(#33982) Vesa válasza Intruder2k5 (#33981) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a választ!
Főként az érdekelne, hogy routerként használható-e?
Próbáltam utánanézni, és valóban egy elég komoly tűzfalnak tűnik, ugyanakkor van rajta 4 gigabites LAN port és 3 antennás WiFi, + az alábbit írja a manual:
Networking
• Dynamic routing
• Policy-based routing
• Advanced NAT
• DHCP server
• Bandwidth management
• High availability
• IPv6 supported
• Load balancing

Egy 120-as kábelnethez gondoltam használni, mint router...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#33983) Gubek-Einste válasza adika4444 (#33979) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek elég lesz a gyári 5 dBi-s is, az 5 -> 8 dBi csere nem biztos, hogy valósan jelentene is érdemi javulást, mások tapasztalata szerint elég vegyes a kép ilyen esetben.
Ha csak a driver-t teszed fel akkor elvileg az alap kapcsolat kezelővel kell használnod.
A gyári adatok szerint működik infrastrukturális módban is, a legtöbb adaptert lehet használni így is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33984) Gubek-Einste válasza Vesa (#33982) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha meg van akkor egy próbát megér, megvenni szerintem otthonra nem kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33985) AAAgold


AAAgold
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok javasolni olyan routert, aminek a MAC címe változtatható? Nem tudom, hogy ez ritkaság, vagy most már minden router tudja ezt, esetleg automatán is.

Köszi

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#33986) krealon válasza AAAgold (#33985) üzenetére


krealon
veterán

A routerkben "MAC Clone" opcionak szoktak hivni a WAN interface hardver cimenek allitasi lehetoseget.
Ez ma mar alapkovetelmeny egy routernel.

(#33987) AAAgold válasza krealon (#33986) üzenetére


AAAgold
senior tag

Köszönöm, egy régi routerem van csak, abban mintha nem lett volna még erre lehetőség, az újakkal meg nem vagyok tisztában.

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#33988) Vesa válasza Gubek-Einste (#33984) üzenetére


Vesa
veterán

Rendelkezem már vele, egy cég megszűnése utáni IT eszköz értékesítésből került hozzám. Sikerült beüzemelni, úgy tűnik, tökéletesen működik. Nagyon erős hardver...Csak azt sajnálom, hogy bár van rajta 2db USB port, úgy tűnik hálózatos printelést nem tud, illetve külső HDD-t sem képes kezelni. Csak 3G modemet lehet rákötni...

A tudomány a valóság költészete!

(#33989) Matamata


Matamata
aktív tag

Sziasztok!
10megás iptv-s netet osztanák meg (jelenleg egy D-Link DIR-600 routerrel amit szolgáltatótól kaptam) vezeték nélkül egy TL-WN781ND beépített adapterrel (amin nagyobbra cseréltem az antennát) ellátott géppel, egy Nexus7-el, xperia sp-vel és egy kis asus netbookkal. A problémám az, hogy a nem túl nagy(kb 90m²) lakásunk több pontján is szinte teljesen lehal a wifi, annak ellenére, hogy alig van betonfal. Csatornák állítgatásával már próbálkoztam mert elég terhelt a környék a 2,4GHz-es tartományban(kb 15 router, nyomtató), de nem oldotta meg teljesen a problémát. Pl netes videók továbbra is sokszor szaggatnak, főleg a wifi-s gépen, de néha a tableten is.
Itteni és ismerősök ajánlása alapján TP-LINK TL-WR1043ND V2.1-et vagy TL-WDR3600-at néztem.
Lehet ezekkel kicsit túl is lőnék az igényeimen és azt sem tudom eldönteni, hogy a WR1043ND több antennájával járnák jobban, vagy a WDR3600 5GHz-es sávjával, amit a tablet és a telefon is ki tudna elvileg használni. (van két gép vezetékkel is a netre kötve)

(#33990) Jedster válasza adika4444 (#33979) üzenetére


Jedster
tag

Access pointnak szeretnéd használni? Ehhez szoftver kell. Vannak PC-re tervezett router környezetek. Ingyenes és fizetős is. Van amelyik virtuális gépben fut, van amit telepíteni kell, van ami win alól is működik.

(#33991) Jedster válasza AAAgold (#33987) üzenetére


Jedster
tag

Nekem eddig az összes router tudta, ami a kezeim közé került. A LAN/WAN beállítások körül keress MAC Clone, vagy hasonló opciót.

(#33992) Jedster válasza Matamata (#33989) üzenetére


Jedster
tag

Azt neked kéne eldönteni, kell-e 5GHz. Ha elég a 2,4, akkor egyértelműen a 1043ND-t kéne venned. Nem az antennák száma, hanem az 5dbi-s érzékenység miatt. Erősebb is a 3600-nál, és a 2,4-es wifi hatótávja is jobb. Az 5GHz-ről azt érdemes tudni, hogy kevésbé szereti a falat, mint a 2,4. Akkor érdemes használni, ha sok a 2,4-es zavarforrás a környéken. Ha csatornaütközés miatt szakadozik a neted, akkor megoldhatja az 5GHz a problémád. Esetleg a 4300-on is elgondolkodhatsz. Ha viszont nem kell a gigabites port, akkor a 3500 is ajánlott. Ugyanaz, mint a 3600, csak 100Mbites portokkal, 1 USB-vel.

Szerk.: Még 1 tipp. Próbáld ki a 13-as csatornát. Általában szabadabb szokott lenni. Egyébként is gyanús, hogy a 781ND-s kliens is szakadozik. Pár szobával arrébb, még simán mennie kéne. Egy inSSIDer-es végigpásztázást érdemes lenne megnézni

[ Szerkesztve ]

(#33993) bambano válasza adika4444 (#33979) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bennem van kis pesszimizmus, hogy mekkora adási teljesítmény lehet az usb-s tápból...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33994) Matamata válasza Jedster (#33992) üzenetére


Matamata
aktív tag

Nexus7 ezt látja annál a gépnél.
Régebben automatikus csatornaválasztásra raktam, most a 12-esre van beállítva. Tekinet az SSID.
5GHz-en csak egy routert mutat.
Amit nem értek, hogy itt lakáson belül kb csak gipszkarton falakon kell átmennie, de a két emelettel feljebb lakó szomszéd jele jobban fogható mint a sajátunk.

(#33995) Jedster válasza Matamata (#33994) üzenetére


Jedster
tag

Első ránézésre azt hittem, a Discus a tiéd. Az mitől ennyire erős?
Próbáld még a 13-as csatornát is. A jelnek illene -70dBm felett lennie. Nekem 2 szobával arrébb is -50dBm körül van a jel. Routert nem tudod áthelyezni másik szobába? De mivel ez offtopic, ezért ha nem oldódik meg, akkor vagy a WLAN topicban, vagy priviben kéne folytatnunk.

Ha úgy érzed, hogy nincsen sok fal, akkor tehetsz egy próbát 5GHz-en. Ott biztosan nem lesz gond az interferenciákkal. Csak akkor új adapter is kelleni fog a gépedbe. A legolcsóbb router a WDR3500.

(#33996) Bálint85 válasza bambano (#33976) üzenetére


Bálint85
senior tag

és ha a csatorna nem automatán lenne beállítva hanem én választom ki akkor 1-1 csatorna esetében nőni kellene a sebességnek nem?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33997) bambano válasza Bálint85 (#33996) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amíg fel nem ébred valamelyik szomszéd.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33998) Frod


Frod
addikt

Megjött az új WDR4300-as router, ég és föld a különbség így - nálam lazán ment a letöltés 14(!!!) megával, míg öcsém online játszott mellette. (Korábban sose ment 1,5-2 mb fölé, és ha én töltöttem öcsémnél laggolt) Köszönöm a javaslatokat mindenkinek!

A gyári firmware cseréje minden esetben indokolt, lényegesen mégtöbbet lehet kihozni belőle? Mert akkor elgondolkodom rajta, de nekem már így is "Ladából Ferrari" lett :)

Do you see the white shadow?

(#33999) Jedster válasza Frod (#33998) üzenetére


Jedster
tag

Nem feltétlen indokolt. Akkor cseréld, ha nem vagy megelégedve. A Custom firmök segítségével több funkciót támogat a router. Nézz be a router fórumba is.

http://prohardver.hu/tema/re_tp-link_tl-wdr4300_gigabites_ketsavos_wi-fi_ro/hsz_1-200.html

Szerk. Még valami: A hardveres NAT nem mindig támogatott custom firmware alatt. Így számolni kell vele, hogy jobban leterhelné a routert, mint a gyárival.

[ Szerkesztve ]

(#34000) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

Nos végleg megadta magát a TP-Link TL-R460-as routerem.
A helyére már egy Wi-fis darab kell mindenképpen viszont kissé extrém használatra.
24/24-es üzemre lenne fogva a router a torrent miatt. Szóval egy strapabíró darab kellene ami bírja a kiképzést.
Jelenleg 40Mbps/4Mbps kábelnetem van de sosem lehet tudni így olyan típusban gondolkodom ami " gigabit képes" .

Mivel a régi R460-as 6éven át bírta a strapát meg vagyok elégedve a TP-Link-el így ezt néztem ki -> TL-WDR3600

Érdemes megvenni? Mennyire megbízható és strapabíró darab ?
Egy hibájáról tudok, a Wi-Fi kapcsolat meg-meg szokott szakadni vele ami az OpenWRT hibája de ez tudtommal javítható.

Vélemény, tapasztalat ?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.