Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) Schuby válasza Gubek-Einste (#33450) üzenetére


Schuby
aktív tag

maradjunk olyan max 15 k nál a net jelenleg 80/20, és a 2 asztali és a nyomtatószerver van a switchen igy mindenképp csere . A wifis cuccok túlnyomó többsége egy helységben van a routerrel, de a lakás legtávolabbi pontján sincs probléma a térerővel, igy azt gondolom ilyen téren semmi extra nem kell. az 5g-t jelenleg semelyik eszközöm nem tudja kezelni így nem feltétel. általános felhasználás, torrent a NAS -on fut

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#33452) Schuby válasza Schuby (#33451) üzenetére


Schuby
aktív tag

Ja és ami nagyon fontos, rendesen müködjön rajta a port forwarding, mert a 741 en ez valahogy nem az igazi. hiába portoltam a NAS-t csak akkor lehet elérni a netfelől ha DMZ- be rakom.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#33453) Gubek-Einste válasza Schuby (#33451) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlom a 20k-s kategóriába írt Asus N15U/N16/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300 típusokat.
Elvileg mindegyiken rendesen működik a port forwarding de ha nem vagy megelégedve a gyári firmware nyújotta lehetőségekkel akkor mindegyikre lehet tenni custom fimrware-t.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33454) Schuby válasza Gubek-Einste (#33453) üzenetére


Schuby
aktív tag

Közben megnéztem a chip tesztjét, az Asus N56U vagy tp link 4300 lesz a nekem való.Kérdés mi az érdemi különbség a kettő között és ez nekem mennyire fontos?
nem akarok évente cserélni, inkább áldozok kicsit többet, de bírja legalább 5 évet ez is.

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#33455) Jedster válasza Schuby (#33454) üzenetére


Jedster
tag

Mindkettő dual-band, ami neked felesleges. Ha elvoltál a régi 741-el, akkor szerintem nem kell neked a 128Mb RAM se. Az a véleményem, hogy a TP-link 1043ND V2 olcsóbb és gyorsabb is mint a 4300, az N56U meg nincs 20 alatt. Én TP-linket akkor vennék, ha legjobb ár/érték a fontos, vagy más firmmel akarom használni. ASUS-t pedig akkor, ha jó a gyári firm, és 3 év garit akarsz, valamint megfelel a belső antenna.

A gbit switchen is sprórolhatsz, ha nem kell a két gép közé a gigabites összeköttetés. Ha nem mozgatsz rendszeresen nagy fájlokat, akkor teljesen felesleges. A neted a régi switch is ki tudja szolgálni. A nyomtatót meg akár USB-n a routerre is tudod kötni. A két gépet közvetlen is rákötheted a routerre, ha teljes sebességet akarsz rajtuk.

Továbbá az én véleményem, hogy ne tervezz 5 évre előre. Én vennék egy ASUS N15U-t (ami kijön 15K-ból), és még a gari lejárta előtt eladnám, ha gyorsabb kell. Buksz rajt 5-6 ezer forintot, de most a drágább routerre költenéd azt. 3 év múlva meg szerintem izomsabb, talán már ARM alapú routerekkel lesz tele a piac. Az elmúlt években tapasztalt router áresés várhatóan ugyanúgy folytatódni fog.

(#33456) Gubek-Einste válasza Schuby (#33454) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A két eszközök között a főbb különbség az 5 GHz wifi-ben van, az Asus 300, a TP-Link 450 Mbps-t tud az 5 GHz-s sávon. Az Asus belső antennás, a TP-Link külsős.
Elvileg a külső antennás eszközökkel jobb teljesítményt lehet elérni de erről az Asus-ról is elég jókat mondaka wifi tekintetében.
Mind a két típussal évekig el leszel mivel képesek gyári firmware-rel 800+ Mbps net kezelésére is.
Custom firmware támogatásuk is jó így ha szükséges akkor a tudásuk rendesen bővíthető később.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33457) Schuby válasza Gubek-Einste (#33456) üzenetére


Schuby
aktív tag

a 1043 tól azért idegenkedem mert egy igen régi modell. Igaz, amikor kijött csúcskategória volt, de nem tudom mennyire tudja tartani a lépést 2-3 év múlva. Rendszeresen mozgatunk nagy fájlokat,nagy mennyiségü adatot, pont ez az oka, hogy gyorsítanám a rendszert. Felettébb idegesítő amikor kiírja, hogy hátralevő idő 5 óra. múltkor egy nagyobb dózisnak 3x álltam neki mert megszakadt vagy kérdéssel leállt, amit reggel nem vettem észre csak a hónom alá csaptam a gépet, aztán csak pislogtam amikor használtam volna.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#33458) Multibit válasza Schuby (#33457) üzenetére


Multibit
veterán

Nem figyeltél. Az ajánlatban TP-Link 1043NDv2 szerepel, ami új modell!

(#33459) Schuby válasza Multibit (#33458) üzenetére


Schuby
aktív tag

Akkor elnézést kérek én csak a számot néztem, gondoltam a v1 v2 olyan mint a többinél, minimális, netán szoftveres különbséget takar.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#33460) Multibit válasza Schuby (#33459) üzenetére


Multibit
veterán

Éppen az a baj, hogy a gyártók néha csak verziószámmal (vagy a típus megjelölésban csak minimális eltéréssel) különböztetik meg azokat a készülékeiket, amelyek belvilága jelentősen eltér az elődöktől, azaz kijárt volna nekik egy új típuszám.

(#33461) Gubek-Einste válasza Schuby (#33459) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvető különbség van a két verzió között, a v1 már nem is ajánlott.
v1 v2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33462) Jedster válasza Schuby (#33457) üzenetére


Jedster
tag

Te tudod mennyi fér bele. Nyilván a legelegánsabb és legegyszerűbb lenne az összes eszköz cseréje, de te írtad, hogy max. 15-ből jöjjön ki.

Amit még gondolj át: A routered egy első, vagy másodgenerációs 741, ami akkor is entry level volt. Nem tud routolni még 100Mbitet sem. A switched 10/100-as. A szabvány elvi határa a gyakorlatban olyan 10Mbyte/sec. Ez most a routered miatt szerintem olyan 2-3Mb/s max. A switchnek elvileg közel kell lenni a 10Mbyte/s-hez (Ezt te is le tudod mérni, ha leválasztod a routert, és a két gépnek kézzel beállítod a hálozatot). Az új 1043NDV2-ben és az ASUS N15U-ban van hardveres NAT, emiatt akár 800Mbittel (~100Mbyte/sec) tudnak adatot átnyomni magukon. Ha jól sejtem, az előbb laptopos másolást említettél, amit a hónod alá csaptál. Ha ez Wifi-n megy, akkor ott G-s csatoló esetén 54Mbs (ami a gyakorlatban max. 3Mbyte/sec), vagy N-es esetén 150Mbs, vagy ha a router és a laptop is tud MIMO-t, akkor 300Mbs. Ez a gyakorlatban kb. a régi 100-as UTP kábellel van egy szinten, ha erős a jel. Szóval, a router most valószínűleg a leggyengébb láncszem a rendszerben, de nem feltétlen az egyetlen. Ha sebesség kell, akkor a kábel a legjobb.

Ha valamit szupergyorsan akarsz átmásolni, akkor a legjobb, ha össze tudod őket kötni közvetlenül is. Pl. ha van a két gépben 2 LAN kártya, akkor össze tudod őket kötni egy külön hálózaton keresztül is Crosslink kábellel. Ha nincs két csatlakozó mindegyik gépen, akkor a másolás idejére lehúzod őket a hálóról, és úgy kötöd őket össze Crosslink kábellel. Így garantáltan nem lassítaná semmi a másolgatást, és nem terhelné a hálózatot sem. Ugyanez igaz a laptopra is. Ha kábellel rádugod a gépre, még egy 100-as kapcsolatnál is rá tudsz írni 30-40 Gbyte-ot óránként. Régebben én pl. firewire kábellel kötöttem össze a gépem a laptoppal. Amit a merevlemez tudott, az átment rajt.

Ha a TP-Link 1043ND-t választod, akkor figyelj rá, hogy ne a régi fehéret vedd, hanem az új sötét dobozosat, amit a többiek linkeltek is. A firmware elvileg nagyon hasonló a régihez. A felület ugyanúgy néz ki. Nekem egy 941ND-m van, amiben ugyanaz a NYÁK, mint a régi 1043-ban, csak Gbit switch nélkül. Én meg voltam elégedve a gyári firmmel, de pár furcsasággal azért találkoztam. Port forwarding és pár egyéb funkció nem akart mindig úgy működni, ahogy beállítottam. Viszont stabil, és az UPnP gond nélkül működik rajt. Szóval ha a NAS-od támogatja az UPnP-t, akkor szerintem működne DMZ nélkül is. Ha mégse tudsz PF-elni, akkor még mindig tehetsz rá nem gyári firmware-t.

Ja, és mindegyik routernek van fóruma it a PH-n. Mindenképpen ajánlott benézni oda is vétel előtt:
http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_1-50.html
http://prohardver.hu/tema/asus_rt-n15u/hsz_1-50.html

(#33463) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

1043ND beadta az unalmast, vettem helyette egy TP-LINK 841ND -t. Panelben 2 falat ez már nem jól visz át. Folyton leszakadozik a net. Mit tudok tenni? Erősebb antenna, vagy valami beállítással még fokozható a jel? Ha antenna a megoldás linkelnétek, mit keressek? Köszi!

Xiaomi Redmi 3

(#33464) Jedster válasza Lesliegold (#33463) üzenetére


Jedster
tag

Az előző router jól átvitte a falakat? Érdemes lenne először megnézni mennyire foglaltak a csatornák, mert lehet, hogy ütközés és interferencia miatt nincs térerő. Egy wardrive progival (pl. inssider) nézd meg melyik csatornák foglaltak, és keress szabad helyet a hálózatoknak. Ha találsz szabad csatornát, akkor oda állítsd manuálisan a routert, és próbáld meg. Ha kell, korlátozd a sávszélességet is 20MHz-re.

(#33465) TeeJay válasza Lesliegold (#33463) üzenetére


TeeJay
félisten

én is panelban vagyok nekem is WR841ND van V7 verzió és simán viszi a wifit az egész lakásban csutkán...
szerintem keress szabad frekvenciát meg hagyd 20MHz módban akkor talán kevesebb lesz a gond vele

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33466) Lesliegold


Lesliegold
tag

A 40/20-as digi netből a wifi túloldalán 1,5Mega le és 15Mega feltöltést mér a speedtest. Most kerestem üres csatornát (13) és levettem 20Mhz-re, a mode 11bgn mixed...Még mit tudok tenni.

Most már a jelerősség 2 csíkról 3-ra változott, de még mindíg karcsú a fiam szerint...

Xiaomi Redmi 3

(#33467) TeeJay válasza Lesliegold (#33466) üzenetére


TeeJay
félisten

FW legfrissebb ugye?
TP-Link supportnál nézd meg de vigyázz a verzió számot ne téveszd el
tehát ha V7.x típusod van akkor csak V7 FW rakható rá

én 13-ra szoktam rakni a wifit és mivel okostelefon megy rajta, N-only módon hagytam
20MHz és megy szépen. az ellen oldal sem árt ha 2antennás legalább mert akkor tud 20MHz-en 150megabitet és akkor már azon át kell menni vígan a 40megás csomagnak

egyébként panelban nem merült még fel hogy veszel pár méter CAT5e kábelt és csinálsz gigabites LAN-t?
az mindig stabil és gyors lesz, egyik wifi sem tud vele versenyezni, panelban meg könnyű elvezetni az ajtókeret mellett a műanyag takaróléc alatt bárhova át lehet vinni :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33468) Lesliegold válasza TeeJay (#33467) üzenetére


Lesliegold
tag

Ver 8.2, és semmit nem frissítettem, ahogy 7végén kihoztam az e-digitalból úgy van.
Firmware ez van rajta: 3.13.33 Build 130506 Rel.48660n
Az ellen oldal is 2 antennás TP-Link a gépben. Minden tanácsot jó néven veszek...

Xiaomi Redmi 3

(#33469) Intruder2k5 válasza Lesliegold (#33468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor elsőként át kellene menni vele a router gondok topikba, mert amint látjuk ez nem két hsz lesz, és itt off! :)

(#33470) Lesliegold válasza Lesliegold (#33468) üzenetére


Lesliegold
tag

A TP-Link PCI-E s wifis vevő lesz a ludas. Mellé tettem a céges laptopot és bizony az 40/20-at mér a speedtesten....

Xiaomi Redmi 3

(#33471) quailstorm


quailstorm
nagyúr

D-link dl-524 rev B4-es routerem van. Nem igazán szeretem, gyenge, wifi laggol, sokszor megőrül, nagy forgalmazás esetén dobálja a wifis eszközöket, zárlatot csinál, wifi drivert omlaszt össze, pár tablet nem szereti. Szal sok hülyeség van már a listáján. Mostanában tűrhető, de ha nem indítom újra gyakran akkor megdeglik. Pláne ha torrent is megy. Az új optikai net csak rontott a helyzeten...

Szerintetek megérné lecserélni TP-Link TL-WR841ND-re? A régebbi verzióra. erre

Ja és valami értéke van még annak a d-linknek vagy rohadjon békében a fiókban eladás helyett? Esetleg hasznát vehetném switch-ként. Vagy második wifi hotspotként.

DD-WRT van a tp-linkre? Érdemes rárakni? Hallottam hogy brickelhető...
D-linken már frissítettem FW-t egyszer. Jobb lett. Ja igen, addig nem jött be az admin felület ha melege volt....

[ Szerkesztve ]

(#33472) Gubek-Einste válasza quailstorm (#33471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen megéri a cserét, a D-Link nagyon régi és hardveresen is rossz, a TP-Link még ha régi verzió is) sokkal erősebb hardveresen.
Szerintem semmire sem jó a D-Link, dob ki.
Verziótól függ, hogy milyen custom firmware van rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33473) Bálint85


Bálint85
senior tag

Üdv! :R

Tp-link 4300 routerem van. Lehet hülyeséget kérdezek :B

Ha az 5ghz -letiltom, akkor a 2,4 Ghz hatótávolsága nagyobb lesz? :F

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33474) Intruder2k5 válasza Bálint85 (#33473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem lesz nagyobb, a két rádió egymástól teljesen független!

(#33475) quailstorm válasza Gubek-Einste (#33472) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Há de miért? Van benne 2mb RAM meg 100MHz-es prockó :DDD Sőt még egy 1MB-os EEPROM-ra is futotta. Az egy antenna és a mérete meg pont elég hogy ideges legyél hogy ahova és amiatt kell a wifi, na oda nem ér el. Már cseréltünk antennát, unokatesóm megszánt a tp-linkje gyárijával, sokkal jobb.

Egyébként az egyik gépben a wifi vevő se sokkal jobb: DWL G510-es wifi kártya, PCI-os. De szerencsére a leguccsó driver stabil. Az eredeti már XPSP3-mal feldobta a talpát, de végül még Win7 x64-re is lett, ezért megtartottuk.

Na utánanézek annak a routernek.

(#33476) Schuby válasza Jedster (#33462) üzenetére


Schuby
aktív tag

nem nem, akkor félreértettük egymást. én csak a routerre mondtam 15 öt aztán elnézve a lehetőségeket elfogadtam a 20 at. a switchnek nem tulajdonítok nagy jelentőséget gondoltam jó lesz az ugyan ilyen 5 portos TP-link csak gigabitesbe, nem egy nagy összeg

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#33477) jbauer05


jbauer05
tag

Helló

Tudnátok ajánlani egy wifis routert ami röhögve elbírja a Digi 80/40 netét? Mondjuk úgy 10-15 k környékén?

(#33478) Jedster válasza jbauer05 (#33477) üzenetére


Jedster
tag

Egyéb igény nincs? Bármelyik gigabites router jó lesz. Mondjuk az új változatú (sötét dobozos) TP-Link 1043ND V2 a legjobb vétel. N-es router, 3 külső antennával. Nagyon gyors. USB is van rajt. 13 alatt már kapni.

(#33479) TeeJay válasza Schuby (#33476) üzenetére


TeeJay
félisten

te barátod ez lesz : árgép
12ezer és évekig ki fog szolgálni úgy 900megabitig :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33480) Jedster válasza TeeJay (#33479) üzenetére


Jedster
tag

(#33481) TeeJay válasza Jedster (#33480) üzenetére


TeeJay
félisten

tavaly nyár óta kapható már ez, vélhetően már jóval előtte leálltak a V1.x gyártásával így aki forgalmas helyen venné meg biztos hogy már az új V2.x verziót fogja kapni
árgép még nem frissítette a fotóját de a népszerű webshopok és kiskerek biztos hogy már csak ezt tudnak adni :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33482) jbauer05 válasza Jedster (#33478) üzenetére


jbauer05
tag

Köszönöm, a választ a tplinket szeretem. Mivel nem értek hozzá, ezért még megkérdezném, hogy rá lehetne-e kötni egy usbs 3.0 wd-s 3tb külső tárolót ? És ha igen, akkor a router elbírná azt, hogy mondjuk egyszerre két gép másol a tárolóra, a többi gép meg a hálózaton torrentezik ? (5 gép)

(#33483) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.

Szeretnék vásárolni egy új routert. A gondom az, hogy a routert ki kellett vinni messzire ( előszoba, szekrénybe bezárva, egész házban, a ház minden pontjába kellene normális sebességű net) és így már csak épphogy csordogál az internet, főleg ha még az ember torrentezik is.

Szóval szeretnék egy olyan routert, ami nagyobb sebességre képes és a hatótávolsága is jobb.
egyenlőre árat nem írnék. Kérem ajánjatok valami jobb routert.

(Digi közepes csomag van ( asszem BASE) )

Köszi!

-.-

(#33484) Gubek-Einste válasza jbauer05 (#33482) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És ha igen, akkor a router elbírná azt, hogy mondjuk egyszerre két gép másol a tárolóra, a többi gép meg a hálózaton torrentezik ? (5 gép)
Egyszerre két másolást elbírhat de ne várjál olyan sebességet mint ha egy másik gépre/NAS vagy meghajtóra történne a másolás.
Ha az 5 gépes torrent-ezés alatt azt érted, hogy 5 gép a router-re kött HDD-re tölt le/fel akkor az nem fog menni, nem erre való egy router-re kötött HDD. Lehet torrent klienst is futtatni a router-en, custom fimrware kell hozzá, de természetesen nem lehet elvárni egy normál gép/NAS teljesítményét tőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33485) Gubek-Einste válasza ubid (#33483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szekrénybe zár nagyon nem jó ötlet mivel nagyon árnyékolja a jelet és így drasztikusan csökken a lefedett terület. Szabadon kell hagyni és lehetőség szerint a lefedni kíván terület közepén.
Mivel nem írtad, hogy most milyen eszköz van szolgálatban így elég nehéz ajánlani.
10k alatt: TP-Link 841ND, Asus N12 D1
13-20k között: Asus N15U/N16/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U, TP-Link 4900/Archer C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33486) Pékinas


Pékinas
újonc

Sziasztok!

Routercsere előtt állok, a jelenlegi (egy régi SMC) állandóan szakad. A szolgáltatóm (T-home ADSL) több (3) külső ip címet képes biztosítani egyidejűleg, tehát jelenleg az a helyzet, hogy a router kioszt egy-egy ip-t 3 gépnek, a negyediket már nem viszi fel így. Ez nem is baj, mivel elég 3 gép itthonra. A lényeg, hogy ez nekem nagyon bejön, gombnyomásra ip-t válthatók anélkül, hogy a többi gépet ledobná. Az egyetlen gondom, hogy napjában többször szakad a router (általában nagy sebességű letöltésnél). Régebben egy TP Linkem volt, az nem szakadt, de sehogy nem bírtam megcsinálni, hogy szétossza így a netet, csak alhálózati maszkról ment mind3 (asszem így hívják, nem értek hozzá annyira) és mindegyik 1 külső ip címet használt. Esetleg tudtok olyan routert mondani, amivel megvalósítható a fenti, 3 külső ip-s szétosztás? Milyen árkategóriában kell gondolkodnom? Egyszerűbb router is megteszi, vagy ez már komolyabb műveletet igényel? (Az eddigi routereket ajándékba kaptam).

(#33487) adika4444 válasza Pékinas (#33486) üzenetére


adika4444
addikt

Hát TP-LINK-kel tán kivitelezhető. Ha csatlakozol a DSL-re, és kinyomod a DHCP-t, akkor meg lehet oldani. Bár ekkor ugye ha Wi-Fi-n ráugranak a routerre, akkor egy Ip elveszik, és így nem látod azt sem, hogy ki van a routerre csatlakozva, és az admin panelt is nehezebb lesz elérni, mert statikus IP kell hozzá.

üdv, adika4444

(#33488) Jedster válasza Pékinas (#33486) üzenetére


Jedster
tag

Szia,
Az SMC routerekről már akkor próbáltam lebeszélni mindenkit, amikor minden sarkon utánad dobták. Aki nem fogadta meg, az rendszeresen szívott vele. Érdemes váltani. Milyen TP-Link routered van? Mikori? A mostani SMC-n pontosan hogyan állítod be? PPPoE-n keresztül csatlakozol?

(#33489) zso85


zso85
tag

Sziasztok.
Milyen router-t tudnátok ajánlani mobilinternet megosztására???
Előre is köszönöm.

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#33490) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Tudtok ajánlani egy egyszerűbb routert ami max 120as netet lanon még jól kezel? Igaz az sem lenne feltétlen kritérium, mert lehet kb sosem lesz ekkora sávszél nekem, max 60. Van valamilyen olcsóbb bevált típus?

(#33491) adika4444 válasza F_Zolee (#33490) üzenetére


adika4444
addikt

Bezony. TP-LINK TL-WR 841, 842 (lehetőleg V2), de 100 fölé 1043 (V2 verzió ajánlott)

üdv, adika4444

(#33492) adika4444 válasza zso85 (#33489) üzenetére


adika4444
addikt

Én ezt tudnám ajánlani...
[TP-LINK TL-M5350]

üdv, adika4444

(#33493) Gubek-Einste válasza zso85 (#33489) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N10U B, TP-Link MR3220/3420 vagy sima USB-s router + custom fimrware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33494) Gubek-Einste válasza F_Zolee (#33490) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

13-20k között: Asus N15U/N16/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33495) F_Zolee válasza Gubek-Einste (#33494) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez nekem már luxus, 10k felett routerre. :Y :)

(#33496) Gubek-Einste válasza F_Zolee (#33495) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

120-as nethez már gigabites típus kell és az újonnan csak ennyiért van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33497) adika4444 válasza Gubek-Einste (#33496) üzenetére


adika4444
addikt

Én még javasolnám a TP-LINK TL-WR 1042 ND-t... Vagy ez kevésbé ötletes?

üdv, adika4444

(#33498) Gubek-Einste válasza adika4444 (#33497) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 1042ND nem ajánlott mivel más chipset-re épül mint a 1043ND és nincs custom firmware támogatása sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33499) F_Zolee válasza Gubek-Einste (#33496) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó de azt írtam, hogy az nem feltétlen kell, mert nem sok esélyt látok rá, hogy befizetnék arra. Max ha csak nem addig emelnék a sávszélt ingyen. :)

(#33500) Pékinas válasza Jedster (#33488) üzenetére


Pékinas
újonc

Az SMC-n PPPOE-n keresztül csatlakozom, (tplinken is azzal csináltam) és mindig "tárcsázom" a windowsban manuálisan. Automatikusan is felcsatlakozik de úgy 5 percenként le is dob kb.
Ha manuálisan csatlakozom úgy sokkal ritkábban szakad meg de akkor úgy, hogy mindenkinek elmegy a net tehát a modem internet-lámpáját is lelövi, és áramtalanítanom kell az egészet, különben csak órák múlva jön helyre. Néha 2 hétig húzza, tegnap pl 5x szakadt meg, ma 1x se, fogalmam nincs mitől függ.

TP link típusát most nem tudom, visszavette a testvérem de holnapra megtudhatom.

Kérdés: ha kinyomom a DHCP-t akkor onnantól minden wifi-n felcsatlakozó elvesz egy ip-t? Úgy szeretném, hogy 2 kábellel csatlakozott gép kapjon külön ip-t, a harmadikat pedig ossza fel a wifisek között.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.