Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) Gubek-Einste válasza szabessz (#33900) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC52U nem ajánlott.
Ami ajánlott: Asus N15U/N16/N56U/N65U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33902) Jedster válasza szabessz (#33900) üzenetére


Jedster
tag

Esetleg még ASUS N66U beleférhet a 30-ba.

5Ghz is kell? Az kevésbé szereti a falakat. Vagy esetleg gondolkodhatsz 2 eszközben. Egy olcsóbb router és egy range extender. Ha csak 1 eszközt szeretnél, akkor külső antennásat nézz.

(#33903) szabessz válasza Jedster (#33902) üzenetére


szabessz
tag

Köszönöm válaszokat.
Egy eszközt akarok mindenképp.
ASUS N66U kívül van más típus,akkor ezek szerint külső antennás aminek jó erős wifi jele max 30eFt-ig?
5Ghz nem biztos,hogy ki használnám ,mikor látom annak előnyét,mihez kell?

[ Szerkesztve ]

(#33904) Jedster válasza szabessz (#33903) üzenetére


Jedster
tag

5Ghz: nagyobb sebesség, kevesebb interferencia, több csatorna, viszont érzékenyebb az akadályokra, kevesebb eszköz támogatja.

Asusban csak a RT-N12D1 van jó hatótávval, de az egy olcsóbb, nem gigabites típus. Tp-link 1043NDv2 a legjobb vétel, ha nem kell 5Ghz. Ennek is 5dbi-s antennái vannak. 3600 és 4300 jó lehet még. Ezek 5GHz-es modellek. Ha megy az 5G, akkor kisebb a 2,4-es hatótáv. Nem mellékesen (a nagyobb RAM-tól eltekintve) gyengébbek is, mint a 1043ND. A WDR4900 is szóba jöhet. Ez erősebb, mint a 4300 és a 3600 (amik belül kb. ugyanazok a wifitől eltekintve), de érezhetően drágább is náluk. Viszont ez is bőven 30 alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#33905) szabessz válasza Jedster (#33904) üzenetére


szabessz
tag

Asus RT-N16 jobb mint RT-N12D1 jól gondolom?
Felső kategóriás Asus-nak tetszenek extrái pl: "Elkülönített, biztonságos Wi-Fi hálózat vendég hozzáféréssel", usb-n keresztül külső merevlemez elérés, letöltés és arról videó lejátszás.
Ezeket tudja Tplink WDR4900?
Eddig Tplink-em(740ND,842ND) volt de sokszor lefagytak,wifi ingadozó volt ezért gondolkodtam most Asus veszek.
Ha Asust akarok jó wifi hatótávval és kellnek extrákat akkor csak N66E van 30eFt-ig jól értem?

[ Szerkesztve ]

(#33906) Jedster válasza szabessz (#33905) üzenetére


Jedster
tag

Jól gondolod. Az N16 egy régebbi darab felsőkategóriás router. Aminek van egy olyan előnye, hogy mára sokkal barátibb az ára, viszont elavult (pl. nincs benne hardveres NAT). Az első teszteken (smallnetbuilder) a külső antennái ellenére is gyengébb volt a belső antennás társainál a wifi. Akkor érdemesebb elgondolkodni rajta, ha más firmware-t teszel rá. A WDR4900 sokkal erősebb, mint az N16. Tud USB-t kezelni a gyári firmware is. Itt meg tudod nézni milyen:
http://www.tp-link.com/resources/simulator/TL-WDR4900/Index.htm

Egy custom firm-mel mindent meg lehet oldani. Mindegyik ajánlott routerhez van több féle is. Csinálhatsz vendéghálókat, USB-s nyomtatómegosztást, USB-s FTP szervert, stb. Akár torrent klienst is telepíthetsz, amivel USB-re torrentezhetsz. Használható gyári torrentkliens csak az újabb ASUS routereken van (oda is ajánlott feltenni a legfrissebbet). Azért ne várj NAS sebességet.

Újabb TP-linkeknek jobbnak tartják a wifijét, mint a régi routereidnek. Ettől függetlenül a gyári firm elég korlátolt tud lenni, és páran panaszkodnak tévé, vagy más eszközzel való inkompatibilitásra. Szerintem nem rosszak a TP-k. Akkor választanám őket, ha fontos az ár/teljesítmény arány, és DD/OpenWRT-t szeretnék használni. A mostani routereddel is megpróbálhatnál egy firmwarefrissítést. Megoldhatja a problémáid.

Szerk: a 4900-on a 2,4 a belső antennákról megy. Így sajnos nem a legjobb lenne neked. Ha ASUS N16-ra szavazol, ott is érdemes lenne belekalkulálni egy antennamoddolást. N12D1-en nincs USB. A helyedben én tennék egy custom firm-öt a mostani routerre, és belőném jeltovábbítónak. Így nem kéne a hatótávon aggódnod.

[ Szerkesztve ]

(#33907) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok, 10k körüli összegből (de inkább alatta) kb. mit érne meg vásárolni? A net amit osztana nem lenne gyors (6 megásra vagyok most előfizetve, nyilván amint a Digi vagy valamelyik más stabil ISP befészkeli magát az utcánkba váltok), viszont fontos lenne hogy a garázsból (szobátból ~4-5 fal, 20 méter) is tudjuk használni róla a hálót. Illetve HDD-t is jó lenne ha tudna megosztani... bár lehet hogy erre egy NAS jobb megoldás lenne, franc tudja.

Igazából semmi különös se csatlakozna rá, két telefon, iPad, hangcucchoz wireless átjátszó (mondjuk ezt csak tervezek venni), átlag 2-3 noti és régebbi konzolok wireless meg asztali gép és újabb konzolok UTP-vel. Ilyen felhasználásra mit tudnátok ajánlani?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33908) Gubek-Einste válasza tDr1v3r (#33907) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb meg a NAS használata, a router legyen csak router. 10k alatt TP-Link 841ND vagy Asus N12 D1 ajánlott. Ha még is kell az USB port akkor Asus N10U B vagy TP-Link 842ND.
Hogy meddig és mekkora sebesség lesz az csak a helyszíni teszt során fog eldőlni, ilyen környezetbe lehet, hogy kell majd egy másodlagos eszköz is, hogy mindenhol legyen megfelelő lefedettség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33909) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok
Tudnátok ajánlani egy be vált, ha lehet Tp-link routert, olyan 15 ezerig, amin van usb port? Ftp-hez, meg smart tv-hez kéne.
köszi

(#33910) Gubek-Einste válasza kelly7 (#33909) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiért már gigabites érdemes venni, TP-Link 1043ND vagy 3600, esetlen még az Asus N15U is szóba jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33911) kelly7 válasza Gubek-Einste (#33910) üzenetére


kelly7
aktív tag

Igen gigásat akarok. Viszont annyi volna még a kérdésem, hogy érdemes-e a leírt dolgokhoz esetleg inkább nas-t venni?

(#33912) Jedster válasza kelly7 (#33911) üzenetére


Jedster
tag

Nem kell (másrészt NAS sem olcsó dolog). A 1043NDv2 egy viszonylag erős vas. Ha nem torrentezel rajt, akkor elég lesz. Hogy mennyire lesz gyors a másolás, az függ a használt firmware-től is, és az USB-s eszközön használt fájlrendszertől is. Mivel a TP-link nagyon népszerű, több OpenWrt/DD-WRT változat elérhető rá.

(#33913) Gubek-Einste válasza kelly7 (#33911) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez erősen függ a használattól, ha komolyabban akarod használni a HDD-t akkor inkább a NAS legyen, ha csak kell egy hálózati tár erre-arra akkor jó lesz a router-re kötött is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33914) szabessz


szabessz
tag

..

[ Szerkesztve ]

(#33915) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok!
Milyen routert ajánlatok max 60e-ig.
7db IPkamera lenne rákötve 3db lan 4db Wifin keresztül.
Fontos jó erős wifi jel és stabilitás távolabb lévő helyeken is jól legyen.
Bírja a folyamatos sok adatátvitelt hosszútávon is.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#33916) solyom76 válasza rayman2006 (#33915) üzenetére


solyom76
senior tag

Sziasztok...már egy rág használt tenda w306r 300mbs/s routerem akartam kicsit nagyobb hatótávolságra bírni...
lecseréltem a gyári 3dbi-s antennákat 16dbi-s re.. de semmi változás nem történt ugyanúgy max 20m a hatótávolsága..
lehet ezen valahogy segitteni?
Köszönöm.

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#33917) Gubek-Einste válasza rayman2006 (#33915) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne tudni még pár dolgot:
Milyen net alá kellene?
Milyen környezetbe (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Igények az eszközzel szemben?
Kicsit többet is elárulhatnál az IP kamerákról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33918) Intruder2k5 válasza solyom76 (#33916) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

UTP kábellel 100 méterre is elvisz az... Egyébként meg repeater kell neked, ha mindenképpen ragaszkodsz a WiFi-hez!

(#33919) Gubek-Einste válasza solyom76 (#33916) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beltéri 16 dBi botantenna nincsen, az csak kamu, ami hasonló tulajdonságokkal rendelkezik az kb 1,5 méteres kültéri típus.
Ami reális lehet az egy 8 dBi-s TP-Link antenna.
Nem elég csak a router oldalon kell erősíteni, a klienseknél is kell tenni a jobb eredményért.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33920) solyom76 válasza Intruder2k5 (#33918) üzenetére


solyom76
senior tag

Ragaszkodom a wifihez mert 3 laptop és a telok is arról mennek...

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#33921) solyom76 válasza Gubek-Einste (#33919) üzenetére


solyom76
senior tag

aha, mar beállitottam mindent,amit írtak erről ,hogy mit hogyan lehet próbálkozni..a kliensnél is
de sajna a netem az udvaron max 15 méterig jó...a két antennás router az ablakban van...

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#33922) Intruder2k5 válasza solyom76 (#33921) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A legjobb és legolcsóbb megoldás talán az lenne, ha vennél egy 1 antennás routert mellé, amit kábellel kötnél a jelenlegi routerre AP módban, és amire rákötnél egy irányított panelantennát az udvarra nézve, az szerintem ~100 méterig megoldaná a gondod, persze csak a megadott irányszögben, és rálátással!

- Nyereség: 9dBi
- Nyílásszögek H-60°; V-76°

[ Szerkesztve ]

(#33923) solyom76 válasza Intruder2k5 (#33922) üzenetére


solyom76
senior tag

Köszönöm ..esetleg valami jó távolsággal rendelkező router ?

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#33924) tDr1v3r válasza Gubek-Einste (#33908) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Köszi a választ, az RT-N12 D1-et fogom venni valószínűleg.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33925) Dot


Dot
őstag

Hali!

Tudnátok olyan routert vagy switch-et* javasolni:
-amiben nincs wifi(az alacsony ár miatt spórolás miatt nem kell bele + van másik eszköz)
-4 port
-t-optika pppoe-hez(50/25Mbit)
-max 7000Ft

*nemrég hallottam, hogy van olyan switch ami tud pppoe-vel csatlakozni és így netet osztani ( lehet nem vagyok tisztába/vagy akitől hallottam az nincs/ az eszközökkel, de amelyik tud forgalmat irányítani az nálam router )

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#33926) Gubek-Einste válasza solyom76 (#33923) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az elérhető távolság és sebesség erősen függ a környezettől (főleg annak zavaró hatásától) és a kliens eszközök tulajdonságai is meghatározóak.
Ha komolyabb kültéri teljesítmény szeretnél akkor ennek megfelelően kültéri eszközökre lesz szükséged.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33927) Gubek-Einste válasza Dot (#33925) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy SOHO kategóriás switch nem tud forgalmat irányítani, csak átmegy a portjai között minden forgalom. Amelyik tud az már nem otthonra való így tehát neked egy router kell.
Wifi nélküli router nem ajánlunk SOHO kategóriában mert:
- Alig lenne olcsóbb mint a wifi-s.
- Nem nagyon lehet ilyet kapni, ami van az is elég gyenge teljesítményű (a Mikrotik eszközöket nem sorolom a klasszikus SOHO kategóriába).
- Később még jól jöhet a wifi képesség.
Ami ajánlott 50-es nethez az az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND de érdemes lenne elgondolkodni egy gigabites eszköz beszerzésén is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33928) rayman2006 válasza rayman2006 (#33915) üzenetére


rayman2006
tag

Sziasztok!
Közbe eddig ezeket néztem ki:
Netgear Nighthawk R7000
Asus RT-AC68U
Ezek közül melyik jobb választás?
Esetleg tudok jobbat ajánlani erre célra max 60e-ig?
Ilyen használatra
Nekem 30/5Mbit net van.
Ezt kellene netet laptopoknak és kameráknak megosztani.
Jó külön korlázható net, egyes gépek számára pl külön ssid.
kb 2-3 téglafalat kellene át vinni.
A kamerák Apexis H803,Apexis J901, Foscam 8910.
Fontos folyamatos adatátvitel, stabilan,hosszúi ideig bírja megállás nélküli terhelést.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#33929) Dot válasza Gubek-Einste (#33927) üzenetére


Dot
őstag

Köszönöm. :R

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#33930) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!
Nekem van egy Asus RT-N12 routerem. Mivel a régi modemem kezd bedögleni, ezért szükségem lenne egy újra. Kérdés, hogy ehhez bármilyen modem jó? 5-10 ezer Ft-os modemekre gondolok.
:R

(#33931) Intruder2k5 válasza Chereiose (#33930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem írtad le milyen modemet is akarsz venni! ADSL, kábel? Biztos vagy benne, hogy azt nem a szolgáltatótól kellene kérned?

(#33932) Intruder2k5 válasza rayman2006 (#33928) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Netgear erősebb hardver, de jómagam ASUS párti vagyok, én inkább azt venném! 30 megabitet, de még 800-at is röhögve elviszi, 5-10 wifi eszköz nem okoz neki problémát!

(#33933) bambano válasza Dot (#33925) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elnézted a betűk darabszámát :)
a switch az poe-t tud, a router meg pppoe-t.
power over ethernet és point-to-point protocol over ethernet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33934) nVIPER válasza rayman2006 (#33915) üzenetére


nVIPER
senior tag

AC68U jó választás. Nekem már egy fél éve van meg, mostanra egy elég jól kiforrt Firmware is van hozzá. Éjjel nappal megy a torrent 250-es UPC businessel. Netgeart R7000-et akartam, de akkor még itthon nem lehetett kapni, de nem bántam meg az ASUS-t. Külföldi forumok szerint az Asus stabilabb is, mint a netgear.
2 TV, 3 Laptop, 3-4 telefon mindig lóg rajta. Teljesen jó cucc!

[ Szerkesztve ]

(#33935) Dot válasza bambano (#33933) üzenetére


Dot
őstag

tisztában vagyok a fogalmakkal, mint kiderült ezt az eszközt switch-ezte le egy rendszergazda, ezzel zavart meg
egy másik meg 3db ilyesmi switchből álló rack szekrényt router-ezett le...
az ilyenek úgy elbizonytalanítanak...

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#33936) domber00


domber00
csendes tag

Szerintetek,mitől lehet ez a probléma.....van egy 30 mbites netem.Ha megnézem kábelen,asztali gépen szépen jön is a sebesség.Most jön a probléma: wifin keresztül,egy notebookon,alig jön a 30 mbites netböl,15 mbit.Eddig egy dlink 524-es routert használtam gondoltam ez lehet a gond.Most kölcsönbe kiprobáltam egy tp-link wr340 gd routert is,de azzal is csak ennyi jön wifin át a sebességből.Mi lehet a gond,mi nem birja átadni a sebességet és miért??

(#33937) Apollyon válasza domber00 (#33936) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez attól is függ, milyen szabványt támogat a notebookod (b-g-n?), továbbá melyik csatornát használod. Ha pl panelban laksz, és mindenki az 1-es csatornán lóg meg te is, akkor az is belassíthat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#33938) domber00 válasza Apollyon (#33937) üzenetére


domber00
csendes tag

A notebookom egy lenovo g500-as,igazából annyira nem értek hozzá....csatornát váltottam a 6-ra,de semmi különbség....thomos a netem,nem lehet hogy valami modem hiba?

(#33939) Chereiose válasza Intruder2k5 (#33931) üzenetére


Chereiose
addikt

ADSL modem, t-home a szolgáltatónk. Most egy ilyen D-link modem van.
kép

Akkor lehet, hogy ugyanilyet kéne vennem? De hol lehet kapni ezt?

(#33940) domber00 válasza Chereiose (#33939) üzenetére


domber00
csendes tag

Nekem is ilyen a modemem...

(#33941) Gubek-Einste válasza domber00 (#33936) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ne is várjál többet, mindkét router G-s így megfelelő körülmények között is max 20-22 Mbps-re lehet számítani, ha több kell akkor N-es router-re lesz szükséged.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33942) Gubek-Einste válasza Chereiose (#33939) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben egy fekete D-Link 360R T1E vagy 321B kell, egyből mehet is rá dchard-féle firmware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33943) adika4444 válasza domber00 (#33936) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Az általad használt TP-LINK 802.11 g-t támogat, mely a legjobb esetben is 18-20 megát visz át. Kellene egy 802.11 N-t támogató, lehetőleg minimum 150 Mbps-os router.
TP-LINK 841, a 700-as sorozat bár a 700-asok csak 150, a 841 már 300.

üdv, adika4444

(#33944) domber00 válasza Gubek-Einste (#33941) üzenetére


domber00
csendes tag

Nem lehet hogy a notinak pici a wifi chipje és csak ezért bir ennyit?Mert mi a bizonyiték ha veszek egy jobb routert hogy az jó lesz?notebookom amugy lenovo g500

(#33945) domber00 válasza adika4444 (#33943) üzenetére


domber00
csendes tag

és egy ilyen esetleg megoldaná a problémám?

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/TP-LINK-TL-WR740N-150M-WIRELESS-ROUTER-FIX,103952,504904,721011.html?langId=-19

(#33946) domber00


domber00
csendes tag

és ez szerintetek milyen lehet,árában olcso de viszont N-es...

http://www.euronics.hu/TENDA-N3-p37396

(#33947) Chereiose válasza Gubek-Einste (#33942) üzenetére


Chereiose
addikt

Oké. Esetleg nem tudod, hogy hol tudnék ilyet venni? Szolgáltatónál lehetséges ( milyen árban) ?

ezt találtam, nagyon borsos az ára, a router olcsóbb volt...ennyiért nem veszek :U

Mondjuk használtan ez jó lenne? vagy az is jó, ha ilyet veszek [link] mint a mostani?

[ Szerkesztve ]

(#33948) gyurika981


gyurika981
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném mivel tudnám ezt helyettesíteni [link]
ugyanis sajnos elromlott!
Ezzel lehetett tvt is nézni, valamint hozzá volt kötve egy wifis router így volt nett is és tvt is lehetett nézni!
Az sem lenne baj ha egy készülékkel meg lehetne oldani! Én sajnos annyira nem értek ezekhez
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#33949) Gubek-Einste válasza domber00 (#33946) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a TP-Link-et vedd meg, ismert típus és ajánlott is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33950) Gubek-Einste válasza Chereiose (#33947) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kék-szürkét semmiképpen se vegyél, inkább a feketét vedd meg.
A 360R T1E-t T-Pont-ban lehet kapni kb 6k-ért.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.