Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) TeeJay válasza lizakattila (#33250) üzenetére


TeeJay
félisten

ha nincs 80megától nagyobb neted akkor a régi 1043ND helyett inkább vegyél 841ND V8-at mert abban legalább már nincs gondja a wifinek míg a 1043 elég sokat lerohadt sajnos...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33252) lizakattila válasza TeeJay (#33251) üzenetére


lizakattila
senior tag

Uhh.. köszi az infót!
Természetesen azt elfelejtettem írni, hogy más alternatíva is jöhet.
Esetleg a 842nd usb 2-es is jó lenne nekem? Ahogy néztem az is ilyen ~8k körül van. Ez az ár még belefér.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#33253) TeeJay válasza lizakattila (#33252) üzenetére


TeeJay
félisten

12-ért meg van WR1043ND V2.x ami kb. 930megabitig simán kiszolgál, tehát én már hozzácsapnám azt a 4ezer pluszt és van egy fullos 3antennás 450wifivel szerelt erős procis routered évekig.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33254) Intruder2k5 válasza TeeJay (#33253) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nézegettem az új v2-t, de az nagyon drága most nekem. :(

Mellesleg akkor már van WDR3600 az aproban 10k-ért, ami meg 5GHz-es, 128MB RAM-os! 450-es kliens egyébként is ritka mint a fehér holló, szóval 300 felett minden felesleges! Meg aztán ha a nete nincs 80-100Mbps, akkor úgyse tudja kihasználni!

[ Szerkesztve ]

(#33255) lizakattila válasza Intruder2k5 (#33254) üzenetére


lizakattila
senior tag

Igazából a jelenlegit sem cserélném le.
De anyuméknál még valami a szolgáltató által adott valami van.
Néha, amikor náluk vagyunk, már unom, hogy mindig vigyem a sajátom, állítsam ott be, aztán itthon vissza, ha ott is netet akarok használni.
Gondoltam akkor jó lesz ez oda, én meg veszek egy újat magamnak.
Igazából tényleg nem kell nagyon semmi extra, bírja a meglévő sávszélt és stabilan működjön, mind vezetékkel, mind wifin keresztül.
Árban pedig olyan 8k körül gondoltam.
Jah, és én Debrecenben vagyok, tehát itteni árak szerint nézegetek. :)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#33256) Intruder2k5 válasza lizakattila (#33255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nincsenek "extra" igények, mint USB, 5GHz, Gbit LAN, stb..., akkor én inkább maradnék az új routernél, garanciával! Ez esetben pedig vagy a már említett TP-LINK 841ND v8, 842ND v2, vagy pedig ASUS RT-N12 D1! Mint mindig, azt most is hozzáteszem, hogy én személy szerint sosem preferáltam a TP-LINK-et, csak mint választási lehetőséget megemlítem azt is!

(#33257) kali válasza ampulla (#33248) üzenetére


kali
legenda

hallani meg olvasni bármit lehet, sok negatívumot is, és más gyártó termékeire is igaz, az asus esetén is van problémás típus, de attól még nem írható le a gyártó, ahogy a tp-link esetén sem tudni, hogy amiket hallottál, azok melyik típusra vonatkoztak, sokszor a nagyon régi és hardveresen gyenge típusok alapján általánosítanak még manapság is...
a router nem olyan termék, amit kiállítanak, hogy tesztelgesse az ember, ráadásul nem is sokra lehetne vele menni, mert más/otthoni környezetben más ás más eredmények születnének, pláne wifi tekintetében.
jobb esetben, mobiltelefont sem néhány perces nyomkodás alapján választ az ember.
a tp-link kevésbé neves gyártó, mint például az asus - közel sem gyárt annyiféle terméket, nincs a palettáján notebook, alaplap, vga, mobiltelefon...stb -, viszont olcsóbbak a termékei - azonos hardveres szekcióban -, így többen veszik - mostanság inkább az ár meghatározó tényező -, ezért a nagy számok törvénye alapján több a vélemény, és abból arányosan a negatív is, arról nem is beszélve, hogy az emberek jelentős része csak probléma esetén kezd el keresgélni és írkálni különböző fórumokon, tehát a pozitív tapasztalat kevésbé jelenik meg.
azt is fontos megemlíteni, hogy a problémák jelentős hányada nem a router hibája, hanem jellemzően a nem megfelelő beállítás okozza a hibát - de ezzel is pont úgy találkozom mondhatni naponta, és bármelyik gyártó terméke esetén.
a tl-wdr3600 esetén a fórumban sok embernek volt wifi problémája moddolt firmware alatt, de már azt is javították azóta - a módosított firmware verziók használata egy külön mise...
routerek beüzemelésével és beállításával is foglalkozom, szerinted mennyire lenne életszerű, hogy sok tp-link routert is kiszórnék, ha valóban annyi probléma lenne velük, és csak szívnék azok miatt, mert állandóan csörögne a mobilom, miszerint fagyogatnak, meg ilyen vagy olyan gond van velük?!?! :N
ráadás; bátorkodtam saját részemre is beüzemelni januárban a lakásba egy tl-wdr3600 típust, hibátlanul működik az utolsó gyári firmware alatt, és itt még wifi szempontjából is kiemelten bizonyíthat, mivel 150 lakásos panelról van szó!
magamat pláne nem teszem ki hibalehetőségeknek és mérgelődéseknek, ha nem megfelelően működne, már régen lecseréltem volna!

(#33258) TeeJay


TeeJay
félisten

és igen igazam lett :)
ajánlható lesz hamarosan a TP-Link WR841ND V9.x is
az új Qualcomm Atheros QCA 9533 SOC lesz benne 4MB Flash és és és és 64MB RAM társaságában
[link]

magyarul annyiban lesz "gyengébb" mint a WR1043ND V2.x hogy nem 3x3:3 MIMO-s N-es a wifije hanem "csak" 2x2:2 és gigabites LAN helyett 100-as lesz továbbra is
vélhetően olyan combos a SOC hogy simán átvinne az is 900megabit körül ha nem limitálná a 100-as WAN, úgyhogy 93-95megabitig bárkit ki fog szolgálni reméljük szintén 6ezer forint körüli áron :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33259) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Heló!
Van egy TP-Link WR340GD-m amin sikerült elrontanom a firmware-t mert wifin keresztül frissítettem és most csak azt írja már az admin felület hogy open filesys error!
Na ja! :(
Most le akarom cserélni.
A pénz nem számító ok, meglesz de max. 20-25k-t szeretnék ráfordítani de tényleg max. csak ennyit!
Az internet sebességem az 15/3Mbit/s.
1 gép menne a wifi-ről egy pedig a lan port-ról meg 2 telefon menne róla wifin keresztül.
1-2 fal választ el a wifi eszköztől.
Legyen gyors, torrentezek is és az a lényeg ami kéne hogy 10 évet vagy többet kihúzzon nekem!!!
Köszi hogyha segítetek!
Üdv!

(#33260) TeeJay válasza TeeJay (#33258) üzenetére


TeeJay
félisten

lejárt az idő de akkor össze is foglalom a két TP-Link különbségét

TE7WR1043NDV2 QCA9558 720 MHz 8 MiB flash 64 MiB RAM QCA9558 3x3:3 1000M WAN-LAN
TE7WR841NXV9 QCA9533 550 MHz 4 MiB flash 64 MiB RAM QCA9533 2x2:2 100M WAN/LAN
mindkettő only 2,4GHz értelem szerűen a 1043ND 3antennás a 841ND 2antennás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33261) Gubek-Einste válasza tothjozsi96 (#33259) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez bőven elég lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND v8 is, hogy 10 évig jók lesznek azt kizártnak tartom de 4-5 évet biztosan kihúznak ha minden rendben lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33262) ampulla válasza kali (#33257) üzenetére


ampulla
aktív tag

Értem. Köszönöm, hogy megosztottad a személyes tapasztalatod, sokat segít minden ilyen vélemény :)

(#33263) TeeJay válasza Gubek-Einste (#33261) üzenetére


TeeJay
félisten

most már majd lehet vadászni a TP-Link WR841ND-ből a V9.x verziókat mert azok még jobbak lesznek SOC tekintetében mint a V8.x ráadásul 32MB helyett 64MB RAM szóval 95megabitig amit a WAN oldalon át tud engedni best buy router lehet otthonra. nekem egész hónapban megy itthon a WR841ND V7.x több száz szálon fájlcserével de még sosem sikerült megakasztani úgyhogy 64MB RAM-al tuti hasítani fog :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33264) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Ismételten felkeresnélek titeket. Cégen belül használunk egy TL-WR841ND v8-ast, ami ismételten kezdi magát megadni (az elsőt cserélték egy fél éve, mert eldobta a netet, ma reggel megint 2 percenként újraindult a router, gargoyle -> gyári firmware vissza, de így már csak (1-2) óránéknt dobja el a wifit, illetve meg-megáll gondolkozni) A helyére most ideiglenesen bekerült egy Linksys WRT54GL router - nem mai darab, de lassan és biztosan teszi a dolgát -. A garanciális csere/egyebek után viszont azt hiszem tartalékba tenném a fenti darabot és helyére keresek valami alternatívát.

Mivel a jelenlegi telephelyünkön csak ADSL szolgáltatás van, abból is 10 Mbit alatti, így nagy csoda nem kell - költözés után tervben van egy vezetékes kiépítés, de jelenleg csak Wifin kapcsolódnak a gépek, illetve később sem tervezek szerverparkot üzemeltetni a routeren keresztül-. Gépből 6 db csatlakozik folyamatosan + a telefonok (4-5 db) + tabletek (1-2 db), illetve egy NAS (idővel ehhez jól jönne a kábeles csatlakozás - és akkor már talán Gbites -, főleg, ha végül az összes kolléga cucca felkerül rá) DDNS szolgáltatás szintén fontos, itt a Gargoyle-t imádtam, mert nem csak az a 2-3 féle lehetőség volt, mint az alap firmwareben.

Ami esetleg még jól jönne, ha tudna kezelni - amolyan vésztartalékként - mobil internetet (usb stick vagy csak kártya az mindegy). Illetve az se lenne nagy probléma, ha nem kéne félévente visszaküldenem gariztatni a routert. Árban ez nyilván nem a 2-5 Ft-os kategória lesz, de ha van rá lehetőség akkor ne is a 20-25 eFt feletti legyen.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#33265) Gubek-Einste válasza CactuS (#33264) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel már többször volt gond így most inkább egy komolyabb típust lenne érdemes beszerezni, valamilyen gigabites portokkal szerelt típus lenne érdemes nézegetni, a legjobb valamilyen Mikrotik lenne. Az ilyen típus eszközök nem a legolcsóbbak de talán a folyamatos gondok miatt érdemes lenne most többet költeni az új eszközre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33266) LógaGéza válasza Gubek-Einste (#33265) üzenetére


LógaGéza
addikt

Sajnos a felhasználói vélemények nem a legjobbak a Mikrotik SOHO kategóriás WiFi routereivel kapcsolatban :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33267) gery08


gery08
csendes tag

Sziasztok.

Olyan routert szeretnek, ami 4-5 eszkozt is kiszolgal egyszerre. Mindenkeppen a leheto leggyorsabbat szeretnem, mert a jelenlegi sargulos tplink kabelen keresztul is 1,7mb/sel masol, akar egyik geprol a masikra. Viszonylag kicsi panelrol van szo, de jolenne, ha mindenhol eros lenne a vetel. A mostani jelet neha meg a parkban es a garazsban is veszem. Netem max 3,5mb/s-el tolt, ezt mindenkeppen szeretnem egy az egyben tovabbitani. 10-20 ezer kozott szeretnek talalni egyet, ha joltudom, az eszkozeim kepesek a dualbandes gigabites, vagy 5ghzes wifire es a legujabb szabvanyokra is. Illetve megegy, megfordult a fejemben, hogy az egyik kulso vinyomat megosztanam a halozaton, szoval jolenne, ha erre is kepes lenne.

Mit javasoltok?

Koszonettel,
Gergo

[ Szerkesztve ]

(#33268) Gubek-Einste válasza gery08 (#33267) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A másolás wifi-n megy? Ha igen akkor amiatt lehet ennyi a sebesség.
20k-ból a következő gigabites eszközök jönnek ki: Asus N15U/N16/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300, ezekből az Asus N56U és a TP-Link 3600/4300 dual band-ek, mindegyiken van USB port is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33269) Soma01 válasza LógaGéza (#33266) üzenetére


Soma01
veterán

A wifi résszel szokott a gond lenni? Mert én is olvastam ilyesmit, de azt írták, hogy maga a router és az os az jó és stabil, csak a wifi nem stabil.

(#33270) Intruder2k5 válasza Soma01 (#33269) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy a júzer nem stabil (nem ért hozzá), aki beállítja! :)

Lássuk be a RouterOS nem éppen hétköznapi felületű, és amellett, hogy részletes beállítási lehetőségeket biztosít, a kezdőbb felhasználókban jó nagy kavalkádot is okozhat!

http://demo.mt.lv/webfig/
http://demo2.mt.lv/webfig/

Ez a megállapítás (hogy baj van a routerboard wifivel), már csak azért is érdekes, mert a routerboard egy moduláris szerkezet, legalábbis a legtöbbje, és magad választhatsz bele wifi adaptert, ezen kívül itt is többnyire ellenkező, tehát pozitívak voltak a visszajelzések róla!

(#33271) Soma01 válasza Gubek-Einste (#33265) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem is ez lenne a megoldás. Egy 6.000 forintos routertől szerintem nem reális elvárás az az eszközmennyiség kiszolgálása. (az a Linksys se ennyi volt új korában) Szóval kategóriát kellene váltani. Esetleg márkát, de ott is felsőbb kategóriát. Pl. Asus, Netgear

(#33272) Soma01 válasza Intruder2k5 (#33270) üzenetére


Soma01
veterán

Én is jónak tartom, csak csodálkozok, hogy ilyesmiket írnak mások. Mert a legjobbnak tartom én is.

(#33273) gery08 válasza Gubek-Einste (#33268) üzenetére


gery08
csendes tag

Igen, wifin keresztül másol. Köszönöm a segítséged, szertem Tp-link 4300 lesz. :)

(#33274) LógaGéza válasza Intruder2k5 (#33270) üzenetére


LógaGéza
addikt

Routerboardnak egy nagy hibája van: a support szinte teljes hibája... Ha a fórumon/e-mailben bejelentesz nekik egy hibát, akkor addig nem foglalkoznak vele, amíg jópáran be nem jelentik megint. Utánna esetleg megnézi egy fejlesztő, rájön, hogy ő nem tudja reprodukálni, és ennyiben marad. Ha esetleg kapnak még pár reportot ugyanarról a bugról, akkor esetleg egy későbbi OS Update keretében csendben javítják...

A WiFijéről több rosszat hallottam mint jót. Eddig én is egy MIKROTIK RB2011UiAS-2HnD-IN készüléken gondolkodtam, de szerintem inkább egy MIKROTIK RB750GL + UBIQUITI UniFi AP LR kombó mellett teszem le a voksom.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33275) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

TL-WR842ND USB-portjára ha rácsatlakoztatok egy webkamerát az működne? ( a bejárati ajtónál van a rúter, webkam be, skype elindít, így kapnék képet? Laptop menne folyamatosan, (kiskutya megfigyelés miatt néha néha))

(#33276) Gubek-Einste válasza Tom5 (#33275) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT-vel megoldható a webcam csatlakoztatása, a kliens oldali használat már más eset.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33277) Tom5 válasza Gubek-Einste (#33276) üzenetére


Tom5
addikt

Ez sajnos nekem semmit sem mond... :U

(#33278) lukirobi


lukirobi
tag

240es upc netem van, érdeklődnék, hogy milyen routert kellene vennem hozzá, amin át is tudna majdnem maxal ez a sebesség, mert ugye amit adott hozzá a upc techcolor-t, azzal ilyen 90-110 jön jó esetben wifin,kábelen természetesen megvan a 240.
Én ezt néztem ki, de ha van hasonló árkategóriában is, akkor szívesen várom az ötleteket, esetleg tapasztalatokat. Előre is :R

Sony 55w805+ps4+xone

(#33279) krealon válasza lukirobi (#33278) üzenetére


krealon
veterán

AC szabvanyu AccessPoint es kliens eszkoz egyarant kell a WiFi-s atvitelnel, a 240 Mbit-es sebesseghez, nem eleg csak a routert cserelni, a ra csatlakozo eszkoznek is tudnia kell.

(#33280) TeeJay válasza lukirobi (#33278) üzenetére


TeeJay
félisten

hidd el a gigabites LAN kábel a te barátod
AC wifi marha drága ráadásul kisebb a hatósugara mint a 2,4GHz-es N-es wifinek
amúgy is hova kell ekkora sávot átvinni wifis eszközre?
töltögetsz rajta folyton? mert oda biza a LAN a tuti, a wifit nem erre találták ki

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33281) Multibit válasza LógaGéza (#33266) üzenetére


Multibit
veterán

Valóban vannak némelyik típussal gondok, de ez egyrészt független a kategóriától, másrészt függ a terheléstől és a felhasználási területtől.

(#33282) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Egy TP-Link WR1043ND utódját keresem 25.000,-Ft-ig. :)
Az elődnél fogva csak jobb és "okosabb" érdekel, ami akár kicsit jobban bírja a terhelést.
TL-WDR4300-at néztem ki, de vegyesek a vélemények. Egy ideje csak TP-jeim voltak, örülnék, ha ennél maradhatnék, mert ismerem a csínyját-bínyját. Kérlek mondjátok el, ebben a kategóriában melyik a kedvencetek!

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#33283) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok!
Vasbetonos lakásba keresünk erős wifis routert. Okos tv-vel is kellene kommunikálnia, jó lenne ha külső hdd rákötésével tudjunk rá tárhelyet biztosítani letöltéshez, streamhez. QoS -t is tudnia kéne. 80/30 net van.
Ár: 20 ezerig, de nem sokat tudok az árakról
üdv!

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#33284) zuzu000


zuzu000
őstag

Sziasztok!

Melyik routert ajánlanátok?

TP-Link 1043ND - 8000FT (nem tudom, hogy 1. vagy 2. generáció. nagy a különbség?)
D-Link DIR-655 - 8000FT
TP-LINK 842ND - 7000FT (új)
TP-LINK WR-941ND - 7000 (nem új, de 2 év garancia van még rá)
Belkin F5D8235-4 N+ - 8000FT

[ Szerkesztve ]

(#33285) kali válasza zuzu000 (#33284) üzenetére


kali
legenda

szia,

elég nagy a különbség a tl-wr1043nd v1 és v2 között;
v1; atheros ar9132 / 400 megahertz proci / 32 megabyte ram / 3*3:2 mimo / 3*3dBi antenna
v2; qualcomm atheros qca9558 / 720 megahertz proci / 64 megabyte ram / 3*3:3 mimo / 3*5dBi antenna
amennyiben a v2 is képbe kerül, úgy a v1 már nem ajánlott, de legalábbis sokkal kevésbé.
a dir-655 is verzió függvénye, van belőle jó, de nagyon gyenge is.
a tl-wr 842nd esetén is gyengébb kicsivel a v1, mint az újabb v2.
a tl-wr941nd is eltér minimálisan a verziók függvényében, v3-ig a gigabit képes tl-wr1043nd motorját kapták, a v4 óta kicsit gyengébb.
a belkin (szerintem) felejtős.
a tl-wr842nd és a tl-wr941nd között az dönthet, hogy előbbi usb csatis, két antennás és 2 * 2 mimo képes, utóbbi pedig 3 antennás és 3 * 3 mimo képes - ha van ilyen eszköz, ami kihasználja, akkor okés, ellenkező esetben inkább a 2 * 5 dBi, mint a 3 * 3 dBi, ha fontos a wifi szórás "erőssége".

(#33286) Gubek-Einste válasza Darko_addict (#33282) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok: Asus N56U/N65U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900 amelyek jobb mint a jelenlegi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33287) Gubek-Einste válasza Vismajor01 (#33283) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez gigabites típus ajánlott, ajánlott típusok: Asus N15U/N16/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300. Mindegyik alkalmas USB-s HDD csatlakoztatásra és custom firmware-rel lehet velük torrent-ezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33288) zuzu000 válasza kali (#33285) üzenetére


zuzu000
őstag

huh, tehát a verziószám dönt szinte mindegyiknél:D jó, mert egy eladó sem írta oda.
köszönöm :R

(#33289) zuzu000 válasza Gubek-Einste (#33287) üzenetére


zuzu000
őstag

kíváncsiság képpen, mi ez a custom firmware-rel való torrentezés? miért jobb, mintha anélkül?

[ Szerkesztve ]

(#33290) Gubek-Einste válasza zuzu000 (#33289) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Custom firmware olyan firmware amelyet nem a gyáttó készített, Linux alapú, több funkciót tartalmaz mint a gyári.
Torrent-ezés, egyes Asus modelleket kivéve, csak custom firmware alatt lehetséges, gyárival ez a lehetőség nem adott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33291) zuzu000 válasza Gubek-Einste (#33290) üzenetére


zuzu000
őstag

Hogy erted? Le van tiltva minden fajta torrent kliens rajtuk?

(#33292) kali válasza zuzu000 (#33291) üzenetére


kali
legenda

nincs letiltva, hanem csak bizonyos firmware verziók képesek rá, hogy számítógép (úgy általában bármilyen munkaállomás) nélkül, csak a router és az ahhoz csatlakoztatott hdd által menjen a torrent.

(#33293) jbauer05


jbauer05
tag

Szeretnék venni egy WD N900 MyNet Central 2TB routert. Mivel nem nagyon értek hozzá így megkérdezném, hogy most jól értem, hogy forgalom irányító tehát osztja a netet kábelen és vezeték nélkül és egyben nas is? És a nast az el lehet érni a vezeték nélküli hálón ?

(#33294) Gubek-Einste válasza jbauer05 (#33293) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy normál router amiben van egy 2 TB-os HDD.
Nincsen vele tapasztalat így a megvásárlásával kapcsolatban nincsen rá vonatkozóan ajánlás.
Pontosan mit szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33295) zuzu000 válasza kali (#33292) üzenetére


zuzu000
őstag

Jaaa, tehat a sima gepes torrent az engedelyezve van. Ertem, koszi :R

(#33296) Vismajor01 válasza Gubek-Einste (#33287) üzenetére


Vismajor01
addikt

Szia
Köszi a választ!
Ez az asus56U jónak néz ki. A régi DIR-600 után megváltás lesz(most az van).

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#33297) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

TP Link TL-WDR3600 vs. TL-WDR4300 vs. Asus RT-N56U? Van érdemi különbség?

Emellett kérdezném, hogy mennyivel kisebb az 5 Ghz hatótávolsága? Mert ugyan panelben lakom, kicsi a távolság, de kellene a jó wifi.

(#33298) Gubek-Einste válasza Mauzes (#33297) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Emellett kérdezném, hogy mennyivel kisebb az 5 Ghz hatótávolsága? Mert ugyan panelben lakom, kicsi a távolság, de kellene a jó wifi.
Ezt előre nem lehet megmondani, csak a helyszíni teszt során lehet kideríteni.

TP Link TL-WDR3600 vs. TL-WDR4300 vs. Asus RT-N56U? Van érdemi különbség?
Nem is kevés, A 3600 és a N56U N600-as, a 4300 N750-es wifivel rendelkeuik. A 3600 és 4300 külső antennások, az N56U belső antennás. Más Soc-ra épülnek/custom firmware való rájuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33299) Mauzes válasza Gubek-Einste (#33298) üzenetére


Mauzes
őstag

A 4300 alapból szimpatikus lenne, de annak ellenére, hogy itt mindenki ajánlja, egy csomó felületen lehet olvasni, hogy tömegek szidják. Nem teljesen értem.

(#33300) juzraai


juzraai
újonc

Sziasztok!

Kaptam egy új laptopot, amiben egy Intel Wireless-N 7260-as wifi adapter van. Azt tapasztalom vele, hogy az itthoni TL-WR740N routeremmel nem barátkozik össze: lehalasztja a router wifi részét. Viszont máshol nincs gondja. Tudnátok ajánlani egy routert, amivel biztosan működni fog? A TL-WR841ND-vel szemezek most, jókat olvasok róla.

Előre is köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.