Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) kali válasza fulton (#33100) üzenetére


kali
legenda

az lte a mobilinternetes adatkapcsolatra vonatkozik, a wifi kapcsolathoz nincs köze.
amennyiben leírod a mobiltelefon típusát, úgy abban tudunk segíteni, hogy milyen wifi szabványt kezel, tehát csak n, esetleg ac.

(#33102) Bálint85 válasza Gubek-Einste (#33099) üzenetére


Bálint85
senior tag

az Asus AC68U milyen erős az antennája hány dBi ? ez megbízható router?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33103) Gubek-Einste válasza fulton (#33100) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenki olyan eszközt szeretne amellyel nem lesz semmilyen gond.
20k alatt: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U az ajánlott.
Az AC a legújabb wifi szabvány, az LTE pedig mobilntes rendszer, egymáshoz semmi közük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33104) Gubek-Einste válasza Bálint85 (#33102) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem találtam adatot az antennáira vonatkozóan de kb 3-5 dBi lehetne.
Általánosságban megbízható típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33105) Ferke66


Ferke66
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a meglévő router-em egy korszerűbb típusra,ebben kérném a segítségeteket.
Főként ami fontos lenne a számomra:
-Kétsávos technológia
-USB HDD tartalom távoli elérése (multimédia streaming stb..)
-HD stream smart TV-re,mobil eszközökre (DLNA)
ADSL 15Mbit a netem,Apple cuccok+Samsung Smart Tv amihez használnám a routert. Távolság valamint falak amik árnyékolnálak,jelentéktelen.Két típust néztem ki,előtte természetesen a neten végig néztem az információkat,fórumokat de a véleményetekre lennék kíváncsi mivel hosszabb távra tervezek.Árban kb 27.E-ig mennék el,"ac"szabványt nem is néztem,mivel az eszközeim többsége nem kezeli ezt.Annak ellenére hogy az ajánlott típusok között az Asus szerepel,én elsősorban a [D-Link DIR-845L]-t néztem ki első számú "befutónak",mivel custom FW nem akarnék használni,egész jó az iOS támogatása,gyári DLNA kliens-et tartalmaz.
A kérdés viszont mennyire strapabíró,fedi-e a valóságot amit a gyártói oldalon leírtak róla?
A másik amit néztem az [Asus-RT-N65U] lenne ebben az "árkategóriában".Elolvastam mindent róla amit lehet,tudom hogy fel lehet "vértezni" egyéb hasznos funkciókkal (miniDLNA,torrent kliens stb...) de valahogy úgy érzem ezekre nekem nincs szükségem,csupán a fentebb említett szolgáltatásokra amiket a D-link gyárilag tud is.
Nos teljesen dilemmában vagyok,az érveimet leírtam szeretném megtudni a ti véleményeiteket,esetleges gyakorlati tapasztalataitokat amit előre is nagyon megköszönnék! :F

(#33106) vargalex válasza LógaGéza (#33088) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem kell hozzá nagyon erős vas, ugyanis az mpeg4 folyamot csak stream-eli, nem végez semmilyen dekódolást rajta.

Alex

(#33107) LógaGéza válasza vargalex (#33106) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm a válaszod, épp most forgatom egy WR842ND-re az OpenWRT-t a szükséges csomagokkal (fel is vetettem ezzel kapcsolatban egy problémát az OpenWRT-s topikban), ha nem lesz elég akkor biztos cserélek, csak jó lenne tudni mi az, amivel már probléma nélkül tudom használni - teszem azt, veszek egy TL-WDR4300, és ugyanúgy nem fog menni, akkor nem vagyok előrébb :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33108) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Sziasztok!

Routert szeretnék venni, olyan kéne, amelyik legalább 300 Mbps-s, és gond nélkül elbír egyszerre 15-20 eszközt is. Mit ajánlanátok?

(#33109) Gubek-Einste válasza csiki_92 (#33108) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem SOHO kategóriásat, ide az már kevés, valami komoly cucc kell neked, min Mikrotik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33110) csiki_92 válasza Gubek-Einste (#33109) üzenetére


csiki_92
aktív tag

[link]Pl ez?

(#33111) Gubek-Einste válasza csiki_92 (#33110) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legalább egy ilyen kell vagy valami hasonlóan komoly.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33112) LógaGéza válasza csiki_92 (#33110) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont ilyet fogok rendelni a napokban :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33113) csiki_92 válasza Gubek-Einste (#33111) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Hát húzós az ára. Köszönöm a válaszokat.

(#33114) vargalex válasza LógaGéza (#33107) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Én anno egy stick-el próbáltam egy TL-WR1043ND v1-en. Igaz, 1 multiplex volt, de mint olvashatod, 3-3 HD adással.

Alex

(#33115) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Megjött az ASUS RT N56U routerem.
KÉrdésem, milyen firmware verzióval tanácsos használni?
telepítsem a legújabbat?

(#33116) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

A TP-LINK 4300-as routerem eladásra fog kerülni (egyetlen bajom vele a gyenge wifi térerő főleg 5 GHz-en + jó lenne egy AC-s eszköz).

Melyiket javasoljárok: ASUS RT-AC56U, RT-AC66U, RT-AC68U vagy gondoltam még a Netgear R7000-re.

Az 56U rejtett antennás, félek gyenge lesz a wifi.Tapasztalat?
A 66U régebbi modell, érdemes megvenni?
68U? Semmi konkrétumot nem tudok róla, csak a teszteket olvastam. Van ahol istenítik, van ahol azt írják hogy pl a Netgear R7000 "agyon veri".
Netgear R7000? Szintén semmi tapasztalatom még a márkával sem. Megbízható? Valakinek tapasztalata vele?

Elsősorban a megbízhatóság, gyors wifi és erős térerő ami a legfontosabb.
A fenti eszközök a 4300-as viszonylatban milyenek?

Köszi

(#33117) LógaGéza válasza vargalex (#33114) üzenetére


LógaGéza
addikt

Lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem, de azt már szerintem az OpenWRT topikban teszem fel.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33118) D4v3


D4v3
őstag

Hi!
Megjött ma a TP-Link TL-WR841N v8 router-em. Sosem konfigoltam előtte ilyesmit, de azon túl, hogy végigmentem a setup-on, wifi pass-t beállítottam meg amiket ott kért, kell még bármi mást állítani a webes felületenen belül? Egy PC és 2-3 wifi-s laptop használja netet.

(#33119) kali válasza D4v3 (#33118) üzenetére


kali
legenda

szia,

a környezetnek és az ellenoldalaknak megfelelő wifi csatornát, ha esetleg a gyári alapbeállítással problémás lenne a wifi kapcsolat.

(#33120) Gubek-Einste válasza fulton (#33115) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel már meg van az eszköz így inkább a saját témájába menj át.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33121) jsk


jsk
senior tag

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni. Jelenleg egy családi házban lakom, ahol tökéletesen működik a wifi egy TP-Link TL-WR841ND-nek köszönhetően (DIGInet 20/10). Azonban pár hónap múlva egy panellakásba fogok költözni. Oda megfelelne ez a router, vagy gondolkozzak másban?

A wifi-re a TV és a telefonok kapcsolódnának. Illetve nem ártana, hogy a két fallal távolabbi szobában is legyen net.

(#33122) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok!

Szerintetek milyen routert vegyek, ha azt szeretném, hogy ráköthessek egy USB-s külső vinyót, hogy wifin/hálózaton keresztül elérjem a többi gépről (csak arra kellene, hogy egy külső vinyóra mentsünk képeket/doksikat).
Ha lehet ne legyen túl drága (max 10 ezer)

Válaszokat előre is köszi.

Sabee

(#33123) Gubek-Einste válasza jsk (#33121) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani, hogy mi lesz de jó eséllyel ott is megfelelő lesz ez az eszköz ha nem 80-as vagy nagyobb csomagot akarsz beköttetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33124) Gubek-Einste válasza Tepsifüles (#33122) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen alá kellene és milyen környezetbe?
10k alatt csak a TP-Link 842ND és au Asus N10U B van mint ajánlott eszköz, használtan lehet kapni néhány gigabitest is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33125) Tepsifüles válasza Gubek-Einste (#33124) üzenetére


Tepsifüles
tag

Semmi extra, upc net, 2 laptop, 3 telefon és 2 asztali pcrőll kellene elérni (közös képek stb),

Sabee

(#33126) RedCat válasza RedCat (#33116) üzenetére


RedCat
senior tag

Erre senki? #33116

(#33127) kali válasza RedCat (#33126) üzenetére


kali
legenda

szia,

az 5 GHz technológiai sajátossága, hogy kevésbé tolerálja az akadályokat és a befolyásoló tényezőket, mint a 2.4 GHz, így 5 GHz alatt az eszköz típusától függetlenül is gyengébb lesz a "szórás", mint 2.4 GHz alatt - előny is szól persze az 5 GHz mellett, gyorsabb átvitelre képes, és kevésbé telített sáv, legalábbis egyelőre.
a belső antennás eszközöknél joggal lehet félni, hogy még annyit sem tudnak, mint a külső antennás eszközök, illetve az sem mindegy, hogy csak az antennákat állítgatja az ember, vagy az egész routert kell forgatni, esetleg dönteni, ha az a minimális eltérés is számít.
látatlanban nem is nagyon lehet biztosat mondani, mert ahhoz ismerni kellene az ellenoldali eszközeidet, és a konkrét környezet is nagyban számít.
én biztos a külső antennás mellett döntenék, megadva az esélyt a jobbságra.
itt egy rt-ac68u teszt, r7000 összehasonlítással (is) fűszerezve; link
mindegyik említett típus megbízható, azzal biztos nem lesz gond.

(#33128) D4v3 válasza jsk (#33121) üzenetére


D4v3
őstag

Szia!
Ilyen routerem-em van tegnap óta, csak a fix antennás verzió, panelban, 3 különböző szobában használjuk a Digi 20/10-es netjét (ami valami okból kifolyólag az új routeren 40/20 :DD ez vajon miért van?) és teljesen jó a jel mindegyik gépen.

(#33129) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Tegnap megjött az RT-AC56U. A win7 pro viszont nem barátja a samba megosztásnak. Elkezdtem felderíteni a témát, de elég szerteágazó megoldási javaslatokkal találkoztam. Az én gondom az, hogy egyáltalán nem látszik file kezelőben a routerre kötött NTFS HDD tartalma. Egy fiókból előkotort Linux Mint-tel simán látta. Bekéri a usr/pass-t és működik.
Találkozott valaki már ilyen problémával?

(#33130) Intruder2k5 válasza eddie1978 (#33129) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Windows futtatásba írd be:

net use z: \\192.168.1.1\megosztas_neve

Ha ez sem segít, akkor goto Router gondok, ASUS RT-N66U, ASUS RT-AC68U! Ezekben is ugyanolyan a gyári fw, hátha ott tudnak segíteni!

(#33131) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok.
Kéne nekem valami brutálabb hatótávolságú router (családi házba lesz, és egy vele szembe levő házba szeretném átlőni a netet, úgy hogy lehetőleg ne 10-20% legyen a jelszint :D )
Az árküszöb olyan 50-55k max.

Tudnátok írni 1-2 nálunk is kapható lehetséges alternatívát?

Köszi. :R

szerk: Hopp és kéne PC-hez valami normálisabb usb-s vevő is. Vagy az majdnem hogy mindegy ha jó a router?

[ Szerkesztve ]

(#33132) eddie1978 válasza Intruder2k5 (#33130) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Köszönöm! A sajátgépben működik a map network drive, ezt a parancssorost még maszíroznom kel. Nem jövök rá, mit szúrok el.

(#33133) Gubek-Einste válasza Maxtreme (#33131) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy eszközzel nem biztos, hogy meg lehet oldani, mekkora területet/távolságot kellene beszórnia az eszköznek? Milyen net sebesség mellé kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33134) Maxtreme válasza Gubek-Einste (#33133) üzenetére


Maxtreme
addikt

Annyira azért nem vészes a távolság, mert a 2 ház egy udvaron belül van. Tehát szerintem m max olyan 25-30m lehet, falakat is beleértve.
20 megás tréhóm :)

[ Szerkesztve ]

(#33135) LógaGéza válasza Maxtreme (#33134) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igazából ez jobban múlik az antennákon. 2 kültéri, egymásra rálátó, irányított antennával biztos meglehet oldani. Ha a másik épületbe egy gépre kell, akkor lehet elég lesz egy router is, és bele egy PCI/PCI-E-es Wifi kártya, esetleg egy cserélhető antennás USB-s kütyü - attól függ főleg, hogy mennyire messze van a felhelyezett antennától.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33136) Gubek-Einste válasza Maxtreme (#33134) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben a két épület közti kapcsolathoz 1-1 TP-Link 741ND router custom firmware-rel + panel antenna. A másodlagos épületben nem kell semmi ha nem lesz wifi csak kábeles eszköz, ha kell wifi akkor +1 TP-Link 741ND AP/Switch módban, mehet rá custom firmware is ha már a link fenntartókon az van.
A fő eszköznek TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1, ha kevés lenne akkor +1 ugyan ilyen AP/Switch módban kábeles összekötéssel.
USB adapternek TP-Link 822N/8200ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33137) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Helló!

Router vásárlása előtt állok. Körülbelül 30.000 Ft környékén keresnék minél nagyobb hatótávolsággal és megbízhatósággal.

Milyen márkát vagy típust ajánlotok?

Köszi

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#33138) _Karesz_


_Karesz_
tag

Sziasztok, költözés előtt állok és szeretnék egy új routert az albérletbe. Egy tv és egy x360 lesz rákötve lanon, illetve wifin 2-3 telefont és egy laptopot fog kiszolgálni (40/20-as digis net). Torrentezős verziót szeretnék, nem kell nagy hatótávolság, és tökéletes a legolcsóbb is. Mit ajánlanátok?

(#33139) jim bcs válasza Ferenc1989 (#33137) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#33137) Ferenc1989
ASUS RT-AC52U
ASUS DSL-N55U Annex A

(#33138) _Karesz_
Max. keret?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#33140) _Karesz_ válasza jim bcs (#33139) üzenetére


_Karesz_
tag

legyen mondjuk 10k

(#33141) jim bcs válasza _Karesz_ (#33140) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

vezetékes:
ASUS RX3041 B

vezeték nélküli:
ASUS RT-N12 D1, ASUS RT-N12E, ASUS DSL-N10E, ASUS RT-N14U

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#33142) Intruder2k5 válasza jim bcs (#33141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezeket honnan szedted? RT-N12E, ASUS RX széria, kombó eszközök, RT-N14U mióta ajánlott routerek? Vagy azt akartad leírni, hogy mit érdemes elkerülni?

RT-N12E típussal sok a negatív tapasztalat, nincs rá 3rd party firmware, stb...
ASUS RX3041 B csak vezetékes, ennek ellenére 6000HUF az ára!
Annex A-s eszköz Magyarországon már nem igazán használható!
Stb...

[ Szerkesztve ]

(#33143) Intruder2k5 válasza _Karesz_ (#33138) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A torrentezős verzió alatt mit értesz? Hogy terhelhető legyen, és bírja a sok kapcsolatot, vagy pedig USB portos routert keresel, ami önállóan képes torrentezni PC nélkül?

(#33144) jim bcs válasza Intruder2k5 (#33142) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Vagy azt akartad leírni, hogy mit érdemes elkerülni?"

Azt de lejárt a szerkesztési időm, offolni már nem akartam gondoltam majd hozzáír valaki.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#33145) _Karesz_ válasza Intruder2k5 (#33143) üzenetére


_Karesz_
tag

Utóbbi lehetőség, usb portos külső hdd használatával.

(#33146) Intruder2k5 válasza Ferenc1989 (#33137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha árban még belefér egy ASUS RT-N66U, akkor azt javaslom! Az argep-es kép nem valós, azt ne nézd!

http://www.asus.com/Networking/RTN66U/

(#33147) Intruder2k5 válasza _Karesz_ (#33145) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben a 10k-s keret erősen behatárolja a lehetséges routerek körét!

ASUS RT-N10U B
TP-LINK WR842ND v2

Esetleg árban még közel van a Gbit-es TP-LINK WR1043ND v2! De tudni kell, hogy ezek torrentezésre csak moddolt firmware-el alkalmasak, és elég szerény erőforrással is rendelkeznek, legalábbis az első kettő mindenképpen!

jim bcs, gyakorolni keress egy szófosós topikot, de ez nem az a hely! Ha megvetetsz valakivel egy számára használhatatlan Annex A-s routert, ráadásul a nem éppen legolcsóbb AC-s kategóriából, nem lesz neked nagyon hálás érte!

[ Szerkesztve ]

(#33148) _Karesz_ válasza Intruder2k5 (#33147) üzenetére


_Karesz_
tag

Köszönöm szépen! Nincsenek nagy elvárásaim, szerintem ezek is megfelelnek nekem, ahogy nézem.

(#33149) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Köszi az infot srácok. :R

(#33150) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Lecserelnem a mostani kabeles routerem mert a telefonal szeretnek wifit is hasznalni.

2 asztali gep lenne hozza kotve meg hat ugye a telot hasznalnam wifin. ( lumia 520 )

Nezegettem amiket ajanlottatok mar itt, wr741nd, 841nd, 842nd ezek kozul melyiket erdemes megvennem?

Meg annyi, hogy torrent az szokott neha menni.

Elore is koszi

udv: sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.