Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) Gubek-Einste válasza lamathosz (#33350) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D-Link-et AP/Switch módba kellene inkább tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33352) lamathosz válasza Gubek-Einste (#33351) üzenetére


lamathosz
csendes tag

AP módban is ugyanez a helyzet NAT-olás nélkül. Kikapcsolt wifi titkosításnál is meghal, ha megy az IPTV.

(#33353) BrownB válasza lamathosz (#33352) üzenetére


BrownB
tag

Én azzal szívtam az egyik partnerünknél, hogy nem a routerbe volt dugva a box és szétcseszte a hálózatot. Nálad a modembe van dugva?

(#33354) baandii


baandii
senior tag

sziasztok!

ez inkább elméleti kérdés lesz és elnézést ha rossz helyen teszem fel...
szóval a lakás egyik végében van egy upc modem amihez csatlakozok egy TP-LINK WDR3600-as router.
a lakás másik végében van egy média lejátszó (wifi nélküli) amin van lan bemenet, de nem akarom körbe kábelezni a lakást így arra gondoltam hogy van egy másik router itthon és ha azt bedugnám a média lejátszó mellet konnektorba és abból dugnék be egy lankábelt a lejátszóba akkor működni? vhogy tudna kommunikálni a 2 router?

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#33355) Gubek-Einste válasza baandii (#33354) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az otthoni hálózatos témába való de eszköz típustól függő megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33356) lamathosz válasza BrownB (#33353) üzenetére


lamathosz
csendes tag

Cisco Modem-routerből egy D-link routerbe megy, ami AP-Switch módban bekapcsolt wifivel.
Tehát a D-link routerre van kötve a TV-box. Mint switch jól működik LAN hálózaton minden jó. Megy a TV-box akkor is van net a PC-n. Amikor nem megy a TV-box akkor a Wifi is működik rendesen. Cisco modem-routeren is bevan kapcsolva a wifi a másik szobában és tökéletesen működik nincs vele gond.
D-link routeren megdöglik a wifi amint bekapcsolom a TV-boxot. Szerintem egyszerűen nem bírja mert túlterheli az adatforgalom a LAN porton és nem marad kraft a processzorában a WIFI-n tovább osztani a netet.
Ezért gondoltam hogy DIR-600-nál jobb router kellene és megoldódna a problémám.

[ Szerkesztve ]

(#33357) TeeJay válasza kali (#33345) üzenetére


TeeJay
félisten

80/25 alá simán jó lehet még a TP-Link WR841ND V8.x illetve ha már kezdik szórni idehaza is a V9.x kiadást az aztán pláne mivel nagyon combos proci van benne és már 32MB RAM helyett 64MB...
tulajdonképpen a WR1043ND V2.x és a WR841ND V9.x között csak annyi a különbség hogy előbbi gigabites WAN-LAN portokkal meg 450-es 3antennás wifivel van szerelve.
a proci bírni fogja csak limitálva lesz a 100-as WAN által de ugye az full duplex így 95/95megabit körül át tud tolni egy időben oda vissza :R

szóljon aki már tud olyan üzletről ahol WR841ND V9-et adnak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33358) BrownB válasza lamathosz (#33356) üzenetére


BrownB
tag

Nem biztos, hogy egy erősebb routerrel megoldódik a problémád. Legalább is én ezt tapasztaltam. Egy Cisco (nem Linksys) és egy Mikrotik routerrel is szétcseszte a hálózatota a box, ha a routerbe dugtuk be. Ha közvetlen a modembe, akkor nem. A szerelő is azt mondta, hogy boxot csak a modembe. ;)

Szerk: * Telekomos szerelő

[ Szerkesztve ]

(#33359) Jedster


Jedster
tag

Sziasztok!

Egy olcsóbb routert szeretnék venni. Antennán csatlakozom a routerhez. Főleg játékhoz kéne, tehát nem a sebesség, hanem a stabil működés és a kis lag a lényeg, valamint az okos QoS és PF előny. A jelenlegi routeremen úgy vettem észre, hogy random lag spikeokat ad (egyedüli kliensként csatlakozom, nincs más háttérapp). Kinéztem az ASUS RT-N12D1-et, de N12E-t láttam most nagyon olcsón. Tudja valaki, hogy mi a különbség a kettő között? Esetleg N14U-ról, N53-ról valami tapasztalat? Megérik a majdnem dupla árat, vagy N12-vel is lehet jól Wireless játszani? Előre is köszönöm a segítséget.

(#33360) kali válasza TeeJay (#33357) üzenetére


kali
legenda

én továbbra sem szeretnék 80/25 digi pppoe alá 100-ast routert ajánlani, legfeljebb saját felelősségére vesz olyat valaki.
nem egy helyen tapasztaltam már, hogy jóval gyorsabb alapban is a névleges sebesség, nem ritka, hogy 90 felett mérhető valósan - nekem csak 40/20 van, de az is mindig jóval több, legalább 44 megabit/sec a letöltési sebesség, és a feltöltési is gyorsabb 1 - 2 megával - és az már erősen a teljesítőképesség felső határa, a másik dolog pedig a hardver, csak 32 megabyte ram a jellemző, azt pedig keveslem.
félek, nálunk csak ilyen gyenge v9 van/lesz; link

[ Szerkesztve ]

(#33361) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Routert szeretnék, ami stabil, valamint nagy a hatótávolsága:
[link]
[link]
[link]
Ezek közül melyiket javasolnátok?
Érdemes Dual Band-es routert venni? A Wifi adapter a gépekben nem Dual Band-es. Számít ez vagy nem?

Üdv,
GBoy

(#33362) Claude Leon válasza Jedster (#33359) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Látom, még pár oldalt sem olvasol vissza.
Asus E szériák nem jönnek be a népnek, én sem vennék.

(#33361) gameresboy: wifiben a felsoroltak apróságokban különböznek, ha a dualbandot nam használod ki, hatótávban talán a dualos vakamivel kisebb is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#33363) TeeJay válasza kali (#33360) üzenetére


TeeJay
félisten

hát te lehet nem ajánlod de egyik ismerősnél bent a Victor Hugo-ban Deninet által 100/100megabit van az irodában biztosítva 4 gépre és masszívan ki is használják
na és mit vett bentre? egy TP-Link 100-as wifimentes sima routert!
95/95megabitet mértem rajta keresztül és simán bírja oda vissza csutkán gond és baj nélkül
ezek alapján attól meg egy WR841ND V8 vagy V9-nek bőven erősebbnek kell lennie
így 90/90megabitet ugyan vigyen már át

nálam 20/10-es DIGI van és 22/11körül mérek szóval a 80-as csomagot nem hiszem hogy 10megabittel fogják fölé lőni... openwrt oldalának én jobban hiszek hiszen ők szét szokták szedni a cuccost
és hamar kiderülne ha nem 64MB RAM van benne mint ahogy itt is írják
illetve ott látszik is a SOC egyből
teljesítményben úgy látom 37%-ot ver már a V8-ra is
azért az nem gyenge :)

[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33364) kali válasza TeeJay (#33363) üzenetére


kali
legenda

a nem wifi képes router kicsit már téma, ott nem kell még a wifi alá is dolgozni a hardvernek, de akkor sem tartom jó ötletnek, ha a felső határ környékén pörög a router, ha meg konkrétan aláméretezik, azt meg pláne nem.
nézz be a digi netes témába akkor is, amikor épp 88 - 90 megabit/sec méréseket tesznek be, még miskolcról is nem egyszer került be 88-as mérés, pedig az nem az ország közepe.
amennyiben 10%-ot rádobnak a csomagokra, és 20-as netnél +2, illetve 40-esnél + 4 (link), úgy a 80-as esetén nem nagy dolog a +8 (link), de a kicsivel több sem.
az openwrt oldala egy dolog, de ez nem hit kérdése, a hardveres kiépítés régió függvénye is.
egyszerűen nem éri meg 100-as eszközökben gondolkodni 100 közeli sebességű net alá, ha már 12 e ft környékén jó gigabit képes típus is adott, és rászánja az ember a pénzt.
átviteli sebesség szempontjából annak sem látom értelmét, hogy egy 100-as routert kiadnak a korábbinál erősebb hardverrel, mert a terhelést ugyan jobban fogja bírni, de attól még nem minden korlát szabadul fel, így továbbra is az jár jól, aki 40-60 net alatt jobban terhelheti az erősebb vasat.

[ Szerkesztve ]

(#33365) m0ski


m0ski
aktív tag

Ehhez az egész sebesség mizériához csak annyit, hogy korábban 120/10-es UPC mellett volt egy 841ND v7 (DD-WRT), és vígan működött. 10Mb/s sebességgel jöttek lefelé a különféle tartalmak, mindenféle akadás nélkül. Emellett persze wifin is tolta a tartalmat, meg a TV-re a számítógépről jövő anyagot (Serviio).

(#33366) Multibit válasza m0ski (#33365) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek szerint téged nem zavart, hogy a nem megfelelő router miatt nem tudtad kihasználni a (kifizetett) 120 Mbitet.

(#33367) m0ski válasza Multibit (#33366) üzenetére


m0ski
aktív tag

Eredetileg 60-as net volt, amit valami akcióban a 60-as áráért felemeltek 120-ra. Ha valóban én kértem volna a 120-as netet, akkor nyilván rakok alá megfelelő routert.

(#33368) buca84


buca84
őstag

Amatőr kérdés fog következni.
Melyik cat6 kábelt érdemes venni? Ami lapos vagy ami hengeres kialakítású?

(#33369) Jedster válasza Claude Leon (#33362) üzenetére


Jedster
tag

Köszönöm a választ. Pár oldalt visszaolvastam, de tegnap nem volt már időm végigolvasni az egész fórumot. Annyit mára kiderítettem, hogy az N12E-ben egy Realtek SoC és WLAN chip van, valamint kisebb az antenna és a memória is. 6000-ért, 3 év garival, még így is lehet jó vétel. Ettől függetlenül gyakorlati tapasztalatok érdekelnének, hogy lehet-e vele wifi-n játszani. Elfelejtettem kihangsúlyozni, de nem szeretnék custom firmöt rátenni.
ASUS N14U-t is láttam nagyon olcsón. Ezt is gyári firmmel használnám. Már tegnap is láttam, hogy nincs az ajánlott listán, de nekem nem a legjobb hatótáv, a gigabit lan és a custom firm a lényeg.

(#33370) Gubek-Einste válasza Jedster (#33369) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Néhányan vettel már N12E-t és voltak vele gondjuk. Az N14U alig olcsóbb mint az N15U ami már viszont ajánlott, van rá custom firmware is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33371) Claude Leon válasza Jedster (#33369) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A legtöbb realtekes router nem a legjobb megoldás.

Ugyan van egy kis edimaxom, amivel semmi gondom nem volt a nehézkes beállításon kívül, de teljesítményben az sem éri el az 50 Mbitet dhcp kapcsolattal, képzelem még egy pppoe mennyire visszafogná.

(#33372) kk831228 válasza Gubek-Einste (#33370) üzenetére


kk831228
addikt

Üdv!!

Mi a különbség az n15u, n16 között?? Mennyivel jobb az n16?? :U :)) Torrentezni mennyire lehet ezekkel?? Androidról el lehet-e érni távolról stb...??

Köszönöm!!! Üdv!!

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33373) Jedster


Jedster
tag

Köszönöm a válaszokat. Az N12E-t akkor biztos nem veszem. Szerintem kiegészíthetnétek a bevezető szöveget vele, mert egyre gyakrabban fog feltűnni az olcsó ára miatt a fórumon.

N15U viszont nekem feleslegesen drága, és szerintem a gyári firmnek is megfelelően kéne működni, tehát nem moddolnám. N14U meg 11000-ért már kapható, és újabb felépítés, jó tudással (papíron). Ugyanúgy van benne 64Mb RAM és egy gyors SoC. Gyárilag is elég okosnak tűnik a linux alapú firmmel:
http://www.asus.com/Networking/RTN14U/specifications/

Egyébként most is ajánlott listás routerem van, de DD-WRT-vel nem működött jól, OpenWRT-hez nem értek túlságosan, a gyári firm meg random laggol. Torrent és net alatt nincs vele gond, abszolút stabil, de a játék felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#33374) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
A cserélhető-antennás routerek antenna csatlakozója univerzális, vagy márkán belül cserélhető szabadon??

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33375) kali válasza ledgeri (#33374) üzenetére


kali
legenda

szia,

jellemzően; RP-SMA

(#33376) Gubek-Einste válasza kk831228 (#33372) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardver: N15U N16
Alapvető különbségek:
N15U: Belső antennás, 1 db USB port
N16: 3db külső antenna, 2 db USB port
Lehet velük torrent-ezni de csak visszafogottan, nem lehet elvárni tőlük egy normál gép/NAS teljesítményét.
App nincsen rájuk ha arra gondolsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33377) Claude Leon válasza Jedster (#33373) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A mostani micsoda?
Random laggolás ellen nem próbáltad a dhcp részben a dns címeket beállítani opendns vagy goggle szerverekre?

(#33378) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Megkerdezem itt is hatha tud valaki segiteni. Nemsokara koltozunk, az uj helyen virgin 152Mbps net van. Kabellel nem lesz lehetosegunk a gepet osszekotni, tehat kellene egy jofele usb-s wifi stick. Az elozo lakasban meg vettunk egyet, de katasztrofa volt, ezert parom telefonnal csatlakozott es usb-n megosztotta a netet. /note 3/ Gondolom ehhez mar valami komolyabb cucc kell. Koszonom.

(#33379) TwentyFour


TwentyFour
tag

Sziasztok, a szolgáltatók által adott wifi képes routerekről milyen tapasztalatok vannak? UPC-s netet fogok bekötni (nincs más alternatíva),és wifis eszközt adnak. Így a kérdésem az, hogy miben maradnak el ezek a külön megvásárolható routerektől? Érdemes mellé routert venni? Ha igen, miért? Vagy a doboz amit hoznak az is bőven jó lesz? 1pc és 1laptop lenne a netre kötve, esetleg néha okostelefon. A net 30megás lesz, ki lesz használva (youtube, filmek, néha játékok is). Előre is köszi, ha van valakinek tapasztalata és megossza :)

(#33380) Gubek-Einste válasza TwentyFour (#33379) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy elég érdekes kérdés, van akinek elég a szolgáltatói box és van akinek nem.
Ha bizonytalan vagy akkor kezdetnek próbáld ki mit tud/mennyire elég amit kapsz, ha nem jó/kevés akkor utólag még mindig üzem állítasz egy saját router-t.
Általában a gyenge wifi, kevés beállítási lehetőség, megbízhatatlan működés ami ellenérv szokott lenni a szolgáltatói eszközzel szemben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33381) TwentyFour válasza Gubek-Einste (#33380) üzenetére


TwentyFour
tag

Köszönöm a gyors választ. Igazad van, adok egy esélyt a doboznak amit a nethez adnak. :)

(#33382) kk831228 válasza Gubek-Einste (#33376) üzenetére


kk831228
addikt

Értem!! Köszönöm!! :R. Tomato megy ezeken?? Az a baj az n15 nagyon jól néz ki... :B. Viszont a 16 praktikusabb azért... :K. Van droidra asus download master client torrent kezeléshez, aicloud meg fájlkezeléshez... :U :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33383) Intruder2k5 válasza kk831228 (#33382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N15U-n, és az RT-N16-on is megy a Tomato! Az, hogy a gyári fw Cloud-hoz milyen kliens van, és milyen nincs, azt nem tudom, de a torrent klienshez van Android alkalmazás!

(#33384) kk831228 válasza Intruder2k5 (#33383) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm Uram!! :R. Most ddns -ből mik mennek ingyenesen??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33385) Intruder2k5 válasza kk831228 (#33384) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van több lehetőséged is, én személy szerint a noip-t használom, illetőleg a router mindig elküldi a wan ip címet egy ftp szerverre, egy txt file-ban, hátha valami oknál fogva ne működne a noip! De eddig még nem volt ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#33386) Claude Leon válasza kk831228 (#33384) üzenetére


Claude Leon
senior tag

ipdns.hu, csak azt bele kell barkácsolni a /etc/ddns_providers.conf-ba.
Ugyan ez szimpla openwrt-re vonatkozik, de szerintem tomato-n is hasonló a helyzet (az is openwrt fork)

(mert a noip-n havonta jön a levél, hogy 7 napod van megerősíteni az igényedet, az ipdns állandóbb)

[ Szerkesztve ]

(#33387) Intruder2k5 válasza Claude Leon (#33386) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Tomato a Linksys WRT54GL gyári firmware-jének forráskódján alapul, de azóta már szinte alapjaiban átíródott, OpenWrt-hez legfeljebb ennyi köze van, hogy az eredeti fejlesztője, Jonathan Zarate, részt vett a FreeWrt fejlesztésében is, ami valóban egy OpenWrt fork!

(#33388) Jedster válasza Claude Leon (#33377) üzenetére


Jedster
tag

A mostani router TP-Link 941ND. Nem próbáltam vele ilyesmit. Ha jól értem, a WAN részben kéne DNS szervernek megadni a Google DNS címeit? Jelenleg dinamikusan kapja őket a modemtől. Azt viszont próbáltam, hogy direktbe rákötöttem a gépet a modemre, és ott nem láttam laggot. Elvileg ott is a modem által kiosztott DNS szerverekről ment. Mindenesetre köszönöm a tippet. :R Az az igazság, hogy teljesen tanácstalan vagyok. Már ötletem sincs mitől csinálja (illetve gyanítom, hogy nem a Wifi rész miatt van). Ezért gondolkodtam új routerben. Vagy belövöm a régi laptopom AP-nek vagy tűzfalnak. :))

(#33389) vargalex válasza Claude Leon (#33386) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az a megoldás pont nem alap OpenWrt-re vonatkozik, hanem a Gargoyle egyedi megoldására. Alap OpenWrt alatt (LuCI-val) még csak ssh sem kell az ipdns.hu működésre bírásához. Ahogy, ha jól tudom Tomato alatt is van Custom update, így ott sem.

Alex

(#33390) kk831228 válasza Claude Leon (#33386) üzenetére


kk831228
addikt

Értem!! Köszönöm a válaszotokat!!! :R :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33391) Claude Leon válasza vargalex (#33389) üzenetére


Claude Leon
senior tag

vargalex, Intruder2k5 pedig aszittem :)
(most miattatok kikerestem a wikipedian a dd-wrt-t, meglepődtem, hogy az is önálló)

(#33392) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Sziasztok!
Router vásárlás előtt vagyok.
- 300 Mbit/s legyen a wlan
- lan-on nem kell gigabit
- a wifi lehetőleg stabil legyen
- usb port legyen rajta (hogy NAS-ként tudjam használni távolról is)
- a gatyámat ne költsem rá :N
kb ennyi lenne!

Köszönöm válaszotok! :R

ui: olvasgattam a fórumot és annyi féle fajta van, de nehezen igazodok el, szóval nem csak kérni jöttem :B

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#33393) Vhaerun


Vhaerun
tag

Sziasztok router szakértők!

Melyik wifis,gigabites,usb-portos router-t lehet jelenleg legjobban használni NAS funkciókra ?
(Az olvasási sebesség lenne a lényeg,az írás nem fontos). Ha torrent is jól megy rajta,az plusz pont...
Asus RT-N66U ? (jelenleg tp-link tl-wr1043nd-t használok, 5MB/s olvasási sebességgel)

Köszi a segítéget előre is...

(#33394) krealon válasza Vhaerun (#33393) üzenetére


krealon
veterán

A TP-link-hez Cat6 kabellel kotott Zyxel NSA-310s NAS-t lehet jol NAS funkciora hasznalni (20+ MB/s) legolcsobban.

Szerk:
Sokkal gyorsabb, mint az azonos koltsegen megvasarolhato RT-N66U es nem fogyaszt tobb aramot sem.

[ Szerkesztve ]

(#33395) Vhaerun válasza krealon (#33394) üzenetére


Vhaerun
tag

Köszi,de a terveimben 6-8 HDD rákötése szerepel, a Zyxel pedig egylemezes. A youtube-os videok szerint az N66 is 20MB/s körül van...

(#33396) krealon válasza MADcat (#33392) üzenetére


krealon
veterán

"- 300 Mbit/s legyen a wlan
- lan-on nem kell gigabit
- a wifi lehetőleg stabil legyen
- usb port legyen rajta (hogy NAS-ként tudjam használni távolról is)
- a gatyámat ne költsem rá
"

Ha nem okoz problemat egy kis linux-os hekkeles, akkor a legolcsobb megoldas: Tp-link TL-WR842ND + OpenWRT

Ha nincs idod / turelmed / kedved / tudasod felepiteni a rendszert, akkor johet a kepbe peldaul a
WD My Net N600

(#33397) MADcat válasza krealon (#33396) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

A mókolással elvagyok, mennyire bonyolult? Mintha csak fw cserélnék, vagy konzolosan kell felkonfigurálnom?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#33398) krealon válasza Vhaerun (#33395) üzenetére


krealon
veterán

"Köszi,de a terveimben 6-8 HDD rákötése szerepel, a Zyxel pedig egylemezes. A youtube-os videok szerint az N66 is 20MB/s körül van..."

LOL. Majd ra fogsz jonni, hogy ez mennyire ertelmetlen az otlet es milyen megbizhatatlan mukodesu, ha tobb HDD-t egy routerra kotsz. (Es tobb winyoval meg lassu is lesz az USB kapcsolat miatt.)
En boritekolom a kudarcot, de azert varom az elmenybeszamolot a megvalositasrol.

Azt ugye tudod, hogy a routerek elsosorban a halozati funkciokra es alacsony fogyasztasra optimalizalt kozponti szamoloegyseggel (CPU) es egy PC-hez kepest elenyeszo (tipikusan 32-256 MB) memoriaval rendelkeznek, igy altalanos halozati kiszolgalonak csak nagyon eros megkotesekkel alkalmasak.

(#33399) Claude Leon válasza Vhaerun (#33395) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor nézz szét a 8 lemezes nasok között, bár arra a zyxelre is dughatsz usb-n még párat, hubon keresztül, még úgy is gyorsabb lesz, mint akármelyik routerrel.
Talán legértelmesebb volna minipc-vel kísérletezned.

(#33400) Vhaerun válasza krealon (#33398) üzenetére


Vhaerun
tag

Igazából ötletelek. Alapvetően max. 1 HDD lenne egyszerre használatban, a többi igazából offline mód helyett lenne rákötve, ha mondjuk megnézném mi van rajta, kellene egy file,stb.
Nem tudom még mi lenne a jó. Lehet , hogy a másik irány, csendes ház,táp jobb irány . Cél a csendes file-kiszolgálás a nappaliból :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.