Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) Tomix24 válasza kali (#33750) üzenetére


Tomix24
addikt

Ahol lakom az egy tíz emeletes, telerakva minden csatorna routerekkel :)
De köszi a tippet, végig próbálom az összes csatornát

(#33752) SAMG3


SAMG3
tag

Sziasztok!

Routert szeretnek vasarolni. Jelenleg egy linksys wrt54g (azt hiszem ez a tipusa) bolodgtalan tulajdonosa vagyok. :)
10-25 ezer forint kozotti osszegben szeretnek routert vasarolni ami nagy hatotavu esetleg torrentezesre is alkalmas vagy media tartalmak megosztasara es eleg nagy sebessegre kepes ahhoz h a wifi halozaton keresztul tudjak hd/3d filmeket lejatszani a tvn. Mit ajanlanatok?

(#33753) Multibit válasza Tomix24 (#33749) üzenetére


Multibit
veterán

Én is lakótelepi lakásban lakom és mindenhol jó az 5 GHz-es jel. A mai noteszgépek, telefonok már tudnak 5 GHz-en kommunikálni. Egyedül vagyok 5 gigás, körülöttem mindenki 2.4-es.

(#33754) SzJoco_


SzJoco_
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Adott feladat: egy irodahelységben a leendő net megosztása wifi routerrel. 28nm az egész, egy vékony beltéri ajtó, így a wifi képesség az kb nem számít, de ezen úgyse nagyon lehet változtatni. N-lite bőven megfelelne, nem lesz egy nagy net csomag, max ilyen 40 Mbitre gondoltam, de lehet, hogy USB-s Sticket vennék a Digitől (ha már az otthoni net is ott van náluk, ez esetben ugye 1 USB port)

Nehezítő tényező: Van egy olyan multifunkciós készülék, amit még nem tudok, hogy hálózati vagy csak USB-s. Ha az előbbi, akkor tud hálózatra scannelni, akkor kellene egy hálózati háttértár (1 USB port), ha csak USB-s, akkor meg azért kell 1 USB port, hogy lehessen nyomtatni. Jól gondolom, hogy ez esetben lemondhatok a scannelésről?

Meg lehet azt oldani, és ha igen, milyen módon, hogy az otthonról az irodai nyomtatóra küldjek el valamit? Ennek mi a módja? Én VPN-re gondoltam, valamelyik irányban, csak ugye akkor minden adat átmegy az otthoni vagy az irodai routeren, ami annyira nem szerencsés. (inkább otthonra vennék nagyobb, erősebb routert, oda egyébként is terveztem ilyen VPN-es megoldást)
Mi van akkor, ha a VPN szerver valami miatt nem lelhető fel az interneten?

Mivel költséghatékony megoldás érdekelne, ezért mindenképp valami OpenWRT vagy DD-WRT jöhet szóba. Ettől nem riadok vissza, bár igaz, nem csináltam még ilyet)

Tudatos vásárló szeretnék lenni, nem olyan, aki vesz valamit, aztán kezd el gondolkodni/kérdezgetni, hogy ezt és ezt hogyan lehet....

[ Szerkesztve ]

(#33755) sony309 válasza Jedster (#33733) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm a választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#33756) Gubek-Einste válasza SAMG3 (#33752) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900, Asus N15U/N16/N56U/N65U ami beleférhet a keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33757) Gubek-Einste válasza SzJoco_ (#33754) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legolcsóbb egy Asus N10U B vagy TP-Link 842ND lenne, áruk 10k alatt van.
Következő kategória a 13-20k-ban az Asus N15U/N16/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300 lenne.

Jól gondolom, hogy ez esetben lemondhatok a scannelésről?
Eszköze válogatja, mit lehet és mit nem.

Meg lehet azt oldani, és ha igen, milyen módon, hogy az otthonról az irodai nyomtatóra küldjek el valamit?
Ehhez vagy egy komoly több 100k-s nyomató kell vagy egy hálózatos eszköz (gép/NAS/stb) amire rá van kötve a nyomtató.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33758) SAMG3 válasza Gubek-Einste (#33756) üzenetére


SAMG3
tag

köszönöm a segítséget. Szerintem hnap rendelek is egyet közülük. A drágábbak jobbak is? :D

(#33759) Jedster válasza SAMG3 (#33758) üzenetére


Jedster
tag

Általában igen, de kérdés miben? Ha nem használod ki, akkor nem feltétlenül éri meg. A TP-link fő előnye, hogy külső antennás routereket gyárt, olcsón.

Szerk: Ha lenyitod az oldal tetején az összefoglalót, ott részletesebben le van írva melyik milyen paraméterekkel rendelkezik. Ez segíthet eldönteni, megéri-e.

[ Szerkesztve ]

(#33760) SzJoco_ válasza Gubek-Einste (#33757) üzenetére


SzJoco_
csendes tag

Köszönöm a választ!

Tehát ha veszek mondjuk 16k körül egy kis használt Dell Optiplex FX160-at, aminek nem nagy az áramfogyasztása, és azt fixen rákötöm a nyomtatóra, van benne egy merevlemez is, akkor megoldható a dolog? Ha szabad kérdeznem, hogyan? Tudsz ebben segíteni?

(#33761) Gubek-Einste válasza SzJoco_ (#33760) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valamilyen módon el kell tudnod érni ezt az eszköz, lehet VPN is, majd rajta keresztül elvégezni a nyomtatás. A legköltséghatékonyabb megoldás valamilyen Linux alapú rendszer használata lenne, hogy neked pontosan mi kellene azt fejből nem tudom, néz be a Linux-os témában, ott majd megmondják mik a lehetőségeid.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33762) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő egyszerű, de részemre túl bonyolult kérdést szeretnék feltenni. Vettem egy tp-link 1043 rouert, amivel azt szeretném kivitelezni, hogy az usb portjára csatlakoztatott hp lézernyomtatóval tudjak a fujitsu a532 laptopomról is nyomtatni. Feltelepítettem a laptopra a router nyomtató segédprogramját is, jelzi is a nyomtatót a program, de az operációs rendszer (win 8.1 64 bit) alatt nem látszik a routerre csatlakoztatott nyomtató. Előre is köszönöm a segítséget

(#33763) Gubek-Einste válasza Tappancs2001 (#33762) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem idevaló kérdés, menj át IDE.
Feltetted a nyomtató driver-jét a gépre?
Hozzáadtad a géphez mint hálózati nyomtató?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33764) odipapa


odipapa
senior tag

Erősítsetek meg, sehol nem találom konkrétan leírva:
Egy dual band rooter egy azon időben ki tud szolgálni egy AC-s eszközt és egy, csak N-es tudású eszközt. Úgy hogy az AC-s megkapja közben a teljes sávszélességet amire alkalmas, 5Ghz-en.

[ Szerkesztve ]

(#33765) Gubek-Einste válasza odipapa (#33764) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ez így, természetesen megfelelő körülmények között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33766) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Lecserélem hamarosan a TPLink routeremet. Most mindenképpen egy gigabites routert szeretnék, aminek a wifi jelerőssége is jó. Eddig a TPLink 1043ND-t néztem, de!

Eszembe jutott, hogy ma már lehet vannak elérhető áron olyan routerek, amin gond nélkül fut egy torrent kliens és elbírja a router is. Csatlakoztatok rá egy 2TB-os HDD-t usb-n, és akkor nem kell a kis gépemet futtatni a torrentekhez. Egy home media serverként is kellene, hogy üzemeljen, vagyis LAN-on erről kellene a HTPC-nek, laptopnak, stb. elérnie a letöltött, tárolt filmeket, zenéket, képeket.
Ez mellett nem lenne rossz, ha pl. OpenVPN is beállítható lenne rajta, hogy pl a torrent azon keresztül fusson, meg mondjuk a fix ip-s htpc is, de pl. a wifi és a többi lan direktbe csatlakozzon a netre. Ez utóbbit nem tudom, hogy megoldható-e vagy sem.
A net digilan közepes csomag.

Kérdés, létezik ilyen router (melyik lenne a legolcsóbb), milyen firmware kellene rá, mennyire bonyolult ezt beállítani (van-e GUI), illetve elbírja e a router a torrenteket, normális sebességgel való letöltést, home media server kiszolgálást?

Előre is köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#33767) Gubek-Einste válasza gurabli (#33766) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC56U lesz a neked való típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33768) gurabli válasza Gubek-Einste (#33767) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm!
Ami ennél olcsóbb, de még minden megfelelően működne rajta? Pl. nekem nem kell USB3-as.
Emígy ezek gond nélkül bírják a több torrentet teljes sebességen, dl és seed is, valamint mellette a media server funkciót is?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#33769) Jedster válasza gurabli (#33768) üzenetére


Jedster
tag

Az a gond, hogy elég tág fogalmakat írsz. A HDD megosztás is eléggé megterheli a routereket, meg a torrent is. Ezért ha nem akarsz kompromisszumot, akkor a drágábbak között kéne nézegelődnöd, amikben van min 128MB RAM. Az ajánlott AC56U egy viszonylag jóáras, de ARM A9 alapú, erős cucc, ami nagyon jó sebességgel eléri az USB HDD-t.

Ha megelégszel kicsit lassabb sebességekkel, akkor a kinézett 1043ND is tudja custom firmmel, amit szeretnél. Esetleg vehetnél mellé egy NAS-t.

(#33770) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Hello

TPlink 741ND ver 2.1es routeremet szeretném lecserélni egy erősebbre. A követlekező szempontok alapján:

- USB legyen rajta (nyomtató és később lehet HDD mitatt)
- Wi-Fi-je erősebb legyen mint a jelenleginek van (a legtávolabbi helyiségbe, ahol szükség van rá, már csak gyengén ér el)
- 1 laptop és 2 telefon használná a Wi-Fi-t (PC kábellel lenne rákötve), illetve időnként a szomszédos szoba TV-jén néznénk filmet is Wi-Fi-n keresztül számítógéről (vagy később hozzácsatolt külső HDD-ről).
- Nem létkérdés, hogy lehete vele torrentezni vagy sem, de ha tudja nem hátrány.

A net sebessége egyenlőre 30MB és kábelmodemről menne a routerre.

A hozzászólások alapján Asus RT-N56U és 65U routereket nézegettem, nem tudom ezek mennyiben felelnek meg az elvárásoknak, illetve megérie a nagyobb számú a +5ezer forintot.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#33771) Gubek-Einste válasza Attila2011 (#33770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jövőre tervezés miatt mindenképpen megéri egy gigabites router beszerzése, az általad kinézetteken kívül van még az Asus N15U/N16, TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900 is.
Akkor éri meg a nagyobb eszköz ha van olyan kliensed amely támogatja a 450-es wifi-t 5GHz-en. Hardveresen egy kicsit erősebb az N65U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33772) kali válasza Attila2011 (#33770) üzenetére


kali
legenda

szia,

mind a két típus megfelel szempontoknak, kivéve a wifi szórást, mert egyrészt beépített antennával rendelkeznek, másrészt a a wifi kapcsolat nem csak a router függvénye, hanem az ellenoldalaké, a beállításoké, környezeti tényezőké...stb.
bizonyos felhasználási módozatok mellett jobb lehet az rt-65u erősebb hardvere és jobb wifi képesség, de utóbbinak pláne feltétele, hogy a mimo többletet képes legyen kihasználni az ellenoldal, ellenkező esetben nem lesz jelentősége.
a jelenlegi routered nem mimo képes, de ha az ellenoldal az, akkor hozhat javulást a wifi a beépített antennák ellenére is, ellenkező esetben viszont az sem teljesen kizárt, hogy akár még gyengébb is lesz, de ez majd csak a konkrétumok ismeretében, illetve a gyakorlati próbát követően derül ki.

(#33773) Gubek-Einste válasza gurabli (#33768) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen egy router-től nem szabad elvárni egy gép/NAS teljesítményét, az újabb típusú AC-s eszközök már jelentősebb teljesítménnyel rendelkeznek de még mindig elmaradnak a többi eszköztől.
A legjobb megoldás egy NAS beszerzése lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33774) Jedster válasza Attila2011 (#33770) üzenetére


Jedster
tag

Ajánlott routerek, viszont belső antennás dual band mindkettő és térerőben nem biztos, hogy javulás lenne. Azaz, ha nem kell dual band és nem jó a belső antenna, akkor célszerűbb lenne egy TP-link 1043NDv2, 5dbi-s antennákkal, amik cserélhetők is. 1USB van rajt és 64MB RAM. Van hozzá custom firm, amire torrent kliens is telepíthető.

Viszont a térerő sem feltétlen probléma, ha a mostani routerre teszel mondjuk egy DD-WRT-t és belövöd Wifi repeaternek.

Ami TP-linken 2 USB-s, azok a dual band routerek. WDR3600, WDR4300. Ezekben 128MB a RAM. Viszont a 2,4-es hatótáv elvileg nem olyan jó, mint a 1043ND-n, és a processzor is gyengébb valamennyivel. Ha nagyon gyors torrentet és HDD megosztást szeretnél, akkor ASUS AC56U az ajánlott, vagy egy NAS a gyengébb router mellé.

(#33775) Attila2011 válasza Gubek-Einste (#33771) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszönöm a válaszokat Gubek-Einste, kali és Jedster!

(#33771) Gubek-Einste, (#33772) kali
A TV elvileg támogatja a wifit 5 GHzen, telefonról annyit találtam, hogy dual bandes (sony xperia sp), nem tudom ez jelenti a Kali által említett MIMO dolgot-e. Sajnos laptop (lenovo g580) esetében nem lettem okosabb, pedig talán ennél számítana leginkább.
A mostani wifi bár elér az adott szobába, csak a jel időnkánt szakadozik és gyenge, illetve lassú lesz a sebessége.

(#33774) Jedster
Jobban szeretnék Asust most, lehet hülyeség, de mert álló router. A mostaninak nagyon felmelegedik az alja mindig. Így Asus pedig talán jobban tud szellőzni. Az AC56U már picit drága, NAS pedig majd esetleg 1-2 év múlva lehetséges.
Wifi repeaterként mostani érdekes ötlet, ennek még utánna kell olvasnom majd.

(#33776) kali válasza Attila2011 (#33775) üzenetére


kali
legenda

a mobiltelefon esetén ne foglalkozz a mimo képességgel - nem tudja -, a notinál inkább kérdéses, de ezt kiderítheted, ha megnézed a benne lévő wifi modul típusát, amit megtehetsz például az eszközkezelőben, ha megkapta a rendes gyártói illesztést, akkor jellemzően pontos típust kiír.

(#33777) Attila2011 válasza kali (#33776) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Ennyit találtam róla: broadcom 802.11n
Nem tudom, hogy ez elég információ-e. A másik hálózati cucc a vezetékeshez volt úgy láttam.

(#33778) kali válasza Attila2011 (#33777) üzenetére


kali
legenda

ez kevés infó sajnos, de esetleg az aida64 többet mondhat, itt a próbaverziós extreme, nem kell telepíteni, csak futtatni; link
számítógép -> összegzés -> hálózat -> hálózati kártyák (itt látható a lan és a wifi is)

(#33779) adika4444 válasza kali (#33778) üzenetére


adika4444
addikt

Jaja, Aida is megmondja, de ha beírod futtatásba ncpa.cpl ott lesz a hálózat mellett a kártya típusa is sok más hasznos és kevésbé hasznos infó társaságában.

üdv, adika4444

(#33780) Attila2011 válasza kali (#33778) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Sajnos itt is csak ennyit írt, a pontos termékszámot nem mutatta. A ncpa.cpl paranccsal se mutatott többet.

(#33781) kali válasza Attila2011 (#33780) üzenetére


kali
legenda

akkor nem kizárt, hogy az a modul nem kapta meg a noti gyártója által adott illesztést, hanem csak az oprendszer által adott általánosat, és csak annak megfelelő minimális információt jelenít meg.
próbálj ránézni a noti gyártójának az oldalán adott wifi modulos illesztésre.
megpróbálhatod még; eszközkezelő -> jobb klikk a wifi modulra -> tulajdonságok -> részletek -> a tulajdonság fület lehúzod, ott lehet görgetni a fülön, és a hardverazonosítók, információs szakasz, szolgáltatás és más értékek segíthetnek.

(#33782) Attila2011 válasza kali (#33781) üzenetére


Attila2011
aktív tag

bcm43xng nt63 ennyit sikerült kihámozni, Broadcom oldalon találtam hozzá jó pár BMC43-al kezdődőt, de a vége már nem stimmelt.
Egyébként a win8-ban benne lévő drivert használja most, nincs hozzá külön feltéve.

(#33783) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni router vásárlásban, az alábbi kritériumok figyelembe vétele mellett:
1. Hölgy felhasználó, netezés, youtube, levelezés, semmi extra.
2. Digi legkisebb csomag, azt hiszem 20/10.
3. Csak WIFI használat, semmi kábelezés.
4. Eszközök: egy netbook, egy telefon.

Gyanúm szerint egy teljesen alap routerre lenne szükség, ami megbízható, egyszer beállítom és megy élete végéig. Nagyon fontos tényező az ár, minél olcsóbb, annál jobb.
Részemről preferált márkák: Asus, Linksys, TPLink, de lövésem nincs hogy az alsóbb szegmensből melyik típusokat érdemes megnézni.

Szerk: elolvastam az első hozzászólást, tárgytalan... :B

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#33784) kammler


kammler
senior tag

Hello!

Az ideg szét****sz már ettől a HG8245-től. Ezek mit műveltek itt, a LAn1 SSID1-nél van beállítva a binding opció. Többi LAN portbol internet nuku, de még DHCP-n se kap semmit. Ezek hülyék? Hiába állitom be az admin jelszóval, hogy bridged PPoE mert ott meg szürke a binding lehetőség. Hát hogy a jó büdös retkes csába lehet ez után kötni egy búval izélt routert??????? Dynamic IP-vel, ha WAN-ba dugom megy minden. Csak épp megjeleni a WAN oldalon a HG login ablaka, a nem megváltoztatható 3play jelszóval együtt.

[ Szerkesztve ]

(#33785) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Most gondolkodok router vásárlásán, és a WDR-4300 on gondolkodom innen :
[link]
Itt 14,5k pént + szállítás, ami szerintem 1 év garivan nagyon rendben van.

A gondom a jelenlegivel (UPC)-s hogy instabil, és sokszor csak korlátozott kapcsolat van, nincs net, nem lát hálót, vagy nincs wifi, ezek vegyesen. Előtte egy ASUS WL-520GU-m volt DD-WRT vel azt nagyon szerettem, stabil volt, de OpenWRT -re írták, hogy nem stabil rajta, így lett DD. De csak 10/100 as.
Most viszont azt hiszem legjobb Ár/érték arányban ez a router van.

Ki kellene szolgálni egy Atom330 alapú nast raid5 ben vannak benn lemezek, 1 asztali pc és a házban van 5 laptop, 3 okostelefon és 1 tablet.
Ezek között kellene egy kétszintes családiházban, hogy mindenhol legyen erős wifi is.
Ezt úgy gondolom, hogy az asus-t befognám egy repeater bridge-nek tenni.

A kérdésem az hogy a 4300 as most tényleg a legjobb vétel e ? vagy van e nála jobb ?
Illetve, hogy a vargalex es firm- ha jól látom 1.1.7 , de openWrt oldalán már 1.7 van ha jól láttam.
Azóta nem volt frissítve, vagy ez amint felteszem a vargalexet tudja magát frissíteni ?
Vagy ez hogyan működik ?
A válaszokat előre is köszönöm!

Péter-Sopronból

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#33786) adika4444 válasza HalasKYO (#33785) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Minden kérdésre nem tudok válaszolni, de azért...
A 4300 csak akkor érné meg, ha 5 Ghz-t támogató ezközök vannak. Ha nincsenek, akkor 1043 érné meg, de majd azért várd meg többek véleményét is.
Egyéb iránt ha még is van 5 G-s ezközöd, nagyon jó választás ez a masina...

üdv, adika4444

(#33787) Gubek-Einste válasza HalasKYO (#33785) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz a TP-Link 4300.
Az OpenWRT-val kapcsoltban keresd vargalex fórumtársat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33788) LLam


LLam
senior tag

sziasztok,

valahol azt olvastam, hogy a TP-LINK TD-W8970 adsl modem része nem kompatibils a magyar vonalakkal :F
ez igaz lehet?

olyan 28e-ig mit javasoltok? Olvastam, hogy a TP-LINK TD-W8970 ár/szolgáltatás bajnok, de jó lenne egy olyan amiben van adsl modem is..

Stay hungry!

(#33789) Gubek-Einste válasza LLam (#33788) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott a modem-router egybe eszközök több ok miatt is, inkább egy különálló modem + router ami ajánlott.
Modemből D-Link 360R T1E (fekete) vagy 321B, egyből mehet rá dchard firmware is.
Router-ből ízlés és igény szerint, annyi pénzből már gigabites típust is lehet kapni, ajánlott eszközök: Asus N15U/N16/N56U/N65U, TP-Link 1043ND/3600/4300/4900.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33790) LLam válasza Gubek-Einste (#33789) üzenetére


LLam
senior tag

Köszönöm a választ!

Olvastam itt a fórumban, hogy nem javaslod/javasoljátok az "egybecuccokat", csak nekem sok kicsit a modem a router meg a gigabites switch, de ez legyen a legnagyobb bajom :) (értem, hogy a gigabites routerrel a swich is "nyugdíjazható", de csak addig amíg elég a 4 port :D ). Amilyen szerencsés típus vagyok pont olyan modemem van mint amit te írtál! (360r t1e) :) Pedig az externet erőltette rám..

Stay hungry!

(#33791) atiiika


atiiika
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A kér router közül melyiket éri meg jobban megvenni?(nem sok az árkülönbség köztük)

TP-Link TL-WR1043ND
TP-Link TL-WDR3600

(#33792) kali válasza atiiika (#33791) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben kell a dual band, tehát az 5 GHz is, úgy a tl-wdr3600 kell, mert az szimultán dual band (2.4 és 5 GHz) képes, ellenkező esetben jó a csak 2.4 GHz képes tl-wr1043nd v2 is.
vannak más eltérések is, a tl-wr1043nd v2 egy usb csatival rendelkezik, a tl-wdr3600 viszont kettővel, illetve hardveres különbség is adott, előbbi erősebb prociban, utóbbiban dupla ram van, illetve wifi mimo eltérés is van, de ezek már csak részletkérdés.

(#33793) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan router, ami alapból tudja (mindenféle openwrt-s mókolás) nélkül gyárilag valamilyen torrent kliens futtatását? Van már egy WD 2TB Red HDD-m ezen lenne minden cuccom, NAS-t nem akarok ha nem muszáj...
Első hsz alapján vannak ilyen routerek, csak nem tudom, hogy ezek alapból képesek torrentezni, vagy kell egy "kis" mókolás (mint a jelenlegi 1043ND-nél... jajj: ilyet nem szeretnék)

Köszi szépen! :R

Bogyóka

(#33794) proradeon válasza TomiLi (#33793) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az első hozzászólásban (pontosabban Téma összefoglalóban) csak azoknál a router-eknél van feltüntetve a torrent futtatási lehetőség, melyek alapból, gyári firmware-rel tudják azt, "mindenféle openwrt-s mókolás nélkül". :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#33795) TomiLi válasza proradeon (#33794) üzenetére


TomiLi
addikt

Értem! Köszi szépen! Ez nekem nagyon jó hír!!! :R

Bogyóka

(#33796) odipapa válasza TomiLi (#33795) üzenetére


odipapa
senior tag

Annyira azért ne örülj, nem igazán szokta senki használni ezeket a klienseket, és nem véletlenül.

(#33797) TomiLi válasza odipapa (#33796) üzenetére


TomiLi
addikt

Bővebben tudnál nekem erről mesélni? :R

Ezek szerint nekem jobb lenne inkább valami egylemezes NAS?
Tök hülye vagyok a Linuxhoz, így se tudásom se türelmem nincs foglalkozni a routerek módosított firmware-ivel. Adtam egy esélyt a 1043ND-nek, sikerült is rávarázsolni beállítani (részben) egy módosított firmware-t, el is indítottam egy-két torrentet, de nekem nem tetszik (biztos valami elrontottam), mert nagyon lassú, döcögős a kezelő felület, párszor lekapcsolta a külső hdd-t, néha a router indult újra.... Én itt feladtam... :B

Bogyóka

(#33798) Multibit válasza TomiLi (#33797) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek szerint nekem jobb lenne inkább valami egylemezes NAS?
Bingó!!!

(#33799) TomiLi válasza Multibit (#33798) üzenetére


TomiLi
addikt

És annak a torrent kezelő felülete/használhatósága/megbízhatósága miben lesz jobb, mint egy gyári asus router-é?

Bogyóka

(#33800) Multibit válasza TomiLi (#33799) üzenetére


Multibit
veterán

Azok, akik torrentre használják routerüket, szinte mind 3rd party firmware-rel teszik. A gyári megoldások, fapadosak. Tehát eleve abból indulj ki, hogy az összehasonlítás a 3rd party fw-s router és a NAS/számítógép között történik. És még így is...
A routerek hardvere nem hardcore torrentezésre (és nem médiatárnak) lett tervezve. Sokan panaszkodnak, amiért lassú a router lemezkezelése. Naná, hogy lassú! Nem ez a fő funkciója. Vissza kell fogni a torrentezést és akkor használható marad a router (routolni is tud :) ). Persze vannak izomrouterek, amelyek már gyorsabban kezelik a HDD-t és a CPU-juk is olyan mint egy olcsóbb NAS-é, de azoknak meg is kérik az árát (értsd: kb. ott vagy egy ilyennel, mintha vennél egy átlag routert egy olcsóbb NAS-sal). Viszont egy ilyen kombó használhatóságban veri az izomroutert. Vagyis ne számíts arra, hogy egy olcsóbb routerrel teljes értékű torren géphez jutsz!
Ha telepítesz a NAS-ra pl. egy Transmissiont, a Windowsra meg egy Transmission Remote GUI-t, akkor kb olyan kényelmesen töltögethetsz le, mint egy uTorrenttel. Nem kell a router szoftverével mókolni, nem kell light-osan torrentezned, mehet ami a csvövön kifér, és a router is tehermentesítve lesz a felesleges terhelés alól.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.