Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) krealon válasza MADcat (#33397) üzenetére


krealon
veterán

"A mókolással elvagyok, mennyire bonyolult? Mintha csak fw cserélnék, vagy konzolosan kell felkonfigurálnom?"

Ha sikerul szerezned egy TL-WR842ND v1-et, akkor arra letezik Vargalex build, ami mar tartalmazza a felhasznalok altal leggyakrabban hasznalt modulokat es teleipteni is ugy lehet, mint egy sima firmware frissitest.

v2-re Poli27 buildje rakhato, amibe sajnos az NTFS tamogatas nem fert bele.

Ha van kedved, akkor egy pendrive segitsegevel (extroot) tetszoleges konfiguraciot osszeallithatsz magadnak a Barrier Braker OpenWRT agbol a v2-es tipusra. Ez nyilvan melyebb linux tudast igenyel, viszont jobban szemelyreszabhato.
Nemekd kell dontened, hogy mennyit fizetsz erte, tekintve hogy "az ido penz". :)

Szerk:
(#33399) Claude Leon
Egyetertek.

[ Szerkesztve ]

(#33402) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv skacok!
Milyenre cseréljem az Asus N12 D1 -et digi top net alá? A wifi csak egy telót látna el 50nm-es panelban.

(#33403) MADcat válasza krealon (#33401) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Na ez jónak tűnik!

Köszönöm! :R

Igazából "felhő funkció" nekem nem nagy fájlokra kell, sok kisebbre, amit mobilról elérek. Nagy fájlok max helyi média fogyasztásra, filmnézésre kell.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#33404) Gubek-Einste válasza ma.ci23 (#33402) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

80-as net alá már gigabites típus ajánlott, 20k alatt a következőek vannak: Asus N15U/N16/N56U, TP-Link 1043ND/3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33405) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Nézegettem még az asus n56u -t, erre ugye nincs semmi custom firmware?? :U. Mennyire működnek jól azok a tipusok amire nincs tomato vagy másik firmware?? :U :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33406) Intruder2k5 válasza kk831228 (#33405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De bizony van, és használják is elég sokan!

(#33407) Jedster válasza ma.ci23 (#33402) üzenetére


Jedster
tag

Bocs, hogy belekontárkodom a topicba, de nem biztos, hogy megéri váltanod. Elvi maximum 80/25 a topNET csomagnál. Ez lehet, hogy kevesebb a gyakorlatban (8/4 a garantált). A 25 felfele viszont a mostani routeren is simán átmegy. Szerintem először mérd le speedtest.net-en, hogy mennyi jön át a diginetből. Aztán kösd össze direktben, és úgy is nézd meg. Aztán döntsd el, megér-e ez neked egy új 15-20ezres routert.

(#33408) kk831228 válasza Intruder2k5 (#33406) üzenetére


kk831228
addikt

Na ez nagyon jó köszönöm!! :C :R. Akkor most bele kell majd olvasgatni ebbe is. Jajj ezek a kényszerek... :W Pedig már kezdtem rábeszélni magam az n16u-ra :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33409) Intruder2k5 válasza kk831228 (#33408) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

N16U-ra inkább ne, mert olyan nem is létezik! :)

Vagy N16, vagy N15U! :)

(#33410) kk831228 válasza Intruder2k5 (#33409) üzenetére


kk831228
addikt

Jah... :B :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33411) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Egy olcsó egyszerű routerre lenne szükségem. Vezetékes porton 1 PC+1TV-hez kell és a wifi-t kéne kiszolgálni 1-2 géppel. A probléma, hogy panelbe kéne és a roter és a másik gép közti wifinek 2 közfalat is át kell vinnie. Van valkinek tapasztalata, hogy 10e Ft alatti kategóriában melyikkel tudom biztosan megosztani a netet? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#33412) Intruder2k5 válasza Lesliegold (#33411) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N12 D1 esélyes lehet a 2x5dBi antennával, ettől olcsóbban pedig még a TP-LINK 841ND v8 van hasonló adottságokkal, amit ajánlani szoktak itt a többiek, bár jómagam kerülöm a TP-LINK-et!

(#33413) ma.ci23 válasza Jedster (#33407) üzenetére


ma.ci23
tag

Köszi én is hasonló képen gondolkodom.-de most például tegnap óta megy mint a veszedelem routeren keresztül,torrentbe láttam 10Mb/s-ket is általánosságban pedig 8,5Mb/s ment :DD.Lehet megmarad ez a jó kis Asus :D

(#33414) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! 120Mbit/s-os netet osztanék szanaszéjjel 180 m^2-es házban! Erre a routerre gondoltam, mi a véleményetek róla? [link]

[ Szerkesztve ]

(#33415) kali válasza Nagynozi (#33414) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott esetben érdemes figyelembe venni, hogy a 2.4 GHz sávot beépített antennán szórja, csak az 5 GHz megy a külsőn.
tudni kellene, hogy milyen mimo képességű ellenoldalak csatlakoznak majd rá, mert annak függvényében - a wifi szórás tekintetében - jobb döntés lehet például a tl-wdr4300, ami wifi tekintetében annyival tud kevesebbet, hogy a 2.4 GHz alatt csak 2*2:2 mimo képes - 5 GHz alatt az is 3*3:3 -, de ez általában nem is igazán mondható hátránynak, mert nagyon ritka adott sávon a 3*3:x mimo képes eszköz, viszont a tl-wdr4300 esetén nem csak az 5 GHz, hanem a 2.4 GHz is a külső antennán szór, így jellemzően jobb a "lefedettsége", ami szélsőséges környezetben pláne megmutatkozik.

(#33416) Nagynozi válasza kali (#33415) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Köszönöm az infót, de már megrendeltem nagy felindulásomban, mert annyira rossz a mostani routerem, hogy 18-20 Mbit/s-ot tudok vele csak átküldeni, ennél csak jobb lehet. Amúgy rendeltem mellé 5GHZ-re képes adaptert is, szóval csak megoldom, hogy szépen jöjjön a sávszélesség.
Plusz még lenne olyan kérdésem, hogy 2,4ghz + 5ghz-es sávot lehet egyszerre használni?

(#33417) kali válasza Nagynozi (#33416) üzenetére


kali
legenda

igen, a router szimultán dual band.
tudni kell még, hogy az 5 GHz érzékenyebb a távolságra és a különböző akadályozó tényezőkre, és ez minden wifi eszköz esetén igaz, mivel maga az 5 GHz működési technológiai sajátossága, tehát nem szabad meglepődni, hogy ahol még elérhető a 2.4 GHz, ott esetlegesen már nincs, vagy sokkal gyengébb az 5 GHz jel.
amennyiben csak g szabványos routered és/vagy ellenoldali wifi modulod van jelenleg, úgy a maximum 20 megabit/sec "mérhető" átviteli sebesség amiatt is lehet, mert az 54-es kapcsolati sebességű g szabványos eszközök korlátja - 54 megabit/sec a kapcsolat és a sebesség, de a wifi forgalomban a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak, és mérésre csak a hasznos adat kerül, de a forgalom szükséges része a körítés is, innen az 54 és a ~ 20 megabit/sec különbözete - adott sebesség, a gyorsabb átvitelhez már n szabványos eszköz kell minden oldalra.

[ Szerkesztve ]

(#33418) Nagynozi válasza kali (#33417) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

A legtöbb eszköz a routertől maximum, olyan 1-2 sima téglafal + 4-5 méter távolságra van, de lehet közelebb. Viszonylag kis sugarú körben vannak az eszközök ( beleértve az új Smart TV-t is ).

(#33419) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani synology ds214play-hez megfelelő routert?
a wifi nem fontos.

(#33420) Intruder2k5 válasza ggg666 (#33419) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Routert leginkább az internethez veszünk, és nem a NAS-hoz! Ha csupán a NAS-hoz szeretnél választani, akkor vedd meg bármelyik Gbit-es típust!

(#33421) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Milyen routert vegyek?

Családi ház, wifi extender nélkül szeretném megoldani az egészet.

Eszközök vegyesen használják a 2,4 és 5 ghz-et.

Ezt néztem ki : [link]

Más javaslatot szivesen meghallgatok.

Köszönöm :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#33422) idlof


idlof
csendes tag

Sziasztok!

Lehet még olyan megbízható router-t kapni ami nem wifi-s?
Esetleg ajánlanátok is? Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#33423) Intruder2k5 válasza idlof (#33422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És az miért jó? A WiFi-t ki lehet kapcsolni, le lehet tiltani, és esetleg az antennákat is le lehet csavarni! Így kicsit nagyobb lenne a választék... A WiFi nélküli router manapság már szinte kuriózum, illetőleg a nem soho kategóriában van belőle bővebb kínálat!

(#33424) LógaGéza válasza idlof (#33422) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nézz szét a Mikrotik SOHO környezetbe szánt termékei között (pl RB750G).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33425) ggg666 válasza Intruder2k5 (#33420) üzenetére


ggg666
őstag

Csak az otthoni 5000 ft-os routeremen nem lehet a nas szolgáltatásaihoz elég portot nyitni!

(#33426) Intruder2k5 válasza ggg666 (#33425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor olyat kell választani, amire van 3rd party firmware, azokban jellemzően sokkal magasabb a port forward limit (első bekezdés), mint a gyári szoftverekben! Mondjuk itt szinte kizárólag csak olyanokat szoktunk ajánlani!

[ Szerkesztve ]

(#33427) Jedster válasza drmazsi (#33421) üzenetére


Jedster
tag

Szia,
Biztos nem rossz a router amit kinéztél, de Ralink és Realtek chipek vannak rajt, és szerintem nem túl elterjedt idehaza. ASUS RT-N66U-n is elgondolkodhatnál, az biztosan jó vétel. Arról van több forumos tapasztalat is (pozitív).
http://prohardver.hu/tema/asus_rt-n66u/hsz_1-50.html
http://www.asus.com/hu/Networking/RTN66U/

(#33428) Gubek-Einste válasza drmazsi (#33421) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen nethez kellene?
Mennyit szánsz a beszerzésre?
Pontosan mint jelent a családi ház (falak száma/anyaga, távolságok)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33429) drmazsi válasza Gubek-Einste (#33428) üzenetére


drmazsi
aktív tag

T-home net, 50/25perpill. Viszont Oktoberben költözök, de a routert vinni akarom, de addig meg nem akarok szenvedni a gyenge jellel.A sebesség is nő majd, min egy 120/50-esre

A beszerzésre én maximum 20 ezret gondoltam, de ha azt mondod h 35ért van egy olyan amit nem fogok megbánni, elgondolkozok, de az elsődleges az 20 ezer forint.

Családi ház : 110 m2, régi éptésű tégla falak,1 szint, 3 fal van a router és a laptop, mobil és egyéb eszközök között.

Ahova megyek, ott is körülbelül ekkora alapterület lesz

Don't hate the player, hate the game ...

(#33430) Gubek-Einste válasza drmazsi (#33429) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites portokkal szerelt típust érdemes venni, már csak a tervezett 100+ net miatt is, 20k-ból.
Ajánlott típusok: TP-Link 3600/4300, Asus N56U, 20k felett pedig szóba jöhet még a TP-Link 4900/Archer C7, Asus N65U/N66U/AC56U is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33431) drmazsi válasza Gubek-Einste (#33430) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszönöm a segitséget! :R

TP-link lesz szerintem, a 4300, 1000ft-al drágább a 3600nál.

Don't hate the player, hate the game ...

(#33432) Klara_


Klara_
őstag

Netem: 40/20 Mbps digi.
Jelenlegi rooter: TL-WR841ND v8, Cat 5 kabelezessel.
Eszkozeim: HP Probook (W8, gigabit lan), LG 575S TV (LAN, DLNA), 2db USB kulso rack. Telefonok neha WiFi-n, a tobbi halozatba kotve.
Amit szeretnek: A kulso HDD-ket ne kelljen folyamatosan ki-be huzogani a TV-bol / laptopbol. Orulnek ha latna a TV / Laptop is a tartalmukat. Valamint valamilyen p2p klienst futtatni kepes eszkozt szeretnek, hogy ne kelljen folyamatosan menni a laptopnak seedeles alatt. WiFi kikapcsolhatosaga fontos lenne, nem szeretnem a felesleges elektroszomot. A jelenleg TP-Linkben az tapegyseg feszszabalyzojanak a zaja ejszaka rettenetesen zavar. Ha mar cserelek halk eszkozre vagyom.
Arban 30.000,- korul.
Ha ilyen eszkoz nincs, milyen NAS-t kellene vennem es ahhoz milyen nema tapegyseges rootert ajanlanatok?
Koszonom elore is.

[ Szerkesztve ]

(#33433) Intruder2k5 válasza Klara_ (#33432) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ASUS RT-AC56U ára jelenleg 30k körül mozog, és ez manapság (és még jó ideig) mindenre elég szerintem! USB 2.0 és 3.0 portok, WiFi ki/be kapcsolás, Dual Band, Gbit, Dual ARM proci, 256MB RAM, torrent kliens, custom firmware lehetősége, stb...

[ Szerkesztve ]

(#33434) Klara_ válasza Intruder2k5 (#33433) üzenetére


Klara_
őstag

Ok, koszonom, ha ezeket mind tudja meg is felel.
Gyari FW-vel hasznalnam, linuxos parancsokba nem igen bonyolodnek bele.
Az Asus tapja mennyire zajos, az eloszto mellett ulok 40cm-re igy elegge kozel lesz hozzam, a TP-Linkjet is ezert hallom, nappal is este pedig katasztrofa. (Van aki a csalabol a TP-Linket is csak akkor hallja ha rateszi a fulet 1cm-re, ez viszont engem nem vigasztal.)
Varhato esetleg, valami ujabb modell (2-3 honapon belul) amire meg erdemes lenne varnom?

(#33435) Intruder2k5 válasza Klara_ (#33434) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ezek amiket leírtam, mind gyári "fícsörök"!

Az, hogy custom fw-t teszel rá, nem jelenti automatikusan azt, hogy Linux-os parancsokkal kell bajlódnod! Abban is minden - akárcsak a gyári szoftverben - webes felültről érhető el, állítható be, legyen az torrent, dlna, ftp, vagy éppen samba szerver! Egy néhány éves Tomato verziónak van Online kipróbálható felülete! Egyébként tény, hogy az ASUS-nak gyárilag is elég kellemes a szoftvere, tehát ha csak nincsenek extra igényeid, akkor remekül együtt lehet élni a stock firmware-el is!

Mondom ezt én, aki évek óta Tomato-t használok! :)

Zajos táp? Nekem már a sokadik ASUS routerem van, de eddig egyiknek sem zúgott/búgott a tápja! Bár tény, hogy az első, WL-500gP szériának típushibája volt a tápban lévő kondi elfáradása, de hangot ekkor sem adott, és ez már egy tizenéves konstrukció, az újaknál ez már nem jellemző!

Ha mindenáron újabbat/drágábbat akarsz, akkor ott van még az RT-AC68U, ami cirka egy húszassal kerül többe, de különbség csak a WiFi-ben van (AC sebesség, és külső antennák), egyéb hardveres tekintetben (RAM, proci, flash) ugyanaz!

[ Szerkesztve ]

(#33436) vasq


vasq
csendes tag

Üdv

Router vásárlás előtt állok, ugyan az az igényem mint klara_-nak, ezért kb meg is lett válaszolva a kérdésem,de lenne még egy apróság.

Asus RT-N65U és a RT-AC56U mi a lényeges különbség? (én annyit látok hogy az egyik 750 a másik 1200 átviteli sebessége van.) Van valami ami esetleg elkerülte a figyelmemet?

Előre is kösz a választ.

(#33437) Intruder2k5 válasza vasq (#33436) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen van! Az AC56U-nak már ARM processzora van, ami amellett, hogy MHz-ben is gyorsabb, egy generációval újabb is, és sokkal nagyobb teljesítményű! És dupla annyi RAM-ja is van!

[ Szerkesztve ]

(#33438) vasq válasza Intruder2k5 (#33437) üzenetére


vasq
csendes tag

Tehát megéri azt a +5000 forintot abszolút otthon használatra filmezés céljából?(egy 3TB WD külső hdd lenne rákötve)

(#33439) Intruder2k5 válasza vasq (#33438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, szerintem bőven megéri!

(#33440) vasq válasza Intruder2k5 (#33439) üzenetére


vasq
csendes tag

Rendben. köszönöm akkor ezt veszek.

Ezt minden gond nélkül rá tudom kötni?
http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=280#tab3

És ha jól értem akkor ezzel a routerel tudok úgy tölteni torrentről hogy a gép ki van kapcsolva.?

(#33441) Intruder2k5 válasza vasq (#33440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sosem próbáltam, így én nem fogok tudni neked garanciát adni pontos HDD típusra, de elvileg bármilyen lemezzel kellene, hogy menjen!

Igen, van benne torrent kliens, ami természetesen működik a PC kikapcsolása után is!

http://event.asus.com/2012/nw/dummy_ui/EN/
USB application -> Download Master

[ Szerkesztve ]

(#33442) Gubek-Einste válasza vasq (#33440) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a linkelt eszköz egy NAS így semmilyen kompatibilitási gond nem lehet router felé mivel LAN port kell neki.
Én inkább rá tennék torrent klienst mint a router-ét használnám.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33443) Intruder2k5 válasza vasq (#33440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy Gubek-Einste is írja előttem, ez nem USB-s HDD, hanem egy Network Drive! Ez nem arra való, amiről itt éppen beszélünk! Erre a célra olyan HDD kell, amit USB kábellel kötsz a routerhez!

(#33444) Klara_ válasza Intruder2k5 (#33435) üzenetére


Klara_
őstag

Koszi, akkor marad ez ASUS RT-AC56U, a WiFi resz abszolute nem hat meg, 99%ban ki is lesz kapcsolva vezetekleve van mindenem.
Tap hang: fesz szabalyzoja sipol szaggatva a TP-Linknek, soha semmim nem csinalt meg ilyet ezert is idegesit. A kulso rackben levo HDDnek a hangjat ami szinten mellettem van elnyomja, raadasul idegesitoen magas frekvencian szol.

(#33445) vasq válasza Gubek-Einste (#33442) üzenetére


vasq
csendes tag

Felmerult mégegy kerdes, akkor ha jol ertem ezt a wd nas-t amit linkeltem, siman egy alap routere is ra tudom dugni s mukodni is fog? Es a tvrol is el tudom erni a rajta levo filmeket.?

[ Szerkesztve ]

(#33446) Intruder2k5 válasza Klara_ (#33444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ismerem, nekem a LIDL-s akkutöltőm sípol így, de irgalmatlanul, ott viszont annyival jobb a helyzet, hogy az csak néha nap megy egy-két órát, amikor éppen szükség van rá! Visszavittem első nap, kicserélték, ez ugyanúgy sípol, hát beletörődtem, mert egyébként nagyon tetszik!

(#33447) Gubek-Einste válasza vasq (#33445) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel egy hálózati eszköz így igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33448) Schuby


Schuby
aktív tag

Üdv!
Lecserélném jelenlegi routerem gigabitesre, gyorsabb wifivel.amit ki kel szolgálnia 1 zyxel NAS, 3-5 laptop wifin, 2 asztali kábelen, nyomtató server kábelen,1 média lejátszó kábelen, 3 tablet és legalább 5-6 telefon.jelenleg egy TP link 741 es és egy 1005 ös switch oldja meg a feladatot.
Nem a legolcsóbb megoldást keresem de azért nem szálljon el az ár. mit tudtok javasolni ? igen tudom a switch is csere

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#33449) Jedster válasza Schuby (#33448) üzenetére


Jedster
tag

Szia!
Mint lelkes amatőr válaszolnék. Azt kell tudni, hogy a switch nem forgalomirányító eszköz, tehát a teljes adatfolyam a routeren keresztül van irányítva. Nem írtad mennyire kell erős router, illetve kell-e 5Ghz, vagy mekkora összeget szánnál rá. Így egy 2,4-es routert ajánlanék első körben. Ha jól sejtem, a switch a sok csatlakozó miatt kell, ezért ha a sebessége elég, akkor meghagynám (ha kell a csatlakozó). Én azt javaslom, nyisd le a téma összefoglalót a fórum tetején, és nézz szét a felső kategóriás ajánlott routerek között. Ha 20 alatt akarod megúszni, akkor én egy ASUS N15U-t, vagy TP-link 1043ND V2-t (a fekete dobozos) ajánlanék. Ezerszer gyorsabbak a mostani routerednél, és van rájuk nagy tudású custom firmware, ha nem elég okos a gyári. Ha nagyon izmos dualband router kell, akkor 30 körül már kapni ASUS RT-AC56U-t.

Persze ha tényszerűbb tanácsokat szeretnél, akkor nem ártana részletesebben leírnod mi mire van most kötve, mit szeretnél gyorsítani, mire van használva a sok rákötött eszköz (a médialejátszó és a nyomtató egyértelmű).

[ Szerkesztve ]

(#33450) Gubek-Einste válasza Schuby (#33448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net alá kellene?
Mennyi van a beszerzésre?
Milyen környezetbe kellene (falak száma/anyaga, távolságok, alapterületek)?
20k alatt: Asus N15U/N16/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300
20k felett: Asus N56U/N66U/AV56U/AC66U/AC68U, TP-Link 4900/Archer C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.