Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) csonti07 válasza liqquid (#16399) üzenetére


csonti07
tag

a géphez kábellel vinném mert nincs messze tőle sőt 1-2 méter kb.
szóval olcsóbban nem lehetne megúszni?:)
kb 10 alatt, de ha muszáj drágább akkor...
csak a gépen menne a torrent meg minden oda kellene ugyanolyan sebesség mint most.

[ Szerkesztve ]

(#16402) liqquid válasza csonti07 (#16401) üzenetére


liqquid
tag

Lehet olcsóbban is csak azok lassabbak lesznek vezeték nélkül vagy netán nem lesznek megbízhatóak/stabilak, ha leírod pontosan, hogy hány géphez kell még vezeték nélkül és milyen sebesség szükséges azokhoz akkor tudok ajánlani olcsóbbat.

(#16403) csonti07 válasza liqquid (#16402) üzenetére


csonti07
tag

tehát a lényeg, hogy maradjon meg a sebesség az asztalinál amihez kábellal menne.
lenne hozzá egy laptop ami netezésre lenen használva szóval annyira nem.
+teló ami csak ritkán.
szóval a wifinél annyira nem számít a sebesség de legyen stabil/megbízható és a lényeg h az asztalinál maradjon úgy ahogy most van.

(#16404) liqquid válasza csonti07 (#16403) üzenetére


liqquid
tag

Akkor ezek vannak amik megfelelhetnek még neked olcsóbban: Netgear WNR1000 , Asus RT-N10 , D-Link DIR-600 . Tudásra egyforma mind na meg árban is :) . Ezek közül amelyik márka szimpatikusabb neked.

(#16405) Troy. válasza Intruder2k5 (#16366) üzenetére


Troy.
addikt

Ez jól néz ki, de ha jól értem a "Tomato" egy moddolt firmware - nem a gyártók által készített - amit nekem kéne majd rátenni a routerre? Előszerelt nincs? :) Monitorozás olyan nagy kuriózum?

.

(#16406) csonti07 válasza liqquid (#16404) üzenetére


csonti07
tag

sztem EZ lesz a befutó.
ennél lehet egybként kicsit drágább is ha vmennyit számít.
de ha mind1 akkor jó lesz.
köszönöm szépen a segítséget.

(#16407) liqquid válasza csonti07 (#16406) üzenetére


liqquid
tag

D-link-nek max tápja szokott beszarni amúgy stabil cuccok, az az 1 hátránya lehet, de ez is olyan dolog, hogy sokminden függvénye van akinek már évek óta megy :) ...

(#16408) csonti07 válasza liqquid (#16407) üzenetére


csonti07
tag

akkor jobb lenne az Asus?

(#16409) liqquid válasza csonti07 (#16408) üzenetére


liqquid
tag

Sztem mind jó igazából, ez emberfüggő ki melyik márkában bízik, ha én választanék akkor valószínűleg Netgear-t vennék, mert nekem szimpatikusabbak annak a cégnek a termékei, ha kicsit többet akkor még ebben a kategóriában 2 ezer forinttal többért van buffalo is, aztán ha ezeket valamiért elvetném akkor gondolkoznék, hogy d-link legyen vagy asus, d-link-nek mondjuk már több tapasztalata van ha nem csalnak emlékeim hálózati eszközök gyártásában, de ezek attól is lehetnek, hogy nem kedvelem a távolkeleti cégeket persze attól még vannak jó termékeik, meg amúgyis minden-t ott gyártanak már, úgyhogy ez totál relatív, tudásba mind 1forma, és elvileg ez mind megbízható termék :) . (Netgear: Amcsi , Buffalo: Japó , Asus: Csájna, D-link: tájván :)

[ Szerkesztve ]

(#16410) csonti07 válasza liqquid (#16409) üzenetére


csonti07
tag

melyik az a buffalo?
lehet h az lesz:D

(#16411) csonti07 válasza csonti07 (#16410) üzenetére


csonti07
tag

és melyik netgear?:)

(#16412) liqquid válasza csonti07 (#16411) üzenetére


liqquid
tag

Buffalo AirStation WCR-GN , Netgear WNR1000

(#16413) csonti07 válasza liqquid (#16412) üzenetére


csonti07
tag

a netgear lesz:D
nagyon tetszetős.
de ugye adnak hozzá antennát?

(#16414) Julot válasza Intruder2k5 (#16400) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat, Az asus árban közelebb van az elképzeléseimhez, könnyen lehet, hogy bevállalok egyet!

Igen, TP-Linkem van, TL-WR741ND, de fogalmam sincs lehet-e felrakni rá GG-wrt.-t :B

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16415) Intruder2k5 válasza Julot (#16414) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen lehet... ITT tudod letölteni a jelenleg aktuális verziót. Első flash-eléshez a factory-to-ddwrt.bin file kell, később frissíteni pedig a tl-wr741nd-webflash.bin-el lehet. Egyébként a DD-WRT ÍGY néz ki, ha felteszed, akkor valami ilyesmire számíts...

[ Szerkesztve ]

(#16416) breezer55 válasza Intruder2k5 (#16397) üzenetére


breezer55
csendes tag

Ez a torrentes dolog nagyon megfogott.. tehát rákötöm a másfél terás külső vinyómat és onnantól mit kell vele csinálni, hogy töltse fel meg le a torrenteket??

(#16417) Julot válasza Intruder2k5 (#16415) üzenetére


Julot
aktív tag

Ó, köszönöm! Mielőtt még esetlegesen felesleges vásárlásba verem magam megpróbálom felrakni, hátha megoldja az ssl.gstatic.com problémát...

Megkérhetlek - akár privátban - leírnád, hogy pontosan mi a firmware felrakásának folyamata?

Nagyon köszönöm!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16418) Intruder2k5 válasza Julot (#16417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Letöltöd a fentebb említett file-t, majd nyomsz egy reset-et a routeren, aztán pedig a webes felületén a firmware upgrade menüben betallózod a letöltött file-t, és feltolod rá... A flashelés maximum 1-2 perc alatt megtörténik, majd a router újraindul. Elindulás után kérni fogja, hogy állítsd be a belépési nevet és jelszót, azt első körben hagyd ki, és nyomj neki megint egy reset-et, és ez után kezdheted a beállítást...

(#16419) Intruder2k5 válasza breezer55 (#16416) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a téma már elég hosszú lenne, és nem pont ide való, tehát ha bővebben érdekel, akkor kérdezősködj a saját topikjában. Mellesleg a jelenlegi utolsó hozzászólásban, amit szintén én írtam, pont az van linkelve, ami Neked is kell... :)

[ Szerkesztve ]

(#16420) MrCsiT válasza Intruder2k5 (#16395) üzenetére


MrCsiT
addikt

Köszi a választ, ezt megnézem. Az altatás után - vagy ha a wifi-t ki/bekapcsolom rajta, a - Win7-es laptop másodszor nem kap IP-t (bekapcsoláskor volt neki, akkor kapott a DHCP-n a 320N-től) kérdésre esetleg van ötleted ?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#16421) Julot válasza Intruder2k5 (#16418) üzenetére


Julot
aktív tag

Nagyon köszönöm, hogy szántál rám időt, és segítettél!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16422) Intruder2k5 válasza MrCsiT (#16420) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nincs, de nekem ez inkább tűnik a Win7-ben lévő hibának, mint a routerének...


Julot
Ne viccelj már, nagyon szívesen! Remélem, hogy a problémád is megoldódik!

[ Szerkesztve ]

(#16423) Wikoo válasza Coolmat (#16391) üzenetére


Wikoo
aktív tag

köszi a válaszod, már meg is rendeltem egy tp link 1043ND routert. :R

Békesség, boldogság! x)

(#16424) szkopi


szkopi
csendes tag

Sziasztok!

Létezik olyan router, amivel megoszhatok úgy egy pendrive-ot, hogy kívülről is hozzá lehessen biztonságosan férni? Pl: VPN.

Nem szeretnék openwrt-vel küszködni, ha nem muszáj, jobban örülnék, ha ezt
gyári firmware-rel tudná valamelyik.

Milyen routert ajánlanátok?

(#16425) Intruder2k5 válasza szkopi (#16424) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Tomato-ban benne van mind az FTP, mind pedig a VPN szerver, és azon kívül, hogy felteszed a firmware-t, semmi egyéb tennivalód nincs vele. A kompatibilis eszközök listáját ITT, és ITT megtalálod. Sajnos gyári fw-vel nem tudok segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#16426) liqquid válasza csonti07 (#16413) üzenetére


liqquid
tag

Hát, lehet az újabb (mostani) szériához már nincs ezt meg kell kérdezni a kereskedőtől, a régebbihez volt, mai netgear-ek már kb. mind beépített antennás, mondjuk azt nem vágom miért ez az 1 hátrányuk van sajna... Nincs tökéletes eszköz.

(#16427) GyantásBalna


GyantásBalna
csendes tag

Sziasztok! Meg tudnátok mondani, hogy a Linksys E1000 és a Linksys WRT160N Wireless AP+Router N között mi a különbség? Melyiket érdemes venni átlagos (300 Mbps Wlan jó ha tudja) használatra? Két laptopot wlanon, és egy asztali gépet vezetékkel kellene kiszolgálnia. Köszönöm a segítséget! Üdv.: GyantásBalna

(#16428) Intruder2k5 válasza GyantásBalna (#16427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#16429) D1Rect


D1Rect
félisten

Sziasztok!

Következő a gondom:
Wifin jön a net ezt szeretném továbbosztani egy routerrel UTP-n.
Milyen router tud ilyet?

(#16430) Intruder2k5 válasza D1Rect (#16429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyárilag például a TP-LINK 743ND, de bármelyik olyan router tudja, amire felmegy moddolt firmware (Tomato, DD-WRT, OpenWrt).

[ Szerkesztve ]

(#16431) D1Rect válasza Intruder2k5 (#16430) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi a gyors választ!
Akkor kérném a legjobb ár/értékű router típusát és hogy milyen fw-t rakjak rá. :R

(#16432) Destloler


Destloler
tag

Hali

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Milyne router vegyek ami még sokáig jo lessz. Én ezekben gondolkodom:
Asus rt-n56u
Netgear WNDR4000

Előre is köszönöm a segítséget

(#16433) Intruder2k5 válasza D1Rect (#16431) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A legolcsóbb szerintem a fentebb említett TP-LINK, a Tomato Firmware kompatibilis routerek listáját pedig ITT és ITT megtalálod... Gyárilag azt hiszem tudja még az ASUS RT-N12 is, de ez amúgy is Tomato kompatibilis, amiben viszont alapból ott van a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#16434) FireBuddha válasza Destloler (#16432) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

Még a Linksys E4200-t is érdemes bevenni a számításba... Arról csak jót tudok mondani... Olvass vissza, ott le írtam a tapasztalataimat...

FireBuddha

(#16435) Cabaye89


Cabaye89
csendes tag

Sziasztok.

Routert szeretnék venni, de teljesen kezdő vagyok a témában.Végig olvastam az utolsó 3-4 oldalt, de nem lettem nagyon okosabb, max annyiban hogy vmi TP-Link es router nekem bőven elég lenne.
Ezért szeretném a segítségeteket kérni.

Keret ami rendelkezésre áll: 5-8k max

Mire szeretném használni:

- van egy asztali számítógép a szobában, és van egy laptop( néha 2-3 hetente max lehet hogy rá kellene kapcsolni még 1 laptopot amikor tesom hazajön, de ez végülis annyira nem fontos)
- csak 2M-ás microinternetem van sajna, ami egy tetőn elhelyezett antennával veszi a jelet, és kábelen van behúzva a szobámba
- úgy terveztem hogy asztali pc-hez ugye kábelen huznám el netet, viszont laptopot meg ugye ház területén szeretném használni
- házról tudni kell hogy 1 emeletes ház, a felső szinten lenne a router kb 80-90 m^2 méter alapterületű egy szint
- mivel csak 2 megás a netem van, ezért ugy szeretném csinálni, hogy laptopra szeretnék torrenttel letölteni, pc csak elvétve lenne használva

Kérdéseim:
- Mennyire csökkenne le a már amugy is gyenge netem sebessége, ha mondjuk wifi-n keresztül szeretném használni a netet és mondjuk nem abban a szobában lennék, ahol a router van?

- Egyáltalán érdemes e nekem ekkora nethez routert vennem, vagy inkább maradjak a régi kábeles megoldással?

Légyszi ajánljatok routert a fennt említett kategóriából. Egyszerű legyen és megbízható ha lehet, bár egyik rendszergazda ismerősöm mondta hogy szívesen beállítja, mert mondtam neki én úgysem tudnám.

Köszi szépen a segítségeteket előre is.

(#16436) csonti07 válasza liqquid (#16426) üzenetére


csonti07
tag

beépített azt válaszolták.
akkor rendelem is meg, köszi szépen.

(#16437) liqquid válasza csonti07 (#16436) üzenetére


liqquid
tag

Örültem, hogy segíthettem, remélem be fog válni.

(#16438) burasu4


burasu4
senior tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy TP Link -WR740N routert. A PC-vel és a 2 Laptoppal tökéletesen megy, de a telefonokkal nem. (Nokia C7, Samsung Galaxy Ace).

Csatlakozik hozzá szépen, de nincs net. Mit kell tenni? Hogyan állítsam be?

Köszönöm előre is!
Üdv. :R

(#16439) Coolmat válasza Cabaye89 (#16435) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Egy TP-Link 841ND meg is felelne neked. 2 Mbit-et wifin sem nagy kunszt átvinni, ahol fogható stabilan a jel ott fog is menni ennyivel a net laptopról is. Hogy érdemes-e wifis routerre beruháznod azt csak te tudhatod, szvsz igen kényelmes tud lenni hogy a házban bárhol netezhetsz egy laptopról vagy okostelefonról kábelezés nélkül. A beállítása pedig mindenféle képzettség nélkül is könnyen elvégezhető (magyar nyelvű leírást is szoktak mellé adni), nem nehezebb mint beregelni ide a PH-ra és írni egy posztot a fórumra :)

(#16440) Cabaye89 válasza Coolmat (#16439) üzenetére


Cabaye89
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségedet.Akkor ezt a fajtát fogom megrendelni.
További szép napot!

(#16441) Destloler


Destloler
tag

Hali

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Sikerült szukitenem a routerek számát. Olvasgtamma utánna is, de netgear oruterem még soha nem volt és maradok a netgearnél. Abban szeretnék segítséget kréni hogy WNDR3700 vagy WNDR4000-es legyen. 8e ft árkülömbség van a 2 router között viszon a WNDR4000 ha jol tudom nincsen DD-WRT. Smallnetbuilderen olvastam hogy ugyan az a boardcom chip van benne mint az e4200 linksysben, és ha jol tom az 480 mhz cpuval rednelkeizk mind2 router ezzel ellentétben a WNDR3700 680mhz cpu val rendelkezik. Előre is köszönöm a segítsget

(#16442) D1Rect válasza Intruder2k5 (#16433) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszönöm! :R

(#16443) PpenoO


PpenoO
őstag

Üdv!

Tudnátok ajánlani kávézóba n-es routert?

Földszint 40nm + pince 25nm. Kb 60-100 vendég szokott nagyobb esténként lenni, szerintem max 20-25 eszközt kéne kiszolgálnia egyszerre maximum.

Fontos még, hogy ne legyen kompatibilitási gondja, akarom mondani minél több eszköz (iphone, android, notebookok) tudjon vele rendesen kommunikálni.

Előre is köszi a tanácsaitokat!

(#16444) banánocska


banánocska
aktív tag

Sziasztok! Ide küldtek engem hogy internet megosztás ügyében milyen routert vegyek ami Wifis is?(Psp és Laptop wifi lenne a cél) Asztali gép maradjon kábeles. Ezt hogy érhetném el?

[ Szerkesztve ]

(#16445) Intruder2k5 válasza banánocska (#16444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt eddig bárhogy, mivel a ma kapható routerek 95%-a ezt tudja!

A fő kérdés az, hogy mekkora az interneted sebessége?

(#16446) banánocska válasza Intruder2k5 (#16445) üzenetére


banánocska
aktív tag

A tényleges sebesség amit mértem:

(#16447) Intruder2k5 válasza banánocska (#16446) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre tulajdonképpen a pénztárcád vastagságának a függvényében, a TP-LINK841ND-től felfelé majd minden router megfelel. Nézd meg az első hozzászólást, és onnan válogass kedvedre a középkategóriából, vagy fentebbről.

Illetve 10000Ft közelében még ezek vannak, amik szintén szóba jöhetnek...

ASUS RT-N12
Linksys E1000

[ Szerkesztve ]

(#16448) banánocska válasza Intruder2k5 (#16447) üzenetére


banánocska
aktív tag

Körübelül 10ezer forint értékben.

(#16449) burasu4


burasu4
senior tag

Ebbe valaki tud esetleg segíteni?

Köszönöm előre is!

(#16450) Intruder2k5 válasza burasu4 (#16449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha problémád van egy routerrel, akkor "Router gondok" topik, de mivel számítógéppel jól működik, így még az is lehet, hogy telefonos topik lesz belőle...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.