Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) cundeyy


cundeyy
tag

Milyen formában tegyem fel a kérdést, hogy enyimre is kapjak választ?
Kell keressek egy másik fórumot látom. :(

A nőknek állitólag 70 házimunkához kell érteni. A főzés, és a 69! :D

(#16202) Intruder2k5 válasza cundeyy (#16201) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ami fontos(abb) lenne. N-es szabvány, wifi, torrentezni lehessen vele.
ASUS RT-N16

Akár belső, akár külső vinyós.
ASUS RT-N16

A másik, ha tudná (bár nem tudom létezik-e olyan) a gépekhez routeren belül a sávszélességet korlátozni.
ASUS RT-N16 + Tomato firmware

Egyébként több más megoldás is létezik, olcsóbb is, és drágább is, de én ezt javaslom!

(#16203) canniball válasza canniball (#16116) üzenetére


canniball
nagyúr

UP!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16204) Lokids


Lokids
addikt

Szerintetek hol kezdődik az a router ami képes kiszolgálni 100+ szálon (torrent) egyidőben 2 gépet?
Kezdedben mindíg lassult/eldobta a netet, rájöttünk, hogy a routert (bár routernek nem nevezném ezeket a párezres vackokat) nem erre találták ki, belőttük nagyjából, hogy hány szálat kezeljen, de amikor ketten próbálkozunk egy időben, akkor még mindíg akadnak gondok. :(
A másik az, hogy a router 108Mbps (2x 54 g szabvány). És én mivel 6-7 méterre vagyok és elválaszt a 2 szoba fala csak 1200 jó esetben 1400 Mbps-ot tud átnyomni, hogyha olyan routert vennénk ami tudja az n szabványt (hálókártyám tudja), akkor többet tudna átpaszírozni? Jel erőségge közepes.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#16205) Intruder2k5 válasza Lokids (#16204) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A torrentet nem WiFi-re találták ki! Főleg nem több géppel, sok szálon... Szerintem vegyél inkább egy fúrógépet, meg néhány méter kábelt, és megoldódik a problémád. :)

(#16206) szuzi80 válasza Intruder2k5 (#16196) üzenetére


szuzi80
tag

sziasztok,

Megvettem az Asus RT-12N routert és bekonfiguráltam, de nem tudom a wireless / WPS-t hogy kell beállitani.
Segítenétek ebben?

ui.
Stabil-e a gyári firmware, vagy célszerü lecserélni egy másik programra, ami annál jobb?

(#16207) Intruder2k5 válasza szuzi80 (#16206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Itt tudod beállítani a WiFi titkosítást...

Én mondjuk mindenkinek a Tomato-t szoktam javasolni, de ha a Te igényeidet kielégíti a gyári firmware, akkor nem kell lecserélned!

(#16208) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

szeretnék segítséget kérni. remélem a megfelelő fórumon teszem. Van egy ADSL internetem és ehhez egy VPN routerem. A belső hálózat x.x.11.1-10-ig terjed. A problémám az, hogy ha a routerben a VPN START IP-nek belövöm a x.x.11.100-at például, akkor a külső kapcsolat nem tud bejönni. Viszont ha a VPN Start IP adressnek más végződésű IP-t adok, (10.1) akkor be tud jönni. Viszont ez nem jó, mert akkor így nem tud csatlakozni pl. távasztallal a 11es hálózathoz. Tehát azt szeretném, hogy a VPNen keresztül csatlakozott kliensek 11es hálózati cimet kapjanak..

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#16209) krealon válasza medvezsolt (#16208) üzenetére


krealon
veterán

Ez a Hálózatokról alaposan - mélyvíz (kiemelt téma) vagy a Router gondok vagy a Vpn, de hogy? temakorbe tartozik.

A megfogalmazasodbol ugy tunik nem vagy igazan tisztaban az alhalozatok fogalmaval, marpedig igy eleg nehez elmagyarazni a dolgot. Sorry.

(#16210) magicnumber


magicnumber
csendes tag

sziasztok!

Vásároltam egy : TP-LINK WA901ND ACCES POINT-ot ...vettem hozzá 3 darab 8 dbi TP-LINK antennát is!
viszont nem tudom müködésre bírni :(
a konfigúrációs (192.168.1.254) az bejön!
A fő célom az lenne hogy a közelben lévő "nem lekódolt" hálózatot a laptopomnak felerősítsem, mivel csak sajnos külső USB-s adapterrel tudja venni a jelet. A saját beépített atheros wifijével már nem látja.... :(
Erre elvileg a "REPEATER" mód jó?!?!?!
Be is tudom állítani, tovább is adja a jelet! VISZONT! AZ INTERNET VMIÉRT NEM JÖN!!
A felerősített hálozatra simán rákapcsolódik , le se dobja, de "nincs internet kapcsolat" felirat jön és a "felkiáltó" jel...net meg nuku :S
Viszont ha lecserélem külső adapterre ugyanugy kapcsolódik...viszont a net is jön...
MI LEHET A GOND?!?!?! MIT KÉNE MÉG BEÁLLÍTANI? KIKAPCSOLNI?
vki aki hozzáértő segíthetne! köszönöm előre is!
:R

Nem teszek félre senkinek semmit.... Aki jön, fizeti, az viheti.... :)

(#16211) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali Mindenki!

Kicsit olvasgattam a Linksys E2000 -ről és nem tudom egyértelműen kiolvasni, hogy mekkora is a WAN oldali sávszélessége. Ami biztató lehet, hogy egy helyen említik, hogy 200 Mb/s körül van, de konkrét benchmark -ot nem találtam.

Valaki erősítsen meg, hogy tutira elbírja a 120-as UPC-t.
Esetleg személyes tapasztalatokat is szívesen fogadok.
THX

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#16212) FireBuddha válasza iknight (#16190) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

azért ez nem igaz amit beri írt... a wndr3700 v1 tényleg nem volt rossz, viszont a v2 ami most forgalomban van az rosszabb teljesítményű...

én az e4200-ról tudok személyeset mondani... röhögve meg van neki a sebesség amit vársz... 20-22MB/sec-el tudok másolni vele wifin...

jelenleg 3 gép megy róla kábelen, ebből az egyik non-stop fel/le tölt... e4200-n van még egy noti vinyó a backupnak és ftp is megy rajta... 2.4GHz-es wifin megy 3 laptop meg egy tablet... 5GHz-en 1HTPC és 2 WD TV linksys WUSB600N adapterrel...

n56u nem rossz, de én ralink chipes routert nem vennék, a broadcommal jobbak a tapasztalataim...

FireBuddha

(#16213) Intruder2k5 válasza unclefucka (#16211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nincs személyes tapasztalatom, de tutira elbírja a 120-as UPC-t!

[ Szerkesztve ]

(#16214) unclefucka válasza Intruder2k5 (#16213) üzenetére


unclefucka
senior tag

Hali!

Nagyon THX :DDD :R

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#16215) vargalex válasza FireBuddha (#16212) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Miért is rosszabb a WNDR3700 V2 a V1-nél? Annyi a különbség a kettő között, hogy a V2-ben 16 MB-os Flash van. Szóval, összességében véve (különösen, ha OpenWrt-t tervez használni valaki) a V2 jobb választás.

Alex

(#16216) Solar_Wind válasza FireBuddha (#16212) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

E4200-at most rendeltem meg, már várom, hogy megjöjjön.

(#16217) Intruder2k5 válasza unclefucka (#16214) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amúgy az E2000 teljesen ugyanaz, mint a WRT320N

(#16218) Gubek-Einste válasza unclefucka (#16211) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem WRT320N van ami az elődje és 120-as nettel használom, nincsen vele semmilyen gondom, szépen teszi a dolgát ahogy kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16219) unclefucka válasza Intruder2k5 (#16217) üzenetére


unclefucka
senior tag

Intruder2k5: Igen, akkor jól olvastam, hogy nincs különbség.
Egyébként az E2000 váltja le a WRT320-at, és ezért is maradok az E2000 -nél (valsz tovább lesz hozzá support).

Gubek-Einste: Köszönet, ennyi nekem elég, hogy kitartsak a választott routernél. :R

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#16220) skoos


skoos
őstag

Sziasztok Guruk!

Olcsósága és 3g tudása miatt vettem egy TP-Link TL-MR3220 -as routert.

Egy jó régi ház első emeletén kéne 2 gép között hálózatot teremteni, igen bútorozott és áruval teli környezetben. A távolság a két gép között sacc 10-12m és 1 válaszfal.

A dolgot nehezíti, hogy a router (jobb hely híján) egy funér asztal alatt van, szóval első lépésben a jelnek át kell mennie egy 2cmes funér lapon (3 oldalról zárt asztal).

Olcsó routerhez olcsó usb-s vevőt vettem névszerint egy (Netgear WNA1100)

Problémám igen triviális.

Kib*$ott szar a jel.

Sorolom a szerintem felmerülő lehetőségeket és szóljatok, mi lenne a legjobb!

1.-veszek egy rendesebb 3G routert (pl MR-3420) ez +7e

2.- veszek egy jobb wlan kártyát a gépbe (pl TL-WN851N) ez sacc +3,5

3.- veszek egy antennát a routerhez, de nem tudom itt mit kéne tegyek.

4.- ez most jutott eszembe, veszek még egy ilyen kis ubs-s wireless adaptert és áthelyezem a routert. így egyik géphez sem lesz kábelesen hozzákötve, viszont ügyesen kell megválasszam a router helyét. Félek gázos lesz.

Melyik a legköltséghatékonyabb módszer? Milyen javulás várható? Most a "nincs jel" és a "nagyon gyenge jel" olvasható a windóz kezelőben.

Köszi!!!!

[ Szerkesztve ]

(#16221) Koga777


Koga777
tag

Sziasztok!
Pár napon belül kapok ingyen egy D-Link DIR-600-as routert. Érdemes lenne a jelenlegi Asus WL500G Premium-ot lecserélnem rá? Az asus nagyon üzembiztosan működik nálam gyári firmware-rel (egyszer cseréltem a legújabb firmware-re). Jelenleg 25/5 Mbit-es kábelnetem van és jól bírja. Elsősorban az üzembiztonság lenne az első.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#16222) Intruder2k5 válasza Koga777 (#16221) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én biztosan nem cserélném le, de Te tudod... Ráadásul ha C-s verzió, akkor nem is lehet rá moddolt fw-t tenni, még ha akarnál se! Az ASUS amúgy v1, vagy v2?

(#16223) FireBuddha válasza unclefucka (#16211) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

simán elbírja, már az elődje a 320n is elbírta, ennek pedig nagyobb a wan throughputja...

FireBuddha

(#16224) FireBuddha válasza vargalex (#16215) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

teszteken mindenhol rosszabul teljesített, nézz utánna...

FireBuddha

(#16225) FireBuddha válasza Intruder2k5 (#16217) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

hardveresen igen, de a szoftverben gyúrtak a smart nat képességein, így gyorsabb lett...

FireBuddha

(#16226) vargalex válasza FireBuddha (#16224) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Én konkrétan ezt néztem (még az előző hozzászólásom írása előtt):

Szóval...
Egyébként már többször írtam, hogy pl. a smallnetbuilder-es tesztek eredményét sikerült többször saját mérésekkel cáfolni. A hardware adatok szerintem sokkal többet mondanak. (Persze gyári firmware-ban lehet eltérés.)

Alex

(#16227) guppy


guppy
őstag

Érdemes lecserélni a kábeleket a TP-Link 1043ND router alatt ? (CAT5 ről CAT 6osra?)

(#16228) Koga777 válasza Intruder2k5 (#16222) üzenetére


Koga777
tag

Szia! Az Asus V1 verziójú, nagyon meg vagyok elégedve vele. Akkor nem cserélem le, köszönöm.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#16229) engusz válasza Koga777 (#16221) üzenetére


engusz
veterán

Nekem volt korabban WL-500gP-m, most meg DIR-600. Utobbival volt mar gondom: rendre megszakadt a masolas hazaton keresztul. Mind a ketto ddwrt-s.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16230) vargalex válasza engusz (#16229) üzenetére


vargalex
félisten

Fel kell tenni egy OpenWrt-t. :) (Már amennyiben rev. A1-es.)

Alex

(#16231) engusz válasza vargalex (#16230) üzenetére


engusz
veterán

Bekerult a boltba, itthon mar egy 1043ND van. Bent boven eleg, mert csak nehany wifis eszkozt kell kiszolgalnia 1-2 meteren belul. Sima netmegosztas.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16232) vargalex válasza engusz (#16231) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor az 1043ND-re kell feltenni! :)

Alex

(#16233) engusz válasza vargalex (#16232) üzenetére


engusz
veterán

Azon meg egyelore szuper a legujabb gyari. De a nyaralas utan majd nekifutok egy-ket terheleses tesztnek, ahol a DIR-600 elhasalt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16234) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Meg van az uj routerem egy WNDR3700v2. Meg probalgatom, de eleg jonak tunik. :)

"Later Nerd!"

(#16235) Pero


Pero
senior tag

hi,

Tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik routert válasszam, az egyik a TP-Link WR1043ND a másik egy linksys E2000. szempont a gigabites hálózat volt streaming miatt. illetve hogy kintről el tudjam érni a gépemet remoteba. a mostani wrt54G2 már haldoklik és semmit nem képes megcsinálni.
Esetleg van más jobb alternatíva?

(#16236) szuzi80 válasza skoos (#16220) üzenetére


szuzi80
tag

szia,

látom még nem irt neked senki választ.
Annyira nem vagyok szaki, de én 2 vagy inkább 3 antennás routert vennék a helyedben.
Úgy helyezném el a routert, hogy csak 1 falon kelljen a jelnek átmennie és azt is minél közelebb tenném a falhoz. Aztán ha igy sem jó, sikits :D

(#16237) rii


rii
nagyúr

hello

had kérdezzem már meg itt, hogy TLINK TL-542g esetében

1.) Security Type: WPA/WPA2 a jobb, vagy a WPA-PSK / WPA2-PSK a jobb?
2.) Security Option: WPA vagy WPA2 a jobb?
3.) Encryption: TKI vagy AES legye?
4.) Radius Server IP: ide mit kel írni?
5.) Radius Port: (1-65535, 0 means the default port 1812)
6.) Radius password:
7.) Group Key Update Period:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16238) Intruder2k5 válasza rii (#16237) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha minden eszközöd tudja, akkor WPA2 + AES a legjobb, Radius Server nem kell, használj PSK-t.

[ Szerkesztve ]

(#16239) rii válasza Intruder2k5 (#16238) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

mukodik

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16240) FireBuddha válasza vargalex (#16226) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

wifi sebességre és hatótávra gondoltam... meg fórumokon is mintha ezt olvastam volna...

wan lan-ban igazad van teljesen...

smallnetbuilder-es tesztekkel már én is többször jártam így...
most pl e4200-at néztem, hogy ott 96 Mbps sebességet ír rá nálam meg simán 160-170 Mbps között visz... Ami azért nem kis különbség...

FireBuddha

(#16241) Beri válasza FireBuddha (#16240) üzenetére


Beri
addikt

Nem számít, hogy kinél mennyit sikerül mérni. A smallnetbuilderes tesztekben az a pláne, hogy mindig ugyanolyan körülmények között tesztelik a routereket és így gyönyörűen össze tudod hasonlítani őket.
Azt a 170Mbitet wifin sikerült megmérni? Mert ha igen, akkor az egy rossz mérés, vagy csak szeretsz erősen fölfelé kerekíteni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16242) vargalex válasza Beri (#16241) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem hinném, hogy mindig ugyanolyan körülmények között mérnek. Váltottak pl. a kapcsolatok számának mérésén is, de a régi teszteket nem ismételték meg. Miért ne módosulhatott volna más is? (Pl. bármelyik kliens hardware, stb.)

Alex

(#16243) Intruder2k5 válasza vargalex (#16242) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem is beszélve az éterről... Páratartalom, egyéb zavaró rádiójelek a frekvenciatartományban (akár műholdas adások), napkitörések, stb... :Mert gondolom, hogy a tesztek nem "zaj mentes vákumban" történnek, 2 méteres ólom falak mögött, hogy Beri-t idézzem... :)

[ Szerkesztve ]

(#16244) Beri válasza vargalex (#16242) üzenetére


Beri
addikt

Ugyanazon a helyen mérnek (legalábbis én ugyanazt láttam a tesztekben, bár nem néztem meg mindet). A kapcsolatok számáról nem volt szó, csak a sebességtesztről beszéltem. Ha pedig valami miatt nem a megszokott hálókártyával tesztelnek, leírják (pl. a kétezres netgeart a hozzácsomagolt adapterrel próbálgatták).

Intruder2k5: Persze, változhat sokminden, de ennél megbízhatóbb eredményeket csak úgy lehetne összehozni, ha építenének egy leárnyékolt családi házat a célra. Annak az árát meg nem fogja zsebből kicsapni egyik hasonló csapat sem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16245) vargalex válasza Beri (#16244) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Csak hogy az említett WNDR3700 V2 tesztjéből idézzek:

"I tested the v2 using our standard six-location open-air test. As usual, I set the 2.4 GHz radio to Channel 1 and the 5 GHz radio to Channel 36. I've recently changed to running performance tests using WPA2 / AES encryption instead of no encryption, because that's how Wi-Fi gear should be secured today, so that's how the v2 was configured. I left all other router defaults in place.
The test client was an Intel Wi-Fi Link 5300 AGN mini-PCIe card. For the v1, the card was in a Dell Mini 12 running WinXP Home SP3 and using Intel's Win XP 12.4.3.9 driver. For the v2, I used an Acer Aspire 1810T notebook running Win 7 Home Premium and Intel's Win 7 13.4.0.9 driver for the Intel card, because I recently switched to that platform, again to more accurately reflect current usage patterns.
"

Tehát a vas és az operációs rendszer is változott, sőt kódolatlan WiFi-ről WPA2 AES-re váltottak. Akkor miről is beszélünk? Mit is lehet itt mivel összehasonlítani? Olyan, mintha azt mondanánk, hogy a kódolt filerendszer sz.r, mert lassabb, mint a kódolatlan. Illetve a leglassabb és a leggyorsabb WAN-LAN throughput teszt elvégzése között csekély 9 év telt el. Gondolod ott sem cseréltek vasat?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16246) krystman


krystman
őstag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy engem egy olyan router érdekelne, hogy Wifi-n tudna csatlakozni egy másik routerhez, és azt a netet szórná nálam szét. Gondolom van ilyesmi cucc, de nekem elég lenne nem egy hiper szuper, akár valami belépő szintű is, olcsón. Nem tudom, ez a router ilyen lenne? TP-Link 743ND

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#16247) Greenbook válasza krystman (#16246) üzenetére


Greenbook
tag

A választásod megfelel a célnak. ( 743ND )

http://csatlakozok.atw.hu

(#16248) FireBuddha válasza Beri (#16241) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

Van egy rossz hírem, azért mert szerinted valami nem lehetséges attól az még nem kizárt...

És igen, wifin sikerült ezt mérni fájlmásolás közben méghozzá 3 féle klienssel is (intel 5500agn, linksys wusb600n és wmp600n)...

Sőt mondok jobbat, a wndr4000 is tudja ezt a sebességet... Ezt is többen kihozták már belőle...

FireBuddha

(#16249) Beri válasza vargalex (#16245) üzenetére


Beri
addikt

Persze, változtattak 9 év alatt, de ahogy mondtam, leírják minden tesztben, ha valamit máshogy csináltak, mint addig. Viszont azt még mindig tartom, hogy az egyes hálózati eszközöket összehasonlítani még mindig teljesen megfelelő az, amit csinálnak.

FireBuddha: Nem csak szerintem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16250) FireBuddha válasza Beri (#16249) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

Én meg inkább a saját eredményeimnek hiszek, te meg azt hiszel amit akarsz, igazából pont nem érdekel...

FireBuddha

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.