Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Barnes válasza Gubek-Einste (#16940) üzenetére


Barnes
aktív tag

Köszönöm!

Van egy htpc-m is most jut eszembe, amin megy a torrent és szeretnék rá/róla gyorsan másolni wifin keresztül.
E1000 megfelel hozzá? Milyen sebességgel lehet másolni hálózaton belül wifin?
Ja és még valami. Láttam, hogy nincs antennája vagyis belső antennája van. Mi a hatótávolsága egy ilyen routernek?

[ Szerkesztve ]

(#16952) Gubek-Einste válasza Barnes (#16951) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az aktuálisan elérhető sebesség és hatótávolság nagyban függ a környezettől, ezt előre nem lehet megmondani.
Az E1000 100-as portokkal rendelkezik de 300-as a wifi-je.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16953) Barnes válasza Gubek-Einste (#16952) üzenetére


Barnes
aktív tag

Ez igaz, mondjuk ha a gep amirol szeretnek masolni ugyanabban a terben vann mint a masik gep es a router akkor mi lehet a masolasi sebesseg maximuma?
Egyebkent lehet kulso antennat is csatlakoztatni hozza vagy van olyan jo a belso antenna hatotavolsaga, mint egy regi antennas modell eseteben?

(#16954) Itachi82 válasza Itachi82 (#16947) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Bocs elírtam, ad hozzá D-Link-es modemet!
Ezt néztem ki: TP-Link 841ND vagy ennél jobb lesz!
Ennek mennyi a Wi-Fi-s ható távolsága?
Nekem olyan 50m kellene, ilyen távolságon a sebesség mennyit csökken?
Előre is köszönöm!!!!

(#16955) Beri válasza Itachi82 (#16947) üzenetére


Beri
addikt

Akkor még az a kérdés, hogy annex-A, vagy annex-B a hálózatuk.
Azt pedig továbbra sem lehet még megtippelni sem látatlanban, hogy meddig fog elérni a wifid.

Brogyi: Igen, a gyártó használja az N600 jelölést a 300-as dualband routereikre.

Barnes: Első hozzászólás: "N (300Mbit): 80-130Mbit" ha mind a két oldalon 300-as eszköz van és hibátlan a jelminőség. Természetesen ha az egyik eszköz dróton van, akkor a 100-as ethernet 92-93Mbites maximuma korlátoz. Ha meg mind a kettő wifin van, egymás elől is meg tudják zabálni a sávot.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16956) cocus007 válasza cocus007 (#16901) üzenetére


cocus007
tag

Na én most előre telepítettem ezt a connectify progit, de onnantól elmegy a vezetékes net elérés. kiirja h nincs elérhető hálózat v vmi hasonló... most akkor hogy tudom felrakni, úgy hogy megmaradjon a gépen a net és az adapterr + progival tudjam osztani wifin?

(#16957) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link 740N-es routerem.
Az a problémám,ha csatlakozni akarok a telóval a wifi hálózatra,egy a telefon által megadott pin kódot kellene beírnom a routerbe csak nem tudom hova... :O
Tudnátok nekem ebben segíteni?

Köszönöm!

(#16958) krealon válasza ocsesz (#16957) üzenetére


krealon
veterán

Az a problema, hogy ez nem igy van.
A telefon PIN kodjanak semmi koze a router-hez.
Illetve a rossz helyen keresed a valaszt. Inkabb a Wlan, wifi, vezeték nélküli hálózat kérdések és válaszok (kiemelt téma) topikot ajanlanam vagy a telefonet.

(#16959) ocsesz válasza krealon (#16958) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Köszönöm,de már megkaptam máshol.

A telefon által megadott PIN-t kellett a QSS menüben megadni.
Nem a kártya PIN-ről van szó.
Köszi a linket,elmentettem azért:)

(#16960) Bishoop


Bishoop
tag

Apám szeretne vásárolni a SAMSUNG UE40 6100S típusú TV-hez(lehet internetezni vele) egy egy ASUS RT-N10 wi-fis routert, mert most jó ára van az Auchanban.
Mi a véleményetek erről a típusról? Érdemes megvenni?

(#16961) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,
Router vásárlás előtt állok és mivel abszolút nulla a tapasztalatom ezért kérném egy-két ajánlást, véleményt a hozzá értöktől. A netem 80/25-ös Digi, gondolom ez lényeges szempont.
Ezenkívül megköszönném ha valaki elmondaná az áron kívül mi a különbség az alábbi ugyanazon(?) termékek között.
[link]
[link]

b.lajos

(#16962) Intruder2k5 válasza b.lajos (#16961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Talán elírás?

Én nem hiszem, hogy ez a 7153 Ft-os ár reális, és valós lenne, de ha igen, akkor meg kell venni! :)

(#16963) b.lajos válasza Intruder2k5 (#16962) üzenetére


b.lajos
tag

Nem tudom reális-e, de bárhol máshol minimum 18ezer az ára és ez kissé gyanús -ezek szerint a két link ugyanaz a termék?-

b.lajos

(#16964) Intruder2k5 válasza b.lajos (#16963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Netgear honlapja szerint csak a WNR3500L létezik!

Bizonyára mindkét hirdetés erre a termékre vonatkozik, csak míg egyiken a nevet, addig másikon az árat írták el... Ha meg nem, akkor szerintem azonnal vedd meg!

[ Szerkesztve ]

(#16965) b.lajos válasza Intruder2k5 (#16964) üzenetére


b.lajos
tag

Megrendeltem, ha nem azt küldik van 8 napom a terméktől való elálláshoz....hát kíváncsi vagyok :F

b.lajos

(#16966) b.lajos


b.lajos
tag

Na közben tisztázódik a dolog, sajna :(
"Kedves Lajos!

Közben Úgy nézem a termék elfogyott a hétvégén.:-(

Hétfőn még utána kérdezek beszerezhető-e ezen az áron.

Köszönöm a megértését!"

A linkre (a fentebbi hozzászólásomnál) rákattintva most már 20ezres árat dob ki. Csak érdekességképpen, mikor megrendeltem 24darabos raktárkészletet írt, a rendelés elfogadása után 23-at, és mégis elfogyott...ej-ej :W
Na mindegy azért a kérdésem továbbra is fennáll kiegészítve hogy max 10-15 ezres árral számolok.

b.lajos

(#16967) Intruder2k5 válasza b.lajos (#16966) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez várható volt, hogy valamivel kimagyarázzák majd, mert nyilvánvaló, hogy valaki valamit elírt ott... Annak a routernek ~20000Ft a normális ára.

Erről egy barátom jut eszembe, akinek számítógép szervize, és kereskedése van itt a városunkban... Mikor bejön valaki, és megkérdezi egy termék árát, Ő válaszol, hogy mondjuk 10000Ft, és ekkor szokták mondani, hogy hát itt, meg ott 8000Ft, csak most nincs. Erre mondja Ő mindig, hogy jaaa.... akkor nálam 6000, de most sajnos itt sincs! :)

A kérdésedre visszatérve innentől nincs kérdés, mivel a 80/25-ös nethez erősen ajánlott a gigabit-es router (bár ez a sebesség még éppen belefér a 100-as eszközök teljesítőképességébe is, de semmi tartalékod nem marad), és a 15000Ft alatti sávban csak egy ilyen eszköz létezik, a TP-LINK WR1043ND.

[ Szerkesztve ]

(#16968) b.lajos válasza Intruder2k5 (#16967) üzenetére


b.lajos
tag

Köszönöm a választ.

b.lajos

(#16969) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Nem nagyon tudok dönteni, hogy milyen routert vegyek!
Szerintetek melyik a jobb? Ezeket nézegetem, de inkább az ASUS-t preferálom!
1.: ASUS RT-N10+ EZ N Wireless Router
2.: TP-LINK TL-WR743ND 150M Wireless APClient router

Van az ASUS-nál a + nélküli, az is jó lenne?

(#16970) Intruder2k5 válasza Itachi82 (#16969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az is tökéletes...

Mondjuk a fő kérdés, hogy milyen neted van? Mert 120-as optikát ezek nem fognak átvinni...

(#16971) Itachi82 válasza Intruder2k5 (#16970) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Externet (Invitel) lesz majd 10Mbit-es!
Mind a kettő jó fajta?
THX a válaszért!

(#16972) cocus007 válasza cocus007 (#16956) üzenetére


cocus007
tag

hahó! vki nem ért a connectify program beállításához?
Jelenleg D-link vezetékes routerből jön a digis net, az asztali számítógépbe. és onnan majd állítólag wifi-adapterrel + connectify progival meg tudom osztani a netet. De ha felrakom a progit, akkor vmiért blokkolja a bejövő netet, így megosztani se fogom tudni.
Akkor most előtte be kell vmi hálózatot állítani v utólag kell vmit csinálni???
Segítsetek légyszi, hogy ne kelljen uj routert venni.
köszi

(#16973) Intruder2k5 válasza Itachi82 (#16971) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra tökéletesen elég mindegyik... Én inkább az ASUS-t supportálom, illetve a BroadCom Chipset-es routereket (ezekből tehát a sima RT-N10), de ha megnézed az első hozzászólást, abban a TP-LINK-ek is elég nagy számban jelen vannak.

(#16974) Claude Leon válasza Itachi82 (#16969) üzenetére


Claude Leon
senior tag

n10+-t hol árulnak?
mostanában csak n10-et látok a neten, pedig keresgéltem ám.

[ Szerkesztve ]

(#16975) Intruder2k5 válasza Claude Leon (#16974) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Utána kell érdeklődni rendesen, mert mostanában (mondjuk 2 héten belül) már 2 olyan esetről is tudok, ahol N10-et rendeltek, azt is számláztak, de valójában N10+ volt a csomagban.

De ez nem is újkeletű dolog...

ASUS RT-N10 PLUS EZ N Wireless Router

Idézet a cikkből:

"Nagyon nem mindegy , hogy ASUS RT-N10 EZ N Wireless Router vagy ASUS RT-N10+ EZ N Wireless Routerünk van e. Nekem az utóbbi, de hála a készülék házon, a ház alján elhelyezett termék matricának, és a dobozon lemaradt + jelnek ez csak hetekkel a vásárlás után esett le, firmware frissítéskor :)

Mindenhol úgy szerepelt a router, hogy ASUS RT-N10 kivéve a firmware mondta rá, hogy N10+"

...és itt a doboz. :)

[ Szerkesztve ]

(#16976) Itachi82 válasza Intruder2k5 (#16973) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Én sem találtam még +-ost csak simát, de azt mondjátok, hogy elég akkor az is jó nekem ha nincs +-os!
Az a lényeg, hogy el tudjam osztani a 10Mbit-et 3-4 fele és az én sávszélességem meg maradjon!

(#16977) Begi válasza Intruder2k5 (#16975) üzenetére


Begi
senior tag

Ezt még annyival megsépkelném, hogy nekem az fw is N10-et ir ki. (A HW rev. B1)
De sajnos nem megy rá más csak a DD-WRT N10+-ra kiadott változata. Pedig tomato-t szerettem volna rárakni:(.

(#16978) oszy válasza Intruder2k5 (#16891) üzenetére


oszy
veterán

megvan! :) küldtem is privátot :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#16979) Intruder2k5 válasza oszy (#16978) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És 8000Ft-ba került? Csak mert tegnap (vagy tegnap előtt) próbálkoztak itt még vele, de már átárazták 19xxx Ft-ra. :)

(#16980) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

Már egy ideje böngészem a topikot és egyre jobban kezd kialakulni, hogy mit és hogy szeretnék, de még mielőtt bármit is megvennék, szeretném megkérdezni, hogy jó-e ahogy én kigondoltam. :B

Egy 50m2-es új építésű (sima kb 10 cm-es tégla válaszfalak) lakásba szeretném megosztani a netem. A Digi szolgáltatja a netet, 20/10-es csomagot (22/11-et tud hetek óta stabilan). A lakásban egyidejűleg max. kb. 6-7 eszköznek lenne szüksége netre.
Ezek a következőek lennének:
1 asztali gép (ezen futna a torrent kliens és a nagy forgalmak)
2-3 laptop, ezeken főként böngészés és meló, nem őrült adatforgalommal
2 telefon, ezeken a laptopokhoz hasonló, de még kisebb adatforgalom
1 multimédiás lejátszó, ez az asztalitól kapna stream-elve a filmeket és zenéket

A gép lan-on csatlakozna a router-hez. A laptopok g-s (ha netán szükség lenne n lite wifi-vel) wifi-vel. A két telefon jelen állapotban g-s wifi-vel, de szóba jöhet n-es wifi. Az multimédiás lejátszó pedig n-es wifi-vel.

Ezek alapján én egy TP-LINK TL-WR741ND router-t néztem ki.

Kérdésem, hogy mennyire tudná kiszolgálni ez a router az igényeket?
Ennél a típusnál mire kell figyelni a vásárlásnál (melyik verziót/kiadást érdemes keresni)?
A gyári firmware mennyire életképes ennél a felhasználási területnél, illetve milyen 3rd party firmware húzható rá (dd-wrt, tomato, openwrt)?
A gyári 5dBi-s antenna cseréje egy 8dBi-s TP-LINK TL-ANT2408CL antennára (kb 800-900 forint), mennyire javasolt ha javasolt és mennyivel dobná meg a hatótávot?

Remélem nem nagyon kusza és előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#16981) Claude Leon válasza yolan (#16980) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szia!

Kb. elég lehet, de a digis PPPoE csatlakozással olvastam errefelé szopásokat tp-link téren, ami persze lehetett user hiba is.
Ha megy mögötte torrent, a sok párhuzamos kapcsolattól ki tud feküdni.
(a klienseket jól be kell állítani, akkor nincs probléma)

Antennát nem nagyon érdemes cserélni az esetedben, mivel az antenna nem erősítő, hanem koncentrátor, tehát az erőseb antenna a sugárzási szöget csökkenti.

Akkor mindenképpen kevés lesz, ha a házon belüli adatforgalmad tetemesebb, mert csak 100-as portja van.

(#16982) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Meg találtam amit kerestem, igaz csak 10Mbit-re kell, de majd idővel úgy is növelni akarom a sávszélességet! (a szolgáltató az externet/invitel)
Olvastam pár véleményt és többen is írták, hogy 3-4 beton falon át küldte a jelet panelban, nekem is ez lenne a lényeg, hogy 2 tégla falon 40m-re át lűjjem!
Őt néztem ki: TP-Link TL-WR941ND Router
Itt lévőknek esetleg van ilyenje vagy ismeritek?
Holnap már rendelném is ha kapnék + vissza jelzést!

[ Szerkesztve ]

(#16983) yolan válasza Claude Leon (#16981) üzenetére


yolan
őstag

Szia!

Miféle szopásokat pppoe csatlakozásnál? szakad? dobálja a csomagokat?
Torrent-et csak letöltésre használok, ami érdekel film/zene letöltöm, utána a seed-elés marad az otthoni szerver feladata, az ezt a sávszélt nem foglalja.

Antenna akkor elfelejtve.

Az viszont kicsit aggaszt, hogy csak 100-as lan portja van. A médiás lejátszó n-es kapcsolatra képes, de a gép ezek szerint csak 100-as sávszéllel lesz ellátva.
A 100megabit/s az ugyebár 12.5 megabyte/s, most töltöttem 720p-s mátrix trilógiát, azoknak 0.5 megabyte/s a teljes bitsebességük (kép+hang).

Másik lehetőség, hogy az asztali gép kap egy n lite-os usb stick-et, bár kicsit hadilábon állok azzal, hogy az asztali gép is wifi-n kapcsolódjon és ne madzaggal ha már ott van mellette a router. :B

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#16984) Coolmat


Coolmat
őstag

Itachi82: Szia!

Volt 941ND-m (csak azért adtam el mert 1043ND-re váltottam az USB port miatt), stabilan tette a dolgát amíg megvolt. Ha lesz az Invitelnél 50Mbit-es VDSL azzal is el fog még bírni.
Wifi téren viszont nem lehet előre semmi biztosat mondani, hogy átlő-e nálad 2 téglafalat, ez sok minden egyébtől is függ (pl. környező wifi hálózatok, háztartási gépek, időjárás stb.). Általánosságban elmondható, hogy ebben az árban neki van az egyik legjobb wifije (ua. mint a nagytesó 1043ND-nek), szóval más termékkel sem járnál sokkal jobban/rosszabbul.

yolan: Szia!

Minimum a 841ND-t ajánlanám mégpedig azért, mert még ha nem is MIMO képesek az eszközeid, akkor is nagyobb hatótávolságot és erősebb jelet érhetsz el 2 vagy 3 antennás routerrel, a sok wifi eszközöd miatt ez nem hátrány. Még pár fontos dolog a jövőre nézve amit érdemes figyelembe venni:

- Ha később esetleg 80/25-ös csomagra váltanál, akkor min. 1043ND kell.
- Ha később szeretnél mondjuk egy NAS-t amin gigabites ethernet port van, akkor nem árt ha a routered is tudja, 100-as porton az általad is kiszámolt 12 MB/s körül tudnál másolni róla, gigabiten pedig amennyivel a NAS tudja lökni az adatokat (20-30 MB/s is akár).

A médialejátszódhoz való streamelést nem a 100-as LAN fogja majd meg, hanem a wifi. Hiába lehet elérni akár 80-100 Mbps-et 300Mbps-es N-es wifin, ez a sebesség sajnos nem konstans, hanem nagyon ingadozik (rádióhullámok ugye). Még ha át is fér egy 8-10 MB/s-es bitrátáú full hd film, akkor is akadozások, kockásodások és pattogó hangok jelentkezhetnek majd az ingadozó sebesség miatt. Ha van rá mód akkor a médialejátszót is kábellel kösd össze a routerrel és ne wifin (mivel újépítésű ház talán hagytál a konnektorok mellé helyet az UTP kábelnek is :) ).

(#16985) Itachi82 válasza Coolmat (#16984) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, meg vagyok most már teljesen győzve!
A szomszédnak van a közelben csak Wi-Fi hálózata, de olyan ráadásul, hogy kéményre szerelt erősítővel küldi a netet 3 utcával arrébb ami 0,7-1Km!

(#16986) Claude Leon válasza Itachi82 (#16985) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja. hogy nem olvastál vissza? Pedig érdemes mazsolázni, a megértés miatt :)
Pl. hogy a liteN wifi 150Mbitjét nem kell komolyan venni :)
Az csak a kapcsolat fizikai része, de ebből jóval több, mint a fele megy a protokollba (illetve nem igazán a megabitek, hanem inkább az adásidő), a vége 40-50Mbit "hasznos" adat, ami még mindig nem garantált, mert a levegőben nem annyira zavartalam az ügy, mint madzagon, ahol csak önteni kell az adatot a vezetékbe.
A szomszéd rádiója pedig csak akkor zavar, ha a csatornák egybeesnek, de a lehetséges 13-ből jó eséllyel találsz majd szabadot
(3-4 csatorna távolsáhot illik tartani, illetve N esetében valamivel többet, mert az eleve 2-őt foglal)

LAN oldalon pedig switch van az összes ilyen cuccban, ami azt jelenti, hogy ha pl. 1 és 2 port között megy forgalom, akkor a 3-4 között teljesen szabad a vonal.

A torrent pedig egyfelől nem csak feltöltéskor ápol sok kapcsolatot, hanem addig is, amíg lefele jön az áldás, másfelől pedig az otthoni szervered is ugyanebben a hálózatban lesz, az pedig ugyanúgy beleszól az egyidejű kapcsolatokba.
(LAN-WAN között, mert ott van a meló java, amíg mindent átpakolgat a router, oda-vissza, el sem képzelnéd, hogy 1 bájt kiközvetítése mekkora járulékos forgalommal jár torrentnél, azt pedig főleg nem gondolnád, hogy ha egy csomagban összejön 1 kilobájt, akkor az alig valamivel több munka)

(#16987) LordX


LordX
veterán

Halihó!

Meghalt a jó öreg ASUS WL-500GP routerem :((( (2s-enként újraindul, nem tudom recovery-be se berakni..), úgyhogy utódot keresek. Ha már veszek újat, akkor tudjon többet, úgyhogy a következő követelményeknek kellene megfelelnie:

- gigabites LAN
- Dual band-es wifije
- OpenWRT-t szeresse (mondjuk ez nem zár ki sokat, Broadcom-os WiFi e miatt nem előnyös, legalább is az ASUSon a support jó szar volt)

USB, miegymás nem kell. Beri tavalyi cikke alapján D-Link DIR-825 B1 vagy Netgear WNDR3700, van-e azóta más (esetleg olcsóbb..)?

Mondjuk nem vagyok 100% biztos, hogy kell a dual band - van kb. 10 wifi a 2.4GHz-es sávban a környéken, e miatt szar volt a jel az ASUS-sal. Ha lenne dual band benne, a TP-LINK WR-1043ND tökéletes lenne, kérdés, hogy le tudja-e gyűrni a környezetet :F

(#16988) vargalex válasza LordX (#16987) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem lehet, hogy csak a tápja adta meg magát (vagyis a tápban az egyik kondi)?
Egyébként a WL-500gP-ben ki kell cserélni a WiFi kártyát egy Atheros-osra (én is ezt tettem anno), tényleg sokkal könnyebb az élet OpenWrt alatt.

A WNDR3700, illetve a DIR-825 még mindig jó választás.

Alex

(#16989) LordX válasza Claude Leon (#16986) üzenetére


LordX
veterán

"A szomszéd rádiója pedig csak akkor zavar, ha a csatornák egybeesnek"

Ez sajnos nem igaz, a szomszédos csatornák zavarják egymást, átfedés van a frekvencia-tartományukban. 802.11b/g-ből és 20MHz-es csatorna esetén n-ből (=max 72 Mbps/MIMO stream) 4 db fér el, 40GHz-es csatornánál 802.11n-ből (=max 150 Mbps/MIMO stream) összesen 2 db (!) fér el egymás mellett zavarás nélkül a 2.4GHz-es sávban. Ajánlott olvasmány.

(#16990) LordX válasza vargalex (#16988) üzenetére


LordX
veterán

Lehet. Viszont nincs lehetőségem kipróbálni, és amúgy is már meghaladta korát.

(#16991) yolan válasza Coolmat (#16984) üzenetére


yolan
őstag

Szia!

A 841ND-n gondolkodtam én is, de nem tudom, hogy az a plusz 1600 forint megéri-e azt amennyivel jobban kitudom használni.

1043ND az perpill kb álmaim routere, de mivel se nagyobb csomagot, se komolyabb itthoni hálózatot nem tervezek, mert nem lenne értelme, így logikus lemondanom róla.

Az ár is egy elég fontos szempont, így az 5000 forintos 741ND vagy a 6600 forintos 841ND a két végleges befutó. Kérdés már csak, hogy mennyivel lesz nekem ténylegesen jobb (kihasználhatóság szempontjából) a 841ND, és az megéri-e a plusz 1600 forintot.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#16992) Claude Leon válasza LordX (#16989) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Igazad van, hogy nem fogalmaztam elég pontosan, csak lejjebb tettem hozzá, hogy illik távolságot tartani :)

(#16993) Beri válasza yolan (#16991) üzenetére


Beri
addikt

Ha van (vagy a router élettartamán belül lesz) MIMO-s hálókártyád, vegyél 841-et (legalább). Egyébként ott a 741.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16994) LordX válasza Beri (#16993) üzenetére


LordX
veterán

A több antenna jobb térerőt jelent MIMO nélkül is (Tx/Rx diversity), nem marad a feature kihasználatlanul úgy se.. Mondjuk hogy az megér +1600 HUF-t, fogalmam sincs.

(#16995) yolan válasza Beri (#16993) üzenetére


yolan
őstag

Nem látom esélyét. Akkor lesz 741ND.
Köszönöm a segítséget mindenkinek!

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#16996) McDog


McDog
aktív tag

Végigolvasva a fórumot arra jutottam, hogy valami Tomato firmwaret támogató routert kellene beszereznem. Ezzel kapcsoltban lenne pár kérdésem, mert ennyi információ után lehet, hogy egy kicsit összekeveredett.:

Linksys E3000, ASUS RT-N16, Netgear 3500L-re szűkítettem a kört.

Minegyik USB támogatással bír, Linksys egy árban szinte az Iponnál az ASUS-szal viszont dualban támogatása van. Az ASUS-t viszont elég sokan ajánlják.
A Netgeart valamiért ritkán említitek, pedig állítólag olyan belül, mint az ASUS, csak kevesebb memóriával, flash-sel, ám állítólag a Tomatonak bőven elég.

Végül is a Netgear miért olyan olcsó? Médialejátszásnál streamelést ezek már kibírják? Az ASUS miért kerül annyiba, mint a dualband-ot támogató E3000? Ezek a Tomato firmwarek ezekhez a routerekhez ugyanannyi tudással bírnak, vagy valamelyikhez esetleg jobban fejlesztenek valamit?

(#16997) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Szeretnék 1 új routert venni és szeretném kérni a segítségeteket, hogy milyet érdemes venni. A lényeg, hogy gigabites lan, N-es wifi és a wifije elég erős legyen és ezt a netet is bírja el: [link] ja meg 0-24be menne rajta 1 kis server gép is.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#16998) Intruder2k5 válasza McDog (#16996) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy melyik miért kerül ennyibe, azon szerintem felesleges agyalni, ennyire jön ki az ára, és kész... Lehetne számolgatni, hogy bár az E3000 DualBand-es, de az RT-N16-ban 32MB flash van, és 128MB RAM, aminek x Ft-ra jön ki MB-ja, ezen kívül van külső antennája, de ez hülyeség! Az ár annyi amennyi, tudomásul kell venni, és kész!

FullHD videó stream-elésre ne nagyon számíts, arra nem routert kell venni, hanem NAS-t! Persze ilyen standard DivX-eket minden további nélkül képes áttolni, szerintem bármelyik. Mondjuk közben akkor nem tölt 2MB/sec-el a torrent!

A firmware összetételéről ITT találsz egy táblázatot. A mindent tartalmazó verzió, az AIO (All In One), csak 8MB-nál több flash-el rendelkező eszközre megy fel, de amint láthatod, a 8MB alatti kategóriában is van választási lehetőség. Van komplett transmission torrent klienssel, vagy éppen csak transmission webui-val buildelt változat, amihez utólag kell binárisokat adni, de lemondhatsz az NFS Server-ről, vagy éppen a VPN-ről is, hogy beférjen a 8MB-ba.

[ Szerkesztve ]

(#16999) McDog válasza Intruder2k5 (#16998) üzenetére


McDog
aktív tag

Köszi a gyors választ

(#17000) Misua


Misua
senior tag

Sziasztok!

Eddig sose volt routerem, 0 tudással indulok...de ez nem akadály ;)
Hétfőre jön a UPC-s szerelő bekötni a 25 Mb-s netet, addigra kéne routert vennem, hogy be is kössön (vagy én magam ha a szerelő nem lesz hajlandó...szerintem nem fog, mert neki az nem biznisz, de a UPC routerekről csak rosszat hallotam).

Ami van:
- 57 nm-s panellakás, 9. emelet
- 1 asztali számítógép (semmi torrent) + 2 wifis laptop
- 10.000 forint (a routerre) :DDD

Elvárások:
- megbízhatóság
- könnyű kezelhetőség
- lakáson belüli tökéletes jelerrősség - beleértve az erkélyt és a klotyót :U

Haverom TP-linket javasol...legyen.
Csak ahogy kezdtem nézni 1001 fajta van a piacon :F
Köszi a helpet!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.