Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) iknight válasza szuzi80 (#16100) üzenetére


iknight
senior tag

Na igen ez a bajom, meg hogy nem értek hozzá :D
Itthon bepróbáltam a tp-linket, vettem egyet, gyárihibás, csere. A csere darab is gyári hibás volt, meguntam és vettem egy linksys-t az már másfél éve szépen teszi a dolgát. Csak most egy komolyabb teljesítményű kellene már, és hát szeretném olcsón megúszni, de ezek szerint nem tudom :(

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#16102) Fir3Fly válasza iknight (#16101) üzenetére


Fir3Fly
csendes tag

Helló!

Ne haragudjatok nem akarok nagyon belepofázni, az az igazság nekem is kérdésem lenne, de előtte feldobnék neked egy ötletet. Olvastam hogy két 60cm-es falat akarnál átlőni ráadásul 6 gépre...

Nem tudom hogy abban a házban ahol a hálózatot építed a villamos hálózat 1 kör-e.
Gondolok itt arra hogy 1 óra mögött van az összes fali ajzat.
Egy osztrák szállóban láttam ezt a rendszert PowerLine fut a TP-Link nél. Más gyártónak is biztos megvan a maga családja erre.(mivel olvastam a TP-Link ben már csalódtál)
A rendszer valahogy úgy működik jpé felfogásommal hogy egy "rooter-t" bedugsz a modem mellet konnektorba, azon van a wan csatlakozás, és a felhasználás végpontjában (adott szobában) egy másik konnektorba egy wlan-os adapter ami a ház villamos hálózatára felküldött jelet ossza szét az éterbe.
Így el tudnál játszani 2db wifi-s adapterrel a 60 cm-es falak mögött hogy hova helyezve az adaptert tudnád a legjobban lefedni a házat.

Tanultabb és tapasztaltabb emberek talán tudnának abban is segíteni hogy ez hogy is működik valójában, és mennyire gátolja a hálózatra küldött sávszélesség terjedését 1-1 biztosíték vagy mérőóra.

Ahol én láttam egy 200szobás panzió... minden szoba külön biztosíték és a netet igénylő vendég kapott egy adapter. Minden wlan-os adapteren volt 1 rj45-is ha valaki azt használná...

Huhh kicsit sok lettem remélem nem veszitek tolakodásnak hogy így belepofáztam.
Kérdésemmel kicsit később jövök elő ha még meghallgattok :R

(#16103) Gubek-Einste válasza Fir3Fly (#16102) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a megoldás elég megbízhatatlanul és alacsony sebességgel működik, ezt olvastam róla legutóbb így inkább nem ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16104) Fir3Fly válasza Gubek-Einste (#16103) üzenetére


Fir3Fly
csendes tag

Értem, sajnos mérvadóan nem tudok ennek ellentmondani, mivel egy 30Mbit/10MBit volt leosztva mindenhová!
Az irodák kaptak ebből kanócos adapterrel 5/1-et a személyzet vegyes adapterekkel 3/1-et a maradékot a 200 szoba :D próbáltam mindhárom végponton a netet és örültem ha skype nem "laggolt" (késett a hang, cam&hang elcsúszott).
Akkor a bejövő kapcsolat leterheltségére fogtam a dolgot... de így már nem :DD

(#16105) HPAA válasza Levi123 (#16083) üzenetére


HPAA
őstag

tp link w8901bg
ugyanebben a cipőben jártam , nekem bejött
házhoz 7400 ból kijön

************* censored

(#16106) blion


blion
csendes tag

Helló,

Adott az internetem, ami 15 megás kábelnet (ami ténylegesen 1.8 mbps letöltési sebességet jelent)

Egy WiFi router segítségével, akarnám továbbítani a jelet 1 gépre, gyakorlatban kb. 3-4 méterese távolságra, sebesség vesztés nélkül.

A kérdés az lenne, hogy ez a típus: http://www.argep.hu/main.asp?suche=TP+Link+TL+WR340GD+Router+54Mbs&x=0&y=0 jó lesz-e erre a célra?

Köszi előre is a segítségeteket!

(#16107) HeavyToys válasza blion (#16106) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szia!

Bár én nem vagyok szakértője a témának,de próbálok segíteni.

A választás függ, az elllenoldaltól. Szóval ha N-es vevő van a túloldalon és egyébként is, már mindenképpen N-es routert szabad csak venni. 15 megás nethez elegendő egy N-lite router, ami 150 Mbs sebességre képes, szemben az általad linkelt 54 Mbs-hez képest.

Ilyen, számodra megfelelő típusok:

Tenda W311R+- 4050Ft.
TPLink TL-WR740N 150M -4240 Ft.

Illetve a jövőre gondolva, talán érdemes 1-2 ezer forintot hozzátenni, és már Full N-es, azaz 300 Mbs átvitelre képes, MIMO-s eszközt venni. Ilyenek például:

Tenda W306R 300M - 5620 Ft.
TPLink TL-WR841N 300M - 6655 Ft.

Remélem tudtam segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#16108) magicnumber


magicnumber
csendes tag

sziasztok! tudna vki segíteni?
adott lenne 1 TP-LINk TL-WA901ND acces point!
repeater módban 1 jelet szeretnék felerősíteni!
sikerül is! továbbadja a jelet maximális erősségen, viszont az internetet nem adja tovább...
kapcsolódik, de internet nincs! mi lehet a hiba? milyen beállításokat kéne eszközölni?
DHCP? vagy a wifi IP cím beállításoknál kéne módosítani vmit?
mi lehet a gond? :W
:R

[ Szerkesztve ]

Nem teszek félre senkinek semmit.... Aki jön, fizeti, az viheti.... :)

(#16109) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni router vásárlásban. Egy mobil netet (usb stick) kéne megosztani egy wifis routerrel.
A kérdésem közül az első lehet ilyet egyáltalán megvalósítani? Van erre képes router? Láttam több routernél is usb portot, de ezek alkalmasak arra, hogy bármilyen számítógép beiktatása nélkül megtegyék ezt?

Amennyiben ez lehetséges tudnátok nekem ajánlani? 2 gépet kéne kiszolgálnia, skype és böngészés lenne a cél semmi komoly.

Van bármi jelentősége annak hogy milyen típusú ez a stick?

(#16110) blion válasza HeavyToys (#16107) üzenetére


blion
csendes tag

Köszi, sokat segítettél!

(#16111) Beri válasza ilyen_85 (#16109) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16112) ilyen_85 válasza Beri (#16111) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen:)

(#16113) Bl@zs


Bl@zs
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani nekem olyan router , access point párost ami egyrészt stabilan és megbízhatóan működik másrészt könnyen összepárosíthatóak ( nem szeretnék sokat jküzdeni a beállításokkal ).
Amire szükségem volna a routernél az 4 db lan port és ,hogy ,ha a jövőben nagyobb lesz a sávszélesség ( > 20 Mbps ++ )akkor azt is tudja kezelni és gyors legyen .
Az access point-nál semmi extrára nincs szükség egy laptophoz kell a net böngészni .

Köszi és szép napot !

(#16114) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali!

A Linksys E2000 és a Linksys WRT320N közt tulajdonképpen mi a különbség?
Leszámítva azt, hogy az egyik könnyebben megkapható?

Esetleg van olcsóbb, de hasonlóan megbízható, jó minőségű router?
(TP-Link -et nem akarok többet)

Köszi a válaszokat.

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#16115) jozsi252 válasza unclefucka (#16114) üzenetére


jozsi252
veterán

Most mondanám hogy TP-LINK TL-WR1043ND de mivel nemkell tp akkor

- ASUS RT-N16 árba húzós de nagyon jó routernak tartom, illetve nagyon megbízható is.
- D-LINK DIR-655 elmondható erről is hogy nagyon jó router jó sebességgel bár megbízhatóság talán asus felé dönti a virtuális mérleget.

iPhone 13 Pro Max

(#16116) canniball


canniball
nagyúr

Wifi router kerestetik ADSL-re az alábbi feltételekkel:
- legyen atomstabil, ne fagyjon, ne dobálja el a hálózatot (szüleimhez lesz, tehát az "egyszer leteszem és az örökkévalóságig megy gond nélkül" megoldás kell)
- MAC szűrés, titkosítás, DHCP szerver stb. egyszerű opciók, bár gondolom ez ma már mindegyiknél alap
- legyen óccsó.

Ami még nem jönne rosszul ha nem dobja meg nagyon az árat (de nem kitétel):
- erős wifi, nem lenne rossz ha az emeleten is menne
- cserélhető antenna, ha esetleg a gyári kevés lenne
- nem baj ha N-es (de a G is elég).

USB, custom fw lehetőség, real N stb. extrákra nincs szükség.

Az első postban ajánlott TP-Link 743ND megfelel a célra vagy azóta van esetleg szebb/jobb/okosabb alternatíva? Esetleges pozitív/negatív tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16117) unclefucka válasza jozsi252 (#16115) üzenetére


unclefucka
senior tag

Köszi, én is hasonlóan látom a helyzetet.

Az ASUS-nál az egyetlen cidri, hogy nem tartom valószínűnek, hogy a printer szervere tudná kezelni USB-ről a HP multifunkciósomat, pedig hát ez lenne a cél, ha már ennyi pénzt kiad az ember rá.

A TP-Link -ben egy kicsit csalódtam, mert van, hogy eldobálja a netet és kb. 50 megát tud a 120 ból, de szerintem tudnia kéne 100 -at, de minimum 90 -et.
TL-WR542G -t használok most és finoman szólva nem vagyok elégedett.

Egyenlőre még mindig az E2000 lesz a nyertes.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#16118) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok Netgear 3700-ast vettemmost . Szeretnék rátelepíteni valamilyen moddolt Firmwaret de nem találom sehol hogy hogyan kell???

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#16119) vargalex válasza Bazijoe73 (#16118) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

OpenWrt-t pl. így.

Alex

(#16120) Intruder2k5 válasza Bazijoe73 (#16118) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

OpenWrt
DD-WRT

Lassú voltam... :)

[ Szerkesztve ]

(#16121) Bazijoe73 válasza Intruder2k5 (#16120) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok?Köszi a gyors választ közben a DDwrt ét felbírtam rakni. Most ha tudtok segítsetek erre torrent klienst hogy tudok rátelepíteni?? És ha lehet ne angololdalt linkeljetek??? És melyiket kell letőlteni hozzá??

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#16122) Intruder2k5 válasza Bazijoe73 (#16121) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van egy pár apró probléma... :)

- Ez nem két hsz lenne, és nem egy setup.exe futtatásából áll...
- Magyar leírás elég ritka ebben a témában, ha egyáltalán van valahol...
- És főleg nem ennek a topiknak a témája.

Angolt például ITT találsz, és ha ez kevés, akkor javaslom a D-Link DIR-825, vagy a TP-Link WR1043ND, netalán a WNDR3700 saját topikját a téma folytatására. A legaktívabb ezek közül a 1043-as topik, és ebből a szempontból neked az teljesen megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#16123) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Végül a 741nd routert válaszotottam ( ismerősnek kell ) ha esetleg eldobná a netet terhelés alatt, akkor csinálok egy fw frissítést, de az ugye annyi csak hogy megnézem milyen verziójú a router v1.2.3 stb azt a fw-t leszedem. Webes felületen a Firmware Upgrade-nél betallózom a friss fw-t leokézom rámegyek hogy upgrade és ennyi lenne naggyából?

A fw frissítést már a router elvégzi magától? Illetve mennyi idő egy fw frissítés illetve kiír valamit hogy sikerült-e a frissítés?

iPhone 13 Pro Max

(#16124) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#16123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem árthat előtte, és utána is egy RESET, majd egy újrakonfigurálás...

A menete úgy van ahogy leírtad, a "leokézás" után max 1-2 perc, extrém esetben előfordulhat 3-5, de ettől többet még soha nem láttam. Van amikor 30mp alatt lezajlik az egész. A végén újra fog indulni a router, amit ha máshonnan nem is, a LED-ek villogásából láthatsz, de szerintem ki is írja, bár TP-LINK-el nincs sok tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#16125) engusz


engusz
veterán

Sziasztok,

két helyre is keresek routert, de tanácstalan vagyok, mert mostanában nem figyelem a piacnak ezt a részét.

Otthoni
15 megabites T-Home kábelnet. Jelenleg egy D-Link DIR-600 teljesít szolgálatot, de sokszor gond van vele, főleg ha sokan lógnak a wifijén vagy másolnak a hálózaton. Próbálkoztak ddwrt-vel és a legfrissebb gyári fw-vel is, de nem javult a helyzet.

Amit mindenképpen tudnia kellene: csúcsidőben összesen 7 wifi eszköz (2 mobil, 1 tablet, 1 konzol, 1 PC, 1 notebook) egyidejű kiszolgálása, valamint 1, hálózaton csatlakozó médialejátszó. Családi ház terasszal és kerttel, ezért még igény lehet a wifi nagyobb hatótávolsága.

Munkahely
30 megabites UPC kábelnet. Itt egy filléres TP-Link van jelenleg, abszolút szükségmegoldás. Ide is kellene egy komolyabb a következő feladatokra: összesen 4 wifi eszköz (2 mobil, 1 notebook és 1 PC). Itt nincs fájlmozgatás, csak internetmegosztás. Nyomtatónak sem kell a routeren lógnia és elvileg vezetékesen is csak a modem fog csücsülni.

Köszönöm előre is!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16126) jozsi252 válasza Intruder2k5 (#16124) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi az infókat, még az lenne hogy nyomtam legalább 10 secig a reset gombot hátul rajta de se a ledek nem villantak fel egyszerre se a konfig nem állt alap helyzetben, meddig kell nyomni a reset gombot akkor hogy reseteljen vagy mit nem csináltam jól?

Esetleg a routerbe bent factory defaults-al lehet szoftveresen resetelni az összes beállítást?

iPhone 13 Pro Max

(#16127) Solar_Wind válasza engusz (#16125) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Én is vmi hasonlóra keresek otthonra, és a Linksys E4200 néztem ki.

(#16128) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#16126) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig a reset csak ennyi, hogy áram alatt lévő routeren 5-10mp-re lenyomod a gombot, és kész... Vissza kellene állnia alapra. De jobb híján megteszi a menüből történő nullázás is, amit írtál.

Ha további kérdéseid is vannak még, akkor inkább a Router gondok topikba írd, mert ezek nem idevalóak...


Solar_Wind
Ha meg tudod venni, az mindenre elég lesz... :)

[ Szerkesztve ]

(#16129) jozsi252 válasza Intruder2k5 (#16128) üzenetére


jozsi252
veterán

Okés, ha lesz több akkor odamegy. köszi :R

iPhone 13 Pro Max

(#16130) engusz válasza Solar_Wind (#16127) üzenetére


engusz
veterán

Jesszus, ez egy picit sok(k). Biztosan jóféle router, de nettó 28 ezer sok. Kb. ennyiből kellene kijöjjön mind a kettő.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16131) Dr.Burn válasza Intruder2k5 (#16128) üzenetére


Dr.Burn
őstag

A Linksys E4200 jobb, mint a WNDR3700?

"Later Nerd!"

(#16132) Intruder2k5 válasza Dr.Burn (#16131) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem igen!

(#16133) vargalex válasza Intruder2k5 (#16132) üzenetére


vargalex
félisten

Miben is jobb? :)

Alex

(#16134) Intruder2k5 válasza vargalex (#16133) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Abban, hogy BroadCom-os... :)

(#16135) szuzi80


szuzi80
tag

hali

Szerintetek melyik megbizhatóbbas alábbiak közül:
Asus N10-12 vagy TP-Link 841-941-1043 ? Ha az árától eltekintünk, melyik a legjobb vétel?
Fontos a stabilitás, és hogy ne fagyogasson, mint a munkahelyi D-link :)

(#16136) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok openwrt-ben mit jelent a jffs2 és a squashfs???

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#16137) vargalex válasza Bazijoe73 (#16136) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A squashfs egy erős tömörítést használó csak olvasható filerendszer, OpenWrt alatt ezen lesz a feltelepített firmware (/rom). A jffs2 egy szintén tömörített, viszont írható-olvasható filerendszer. Erre formázza az OpenWrt a flash maradék szabad területét (/overlay-ba mountolja).
Az OpenWrt a jffs2-t "mixeli" a squashfs-re overlayfs-ként, így a felhasználó számára úgy tűnik, hogy teljesen írható filerendszert kap.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16138) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Ok köszi akkor ezt openwrt-ar71xx-generic-wndr3700-jffs2-factory.img

Vagy ezt openwrt-ar71xx-generic-wndr3700-squashfs-factor..> érdemes inkább felrakni???

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#16139) vargalex válasza Bazijoe73 (#16138) üzenetére


vargalex
félisten

Általában azt szokták mondani, hogy a squashfs-t érdemes feltenni (én is ezen a véleményen vagyok). Ugyanis a squashfs esetén a flash maradék része jffs2 lesz, és overlayfs-ként lesz írható. jffs2 esetén viszont a teljes flash írható-olvasható. Előbbinek annyi az előnye, hogy egy félrekonfigurálás esetén van failsafe mód (úgy indul a router, mintha most tetted volna fel az OpenWrt-t), míg utóbbinál nincs ilyen lehetőség. Mondjuk ahogy a DIR-825 esetében, úgy a WNDR3700-nál is van restore mód, tehát nincs akkora gáz úgy sem.
Nyilván a tisztán jffs2 megoldásnak is van előnye: ha egy olyan file-t módosítasz, ami a firmware-ban található, akkor nem készít másolatot belőle a jffs2-be, mivel az eredeti már úgyis ott van, így módosítható.

Egy dologra figyelj: külön firmware van a V1, illetve V2 verziókhoz! (Természetesen a restore mód miatt rossz firmware felrakása esetén sem hal meg a router végérvényesen.)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16140) rii


rii
nagyúr

hello

asus dlink linksys-ből miket ajánlanátok?

most kellene elmennem megvenni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16141) Intruder2k5 válasza rii (#16140) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-N16, DIR-825, E4200

Persze sokat segítene, ha elárulnád azt is, hogy milyen gyors neted van, szeretnél-e USB portot a routerre, kellenek-e a gigabites portok, kell-e a 300-as WiFi, stb...

(#16142) Peter.Kalasz


Peter.Kalasz
tag

Sziasztok, átjöttem ide is segítséget kérni. Milyen Wifi routerben gondolkodjak? Igény: 2db laptop üzemeltetés, PS3, Samsung Galaxy S2 használat. Csak lakásban kell, 1 térben van a 3 kütyü. 60 as netet azért választottam mert akcióban akkor nagyon kedvező volt. Most lejár a hűségidőm, váltok 50-esre asszem. Letölteni nem nagyon szoktam. Napi működése kb 5-12 óra. Mi az ami ezeknek a feltételeknek legjobban megfelelne,minőségben és árban is, és én is be tudom üzemelni alap-alap tudásommal? Összegben max 15 e. Köszi. :(

[ Szerkesztve ]

(#16143) dragon_boy


dragon_boy
csendes tag

Üdv. Átolvastam az első hozzászólásokat, de még nem igazán tudtam dönteni. a pénzemből mindenképp a lehető legjobbat akarom kihozni. igazából a fontos szempont a megbízhatóság illetve a viszonylag nagy hatótáv és természetesen az N szabvány teljes támogatása. a maximum összeg amit rászánnék az 15 k lenne. jelenleg egy dlink dir 615 öset kínzok, már majd két éve, de most muszály vagyok lecserélni. jelenleg az egyik "felsőkategóriás " TP linkel szemezek, TP-Link 1043ND, de elég sok helyen olvastam róla, hogy a hatótávja nem az igazi. amit még néztem az a d link dir 815 ös router. szerintetek meiket érné meg jobban megvenni? ( a gigabites lan port nem feltétlenül szükséges)

(#16144) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

DDWRT-re hogy tudok Transmission-t telepíteni???

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#16145) Intruder2k5 válasza Bazijoe73 (#16144) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már leírtam neked... Így!

[ Szerkesztve ]

(#16146) cundeyy


cundeyy
tag

Üdv!

Bocs s srácok, hogy kérdezősködöm és nem olvasom el a 16k hsz-t vagy használom a keresőt, de idő hiányban is szenvedek, meg nem értek kínaiul. :D

Tehát olyan kérdésem lenne, hogy milyen routert ajánlotok.

Ami fontos(abb) lenne. N-es szabvány, wifi, torrentezni lehessen vele.
Akár belső, akár külső vinyós.
4 gép van itthon, abból 2 wifin 2 pedig kábelen van, és 2 droidos telcsi.
Árban nem szeretnék elmenni a csillagos égig, valami kifizethető és biztonságos dobozka érdekelne.
A másik, ha tudná (bár nem tudom létezik-e olyan) a gépekhez routeren belül a sávszélességet korlátozni.
Tehát az én gépemen full sebesség lehet elérhető, másik gépen viszont mondjuk 5/1Mb.
Létezik egyáltalán ilyen? :))

Jelenleg egy Belkin N-es kütyü van, lényegében nincs veée bajom, de valami nem stimmel nála.
Vagy az szaggatja a netet, vagy már nem tudom.
Modem kiakad, világit az összes led rajta, és se kép se hang.
Ez általában akkor van, mikor játszom. (cod2)
Van mikor fellépek, 2 perc és connecting interrupted. Akkor router kihúz, bedug azt folyt köv.
A másik gépen elszáll a net. Valamiért leválasztja az usb-s vevőjét. Újracsatlakozás segít csak rajta. Nem időszerűen, csak mikor gondol egyet.
Van hogy 5-5 percenként szakad a net valamiért van mikor 2 napig semmi.

Tehát a fentebb leírtak alapján szeretnék egy routert, ha van ilyesmi.
Torrent, gépenkénti sávszél kiosztás, N-es wifi.

Köszi a választ.

A nőknek állitólag 70 házimunkához kell érteni. A főzés, és a 69! :D

(#16147) ben800


ben800
aktív tag

Helló all üdv mindenki:)
Na szóval ugye 1 vagy 2 hete még kerestem routert:)
Meg is vettem a Linksys E1000-et:)
És mit ne mondja kellemeset csalódtam benne:)
Az első nap megpróbáltuk tesómmal a legjobban leterhelni(A beállítás+update kb 15 perc volt)2-en töltöttünk+seedeltünk 50/25-ös net van megosztva,és eléggé kimaxoltuk a netet:)
A routernek meg se kottyant :)
Pedig a régi wrtl 542g már rég bedobta volna a pacskert:)
És még a telómról youtubeztam is 1 kicsit,reccenés mentesen és gyorsan betöltötte a vidiket,a 2 antenáról meg anyit ami benne van hogy a lakás végéből olyan 3-4 vékonyabb fal 75%-nak érzékelte a telefonom a jelet ami kitűnő(nokia 5800 igen nem mai de amire használom arra elég:) )
Plusz extraként mondhatom hogy Bc2-ben kicsit feljebb tornázta a pingem most átlag 90-140 megy el ez már csak szervertől függ:)(A nagy pingeken ne lepődjetek meg a BC2 HIBÁSAN JELZI KI EZT!)
Egy szó mint száz én ezt a routert BÁRKINEK AJÁNLOM aki arra a célra használja amire én:).
Ja és köszönöm a nagyszerű és megbízható attix82-nek a router:)

[ Szerkesztve ]

(#16148) rii válasza Intruder2k5 (#16141) üzenetére


rii
nagyúr

jogos, bocs
kva-ra siettem

a legjobb ár/érték arányú érdekelne 10.000 alatt

10-20 mbit-es nethez
szobalakásba

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16149) Intruder2k5 válasza rii (#16148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én mondjuk - személyes rossz tapasztalataim miatt - cseppet sem bízom a márkában, de ha itt, az ár / érték arány szóba kerül, akkor többnyire a TP-LINK-et preferálják! Ebből az első hozzászólásban találsz eleget...

Én inkább részesítem előnyben az ASUS-t, Linksys-t, illetőleg a BroadCom alapú routereket, bár kétségtelen, hogy ezekből nehezebb 10000HUF alattiakat találni.

[ Szerkesztve ]

(#16150) szuzi80


szuzi80
tag

melyik routernek erősebb a jele: Asus RT-N12 vs. TP-Link WR841N ?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.