Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) Greenbook válasza adamssss (#15700) üzenetére


Greenbook
tag

A választott típus teljesen megfelelő neked.

http://csatlakozok.atw.hu

(#15702) adamssss válasza Greenbook (#15701) üzenetére


adamssss
veterán

Csak a jövőre gondolva, ugye azért ebbben több van mint 20mbit?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15703) Nova96


Nova96
őstag

Régebbi kérdésemre az antenára ez az antenna is jó?[link]

(#15704) Greenbook válasza adamssss (#15702) üzenetére


Greenbook
tag

Marad még benne tartalék bőven nyugodtan megveheted. Ezt ajánljuk a 80/25 Mbit/s net mellé is.

http://csatlakozok.atw.hu

(#15705) adamssss válasza Greenbook (#15704) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi.
Az hogy nem "Cisco" miben hátrány?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15706) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom. A helyzet az, hogy nagyon suta vagyok az ilyen dologhoz.
Jövőhéten szerdán kötnek be netet (digi, 20Mbit).
Mivel asztali gép nincs csak egy netbook ezért a vezetékes netből szeretnél vezeték nélkülit csinálni, hogy a netbool ne legyen helyhez kötve.
Ilyen megoldható egyáltalán?
Tehát amire gondolok:
kábel belemegy egy routerbe ami vezeték nélküli netet csinál, netbookról pedig csatlakozni rá, meg jó lenne ha telefonról is tudnék.
Igen tudom, nagyon suta vagyok. :D
Ilyet lehet? Melyik eszköz lenne hozzá megfelelő?
Mennyibe fájna?
Elméletileg 3-4K-s cucc is elég ehhez.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#15707) C0d3r válasza Klemens (#15706) üzenetére


C0d3r
addikt

Wifi-s routerre van szükséged, legjobb ár/érték aránnyal rendelkezők fel vannak tüntetve az első hozzászólásban.
Pl. TP-Link WR-741ND 4-4.500 Ft között kapható.

(#15708) worxland válasza adamssss (#15705) üzenetére


worxland
addikt

Körülbelül semmiben.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15709) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok, keresek egy wifi routert ami megbirkózik az alábbi feladatokkal:

100Mbit-es sávszélesség, N-es wifi, bírja ha huzamosabb ideig maximum sávszélességen megy (kamera rendszer), ha valami baja van oldja meg magától (van egy tplinkem, ahhoz hozzá se kell nyúlni, de a régi routeremet kb. hetente resetelni kellett, ez nem elfogadható oda ahova kell), jó lenne ha tudna magától valami dyndns -t használni, hogy ne kelljen külön gépes program a dinamikus ip mellé, és jó lenne ha tudna továbbá gépek/ip-k/mac-ek (mindegy melyik) szerint sávszélesség prioritást állítani (a kamera sávszélességét ne vegye el egy hülye által futtatott torrent kliens, vagy hd stream).

Maximum keret 15000ft, de ha olcsóbban kijön az egyáltalán nem baj. Olvastam az első hozzászólásban az ajánlottakat, TP-Link 941ND - ez a router tudja mindazt amit felsoroltam? A leírás, és a magyarázó szöveg alapján csak a sávszélesség prioritásban nem vagyok biztos.

Esetleg jobb ajánlat?

Köszönöm :R

(#15710) Coolmat válasza qfm (#15709) üzenetére


Coolmat
őstag

A 941ND tudja mindezt, a bandwidth controlt IP alapján (amit le tudsz fixálni MAC szerint):

Mivel a keretbe belefér, gondolva a jövőre rászánnék még a helyedben +2k HUF-ot egy 1043ND-re, cserébe kraftosabb procit, USB-t és gigabites LAN-t kapsz, többi része ugyanaz mint a 941ND-nek.

(#15711) Beri válasza qfm (#15709) üzenetére


Beri
addikt

100Mbit-es sávszélesség,
Ez azt jelenti, hogy 100/100-at akarsz osztani?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15712) qfm válasza Beri (#15711) üzenetére


qfm
senior tag

Nem, 80/40-et, csak rá számoltam hogy a jövőben nőhet a sávszélesség, az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a router nem lesz cserélve, ellenben jó lenne ha kibírná.

(#15710) Coolmat

Köszönöm, akkor valóban érdemes lehet rászánni. :R

(#15713) adamssss


adamssss
veterán

Na. Megvettem ezt a ... És amikor instalálom a 3. Lépésben a "network adapter enabled" kipipálva, viszont a "network status check" failed. Ez mi a fenétől van? Win xp sp3-at használok. Vmi tipp?
Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15714) PiciKenny válasza vargalex (#15699) üzenetére


PiciKenny
senior tag

ö elnézést rosszul kérdeztem, ugyan úgy lehet telepíteni, vagy ott csak állítgatni kell? vagy automatikusan beállít mindent? (böngészőbe be az ip és ott kell csak?) vagy nincs külön "telepítő cdje"? sry nem volt még routerem :U

(#15715) C0d3r válasza PiciKenny (#15714) üzenetére


C0d3r
addikt

Routeren alapból engedélyezve van a DHCP, tehát csatlakoztatás után a böngészőben eléred az admin felületét, ahol ugyanúgy beállítható mint Win alatt.

(#15716) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy TP-LINK 841ND routert. Az alján az van, hogy 7.2 tehát a legújabb verzió, de a ledek szerintem nagyon csúnyák, hogy nem a jelzés hanem az alatta lévő lyuk van megvilágítva, viszont nem találtam sehol semmilyen jelmagyarázatot. A második és az utolsó előtti mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#15717) StuG3


StuG3
csendes tag

Sziasztok! Kicsit amatőr vagyok a témában, és Édesanyám laptopjához (Toshiba L650) szeretnék Wifi routert venni, de a tesóm sok filmet töltöget le, így valami komolyabb kellene kb 20k-ért. Később további 1-2 laptop fog róla még menni, és tőzsdei kereskedésre if gojuk használni, ezért is nagyon fontos a stabil kapcsolat. Ezt néztem ki (mert a Gyakori Kérdésekben a Linksys-t ajánlották), de nem tudom nem baj e, hogy nincs antennája, ami esztétikai szempontból jó (Anyu miatt):

Cisco-Linksys E2000-EW Router
http://www.arukereso.hu/router-c3144/cisco-linksys/e2000-ew-p44609839/

Nem tudom ez jó választás lenne e ár/érték, illetve megbízhatóság, stabil kapcsolat, biztonság, támogatás és élettartam szempontjából. Tudtok ennél jobbat ebben az árkategóriában?

TP-ről azt hallottam, hogy sokaknak az van, ezért gyakran ledob az összeütközések miatt.

[ Szerkesztve ]

(#15718) StuG3 válasza StuG3 (#15717) üzenetére


StuG3
csendes tag

Ja, és lakótelepi panelban lakom, 25mbps optikai T-home netem van.

(#15719) PiciKenny válasza C0d3r (#15715) üzenetére


PiciKenny
senior tag

danke schön ! :DDD

(#15720) Coolmat válasza StuG3 (#15717) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Nem rossz ez a Linksys, de többen is panaszkodtak már itt a topikban ennek a típusnak (E2000=WRT320N) a wifijére, hogy gyengus a térereje. Ha nem túl nagy távolságból használnátok a notikkal akkor ez is elég jó lehet, több betonfallal és nagyobb távolságból viszont külső cserélhető antennás routert ajánlok, az első hsz-ből pl. az összes TP-Link vagy az Asus RT-N16 ilyen. A sok antennával kicsit úgy néznek ki mint egy sündisznó, de nem a szépségéért vesz az ember routert. :) Ha tervezitek később gyorsabb optikai csomagra való váltást akkor min. a felső kategóriából szemezgess az első hsz-ben!

(#15721) Intruder2k5 válasza StuG3 (#15718) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olcsóbb kategóriában, külső antennákkal, lehetséges alternatíva még az RT-N12 is, ami a Linksys-hez hasonlóan szintén BroadCom Chipset alapú ... Jelen pillanatban az ára 11000HUF körül mozog.

[ Szerkesztve ]

(#15722) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Na megpróbáltam más eszközzel is a port forwardingot (dd-wrt + asus rt n13u b1), de azzal se megy. Canyouseeme szerint nyitva van a port, de egyszerűen nem jön be még hálózaton se. És a ddns auto update se akar működni, se dyndns-sel, se no-ip-vel. Lehet, hogy ez a firmware verzió (legfrisebb stabil) szar? Próbáljak meg felrakni egy régebbit?

szerk: beraktam offba :B :R

most nézem, a ddns-sel másnak is vannak problémái ezzel a verzióval (build 17201). web gui-ból vissza tudok rakni egy régebbit?

[ Szerkesztve ]

(#15723) Intruder2k5 válasza sp@rtan (#15722) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, vissza...

(#15724) day2day


day2day
tag

Akkor most kérnék egy kis tanácsot a jelenlevőktől.
A válaszokat előre is köszönöm.

A téma: N-es hálózat átlövése 3 emeleten, régi belvárosi házban.
Stabil hálózatra van szükség, NAGYON erős sugárzással.

A követelmények:
- a routernek ISZONYAT mennyiségű p2p connection-t kell elviselnie, mert több gép torrentezik, tölt, ftp-zik etc.
- nagyon erős wifi jelet kell lőjjön, hogy az N-es hálózat élvezhető legyen durva latencia nélkül
- gigabites WAN port és minimum 4 gigabites LAN port követelmény!
- az ára TÖKMINDEGY, eljutottam erre szintre :-)

Az előzmény:
Zyxel N-es high-end router.
Lecserélve, mert nem kezelte jól a szaporodó p2p kapcsolatok számát (valszeg betelt a routing tábla és kéz'csók), valamint a LAN portok csak 10/100-asok voltak.

A jelenlegi eszköz:
sok fórumozás és külföldi összehasonlító teszt eredményeként egy Netgear WNDR3700.
Előtte egy hétig egy ASUS RT-N16 Wireless-N Gigabit Router, de ennek nem vált be a hatósugara a külső antennák ellenére sem.

A Netgearnek viszont BORZALMAS a kezelőfelülete, és hajlamos elhajigálni a kapcsolatot nagy terhelés alatt gyengébb WIFI jel esetén. Plusz, ennek sem meggyőző a hatósugara N-es hálózaton.

A fentiek ismeretében kinek milyen ötletei vannak, mi lenne a logikus - és legalább 1-2 évig kielégítő megoldás?

[ Szerkesztve ]

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#15725) vargalex válasza day2day (#15724) üzenetére


vargalex
félisten

Esetleg lehetne adni a WNDR3700-nak egy esélyt OpenWrt-vel is.

Alex

(#15726) day2day válasza vargalex (#15725) üzenetére


day2day
tag

Ez talán megoldást jelentene a terhelése problémára, de a hatósugarat nem hiszem, hogy befolyásolná, erre a modellre meg ugye nem tehető extra antenna.

És sajnos a 13-60 mbps n-es hálón nem meggyőző (a legvátolabbi használt ponton). Vagy az OpenWRT azzal is tud valamit kezdeni?

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#15727) vargalex válasza day2day (#15726) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Azt nem mondom, hogy biztosan jobb lesz. De esetleg megpróbálni érdemes, ha nem jobb, akkor vissza lehet tenni a gyári firmware-t.

Alex

(#15728) kali válasza day2day (#15724) üzenetére


kali
legenda

régi belvárosi házban három emeletet úgy átlőni wifi hálózattal, hogy a legtávolabbi végponton kevés 60 megabit/sec sebesség - erre kevés egy router, még a legjobb is, tekintve, hogy feladat még a húzós p2p kiszolgálása, ami megterheli a routert, és minden router a wifi szórástól vesz el energiát először, ha a vezetékes részen túlzott terhelést kap!
mennyi lenne az elvárt stabil n szabványos átviteli sebesség, ha a 60 megabit/sec kevés?

(#15729) day2day válasza kali (#15728) üzenetére


day2day
tag

Szia!

Stabil 60 a 'távoli ponton' már jó lenne, de a 10-60 ami jellemzően 20 környéke, az már nem. Főleg, hogy a lenti gépekből kettőn VPN is fut, ami marhára nem szereti a meg-megszakadó ingadozást.

Nem feltétlen egy routerre gondoltam, de próbáltam egy Belkin Vision N1-el feldobni a lenti hálózatot, valamiért nagyon nem szerették egymást.
Bár ez valszeg' az én hozzá nem értésem WiFi hálózattervezésben, attól még júzerbarátabb megoldás kellene. :-)

Szóval igazán bármilyen megoldás érdekel, ami képes fogadni egy 80/25 megabites netet, wireless N-en szór stabilan 60-70 mbps-el három födémen át, és legalább 4 gigabites portja van a vezetékes eszközök szétosztására (onnan már a gbites switchek elintézik).

Ha két router, akkor az, ha egy kültéri + egyedi antenna, akkor az, ha meg kis zöld emberkék sugárzó kütyükkel a fenekükben az RJ45-tel, akkor az.

[ Szerkesztve ]

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#15730) Beri válasza day2day (#15729) üzenetére


Beri
addikt

wireless N-en szór stabilan 60-70 mbps-el három födémen át
Nagyjából reménytelen. Talán brutálisan túlméretezett antennákkal a routeren és a klienseken is, de nagy valószínűséggel úgy sem lehetne hozni a stabil 60+ Mbitet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15731) DBob válasza day2day (#15724) üzenetére


DBob
őstag

RouterBOARD R450G + R411AH

mod: wirelessre az R411AH helyett két SXT 5HnD jobb lenne mondjuk. SOKKAL jobb. De több barkácsolást / szerelést kíván, cserébe biztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#15732) Mateee


Mateee
tag

Sziasztok

Egy N-es routert szeretnék venni és kérnék egy kis segitséget tőletek.
20e ft a keret rá.
Dizájn fontos lenne (fekete).
2 laptop lenne rá kötve, 1 winchester és 1 tv.
A távolság minimális.
20/10-es digi net lesz rajta.

Linksys, tp-link-et favorizálom. Velünk már volt dolgom.
Elöre is köszi

(#15733) day2day válasza Beri (#15730) üzenetére


day2day
tag

Ezek szerint egy routerrel nem éremes próbálkozni.
Ötletetk arra nézve, hogy hogyan megoldható a dolog?

A kétrouteres megoldással az volt a bajom a fent felhasznált eszközök kapcsán, hogy nekem nem wireless repeater kellene, hanem akkor már akár vezetékes úgy, hogy a második router teljesen passzív legyen.

Az én kiépítésembena második router gigabiten csatlakozott az elsőhöz AP módban, de saját SSIDja és jelszava volt (ez nem kellene) és a routing tábla sem volt 100%.

Szóval az kellene, hogy van az elsődleges router ami fogadja az internetkapcsolatot, és egy második három födémmel lejjebb ami gigabites réz segítségével csatlakozik az elsőhöz, de annak az SSID-ját "reklámozza" annak a biztonsági beállításaival és routingjával, csak mintegy erősítőként szolgálva.

Erre ötletek? Ilyen mélyen sajnos nem mocorgok a témában, és a gogglizás sem túl sikeres ennek okán.

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#15734) kali válasza day2day (#15733) üzenetére


kali
legenda

nehézkes a dolog, mert amennyiben a két router által szórt wifi hálózat "összeér", úgy a két router kábels összekötése esetén nem jó ötlet az azonos ssid...stb!
nem próbáltad esetleg középen elhelyezve a routert, hogy csak egy - egy födémet kellejen átnyomnia, megfelelően "erős" antenákkal? az ellenoldali wifi modulok megfelelően jók adott szempontból? 300-as mimo képes eszközök?

(#15735) Beri válasza day2day (#15733) üzenetére


Beri
addikt

Ha át tudsz húzni egy kábelt a másik oldalra, akkor a probléma meg van oldva. Rátekersz a végére egy AP-t és használhatod ugyanazt az SSID-t a két oldalon, ugyanazzal a jelszóval.

kali: Összebridgeled a két eszközt és a kliensek még váltanak is a kettő között, ha gyenge az egyik jele és úgy látják jónak. Mindezt úgy, hogy észre sem veszed.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15736) kali válasza Beri (#15735) üzenetére


kali
legenda

a gyakorlati tapasztalatom alapján nem jó ötlet, pláne nem úgy, hogy elvárt az n szabványos gyakorlati, lehetőségekhez képest maximum sebességen történő átvitel...

(#15738) day2day válasza kali (#15736) üzenetére


day2day
tag

No srácok, ez már nagyon tetszik, a szakmai vitákat mindig is érdeklődve figyeltem.

Szummáznám:
eddig van egy Routerboard (építsd magad megoldás). Van erre valami link esetleg, hogy hogyan néz ki az építés, ne adj isten benchmarkok összevetve top-class routerekkel? Érdekelne

Van még egy bridge opció, ahol vannak jó és rossz tapasztalatok. Ide két ugyanolyan eszköz kellene? Melyik gyártó tud jó bridged eszközöket adni nekem?

Amennyiben közepesen érdekel az EU szabvány jelerősség és kirakom az egészet a lichthofba valami nedvességtől védett dobozban egy 90000 csillió-millió erősséggel működő antennával, az csak a lefedettségi területet növeli, vagy az erősséget is?

Amúgy válaszul: igen, gigabites kábel van a két helyszín között, és az elsődleges felhasználói a Wifinek high-end laptopok, telefonok, etc.

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#15739) StuG3 válasza Coolmat (#15720) üzenetére


StuG3
csendes tag

Szia! Köszönöm a válaszokat!

Akkor jól gondoltam, hogy a beépített antennának lehetnek ilyen hátrányai. A design az utolsó a sorban, nem baj, ha lesznek tüskéi. Amúgy panelon belül max 10-15 méterre lesz a laptop a wifitől, de 2-3 betonfal választhatja majd el
(bár ha majd egyszer kertes házba költözünk, akkor 100 méter is szóba jöhet, ez mondjuk még messze lesz).

Van egy hasonló is, aminek van 2 antennája. Ez jó?

http://www.arukereso.hu/router-c3144/cisco-linksys/wrt160nl-p38238854/

Vagy inkább olyat vegyek, aminek 3 antennája van?
Mint írtam, TP-ről azt olvastam, hogy mivel gyakori, ezért sokszor ledob/akad az összeütközések miatt. Ez mennyire életszerű?

Egyébként ez mit jelent?

10/100 Mbit/s, illetve 10/100/1000 Mbit/s?

Fontos, hogy legyen 1000 Mbit/s a végén? Mennyivel gyengébb, ami nem tud ilyet? Bocsánat a lame kérdésekért. csak szeretném 20k-ért (vagy inkább felette picivel) a lehető legjobbat megvenni Édesanyámnak, hogy aztán ne legyen probléma.

(#15740) kali válasza StuG3 (#15739) üzenetére


kali
legenda

a wrt160nl antennái még mindig gyengébbek, mint például a tp-link routereinél;
wrt160nl; 2 * 1.8dBi / tp-link esetén 2 * 5dBi vagy 3 * 3 dBi lesz adott érték!
a 2 vagy 3 antenna kérdése akkor fontos, ha az ellenoldalon felcsatlakozó wifi eszköz 3 antennás mimo eszköz, ellenkező esetben elég a 2 antennás is! sőt, g szabványos ellenoldal esetén még annak sincs jelentősége, ha csak 1 antennás router szórja a jelet!
bármilyen routert is veszel, a ledobás/akadás annyiban nem életszerű, hogy nem a router típusától függ, hanem attól, hogy elérhető közelségben milyen csatornákon forgalmaznak wifi hálózatok, olyan csatornát kell használni, amely tartomány szabad, jobb esetben 13 csatorna választási lehetősége adott - részleges átfedésekkel!
a 100-as és az 1000 különbsége annyi, hogy előbbi jobb esetben is csak 100 megabit/sec sebesség átvitelére képes, a gigabit képes pedig valamennyivel felette - a router típusának/hardverének függvénye, hogy mennyivel! 80/25 megabit6sec pppoe vagy fiber power 120 alá már gigabit képes routert szoktunk javasolni, de gyengébb netes sebesség esetén - amennyiben nincs szükség gigabit képes hálózatra - elég egy jobb 100-as is!

day2day; nem vitának szántam, csak tapasztalatot írtam le!

[ Szerkesztve ]

(#15741) day2day válasza kali (#15740) üzenetére


day2day
tag

A vitára most jó értelemben gondoltam. Sajnos ezt az értelmét már gyakran el is felejtik a sok trollkodás miatt, pedig egy szép kifejezés önmagában. :-)

StuG3: gigabites (1000-es) LAN portok esetén pedig csak akkor hasznos a dolog, ha a vezetékes hálózat másik oldalán gigabites eszközök vannak.

Pl. egy nyomtató általában csak 10/100-as.

Ha PC-t, médialejátszót, hálózati adattárolót akarsz felcsatlakoztatni, és azok 10/100/1000-esek, akkor jó lehet a gigbites vezetékes hálózat.

Viszont ha még tovább osztod, akkor arra is vigyáznod kell, hogy a switchek amiket közbeiktatsz szintén 10/100/1000-esek legyenek, mert hanem nem ért semmi a dolog. Utóbbi switchek pedig természetesen drágábbak.

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#15742) DBob válasza day2day (#15738) üzenetére


DBob
őstag

"Van erre valami link esetleg, hogy hogyan néz ki az építés, ne adj isten benchmarkok összevetve top-class routerekkel? Érdekelne"

Mivel aránylag új CPE router, páran már foglalkoztak a témával.

A nyers, mért, hivatalos teljesítményeket pedig megtalálhatóak a cég honlapján (valami miatt most elérhetetlen).

Ami pedig a top-class routerekkel való összehasonlítást illeti, ezek azokhoz képest sehol sem vannak. Ezek egyszerű, kisebb ISP szintű feladatokra végrehajtására vannak kitalálva. Bár gyanítom top-class alatt te a soho kategória csúcsát értetted. Azoknál nagyságrendekkel jobbak / tartósabbak.

(#15743) day2day válasza DBob (#15742) üzenetére


day2day
tag

Igen, SOHO-ról beszélünk, azért 800K-2M forintot nem akarok az itthoni hálózatra költeni.
Elolvasom a linkelt cikket.

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#15744) kariad


kariad
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Asus rt-g32 router 3-an csatlakozunk rá és szeretném meghatározni, hogy melyik port milyen sebességgel! Megoldható_é? És hogyan? Bocsi ha lama kérdés, de nem értek mindez, föleg ehhez :B

(#15745) Brogyi válasza day2day (#15729) üzenetére


Brogyi
senior tag

Irreális az elvárásod. Torrent ezerrel ,és mellette VPN? Ki az az agyalágyult aki javasolta ezt neked , és mindezt WiFi-n? Felejtsd el. Esetleg dróton. A VPN mindig meg fog szakadni. Tapasztalat. Másik hülyeség torrentezni WiFi-n. Főleg 60Mbps-t szeretnél.
Dróton aranyapám. Soha nem jött össze WiFi-n a VPN. Csak rövid időre. Cisco eszközökkel, Cisco központi kapcsolattal. Ne tud meg milyen macera felépíteni egy login-t a Cisco-nál.Minden belépéshez új pass,időkapu. Ezt már bukta is a WiFi.
Csak próbálgasd, és szórd a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#15746) day2day válasza Brogyi (#15745) üzenetére


day2day
tag

No akkor úgy tűnik nem voltam 100%-osan tiszta.

A torrentező gépek dróton mennek. Szép, gigabites dróton.

A laptopok mennek WIFI-n, és használnak VPN-t. Nem Cisco-t, hanem Juniper-t, de nagyjából ua.

Itt egyszerűen arról van szó, hogy sok router azért esett ki a szórásból, mert túl sok p2p kapcsolat mellett, és a laptopokon instabil a VPN, mert a szemét router priorizál.

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#15747) stiggy


stiggy
tag

Sziasztok!

Még nem volt dolgom wifi routerrel, ezért lenne egy hülye kérdésem. :U Ha veszek egy TP-Link 1043ND-t, kapok hozzá wifi adaptert vagy magamnak kell gondoskodnom róla?

A választ köszönöm előre is!

(#15748) Intruder2k5 válasza stiggy (#15747) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ellen oldalra gondolsz, amit a gépbe dugsz / szerelsz? Olyat nem kapsz hozzá, ez nem tartozék!

(#15749) krealon válasza day2day (#15746) üzenetére


krealon
veterán

Ha az energia keret nem tul mervado, akkor erdemes kiprobalni a sok (min 2) halozati csatlakozos PC-t pfSense -sel.
Egy PC tipikusan 3-10 -szer annyit fogyaszt, mint egy router. :O

(#15750) day2day válasza krealon (#15749) üzenetére


day2day
tag

Köszönöm az ötletet, egy kört megér. Azonban ez még mindig csak a hálózati kapcoslatok számának / routing táblának a reszelése.

A fő kérdés még mindig az n-es wifi jel szórásának erősítése / megoldása.

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.