Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) VBrigi90


VBrigi90
csendes tag

wifi helyett router van csatlakoztatva:D Csak elírtam.

(#15952) magicnumber


magicnumber
csendes tag

nah néztem 1 routert :
TP-Link TL-WA801ND Access Point

nagy hatótávolság...N-es wifi... ?!
ezzel akkor elvileg rá tudok csatlakozni hotspotokra és tudom vele továbbítani vezeték nélkül a laptopom felé a jelet??? :F
KÖSZI a segítséget :R

Nem teszek félre senkinek semmit.... Aki jön, fizeti, az viheti.... :)

(#15953) magicnumber


magicnumber
csendes tag

nah néztem 1 routert :
TP-Link TL-WA801ND Access Point

nagy hatótávolság...N-es wifi... ?!
ezzel akkor elvileg rá tudok csatlakozni hotspotokra és tudom vele továbbítani vezeték nélkül a laptopom felé a jelet??? :F
KÖSZI a segítséget :R

Nem teszek félre senkinek semmit.... Aki jön, fizeti, az viheti.... :)

(#15954) Menthirist


Menthirist
veterán

Hi... a szomszéd netére fáj a fogam (nyílt wifi), eddig az androidos telóm osztotta meg usb-n át (bár a teló elég gyengén veszi a jelet), de most a fülembe ültették, hogy 3k körül már vannak tisztes usb-s wifi adapterek... aztán gondolkodtam, hogy úgyis akartam venni routert valamikor a későbbiekben, úgyhogy gyors elhatározással vettem egy wifi routert az adapter helyett. tl-wr741NB lett belőle (nem olvastam utána, csak tudtam, hogy ebben a kategóriában a tp linkek a jók).

nos most ahogy olvasom, pont a 743 lenne képes kliensként csatlakozni más wifi hálózatokhoz. kérdésem az lenne, hogy nincs valami módszer arra, hogy a 741 is képes legyen rá? openwrt firmware-rel vagy bármivel? a mostani androidos megoldás azért nem jó, mert usb-n át pdanet-tel osztom meg, azt meg megöli az adb, ami meg a fejlesztés miatt kellene...

Szóval mit ajánlanátok, hogy tudnék hozzáférni szomszéd korlátlan netéhez, ha adva van egy PC, egy 741NB router és egy androidos teló (Amivel a wifi tether pont nem megy, valszeg a custom rom miatt, de azt max lehet vissza tudom tenni valami normálba)

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15955) Menthirist


Menthirist
veterán

nos úgy néz ki sikerült megoldanom :) sikeresen csatlakozik a routerem a lenti routerhez, és osztja a netet a gépemnek :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15956) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok!

N-es wifire cserélném a jelenlegi 54Mbps-es routerem, de a laptopokban nincs hozzá megfelelő vevő. Tudnátok ehhez a TP-Link 1043ND routerhez megfelelő jó minőségű usb-s adaptert ajánlani?

(#15957) Volkov


Volkov
aktív tag

Sziasztok!

Remélem ez a "jó" topic a kérdésem szempontjából :)

Szóval, egy routert kéne vennem megbízásból.
Családi házról van szó, Net legalsó szinten jön be, és van 1. emelet és tetőtér is.
A cél az lenne, hogy a tetőtérben is legyen wifi, de a ház olyan mint egy szivacs.

Már próbálkoztak egy sima D-link dir 300-assal, de gyengének bizonyult, fent már nincs jel.

Kérdésem: tudtok-e valami "erős" routert ajánlani?
Vagy nincs különbség adóteljesítménybe?
Esetleg külső antennával fel lehet "turbózni" a jelet?

(nem értek hozzá, lehet marhaságot írok, de szerintem a router hiába erős, ha mondjuk a notiban/mobiltelóban kis teljesítményű a wifi, attól hogy látja a jelet, kapcsolat nem lesz, de javítsatok ki ha tévedek)

Köszönöm! :R

:)

(#15958) C0d3r válasza superecneB (#15956) üzenetére


C0d3r
addikt

Szia!

TP-LINK TL-WN721N, 2.000 Ft alatt kapható.

(#15959) Intruder2k5 válasza Volkov (#15957) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nagyjából igaz amit írsz, a gondolkodásod jó... Nyilván az az ideális eset, ha mindkét oldalt fel lehet javítani, de azért annyival kiegészíteném a dolgot, hogy ha a routeren nagyobb, és / vagy több antenna van, akkor az mind a jel kisugárzásában, mind pedig a vételi érzékenységben többet nyújthat. Szerintem érdemes lenne próbálkozni valamilyen 3 antennás modellel, és szükség esetén lehet rá venni utólag 8dBi-s antennákat, amikből a 3 darab kerül ~2500HUF-ba.

[ Szerkesztve ]

(#15960) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Van egy DLINk DI524-em. Az adapterük mennyit fogyaszt ezeknek kb? Nem baj, ha mindig be van dugva? Kicsit melegszik.

(#15961) Intruder2k5 válasza RAiN91 (#15960) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem baj, egy kis melegedés teljesen normális, csak ne legyen nagyon forró...
A fogyasztásuk ezeknek olyan 5 és 10 Watt között mozog.

[ Szerkesztve ]

(#15962) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Sziasztok!

szeretnék egy routert vásárolni ami nem ártana ha mondjuk már N-es lenne és tudna nyomtatószerverként is üzemelni! gondolkodom a1043nd-n de nem tetszik hogy csak mókolással megy a nyomtatótámogats, ezért is kérdezek másik után is! előre is köszi válaszaitokat!

Üdv. :Pr3s

(#15963) Intruder2k5 válasza Pr3s (#15962) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N16

Igaz, hogy az ára egy "kicsit" magasabb, mint a 1043ND-é, de ebben gyárilag is van nyomtatószerver...

(#15964) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Jelenleg 60as UPC-s netem van de csak 1k huf-al lenne több a 120as.
Most egy TP-LINK TL-WR941ND -m van.
A kérdés annyi lenne hogy ez maximálisan mennyit birna ? a 60at simán viszi valamikor a 7mb/s -t is súrolja a letöltés. Wifi-t max telóhoz használok 2 gép van mind a 2 kábelen csatlakozik. Ha akár 105-110et is bírna már az is jó lenne +1k ért havonta az megfizethető gyorsulás. Mondjuk a 60al sincs gondom csak telózgatnak a UPC-ből hogy nagyon megérné nekem :D

Köszi.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#15965) Coolmat válasza Spancho (#15964) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Max 85-90 Mbps-re számíthatsz. Helyedben megpróbálnám elpasszolni a 941ND-t és venni egy 1043ND-t ha átváltassz a 120-as csomagra.

(#15966) vargalex válasza Spancho (#15964) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ahogy Coolmat is írta, minimálisan 1043ND-re van szükséged.
De mi az, hogy a FiberPower60-nál súrolja a letöltés a 7 MB/s-et? 60 Mbps=60/8 MB/s=7,5 MB/s.

Alex

(#15967) Intruder2k5 válasza vargalex (#15966) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Felülről súrolja... :)

(#15968) Spancho válasza vargalex (#15966) üzenetére


Spancho
őstag

7 fölé még sose ment azért írtam hogy csak súrolja :D
És nem azért írtam mert rossz a 7mb ,nagyon is jó nekem.
És köszi majd akkor elgondolkozok mert csere kb 5000forintomba fájna ha minden jól menne.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#15969) superecneB válasza C0d3r (#15958) üzenetére


superecneB
őstag

Köszönöm a választ!

Esetleg a TP-Link helyet valami jobb/minőségibb routert+adaptert érdemes venni? (Panel ház 75-80m^2, átlagosan 2db laptop)

(#15970) C0d3r válasza superecneB (#15969) üzenetére


C0d3r
addikt

TP-Link elég jó minőséget képvisel, legjobb ár/érték aránnyal. Nem véletlenül szerepelnek az első hozzászólásban nagy mennyiségben.

(#15971) Danndi


Danndi
tag

Hali! Vettem egy Linksys WRT120N-es routert, és két naponta eldobja a netet, sőt van hogy kikapcsolom azt a gépet ami kábelen van rajt, és attól is eldobja a netet... a gyártó oldalán talált firmweart már feltettem... lehet ezzel kezdeni valamit, vagy dobjam el jó messzire!?!?

(#15972) C0d3r válasza Danndi (#15971) üzenetére


C0d3r
addikt

Router nélkül nem ilyen? Akkor mi történik, egy pár pillanatra megszakad a kapcsolat és újra felépül?
Lehet, hogy a szolgáltatónál van bizonyos időközönkénti bontás, 2-3 évvel ezelőttig T-nél volt szokás 24 óránként.

(#15973) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő a gondom. Vettem egy Netgear JWNR 2000 N300 routert (ami tökéletesen működik) és letöltöttem hozzá a Netgear Genie programot, amibe nem enged be sem az alap jelszóval és felhasználónévvel (admin, password) sem azzal a jelszóval, amit a www.routerlogin.net oldalhoz használok (a felhasználónév admin maradt mindkét esetben (genie és routerlogin.net). Szerintetek mit ronthattam el? Előre is köszi a segítséget. :W

(#15974) Danndi válasza C0d3r (#15972) üzenetére


Danndi
tag

Sajnos nem, egy helyi szolgáltató kábelnetjét használom, és tuti a router a hibás, mert most visszaraktam a régit (D-Link Di-524) és soha nem áll le...
amúgy a linksys mikor eldobja a netet nem áll le, mert a hálózat meg a wifi marad, csak a net megy el, és hiába nyomok rá hogy kapcsolódjon újra, csak az újraindítás segít...

(#15975) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Kellene nekem valami tuti router. :) Altalaban 4-5gep log wifin folyamatosan(torrent is megy par gepen). Aztan van par telefon is es a lan port is van hasznalva(xbox,es 2 gep).
En a D-Link DGL4500 -t neztem ki magamnak. Mit ajanlotok? Eleg egy ilyen router ennyi gepre?

"Later Nerd!"

(#15976) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Keresek olyan wireless adsl routert (tehát modem is egyben) ami print szerver is. Eddig az Asus DSL-N13-at találtam, de felénk minden boltban out of stock :( Valaki tud még esetleg hasonlót?
Köszi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15977) Intruder2k5 válasza kraftxld (#15976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem ajánlom az ilyen kombók használatát, és ezt többnyire mások sem ajánlják.
De persze, Te tudod...

Ha bajod lesz a nettel, a szolgáltató rögtön arra fogja kenni, hogy a saját eszközöd miatt van. Ha meghibásodik az egyik fele, dobhatod ki az egészet. Stb...

[ Szerkesztve ]

(#15978) kraftxld válasza Intruder2k5 (#15977) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most azért tekintsünk el ettől a lehetőségtől, ha lehet nem vennék külön dsl modemet, routert, 8 portos switch-et, ap-t, meg nyomtatószervert.

A saját Linksys WAG320N-es routeremmel sincs semmi gond, sőt megkockáztatom, hogy a szolgáltatók által adott egyik másik ipari hulladéknál is jobb.

Netcomm 3G15Wn elég jónak tűnik. [link]

Még valami másik típus ezen a kettőn kívül? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15979) RAiN91 válasza Intruder2k5 (#15961) üzenetére


RAiN91
őstag

Nektek akkor mindig be van dugva, mindig megy?

még egy kérdés, sajnos a routerem topikja nem valami népes (Dlink DI524)
UTP-n jön a net a gépbe. Speedtestnél meg is van a 40Mbit, bár 499-es pinget ír. Torrentezésnél is meg van ez a sebesség. De ha böngészek, kb 5mp-t gondolkozik, míg végre elkezdi betölteni a gépet. Mit állítsak?
Wifi-n csak 7-8Mbit a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#15980) Intruder2k5 válasza RAiN91 (#15979) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem például folyamatosan megy, csak áramszünet esetén áll le...

[ Szerkesztve ]

(#15981) Dr.Burn válasza Dr.Burn (#15975) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Azt hiszem a D-Link DIR-825 Xtreme N routert fogom valasztani. Minden meg van benne ami kell es talan eleg eros a hw is alatta. Ami talan meg jol jonne az +1 usb. :U Tudtok olyan routert amin 2 usb van es hasonlo tulajdonsagokkal bir, mint a DIR-825?

"Later Nerd!"

(#15982) Intruder2k5 válasza Dr.Burn (#15981) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N16 + Tomato Firmware

Vagy USB hubot is használhatsz... :)

(#15983) Dr.Burn válasza Intruder2k5 (#15982) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Koszi. :R Nem tudom hogy miert nem jutott az eszembe az usb hub.

A DIR-825 azert tetszik jobban, mert van dual band lehetoseg. Bar az elejen sok gyerekhibaval kuszkodott, de az uj fw mindent megoldott allitolag. Egyedul az zavar hogy csak ket antennaja van. :U A DIR-855 ahogy olvasom a gyari legujabb fwvel sem tokeletes.
Bar valakinek jo valakinek nem, nem igazan tudtam rajta kiigazodni.

Az Asus RT-N16 lenne a nyero, de abbol meg hianyzik a dual band.

Esetleg tudsz olyan routert ami a ketto otvozete? :)

"Later Nerd!"

(#15984) Intruder2k5 válasza Dr.Burn (#15983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg az ASUS RT-N56U Ehhez viszont nem tudok semmit hozzáfűzni, mert nincs vele tapasztalatom.

Online Firmware DEMO itt.

(#15985) magicnumber


magicnumber
csendes tag

helo! lenne 1 kérdésem! remélem tud vki segíteni!?!? :U
kinéztem 1 routert...
TP-LINK WA901ND
[link]
A kérdésem az lenne hogy ez a router képes vezeték nélküli hálózatra rákapcsolódni?(pl hotspot vagy más Wifi hálózat)
és képes-e ezt a vezeték nélküli hálózatot tovább adni ugyanúgy WIFI-n???
magyarul 1 jelerősítést szeretnék véghezvinni ha ezt így hívják?! :U
köszi a segítséget előre is! :R

Nem teszek félre senkinek semmit.... Aki jön, fizeti, az viheti.... :)

(#15986) magicnumber


magicnumber
csendes tag

helo! lenne 1 kérdésem! remélem tud vki segíteni!?!? :U
kinéztem 1 routert...
TP-LINK WA901ND
[link]
A kérdésem az lenne hogy ez a router képes vezeték nélküli hálózatra rákapcsolódni?(pl hotspot vagy más Wifi hálózat)
és képes-e ezt a vezeték nélküli hálózatot tovább adni ugyanúgy WIFI-n???
magyarul 1 jelerősítést szeretnék véghezvinni ha ezt így hívják?! :U
köszi a segítséget előre is! :R

Nem teszek félre senkinek semmit.... Aki jön, fizeti, az viheti.... :)

(#15987) magicnumber


magicnumber
csendes tag

helo! lenne 1 kérdésem! remélem tud vki segíteni!?!? :U
kinéztem 1 routert...
TP-LINK WA901ND
[link]
A kérdésem az lenne hogy ez a router képes vezeték nélküli hálózatra rákapcsolódni?(pl hotspot vagy más Wifi hálózat)
és képes-e ezt a vezeték nélküli hálózatot tovább adni ugyanúgy WIFI-n???
magyarul 1 jelerősítést szeretnék véghezvinni ha ezt így hívják?! :U
köszi a segítséget előre is! :R

Nem teszek félre senkinek semmit.... Aki jön, fizeti, az viheti.... :)

(#15988) Intruder2k5 válasza magicnumber (#15987) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha többször már nem írod be ezt, akkor a választ el is olvashatod az általad linkelt oldalon...

"Supports multiple operating modes: Access Point, Client, Universal/ WDS Repeater, Wireless Bridge"

[ Szerkesztve ]

(#15989) Dr.Burn válasza Intruder2k5 (#15984) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Ez az Asus router mar tetszik. Kicsit valogatos vagyok, mert a 4. routeremet hasznalom mar az elmult 1 evben es meg mindig nem tokeletes. Az elsovel kettovel sebesseg es stabilitasi problemak voltak. A harmadik terhelest nem birta ezert folyamatosan eldobalta a kapcsolatokat. A mostani mar jobb valamivel, de ez sem birja a sok eszkozt, ugyanaz a jelenseg ami a 3. router eseteben is volt. Szoval mar szeretnem a tokeletest megtalalni. :DDD
Egyedul az ami nem tetszik hogy az antennak nem cserelhetoek ennel a tipusnal. :B

"Later Nerd!"

(#15990) vargalex válasza Dr.Burn (#15983) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Igaz, hogy garivesztéssel, de a DIR-825-be beforrasztható a második USB csatlakozó.

A WiFi-ével teljesen elégedett vagyok, az 5GHz-es sávot használom (a mobillal a 2.4-et). Nekem OpenWrt van rajta, de WiFi-n a notival (Intel 4965AGN wifi, csak 2 antennával) 15 MB/s-el másolok egy LAN-on csücsülő eszközről.

Az USB-n elérhető sebesség pedig több, mint elég: 22-24 MB/s.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15991) Intruder2k5 válasza Dr.Burn (#15989) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT találsz némi infót róla... Igaz, hogy az antennák nem cserélhetőek, ráadásul belsők, ellenben 5 darab van belőlük, ami soknak mondható, és szerintem jókat mondanak a WiFi részéről is. Ami nekem nem tetszik benne, az az, hogy nincs lehetőség moddolt fw használatára (na meg a kinézete, de ez szubjektív vélemény), de ha Neked ez nem szempont, akkor ez már közel járhat a tökéleteshez! :)

[ Szerkesztve ]

(#15992) JaniS


JaniS
senior tag

Új építésű kétszintes családi házba szeretnék majd egy routert venni, a jelölt a wr1043nd. A kérdésem, hogy amennyiben a földszinten (a monolit vasbeton födém alatt) levő ezen router wifije nem képes a felső szintet is lefedni, milyen lehetőségeim vannak. Ami adott: van felmenő UTP kábel, van egy másik router (g-s) ill. hajlandó vagyok venni antennát is (ha az ér valamit). Fent nem elvárásom az n-es mimo, csak annyi, hogy lehessen netezni wifin is. (Persze lehet, hogy ez majd nem is lesz kérdés, de azért szeretném előre tudni, hogy ilyen esetben mit lehet tenni.)

JaniS

(#15993) krealon válasza JaniS (#15992) üzenetére


krealon
veterán

Vasbeton fodemen keresztul szinte biztos, hogy nem lesz megfelelo a jelerosseg.

Fentre hasznalhatod a mar meglevo router-t AP uzemmodban.

Feltetelezve a TL-WR1043ND alap beallitasait a lepesek a kovetkezok:
- A G-s router-t WAN csatlakozas nelkul kosd egy gephez.
- A G-s router LAN IP cimet allitsd 192.168.1.2-re
(A TP alap IP-je 192.168.1.1)
- A G-s router-ben kapcsold ki a DHCP szervert.
- A G-s router-ben allitsd be a WiFi nevet es a kapcsolodashoz szukseges jelszot (WPA2-PSK)
- A TP-Link es a G-s router-t kosd ossze UTP kabellal LAN-LAN portokon.
- WiFi csatornak finomhangolasa szukseges lehet. :R

(#15994) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Milyen routert érdemes venni? Egy asztali PC-t és egy laptopot szeretnék hálóra kötni ill. leosztani a netet mindkettőhöz. Arra gondoltam, hogy a PC-t hagyományosan kábellel kötném a routerre, míg a laptop wireless csatlakozna, viszont nem tudom, hogy ez megoldható-e, van-e ilyen router és ha igen, akkor mennyire megbízható az ilyen "öszvér" megoldás, továbbá milyen routert ajánlanátok?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ugyan ezt a megoldást esetleg egy switchel meg lehet-e oldani? Ugyanúgy egy asztali PC ill. egy laptop lenne csatlakoztatva a feljebb említett módon. A kérdés ugyan az.

A segítséget előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#15995) JaniS válasza krealon (#15993) üzenetére


JaniS
senior tag

Köszönöm a választ.
Néhány dolog nem világos, bocsánat:
"A G-s router-t WAN csatlakozas nelkul kosd egy gephez." és "A TP-Link es a G-s router-t kosd ossze UTP kabellal LAN-LAN portokon." - Az első pontot nem értem, ez minek kell? Az világos, hogy a két routert a LAN portokon keresztül összekötöm. De a g-s routerre minek kössek gépet, nem akarok, az emeleten csak wifi lenne.
"A G-s router-ben allitsd be a WiFi nevet es a kapcsolodashoz szukseges jelszot (WPA2-PSK)." - Ez ugyanaz az SSID-jű hálózat, mint amit a wr1043nd szolgáltat? Mert hogy azt szeretném, hogy lent is és fent is ugyanarra a vezetéknélküli hálózatra kelljen kapcsolódni.

JaniS

[ Szerkesztve ]

(#15996) JaniS válasza krealon (#15993) üzenetére


JaniS
senior tag

Hehe, közben leesett, hogy arról a gépről konfigurálom a g-s routert. :)

(#15997) Beri válasza BenJoe80 (#15994) üzenetére


Beri
addikt

Arra gondoltam, hogy a PC-t hagyományosan kábellel kötném a routerre, míg a laptop wireless csatlakozna, viszont nem tudom, hogy ez megoldható-e, van-e ilyen router és ha igen, akkor mennyire megbízható az ilyen "öszvér" megoldás
Mindegyik wifi routert használhatod kábellel is.

mennyire megbízható az ilyen "öszvér" megoldás
Öszvér? Ez az általános.

továbbá milyen routert ajánlanátok?
Első hozzászólás.

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ugyan ezt a megoldást esetleg egy switchel meg lehet-e oldani?
A switch nem tud route-olni (tehát önmagában nem tud internetet osztani, konyhanyelven), tehát kell egy eszköz, ami ezt végzi helyette.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15998) krealon válasza JaniS (#15995) üzenetére


krealon
veterán

"A G-s router-t WAN csatlakozas nelkul kosd egy gephez."

Azaz csak a konfiguralo gep legyen rakotve az esetleges kavarodasok elkerulese vegett es routert csak kabelen keresztul illik konfiguralni.

A TP-Link es a G-s router-t kosd ossze UTP kabellal LAN-LAN portokon."

Sima UTP patch kabel-t (de lehet cross kabel is) dugd az TP egyik LAN portjaba, illetve a G-s egyik LAN portjaba. Tehat ne a G-s WAN portjat hasznald az osszekoteshez.

Ez ugyanaz az SSID-jű hálózat, mint amit a wr1043nd szolgáltat? Mert hogy azt szeretném, hogy lent is és fent is ugyanarra a vezetéknélküli hálózatra kelljen kapcsolódni.

Lehet ugyan az az SSID es a jelszo is, de az automatikus kapcsolodas nem fog menni, minel a BSSID (MAC adress) nem fog megegyezni. Ehhez egy WDS vagy Universal Repeater modot tamogato router kene. Egy csak G-s szabvanyu routernel ez szinte elkepzelhetetlen.

(#15999) Dr.Burn válasza vargalex (#15990) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Koszi az infot, igy mar azert eleg komoly kis eszkoz. :R
A ket antenna nem baj vegulis, mivel a sebesseg meggyozo.
Amit keveslek az a 16MB ram. Az nem valami sok. :(

Intruder2k5: Tenyleg korrekt routernek tunik, de egy dolog amit hianyolok a moddolt fw amit emlitettel is. A kinezete nem igazan erdekel. :)
Tenyleg a ket router otvozete kellene es a problema meg lenne oldva.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#16000) Intruder2k5 válasza Dr.Burn (#15999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

16MB RAM? Hol? A DIR-825-ben? Nem inkább 64MB?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.