Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) DBob válasza woker (#15549) üzenetére


DBob
őstag

Tik, tik, mikrotik.

Csak a plusz pontok felét nem teljesíti (nincs USB, nincs BT/fileserver). A 30k-ból fennmaradó összeget meg felajánlhatod jótékony célokra (pl. nekem :)) )

[ Szerkesztve ]

(#15552) woker válasza DBob (#15551) üzenetére


woker
aktív tag

Impresszív az FW képességek terén, de a wifi képességeiről van valami infód? Azért kérdezem mert azt sehol nem említik (a gyártó oldalán sem szerepel semmi).

Ha marad valami a keretből az marad nálam

[ Szerkesztve ]

(#15553) DBob válasza woker (#15552) üzenetére


DBob
őstag

Van wifi képességről infóm -> nincs wifi integrálva. Mivel nem írtad le a követelmények közt, így ki is maradt. Most láttam csak hogy előtte írtad.

Sajnos wifivel már nem ennyire kedvező az ár.

(#15554) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Sziasztok!

adva van egy nagyobb ház, elég nagy telekkel, házba rendes tégla falak, viszont ideje lenne berúházni egy routerre, nyílván kéne wifi is mit ajánlotok, szerény "falucskámba" polcról elv 841ND lehet kapni 9e HUF ért, szerintetek ez elég?

amúgy optikai tré hom net 15mb-s, egy 2gép meg 2-3 Wifis cuccli lenne rajta.

köszönöm előre is :R

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#15555) JackFeryll válasza VR6-Fan (#15554) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ilyesmi árban a best buy szerintem a TP-LINK TL-WR1043ND .

A 841ND pedig egy 6000 forintos router azt már szállítással együtt is meg tudod rendelni 7000 körül !

(#15556) VR6-Fan válasza JackFeryll (#15555) üzenetére


VR6-Fan
veterán

6300, pl ipon és 2500 a kiszállítás, kocsival esélytelen hogy bemenjek a város másik végébe ennyiből, illetve tömegközlekedéssel kb kitudom hozni, cserébe elbaszom egy félnapom :U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#15557) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni router vásárlással kapcsolatosan.
Jelenleg van egy TP-LINK TL-WR543G típusú routerem. Teljesen hibátlanul működik.
Ennek az utódját keresem N-es verzióban, illetve érdekes lenne ha megtudnám oldani vele, hogy usb-n rádugom a nyomtatómat, és az összes eszköz ami csatlakozik a routerhez nyomtatni tudjon (nyilván nem egyszerre :C )
A net amit jelenleg megosztok DIGI 80/20-as
Nem tervezem rákölteni fél vagyonomat. TP-linkkel megvoltam/vagyok elégedve - tehát ez preferált, viszont bármi javaslatot szívesen fogadok.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

üdv: Gábor

(#15558) Intruder2k5 válasza muranyig (#15557) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A TP-LINK-kel az a gond, hogy gyári firmware-el nem támogatja a nyomtató megosztást, tehát vagy más típus után kell nézned, vagy pedig moddolt firmware-t kell használnod. Ez utóbbi nem baj, sőt sok egyéb hasznos tulajdonsággal ruházza fel a routert, csak nem mindenki hajlandó rá. Ja, és a kérdéses darab a TL-WR1043ND lenne...

(#15559) muranyig válasza Intruder2k5 (#15558) üzenetére


muranyig
tag

Köszi az infót. Egyéb más alternatív márka esetleg ahol megy gyárilag a nyomtató megosztás?

(#15560) Intruder2k5 válasza muranyig (#15559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel 80-as neted van, így ahhoz már gigabit-es router dukálna, tehát mondjuk ASUS RT-N16. Persze ennek az ára egy kicsit több, mint a 1043ND-é...

(#15561) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok 2 db wifis routerre lenne szükségem, de sajnos nem tudom hogy milyet vegyek.
Ezért szeretnék tanácsot kérni. Jó lenne ha nem lenne nagyon drága.
Gépeket letöltésre (torrent), filmnézésre, online játékra lennének használva.

Követelmények:
1.
Net: 20/10 Mbit/s (Digi)
4 gép (asztali, 2 lapot 1 telefon)

2.
Net: 80/25 Mbit/s (Digi)
2 gép (asztali + laptop)

Előre is köszönöm.

(#15562) Coolmat válasza Calogero (#15561) üzenetére


Coolmat
őstag

1. TP-Link 741ND, ill. ha a notik közül valamelyikben MIMO képes wifi vevő van (értsd: tudja a 300Mbps-et) akkor érdemes rááldozni kicsit többet egy TP-Link 841ND vagy 941ND-re.
2. TP-Link 1043ND a legolcsóbb megoldás a 80-as Digihez.

(#15563) muranyig válasza Intruder2k5 (#15560) üzenetére


muranyig
tag

Köszi szépen az infókat, TP-LINK lesz a nyerő a számomra.

(#15564) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan routerre lenne szükségem ami tud torrentezni usb-s vinyóra, Tudja a DLNA-t, mert azt szeretném , ha veszek egy új TV-t akkor a tv-be beledugom a háló kábelt és a router-en keresztül elérni a usb-s winyót és onnan filmet nézni.
Egyátalán ez megoldható?
Vagy álom világba élek?

(#15565) Intruder2k5 válasza Tocika (#15564) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Megoldható, de valószínűleg csak moddolt firmware-el... Például az általam használt ASUS RT-N16 + Tomato Firmware páros tudja ezt, sőt még sokkal többet is. A torrentet tudja gyárilag is, bár elég használhatatlan, mert seed-elni alig hajlandó, de DLNA nincs a gyári fw-ben. Moddolt firmware-el viszont minden tökéletesen működik! Arra viszont számíts, hogy ez nem egyenértékű sem egy seed-szerverrel, sem egy file-szerverrel, sem pedig egy asztali PC-vel. Tehát hiába van 120-as neted, a routeren futó torrent program nem fog tudni ekkora sebességgel tölteni se le, sem pedig felfelé. Közelítőleg 2MB/sec az a határ, amit routerrel el lehet érni torrent témában. És persze a rákötött USB-s háttértárról sem fogsz több 10MB/sec sebességgel másolni, mintha csak egy szerverről másolnál... Véleményem szerint is nagyon jó dolgok ezek, amivel nem mellesleg sok villanyszámlát lehet megspórolni, de mindenképpen kompromisszumokkal jár. Ha ezeket ismered, és elfogadod, akkor hajrá, bele kell vágni! :)

[ Szerkesztve ]

(#15566) Tocika válasza Intruder2k5 (#15565) üzenetére


Tocika
aktív tag

Köszönöm!
2 Mbit? vagy 2 Mbyte?
mert ha megabyte akkor az nekem bőséges torrentezésre.
ami inkább érdekel ,hogy az us-b winyóra letölötött HD filmet vajon akadás mentesen lejátszaná a tv?
Mert ha igen akkor az nagyon szupert lenne mert akkor nem kell külön usb-s winyó a tv-hez és a routerhez, torrentezni, hanem a routeren lenne egy winyó és azt el tudnám érni a tv-röl...

(#15567) Intruder2k5 válasza Tocika (#15566) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2 MByte/sec!

Az USB-s háttértár sebessége RT-N16-on...
Samba ~6 MByte/sec
FTP ~7 MByte/sec
NFS ~10 MByte/sec

Vannak ettől gyorsabb lemezeléréssel rendelkező routerek is, mint például a D-LINK DIR-825, ami ~15 MByte/sec sebességet tud Samba-n másolni, de azon OpenWrt-t kell használnod, ami - az én véleményem szerint legalábbis - egy picit több Linux tudást igényel. De persze utána kell nézni annak is, és akkor majd eldöntöd! :)

(#15568) Tocika válasza Intruder2k5 (#15567) üzenetére


Tocika
aktív tag

Olvastam az open wrt-röl....
hát nekem eléggé kacifántos...
életemben nem volt dolgom linux-al és szerintem nem is lesz...
úgy hogy nekem ez jó lesz.
A paradicsomot meg amúgyis szeretem....:D
Azt kell még kideríteni, hogy az olvasási sebessége mi lenne, hogy a HD filmek is menjenek lanon keresztül....

[ Szerkesztve ]

(#15569) Intruder2k5 válasza Tocika (#15568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért mielőtt félreértenénk egymást, a paradicsom is Linux, csakhogy amíg OpenWrt-ben egy csupasz firmware-t kapsz, amire Neked kell feltelepítened a WiFi-től kezdve az USB driver-eken át mindent, addig a paradicsomban még a torrentkliens is benne van "gyárilag". Ezen kívül samba, ftp szerver, dlna, és minden ami kellhet. Olvasási sebességeket fentebb írtam...

Erről a firmware dologról jut eszembe még a TP-LINK WR1043ND, mint lehetséges alternatíva, és bár erre is OpenWrt-t kell tenned, vargalex jóvoltából legalább létezik rá olyan összeállítás, amiben minden benne van. Bár nekem ezzel a routerrel nincsenek jó tapasztalataim, így sosem ajánlom senkinek, de azért megemlítem mint lehetőséget, a döntés úgyis a Tied lesz! :)

[ Szerkesztve ]

(#15570) Intruder2k5 válasza Tocika (#15568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt találsz egy Tomato DEMO-t, bár ebben nincs torrentkliens...

(#15571) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg Tp-Link 841 ND-t használok. Jó áron sikerült tőle megválnom, a kérdésem az lenne, hogy érdemes váltani 941 ND-re(lenne egyáltalán változás a 841-hez képest?) vagy akkor már a 1043 lenne csak "érezhető" előrelépés? Esetleg más típust ajánlanátok?

Lényeges a Full N kompatibilitás és esetlegesen a gigabites lan, de az nem létszükség.

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv!

(#15572) Tocika válasza Intruder2k5 (#15570) üzenetére


Tocika
aktív tag

Ismerem a Tomato-t!
most wrt54gl-em van és azon is az fut.
azért is szeretnék olyan routert ami az van mert a ddw-rt nekem nem jött be mert a ha torrenteztem akkor behalt a böngészés.
ennél meg minden szupi.
Az open wrt-t nem ismerem de nem is akarom , mert nem akarok "programozgatni".
A tomato felteszem oszt megy.
legalábbis ez a tapasztalatom.
egy kis off: nem tudod véletlenül ,hogy a mostani tv-kbe milyen ethernet van ? 10/100/1000?

(#15573) kali válasza HeavyToys (#15571) üzenetére


kali
legenda

a két router között - a verzionális esetleges eltérésektől eltekintve - csak wifi szempontjából van különbség; tl-wr841nd 2 * 2 mimo, a tl-wr941nd és a tl-wr1043nd pedig 3 * 3 mimo (illetve utóbbi gigabit képes wan és lan, továbbá usb csatival is rendelkezik), amúgy mindegyiknél adott a teljes n szabványos kompatibilitás!
mellesleg a régebbi verziós tl-wr841nd és tl-wr941nd is azonos motorral bír, mint a tl-wr1043nd, az újabbak viszont már gyengébbek valamennyivel!
a tl-wr841nd -> tl-wr941nd csere alapban akkor lenne érezhető, ha az ellenoldalon 3 * 3 mimo képes wifi modul dolgozik, más esetben nem!
amúgy miben vársz előrelépést?

(#15574) Intruder2k5 válasza Tocika (#15572) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, akkor nem fárasztom magam ilyenekkel... A TV témát passzolom, nekem egy 70cm-es ORION TV-m van, abban semmi ilyesmi nincsen. :)

(#15575) Intruder2k5 válasza Tocika (#15572) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha esetleg maradnál a Linksys vonalon, akkor meg az E3000, vagy az E4200 amik mennek Tomato-val, és USB-s routerek...

(#15576) Tocika válasza Intruder2k5 (#15575) üzenetére


Tocika
aktív tag

Szerintem ez az Asus- lesz az én vasam , mert árban is kedvezőbb mint a linksys.
A linksysröl tudom ,hogy megbízható ,mert már évek óta nyúzom és semmi gondom nem volt vele sosem.
Remélem ennyire elégedett leszek majd az asus-al is.
Köszönöm a segítséget!
további szép estét!

(#15577) kali válasza Tocika (#15576) üzenetére


kali
legenda

az asus sem rossz ám!

(#15578) HeavyToys válasza kali (#15573) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Jelenleg egy TL821N és 722N van az ellenoldalon. Kifejezetten nincsenek nagyobb elvárásaim, esetlegesen ha kicsit stabilabb lenne az átviteli sebesség annak örülnék. Ugyanis a 821-es egység több falon keresztül dolgozik és itt néha meg kell mozgatni, hogy újra meglegyen a 15 megabites átviteli tempó, amit a netem bír.

Majd szeretnék használni jövő hónaptól egy Seagate BlackArmour Nas-t, aminek a célja a házban lévő gépek kiszolgálása és 1 médiaszerver Lan-on történő ellátása. Itt főleg HD ready filmekre kell gondolni. Nem tudom, hogy itt szükség lenne-e gigabites kapcsolatra? Mert a letöltés az wifi-n keresztül menne, illetve a másolás is. A kiszolgálás pedig szintén wifi-n kivéve a médialejátszóét.

(#15579) kali válasza HeavyToys (#15578) üzenetére


kali
legenda

az említett két ellenoldal esetében nem jönne ki a 3 antennás routerek többlete, mivel a tl-wn722n nem mimo képes, illetve a tl-wn821n is csak 2 * 2 mimo képességgel bír! több falon keresztül történő wifi átvitel csak úgy lenne javítható, ha a gyárinál jobb antennák kerülnének a routerre (például; link), illetve az ellenoldalra jobb modul kerülne (például; link), más szempontból a 15 megabit/sec sebességű net nem igényel semmi extrát, sőt...
a tl-wr841nd és a tl-wr941nd routerek a 100-as wan és lan portok miatt valamennyivel a névleges maximum alá korlátozódnak, amennyiben ettől jobb sebességre van szükséged, úgy van értelme a gigabit képes tl-wr1043nd típusnak, ellenkező esetben nem!
a hd videók elvárt átviteli sebességéhez a fent említett két 100-as router is elég!

(#15580) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

Router vásárlást tervezek mert a régi öreg routerem már nem tudja kiszolgálni a NAS-al bővült kis otthoni hálózatot (vagy is ki tudja de 11 MB/s-el :) ).

Igazából nem szándékoznék túl sokat költeni, de fontos lenne hogy amit veszek az időt álló legyen. Eddig a TP-Link TL-WR1043ND -t ajánlották amivel szimpatizálok is mind funkcionalitás mind ár tekintetében, csak 2 dolgot nem tudok:
- ezzel a routerrel megoldódna-e a megy a torrent meglassul a böngésző jelenség
- azt sajnálom, hogy nem tud nyomtató szerverként működni (van egy HP LaserJet 1020-ast tennék rá.

Illetve gondolom a fenti TP-link router is segíteni fog abban hogy a jelenlegi 11 MB/s kábelen növekedjen belső hálón (laptop és NAS között). Esetleg vkinek tapasztalata ezzel a routerrel?

Milyen routereket tudnátok ajánlani még 3 laptop, 2 okostelefon, 1 nas és torrent igénybevételre?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Antilhu

(#15581) Antilhu válasza Tocika (#15572) üzenetére


Antilhu
tag

Sziasztok!

Tocika hozzászólása kapcsán érdeklődnék, hogy mit kell tudnia egy routernek, hogy torrentezéskor ne lassuljon be a böngészés?

idegesítő jelenség, hogy a NAS-ról fut a torrent a háttérben és nézem a youtube-ot és állandóan megakad a lejátszás és "radarozik", csak akkor megy tovább ha a csúszkán ráncigálok... korábban azt hittem, ha a torrent kliens nem a gépről megy az majd jó lesz... sajna ez nem jött be. És akkor a hab a tortára: még akkor is akad, mikor a torrent kliensen nincs forgalom, mert ha 10 MB-ok rohangálnának sec-enként akkor ok lenne :)

Egyébként 20/10 StartNet Digim van.

Remélem tudtok tanácsot adni!

Előre is köszi: Antilhu

(#15582) czanga


czanga
őstag

Kali-nak és mindenkinek szeretném újból megköszönni. Immáron jópár napja teljesít szolgálatot nálam egy TP-Link 841ND, és hibátlan a cucc! Komoly 5 perc volt beállítani, és nagyon stabil. Sávszél emelés után, kábelen is wifi-n át is jön rendesen a 25-ből 25 mbps. :R

(#15583) Beri válasza Antilhu (#15580) üzenetére


Beri
addikt

ezzel a routerrel megoldódna-e a megy a torrent meglassul a böngésző jelenség
Tessék szépen korlátozni a kapcsolatok számát és a sávszélességet. Mivel protokollszintű priorizálást nem tud gyári szoftver, NINCS olyan SOHO router, amivel egy csapásra megoldódna a "problémád".

A #15581 többi része meg nem ide való.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15584) HeavyToys válasza kali (#15579) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Értem, szóval ha nincs szükségem gigabites netre, márpedig jelenleg nincs, akkor megéri a 941-et megvennem, mert így 0 plusz költséggel váltanék 841-ről.

Ez az általad linkelt antenna lenne jobb megoldás, vagy a vevő egység?

(#15585) kali válasza HeavyToys (#15584) üzenetére


kali
legenda

mind a két megoldás javít a helyzeten, pláne a kettő együtt!

(#15586) sp@rtan válasza Intruder2k5 (#15493) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Szia!

Közben a nyomtatót sikerült beállítani, de a DVR még mindig nem megy.

Itt a DVR beállítása:

Itt pedig a port forward:

A dynds-es címen keresztül a router felülete bejön, a DVR viszont nem. Több port scanneres oldallal megnéztem, a port nyitva van, mégse működik.

Mi lehet a hiba, kell még valamit beállítani, vagy az átirányításnál van valami baj?

Köszönöm :R

u.i.: ha valaki még olvassa és tud valamilyen megoldást, kérem segítsen!

(#15587) HeavyToys válasza kali (#15585) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Az egyébként lehetséges, hogy ennek az antennának a darabja 850ft. körül van? Mert akkor első lépésben venném a 941nd-t és 3 db ilyen antennát, ha pedig így sem jó, akkor cserélném a vevő egységeket. Mert ez így költséghatékonyabb.

(#15588) Brogyi válasza Antilhu (#15581) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha a helyedbe lennék azonnal rohannék a digihez, és a max-ot megrendelném.Mo-n talán a legolcsóbbak.Még ha bekorlátozod a torrentet még akkor is rengeteg marad a browser-nek. Korlátozás mellett is akad akkor jön a QoS, de a soho kategoriába ne várj csodát.

(#15589) Antilhu válasza Brogyi (#15588) üzenetére


Antilhu
tag

Szia,

Köszi a tippet, egyenlőre nem gondolkozom nagyobb neten... :)

abszolút kezdő vagyok, mit jelent az a "soho"? Esetleg Te milyen routert tudnál ajánlani?

Köszi: Antilhu

(#15590) Antilhu válasza Beri (#15583) üzenetére


Antilhu
tag

Szia Beri!

Neked is a tanácsot!

Akkor milyen router javasolsz? gondolom álljak le a torrenttel vagy a bőngészéssel :D nehéz döntés lesz...

Köszi!

(#15591) Intruder2k5 válasza sp@rtan (#15586) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg a router admin felülete is a 80-as porton van, akárcsak a DVR-é?

Ha igen, ez így nem jó, tedd valami másik portra, mivel ugyanazon a címen és porton, nyilván nem lehet 2 szerver! Ha pedig továbbra sem működik, akkor inkább menj át vele a router gondok topikba, mert ez inkább oda való.

[ Szerkesztve ]

(#15592) sp@rtan válasza Intruder2k5 (#15591) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Router 8080, a DVR eddig máson volt, csak most visszaállítottam az alapértékre. :F

(#15593) kali válasza HeavyToys (#15587) üzenetére


kali
legenda

persze, hogy lehetséges! :)

(#15594) Beri válasza Antilhu (#15590) üzenetére


Beri
addikt

SOHO = small office, home office.
Nem kell leállnod semmivel, csak tanuld meg beosztani, amid van. Korlátozd a torrentkliensben a kapcsolatok számát és a sávszélességet.

Jaés szerkeszd a hozzászólásodat, ne kezdj újat öt percen belül, mert szabálytalan.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15595) HeavyToys válasza kali (#15593) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Okés!:) Köszönöm a segítséget!:)

Gyárilag akkor gondolom az 5dbi-s antenna van rajta, ez pedig a 8-as lenne.

[ Szerkesztve ]

(#15596) kali válasza HeavyToys (#15595) üzenetére


kali
legenda

tl-wr841nd esetén 2 darad 5-ös, tl-wr941nd esetén pedig 3 darab 3-as!

(#15597) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

A napokban költöztünk és beköttettük a Diginetet (40/20), mert jókat hallottam róla. Nos a net valóban jó, de csak akkor, ha közvetlenül a gépre kötve kapcsolódással használom, a router iszonyatosan legyengíti. Először én sem akartam elhinni, de tényleg így van.
2 routerrel is próbáltam, amik vannak otthon: D-Link DIR-300 DDWRT firmware-el, illetve egy Planet WRT414-es.
Tapasztalatok:
D-Link-nél a speedtest 22-23megánál nem tud többet mérni, bármikor próbálom, ott megakad a sebesség. Torrentezni lehet durván 2,5megával, ami az előbb mért sebességnek felel meg, viszont ha nem korlátozom ez alá, lassú mellette a http kapcsolat, oldalak lassan jönnek.
Planet WRT414-nél már a speedtest rendesen mér, megvan a 42-43mbit, de a valóságban gyengébben teljesít, mint a dir-300. Torrent letöltésben 1,5-1,6mb a maximum, amit el tud érni, ráadásul emellett netezni sem lehet, mert borzalmasan lenyírja a kapcsolatot, akár 1percbe is telhet, mire lehoz ez oldalt.
(különböző beállításokat próbáltam természetesen, például a torrentnek kevesebb kapcsolatszámod adni, stb, semmi nem vezetett eredményre)
Torrent kikapcsolása esetén persze mind2 hozza gyorsan az oldalakat. Na de most ugrik az a bizonyos majom a vízbe! Közvetlenül gépre dugva speedtest 43-44-et mér, a torrent letöltés is jön 5megával, sőt mellette még a weboldalak is jönnek rendesen, ennek így kellene működnie. Hol is lehet akkor a gond, mit próbáljak meg? Router reseteken már túl vagyok.

Új vásárlásán is elgondolkoznék, de ezek sem rosszak, és látva, hogy 2-ből 2 nem jó hozzá, szerintem az új is lutri lenne... :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#15598) kali válasza A_ScHuLcZ (#15597) üzenetére


kali
legenda

pedig bizony vélhetően csak egy megfelelő hardveres erősségű router kell, ami bírja a húzósabb terhelést is!

(#15599) Beri válasza A_ScHuLcZ (#15597) üzenetére


Beri
addikt

Hol is lehet akkor a gond, mit próbáljak meg? Router reseteken már túl vagyok.
Vegyél tisztességes routert.

Új vásárlásán is elgondolkoznék, de ezek sem rosszak, és látva, hogy 2-ből 2 nem jó hozzá, szerintem az új is lutri lenne...
Ha hasraütésszerűen választananál, vagy feldobnál egy érmét :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15600) A_ScHuLcZ válasza Beri (#15599) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nyilván nem akarok hasraütésszerűen választani :)

Ami számomra fontos:
-VPN
-Gigabites ethernet portok
-N-es wifi
-nem hátrány, ha megy rajta a DDWRT firmware
-dinamikus ip-nél meg tudjam oldani, hogy állandó címmel elérhessem a routert (no-ip.org megoldással pl, bár ez ma már sztem alap)
-esetleg ha van benne torrent kliens + külső winyó csatlakoztatható, az nem hátrány, de ha nagyon megdobja az árat, akkor lehet leteszek róla.

Amiket ajánlottak nekem:
TP-Link WR1043ND
Linksys E2000
Linksys E3000

Természetesen ha vannak további típusjavaslatok, azokat is szívesen fogadom. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.