Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) Coolmat válasza puru (#15145) üzenetére


Coolmat
őstag

Ha 80-120 megabites vagy mégnagyobb netet osztana meg akkor én is ezt mondanám, de mivel csak ADSL-ről van szó, ezért egy jobbféle SOHO router is elég lehet.
Saját tapasztalat: egy TL-WR941ND v4 (vagyis a gyengébb procival szerelt) 10/1 megabites ADSL-el és egy 24 portos switch-el használva simán kiszolgált egy kollégiumi szintet (ez maximum 15-20 gépet jelentett csúcsidőben) gyári fw-el. A sok kapcsolattal is megbírkózott (volt a szinten 1-2 torrenthuszár), feltételezve hogy 4096 TCP kapcsolatot képes egyszerre kezelni (DD-WRT-ben ez volt a default mikor próbáltam), gépenként max 200-250 aktív kapcsolatot számolva is 15 géppel simán elbír. Ez alapján merem állítani, hogy egy TL-WR741ND (amiben ugyanez a proci van) is elég a feladatra.

(#15152) n@p@lm válasza Coolmat (#15151) üzenetére


n@p@lm
őstag

most bővítenénk 25 mbit-es adsl-re (jelenleg 5 mbit-es van).
ez egy iroda, elvileg torrent kizárt, böngészés, max. youtube videó, de nem egész nap folyamatosan.

(#15153) puru válasza Coolmat (#15151) üzenetére


puru
senior tag

Teljesen egyetértek Veled, de már írta, hogy 25-ös netjük lesz.
Ebben meg benne van, hogy később még tovább növelik a sávszélességet.

(#15154) puru válasza n@p@lm (#15147) üzenetére


puru
senior tag

Igen, pont erre gondoltam.
Pont én is ilyet raktam be egy könyvelőirodába. Nagyon jól paraméterezhető tűzfal is van benne. Emellé tegyél egy normális 24-es switchet.
Bár ennyi gépnél gondolom van hálózat, rack szekrénnyel. Akkor vehetsz rack-es switchet is. A Zywall 2-eshez alapból nem adnak rack keretet, csak a zywall5-höz, de az jóval drágább.

(#15155) n@p@lm válasza puru (#15154) üzenetére


n@p@lm
őstag

igen, a mostani router és switch szintén rack helységben van.
van normális hálózat.
na majd rákérdezek költségben meddig mehetünk el.
köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#15156) kali válasza puru (#15153) üzenetére


kali
legenda

még 50 megabit/sec alá is elég akár a tl-wr741nd/tl-wr740 is!

(#15157) n@p@lm válasza kali (#15156) üzenetére


n@p@lm
őstag

a lényeg hogy ne fagyjon le ennyi gép alatt, bírja a folyamatos "terhelést".

(#15158) kali válasza n@p@lm (#15157) üzenetére


kali
legenda

specifikus terhelés függvénye, megfelelő beállítás és normális használat mellett nem lehet gond, de például húzós(an beállított) torrent estén meg ugye egy munkaállomás is elfektet jóval erősebb routert is!

(#15159) n@p@lm válasza kali (#15158) üzenetére


n@p@lm
őstag

?
egy munkaállomás is el tud fektetni egy ilyen routert?
hát azt meg hogy?

(#15160) kali válasza n@p@lm (#15159) üzenetére


kali
legenda

nem, hogy ilyen routert, hanem erősebbet is! megfelelően húzósra kell venni például a torrentes beállításokat, ezer szálon tölteni fel és le, és már kész is a baj!

(#15161) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt komolyan gondoltátok, hogy egy 25 gépes hálózathoz, egy 741ND-re akarjátok rábeszélni? :)

(#15162) Coolmat válasza n@p@lm (#15159) üzenetére


Coolmat
őstag

Irdatlan sok egyidejű kapcsolattal :) Rendesen bekonfigolva a munkaállomásokat és a routert nem lehet gond (pláne ha a torrent nem játszik). Visszatérve a router kérdésére: egy 741ND most durván 4,5k Ft, ha mégse válna be nem egy hatalmas összeg mint kidobott pénz (el is lehet adni :) ). Felrakható rá Openwrt vagy DD-WRT, nekem ez utóbbi szimpatikusabb, lévén nem kell semilyen Linux/Unix tudás a feltételéhez (mintha csak gyári fw-t frissítenél, csak körültekintően kell kiválasztani a megfelelő file-t) és beállításához, mellette igen sok extrát tud a gyárihoz fw-hez képest, ajánlom figyelmedbe ezt a demo oldalt, azon belül is az Access Restrictions és a NAT/QoS menüpontot ami fontos lehet irodai felhasználásban. Megmértem a routing sebességét, aktív QoS szabályok mellett 50Mbit/s volt egy irányban (anélkül 73 Mbit/s, gyári fw-el 84 Mbit/s), a PPPOE-s 24 megás ADSL meg sem kottyanhat neki.
Félre ne érts, nem a Zyxel ZyWall ellen akarok beszélni, mert biztosan jó router és nem egy kategória a kettő, csak nektek small office környezetbe a TP-Link is bőven elég lehet.

Intruder2k5: a körülményeket figyelembe véve (25 megás ADSL és 15 gép) valamint a fentebb írt tapasztalatom alapján igen, simán működőképes lehet a dolog. Tudom nem bízol a márkában rossz tapasztalatok miatt, nekem is vannak rossz tapasztalatok más márkával, konkrétan D-Link DIR100 típus üzemelt a koliban a TP-Link előtt, hát az maga volt a pokol. Emiatt mégse vonom le a kollektív következtetést hogy az összes D-Link szar.

[ Szerkesztve ]

(#15163) puru válasza Coolmat (#15162) üzenetére


puru
senior tag

Igazából teljesen más eszközről és kategóriáról beszélünk.
A 740ND egy home wifi router.

A Zyxell Zywall egy soho tűzfal+router (no wifi, PCMCIA opcióval wifisé tehető).
Itt főleg a tűzfal funkciót emelném ki, akár alkalmazásszinten szabályozható, DMZ, VPN funkciók.

(#15164) Coolmat válasza puru (#15163) üzenetére


Coolmat
őstag

Írtam is, hogy nem egy kategória a kettő, a tűzfal + DMZ + VPN funkciók nyílván sokkal fejlettebbek benne (custom fw-hez hasonlítva is), ezt sosem vitattam, a wifit meg külön nem is emeltem ki, mert nem szerepelt az igények között sem. Innentől kezdve a megszabott keret és az igény a komolyabb tűzfalra és beállíthatóságra dönthet a home kategória és a Zyxel által képviselt small office kategória között (sőt, továbbmenve akár egy szervergép összeállítása is szóba kerülhet, de kétlem hogy ez szükséges a megadott környezetben). Azért mertem ajánlani home kategóriásat, mert n@p@lm által eddig leírt igényeknek az is megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#15165) Nudlika


Nudlika
csendes tag

Sziasztok. Segítség kéne, értelem szerűen routert akarok venni. Most egy Linksys WRT 110 van, de nagyon nem vagyok vele megelégedve. Szóval: Olyan routert keresek, amellyel le tudok fedni egy 250 m2-es családi házat. Körülbelül 15-20 méteres körben kéne lefednie a teret. A routerre 3-4 eszköz csatlakozna vezeték nélkül, általános feladatokra, illetve játékra. Tudom játékra LAN csatlakozás, de az megoldhatatlan. 20 mbites kábel csomag van. Lehetőleg valami külső antennás dolog kéne, körülbelül 30-ezer forintig. Válaszotok köszi.

(#15166) puru válasza Coolmat (#15164) üzenetére


puru
senior tag

Akkor ebben egyetértünk.
Győzzön a pénztárca :)

(#15167) puru válasza Nudlika (#15165) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Olcsóbb kategóriába egy TP-LINK WR1043ND bőven megfelel erre: [link]

Vegyél rá 3db 8db-es antennát: [link]

Ha komolyabb kell, akkor én egy Asus RT-N16-ot vennék: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15168) Intruder2k5 válasza Coolmat (#15162) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ebben igazad van, nem bízok a márkában, ez itt már nem titok. De most nem emiatt mondtam, amit mondtam! Egyszerűen csak nonszensznek tartom, hogy még az első hozzászólásban meghatározott három kategória közül is a legalsóból ajánlgattok egyet, egy ilyen feladatra. Oké, hogy 25Mbit, de PPPoE, ami eleve erőforrás igényesebb mint a DHCP kapcsolat, és15-20 munkaállomás, ami már nem kevés... Egy 7-es TP-LINK nem erre van méretezve. De Ti tudjátok... Abban mondjuk igazad van, hogy az a 4-5 ezer Ft nem sok, amit elbukhat.

(#15169) kali válasza puru (#15167) üzenetére


kali
legenda

és az rt-n16 csak 10/100Mbps router lenne? :U
ááá, nem is nézegetem tovább, annyi hibás leírás van náluk, hogy csak na... :(((

[ Szerkesztve ]

(#15170) Coolmat válasza Nudlika (#15165) üzenetére


Coolmat
őstag

Ekkore területet nem csodálom, hogy nem képes lefedni egy router (pláne hogy még belső antennás is). Előre sajnos sosem lehet megjósolni, mekkora területet fog lefedni az eszköz, ezt nagyban befolyásolják környezeti tényezők (falak, vasfödém, interferencia stb.) és az ellenoldal. Külső antennásak (a teljesség igénye nélkül az 1. hsz-ből válogatva): az összes TP-Link, Asus RT-N16, Engenius ESR9850, D-Link DIR825. Többségükön cserélhetők is az antennák nagyobb nyereségűre (TP-Linkeknél pl. az ND végű típusoknál). Vannak jó belső antennás routerek is (pl. Netgear WNDR3700), de megvan az a hátrányuk, hogy nem lehet antennát cserélni rajtuk. Általánosságban elmondható, hogy minnél több antennás a router és az ellenoldal, annál stabilabb kapcsolat építhető fel.

Ha nagyobb területet szeretnél lefedni (akár az egész lakást), akkor érdemes lehet még egy (vagy akár több) Acces pointban/WDS képes routerben gondolkoznod, erről bővebben 3 cikk itt: [link], [link], [link].

Személyes tapasztalat: TP-Link 941ND gyári 3dbi-s antennákkal egy emelettel feljebb légvonalban kb. 15 méterre -50 -60 RSSI jelszintet mérek (használt program: inSSIDer), átfér a Wifin 20-30Mbit/s, online játékoknál a pingemben pedig kb. 5ms az eltérés vezetékes hálóhoz képest.

#15168: nyílván nem ajánlottam volna, ha nem lenne tapasztalatom hasonló környezetben lásd fent is írt kollégiumi eset 15-20 klienssel, némi torrenttel, 10 megás ADSL-el, aminél a méréseim alapján megkockáztatom hogy menne 25-el is PPPOE ide vagy oda. Fő bajunk a D-Link DIR100 lecserélése után nem a routerrel volt, hanem a szűk sávszéllel :) Az első hsz. alsó és középkategóriáját elsősorban a wifi különbözteti meg, minden másban ugyanaz egy 741 mint egy 941v4.

[ Szerkesztve ]

(#15171) Midway


Midway
senior tag

Hi!

Lakótelepi net (20-50mbit pontosan nem tudom) megosztásához keresek routert.
2 laptophoz.
Böngészés néha letöltés,youtube, semmi extra.
Olcsó, akár használt is lehet.
Melyik típust ajánljátok 5-6eft körül?

(#15172) need válasza vargalex (#15142) üzenetére


need
addikt

Többféle eszközzel és többféle módban töltöttem már le..!
Maga az original sebességem Digis 80/25..
A NAS is darál olyan 8 m/sec simán a feltöltés olyan 2.5 m/sec megy..!
Mint említettem mind ez úgy hogy nem kell hozzá a 600 w táppal ellátott sz.gépem!

Az adatok kezelése úgy van hogy 2/3 részben 30 m/sec a maradék 1/3 részben 40-50 mega körül másol..! De a sebesség nem csökken le 30 mega alá!
Ez sok mindentől függ.. de alap feltétel egy normális router és nas is persze gigabites portok és cat 6 kábelek!
Na meg persze mekkora adatot másolsz 10 gb mkv vagy 10 gb fényképet 10.000 db számmal

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#15173) n@p@lm


n@p@lm
őstag

köszönöm a hozzászólásokat.
igazatok van, nem nagy tétel a 4-5 ezer forint bukta ha nem jön be, csak az én fejemhez vágják hogy miért nem....
én otthon simán bevállalnám a kockázatot, de itt nem szeretném.
rákérdezek hogy meddig mehetek el, a megbízhatóság, a stabilitás hosszú távon megér ennyit.
egyébként ha jól rémlik jelenleg ilyen "zakatol" megosztás gyanánt:
[link]

(#15174) Intruder2k5 válasza n@p@lm (#15173) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudhattuk, legalábbis én azt hittem, hogy a saját cégedről beszélsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#15175) kali válasza Midway (#15171) üzenetére


kali
legenda

ebben az árkategóriában tl-wr741nd vagy tl-wr740n jöhet szóba újonnan!

(#15176) n@p@lm válasza Intruder2k5 (#15174) üzenetére


n@p@lm
őstag

semmi gond :)

(#15177) Coolmat válasza n@p@lm (#15173) üzenetére


Coolmat
őstag

Ez a régi Linksys ma már valóban nem számít egy erőgépnek, nem csoda hogy a 10 megás PPPOE is kifog rajta. Ehhez képest már az AR7240-es 741ND is szárnyal. Ha tutira akartok menni, a keret pedig mondjuk 10-15 ezer, akkor TP-Link 1043ND-t javasolnám (már ez is komolyabb vas mint a 741), 20-25 ezerig Asus RT-N16 (custom fw-el) vagy Netgear WNDR3700, 30-ig Cisco E3000 (ez már 12000 feletti kapcsolatot képes kezelni egyszerre, ami fontos lehet a sok munkaállomás miatt, lásd itt 1. táblázat), 35k fölött Zyxel Zywall 2 Plus vagy hasonszőrű small office router (ezen típusokban nem vagyok annyira otthonos), vagy akár szervergép (ezzel lenne a legtöbb macera beállítani, de utána hosszútávon biztos nem kell hozzányúlni, csak hardverhiba esetén).

(#15178) Midway válasza kali (#15175) üzenetére


Midway
senior tag

Köszönöm. Valamelyik biztos jó lesz.
Bár nem is nagyon értem mi a különbség köztük. :U

(#15179) kali válasza Midway (#15178) üzenetére


kali
legenda

főként a levehető/cserélhető antenna, az első javára!

(#15180) vargalex válasza Coolmat (#15177) üzenetére


vargalex
félisten

Ha már előnyként említetted a sok kapcsolat kezelését, illetve felmerült a custom fw is, akkor azért tegyük hozzá, hogy alternatív firmware-val más router is jóval több kapcsolatot tud kezelni.

Alex

(#15181) Brogyi válasza kali (#15158) üzenetére


Brogyi
senior tag

Na most öszintén ez a huzós beállítás nem elég neked? Nem feküdt meg a router.Akkor éppen nem vot több seeder.:)
[link]
Ez nagyon jó egy 10k-s routertől.A smallnetbuilder szerint ez a kapcsolatszám már bukta a WNDR3700,DIR825-nél.Pedig azok drágábbak, és erösebb procik.Nem is értem.

(#15182) kali válasza Brogyi (#15181) üzenetére


kali
legenda

szép, szép... :)

(#15183) n@p@lm válasza Coolmat (#15177) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi neked is.

még egy versenyző belépett, ehhez mit szóltok?
draytek vigor 2200e
[link]

(#15184) homeoffice76 válasza Coolmat (#15177) üzenetére


homeoffice76
tag

Hi!

Megkérdezhetem, hogy az ASUS RT-N56U-t miért nem szeretitek? Olvasgatom a fórumot, és semelyik árkategóriában nincs benn az ajánlottak között, akármilyen felhasználási területre keresnek is routert az érdeklődők. Pedig pl. az általad is említett Cisco E3000-nél sokkal több kapcsolatot tud kezelni egyszerre, hasonló árkategóriában.

Nem kötözködni akarok, csak én - többek között a smallnetbuilder tesztjének köszönhetően - n56-ost vettem, és a torrentezést leszámítva minden atomstabilan fut rajta hónapok óta a gyári firmware-rel (a torrent sem a vas, hanem az ASUS Download Master nevű progija miatt rosszalkodik, de úgyis egész nap megy az asztali gépem, szóval nem annyira fontos a routeren torrentezés). Sok felhasználóval nem teszteltem, de azt megtették helyettem (igen előkelő helyezés, ebben az összevetésben is):
[link]

De WAN to LAN és LAN to WAN összevetésben, vagy "total simultaneous throughput"-ban pl. veri az egész mezőnyt az árketegóriájában, plusz - ha jól láttam - van néhány igen drága eszköz is a teszteltek között. Ja, és persze tudja az 5 Ghz-et is.

Én tényleg nem vagyok komoly szakértője a témának, de rengeteg tesztet végigolvastam 20-30e Ft árkategóriába eső routerekről, és nálam csaknem egyértelmű győztes lett az N56U (én legalábbis csak drágábbat találtam, ami mind elméleti tudásban, mind teszteredmények tekintetében veri). Persze mindez csak akkor igaz (ahogy itt a fórumon már felnyitották a szemem), ha valaki gyári firmware-t akar használni (ami viszont egy céges routernél igen valószínű). Ha nem, akkor nyilván kilőve az N56.

Üdv

(#15185) Tosee válasza homeoffice76 (#15184) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Nem szeretet kérdése, hogy kinek milyen routert ajánlanak a topicban! Ár/érték arányt kell mérlegelni egy vásárlás során! Ha megnézed ugyanilyen tudással rendelkező routert olcsóbban is kapni, és a többség nem vesz meg egy eszközt drágábban, ha olcsóbban hozzájuthat egy másik ugyanilyen tudással rendelkezőhöz!
Ráadásul véleményem szerint a kábelektől instabil lehet a router talpazata! De ez csak az én véleményem, és hozzáteszem nem találkoztam ezzel a routerrel személyesen...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15186) ManUnited válasza kali (#15104) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Továbbra sem oldódott emg a probléma :( Az 1-es helyre kötött win7es gép megy, a 2es helyre kötött ps3 megy, a wifi megy de a 3as portra kötött xp-s gép állandóan azt írja ki hogy egy hálózati kábel nincs csatlakoztatava(pedig van) és amint bebootol az xp elalszik a 3as led fénye a routeren. Ha be van kapcsolva a gép és áramtalanítom majd újra bedugom az áramkábelt a routerbe akkor működik a net az xp-s gépen is. Ez mitől lehet? Olyan mintha nem venné észre a router hogy bekapcsolt az xp-s gép vagy mintha lekapcsolná a routeren a 3as portot.

[ Szerkesztve ]

(#15187) vargalex válasza Brogyi (#15181) üzenetére


vargalex
félisten

Mi nem érthető a smallnetbuild-eres tesztben? Ők nem alternatív firmware-val tesztelték. Pont az előtted lévő hozzászólásomban linkeltem az én tesztemet (amit mellesleg pont a te kérésedre csináltam). A TP-Link-et próbáltad gyári firmware-val? Tehát ez egyáltalán nem vas, hanem sokkal inkább software függő dolog.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15188) vargalex válasza ManUnited (#15186) üzenetére


vargalex
félisten

Hálókábel, driver, esetleg hálókártya hiba. Bár, ha csak az XP boot-olása után alszik ki a led, akkor én a driverre gyanakodnék.

Alex

(#15189) ManUnited válasza vargalex (#15188) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Csak azért nem értem mert eddig az smc és a netgear routerrel hiba nélkül ment minden. Most meg az xp-s gépet valamiért nagyon nem szereti.

[ Szerkesztve ]

(#15190) Alex91 válasza ManUnited (#15189) üzenetére


Alex91
félisten

Bootolj egy Linux LiveCD-vel, ha azzal megy a dolog, akkor a rendszerben van a hiba, ha azzel sem, akkor valami hardver buga.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15191) vargalex válasza ManUnited (#15189) üzenetére


vargalex
félisten

Lehet, hogy a régi routereknek nem gigabites LAN portjuk volt, viszont a hálókártyád nem megfelelően működik gigabiten.

Alex

(#15192) homeoffice76 válasza Tosee (#15185) üzenetére


homeoffice76
tag

"Ha megnézed ugyanilyen tudással rendelkező routert olcsóbban is kapni"

Mint az N56U? Hát amikor én vettem (4 hónapja, talán), akkor biztosan nem lehetett, vagy nagyon figyelmetlen voltam. Pont arról írtam az előző hsz-emben, hogy a 20-30e Ft-os árkategória legjobb routere gyári firmware-rel, sőt, még jóval drágábbakat is ver a teszteken.

Elfektetve használom, így nem instabil. Állítva valóban az lenne, de aki a design-ja miatt veszi meg, hogy nézegethesse, annak dülöngéljen is...

[ Szerkesztve ]

(#15193) Intruder2k5 válasza homeoffice76 (#15184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"minden atomstabilan fut rajta hónapok óta a gyári firmware-rel"

Miért, lehet rá custom firmware-t tenni? Melyiket?

(#15194) homeoffice76 válasza Intruder2k5 (#15193) üzenetére


homeoffice76
tag

Nem mondtam, hogy lehet. Az a hsz-em lényege, hogy nem mki akar custom firmware-rel szórakozni, különösen nem kkv-s felhasználóként egy irodában, és nem értem, miért nincs e fórumon az ajánlott routerek között egyetlen esetben sem az N56, miközben 10e Ft sugarú körben a teszteken gyakorlatilag az összes vetélytársát lenyomja. Bizonyos esetekben (korábban említett WAN to LAN és LAN to WAN, stb.) némely sokkal drágábbat is.

Nem kötözködöm, egyszerűen nem értem a hozzáértők ajánlásait.

A hsz-em oka, mert ezt már tényleg fullon nem értettem: ma pl. E3000-es Cisco is felütötte a fejét, mint ajánlott router, mert hogy sok munkaállomással/kapcsolattal "elbír". Az N56 kb. ugyanannyiba kerül, és kb. 3-szor annyi kapcsolatot kezel stabilan, mint az E3000-es, én utóbbit az elsők között húztam ki a potenciális routerek listájáról, amikor keresgéltem. De ez csak egy példa. Folyamatosan olvasom a fórumot, és sztem rosszabb routereket ajánlanak a hozzáértők kb. ugyanannyiért, mint amennyiért az N56-os megvehető. Még olyanoknak is, akik direkt leírják, hogy céges felhasználásra kell, és nem akarnak custom firmware-t. Fura.

(#15195) Brogyi válasza kali (#15182) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az valódi helyzet volt.Azóta se láttam ennyi seedert akitől jött is, nem csak bent volt.
Szóval azt nem tesztprogram produkálta.Az kő kemény valóság.Jó az a hardware, akárki akármit is mond.

(#15196) Brogyi válasza vargalex (#15187) üzenetére


Brogyi
senior tag

Vettem.Csak előbb írtam mint olvastam. :R

(#15197) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

vettem 1 TL-WR941ND routert és az lenne kérdésem hogy ez a qss mire való? mert láttam hogy admin felületen ad 1 pin-t, és nem nagyon értem hogy pontosan ez a szolgáltatás mire való, illetve ugye ez 1 gomb.

Más van amit szerintetek érdemes beállítani vagy letiltani az admin felületen?

iPhone 13 Pro Max

(#15198) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#15197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az egy "egyszerűsített módszer", a WiFi hálózathoz való csatlakozásra... Mondjuk én személy szerint ki nem állhatom az ilyeneket, inkább maradok a hagyományos módszereknél. :)

[ Szerkesztve ]

(#15199) jozsi252 válasza Intruder2k5 (#15198) üzenetére


jozsi252
veterán

Értem köszönöm, illetve még 1 kérdésem lenne hogy a routeren van 1 olyan led h sys és 1-2 másodpercenként villog ez a led minek a visszajelzője?

iPhone 13 Pro Max

(#15200) Beri válasza jozsi252 (#15199) üzenetére


Beri
addikt

RTFM!

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.