Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) Beri válasza FireBuddha (#16250) üzenetére


Beri
addikt

Láthatnánk esetleg pár ilyen mérést? Iperf is jóbarát, ingyen van, egyszerűen használható, stb. Hosszabb mérés érdekelne (szerintem nem csak engem), nem csak a fél másodperces tüskék.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16252) Coolmat


Coolmat
őstag

Smallnetbuilderes tesztek furák kicsit, mert elég karcsú eredmények jönnek ott ki 3 stream használatával [link], [link]. A régebbi tesztekben Intel 5300AGN-t használt, de csak 2 streammel, ezt most lecserélte 6300AGN-re 3 streammel, a fenti tesztek is ezzel készültek már. Egyes ott kommentelők pedig 140-160 Mbit/s-es wifi átvitelről számolnak be ([link], [link]) E4200 vagy WNDR4000-el (ugyanaz a Broadcom rádió és proci van bennük). Szóval van ebben a 3 streames dologban potenciál, egyáltalán nem tűnik lehetetlennek a 150-160 Mbit/s, pláne ha arra gondolunk hogy jobb 1 streames N eszközök 50-55 Mbit/s 2 streamesek pedig 90-100 Mbit/s-et is tudnak, csak mindehhez egy jó vevő, optimális fw/szoftver beállítások és megfelelő környezet szükséges. Ezzel nem azt mondom hogy a Smallnetbuilderes tesztelő béna, de valami szar mégis lehet ott a palacsintában a fenti teszteredményeket látva...

[ Szerkesztve ]

(#16253) krystman válasza Greenbook (#16247) üzenetére


krystman
őstag

Köszi!

(#16254) vargalex válasza Beri (#16249) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Elolvastad, amit írtam? Mit tudsz összehasonlítani egy titkosítás nélküli és egy WPA2-es WiFi sebesség mérésen??? Mivel egyik router esetében csak az egyik, a másik esetében pedig csak a másik eredmény áll rendelkezésre!

Alex

(#16255) Beri válasza vargalex (#16254) üzenetére


Beri
addikt

A tesztek nagy többsége ugyanúgy készült. Erre céloztam.
Oké, nem tökéletes szinte egyik tesztjük sem, de mégsem tudnék olyan helyet mondani, ahol mindent ugyanazzal, ugyanúgy mérnének és ennyi eszközön túl lennének már.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16256) vargalex válasza Beri (#16255) üzenetére


vargalex
félisten

Én sem tudok ilyen helyet. De az látszik, hogy a smallnetbuilder sem ilyen.

Alex

(#16257) Intruder2k5 válasza vargalex (#16256) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ők is csak pénzből (reklámokból) élnek... Ez pont olyan, mint amikor itt az xy nagykerbe beragadt 3 vagon LiteOn DVD, akkor a következő havi Chip magazinban minden második oldalon azt reklámozták, ráadásul abban a számban éppen DVD-ket teszteltek, és mit ad Isten, a LiteOn győzött... :)

[ Szerkesztve ]

(#16258) Bálint85


Bálint85
senior tag

- Ez jó router?
- vagy tudtok ajánlani jobbat?
- 3 gép van és az internetet /15mb/ akarom úgy elosztani,hogy mindegyik gépre 5-5-5mb jusson ez tudja?
- ha valami mást ajánlotok akkor minimum a lan 1000mbps, Frequency 5ghz, Data Rate 300Mbps legyen stb.

Asus RT-N56U router

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#16259) Intruder2k5 válasza Bálint85 (#16258) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ez ilyen elosztást nem tud, mivel a gyári firmware-ben nincs ilyen kifinomult QoS, és erre nem lehet moddolt fw-t tenni... Az RT-N16 tudja, szintén moddolt fw-vel, viszont abban nincs 5GHz. Talán Linksys E4200, de az is csak moddolt fw-vel.

[ Szerkesztve ]

(#16260) Pero


Pero
senior tag

hi,
erre valakinek tanácsa, véleménye?

(#16261) Intruder2k5 válasza Pero (#16260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Én a Linksys-re szavazok, mert nem szeretem a TP-LINK márkát... De ha Neked nincs ellene kifogásod, akkor paraméterei alapján az is épp úgy megteszi!

(#16262) CharrDen


CharrDen
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnénk egy új routert venni, mivel az előző már eléggé elöregedett és hibás. Wifiset néznénk, de nem igazán értünk hozzá, ezért fordulok hozzátok. Egy panelház lakásába kéne, és fontos, hogy elég erős legyen hogy a lakásban mindenhol használhassuk anélkül, hogy ledobálna, akadozna vagy lelassulna. Egy Digi 20/10-es netünk van, nem tudom ez számít e. Időnként torrentezek, azt jó lenne ha bírná.
Üdv,
CharrDen

(#16263) Intruder2k5 válasza CharrDen (#16262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 20Mbps már eléggé közel van a g-s WiFi teljesítőképességének felső határához, tehát mindenképpen n-esben kellene gondolkodni... Bár, ha a kliens g-s, akkor ez maximum a jövőre nézve lesz előny a számodra. A WiFi elméletileg minden routerben egy szabvány szerint készül, tehát drasztikus különbségek nem lehetnének két router között. Ettől függetlenül, ha a WiFi az egyik fő szempont, akkor érdemes külső antennásban, és azok közül is olyanban gondolkodni, aminek az antennái cserélhetőek. Az első hozzászólásban találsz több féle routert felsorolva, a középosztálytól felfelé jók neked mind. Ha olcsón szeretnéd megúszni, akkor TP-LINK, ha viszont szeretnél egy márkásabb darabot, akkor Linksys, ASUS, stb.. típusokból válogass.

(#16264) Bálint85 válasza Intruder2k5 (#16259) üzenetére


Bálint85
senior tag

:R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#16265) liqquid


liqquid
tag

Üdv. Olvasgattam sokmindent és azt szűrtem le, hogy 2 prémium árkategória bajnok van, a D-Link DIR-825 és a Netgear wndr3700 . Viszont a 2 közül nehéz a döntés, árban 2000Ft különbség szóval kb. ugyanaz, elvileg a Netgear nagyobb sebességre képes, de javítsatok ki ha tévedek, valaki írhatna nekem előnyök-hátrányok összehasonlítást róluk, hogy mi melyik mellett szól mert holnap rendelnék 1-et valamelyikből, vagy netán ha van jobb alternatíva rájuk, néztem még a Buffalo-nak termékeit, nem tűntek rossznak de magyarok nem sokat írtak róla...

Várom az 5leteket, tapasztalatokat.

(#16266) Solar_Wind válasza liqquid (#16265) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Linksys E4200 és Netgear WNDR4000 az igazi arkategoria bajnok. :)

(#16267) vargalex válasza liqquid (#16265) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A Netgear gyári firmware-val képes nagyobb sebességre, ha alternatív firmware-t (pl. OpenWrt) akarsz használni, akkor igazából nem lesz különbség köztük.
A WNDR3700 V2 mellett szólhat a 16 MB-os flash (a DIR-825-ben, illetve a WNDR3700 V1-ben 8 MB van), aminek semmi jelentősége gyári firmware esetén (OpenWrt esetén több csomag telepíthető rá külső drive igénybevétele nélkül).
A DIR-825 mellett szólhat, hogy rakható rá (ráadásul nagyon egyszerűen) második USB kimenet, igaz ekkor elveszted a garanciát.
De ha tudsz nem sokkal drágábban Buffalo WZR-HP-AG300H-t szerezni, az még jobb lehet. Nagyjából ugyan az a vas, mint az előző kettő, de 32 MB flash, illetve 128 MB RAM van benne (a D-Link-ben, illetve a Netgear-ban 64MB).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16268) liqquid válasza Solar_Wind (#16266) üzenetére


liqquid
tag

És a TRENDnet cuccok? azok ár érték arányba nem rosszak, amúgy már nekem ez a 23-25e is kicsit sok 1 routerért, jó persze komoly cuccokról beszélünk de 30 fölé semmiképp nem mennék 25 a max, ha jobban álnék anyagilag biztos 30-35 között választanék. De 1 jó ideig sztem elég lesz a 3700as is pl.

(#16269) liqquid válasza vargalex (#16267) üzenetére


liqquid
tag

Köszi, meg max a cserélhető antenna, nemtudom stabilitásba, megbízhatóságba melyik a jobb, ja és, hogy nyomtatószerverként mondjuk gyári firmware-el mind2 működik e vagy csak a D-link? Mert annak akarom használni az USB-t, amúgy az mit jelent, hogy 2 usb-t tudok belőle csinálni, hardveres modding vagy usb hub-al és firmware-el? Mellesleg honnan tudni, hogy V2-t veszek? Manapság már mind az vagy csak az újabb széria és meg kell nézni a dobozon pl.?
Igen azt néztem, hogy a Buffalo-ban jobb a vas valamivel, memória szinten, mondjuk RAM hasznos de flash az minek ennyivel több, a Buffalo gyári firmware-e miatt vagy van arra valami spéci ami nem férne rá mondjuk a másik 2-re?

[ Szerkesztve ]

(#16270) vargalex válasza liqquid (#16269) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nekem DIR-825-öm van OpenWrt-vel, a gyári firmware addig volt rajta, míg frissítettem. :)
Stabilitással nincs gondom.
Igazából nem ismerem egyik router gyári firmware-át sem, de azt tudom, hogy a D-Link-en a rákötött eszközt csak a D-Link SharePort alkalmazással tudod használni, ami "kisajátítja" a HDD-t/nyomtatót. Azaz egy időben többen nem tudják egyszerre használni.

USB HUB-al természetesen minden USB-s router portjainak száma megsokszorozható, én hardware modding-ról beszéltem.

Alex

(#16271) liqquid válasza vargalex (#16270) üzenetére


liqquid
tag

1x-rre nyomtató szerverrel is csak 1 ember tudja 1xrre használni ez tiszta, fizikai tény, ez nem gond, TP-link TL-PS310U nyomtató szerverem van de elég szar a szoftvere és van vele néha szarakodás, elegem van már az egészből kb. a TP-link routerem meg haldoklik szóval ezt a márkát elfelejtem most 1 jó időre és így 1 routerben akarom mindezt megvalósítani, könnyen és megbízhatóan.

(#16272) vargalex válasza liqquid (#16271) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem ismerem a nyomtató szerverek működését, de a SharePoint-nál a szoftver egyszerűen nem enged addig nyomtatni, míg másnál használatban van és el nem engedi. Alternatív firmware esetén (pl. OpenWrt) akár egyszerre is indíthatod a nyomtatásokat több kliensről, mint egy hálózati nyomtató esetén, nem birtokolja senki kizárólagosan az eszközöket.
Mondjuk ennek lehet, hogy inkább egy HDD esetén van jelentősége, mert az elég gáz, hogy addig senki más nem tud sem írni rá, sem olvasni róla, míg az "első" el nem engedi.

Alex

(#16273) liqquid válasza vargalex (#16267) üzenetére


liqquid
tag

A Buffalo amúgy minőségi megbízható cucc? Mert kevesebbet írnak róla mint a másik 2ről, nincs annyira reflektor fényben, persze attól még lehet pro cucc, meg az adatok alapján az is, árba ugyanott van, szóval az lenne a legjobb csak kérdés, hogy jobb e mint a vetélytársak és megbízható e annyira, még ami fontos későbbiekben DLNA támogatás láttam, hogy a netgear tudja, nemtudom a másik 2 tudja e, vagy ez, hogy működik pontosan... meg ilyen apróságok, hogy képességileg mind tudja e a másikét vagy ebben lehet eltérés vagy mindez csak firmware kérdése, mert vasban megegyeznek kb. hmm?

(#16274) vargalex válasza liqquid (#16273) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Olyan típust láttál Buffalo-ból, amit linkeltem?
A gyári firmware-ok DLNA képességét nem ismerem, természetesen OpenWrt alatt nem gond egyiknek sem.

Alex

(#16275) liqquid válasza vargalex (#16274) üzenetére


liqquid
tag

Akkor igazából nincs probléma, hogy ebben az esetben a Buffalo éri meg legjobban csak az a kérdés, hogy hogy mennyire stabil és megbízható...

(#16276) liqquid válasza vargalex (#16274) üzenetére


liqquid
tag

Igen, találtam. hát szállítással 28 lenne, a Netgear szállítással 25 lenne, a D-link meg 27, ezek az árak alapján nem tudom melyik éri meg legjobban, sztem vagy a Netgear vagy a Buffalo csak kérdés megéri e azt a + 3 ezret, ha elég megbízható és sebességbe nyújt annyit mint a netgear akkor elvileg a Buffalo éri meg legjobban a 3 közül. Mostmár csak ennyi a nagy dilemma :) .

(#16277) vargalex válasza liqquid (#16276) üzenetére


vargalex
félisten

Sebességben szerintem nincs különbség közöttük (legalábbis nem gyári firmware esetén). Így, ha rám hallgatsz, akkor ezek közül azt választod, amelyiket akarod. :) (Lehet akár design alapján is. Ha viszont fontos a cserélhető antenna, az csak a DIR-825-ön van.)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16278) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

hali!

tudnátok segíteni, hogy diginethez (50/25 de lehet később váltok a nagyobbra) milyen routert érdemes venni? vmelyik tplink 300mbit-es elég vagy inkább a linksys wrt160n v e1000 biztosabb? (konkrét típust írjatk pls.)

előre is köszi a segítséget!

üdv!

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#16279) K1LLMy53Lf válasza K1LLMy53Lf (#16278) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

az kimaradt, h "sima kábelen" használva, tehát nem wifi-n érdekel. :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#16280) Intruder2k5 válasza K1LLMy53Lf (#16278) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha nem használod a WiFi-t, akkor neked a 300Mbit teljesen mindegy,. mert az csak a Wireless részre vonatkozik. 50Mbps-hez elegendő lenne a 100Mbit/sec-es portokkal rendelkező router, viszont ha később nagyobb netre váltasz, akkor kevés lehet, emiatt célszerű lehet a gigabites eszköz beszerzése. TP-LINK-ből csak a 1043ND ilyen, Linksys-ből az E2000, E3000, ASUS RT-N16, ASUS RT-N56U, Netgear WNDR3700, D-LINK DIR-825, amik jók lehetnek neked, ezekből válogass a pénztárcád szerint...

(#16281) K1LLMy53Lf válasza Intruder2k5 (#16280) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

értem. köszönöm a gyors választ. Annyi még, h a jelenlegi 50/25höz melyik tplink, ami tuti elég? (mert gondolom linksysből akkor a fentebb említett két típus 160n és e1000 megfelelő lenne)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#16282) Coolmat


Coolmat
őstag

741/841/941ND is jó a 40/20-as csomaghoz, csak a wifijükben van eltérés. Egyébként 50/25-ös csomag nincs tudtommal a Diginél, a 80/25-höz pedig ahogy Intruder2k5 is írta minimum 1043ND kell, szóval ha később feljebb váltassz akkor érdemes most kicsit többet áldozni rá, hogy később ne kelljen routert cserélni.

(#16283) liqquid válasza vargalex (#16277) üzenetére


liqquid
tag

Amúgy árkategóriában még azt nézem, hogy igazából egy Buffalo WZR-HP-G300NH vagy netán még egy Netgear WNR3500L árban nagyon ott vannak, ezek valamivel lassabbak teljesítményben, viszont árban 10-12 ezerrel olcsóbbak. Nemtudom ennyi felárat érnek e azok az eszközök?

(#16284) Intruder2k5 válasza liqquid (#16283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WNR3500L-től tudom, hogy belsőleg szinte ugyanaz, mint az ASUS RT-N16, csak feleannyi, azaz 64MB RAM, és 8MB flash van benne.

(#16285) vargalex válasza liqquid (#16283) üzenetére


vargalex
félisten

A Buffalo WZR-HP-G300NH-ban az a CPU, mint a TP-Link TL-WR1043ND-ben, de 4-szer akkora a flash (32 MB) és 2-szer annyi RAM (64MB).
A WNR3500L-el kapcsolatban pedig Intruder2k5 már válaszolt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16286) pista1235


pista1235
tag

sziasztok! elromlott a régi linksys wrt54gc-m, ezért új routert akarok venni.egy 10 megás nethez kellene, egy gép menne róla kábelen keresztül, és egy laptop wifin keresztül. max 10-15 ezret tudnék érte adni. egy linksys e1000-n, és egy tp-link wr1043nd-ben gondolkodtam. szerintetek melyik lenne a jobb? vagy tudnátok ajánlani valami mást? előre is köszönöm a segítséget

(#16287) Amoonre1717


Amoonre1717
tag

Sziasztok. Egy wifi routert szeretnék venni. (visszaolvastam a forumon, de nem találtam megoldást)
Amit tudnia kell:
-torrent
-egy külső USB winnyó
-1 laptop wifin keresztül
Max 15 ezret szánok rá (ha ennyibe belefér).

(#16288) Intruder2k5 válasza Amoonre1717 (#16287) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ennyibe csak a TP-LINK WR1043ND fér bele, az USB-s routerek közül! Legalábbis újonnan. És torrentezni csak moddolt firmware-el képes! Mondjuk ez szinte kizárólag mindegyikkel így van, csak jobb, ha ezt előre tudod... :)

[ Szerkesztve ]

(#16289) Amoonre1717 válasza Intruder2k5 (#16288) üzenetére


Amoonre1717
tag

Moddolás nem probléma, szeretek barkácsolni. :D

(#16290) Harlond válasza Intruder2k5 (#16288) üzenetére


Harlond
tag

a moddolást hogyan érted? :) miben merül ez ki? :D

(#16291) Intruder2k5 válasza Harlond (#16290) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Másik firmware-t kell tenni rá, mert a gyárival torrentezésre nem képes...
Például EZT!

(#16292) Amoonre1717 válasza Intruder2k5 (#16288) üzenetére


Amoonre1717
tag

Ami alapból tud mindent az melyik típus?

(#16293) Intruder2k5 válasza Amoonre1717 (#16292) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondhatni egyik sem tud ilyet... Szerintem csak az ASUS routerekben van gyárilag torrentkliens, a Download Master formájában, viszont köszönet abban sincs, mert a kapcsolat folyton megszakad, és seed-elni szinte egyáltalán nem hajlandó. Bár én utoljára valamikor 2008-ban próbáltam a gyári torrentklienst, még WL-500G Premium-on, de nem hiszem, hogy azóta csodát tett volna az ASUS, illetve nekem a többi extra funkció miatt sem jutna eszembe visszacserélni a firmware-t a gyárira, akármit is alkotott azóta az ASUS. A Tomato remekül bevált, egy stabil, gyors és kellemes felületű fw. A telepítése egyszerű, és a restore funkció miatt a firmware frissítés szinte semmilyen kockázattal nem jár! A letöltő programokat (és minden mást is) távolról is eléred, így akár melóban is elindíthatod a letöltéseket, és mire hazaérsz, azok már készen is vannak. Saját FTP és webszervered lehet, a LAN-on samba szerverként funkcionál, de nyomtatót, vagy 3G netet is képes megosztani, és még sok más remek dologra alkalmas. Persze a teljesítményéből adódó korlátokat mindenképpen figyelembe kell venni, ez nem egy szervergép, és vásárlás előtt jó tájékozódni ez ügyben, nehogy csalódás érjen utána.

[ Szerkesztve ]

(#16294) Wikoo


Wikoo
aktív tag

üdv mindenkinek!
Eldöntöttem hogy router vásárlásra adom a fejemet, a régi folyton levág az internetről.
Ebben a segítségeteket kérném. Maximum 10000 ft ot szeretnék rászánni, 3 számítógépnek adna netet kábelen és ne legyen gondja a 7mb/seces letöltési sebességgel ( szeretnék egy tényleg jó minőségűt venni, mert minecraft és ts3 szervert is futtatok, nem szeretném ha időközönként levágná a barátaimat ).
Esetleg + wifit is tudhatna a kicsike, de ezt csak akkor szeretném ha nem menne a minőség romlására, sajnos a 10k-s maximum árat is tartani szeretném.
üdv
wikoo

Békesség, boldogság! x)

(#16295) Harlond válasza Intruder2k5 (#16293) üzenetére


Harlond
tag

es a [Fon 2.0n]ről mi a velemenyed? bar ez egy kicsit dragabb.. :-/ és amugy a TP linkkel higyan nez ki a modositott fwvel valo szerver/torrent uzemeltetes? elore is koszi! :)

(#16296) Intruder2k5 válasza Harlond (#16295) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fonera-t nem ismerem, nem tudok mit mondani róla...

A torrent üzemeltetés úgy néz ki, hogy miután rátetted a vargalex féle OpenWrt-t, azzal együtt felkerül a transmission torrentkliens is, aminek van egy fapados webes felülete is, amit bárhonnan elérhetsz egy böngészővel, illetve vezérelheted a csicsás Transmission Remote Dotnet programmal is, vagy más egyéb hasonló kliensprogrammal, ami PC-n futtatva csatlakozik a routeren futó transmission-hez, így válik lehetővé az ott lévő torrentek kezelése, leállítása, újak hozzáadása, stb... Felhasználó szemmel tulajdonképpen majdnem ugyanolyan, mintha egy uTorrent előtt ülnél, igazából semmit nem veszel észre a távoli vezérlésből...

http://code.google.com/p/transmission-remote-dotnet/wiki/Screenshots

A samba szerver megosztásait a helyi hálózaton bármely gépről eléred, csatlakoztathatod hálózati meghajtóként, ezáltal a használata kényelmes.

FTP szerverről mit mondjak? Minden a hagyományos módon zajlik, kintről bentről egyaránt elérhető, többfelhasználós, minden ami kell...

Az alap router funkciók kivétel nélkül mind, de vargalex remek munkájának köszönhetően sok egyéb más dolog is elérhető és beállítható a webes felületről, de persze ha extra kívánságaid vannak, akkor elég valószínű, hogy Linux konzol elé kell ülnöd. Ezt azért nem árt tudni!

Illetve itt jegyezném meg azt is, hogy én személy szerint sosem támogattam a TP-LINK routereket, mert rossz tapasztalataim vannak vele, így ha vásárlás mellett döntesz, és nem jönne be, akkor ne mondd, hogy én ajánlottam! Amit tudok, azt elmondom róla, és segítek szívesen mindenben, de TP-LINK ügyben részemről ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#16297) Nova96


Nova96
őstag

Üdv ha mostani routeremet lecserélem egy jobbra akkor nagyobb lenne a jelérőség?(Az hogy lehet 1 nap jó volt a jel most meg néha meg nincs 15m-el feljebb?)
A mostani routem 741ND.

(#16298) krealon válasza Nova96 (#16297) üzenetére


krealon
veterán

A helyszinen vegyett proba nelkul senki sem fogja tudni neked megmondani, hogy egy masik routernek jobb terereje lesz-e. (Valoszinuleg nem.)

(#16299) liqquid válasza vargalex (#16285) üzenetére


liqquid
tag

Ezzel amúgy tisztában voltam, mondjuk azt nem vágom, hogy a Buffalo-kban miért van ekkora nagy flash memória az alap firmware ennyi helyet foglal vagy nem csak arra van a flash memóriájuk? Mert pl. hasonló kategóriás routerekbe mindösszesen 4-8 mega szokott lenni általában, ezért csodálkozok, amúgy még meg kell várnom a fizumat mert mégse kaptam meg szóval még 1 kicsit csúszik de eddig a Buffalo-k felé kacsingatok, de még semmi sem biztos... valaki szakértővel elbeszélgetnék 1ik este pl. msn-en pár dologról ezekkel kapcsolatban akinek van 1 szabad fél órája mondjuk...

(#16300) Intruder2k5 válasza Nova96 (#16297) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy valamelyik szomszéd is új routert vett, és éppen azonos csatornára került a WiFi-tek? Próbálj meg másikra váltani, vagy még inkább az inSSIDer nevű programmal keresni egy szabad tartományt, és arra állítani a routert.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.