Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) Intruder2k5 válasza vargalex (#16650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindegy végül is, mert szerintem aki visszakozik egy moddolt firmware-től, annak úgysem magyarázod meg, hogy ez jó, csak még veszünk hozzá dobozt, meg tápot, esetleg ha kell akkor egy WiFi adaptert is bele... :)

(#16652) agocsdawid


agocsdawid
csendes tag

Na felhívtam a T-Home-ot, azt mondták "A DSL-360R-nek bírnia kéne a 15 megás netet, mert ha 360T modell lenne, akkor az nem bírná".
Na most, kiderült az is, hogy nem az ő tulajdonukban van a modem, tehát mindenképpen jó lenne lecserélni ezt a retek 360R-t :D
Még mindig nem értem hogy lehet megkülönböztetni hogy beépített modemmel van-e egy router vagy sem, illetve hogy melyik az a készülék ami CSAK modem. Mert egyik boltnál azt írja egy típusra hogy "modem", a másiknál meg hogy "router MODEM" :D
Nézegettem itt árgép TP-LINK ADSL ANNEX B-s típusokat, de most ezek most csak modem, modem+router vagy csak router? :D Segítsetek melyik mi, és melyiket lenne érdemes megvennem.

[link]

Mert itt routert és modemet is ír ugyanazon a cikkszámon:
TP-Link TD-8840B ADSL Router ADSL2 Modem 4 Port Splitter Annex B

Itt meg csak modemet szintén azon a cikkszámon:
TP-LINK TD-8840B ADSL2+ Modem 4port Splitter Annex B

Vagy inkább legyen ez?
[link]

De legrosszabb esetben ez is szóba jöhet, erről is sok jót olvastam:
[link]

Segítsetek légyszi, ha tudtok linkeljetek, úgy jobban vágom hogy mi micsoda, és akkor rendelem is meg :)
Köszi.

(#16653) Beri válasza mcroberto (#16637) üzenetére


Beri
addikt

Monitorozni kéne a hálózati forgalmat, aztán figyelni, mikor hal le.

Intruder2k5 #16651:
Kapható készen is, dobozban, szoftverrel. Csak annyi a dolga a felhasználónak, hogy kiveszi a dobozból, beledugja, amije van, konfigurálja és örül. Mint bármelyik routerrel.

agocsdawid:
A 8841 router ADSL modemmel, a d-link meg csak modem.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16654) atiska007


atiska007
senior tag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek!

WIFI-s routert keresek, amire egy 250Gb-os külső asus vinyót szeretnék usb-n keresztül kapcsolni, és torrentezésre használni 7/24-ben

Meg tudnátok írni, hogy jelenleg a piacon melyik a legmegfelelőbb router erre a célra.

Jelenleg egy 25/1,5Mb-es UPC internetelérésem van.

És bocsi, hogy nem kezdtem el végigszöszölni a fórumot, nincs most túl sok időm :(

Esetleg a konkrét ajánlásokhoz valamilyen linket is megköszönnék, ahol az esetleges okosításokról is szó lenne, ha kell ilyen.

maximum 20k-t tudnék rászánni

:R :R :R :R :R

Mittudomain!

(#16655) Intruder2k5 válasza atiska007 (#16654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A legolcsóbb ilyen, a TP-LINK WR1043ND, okosítás ITT.

Valamivel 20000Ft alatt van a NetgearWNR3500L, okosítása ugyanaz, mint a következő RT-N16 esetében.

És igaz, hogy ez már 20k felett van, de ha már ASUS winyó, akkor itt van egy ASUS router is, mégpedig az RT-N16, Okosítás ITT.

(#16656) atiska007 válasza Intruder2k5 (#16655) üzenetére


atiska007
senior tag

köszi a gyors korrekt választ. :R

az első hozzászólást persze átolvastam és kicsivel 20k felett van a Netgear WNDR3700
Erről esetleg valami tapasztalat, vélemény?

Lehet okosítani torrentre, alkalmas-e stb. :)

Mittudomain!

(#16657) Winne válasza Intruder2k5 (#16655) üzenetére


Winne
nagyúr

1043-ra akkor ez mehet is fel, nincs újabb, amiért kellene keresgélni, ugye?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16658) Intruder2k5 válasza atiska007 (#16656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, azt is lehet okosítani... Illetve ha már WNDR3700, akkor a D-LINK DIR-825 is ugyanaz, csak külső antennákkal. A TP-LINK 1043, NETGEAR WNDR3700, és D-LINK OpenWrt-vel okosítható, bár kész firmware (torrentel és mindennel együtt) csak a TP-LINK-hez van, a többire Neked kell telepíteni mindent.

A másik Netgear és az RT-N16 pedig Tomato-val okosítható. Bár vannak rá más fw-k is, mint például OLEG, vagy DD-WRT, de talán ezzel a legegyszerűbb...

És bár, ez már messze nem az az árkategória, de ha már így elszaladtunk, akkor hozzáteszem még a Linksys E3000-et, és az E4200-at is, a Tomato-s sorhoz.

[ Szerkesztve ]

(#16659) Intruder2k5 válasza Winne (#16657) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint, hogy milyen újabb? Ebből a vargalex féle firmware-ből?

Nincs! Ezt teheted fel! A 0.91-es, talán pár napos verzió... :)

[ Szerkesztve ]

(#16660) atiska007 válasza Intruder2k5 (#16658) üzenetére


atiska007
senior tag

Egyre jobban tetszik a ASUS RT-N16, főleg hogy nagyon pöpec leírást csináltál az okosításhoz.

Egy kérdésem lenne: ha ext3-al formázom a vinyót, akkor a letöltött adatokat hogyan tudom később elérni a routerre kötött vinyóról?
Mivel windowst használok, az pedig ugye nem látja a linuxos particiókat.

Ezt sajna nem találtam meg a leírásodban :B

Mittudomain!

(#16661) Intruder2k5 válasza atiska007 (#16660) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routerre kötött HDD-t egyrészt Samba megosztáson keresztül (ez a Windows filemegosztás Linux-os megfelelője) éred el, amit akár hálózati meghajtónak is felcsatolhatsz, hogy ne kelljen mindig külön tallózni, másrészt pedig FTP szerverként is el tudod érni, akár távolról is... Annyit viszont illik tudni erről, hogy a routerre kötött HDD-t közelítőleg 6-8MB/sec sebességgel tudod használni PC-ről. Ha ez Neked kevés, akkor még mindig van lehetőséged ext3 kezelő programokat telepíteni a Windows-ra, mert van ilyen kismillió, és akkor már tudod is használni a Windows-os gépen az ext3 HDD-t. :)

(#16662) agocsdawid válasza Beri (#16653) üzenetére


agocsdawid
csendes tag

Na és ez is csak modem?
Mutassatok már olyan TP-LINK-eket, amik CSAK MODEMEK, légyszíves. :)

(#16663) atiska007 válasza Intruder2k5 (#16661) üzenetére


atiska007
senior tag

értem.

még egy kérdés: torrent kliens.
ennek a telepítésére, használatára van valami leírás?

vagy ezt már a modolt firmware tudja? :B

Mittudomain!

(#16664) Intruder2k5 válasza atiska007 (#16663) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Torrent kliensből kettő is van, ami elterjedt, használatos... Az egyik az rtorrent, ami a leírásomat végigcsinálva automatikusan feltelepül, és utána böngészőből használható.

Másik kliens a Transmission, ami már a firmware része, csak be kell kapcsolni, és kész...

Ehhez szintén van webes felület, bár az kissé fapadosabb, illetve van Windows-on futó kliens program is.

transmission-remote-dotnet

(#16665) Winne válasza Intruder2k5 (#16659) üzenetére


Winne
nagyúr

Remek. Akkor már csak egy kérdésem van. Van-e különbség pro/contra a 2.5 és a 3.5 colos merevlemezek ezen célra való használata között? Gondolok itt arra, hogy inkább dugjam majd a 3.5-es hdd-t rá a külső tépegysége miatt, vagy teljesen mindegy. Van mindkettő itthon.

"másrészt pedig FTP szerverként is el tudod érni, akár távolról is... "

Ez a funkció is nagyon jó lenne nekem, tehát a tartalmaimat a hdd-n el tudnám érni bárhonnan, ahol van net a gépen?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16666) Intruder2k5 válasza Winne (#16665) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel kevés olyan 2,5"-os HDD van, amit meg bír hajtani a router, és amúgy sem ajánlott külső táp nélkül használni, így a 2,5"-os lemezekhez is ajánlott a külső táp. Különösebb jelentősége nincsen, hogy milyen formátumú HDD-t használsz rajta, maximum annyi, hogy a 3,5"-os valamivel többet fogyaszt, illetve kicsit hangosabb. De azt teszed rá, amelyik Neked szimpatikus! :)

Igen, a vargalex féle OpenWrt-ben is van vsftpd (ftp szerver)!

Nem lerázásképpen, de ha további kérdéseid lennének még ezzel kapcsolatban, akkor javaslom a 1043 saját topikját, hogy ilyen apróságokkal már ne terheljük ezt a témát... Részedről már úgysem a router választás a kérdés, ha jól értem. :)

[ Szerkesztve ]

(#16667) atiska007 válasza Intruder2k5 (#16661) üzenetére


atiska007
senior tag

btw, akkor ntfs-t nem is tud kezelni?

Csak mert a vinyót hordoznám is és win gépeken használnám...

Máshol olvastam, hogy a sebesség rovására lehet ntfs-re formázni. Ennél a routernél is?

Mittudomain!

(#16668) Winne válasza Intruder2k5 (#16666) üzenetére


Winne
nagyúr

:R Már áttelepültem, köszi újfent. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16669) Intruder2k5 válasza atiska007 (#16667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ennél is lehet, csak én ezt sosem szoktam ajánlani...

[ Szerkesztve ]

(#16670) sigmoid válasza atiska007 (#16667) üzenetére


sigmoid
tag

Ez a Windows-Linux filerendszer polémia újratöltve. A routerek szinte mind Linux alapú OS-t használnak.

A Linux nem tud NTFS-t írni. Olvasni is csak akkor, ha belefordították a támogatást a kernelbe, és egy beágyazott kernelnél az a tippem, hogy nincs belefordítva. Szóval az NTFS felejtős.

Windowsra létezik ext2 driver, amivel elérhetők az ext2 és ext3 merevlemezek:
http://www.fs-driver.org/download.html
Persze ezt minden olyan Windows gépre telepítened kell, ahol használni akarod a hdd-t, és mivel elég kicsi a közösségi hajtóerő az ehhez hasonló projektek mögött, fel kell készülni az esetleges bugokra is. (Adatvesztés azért release státuszú terméknél nem szokott előfordulni.)

A legtisztább viszont az, ha FAT32-t használsz. Azt minden tudja olvasni is, írni is.

[ Szerkesztve ]

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#16671) Alex91 válasza sigmoid (#16670) üzenetére


Alex91
félisten

A legtisztább viszont az, ha FAT32-t használsz. Azt minden tudja olvasni is, írni is.

4 GB-os file meretig...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16672) vargalex válasza sigmoid (#16670) üzenetére


vargalex
félisten

Azért a linux gond nélkül írja is az NTFS-t ntfs-3g-vel. Nem ismerem a Tomato-t, de gondolom ott is ezt használják. Ez egy userspace driver.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16673) sigmoid válasza vargalex (#16672) üzenetére


sigmoid
tag

Erősen kétlem hogy beágyazott rendszerben userspace fs drivert használnak... Bár ki tudja, én még a "nullás" években szocializálódtam. XD

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#16674) vargalex válasza sigmoid (#16673) üzenetére


vargalex
félisten

OpenWrt alatt biztos, hogy az van.

Alex

(#16675) StuG3


StuG3
csendes tag

Sziasztok!

Szóval köszi a tanácsotokat, TP-LINK 1043nd lett. eddig remekül működött.
A wifire routerre kábellel van rákötve az asztali gép, a laptop pedig értelemszerűen wifi-n keresztül. A netem névleges 25 mbps. Viszont most az a gondom, hogy az asztali gépemen full a sebesség, a laptopról viszont csak 0,5 mpbs-t sikerül összehozni. Az asztli gép nem ment, amikor ezt a sebességet kaptam (és már egy hónapja megvan a laptop, eddig nem volt ilyen gond). Mi lehet a gond? A wifi jelerősség maxon van.

A másik, hogy ha az asztali gép ki van kapcsolva, akkor normális, hogy a routeren ég a LAN led, amire rá van dugva a gép? Attól félek, hogy valaki használja a wifimet. Szerintetek a wifi telepítésénél generált jelszó elég megbízható?

UI: Miért nem tudok amúgy új topikot nyitni?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#16676) Intruder2k5 válasza vargalex (#16672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, azt...

[ Szerkesztve ]

(#16677) Domb


Domb
csendes tag

Sziasztok!

Routert szeretnék venni és ehhez szeretnék egy kis segítséget kérni.

Adott egy kisebb hálózat.
A net sávszélessége: 40/20 Mbit/s
5-6-an csatlakoznának a hálózathoz, de általában senki sem használja sokáig és csak neteznek semmi extra dolog, egyedül én torrentezek.

Én ezt a routert néztem ki: TP-Link TL-WR741ND

Mi a véleményetek megfelel a célnak?

(#16678) Dzsolo válasza Beri (#16622) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Bocsánat, melóztam ezerrel, kábelen nem szakad stabilan jön.

(#16679) Dzsolo válasza Dzsolo (#16678) üzenetére


Dzsolo
senior tag

64bites win7 gépen működik minden, 32bit-es XP-n van a gond a kapcsolattal, 5perc után megszakad....

[ Szerkesztve ]

(#16680) Intruder2k5 válasza Dzsolo (#16679) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ebből azt szűrted le, hogy rossz a router?

Ja, sorry! Most olvastam vissza, hogy USB stick-ről van szó, csak mivel ez routeres topik, azt hittem, hogy...

[ Szerkesztve ]

(#16681) Mandoler


Mandoler
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Linksys 160n-es routerem, amivel 80megabites kábelnet internetkapcsolatot szeretnék használni.
Amikor bekapcsolom , megy is szépen 80-al, de 5-6 óra elteltével leesik a sebesség 10-11megabitre. Ha rebootolom, megint megy szépen de óráról órára esik a sebesség.
A kábelmodemmel amihez a router csatlakozik szerintem nem lehet gáz, mert azt nem kell resetleni csak a routert, hogy újra meglegyen a 80megabites sebesség.
Van valakinek ötlete, mit lehetne tenni, hogy ne essen le a net sebessége? Másik router ami gigabites mert a 100megabites nem kezelné korrekten a 80-as netet?

(#16682) Intruder2k5 válasza Mandoler (#16681) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha 5 percig, vagy fél óráig korrektül kezeli, akkor ezen is átfér...
Melyik verziójú 160N-ről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#16683) Mandoler válasza Intruder2k5 (#16682) üzenetére


Mandoler
csendes tag

WRT160Nv3 Firmware Version: v3.0.03

(#16684) sigmoid


sigmoid
tag

Navazz, megjött a Routerboard 750GL, és... ez olyan mint egy Cisco. :) Minden jó és rossz értelemben.

Egyfelől látom lesz egy kis "learning curve" amíg megszokom, de ugyanakkor hihetetlenül profi és részletes a konfig felülete.

Viszont most meg rá kell jönnöm hogy mit kell tegyek hogy a padláson vezetett 15 méter Cat5 kábelen átmenjen az 1000baseT, mert a switchem azt mondja hogy most nem bírja a kábel. Így elsőre abban reménykedem, hogy ha levágom azt a jó 4-5 métert, amit felesen hagytam rajta felcsévélve, akkor menni fog. Semmi kedvem nincs Cat6-tal újrakábelezni. :(

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#16685) Gubek-Einste válasza Mandoler (#16681) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én személy szerint egy gigabites router beszerzését ajánlom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16686) Intruder2k5 válasza Mandoler (#16683) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem meg tegyél rá egy moddolt firmware-t, ha tudsz... Én leginkább a Tomato-t javaslom, de ha neked inkább bejön a DD-WRT, akkor azt. Persze lehet venni Gbit-es routert, de szerintem első körben felesleges, 80-at ennek bírnia kell! Persze nem 1000 szálon torrentezve...

(#16687) Beri válasza agocsdawid (#16662) üzenetére


Beri
addikt

[link] [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16688) atiska007 válasza sigmoid (#16670) üzenetére


atiska007
senior tag

Windowsra létezik ext2 driver, amivel elérhetők az ext2 és ext3 merevlemezek:
http://www.fs-driver.org/download.html

Köszi, de sajna win7 x64-re nem megy fel :(

Mittudomain!

(#16689) Intruder2k5 válasza atiska007 (#16688) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#16690) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok! Wndr3700 v2-őm van. DDwrt-és firmwaret raktam rá. Minden szuper de fel akarnám rakni a transmissiont de az opkg update parancsnál nem tudok tovább menni. Mert kiírja, hogy Read-only file system. Mit csináljak???

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#16691) Intruder2k5 válasza Bazijoe73 (#16690) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem ezzel inkább menj a következő topikok valamelyikébe...

netgear WNDR3700
D-Link DIR-825
TP-Link WR1043ND

Bár értelemszerűen az első lenne a Tiéd, én mégis az utolsót javaslom, mert (DD-WRT és OpenWrt esetén) szoftveresen azonosak ezek a routerek, és abban a topikban legalább van valami mozgás, ellentétben a WNDR3700 sajátjával...

[ Szerkesztve ]

(#16692) BossBoss


BossBoss
őstag

Üdv!

120-s nethez milyen routert ajánlatok?

Tp link 841nd-t használtam eddig de szeretnék váltani!

Köszönöm!

(#16693) Intruder2k5 válasza BossBoss (#16692) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha megbízol a TP-LINK-ben, akkor TL-WR1043ND. Ha valami mást szeretnél, ekkora sebességhez mindenképpen Gbit-es router kell. A leggyakrabban ajánlott modellek...

Linksys E2000
Linksys E3000
Linksys E4200
ASUS RT-N16
NETGEAR WNR3500L
NETGEAR WNDR3700
D-LINK DIR-825
stb...

[ Szerkesztve ]

(#16694) Gubek-Einste válasza BossBoss (#16692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen gigabites portokkal rendelkezőt.
Ha meg vagy elégedve a TP-Link-kel akkor 1043ND.
Én személy szerint Linksys by Cisco E2000, E3x00, E4x00.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16695) BossBoss válasza Intruder2k5 (#16693) üzenetére


BossBoss
őstag

Köszönöm!

Valaki használ ilyen routert? Netgear N750

Mit szóltok hozzá?

(#16696) DBob válasza sigmoid (#16684) üzenetére


DBob
őstag

Ha esetleg szükség van segítségre alapokban, ott a wiki, illetve én is tudok kiexportálni a saját RB450G-mből infót.

másik: CAT5-ön nem feltétlenül megy át gigabit. CAT5e, és onnan felfelé megy csak papíron. Tapasztalatom alapján jobb minőségű CAT5 is bírja (hiszen egyesek szerint a kettő közt a különbség, hogy CAT5e tesztelve van gigabitre is....)

[ Szerkesztve ]

(#16697) sigmoid válasza DBob (#16696) üzenetére


sigmoid
tag

Szerintem ez Cat5e... :) Rövidebb szakaszokon simán átmegy rajta a gigabit. A lényeg hogy ne kelljen árnyékolt Cat6-tal újrahúzni, mert az drága is volna meg szopás is.

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#16698) DBob válasza sigmoid (#16697) üzenetére


DBob
őstag

Szerinted, vagy tényleg? Rá van írva, nézd meg. Cat5e esetében gond van, mert valami nagyfrekvenciás zavar van a környéken, és akkor stp/ftp/s-ftp/s-stp kell.

Én pont a múlt héten kábeleztem át a lakást, cat6 és cat6a kábelekkel. ftp kábel mindegyik. Egy darabig nem lesz gond a hálózattal fizikai réteg szinten :))

(#16699) róland válasza DBob (#16696) üzenetére


róland
veterán

De így se garantálja egyik gyártó se a gigabitet cat5e-n.

Hivatalosan cat6 és fölötte a gigabites.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16700) sigmoid válasza DBob (#16698) üzenetére


sigmoid
tag

5e-re emlékeztem, de ez sima 5-ös. Talán egyenes kábelvezetéssel és rövidebb szegmenshosszal megoldódik a problémám.

BTW a wikipedián ezt írják:

Each 1000BASE-T network segment can be a maximum length of 100 meters (328 feet), and must use Category 5 cable or better. Category 5e cable or Category 6 cable may also be used.

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.