Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) jozsi252 válasza Beri (#15200) üzenetére


jozsi252
veterán

Olvastam de a manual-ba nem akadtam rá, neten meg nemkerestem.

Amúgy mitől lehet hogy egyik pillanatról a másikra nem villogott meg nemis égett? a net elment, csak az segített ha kihúztam meg visszadugtam áram alá?

illetve lenne még 1-2 kérdésem

Network menünél Mac clone az mire jó pontosan?

WAN MAC Address:
Your PC's MAC Address: meg mellette van a mac címem.

Illetve van egy ilyen [link]

itt minek kellene lennie? a wan connection mode-nál? 15p idle után teljesen bontja a kapcsolatot vagy ezt a beállítási lehetőséget nem nagyon értem.

köszöntem előre is a helpet :R

iPhone 13 Pro Max

(#15202) Draken


Draken
őstag

sziasztok

jelenleg egy 40/20 digi netem van. wifin keresztül szeretném megosztani a netet jelenleg 1, később 2 laptoppal. Erre tökéletes a TP-LINK WR1043ND router? nagyjából ugyanolyan gyors lesz mintha simán lanba csatlakoztatnám? (böngészés, játék, letöltés)

(#15203) Intruder2k5 válasza Draken (#15202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, megközelítheti a kábeles kapcsolat sebességét, ha egyéb zavaró körülmény nincs, ami befolyásolja a WiFi jelátvitelt. Igazából a 40Mbps nem is sok, tehát ezt simán el is érheted, de azért egy WiFi kapcsolat sosem lesz olyan, mint a kábeles. Itt sokkal inkább előfordulhatnak kiugrások a pingben, ami a játékokra mondjuk nincs jó hatással, illetve nehezebben viseli a nagyon magas kapcsolatszámot is, ami p2p használatkor jelentkezhet, ha a beállítások ezt lehetővé teszik. Ettől persze még jól használható, csak azért írtam ezt le, nehogy később az legyen a baj, hogy WiFi-n 38-as ping van, holott kábelen csak 18ms. :)

[ Szerkesztve ]

(#15204) Draken válasza Intruder2k5 (#15203) üzenetére


Draken
őstag

Köszi! persze ez a +10-20 ping nem számít, teljesen meg lennék elégedve ha majdnem az egész sávszél átjönne wifin keresztül, de ugye olyan nem lesz egy az egyben mintha kábelen jönne ezzel tisztában vagyok

(#15205) Beri válasza jozsi252 (#15201) üzenetére


Beri
addikt

Amúgy mitől lehet hogy egyik pillanatról a másikra nem villogott meg nemis égett? a net elment, csak az segített ha kihúztam meg visszadugtam áram alá?
Pillanatnyi elmezavar. Ezért érdemes hardresettel kezdeni egy router bekonfigolását (plusz új fw, ha van).

Network menünél Mac clone az mire jó pontosan?
WAN MAC Address:
Your PC's MAC Address: meg mellette van a mac címem.

Rá tudod klónozni a MAC címedet a router WAN oldalára.

itt minek kellene lennie? a wan connection mode-nál?
Connect automatically-nak.

Draken: Minden a vételi körülményektől függ. Elhanyagolható mennyiségű zaj és magas jelszint mellett a wifi 1-2-3ms-nál jobban nem dobja meg a pingedet.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15206) Draken válasza Beri (#15205) üzenetére


Draken
őstag

Majd megnézem a laptopba pontosan, hogy milyen a vevő. Ha esetleg nem lenne megfelelő (N-es) akkor milyen usb-s vevőt ajánlasz?

(#15207) Beri válasza Draken (#15206) üzenetére


Beri
addikt

A tp-link 822N jó választás pl.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15208) jozsi252 válasza Beri (#15205) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a segítséget :R

iPhone 13 Pro Max

(#15209) Lajos84


Lajos84
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy TP-LINK WR542G routert és összeraktam ahogy írják és egyszerűen nincs internet. Mikor csatlakoznék akkor meg 651-es hibát ír ki.
Tudna valaki segíteni hogy hogyan kell beüzemelni ezt a routert?????

(#15210) Beri válasza Lajos84 (#15209) üzenetére


Beri
addikt

Be kéne konfigurálni a PPPoE kapcsolatot. Az első hozzászólásban találsz linket az otthonihálózatos topicra.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15211) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok.

Nem tudom mit hogyan hívnak de megpróbálom elmondani, hogy mi kellene. Egy olyan modem kellene ami egyben wlan router is, és gigabitesek a lan portjai. . . A jel egy antánnán jön aminek a vége "ilyen rácsavarós nem tudom micsoda". . .

Van ilyen router wlan modem??? Mert kezd bajlódni amink van. :(

Próbáltam keresgetni ilyet de nem igen találtam. Nem ADSL net, upc net.

Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#15212) Himym


Himym
senior tag

Az előző HSZ-emet ne vegyltek figyelembe már nem lényeg.

Visszaont van egymsik kérdésem. Ezek kzül a High End routerek közül melyiket? :S

Linksys 3000=4200? sok helyen ezt írják :F
Netgear WNDR 4000
Vagy amelyik routerből vagy 40 féle tipus van: wndr3700 v1 v2, wndr37av v1 v2. . . Ezt soha nem tudtam kibogózni, hogy mi a különbség. . .

Szeretnék egy jó routert ami gigabites nincs rajta lagg, jó a wirelesse minimum n ez is gyors legyen ne szakadozzon. . . A többi már jön vele, ár az kb ezeknek a rootereknek a körében maradjon. :R :R

Köszi a segítségeteket. :R

(#15213) Beri válasza Himym (#15212) üzenetére


Beri
addikt

Én a wndr3700-ra szavazok. A v1-v2 között a felhasználó szempontjából lényeges különbség nincs, a 37av is ugyanaz a vas, csak egy picit más a szoftver.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15214) Himym válasza Beri (#15213) üzenetére


Himym
senior tag

Miért erre a routerre esett a döntésed? Kiváncsi vagyok rá. :B

(#15215) Beri válasza Himym (#15214) üzenetére


Beri
addikt

Az E3000 egy WRT610N V2 egy új dobozban. A wndr3700 gyorsabb nála, nameg olcsóbb is cirka egy ötössel. Az E4200-nak lenne értelme, viszont az meg 35k+, tehát nagyjából tízezerrel kerül többe a netgearnél, de ennek is ugyanaz az alapja, ami az E3000-nek, csak feltupírozták a WAN to LAN sebességét, meg 16MB flash-t kapott.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15216) Himym válasza Beri (#15215) üzenetére


Himym
senior tag

És mi van a netgear 4000-el illetve 3800-al?

És ha végképp a 3700-ra esik a szó akkor 3700 vagy 37av? :R

[ Szerkesztve ]

(#15217) homeoffice76 válasza Himym (#15212) üzenetére


homeoffice76
tag

Nem feltétlenül "jön vele a többi". Hány gépet kötnél rá? Torrentezel? Ha igen, akkor hány gépen egyszerre?

Kötnél rá vinyót és nyomtatót usb-n? Ha igen, akkor ftp-re használnád a merevlemezt? Utóbbit hány embernek kellene elérni egy időben?

(#15218) Beri válasza Himym (#15216) üzenetére


Beri
addikt

A WNDR4000-ről idáig nem volt szó... Az egyébként ugyanarra a chipre épül, amire az előbb említett linksysek, csak ugye más a szoftver.
A 37av teljesen ugyanaz, mint a 3700 (még a doboz is ugyanolyan), a 3800 dettó, csak más szoftverrel, ugyanis kapott nyomtatószerver funkciót pluszban.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15219) homeoffice76 válasza Beri (#15218) üzenetére


homeoffice76
tag

Írta a WNDR4000-et is.

(#15220) Beri válasza homeoffice76 (#15219) üzenetére


Beri
addikt

Ő igen, csak én nem :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15221) Himym válasza homeoffice76 (#15219) üzenetére


Himym
senior tag

Üdv.

Igen torrentezni max 2, összesen 3-4 gép lenne a routeren ebből 1 kábelen többi wifi.

Akkor mindegyik egymásra épül csak a software más? :U

Nyomtató szerver az bazira nem érdekel. Nem kötök nyomtatót rá.

[ Szerkesztve ]

(#15222) Himym válasza Himym (#15221) üzenetére


Himym
senior tag

Az E4200-nak lenne értelme, viszont az meg 35k+, tehát nagyjából tízezerrel kerül többe a netgearnél, de ennek is ugyanaz az alapja, ami az E3000-nek, csak feltupírozták a WAN to LAN sebességét, meg 16MB flash-t kapott.

És mennyi az a feltupírozott sebesség? Ha itt gyorsabb akkor a wndr4000-ren is gyorsabb kell, hogy legyen. Azért kérdezek ennyit mert routert nem váltalnék évente, ha egyszer is lesz üvegszálas netem akkor is jó legyen a "megvett". :R

(#15223) Beri válasza Himym (#15222) üzenetére


Beri
addikt

A CPU ugyanaz a WNDR4000-ben, a linksys E3000-ben és az E4200-ban is, mégsem ugyanakkora sebességet tudnak WAN to LAN. Smallnetbuilderes mérések alapján:
WNDR4000: 351Mbit
E3000: 218Mbit
E4200: 686Mbit
A WNDR3700 atheros alapú (nem broadcom, mint a fentiek), 408Mbit-et tudott náluk és ezt már 25k alatt megkapod (a 3800, meg a 37av ugyanez a vas, a 3700v2-t tesztelték külön, 429Mbit lett a vége, tehát az eltérés simán hibahatáron belül van). Ahogy látod, mindegyik át bírja tekerni a 120-as fájberpajjer többszörösét is kábelen, tehát erre nem lehet panasz. A WNDR3700-at azért választanám, mert ez a legolcsóbb mind közül, minden számodra szükséges szolgáltatást tud nyújtani és ha szeretnéd, ugyanúgy rácsavarhatsz egy dd-wrt-t, vagy openwrt-t, mint a többiekre.
Wifin meg 120Mbitet átvinni csak zajmentes vákuumban lehet 300-as eszközökkel, bármilyet is válassz. A gyakorlati maximum 70-80Mbit között szokott lenni.
Mindegyik általad felsorolt eszköz bőven túlméretezett, bármit is kezdj velük.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15224) Himym válasza Beri (#15223) üzenetére


Himym
senior tag

Köszönöm a válaszodat, ezzel most nagyon sokat segítettél. Akkor magyarul az a 450mbit/sec wifi az paraszt vakítás. . . 70-80Mbit az pont 10mbájt, annyi meg elég wifire. Akkor marad a 3700. :R

(#15225) Beri válasza Himym (#15224) üzenetére


Beri
addikt

300-as eszközökről beszéltem. A 450-esek nem 2, hanem 3 párhuzamos sávon adnak-vesznek, így ezek nagyobb tempót tudnak, viszont ehhez is mind a két oldalon ilyen adapternek kell lennie.
A 300, vagy 450Mbit nem parasztvakítás, hanem teoretikus maximális sebesség. Az adatfolyam azonban nem csak a felhasználó számára hasznos információból áll, a kommunikáció nem full duplex, a környezet csak a legritkább esetekben zajmentes és ha nem vagy a router közvetlen közelében, a jel sem 100%-os erősségű. Így lesz az elméleti 300Mbit-ből 120, 80, vagy még kevesebb.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15226) homeoffice76 válasza Beri (#15225) üzenetére


homeoffice76
tag

Ha 2 gépen torrentezik, ahogy írta, akkor az alábbi statisztikában nem vékony a wndr3700-as?

[link]

Lehet, hogy hülye a kérdés.

(#15227) Himym válasza homeoffice76 (#15226) üzenetére


Himym
senior tag

4200 egész szép eredményt ért el. Bár ez nem mondd nekem semmit. Amit még esetleg tudnotok kellene az az, hogy a netet kábelen keresztül nem közvetlenül a routerből hanem egy powerline adapterből. Teljesen jól működik a cucc állati gyors. Nem tudom, hogy ez befolyásolja e a router választást.

A két gépen egyszerre való torrentezés az úgy nézne ki, hogy az egyik wifi a másik kábel.

Nézegettem azt az Asus routert is de az valami eszméletlen ocsmány. :W
Ez a lista amiből választani kellene. Úgy érzem ezek a jó szűrő beállítások. :R

[ Szerkesztve ]

(#15228) kali válasza Himym (#15227) üzenetére


kali
legenda

ocsmány? dísznek kell a router, vagy bizony elvárások mellett használni is akarod? :U
a wifi kapcsolatos torrent amúgy pláne nehezít(het)i a döntést...

(#15229) homeoffice76 válasza Himym (#15227) üzenetére


homeoffice76
tag

Nem nagyon szokták megkérdezni, a saját példámon keresztül jöttem rá, hogy fontos: tennél rá custom firmware-t, vagy a gyárival szeretnéd használni? Utóbbi esetben én a Cisco E4200 és az N56-os Asus közül választanék. Ha hajlandó vagy piszkálgatni, akkor meg az első hsz-ben le vannak írva a legajánlottab típusok.

Én még ezt az eredménysort azért megnézném a helyedben, ha nagyon durván torrentezel, fontos ez is:
[Az N56-os lazán veri a drágább routereket.]

[ Szerkesztve ]

(#15231) SentryGun válasza Gubek-Einste (#14870) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Én is UPC 120-as nethez, illetve a hálózati átviteli sebesség növelése céljából gondolkozom router váltáson. Igyekeztem mindenről előbb részletesen tájékozódni, de felmerült néhány kérdés, ehhez kérném a segítségeteket:
Nézegetve az általatok ajánlott termékeket három versenyző maradt a porondon:
a Linksys E2000, vagy Linksys E3000, illetve a TP-Link TL-Wr1043ND

Felhasználás: Otthoni célra lenne, hogy gyors legyen a hálózati sebesség (2x desktop (LAN), 1x házi linux szerver (LAN)) - magyarul gigabites lan alap, és legyen gyors, b/g/n-es wifi (1-2 notebook időszakosan (wifi)) Ezen adatokat, ha jól látom mind hozza is.
Ár: Mindegy a dolog, úgy vagyok vele, hogy egyszer kell jót venni.

DE: Jól értem, hogy az E2000 és E3000 között az USB port és az UPnP AV server eredménye a 10e forint különbség? (Amennyiben igen, úgy az E3000-ret ki is zárhatjuk, mert ilyenre nincs szükségem.) De javítson valaki, ha rosszul értem.

Tehát:
Így akkor az Linksys E2000 és a TP-Link között vacillálok, és ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem is: Megér 7e Ft árkülönbözetet a Linksys (18e, csak 2 év gari), vagy a fenti felhasználásra bőven elég a (12e, ráadásul 5 év garival érkező) TP Link is? Tapasztalatok?
Esetleg van újabb, gyorsabb, jobb modell azóta?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#15232) Beri válasza homeoffice76 (#15226) üzenetére


Beri
addikt

Nem.

SentryGun: Az E2000 teljesen ugyanaz, mint a wrt320n (megtalálod az első hozzászólásban). A 1043ND elég, az E2000 semmivel nem nyújt többet nála.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15233) Beri válasza SentryGun (#15231) üzenetére


Beri
addikt

A TP-Link egyébként most rukkol majd elő pár újdonsággal (július-augusztus), a linksys meg nemrég aktualizált (így lett a wrtxxx-ekből Exxxx).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15234) SentryGun válasza Beri (#15233) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Sajnos csak júli elején leszek egy hetet otthon, ha adig nem jönnek be, akkor a TP-LINK TL-WR1043ND marad a győztes, mert nem lesz ki felkonfigurálja... :)

(#15235) homeoffice76 válasza SentryGun (#15231) üzenetére


homeoffice76
tag

Ha az alábbi cikkben írtakat megcsinálod a TP-Linkkel, akkor simán elég.

1043nd okosítás

A fórumon azt írták, hogy simán visszacserélik akkor is, ha valami balul sülne el a "mesterkedés" közben, én nem tudom, nem próbáltam.

Az E3000 esetében egyidejűleg mehet az 5 ghz-es kommunikáció a 2,4 ghz-essel, az E2000 esetében csak választható módon, de ha a média szerver funkció nem érdekel, akkor gondolom, ez sem. Sztem egyébként az E3000-es egyértelműen nem éri meg az árát.

(#15236) Himym válasza kali (#15228) üzenetére


Himym
senior tag

Hmm nem is olyan rossz ez az Asus lehet ezt fogom megvenni. Am ezek a routerek már ipv6 ready-sok?

(#15237) Beri válasza homeoffice76 (#15235) üzenetére


Beri
addikt

Gyári szoftverrel is elég. A dd és az open nem hoznak tényleges sebességnövekedést.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15238) homeoffice76 válasza Beri (#15237) üzenetére


homeoffice76
tag

Tudom, csak a pluszfunkciók miatt írtam, ill. tudtommal több kapcsolatot tud kezelni, mint gyári firmware-rel.

(#15239) SentryGun válasza homeoffice76 (#15235) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Igen, megtaláltam az írást én is. Mivel fut mellette egy alacsony fogyasztású szerver, így ha egy mód van rá megkímélném magam a felesleges mókolástól.
A szerver is főként file és backup kiszolgáló, így tulajdonképpen a másolási tempó a lényeg. Őszintén szólva a ház átmadzagolása cat6-os kábelre fontosabb lenne, de egyrészt a szüleim ódzkodnak mindenféle fúrási művelettől, másrészt nekem sincs sok kedvem az év otthon töltött három hetéből egyet furkálással és kábelezéssel tölteni. :D Úgyhogy régi wrt54gl ki, új be, aztán süvítsen nekik a 120as net. Én is örülni fogok, mert végre nem kell majd külön bejegyeznem a naptáramba nagyobb fileok mozgatását a hálózaton. :DDD

Illetve, igen, nekem az E3000-res tudására semmi szükségem sincs, az E2000-res tudását pedig hozza a TPLink 1043nd, kb. 2/3-ad áron. Arra pedig, hogy 24/7/365-ben menjen tökéletesen megfelel. 5 év garival meg pláne...

(#15240) Himym


Himym
senior tag

Akkor utoljára megkérdezlek Titeket és utána megy a rendelés.

ASUS RT-N56U vagy Netgear 3700.

:R

(#15241) Intruder2k5 válasza Himym (#15240) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Ez csak attól függ, hogy ki válaszol, az egyik az ASUS-t fogja mondani, a másik meg a NETGEAR-t! Aztán Te meg majd eldöntöd, hogy melyiket veszed... :)

(#15242) Himym válasza Intruder2k5 (#15241) üzenetére


Himym
senior tag

Valami van abban amit mondasz, de ha mondjuk 20 netgear jön és 2 asus akkor marad a netgear. :K De ha 2-2 meg ilyenek akkor majd eldöntöm.

(#15243) puru válasza Himym (#15242) üzenetére


puru
senior tag

Igazából bármelyiket veszed, nem döntesz rosszul.
De ha szavazni kell, 1 pont a Netgear-nek. Asuséktól meg majd alaplapot vagy laptopot veszek :)

(#15244) Intruder2k5 válasza puru (#15243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látod, erről beszéltem... :)

Én meg, ha szavazni kellene, akkor az ASUS mellett voksolnék, bár megmondom őszintén, hogy az érvem itt elég gyenge, mivel csupán a márka miatt, illetve azért, mert személy szerint nem szeretem az Atheros platformot... Viszont az igazat megvallva, az RT-N56U-t sem venném meg, mivel nálam fontos szempont a custom firmware feltételének lehetősége, ami itt nincs meg. Tehát röviden, a kettő közül az ASUS-ra szavazok, de saját részre egyiket sem venném meg.

(#15245) Himym válasza Intruder2k5 (#15244) üzenetére


Himym
senior tag

Hehe. Lehet veszek egy Asus-t úgyis 14 napi próbai időm van vele ha nem tetszik vissza vihetem. Szóval kitudnám próbálni mind2tőt. :R

(#15246) Beri válasza Himym (#15240) üzenetére


Beri
addikt

Mind a kettő bőven túlméretezett arra a feladatra, amire használni szeretnéd. Ha nem számít a pénz, tetszik a dizájn és lemondanál az alternatív fw-ek használatának lehetőségéről, akkor asus. Egyébként netgear.

#15245: Hogy nem tetszik? Nézd meg képen. Vagy meg akarod tapogatni? :DDD
Gondod nem lesz egyikkel sem, ezt garantálom.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15247) Himym válasza Beri (#15246) üzenetére


Himym
senior tag

Hhehhee. Nem úgy nem tetszik, 4 unboxing és 6 firmware bemutatás után.. ;] Hanem úgy nem tetszik, hogy nem működne vagy nem lenne jó. . .

"Hogy nem tetszik? Nézd meg képen. Vagy meg akarod tapogatni? :DDD" <---- :DD :DD :DD :))

(#15248) paca5


paca5
tag

Sziasztok!
Van egy wrt320n-s routerem amit kb. 1,5 éve vettem.Tette is a dolgát rendesen egy gép lanba egy pedig wifivel kapcsolódott hozzá. Kb. 2-3 hónapja a wifis gép sajna nem mindig tud rá csatlakozni, először azt hittem a laptop a hibás, de beszereztem egy wifi képes telefont ami a beállítás után 4-5 napig működött hibátlanul majd tegnap este ez is kezdte nem látta a routert, azt írta ki a a "gép hatókörön kívül van" pedig alig több mint 1 méterre voltam tőle....Ma reggel pedig mindenféle router piszkálgatás nélkül lett wifin netem....
Korábban csináltam router resetelést is, de közvetlen a reset után nem volt net, majd kb. 1 óra múlva megint lett wifin keresztül netem...

A garancia még érvényes a gépre, de mivel teljesen ad-hoc jelleggel "romlik" nem tudom ha elküldöm megtalálják-e a bajt...
Linksys Cisco-nál ezek a gondok előfordulnak másoknál is????

(#15249) Beri válasza Himym (#15247) üzenetére


Beri
addikt

Hanem úgy nem tetszik, hogy nem működne vagy nem lenne jó
Ilyen nem lesz. Egyikkel sem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15250) nrob46


nrob46
csendes tag

sziasztok,

wi fi-s routert szeretnék vásárolni, amit torrentezésre is használék!
(digi-s netünk)

melyiket ajánljátok?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.