Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) Roli89


Roli89
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretnem megkerdezni toletek, hogy ajanlottak nekem egy routert, amirol azt mondtak, hogy ha benne akarok maradni a 10.000ft-ba akkor Belkin F5D8236nv4 router
jo vetel! Sajnos nem igazan vagyok benne ebbe a temaba es erdekelne a ti velemenyetek! Milyen routert ajanlanatok ami a 10.000ft-os erteket nem haladja meg es persze jooo, megbizhato? Hihetek-e a Belkin F5D8236nv4-ben?
Koszonom a valaszaitokat!

(#15852) Coolmat


Coolmat
őstag

#15843: Nem te vagy az első itt a topikban, aki ráfázott a Linksysek gyenge belső antennáira. Ahogy a többiek is írták már, mindenképpen külső antennás routert válassz, kicserélni az antennáit mondjuk ilyenekre pedig nem egy nagy ráfordítás még pluszban (kb. 700 Ft darabja) ha még nagyobb lefedettség kell az új routertől is. Ahogy fentebb is javasoltam BURN28-nak, a külön modem + router kombinációt jobbnak tartom (a 4 éves huawei modemmel azért lehetnek gondnok 10 megabites ADSL2+ módban, ezt jobb ha lecsekkolod).

#15849: Neked is külső antennás router kell akár antenna cserével ha a térerő számít, az első hsz-ből válogathatsz a TP-Linkek közül attól függően, hogy milyen ellenoldallal használnád, vagyis támogatja-e a laptopod vagy más wifi eszközöd a több antennás MIMO módot. 741ND - 1 antenna, nincs MIMO (valósan max. ~ 40-50 Mbit/s lőhető át vele wifin), 841ND 2 antenna 2X2 MIMO (max. ~80-100 Mbit/s lőhető át vele) 941ND és 1043ND 3 antenna 3X3 MIMO amiből kettőt használhat egyszerre (ugyanúgy 80-100Mbit/s lőhető át vele, csak a stabilitás növekszik a 3. antennával).

#15850: Kétlem, hogy visszavennék csak emiatt. Próbálkozhatsz te is nagyobb nyereségű antennával (lásd fentebb ebben a hsz-ben) vagy MIMO képes routerrel (szintén lásd ebben a hsz-ben feljebb) ha a laptopod is támogatja a MIMO-t.

#15851: Specifikációk alapján nem tűnik rossznak ez a Belkin, de sok tapasztalata sztem senkinek sincs ezzel a típussal itt a topikban. Többnyire az első hozzászólásból szoktunk ajánlani, ha bizonytalan vagy a Belkint illetően akkor ott nézz szét (a max ami beleférhet a 10k-s keretbe kis jóindulattal az a TP-Link TL-WR1043ND)

[ Szerkesztve ]

(#15853) Nova96 válasza Coolmat (#15852) üzenetére


Nova96
őstag

Gondolom 741ND-re csak 1 antennát lehet rá erőszakolni?:D
És az 1 antenna kb. mennyivel dobja meg?
Másik nem lehet az a gond router nem ad elég sávszélességet a laptopnak?

(#15854) Coolmat válasza Nova96 (#15853) üzenetére


Coolmat
őstag

Igen, 741ND csak egy antennás. Gyárilag 5 dBi nyereségű antenna van rajta, amit linkeltem pedig 8 dBi. Csodát nem szabad tőle várni, valamennyit segíthet olyan helyeken, ahol gyenge a térerő. Hacsak nem állítottál be valami sávszél korlátozást, akkor biztosan annyi sávszélt ad wifin is, ammenyit csak tud, egyszerűen annyi a max amit át bír lőni wifin. Én is egy szinttel feljebb használom a laptopot, a sebesség pedig kb. fele annak, amit a router mellett mértem.

(#15855) berbatov2


berbatov2
senior tag

Üdv mindenkinek!

A lokál számtech shopba érdeklődtem az 1.hszben olvasott tp-link 841nd után. A hölgy azt mondta, hogy van nekik 841 n-es, d nélkül. Ezzel mi a helyzet tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm.

(#15856) vargalex válasza berbatov2 (#15855) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem cserélhető az antennája.

Alex

(#15857) berbatov2 válasza vargalex (#15856) üzenetére


berbatov2
senior tag

Köszi!
Közben rákerestem itt a fórumban és nem ajánljátok, mert régi fajta.

(#15858) Intruder2k5 válasza berbatov2 (#15857) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Régi fajta? Mihez képest? :)

A fő kérdés az, hogy milyen nethez kellene?

(#15859) riki válasza berbatov2 (#15857) üzenetére


riki
senior tag

Mihez,képest ? Nekem ,amit most vettem 7.2-es.

(#15860) berbatov2 válasza Intruder2k5 (#15858) üzenetére


berbatov2
senior tag

Maximum 20 Mb-es nethez, családi ház, wifi-laptop, kábel asztali-pc, plusz két okostelefon, max 20 m sugarú kör hatótáv, 1 emelet is van amin át kéne menni.

[ Szerkesztve ]

(#15861) Intruder2k5 válasza berbatov2 (#15860) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár én sosem szoktam TP-LINK routereket ajánlani, mert egyszerűen nem szeretem ezt a típust, de a paraméterei alapján ennek maximálisan megfelel. Persze az nem garantált, hogy az emeleten is meg lesz a 20Mbps, főleg, ha vasbeton födém van, de WiFi-.n ugyebár soha semmi nem garantált!

(#15862) berbatov2 válasza Intruder2k5 (#15861) üzenetére


berbatov2
senior tag

Akkor szerintem megveszem, köszönöm a segítséget!

(#15863) berbatov2


berbatov2
senior tag

Megvettem, belőttem az íziinstallgájd alapján.
Sztem faszán működik minden, wifire tudtam csatlakozni telóról és laptopról is.
Esetleg ezen túl van e olyan dolog amit még érdemes beállítani, vagy ilyen egyszerű volt az egész?

(#15864) Intruder2k5 válasza berbatov2 (#15863) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem ismerem a kérdéses router "íziinstallgájd"-ját, de amennyiben a WiFi WPA2, vagy legalább WPA titkosítással van beállítva, úgy megfelelő...

(#15865) berbatov2 válasza Intruder2k5 (#15864) üzenetére


berbatov2
senior tag

WPA 2-t állítottam be! Igazából kis cd be, kb 8-10 next balklikk, és kész is volt...

Azt is olvastam, hogy amik az én lanomon belül vannak, akár noti, telefon, vagy asztali gép, ezek tudnak egymással kommunikálni? Ha igen tudnátok segíteni vagy linkelni egy topikot ami ezzel foglalkozik?

(#15866) Intruder2k5 válasza berbatov2 (#15865) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, valóban tudnak! Ilyen topik például ez is...

Otthoni hálózat és internet megosztás (kiemelt téma)

[ Szerkesztve ]

(#15867) danger85


danger85
csendes tag

Szeretnék venni gy routert, de nem tudom melyik lenne alkalmas.
A következő kellene:
N-es wifi
4 Gb/s lan
USB
Kezeljen vinyót - ne csak 2 MB legyen a másolási sebesség a gépre
Torrent kliens - felfelé is töltsön
IPv6 miatt ne keljen újat vennem

Tud valaki ilyet ajánlani?
Előre is köszönöm.

danger

(#15868) Intruder2k5 válasza danger85 (#15867) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N16 + Tomato Firmware. Másolási sebesség ~6MB/sec Samba-n, ~7MB/sec FTP-n... Gyári fw-vel nem fogsz olyat találni, amiben normális torrentkliens van, és az IPv6 sem jellemző még. Moddolt firmware-el ezek persze már most adottak.

[ Szerkesztve ]

(#15869) Nova96 válasza Nova96 (#15853) üzenetére


Nova96
őstag

Egy újabb kérdés 1 héten megveszem az antennát ,van egy furcsa észre vételem a 30-as nettből csak 15 lő át 5m-re arrébb

(#15870) riki válasza Nova96 (#15869) üzenetére


riki
senior tag

G-s a rendszered ? Mert ,ha igen, többet ne nagyon várj.

(#15871) riki válasza Intruder2k5 (#15868) üzenetére


riki
senior tag

Ezek a moddolt firmware-ek ,menyire stabilak ? Ha nem tetszik, downgradelhető a gyárira ? :R

(#15872) Intruder2k5 válasza riki (#15871) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Tomato szerintem sokkal stabilabb, gyorsabb, funkcióit tekintve is gazdagabb (és szebb is), mint a gyári, de természetesen minden további nélkül vissza lehet állni, ha meggondolod magad...

[ Szerkesztve ]

(#15873) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

1043-as routerem van. Láttam hogy okosítható.
A kérdésem vicces : mire jó az okosítás ???
Röviden tömören ... köszönöm !

(#15874) Intruder2k5 válasza Gulyopapa (#15873) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amiért főként okosítják, az az, hogy képes lesz önállóan torrentezni gép nélkül is... De ezen kívül sok más dologra is megtanítható, bővebben ITT!

(#15875) Attila14


Attila14
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy TP-LINK TL-WR1043ND routert de az istenért nem akar működni a net! Az admin felületét elérem és cd-ről is próbáltam de sehogyse tudom működésre bírni!
Cisco kábelnet modemem van. Leírná valaki lépésről lépésre a telepítés menetét?

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#15876) Gulyopapa válasza Attila14 (#15875) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát én megvettem összedugtam és ment ... nincs semmi okosság benne ...

(#15877) krealon válasza Attila14 (#15875) üzenetére


krealon
veterán

A telepito CD csak disznek van, illetve a felhasznaloi kezikonyv van rajta.
Teljesen felesleges hasznalni.

(#15878) Attila14 válasza krealon (#15877) üzenetére


Attila14
aktív tag

én ezt nemértem, sehogyse akar összejönni vele a net, elvileg a szolgáltatótól dinamikus ip-t kapok "az ügyfél számítógépe minden esetben publikus IP címet kap, dinamikus kiosztással" de a router statikusnak ismeri fel a kapcsolatot ha dinamikusnak konfigolom a routert hibát ír ki a végén és semmi ip-t nem ad a WAN beállításhoz, ha statikus ip-vel konfolom azzokkal az ip-kel amiket az előző routerem használ akkorse működik, próbáltam minden féle restartot mindenféle sorrendben de semmi egyszerüen nincs net, míg ha a régi routert bedugom simán megy egy modem restart után minden. Van valami ötletetek?

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#15879) Brogyi válasza Gulyopapa (#15873) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem pl. csak a DDWRT-vel volt elérhető a webes felület bármikor.

(#15880) krealon válasza Attila14 (#15878) üzenetére


krealon
veterán

A regi modem WAN oldali MAC cimet kene klonozni az uj routerra.
Igy a modem (es a szolgaltato) nem erzekeli uj eszkonek es mukodni fog. :K

(#15881) Attila14


Attila14
aktív tag

isten vagy köszi!!!

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#15882) riki válasza Brogyi (#15879) üzenetére


riki
senior tag

Ezt én sem értem ,hogy a webes felületet, az istenért nem érem el a két win7-es gépel,csak a nejem linuxos gépével. A win-es gépek azt írják,hogy nem jó a pass,csak az a baj ,hogy még meg sem jelent a felület amibe be kéne írni ? :F

(#15883) berbatov2


berbatov2
senior tag

Ide is beírom hátha

Üdv mindenkinek!

Tegnap vettem egy tp-link 841n v2 típusú routert.
Be is lőttem, minden rendben volt (lan, wifi).
Sajnos ma többször ledobott, csak a ki-be kapcs segített, de a végén csak 1-2 percre jött rendbe, ezért muszáj voltam visszakapcsolni a netet a modemre.
Szeretnék tanácsot kérni, hogy mi lehet a probléma.
Előre is köszönöm!

(#15884) riki válasza berbatov2 (#15883) üzenetére


riki
senior tag

Mivel,3 napon belül vetted. Csere !!!

[ Szerkesztve ]

(#15885) berbatov2 válasza riki (#15884) üzenetére


berbatov2
senior tag

Tehát működött fél napot hibátlanul a quick setup beállításokkal, utána ledobott, áramtalanítás után újra működött fél napot, és utána már csak perceket volt hajlandó.
Akkor kizárható, hogy én rontottam el valamit(beállítás akármi), vigyem vissza?

(#15886) riki válasza berbatov2 (#15885) üzenetére


riki
senior tag

Igen. Kérdés nélkül kell cserélniük.

(#15887) berbatov2 válasza riki (#15886) üzenetére


berbatov2
senior tag

Akkor megyek cserélem!
Köszönöm a segítséget!

(#15888) Brogyi válasza berbatov2 (#15887) üzenetére


Brogyi
senior tag

Fiúk azért tisztába kell lenni azzal, hogy ezek olcsó gépek. Erős vas ,gyenge soft. Aki teheti, vagy van mersze másik, linuxos firmware. Amelyik tetszik.

(#15889) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!
Vettem kb 2 hete egy routert: http://www.markit.eu/hu/hu/netgear-wireless-n-300-router-jwnr2000-wireless-router/v2p1094610c64
Visszavittem mert félóránként lefagyott! Azt mondták levásárolhatom az árát!
Segítséget szeretnék kérni hogy milyent vegyek! Nem nagyon értek hozzá,3 régi asztali gép van,egy ps3 és egy laptop(sony vaio vpc f11 m1e) Azért írom le mert nem tudom mi az az n-es wifi remélem ezek tudják azt! Természetesen nem menne minden egyszerre,de ha úgy alakul játszanék is neten,meg töltenék is le filmeket! Szóval olyan kellene ami tényleg jó és nem fog lefagyogatni! 13 ezer a levásárolható összeg,ha kell egy kicsit dobok is hozzá,csak tényleg ne legyen vele gond! azt hiszem 5 megás a netem,de később ezt szeretném növelni is! Egy sima wifi nélküli d-link volt előtte,amivel 5-6 évig semmi gond nem volt,sokan dícsérik a tp-link-et vagy bármi érdekelne ami jó!
Előre is köszi!

(#15890) worxland válasza rossitibi (#15889) üzenetére


worxland
addikt

TP-Link WR1043ND. Nem fog lefagyni. Csak megy, csak megy... Miután semmi extrát nem vársz el tőle, egyszer beállítod, aztán nem kell vele foglalkozni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15891) rossitibi válasza worxland (#15890) üzenetére


rossitibi
tag

Köszi a gyors választ! :)

(#15892) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő a problémám: beüzemeltem egy Netgear JWNR2000 N300 routert (Win 7 Pro 64 bit, Fiber power net), de sajnos nem működik rajta a Wlan (a nokia e52 telóm nem ismeri fel a routert). Mit rontottam el? Tudnátok segíteni? Előre is nagyon szépen köszi a segítséget. Üdv :W :W

(#15893) riki válasza Tappancs2001 (#15892) üzenetére


riki
senior tag

Ugye a router kompatibilis módban megy ? Nem kapcsoltad csak n-es üzemmódba ?

(#15894) rossitibi válasza worxland (#15890) üzenetére


rossitibi
tag

Mégegy kérdés! A modem az mindegy hogy milyen? azzal nem lehet gond? D-link az is!

(#15895) Nova96


Nova96
őstag

(#15896) Tappancs2001 válasza riki (#15893) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Az az igazság, hogy a routerhez adott cd segítségével telepítettem, némi upc-s segédlet segítségével. Hogyan lehet a kompatibilis módot beállítani ezen a routeren? Az nem gond, hogy a routernek saját IP címe van?

(#15897) riki válasza Tappancs2001 (#15896) üzenetére


riki
senior tag

Sajnos, akkor ez nem jött be. Mert alapértelmezés szerint, minden hálózatot támogat.

(#15898) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a Netgear JWNR 2000 N300 router esetében hogyan kell szoftveresen engedélyezni a menűben a wifi kapcsolatot. Ugyanis sikeresen telepítettem a routert Win7 op. rendszer alá, csak ezt a funkciót nem sikerült engedélyeznem. Előre is köszi a segítséget. :W

(#15899) Tosee válasza Tappancs2001 (#15898) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Wirless settings -> Advanced
Enable Wirless Router Radio elé pipa (ezzel engedélyezed a wifit)
SSID Broadcast elé pipa (ezzel padig a wifi hálózat nevét teszed láthatóvá)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15900) riki válasza Tappancs2001 (#15898) üzenetére


riki
senior tag

Én csak azt nem értem ,azt mondtad ,hogy csak a dinamkus ip-t állítottad be, mert az upc azt használja. Akkor mért lenne letiltva a a wi-fi,ha csak te nem tiltottad le,mert alapértelmezés szerint aktív.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.